PDA

Pogledati punu verziju : Bjelasica pogodna za pocetnike?



rssole
15.02.2009, 12:16
Pozdrav svima, gledao sam po netu ali bi bolje bile informacije iz prve ruke. Pa ko sto pise u naslovu zanima me da li je Bjelasica pogodna za pocetnike tj. koliko ima "plavih" staza i koja im je duzina? Bilo koja druga informacija u tom smislu je dobrodosla. Unapred hvala :)

milos_pg_91
15.02.2009, 13:03
Pozdrav svima, gledao sam po netu ali bi bolje bile informacije iz prve ruke. Pa ko sto pise u naslovu zanima me da li je Bjelasica pogodna za pocetnike tj. koliko ima "plavih" staza i koja im je duzina? Bilo koja druga informacija u tom smislu je dobrodosla. Unapred hvala :)


Pozdrav i tebi. Pa evo ovako, na skijalistu Jezerine postoji taj bebi lift i bebi staza to je ono, bas za pocetnike, duzine 100njak metara, veoma malog nagiba. Ko prvi put staje na skije ok je, i uz to za nju ti nije potreban skipass. Postoje i dva tanjira(plave staze) lijevi(manji 300-400m) i desni(veci 500-600m) koji ustvari idu paralelno sa osnovnom stazom(njenim donjim dijelom) i dobre su za pocetnike(kategorisane su kao plave staze). Medjutim od ove sezone desni(veci) tanjr nije u funkciji, jer se tuda probija nova staza. Tako da u opticaju imas taj jedan tanjir i bebi lift. U sustini je ok za pocetnike. Poz:sm018:

Panzer
15.02.2009, 19:00
Pozdrav svima, gledao sam po netu ali bi bolje bile informacije iz prve ruke. Pa ko sto pise u naslovu zanima me da li je Bjelasica pogodna za pocetnike tj. koliko ima "plavih" staza i koja im je duzina? Bilo koja druga informacija u tom smislu je dobrodosla. Unapred hvala :)

Kako sam vidio da si postavio slično pitanje vezano za Jahorinu, ovo je prilika da ti prenesem svoje utiske od nedavno sa obadvije lokacije (Bjelasica i Jahorina). Za početnike - Bjelasica je sasvim OK. Po težini, staze su slijedeće:
1. Bebi lift
2. Lijevi lift
3. Desni lift (ponekad radi - danas je radio)
4. Dvosjed - prva međustanica
5. Sa vrha - pa nakon što se spustiš sa dvije teže strane ideš lijevo, "plavim" spustom.
Staze su danas bile fenomenalne - sređene, označene i utabane, tako da je skijanje bilo VRH :sm019::sm019:

Što se tiče Jahorine - i ona je OK za početnike, ali ćeš prave staze jako teško nači. Nisu dovoljno označene, a nisu ni sređene. Znači, treba ti jedan dobar vodič, jer kada dođeš gore, može ti se desiti da se parkiraš autom na jedno mjesto, a odvezeš spust jedno kilometar dalje :sm021:.

Znači, moja preporuka je definitivno - BJELASICA. Još kada naprave šestosjed :sm017: