PDA

Pogledati punu verziju : Aktuelnosti sa Jahorine (ARHIVA)



Strane : [1] 2 3 4 5 6 7

admin
12.02.2009, 23:04
JAHORINSKE BIJELE NOĆI

Na olimpijskoj ljepotici Jahorini juče je počela manifestacija "Jahorinske bijele noći", na kojoj će nastupiti likovni umjetnici i etno muzičari iz zemalja bivše Jugoslavije.
Manifestacija se održava na taverni hotela Bistrica u periodu 09.02.-14.03. 2009.

PROGRAM ''JAHORINSKIH BIJELIH NOĆI''

9.februar 2009. u 20 časova (ponedjeljak) OTVARANJE
Koncert etno-muzičara iz Srbije: BILJANA KRSTIĆ I ORKESTAR ''BISTRIK''

08.do 14.februar 2009. Izložba slika likovna kolonija ''ART-simpozijum Jahorina''

15.februar 2009.(subota) u 20:00 Koncert ETNO-GRUPE ''BELEGZIJA''-MAKEDONIJA

16.do 22.02.2009. Izložba slika: ''LIKOVNA KOLONIJA PALE''

21.februara 2009. (subota) u 20:00 Bećarac: Koncert KIĆE SLABINCA (Hrvatska etno-muzika)

22.02.do 01.03.2009. Izložba slika: LIKOVNA KOLONIJA

28.02.2009. (subota) u 20:00 Svi Pljevljanski tamburaši: Crnogorska narodna pjesma

01.03.do 08.03.2009. Izložba slika: VIŠEGRADSKO SABOROVANJE

07.03.2009. (subota) Koncert Etno-grupe iz Slovenije: JANEZ ZDOVC ''JARARAJA''

08.03.do 14.03.2009. Likovna izložba: LIKOVNA KOLONIJA

14.03.2009. (subota) ''Kolika je Jahorina planina'': Etno grupe ''Javorina'' i ''Trag'' Banja Luka

Mjesto održavanja:
TAVERNA HOTELA BISTRICA


Iz Ski centra Jahorina podsjećaju sve ljubitelje planine da su uslovi za skijanje na Jahorini idealni, visina snijega iznosi oko 50 cm, a vrijeme je sunčano. Skoro kompletan vertikalni transport je pokrenut, a staze su odlično uređene.

DOĐITE I UŽIVAJTE U ČARIMA KOJE NUDI OLIMPIJSKA LJEPOTICA JAHORINA I HOTEL BISTRICA

admin
12.02.2009, 23:11
NOVA SPECIJALNA VIKEND PONUDA

/13.02.do15.02./ 20.02. do 22.02./ 27.02. do 01.03./

SKI VIKENDI NA JAHORINI u hotelu "BISTRICA" - 20%

PETAK: Dolazak u hotel u jutarnjim (prepodnevnim satima), smeštaj u sobe i odlazak na skijanje. "JAHORINSKA VEČERA" uz veliki izbor jela (buffet-švedski sto), nastup folklora i u nastavku večeri muzičko zabavni program

SUBOTA: Bogati ski doručak, odlazak na skijanje (alternativa mogućnost posete Sarajevu) Večera (buffet-svedski sto) i u nastavku večeri koncert etno grupa (ex Yugoslavia) ili muzički program.

NEDELJA: Doručak, odlazak na skijanje, u popodnevnim časovima napuštanje soba i odlazak iz hotela.

Netto cijena za 2 polupansiona: 111.00 KM ili 57.00 Eura + bto

milos_pg_91
19.04.2009, 15:53
Postavljena nova web camera na Jahorini, na Rajskoj dolini. Evo i linka:

http://www.jahorina.org/files/web-cam.php

wlad
19.04.2009, 20:09
Odlično je postavljena :ok:

oggy
20.04.2009, 00:28
Super, zajedno sa onom na go2jahorina dobro pokriva taj kraj planine

wlad
12.10.2009, 22:04
Počelo je :dziveli:

3198

oggy
12.10.2009, 22:44
Pretpostavljam da su nadlezni u OC Jahorina samo to cekali, buduci da su izgleda i oni izgleda nabavili u ovom podrucju vrlo popularnu vrstu stubova za zicare koja moze da se postavlja iskljucivo u toku skijaske sezone.

Ali kao sto kaze stara skijaska poslovica, prvom snijegu se u stubove ne gleda, pa u to ime :dziveli:

nedim19
13.10.2009, 21:52
evo jedne lijepe slikice KRENULOO JE :dziveli:
od jutros

midwest
23.10.2009, 13:08
Naletih na ovom sajtu na ovu vijest. Sramota!

15.10.2009. Skupštine opštine (SO) Pale donijela je na današnjoj sjednici odluku o ulaganju oko 300.000 KM za 320 novih parking mjesta na Jahorini. Predsjednik Skupštine opštine Miroslav Brčkalo rekao je Srni da su analize pokazale da na Jahorini neodstaje prostora za parking. "Pošto su ove godine na planini uložena značajna sredstva, očekuje se i povećanje broja turista, pa se mora povećati i broj parking mjesta", naveo je Brčkalo.
On je naglasio da su već određene četiri nove lokacije na kojima će biti izgrađen parking prostor. "Od ove godine biće uvedena i kontrola izlaza i ulaza na Jahorini, sa javnim nadzorom i naplatnim rampama", rekao je Brčkalo i dodao da je opština preuzela obavezu da obezbijedi čišćenje snijega i da će od naplatnih rampi koje će biti postavljene na ulazu imati određene prihode. On je istakao da za sada nije poznato kolika će biti cijena na naplatnim rampama, ali da će studija koja treba da bude urađena pokazati koliko će koštati ulazne karte za dan, sedmicu ili mjesec. Brčkalo je napomenuo da u prvoj godini opština Pale neće moći da vrati uložena sredstva, ali će u budućem periodu sigurno imati finansijske koristi.

Komentar:
Cijena parkinga ce najvjerovatnije biti 5 KM. Bice 3 ulazne rampe i jedna izlazna.
Opstina ce zaposliti radnike na rampama- zbog 1-2 smjene, mozda ce to biti oko 8-10 radnika, sa perspektivom da za 3 godine to bude makar 25 radnika, naravno stranackih.
Sada je u toku tender za ciscenje jahorine,a trazi se par skipova,rolbi,kamiona. Ta sredstva ce sigurno biti veliki trosak za opstinu, jer na Jahorini snijeg padne najmanje 50 puta u roku od 4 mjeseca. Mozda je bolje rjesenje bilo da se plati dio dodatnih troskova olimpijskom centru koji ima kompletnu ekipu i tehnicku infrastrukturu. A mozda je na kraju bilo presudno stranacko prepucavanje, i ko ce dobiti tender

Symon
23.10.2009, 17:01
Tacno ono cega sam se i plasio, stavili smo sestosed a sad udri sa haracem sve sto moze da se otme otmi.

tomba na kvadrat
28.10.2009, 19:08
jahorina je i prije bila poznata pa kamenju na stazi a sad poslije radova ....
na slikama prije snijega se vidio popriličan krš i lom zbog izgradnje šestoguza,
a sad je to sve prekrio snijeg.
hoće li se to možda počistiti , ili će skijaši tražiti glavi mjesta

stanislaw
29.10.2009, 09:23
Jahorina me ove sezone izgleda neće videti i to ne zbog kamenja na koje sam naviko da derem dasku, vec pre par dana zvao sam par kuća da se informišem za smeštaj, a oni su izgleda umislili da su Sent Moric ?!!

Lupaju cifre samo tako da bi se i ovi sa Kopaonika postideli...

stekan
01.11.2009, 20:59
Jahorina me ove sezone izgleda neće videti i to ne zbog kamenja na koje sam naviko da derem dasku, vec pre par dana zvao sam par kuća da se informišem za smeštaj, a oni su izgleda umislili da su Sent Moric ?!!

Lupaju cifre samo tako da bi se i ovi sa Kopaonika postideli...

A pazi ovo: http://www.nezavisne.com/dogadjaji/vijesti/48254/Smjestaj-na-planinama-jeftiniji-do-30-odsto.html

stanislaw
01.11.2009, 23:59
videcemo sta ce biti... da li ce oni koji su nam za najam cele kuce od 12 kreveta traziti po osobi umesto prvobitnih 30, sada 22 eura ? neka hvala drugi centri ce nas docekati za manje novca jos srdacnije !

iako hocu jos da napomenem da je jahorina prva planina na kojoj sam poceo da vozim snb, super se provodio i na kojoj se najbolje jede pa tako ima i posebno mesto kod mene. ove zime jedno zimovanje da provedem sa drustvom tamo, ali onda su usledila iznenadjenja...

stekan
02.11.2009, 08:06
30 eura noćenje? Ski pass uključen u cijenu? I švedski sto zajedno sa stolom, stolicama i šveđankom?

CrazyKong
02.11.2009, 09:52
Da...i meni to zvuci bas previse...

Nemanjus
02.11.2009, 12:48
Ne znam o čemu se tu radi, iskreno, ali poslednjih godina je cena bila između 10-12€ po osobi na dan za kuću "ski in - ski out". Ne znam koju si ti kuću zvao, što Stevo kaže, to je možda sa uračunatim skipass-om!

:hair:

alpinista
04.11.2009, 12:50
U subotu i nedelju (07.11 i 08.11) ce biti organizovano ciscenje staza po Jahorini u cilju pomoci Olimpijskom centru u pripremi za nadolazecu sezonu. Ovom prilikom Olimpijski centar ce obezbjediti rucak za sve ucesnike,a i odredjene popuste na ski karte za sve koji budu ucestvovali u akciji. P.D. Javorina poziva sve svoje clanove da provedemo ovaj vikend zajedno na Jahorini u sklopu ekoloske akcije "Jahorina 2009".

Jel ima mjesta kod nekog u autu :D.nadam se da ce ocistiti S ;)

alpinista
05.11.2009, 14:23
http://www.jahorina.org/skipass.php

Objavljene cijene ski-pasa za sezonu 09/10

penzos
05.11.2009, 15:55
Evo moje racunice. Ove godine idem u Heiligenblut. Skijamo ja i dvoje dece (1995, 2000 godiste).

Skipass na Jahorini 99.70 + 71.50 + 71.50 = 242.70E

Skipass u Heiligenblutu 155 + 77.50 + 0 = 232.50E

To je sve sto mogu da kazem na cene skipassa na jahorini.

stekan
05.11.2009, 16:20
A posebno je skup sezonski pass. Za Gerlitzen ja, supruga i dvoje djece platimo sezonski 765 eura, tj. 145 eura manje nego za Jahorinu. Pass za Korušku i Južni Tirol (ukupno 36 skijališta uključeno) košta za nas četvoro 945 eura, tj 35 eura više od Jahorine.

oggy
05.11.2009, 18:12
Da, prosle godine je koliko se sjecam bio 450... i ja platio. Al ovo... mnogo je, kume.

Nemanjus
06.11.2009, 08:51
Ljudi, samo je pitanje ponude i potražnje! Većina naših ljudi ima naviku da ide na Kopaonik ili Jahorinu, 7 dana u toku sezone i to je to.

S druge strane, kad se uzme u obzir da je Jahorina na 30 km od Sarajeva, jasno je da će uvek biti ljudi koji će skijati gore. Matematika je jasna, ako većina Sarajlija ima 300€ (i to da se nategne), radije će kupiti sezonski skipass za Jahorinu i skoknuti gore kad god nađe slobodan dan, nego uzimati kredit da ode 6 dana u Austriju.

Isto tako, meni se više isplati da planiram neki vikend na Jahorini, koji će me koštati cca 100€, nego da planiram isti takav vikend u Austriji, gde ne mogu da računam da ću proći ispod 150€!

Kad su u pitanju 7-dnevna skijanja, naravno da ću uvek odabrati Alpe :).

Npr, ljudi na Sljemenu plaćaju 15€ dnevni ski pass za jednu stazu i jedan spori trosed, ali Sljeme nikad neće propasti dok je Zagreba u blizini.

:dziveli:

barda
06.11.2009, 13:58
Sa ovakvim cenama će samo lokalci dolaziti, pa me baš interesuje kome će uzimati pare za smeštaj. Eventualno subotom noćenje, a preko nedelje pustahija.

Mislim da im je bolje da sa manjom cenom ski-passa privuku više ljudi koji će dolaziti na 7-10 dana, nego da deru ovako, jer će retko ko izdvojiti iste pare za Jaorinu i nešto u Alpima (naročiti sad kad skinu vize).

Nemanjus
06.11.2009, 14:08
Sa ovakvim cenama će samo lokalci dolaziti, pa me baš interesuje kome će uzimati pare za smeštaj. Eventualno subotom noćenje, a preko nedelje pustahija.

Mislim da im je bolje da sa manjom cenom ski-passa privuku više ljudi koji će dolaziti na 7-10 dana, nego da deru ovako, jer će retko ko izdvojiti iste pare za Jaorinu i nešto u Alpima (naročiti sad kad skinu vize).

Potpuno si u pravu, ali ima još jedna caka! Postoji mogućnost da će morati da spuste cene smeštaja, zbog relativno visoke cene skipass-a :sm022:!

Takođe, ima puno ljudi koji su jednostavno navikli na Jahorinu ili Kop! Možda nisu informisani o nekim low cost aranžmanima i manje poznatim skijalištima u Alpima ili ih jednostavno ne privlači samo skijanje, nego idu da budu viđeni :sm008:!

barda
06.11.2009, 14:32
I tu se može desiti da puknu.
Dosta planinarskih i drugih društava organizuje skijanje za svoje članove po smešnim cenama i onu su čini mi se većina koja je navikla na Jaorinu jer idu za male pare. Jedino ako izmisle neke promotivne nedelje u kojim je ski-pass za goste hotela dž inače ništa od toga.
Ta ekipa da im da 100€ za ski-pass, nema šanse.

Jedini sigurni gosti su im ljudi sa malom decom koja uče da skijaju, pa im je zbog jezika lakše na Kopu, Jaorini... Ostali kad sve saberu, nisam siguran.

Ovi što idu da budu viđeni, paaa, baš me briga, za njih može i 200€.

:dziveli::dziveli:

stanislaw
06.11.2009, 14:42
- Jahorina 20-30 km staza - ski pass 100 eura + smestaj minimum 140 + prevoz 15 = 265 eura
- Livigno 110 km staza i garantovani sneg + 2 snow parka - smestaj sa ski pass-om 160 + prevoz 80 = 240 eura

Mislim da je ovim sve receno uz par napomena:
- cene u Livigno u radnji su sigurno povoljnije nego na Jahorini, a u restoranima su priblizne u korist Livigno-a
- smestaj ne moze da se poredi kao ni uredjenost i ponuda na stazama
- u Livigno sezona traje oko 300 dana (zimska + letnja) i oni ne zele da se obogate tokom noci i trude sa ponude za dz stvari gostu o kojima na ovim podnevljima i ne moze da se razmislja tj nisu ni dosle dovde, pa sada zbog cega ce neko da ide ? zbog nostalgije, klope, udaljenosti, viza ??
- Livigno nije jedini ski centar u Alpima koji pruza po navedenim cenama boravak i ski pass, ima ih jos dosta, neki su blizi, neki dalji, dosta ih ima i skupljih, ali treba otvoriti oci i pogledati malo dalje, jer ipak svako za svoj novac ocekuje vise.

stanislaw
06.11.2009, 14:45
kada smo kod toga ko ce biti vidjen, u madoni skija sumaher, a kraj livinja je sent moric je svetski dzet set, pa kome je vec do drustva tamo bi trebalo da je vidjenije ?!!

Nemanjus
06.11.2009, 14:53
Stanislawe, nisi baš u pravu, skipass u Livignu je 130€ za 7 dana, a cene i u prodavnicama i u restoranima su dosta skuplje nego na Jahorini. Smeštaj u Livignu je takođe prilično skup, odnosno ne verujem da se može naći ispod 20€/dan. Na Jahorini uvek može za 15€/dan.

Što se tiče staza i kvaliteta skijanja, apsolutno si u pravu, besmisleno je i porediti.

Ne želim da me se pogrešno shvati, uvek ću pre otići u Livigno na 7 dana, nego bilo gde kod nas, ali ima ljudi koji više vremena provode u kafani i restoranu, nego na snegu. Ja ću otići da skijam, a mogu i da ne privirim u kafanu!

P.S. U Madonni pivo u kafiću nema ispod 5€ :cug:

:dziveli:

alpinista
06.11.2009, 15:00
@stekan
Stevo,mislim da si pomijesao valutu . . . sezonski ski-pas na Jahorini nije 550 eura,vec 550 KM,odnosno nekih 280 eura.

@barda
Uz ovakve cijene ce lokalci NAJMANJE da vide Jahorinu,jer je to preskupo za vecinu njih . . . vjeruj mi da znam. Tuzno je sto bar za njih nisu obezbijedili neki popust.
E sad sto se tice nocenja,po nekim pansionima moze da se nadje vrlo jeftino i da bude sasvim pristojan smjestaj.

E sad moj komentar na sve ovo: Naravno da mi se ne svidja kad podizu cijenu ski-pasa . . . dosad nisam placao isti,ali ove godine cu izgleda morati,ali u svemu tome me raduje jedna stvar. Sto ce ove godine biti dva nova sestosjeda,a iduce ce konacno i staza Praca (po mnogima najbolja staza na Jahorini) moci da radi tokom citave sezone jer ce imati vjestacko osnjezavanje. E zbog toga mislim da povecanje cijen dnevnog ski-pasa od 2 eura i nije strasno.

I jos jedna vijest sto se tice naplatnih rampi na ulazu u Jahorinu je da to jos nije sigurno. Opstina Pale je donijela odluku,ali sad zasad je sve to klimavo jer ne mogu tek-tako da postave rampu na magistralnom putu.

stekan
06.11.2009, 15:01
...Jedini sigurni gosti su im ljudi sa malom decom koja uče da skijaju, pa im je zbog jezika lakše na Kopu, Jaorini...

Ko god ode na Jahorinu da bi djeca naučila skijati, taj ima ozbiljan problem sa sistemom za donošenje odluka. Jahorina je prekrasna planina, ali i idealno mjesto da početnik zamrzi skijanje (skijaši prolaze na pola metra od početnika, gužva na onom djeliću uz bebi lift, staza uz dvosjed Poljice podstiče strah na pojedinim mjestima plus penjanje na onom kontra-brdu).
Kupres je u BiH za početnike mjesto br. 1.

alpinista
06.11.2009, 15:06
- Jahorina 20-30 km staza - ski pass 100 eura + smestaj minimum 140 + prevoz 15 = 265 eura
- Livigno 110 km staza i garantovani sneg + 2 snow parka - smestaj sa ski pass-om 160 + prevoz 80 = 240 eura

Mislim da je ovim sve receno uz par napomena:
- cene u Livigno u radnji su sigurno povoljnije nego na Jahorini, a u restoranima su priblizne u korist Livigno-a
- smestaj ne moze da se poredi kao ni uredjenost i ponuda na stazama
- u Livigno sezona traje oko 300 dana (zimska + letnja) i oni ne zele da se obogate tokom noci i trude sa ponude za dz stvari gostu o kojima na ovim podnevljima i ne moze da se razmislja tj nisu ni dosle dovde, pa sada zbog cega ce neko da ide ? zbog nostalgije, klope, udaljenosti, viza ??
- Livigno nije jedini ski centar u Alpima koji pruza po navedenim cenama boravak i ski pass, ima ih jos dosta, neki su blizi, neki dalji, dosta ih ima i skupljih, ali treba otvoriti oci i pogledati malo dalje, jer ipak svako za svoj novac ocekuje vise.

Mislim da si naletio na neku budalu kad si trazio aranzman na Jahorini,koja te je klepila po usima sto se tice cijene . . . iz tog razloga tako pricas.
Cinjenica je da se na Jahorini za 20 eura moze naci polupansion,to sam ti vec rekao.
Naravno da se ne moze porediti kvalitet staza,ali do Jahorine iz BG-a ima 500 km a do Livigna . . . mislim da ima mnogo vise.

Jos jedno kazem da si stekao pogresno misljenje izrevoltiran cijenom nekog lokalnog "gazde" koji je ko zna kojim i cijim parama napravio vikendicu gore!

stanislaw
06.11.2009, 15:26
Na Jahorini sam i ja, a moji drugari bili vise puta, a tamo smo i po prvi put ozbiljno vozili board, dobro poznajemo planiniu jos od 2003 cesto smo isli i bas smo zvali smestaje koje vec poznajemo da proverimo za cene... ne bi vise o tome.

Od NS-a do Jahorine ima 300 km ili 4-5 sati u zavisnosti koliko su putevi ocisceni, a do Livigno-a ima 1100 km ili 12 sati sto ne vidim kao problem...

boris
06.11.2009, 15:48
Problem Jahorine je definitivno zatvorenost granica ine postojanje konkurencije svih ovih poratnih godina.Ljudi koji gore imaju smestajne kapacitete i izdaju iste zaista nisu(ili bar većina njih) ustanju da procene realnu vrednost onoga što nude.Čak i sa ova dva šestosjeda Jahorina ne nudi ništa spektakularno da bi se ležaj u vikendicama naplaćivao i preko 20e.A i sami radnici ucentru nikako da shvate da nevezano od broja skijaša tog dana svi kapaciteti treba da su u upotrebi,a ne da neko procenjuje da li ima dovoljno skijaša da bi recimo radile ogorjelica 1 i 2.
Opet ovi navodi za livinjo su vezani za početak ski sezone kada je besplatan ski pas.Svi ski centri u Evropi imaju neke popuste do 23.12.
Ja u tom periodu idem u Corvaru-Alta Badia.Za mene i suprugu 8 noćenja u apartmanu sa taxama oko 315e.ski pass 7 dana oko 350 e(Dolomiti super ski pas)
Smeštaj vrhunski nadomak gondole.Ali je u sezoni dosta skuplje.
Jahorina pd hitno treba da aktivira dve tri nove staze da bi skijanje gore imalo smisla.

oggy
06.11.2009, 18:05
Koliko sam pricao sa instruktorima gore, vec prosla sezona im je bila prilicno losa. I tada je uprava povecala cijene ski pasa bez ikakvog razumnog opravdanja, po principu "moze nam se". Tacnije, opravdanje je bilo da su cijene formirane prije kraha berze, u oktobru 2008, "zbog poskupljenja nafte" - kasnije se nisu sjetili da te iste cijene koriguju.

OK, ove godine su ulozili u infrastrukturu prvi put nakon 20 i kusur godina, pa je i donekle razumljivo da poskupe (jes da recimo Espace Killy ili 3 Vallees naprave svake godine po neku novu zicaru pa ne poskupe, al ipak je ovo Balkan).

Ono sto meni nije razumljivo je sljedece: dnevni ski pas sa 36KM na 39KM: poskupljenje < 10%. Sezonski pas sa 450KM na 550KM: poskupljenje > 20%. Logika? Osim "zgrni pare"?

Moje ove godine nece. Ja stvarno volim da odem gore, i proteklih godina sam provodio 15-20 dana godisnje. Manje zbog skijanja, vise zbog druzenja. Ko je bio u bilo kojem vecem ski-centru u inostranstvu, zna o cemu pricam. Ove godine cu vjerovatno otici na nekoliko vikenda, i to ce biti to. A ako iduce godine godine ukinu vize za BiH, ko zna...

Naravno, sve to za ponudu & potraznju stoji. Pitanje je samo dokle ce ovog potonjeg biti.

barda
06.11.2009, 23:48
Uz ovakve cijene ce lokalci NAJMANJE da vide Jahorinu,jer je to preskupo za vecinu njih . . . vjeruj mi da znam. Tuzno je sto bar za njih nisu obezbijedili neki popust.


Pričamo o lokalcima koji skijaju, pa gde će ići u Fr? Oni koji nemaju gomilu para će morati negde da skijaju pa im ko najjeftinija varijanta dođe Jahorina a tamo ih klepe za ski-pass. Slažem se dobiju poboljšanje sa ta 2 šestoguza ali opet :sm008:.


Ko god ode na Jahorinu da bi djeca naučila skijati, taj ima ozbiljan problem sa sistemom za donošenje odluka...
+1
Sve se slažem ali to je fakat! Gomila ide tamo da uči decu da skija jer instruktori znaju naš jezik:dontknow:. E sad ti im reci reci da ima naših ljudi svuda, a oni :sleepy:



... a cene i u prodavnicama i u restoranima su dosta skuplje nego na Jahorini. ...

Jedino što znam je da jeftinije prodavnice od onih hipermarketa u Albetrvillu nisam video u životu, pa još ako je u Livignu bezcarinska zona... sve je moguće?

stanislaw
07.11.2009, 02:00
Stanislawe, nisi baš u pravu, skipass u Livignu je 130€ za 7 dana, a cene i u prodavnicama i u restoranima su dosta skuplje nego na Jahorini. Smeštaj u Livignu je takođe prilično skup, odnosno ne verujem da se može naći ispod 20€/dan. Na Jahorini uvek može za 15€/dan.

Što se tiče staza i kvaliteta skijanja, apsolutno si u pravu, besmisleno je i porediti.

Ne želim da me se pogrešno shvati, uvek ću pre otići u Livigno na 7 dana, nego bilo gde kod nas, ali ima ljudi koji više vremena provode u kafani i restoranu, nego na snegu. Ja ću otići da skijam, a mogu i da ne privirim u kafanu!

:dziveli:
P.S. U Madonni pivo u kafiću nema ispod 5€ :cug:

Nemanjus, oko nekih stvari se slazemo, ali mi smo prosle godine dobili ski pass i smestaj za 150 eura po osobi za 7 nocenja i to takav da je bolji od 90% drugih, ove za 160 po osobi sa ski pass-om, ali nas ide 6 i uzimamo ceo sprat tj imamo dnevnu sobu solo + razne druge popuste, tako da mislim da ja bolje znam koliko placam... reci ces to je promo period, jeste i traje 3 nedelje na pocetku i 3 nedelje na kraju sezone i snega ima u izobilju, a po pruzenim uslugama i broju posetioca se ne razlikuje od spica sezone, dok na Jahorini ne postoji promo period.

Sto se tice cena pica, u livigno nismo puno izlazili, 3-4 veceri (ne racuna apres), ali smo jeli u restoranu od 4 do 8 eura i u klubu pili Hajniken (ne toceni, vec u limenci) za 2 eura, u drugom klubu je isto pivo bilo 4 eura, dok u prodavnici isti taj hajniken kosta 0,5 eura !!! Tuborg na Jahorini u Studio di Sole je zimus bio 6 km, ustipci sa kajmakom u lokalu pored 12 km, a cevapi u Rajskim vratima 15 km... sta vise reci.

p.s. koga zanima sutra kacim cenovnik koji sam zimus slikao na Jahorini, jer nisam ni sam verovao, dok bi napomenuo da sam nedelju dana pre Jahorine u kafeu Bombarder na Kopu isti Tuborg placao 180 din (2 eura), a pljeskavicu 150 din (1,6 eura).

midwest
07.11.2009, 02:39
E moj stanislawe, uvijek ispadne da bolje zna neko drugi, a ne ti kome se to desilo :)

Svi pricaju na Jahorini jeftin smjestaj, moze se naci jos malo pa da tebi plate da budes tamo, te ovo, te ono..

A kad pogledas cijene, ljudi kompas izgubili. Maloprije gledam na jednom sajtu vlasnik trazi za svoj apartman u Vucku 55 Eur po osobi po danu... Gomila apartmana/vikendica za po 6-7 osoba sa navedenim cijenama od 130-150 Eur/danu.... Ja kada vidim apartman u Austriji, gdje skijam zadnjih 5 godina, po toj cijeni, odmah ga svrstam u kategoriju "preskup".

Ne bih da tupim dalje o tome gdje je bolje ili jeftinije skijati, samo cu reci da gotovo svake godine nekog zagrizenog Jahorinca preobratim u zagrizenog Austrijanca. Dok covjek svojim ocima ne vidi da ima bolje, on ni ne vjeruje...

alpinista
07.11.2009, 11:32
Mislim da je svaki komentar suvisan . . .
Samo cu reci skijajte u Austiji i Italiji. Mislim da je glupo da ovdje prosipate neke statisticke podatke i bavite se politikom cijena. Mozda je pametnije da to sto pricate ovdje(kako se radi u evropskim ski-centrima),prenesete samom menadzmentu Jahorine, pa ko zna ,mozda se i zapitaju i urade nesto bolje.
Znam i ja sam kakva je situacija . . . nisam nesto pretjerano skijao vani,ali dovoljno da bi se slozio u nekim stvarima sa vama. I naravno,opet cu ici ove sezone u FR . . . Medjutim, nervira me prica Jahorina ovakva,Jahorina onakva . . .
Ja sam gore naucio skijati (onoliko koliko znam) i uvijek cu se vracati tamo,bar na dan,bez obzira kakva situacija bila,ali nikad necu pljuvati po nekom skijalistu gdje sam provodio dosta lijepe skijaske dane, jer sam igrom slucaja prosirio vidike.

Ljudi,kao sto kazu . . . make love,not war, A ja vam kazem . . . skijajte i uzivajte,jednog dana ni to se nece moci!

midwest
07.11.2009, 11:48
Vidis da se slazemo. I to gotovo u svemu.

Nemoj misliti da pozivam na neki bojkot Jahorine. Ili da je pljujem. Samo ukazujem na neke nerealnosti u cijeni i ponasanju odredjenih institucija/pojedinaca. Na kraju krajeva, kao i ti, i ja sam gore naucio skijati i Jahorina ce uvijek imati posebno mjesto u mom srcu. I uvijek cu iskoristiti priliku da odem gore na vikend. To uopste nije sporno.

Ja bih volio kada bi neko nasu pricu prenio menadzmentu. Ili kada bi menadzment otisao u posjetu nekom ski centru vani, ali ne na nekom visokom nivou nego kao prosjecni turista pa da vide razliku.

Hajde da zakljucim ovo. Ja sam uvjeren da svi mi na ovom forumu zelimo samo najbolje za Jahorinu. Jedino se nacin na koji to artikulisemo razlikuje, sto je i normalno jer ipak su svi ljudi razliciti.

Nemanjus
07.11.2009, 13:14
E moj stanislawe, uvijek ispadne da bolje zna neko drugi, a ne ti kome se to desilo :)

Svi pricaju na Jahorini jeftin smjestaj, moze se naci jos malo pa da tebi plate da budes tamo, te ovo, te ono..

A kad pogledas cijene, ljudi kompas izgubili. Maloprije gledam na jednom sajtu vlasnik trazi za svoj apartman u Vucku 55 Eur po osobi po danu... Gomila apartmana/vikendica za po 6-7 osoba sa navedenim cijenama od 130-150 Eur/danu.... Ja kada vidim apartman u Austriji, gdje skijam zadnjih 5 godina, po toj cijeni, odmah ga svrstam u kategoriju "preskup".

Ne bih da tupim dalje o tome gdje je bolje ili jeftinije skijati, samo cu reci da gotovo svake godine nekog zagrizenog Jahorinca preobratim u zagrizenog Austrijanca. Dok covjek svojim ocima ne vidi da ima bolje, on ni ne vjeruje...

Opet da ne bi bilo nerazumevanja, otkad sam otkrio čari skijanja u Alpima, tj. od 2006. pa na ovamo, Jahorina ni Kopaonik me nisu videli na 7-dnevnim skijanjima. Za te 3 sezone sam skijao u Austriji 4 puta, Francuskoj 2 puta, Italiji 2 puta, sve na najboljim skijalištima. Kako god obrneš nisam mogao proći ispod 600€ (ukupno potrošenih), i to u tzv free ski aranžmanima. Uz to moram reći da sam se prilično uzdržavao od restorana i kafića. Hranu sam kupovao u marketima, kuvali smo u app, nešto se nosilo i odavde.

S druge strane, uvek sam bio među najglasnijim kritičarima bahatosti ljudi sa Jahorine, ali ono što je definitivna činjenica, ima ljudi koji ne mogu sebi da priušte 600€ za 7-dnevno skijanje, i takvih je jako mnogo. Verujte mi na reč, na Jahorini se uvek može naći aranžman gde nećete potrošiti preko 400€ za 7-dnevno skijanje, i to bez uzdržavanja od "kafanskih" aktivnosti.

Barda, ne znam u kom si ti marketu u Albertville-u kupovao, slažem se da su cene OK, ali nisu baš bagatela. Jeftinije nego kod nas se mogu naći sirevi, vino, eventualno neko pivo. Ali kad su u pitanju suhomesnati proizvodi, konzerve, gotova jela itd, definitivno je tamo skuplje. Npr, kilogram neke kobasice ne možeš naći ispod 15€. Sveže voće i povrće je dosta skuplje nego kod nas. Bla bla...

Ja samo ne želim da ljudi steknu utisak da možete otići u Austriju ili Francusku i da prođete jeftinije nego na Jahorini.

Ono što je neosporna činjenica, kada se uporedi "value for money", Strana skijališta daju višestruko više za malo veći novac.


:sm018:

bojan
10.11.2009, 14:27
Opet da ne bi bilo nerazumevanja, otkad sam otkrio čari skijanja u Alpima, tj. od 2006. pa na ovamo, Jahorina ni Kopaonik me nisu videli na 7-dnevnim skijanjima. Za te 3 sezone sam skijao u Austriji 4 puta, Francuskoj 2 puta, Italiji 2 puta, sve na najboljim skijalištima. Kako god obrneš nisam mogao proći ispod 600€ (ukupno potrošenih), i to u tzv free ski aranžmanima. Uz to moram reći da sam se prilično uzdržavao od restorana i kafića. Hranu sam kupovao u marketima, kuvali smo u app, nešto se nosilo i odavde.

S druge strane, uvek sam bio među najglasnijim kritičarima bahatosti ljudi sa Jahorine, ali ono što je definitivna činjenica, ima ljudi koji ne mogu sebi da priušte 600€ za 7-dnevno skijanje, i takvih je jako mnogo. Verujte mi na reč, na Jahorini se uvek može naći aranžman gde nećete potrošiti preko 400€ za 7-dnevno skijanje, i to bez uzdržavanja od "kafanskih" aktivnosti.

Barda, ne znam u kom si ti marketu u Albertville-u kupovao, slažem se da su cene OK, ali nisu baš bagatela. Jeftinije nego kod nas se mogu naći sirevi, vino, eventualno neko pivo. Ali kad su u pitanju suhomesnati proizvodi, konzerve, gotova jela itd, definitivno je tamo skuplje. Npr, kilogram neke kobasice ne možeš naći ispod 15€. Sveže voće i povrće je dosta skuplje nego kod nas. Bla bla...

Ja samo ne želim da ljudi steknu utisak da možete otići u Austriju ili Francusku i da prođete jeftinije nego na Jahorini.

Ono što je neosporna činjenica, kada se uporedi "value for money", Strana skijališta daju višestruko više za malo veći novac.


:sm018:

Napokon jedan realan komentar

stekan
14.11.2009, 19:28
Gledam karakteristike novih šestosjeda (http://www.skijanje.rs/Index/utisci/utisci_jahorina.htm) i izračunah da će vožnja Ogorjelicom1 trajati 4,5 min., a na Poljicama manje od 5,5 minuta. Obe će da dovezu na vrh 6000 duša na sat tj. 100 duša u minuti!!!

Mogu li staze primiti svake minute po 100 novih skijaša?

Pohvalno je što će korpe biti sa kupolom protiv vjetra. Želim im da budu providne što duže.

Zvučim li previše pesimistički?

midwest
15.11.2009, 00:47
To ce OC lako rjesiti. Neka mudra glava ce vec zakljuciti da ce pogonske stanice duze izdrzati ako rade na najmanjoj brzini, pa ces na vrhu imati 20 dusa u minuti, a na dnu dobre stare guzve. Ako nema guzve, pomislice ljudi da je propala sezona :)

JoeBananna
18.11.2009, 16:50
Gledam karakteristike novih šestosjeda (http://www.skijanje.rs/Index/utisci/utisci_jahorina.htm) i izračunah da će vožnja Ogorjelicom1 trajati 4,5 min., a na Poljicama manje od 5,5 minuta. Obe će da dovezu na vrh 6000 duša na sat tj. 100 duša u minuti!!!

Mogu li staze primiti svake minute po 100 novih skijaša?


U ovom razmatranju uzimas idealan slucaj, da ce sva sedista na korpama biti
popunjena.

Znajuci nas mentalitet, mozes racunati da ce da ce bar 40% sedista biti
prazno jer, zaboga, ne mozemo na cak 5.5 minuta da se odvojimo od ljudi
sa kojima skijamo da bi svi brze stigli gore.

tataratira
19.11.2009, 07:14
Zaštita od vjetra tek odogodine kada naprave garaže za korpe, baš radi brzog propadanja istih na otvorenom

CrazyKong
19.11.2009, 14:30
Malo znaju da budu preblematicne te zastite od vetra...
Bas je lepo da ne duva dok sedis, ali problem je sto kad dobro duva korpa sa zastitom se vise ljulja od one bez i pre se zatvori lift :sm022:

stekan
19.11.2009, 15:11
Krejzi, zaboravljaš da se u BiH slabo poštuju zakoni, tako da neće biti problema ni sa zakonima fizike.

skiba
19.11.2009, 18:41
hahahha, tuzno ali si u pravu

tataratira
20.11.2009, 07:41
:dziveli:


živio govornik

garcia_kg
20.11.2009, 09:01
U ovom razmatranju uzimas idealan slucaj, da ce sva sedista na korpama biti
popunjena.

Znajuci nas mentalitet, mozes racunati da ce da ce bar 40% sedista biti
prazno jer, zaboga, ne mozemo na cak 5.5 minuta da se odvojimo od ljudi
sa kojima skijamo da bi svi brze stigli gore.

Ovo si 100% u pravu.

tataratira
20.11.2009, 13:46
džaba ti paneli protiv vjetra ako nemaju integrisane pepeljare i držač sa čaše
mogu ja staviti brile da mi ne duva


http://www.youtube.com/watch?v=jUmcOs1Lw_Q&feature=related

wetmila
22.11.2009, 18:13
Nadam se iskreno da ce skijanje na Jahorini biti bolje zbog novih zica, ali to nije dovoljno. Parkiranje u rajskoj dolini, guzva kod tunela, lose sredjivanje staza, nedostatak staza, nepostojanje dobrog ski info, neobelezeni GSS,... sve su to slabe tacke. U Austriji jeste skuplje nego na Jahorini, ali se dobije i mnoooogo vise. Spram para i muzika.

tataratira
23.11.2009, 07:03
http://www.img.ba/054x

http://www.img.ba/3vws

stekan
23.11.2009, 08:03
Branik na prvoj fotografiji ima svoju svrhu, ali ne mogu da skontam koju.

Skijaši su navikli da skije na dvosjedu drže na čeličnoj cijevi i pri tom oštre rubnike. Sada će, bar za izvjesno vrijeme, biti uskraćeni za to.

plecko
23.11.2009, 20:03
a kako ce da se rese onog blata i kaljuge ?(druga fotografija)

oggy
24.11.2009, 00:10
Cuj kako, pa zatrpace kamenjem.

stanislaw
24.11.2009, 00:23
hahahahaha, normalno

ekozelj
24.11.2009, 02:09
A možda i afaltiraju :glavaozid ko što javlja Tanjug da se radi na Babinom zubu.

:dziveli::dziveli::dziveli:

Jahorina
24.11.2009, 09:12
Šestosjedi spremni za narednu sezonu (http://www.jahorinalive.net/sr/vijesti/184-sestosjedi-spremni-za-narednu-sezonu.html)

Na Jahorini je u toku i pletenje (spajanje) sajle, pa evo par slika

http://www.jahorinalive.net/slike/sestosjed/postavljanje-sajle-8.jpg

http://www.jahorinalive.net/slike/sestosjed/postavljanje-sajle-13.jpg

http://www.jahorinalive.net/slike/sestosjed/postavljanje-sajle-11.jpg

Jahorina
27.11.2009, 15:14
na trasi šestosjeda Ogorjelica završeno je pletenje sajle tako da sada slijedi postavljanje korpi

http://www.jahorinalive.net/slike/sestosjed/sajla-sestosjeda-ogorjelica.jpg

Jahorina
01.12.2009, 16:14
Danas je počelo montiranje korpi na šestosjedu Ogorjelica.

Evo slike prve montirane korpe

http://www.jahorinalive.net/slike/sestosjed/prva-korpa.jpg

stekan
01.12.2009, 18:14
Po ovih 6 ulaznih rampi vidim da će biti i prilazna pokretna traka. Svaka čas'!

Jahorina
02.12.2009, 01:58
Po ovih 6 ulaznih rampi vidim da će biti i prilazna pokretna traka. Svaka čas'!
Pokretne trake će biti na oba šestosjeda, samo što će ona na Poljicama biti montirana za sledeću sezonu 2010/2011.

wlad
02.12.2009, 16:12
A čemu služi pokretna traka ako se korpe otkačinju (i samim tim "mile" u ulazno-izlaznoj stanici)??

oggy
02.12.2009, 16:26
Pa nicemu, al su fensi :) Sad kad pitas, stvarno ne znam, mozda se manje drnda snijeg pa je radnicima lakse. Uglavnom te trako su poprilicno standardno rjesenje u spoljnome svijetu...

wlad
02.12.2009, 16:49
Na Kopu Doplmajer žice ili imaju traku za ubrzavanje, ili se "otkačinju"... Ove koje se otkačinju mile u ulaznim stanicama i ne znam čemu bi služila traka za ubrzavanje - osim ako ne želiš da pretekneš korpu i levitiraš u vakuumu ;).

Ne sećam se sada, ali mislim da podloga svakako nije "snežna" kod oba tipa žice...

stekan
02.12.2009, 19:52
Kako 6 bosanaca dovesti u red i poredati ih da kulturno sjednu na 6-guz?

Staviš 6 rampi i pokretnu traku iza. Rampe se otvore i 6 bosanaca istovremeno na traci dođu do mjesta za utovar u jednoj liniji. Nema šta da se razmišlja ili sa nekim da se raspravlja. Ljudi imali bosance na umu kad su to izmišljali.

Jel' sad jasno?

milos_pg_91
02.12.2009, 20:13
Kako 6 bosanaca dovesti u red i poredati ih da kulturno sjednu na 6-guz?

Staviš 6 rampi i pokretnu traku iza. Rampe se otvore i 6 bosanaca istovremeno na traci dođu do mjesta za utovar u jednoj liniji. Nema šta da se razmišlja ili sa nekim da se raspravlja. Ljudi imali bosance na umu kad su to izmišljali.

Jel' sad jasno?

hahahahahah, umrijeh od smijeha :sm022:

stekan
02.12.2009, 20:31
Haj' da vidim ko zna odgovor na ovo pitanje:

Zašto je postavljena pokretna traka na 8-guzu na Gerlitzen-u?

midwest
02.12.2009, 21:12
Zato sto ih je uoceno 8 u istoj smjeni pa valja kulturno poredati 8 guzica?

stekan
02.12.2009, 21:19
Ispravno. Skontali austrijanci da je na planini više od 8 bosanaca, pa kontaju: da ne bude gužve...

danilosubotic
02.12.2009, 23:21
Nema rampi na ulazu u oc jahorina!!!!!!!!!!

Jahorina
03.12.2009, 02:58
Jahorina, 02.12.09

http://www.jahorinalive.net/slike/jahorina/2-02.12.2009.jpg

http://www.jahorinalive.net/slike/jahorina/1-02.12.2009.jpg

Nemanjus
03.12.2009, 08:14
Kad su u pitanju 6-guzi i 8-guzi onda se obično stavi pokretna traka, iako su isklopivi :sm022:! U svakom slučaju je lakše nego da trake nema, jer će žica biti efikasnija, samim tim će gužve u redovima biti manje (neće ih biti).

Druga stvar, može se upotrebiti stari trik da pomenute trake budu izrađene od "šmirgl" papira, što će dati mogućnost laganog oštrenja kantni svakih 10 min!

:D

wlad
03.12.2009, 11:35
Znači ta traka je ispred rampe :), onda OK, ima smisla :ok:. Ja sam mislio da je ta traka iza rampe (kao kad nije isklopiva žica)...

Nemanjus
03.12.2009, 11:43
Nije ispred rampe :yay:!

Kad prođeš rampu, stupiš na traku koja te odvuče na deo gde čekaš da te korpa pokupi. Smisao trake jeste da se svih 6 ljudi nađe u isto vreme i na istom mestu kad ih korpa kupi, a ne da se razbacaju kao đubre po vinogradu :sm021:!

danilosubotic
03.12.2009, 20:05
:yay:PROBNI JAHORINSKI RADIO:yay:
http://jahorina-radio.webhop.info:8000/listen.pls

Jahorina
03.12.2009, 20:20
Danas se nisu montirale korpe na šestosjedu Ogorjelica

http://i559.photobucket.com/albums/ss34/jahorinalive/sestosjed/03122009003.jpg

rolan
03.12.2009, 23:01
kako je danilo vec nagovijestio, krenuli smo s programom i konacno je ostvarena ideja "jahorinski radio". jos doduse u test fazi, ali ...
http://www.jahorina.org/files/radio-jahorina.php

Jahorina
04.12.2009, 19:49
kako je danilo vec nagovijestio, krenuli smo s programom i konacno je ostvarena ideja "jahorinski radio". jos doduse u test fazi, ali ...
Bolje daj koju sliku, mani se radia :)))) po mogućnosti da nije ona blijeda sa web cam.. Rolane Rolane... :sm022:
Danas se radilo na izlaznim stanicama, dok je na polaznim obustavljen rad

http://i559.photobucket.com/albums/ss34/jahorinalive/slike/04112009009.jpg

Jahorina
04.12.2009, 19:51
Jahorina, 04.12.09

http://i559.photobucket.com/albums/ss34/jahorinalive/slike/04112009007.jpg

http://i559.photobucket.com/albums/ss34/jahorinalive/slike/01122009006.jpg

http://i559.photobucket.com/albums/ss34/jahorinalive/slike/04112009004.jpg

Jahorina
07.12.2009, 22:58
BEOGRAD, Hotelijeri su najavili niže cijene na Jahorini u odnosu na prethodnu godinu u prosjeku za 20 do 30 odsto uz poboljšanje usluga, izjavio je stručni saradnik za marketing u Turističkoj organizaciji grada Istočno Sarajevo Predrag Lopatić.

“Imajući uz sve to u vidu i tradicionalnu gostoljubivost, mislim da svi oni koji dođu na Jahorinu neće imati razloga za kajanje”, rekao je Lopatić Srni.

On je potvrdio da će zimsku turističku ponudu Jahorine na Međunarodnom sajmu zimske sportske opreme, turizma i rekreacije “Ekspo zim 2009″ u Beogradu, ove godine zajednički predstavljaju Olimpijski centar Jahorina, Turistička organizacija Istočno Sarajevo i Udruženje hotelijera Jahorine.

Lopatić je izjavio da će oni na zajedničkom štandu predstaviti prednosti Jahorine u odnosu na druge skijaške centre, među kojima je i puštanje u rad dva nova šestosjeda, koja će odjednom moći da prevezu ukupno 4 000 skijaša. Lopatić kaže da na Jahorini trenutno ima više od 4 000 ležajeva, preko 2 000 u privatnim kućama za odmor, a ostalo je hotelski smještaj, apartmanski smještaj i moteli. Kategorije smještaja su od srednje klase – tri zvjezdice, pa do super-luksuznih hotela kao što je Apart-hotel Vučko.

On je istakao da je na Jahorini na raspolaganju više od 25 kilometara staza za skijanje, a izbor staza je izuzetan, od onih za početnike, do staza za vrhunske skijaše, odnosno takozvanih “crnih staza”.

“Uz dobre instruktore i škole skijanja i oni koji prvi put staju na skije će sa Jahorine otići kao skijaši koji već vladaju vještinom, a sve više je i onih koji vole malo avanturizma – ski-bordera”, kaže Lopatić.

On napominje da aeroklub “Trebević” nudi školu paraglajdinga, a posjetiocima je na raspolaganju i poligon za pejntbol.

Lopatić je najavio da će 10, 11. i 12. decembra na Jahorini biti održan promotivno sajamski skup, uz direktan prenos zvaničnog otvaranja zimske turističke sezone u okviru tv emisije “Turizam plus”.

Manifestaciju organizuju Turistička organizacija grada Istočno Sarajevo i Udruženje hotelijera Jahorine uz pokroviteljstvo Ministarstva trgovine i turizma Republike Srpske i uz pomoć gradskih opština.

“Pozvali smo sve u BiH koji participiraju u turizmu kao i prijatelje iz Srbije, Crne Gore, Hrvatske i Slovenije, pa i iz nekih evropskih zemalja. Na jednom mjestu srešće se svi koji vole Jahorinu, RS i BiH, i na dostojan način obilježiti početak turističke sezone u BiH”, rekao je Lopatić.

Na Beogradskom sajmu juče je otvoren Međunarodni sajam zimske sportske opreme, turizma i rekreacije “Ekspo zim 2009″, na kojem će se do nedjelje, 6. decembra predstaviti više od 85 izlagača iz Srbije i inostranstva.

Na sajmu učestvuju najveći srpski uvoznici i proizvođači zimske sportske opreme, zastupnici najpoznatijih svjetskih brendova, zimski turistički centri, skijališta, agencije, hoteli, a za posjetioce su predviđeni popusti od 10 do 30 odsto.

Jahorina
08.12.2009, 18:01
A čemu služi pokretna traka ako se korpe otkačinju (i samim tim "mile" u ulazno-izlaznoj stanici)??
To čemu služi već su ti drugi rekli, a kako izgleda montaža pokretne trake pogledaj na slici

http://i876.photobucket.com/albums/ab325/info-jahorina-net/zavrsna-faza-radova-na-novim-sestosjedima/08-dec-1-jahorina.jpg

Čim bude završena postavićemo i tu sliku.

izvor: http://www.info-jahorina.net/forum.htm

Sapa
08.12.2009, 23:15
On je istakao da je na Jahorini na raspolaganju više od 25 kilometara staza za skijanje, a izbor staza je izuzetan, od onih za početnike, do staza za vrhunske skijaše, odnosno takozvanih “crnih staza”.


"... a sve više je i onih koji vole malo avanturizma – ski-bordera”, kaže Lopatić.

Jesam ja zadnjih 17,18 godina propustijo nesto ili se covjek zaracuno; otkad preko 25km ski-staza? (ono jest 5km gore-dole, nece pokvariti neciji ugodjaj na Javorini-planini)

Izgleda da ni trendove ne vise ne pratim; ski-border je bi ce neka novotarija.

ps
cestitam na 6to sjedima, u zdravlju ih vrtili od decembra do maja.

oggy
09.12.2009, 00:23
Haha i meni su bas te dvije stvari bole usi, al kontam da "stručni saradnik za marketing" u nas i ne moze biti nego nekakav apartcik pa preskocih komentar.

wlad
09.12.2009, 01:38
Možda misle na ove što voze (pre)široke skije kao kuro ;).
(ski-borderi ;))

Jahorina
10.12.2009, 18:05
PUŠTEN JE U PROBNI RAD ŠESTOSJED OGORJELICA! (http://www.info-jahorina.net/skijaliste-f1/pusten-u-probni-rad-sesterosjed-ogorjelica-t280.htm#7213)

oggy
11.12.2009, 12:36
Ajd dobro ispade na kraju, da budem iskren kad su poceli nisam se nadao da ce zavrsiti do sezone, al posluzilo je vrijeme. Svaka cast i sa srecom. Eh sad mi nesto zao sto je Fela ne doceka :(

Jahorina
12.12.2009, 21:46
Danas je na Jahorini zvanično otvorena skijaška sezona uz manifestaciju "u susret zimi, u susret prijateljima". Svečani prijem za sve posjetioce manifestacije uručili su gradonačelnik Istočnog Sarajeva, Vinko Radovanović, i načelnik opštine Pale, Slobodan Savić.

Da je početak sezone svojevrstan praznik na Jahorini potvrđuje i podatak da je za sve goste upriličen zanimljiv performans i zabavni program, uz neizbježni roštilj, kuvano vino i domaću rakiju, koji dođu i kao dobar prirodni antifriz u hladnim zimskim večerima.

Jahorinu je posjetio veliki broj gostiju, jednodnevnih i jednosezonskih, odnosno onih koji Jahorinu posjećuju samo kada ima neki prijem. Bilo je (na žalost) i onih koji su imali informaciju da će moći uživati u skijaškim sportovima, ali su ostali uskraćeni zbog nedostatka snijega.

http://i876.photobucket.com/albums/ab325/info-jahorina-net/razno/12-dec-1-jahorina-1-1.jpg

I pored velelijepog otvorenja sezone određen broj ljudi je danas radio, punom parom, i nisu slavili otvorenje s ciljem da završe započeto i obraduju sve "istinske" ljubitelje Jahorine..

http://i876.photobucket.com/albums/ab325/info-jahorina-net/sestosjed-ogorjelica/12-dec-2-jahorina-1.jpg

rolan
12.12.2009, 22:10
Dobro veci ljudi sa predivne Jahorine !!!
Evo slike uzivo, sutra krece prvi lift u pogon:

rolan
12.12.2009, 22:13
mi smo danas kao i na svima manifestacijama bili na licu mjesta, imali svoj stand i naravno izvjestavali uzivo

Ugodan pozdrav za sve ljubitelje Jahorine direktno sa olimpijske planine
evo par slika koje su real
http://www.vip-jahorina.org/images/blog/otvorenje2010/Slike_Jahorina2_007.jpg

http://www.vip-jahorina.org/images/blog/otvorenje2010/Slike_Jahorina2_062.jpg


http://www.vip-jahorina.org/images/blog/otvorenje2010/Slike_Jahorina2_077.jpg
http://www.vip-jahorina.org/images/blog/otvorenje2010/Slike_Jahorina2_039.jpg
http://www.vip-jahorina.org/images/blog/otvorenje2010/Slike_Jahorina2_044.jpg

rolan
13.12.2009, 11:13
ono sto nas sve najvise zanima:
evo ljudi, krenulo je. Zeljo je prije 10 min krenuo sa radom. Nek je sa srecom, da nam bude dugo i bijelo .....
Slika sa webcama, prije par minuta:

admin
15.12.2009, 21:11
U Olimpijskom centru Jahorina su odlučili da tokom predstojeće zimske sezone učenicima osnovnih škola ponude nove vrste ski passova koji bi trebalo da zadovolje njihove zahtve za skijanjem i pokrenu ih na novo druženje sa Jahorinom.

U ponudi su slijedeće vrste ski karata po 40% nižim cijenama:



Vrsta ski karte . . . . . . Redovna cena . . . . Cena sa popustom za osnovce


5 dana od sezone . . . . 129.00 KM . . . . . . . . . 77.40 KM


10 dana od sezone . . . . 222.00 KM . . . . . . . . 133.20 KM


Sezonski ski pass sa slikom 340.00 KM . . . . . . . . 238.00 KM


Za uslove koji su navedeni u gornjoj tabeli (cene sa popustom) potrebno je sledeće:
1. Formirana grupa učenika od strane osnovne škole koja broji najmanje 20 učenika
2. Overen spisak od strane škole
3. Fotografija
4. Dokaz o izvršenoj uplati

stekan
15.12.2009, 21:21
Za svaku pohvalu!!!!

garcia_kg
16.12.2009, 10:19
Mogli bi ovi iz Skijališta Srbije da pročitaju ovu informaciju.....

Jahorina
16.12.2009, 14:20
Tokom subote i nedelje radiće svi raspoloživi kapaciteti na Jahorini. U petak će najvjerovatnije raditi ski-liftovi, po potrebi, i ostale žičare zavisno od broja gostiju.

Jahorina
16.12.2009, 14:29
Što se tiče šestosjeda Ogorjelica, ostalo je samo da prođe tehnički pregled, pa se njegovo puštanje u rad možda može očekivati i pre predviđenog, odnosno 25.12.09.

Juče se šestosjed mogao vidjeti ovako, sa svim montiranim korpama
http://www.jahorinalive.net/slike/sestosjed/ogorjelica-15-dec-2009.jpg

Jahorina
17.12.2009, 19:49
Aktuelno? Šta bi moglo biti aktuelnije nego od informacije da će sutra konačno na Jahorini početi ski sezona (ona prava).
Visina snijega u podnožju iznosi preko 60cm, a na nekim mjestima prelazi tu granicu.
Trenutno na Jahorini pada jak snijeg i ako nastavi ovako da pada preko noći može lako dostići visinu od 1m.
Sutra je predviđeno da se u funkciju puste ski-liftovi, a za subotu i nedelju dvosjedi.
Na šestosjed Ogorjelica montirane su sve korpe i on je trenutno u probnom radu, dok su se na šestosjedu Poljice danas počele montirati.

Pripreme
http://www.jahorinalive.net/slike/jahorina/17-decembar-2009.jpg

Bosnak
18.12.2009, 09:25
first of all hello,

If somebody can speak english, could you please help me?

I my 6 friends will go to Jahorino for snowboarding within next mounth. and this will be our firt visiting there? How can I managed the transfer from airport to jaforina? What is the skipass price and, If I buy 6 days skipass. can I use all lift on the mountain.

montobene
18.12.2009, 11:54
How can I managed the transfer from airport to jaforina?
I dont know, but there must be a bus!


What is the skipass price and, If I buy 6 days skipass. can I use all lift on the mountain.

Skipass price for 6 day is 100e, and you can use all ski lifts.

You can see more info on www.jahorina.org (http://www.jahorina.org) or something like that

stekan
18.12.2009, 12:19
I’m afraid that taxi is the only solution from Sarajevo airport. I believe that the price is negotiable with taxi drivers. Ask for the price prior to sit in the cars.

You can’t use all lifts with your ski pass. You can use only those in function.

inskk
18.12.2009, 13:56
first of all hello,

If somebody can speak english, could you please help me?

I my 6 friends will go to Jahorino for snowboarding within next mounth. and this will be our firt visiting there? How can I managed the transfer from airport to jaforina? What is the skipass price and, If I buy 6 days skipass. can I use all lift on the mountain.

Hi,

I think best solution for transport airport-Jahorina would be to reserve mini-van in advance, that would wait for you at the airport.
Other option is to take 2 taxis, but I think mini-van is better option, since you can arrange return drive as well

I'll try to find you some contacts, there is more than few options.

Bosnak
18.12.2009, 14:11
Hi,

I think best solution for transport airport-Jahorina would be to reserve mini-van in advance, that would wait for you at the airport.
Other option is to take 2 taxis, but I think mini-van is better option, since you can arrange return drive as well

I'll try to find you some contacts, there is more than few options.

Thank you,
If you can help me, I will be grateful to you.
By the way. Do you have any idea about HOTEL BRISTICA?

inskk
18.12.2009, 14:13
Here is one contact http://hare-tours.110mb.com/links.htm for a mini van

inskk
18.12.2009, 14:16
Hotel Bistrica used to be the most prestigeous at Jahorina, but now it's quite outdated. It is decent accomodation anyway, but interior is simply getting old. You won't meet any probles if you stay there.

For some more "fashionable" stay, check out Hotel Board or Vucko, for example. In that case, maybe they also have some shuttle service airport - hotel as well?

Jahorina
23.12.2009, 13:42
Zvanična informacija je da će šestosjed Ogorjelica biti pušten u rad 28.12.2009. tako da će gosti koji budu slavili novu godinu na Jahorini, ako bude bilo snijega, biti u prilici da isprobaju novi Laitnerov šestosjed koji je izgrađen u rekordnom roku, odnosno za 4 mjeseca i 10 dana.

Jahorina, 23.12.2009 - Ski centar Jahorina danas je zatvoren. Razlog možete da vidite i sami
http://i876.photobucket.com/albums/ab325/info-jahorina-net/stanje-staza/23-dec-4-jahorina.jpg

Jahorina
28.12.2009, 22:22
Kao što je bilo već najavljeno, danas je prvi put od početka radova gostima na Olimpijskom centru Jahorina bio na raspolaganju novi Laitnerov šestosjed Ogorjleica. Zbog nepovoljnih vremenskih uslova danas skijanja nije bilo!

http://i876.photobucket.com/albums/ab325/info-jahorina-net/zavrsna-faza-radova-na-novim-sestosjedima/28-dec-1-jahorina.jpg (http://www.info-jahorina.net/skijaliste-f1/zavrsna-faza-postavljanje-sajle-korpi-i-tehnicki-pregled-novih-sestosjeda-t267-165.htm#7925)

Jahorina
05.01.2010, 18:20
Danas je na Jahorini trebao zvanično biti pušten u upotrebu i drugi šestosjed, šestosjed "Poljice", dok je šestosjed "Ogorjelica" zvanično pušten u upotrebu 28.12.2009. Svečane ceremonije koje su bile predviđene za puštanje u upotrebu šestosjeda odložene su zbog nedostatka snijega, i još se ne zna kada će one biti održane.

Trenutna visina snijega iznosi 30cm, što veoma utiče na stanje staza, tako da su iste u katastrofalnom stanju, dok skijašima se ne preporučuje skijanje, što zbog sigurnosti, što zbog materijala.

I pored svega OC-Jahorina je u protekla tri dana pustila u pogon neke od ski liftova. U nedelju je radio dvosjed Ogorjelica II i ski lift Željo, juče baby lift, ski lift Poljice i dvosjed Poljice, a danas baby lift, ski lift Poljice, ski lift Željo i dvosjed Poljice.

Evo i jedna slika sa staze, uslikana danas 05 januara

http://www.jahorinalive.net/slike/staze/5-januar-2010.jpg

Usput da poželim svima srećne novogodišnje i Božićne praznike, JLive.

IT skijaš
05.01.2010, 18:51
Ja sam juče bio malo da utolim skijašku žeđ.
Većinom je bilo skijanje po kamenju i zimzelenom rastinju. Dan je bio veoma lep, sunčan, hladan.
Nije mi se svidelo što Ogorjelicu I nisu uopšte utabali to bi možda privuklo nešto skijaša pa bi rasteretili Poljice i Ogorjelicu II.
Ceo dan su se "igrali" sa šestosedom Ogorjelica I, ceo dan je vintao prazan. Ipak lepo je kad vidiš da je stvarno tu i da će im jednog dana dopizdeti da se igraju sami pa da će i nas pustiti da se malo vozamo. Oko šestoseda Poljice nisam primetio da se nešto krucijalno dešava, korpe su stajale nenakačene, rampa za ulaz nemontirana.
Sve u svemu skijao sam ceo dan, kantne sam sačuvao, ovo ostalo će servis da pokrpi a glavu je čuvala kaciga.

Nemanjus
06.01.2010, 12:49
Ja skijao u nedelju, Ogorjelica I ima dosta kamenja pa predpostavljam da je zato nisu radili! :sm022:

Po meni je bolje da nisu ratrake ni palili, samo da su pustili Ogorjelicu II, pa ko voli nek izvoli :-).

kukacar
06.01.2010, 19:20
Dolazim u subotu,izgleda da snega nema...spremam filmove za lap-top.

Jahorina
07.01.2010, 12:45
Dolazim u subotu,izgleda da snega nema...spremam filmove za lap-top.
Mislim da se ne isplati dolaziti.

kukacar
08.01.2010, 08:22
Mislim da se ne isplati dolaziti.
gledam u nebo i molim se snegu,najavili snezne padavine u nedelju

danilosubotic
08.01.2010, 16:12
Trebalo bi i sutra da bude nekih padavina!! VIDECEMO!!!

kukacar
09.01.2010, 00:43
Trebalo bi i sutra da bude nekih padavina!! VIDECEMO!!!

Bice u nedelju tako javljaju samo da li ce biti dovoljno

danilosubotic
10.01.2010, 16:11
Sinoc je palo je 20-tak cm snega!!! Rade zice poljice(dvosed) i ski lift poljice...ljudi skijaju... al jos uvek je to malo snega!!! Veceras se ocekuju padavine isto!
Poz svima!

Jahorina
11.01.2010, 21:47
Danas su radili baby lift, Poljice lift, Poljice dvosjed, Ogorjelica dvosjed, Željo lift, Olimpik lift... znači sve osim Skočine i Šestosjeda. Visina snijega u Rajskoj dolini iznosi 60 cm, a na Poljicama 30 cm.

Jahorina, 11. jan 2010
http://www.jahorinalive.net/slike/jahorina/11-januar-2010.jpg

SnekiS
13.01.2010, 13:21
Da li znate da li će biti organizovani neki ski vikendi na Jahorinu?

alpinista
13.01.2010, 16:38
@jahorina

Mozes li objasniti situaciju sa sestosjedom Ogorjelica 1??? Zasto ne radi,a naplacuje se puna cijena ski-pasa???? Ne mozes reci da nema snijega,jer sam ja u nedelju skijao i na toj stazi snijega ima sasvim dovoljno!

Dakle . . . moguce je da je opet u pitanju stara prica, nema dovoljno skijasa :P

danilosubotic
13.01.2010, 19:49
BAS TAKO ALPINISTO!!!! NEMA LJUDI I BOLE IH K***C DA PALE SESTOSJED!!!
A PORED SVEGA ZA DOBAR ALIBI NAMERNO SU IZROVALI STAZU ISPRED POLAZNE STANICE SESTOSJEDA OGORJELICA ...VIDIS NA KAMERAMA..BLATO!!!!!
VIDIS I SAM SI SKIJAO NA OGORJELICI I IMA SNEGA...A PRI DNU SU MOGLI DA NAVUKU RATRACIMA I DA GA PUSTE MAKAR NA 3 SATA DA RADI DNEVNO!!!!
Danas je bio jedan drugar i saznao upravo to!!!!
!!! TUZNO, SRAMOTNO I STRASNO !!!!

Jahorina
13.01.2010, 22:55
@alpinista
snijeg nema nikakve veze, jer da ima, cijene ski passa bi i u tom slučaju trebale biti niže. Koliko ja znam oc-jahorina je obećala 10% popusta na ski pass sve dok jedan šestosjed ne bude završen. Oni završiše šestosjed, pustiše ga da se gospoda provoza i zatvoriše ga do daljnjeg, dok ne rokne 1m snijega ili dok ne navali sila skijaša, ali su zaboravili da ljudi u poslednje vrijeme imaju alternative, np. srpskim državljanima se otvoriše granice... itd.

@danilosubotic & alpinista

Evo vam pa se žalite, jer su jedino oni u stanju da vam otkriju u čemu je problem

E-mail: jahorina_oc@paleol.net
Direkcija :++387 (0) 57 270 187 Tel./faks ++387 (0) 57 270 090

Sad na stranu polemika, ponekad treba i pohvaliti, a to je današnji slučaj. I pored tako niskog sniježnog prekrivača 30/60 cm oc-jahorina je danas pripremila savršene staze za skijanje, a dan je bio kao bajka. Evo i dokaza:

http://www.jahorinalive.net/album/zima/jahorina-2010/jahorina-slike-2010-025.jpg

http://www.jahorinalive.net/album/zima/jahorina-2010/jahorina-slike-2010-023.jpg

http://www.jahorinalive.net/album/zima/jahorina-2010/jahorina-slike-2010-019.jpg

alpinista
14.01.2010, 14:28
@jahorina

Evo za tvoju informaciju,mislim ako zelis da znas o cemu se radi,raspitaj se malo da slucajno sama Opstina Pale ne pravi problem??? Naime,koliko sam cuo opstina ne zeli da izda upotrebnu dozvolu zbog nekog glupog parkinga. E sad da se ne lazemo,to je sve stranacka igra do izbora . . . U svakom slucaju,provjeri.

A sto se tice staza,na Jahorini je skijalo i na 20 cm snijega,a staze s bile vise nego dobre,dovoljan je samo dobar minus . . . znam iz iskustva to jer sam radio gore u GSS-u. Sem toga,znam da covjek koji je zaduzen za odrzavanje staza i kompletnu tehnicku bazu voli Jahorinu i zeli da radi,ne sumnjam u kvalitet.

danilosubotic
14.01.2010, 14:33
@alpinista
snijeg nema nikakve veze, jer da ima, cijene ski passa bi i u tom slučaju trebale biti niže. Koliko ja znam oc-jahorina je obećala 10% popusta na ski pass sve dok jedan šestosjed ne bude završen. Oni završiše šestosjed, pustiše ga da se gospoda provoza i zatvoriše ga do daljnjeg, dok ne rokne 1m snijega ili dok ne navali sila skijaša, ali su zaboravili da ljudi u poslednje vrijeme imaju alternative, np. srpskim državljanima se otvoriše granice... itd.
@danilosubotic & alpinista
Evo vam pa se žalite, jer su jedino oni u stanju da vam otkriju u čemu je problem
E-mail: jahorina_oc@paleol.net
Direkcija :++387 (0) 57 270 187 Tel./faks ++387 (0) 57 270 090


JA SAM DOBIO 100% TACNU INFO JER JE DRUGAR JUCE BIO GORE I PRICAO SA NEKIM KO ZNA ZASTO NE PUSTAJU TAJ NESRETNI SESTOSJED U RAD, ZNACI NEKO KO RADI U OC-u!!!!
OBECALA JESTE 10% POPUSTA,ALI ISPUNILA OBECANJE NIJEEEEEEEEEE!!!!
NEMA POPUSTA A TI ''JAHORINA'' BI TREBAO DA ZNAS JER SI GORE!!!! :cool:

Polemiku na stranu....danasnje stanje:
MAGLUSTINA SE SJATILA NA JAHORINU...SLABA VIDLJIVOST NA DONJIM DELOVIMA STAZE, DOK JE NA GORNJIM DELOVIM I NA VRHU DIVOTA!!!

Trenutne slike sa staza RAJSKA DOLINA, OGORJELICA(NE RADI) I POLJICE:

http://i117.photobucket.com/albums/o75/sisqons85/webcam-text-rajska-dolinaphp-6.jpg

Evo pogledajte sami kako je izrovano na Ogorjelici!!!
http://i117.photobucket.com/albums/o75/sisqons85/webcam-text-ogorijelica1php-4.jpg

http://i117.photobucket.com/albums/o75/sisqons85/webcam-text-poljicaphp-5.jpg

plecko
14.01.2010, 15:32
http://www.jahorinalive.net/album/zima/jahorina-2010/jahorina-slike-2010-025.jpg


na prvoj slici se vidi objekat ( na vrhu), sta je u pitanju ?

danilosubotic
14.01.2010, 15:43
To je restoraN sa NAJBOLJIM POGLEDOM!!!!! :D
Zove se ....hmmm,ne mogu se setit...javim kad se setim... bio je izgorio prosle ili pretprosle godine i sad je renoviran i u punoj funkciji! :D vidi se i kako dimi iz odzaka!!!!

Drugar mi pise :

e evo ja sad sa staze,spustio sam se koji put mada nije nesto , magle ima na pojedinim dijelovima :sm022: ,temp.je negdje oko -4.
Staze su vec progledale na onim kriticnim dijelovima,i na nekim dijelovima ima vise leda nego snijega....juce je bilo mnogo bolje.
Nema slika zbog nekih tehnickih problema...

danilosubotic
14.01.2010, 16:34
Zacarani Dvori ili Zacarana Vrata....ako gresim nek me neko ispravi!
POzzz

Jahorina
14.01.2010, 21:22
@jahorina

Evo za tvoju informaciju,mislim ako zelis da znas o cemu se radi,raspitaj se malo da slucajno sama Opstina Pale ne pravi problem??? Naime,koliko sam cuo opstina ne zeli da izda upotrebnu dozvolu zbog nekog glupog parkinga. E sad da se ne lazemo,to je sve stranacka igra do izbora . . . U svakom slucaju,provjeri.


Šestosjed Ogorjelica je u potpunosti završen i spreman za rad. Međutim, neko ko je trebao da formira komisiju za tehnički prijem nije to učinio, iz njemu ili njima poznatih razloga, tako da šesterosjed Ogorjelica nema još uvjek upotrebnu dozvolu. Formiranje komisje se očekuje za sledeću sedmicu kada će i ta faza biti završena.

Ovde se završava moja rasprava o šestosjedu Ogorjelica jer mene politika ne zanima, meni su neke druge stvari bitnije u životu.



OBECALA JESTE 10% POPUSTA,ALI ISPUNILA OBECANJE NIJEEEEEEEEEE!!!!

Nije, velim i ja da nije.


To je restoraN sa NAJBOLJIM POGLEDOM!!!!!
Zove se ....hmmm,ne mogu se setit...javim kad se setim... bio je izgorio prosle ili pretprosle godine i sad je renoviran i u punoj funkciji! vidi se i kako dimi iz odzaka!!!!

Objekat se zove "Začarani Dvori" i izgorjeo je 19 decembra 2008 Požar na Jahorini (http://www.info-jahorina.net/vijesti-f17/zastoj-ziare-i-pozar-zaarani-dvori-t42.htm)

Evo dvije slike uslikane danas 14.01

http://i876.photobucket.com/albums/ab325/info-jahorina-net/zacarani-dvori/zacarani-dvori-1.jpg

http://i876.photobucket.com/albums/ab325/info-jahorina-net/zacarani-dvori/zacarani-dvori-2.jpg


Drugar mi pise :

e evo ja sad sa staze,spustio sam se koji put mada nije nesto , magle ima na pojedinim dijelovima ,temp.je negdje oko -4.
Staze su vec progledale na onim kriticnim dijelovima,i na nekim dijelovima ima vise leda nego snijega....juce je bilo mnogo bolje.
Nema slika zbog nekih tehnickih problema...

Evo i slika

http://i876.photobucket.com/albums/ab325/info-jahorina-net/stanje-staza/14-jan-1-jahorina-1.jpg (http://www.info-jahorina.net/index.htm)

http://i876.photobucket.com/albums/ab325/info-jahorina-net/stanje-staza/14-jan-2-jahorina-1.jpg (http://www.info-jahorina.net/index.htm)
(http://www.info-jahorina.net/index.htm)

Jahorina
14.01.2010, 23:47
Evo, ako nekoga zanima, pronašao sam kako je izgledao objekat posle požara Začarani Dvori (http://www.info-jahorina.net/pitanja-f20/zaarani-dvori-t181.htm#3900)

filips
17.01.2010, 11:07
Jel se ocekuje sneg narednih dana?
Ja stizem na Jahorinu 23.01.

danilosubotic
17.01.2010, 23:57
Jel se ocekuje sneg narednih dana?
Ja stizem na Jahorinu 23.01.

BICE SNEGA NE BRINI!!!! PADACE OVIH DANA NESTO SNEGA, A IMA I NAJAVA DA CE 25-og DA BAS NAPADA!! :D
Pozzzz

note: Danilo, isključi caps-lock, ovako vičeš po forumu.

Jahorina
18.01.2010, 05:20
OBECALA JESTE 10% POPUSTA,ALI ISPUNILA OBECANJE NIJEEEEEEEEEE!!!!
NEMA POPUSTA A TI ''JAHORINA'' BI TREBAO DA ZNAS JER SI GORE!!!! :cool:

OC Jahorina snižila je cijene na sve ski karte za 10% !!!


Jel se ocekuje sneg narednih dana?
Ja stizem na Jahorinu 23.01.

Slabo skroz YUBC za 5 dana (http://www.jahorinalive.net/sr/vrijeme/yubc-prognoza-vremena.html)

danilosubotic
18.01.2010, 18:06
Nisam siguran za taj popust....al ajde...

A za prognozu...mislim YUBC prognoza...nis ne valjA!!!!
http://i117.photobucket.com/albums/o75/sisqons85/prognoza2.jpg

danilosubotic
18.01.2010, 20:57
Ja se izvinjavam ''Jahorini'', ima popust 10%!!!
Da li ima za visednevne karte (5,7 dana)!?

Jahorina
18.01.2010, 21:33
Nisam siguran za taj popust....al ajde...

A za prognozu...mislim YUBC prognoza...nis ne valjA!!!!

Znam, ali ta tvoja je indentična, to što se vidi na njoj je isto što se vidi na drugim meteo stranicama.

sniježni alarm za jahorinu
http://img22.imageshack.us/img22/8343/snijeznialarm172610.jpg


Ja se izvinjavam ''Jahorini'', ima popust 10%!!!
Da li ima za visednevne karte (5,7 dana)!?
Važi za sve ski karte.

filips
19.01.2010, 09:27
Jel neko sad na planini?
Koliko ima cm snega?

Dajte taj link za kamere! :sm018:

wlad
19.01.2010, 11:10
http://www.jahorina.org/files/web-cam.php

filips
19.01.2010, 13:49
Kad ove kamere prave ove slike? Video sam ovaj sajt pre 15ak dana i tad su bile iste ove 3 fotke???

wlad
19.01.2010, 18:52
Pa naravno da je sa istog mesta, ne slikaju iz ruke ;). A ako si video identične slike pre 15 dana onda si otvorio vremenski tunel, zakrivio svemir ili sl. :sm004:.

Ako klikneš na sliku od web kamere - dobiješ veliku sliku i lako pročitaš na vrhu da su ovi snimci od 19.01.2010, tj. od danas. A ako si ih ti video pre 15 dana, onda nam javi da li će biti na Jahorini snega sledećih dve nedelje :sm017:

Jahorina
19.01.2010, 19:04
Jel neko sad na planini?
Koliko ima cm snega?

Dajte taj link za kamere! :sm018:
Visina snijega je oko 50 cm (dolina 40cm, vrh 70cm)

Tokom noći palo je nekih 5 cm snijega, tako da su danas ski staze znatno bolje, mada je gusta magla otežavala skijanje.

http://89.111.237.16:5930/cgi-bin/guestimage.html
http://www.go2jahorina.com/webkamera/slika.php?image=jahorina.jpg
http://www.go2jahorina.com/webkamera/slika.php
http://89.111.237.16:5930/cgi-bin/guestimage.html

Jahorina
19.01.2010, 19:13
Pa naravno da je sa istog mesta, ne slikaju iz ruke ;). A ako si video identične slike pre 15 dana onda si otvorio vremenski tunel, zakrivio svemir ili sl. :sm004:.
ima i onih što ih slikaju iz ruke :sm021:

@filips evo ti izvještaj i slike direktno sa staze pa ocijeni sam kakvo je stanje

http://www.info-jahorina.net/skijaliste-f1/stanje-staza-t276-90.htm#8268

danilosubotic
19.01.2010, 19:50
http://www.jahorina.org/files/web-cam.php

REALNO OVE KAMERE SU TI NAJBOLJE ... SAMO REFRESH-uj SLIKU I DOBICES NAJSVEZIJU SLIKU SA TRI SAZE >
RAJSKA DOLINA, OGORJELICA I POLJICE!!!!
SLIKE SE REFRESH-uju SVAKIH 60sec!!!!!

wlad
20.01.2010, 00:33
Danilo, isključi caps-lock, ovako po elektronskim pravilima VIČEŠ :sm018:

filips
20.01.2010, 08:04
Pa naravno da je sa istog mesta, ne slikaju iz ruke ;). A ako si video identične slike pre 15 dana onda si otvorio vremenski tunel, zakrivio svemir ili sl. :sm004:.

Ako klikneš na sliku od web kamere - dobiješ veliku sliku i lako pročitaš na vrhu da su ovi snimci od 19.01.2010, tj. od danas. A ako si ih ti video pre 15 dana, onda nam javi da li će biti na Jahorini snega sledećih dve nedelje :sm017:

Danas je 27/1/2010. Snega na Jahorini na pretek, nocu veje, preko dana sija sunce, nigde magle. Nista ne brinite :sm022:

wetmila
20.01.2010, 10:08
Danas je 27/1/2010. Snega na Jahorini na pretek, nocu veje, preko dana sija sunce, nigde magle. Nista ne brinite :sm022:

Jeli ovo prognoza ili greška u datumu. Danas je 20.1.2010. ?:dontknow:

danilosubotic
20.01.2010, 16:42
Danilo, isključi caps-lock, ovako po elektronskim pravilima VIČEŠ :sm018:
Aha...nisam znao!!!:dontknow: oki doki!!! :dziveli:

Jeli ovo prognoza ili greška u datumu. Danas je 20.1.2010. ?:dontknow:

Verovatno greska!!!! :ok:

Jahorina
20.01.2010, 18:59
Stanje staza
Na vrhu planine staze su odlične, dok su u podnožju zadovoljavajuće, mada ima leda.
Potrebno je izbjegavati stazu od hotela Šator koja je u najlošijem stanju.

Žice u funkciji
Rade: baby lift, Poljice lift, Poljice dvosjed, Ogorjelica dvosjed, Željo lift, Olimpik lift.
Ne rade: Skočine dvosjed, Ogorjelica šestosjed i Poljice šestosjed.

Visina snijega
U Rajskoj dolini visina iznosi 70 cm, a na Poljicama 40 cm

http://www.jahorinalive.net/album/zima/jahorina-2010/jahorina-slike-2010-030.jpg

http://www.jahorinalive.net/album/zima/jahorina-2010/jahorina-slike-2010-033.jpg

rolan
20.01.2010, 22:04
uh ljudi evo sam se sad vrato u principu sa staze, iskijao i naravno iznapijao :sm022:
danas je bilo prilicno dobro skijanje, samo se drzite dalje od poljica, bar donjeg dijela.

(http://<font color="#0000ff">http://www.jahorina.org/forum/index.php?action=dlattach;topic=803.0;id=2140;imag e</font>)

rolan
20.01.2010, 22:07
i naravno kakvo je stanje trenutno najbolje se vidi na ovim kamericama. A padao je maloprije snijeg, nije nesto narocito, ali ipak centimetar po centimetar ....

Grazer
21.01.2010, 07:34
ako ako :) lepo izgleda

filips
21.01.2010, 09:21
Quote:
Originally Posted by wetmila http://www.skijanje.rs/forum/images/buttons/viewpost.gif (http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?p=42471#post42471)
Jeli ovo prognoza ili greška u datumu. Danas je 20.1.2010. ?:dontknow:

Verovatno greska!!!! :ok:

Ako procitate i ovo sto sam ja citirao mozda shvatite da je rec o sali :sm022:

SageM
22.01.2010, 12:54
postovani pratim vas nekih 5 dana i pravo ste odlican site...evo i od mene da najavim da nevjerovatno pada snijeg ovdje na web cam, se vidi pravo dobro, da hoce biti jos koja web camera bilo bi extra ...ne vidi se ono kuda su presli ratraci znaci da ga ima dostahttp://i45.tinypic.com/296n8ud.jpg

Shonke
22.01.2010, 17:48
Moram priznati da mi prorade emocije kad vidim ovaj sneg....
Nego drustvo, sto ne radi sestosed bar po ski infu na ovom sajtu

crni16
25.01.2010, 09:03
Moji prvi utisak sa Jahorine je da trebaju debele investicije da bi ona postala dobar SKI CENTAR, odrzavanje staza jako lose, signalizacije nema, zice ocajne, guzva ogrmna a planina prelepa. Bio sam u subotu i nedelju i na stazama je bilo dosta leda i kamenja, ali zato van staza bordanje je bilo odlicno, snega ima oko metar, vreme prelepo. Sto se tice sestoseda oni ne rade ni na Ogorjelici ni na Poljicama iako na ski infu pise suprotno. Oba dana su ih palili gasili, testirali ali slaba vajda od toga. :dontknow:

Jahorina
25.01.2010, 09:32
Moji prvi utisak sa Jahorine je da trebaju debele investicije da bi ona postala dobar SKI CENTAR, odrzavanje staza jako lose, signalizacije nema, zice ocajne, guzva ogrmna a planina prelepa. Bio sam u subotu i nedelju i na stazama je bilo dosta leda i kamenja, ali zato van staza bordanje je bilo odlicno, snega ima oko metar, vreme prelepo. Sto se tice sestoseda oni ne rade ni na Ogorjelici ni na Poljicama iako na ski infu pise suprotno. Oba dana su ih palili gasili, testirali ali slaba vajda od toga. :dontknow:
Ako ti se ski staze nisu svidjele kako su bile uređene za vikend, onda teško da će ti se ikada svideti, jer su proteklih 5 dana bile najbolje sređene od početka sezone. To da su žičare očajene, tu se u potpunosti slažem sa tobom. A što se tiče gužve, nje će biti mnogo manje kada prorade šestosjedi (KADA PRORADE!... JEDNOGA DANA).

Pitanje
Gdje si vidjeo taj info da su šestosjedi u upotrebi?

Još jedna stvar. 20-tog janurara postavljena je nova signalizacija, pa mi nije jasno kako je nisi primjetio ili je loše postavljena?

http://i876.photobucket.com/albums/ab325/info-jahorina-net/informacije/signalizacija-1.jpg

http://i876.photobucket.com/albums/ab325/info-jahorina-net/informacije/signalizacija-2.jpg

crni16
25.01.2010, 09:44
Pise na ovom sajtu da sestosed radi. Ako mislis da par strelica koje pokazuju u desno ili koji znak za zabranjeno skijanje oznacava dobru signalizaciju onda ok, ja koji sam prvi put bio na Jahorini se bas nisam snasao najbolje, verovatno kad budem bio dvadesetak puta tamo, ni jedan znak mi nece trebati. Ajd mala ispravka na odrzavanje staza, u subotu su bile ocajne, mnogo hupsera, leda i kamenja, u nedelju nesto bolje. A da zaboravi da napomenem da je parking servis na Jahorini odlican, oni stvarno ljudi nisu normlani :), medju vikednicama naplacuju parking i to po principu ako te nahvatam platices, ako ne, nikom nista.

Jahorina
25.01.2010, 09:59
Pise na ovom sajtu da sestosed radi. Ako mislis da par strelica koje pokazuju u desno ili koji znak za zabranjeno skijanje oznacava dobru signalizaciju onda ok, ja koji sam prvi put bio na Jahorini se bas nisam snasao najbolje, verovatno kad budem bio dvadesetak puta tamo, ni jedan znak mi nece trebati. Ajd mala ispravka na odrzavanje staza, u subotu su bile ocajne, mnogo hupsera, leda i kamenja, u nedelju nesto bolje. A da zaboravi da napomenem da je parking servis na Jahorini odlican, oni stvarno ljudi nisu normlani :), medju vikednicama naplacuju parking i to po principu ako te nahvatam platices, ako ne, nikom nista.
Ja lično nisam video kako je postavljena signalizacija, tako da ne mogu da komentarišem, samo mogu da dodam da tih par strelica do prije 5 dana nije ni bilo. Što se tiče parkinga, koliko znam od sledeće sezone će se najvjerovatnije naplaćivati na svakom mjestu.

Kada bi ocijenio skijališe, ugostiteljstvo, smještaj, cijene istih, noćni provod i sve ostalo što nudi ovaj centar, kojom bi ocjenom ocjenio Jahorinu?

SageM
25.01.2010, 19:21
dajte ljudi nemojte sad oko toga, danasnji dan je bio fenomen za skijanje evo slike nasao na ovom situ jahorina.org

http://i45.tinypic.com/2gybudd.jpg

http://i48.tinypic.com/1zbebk2.jpg


http://i49.tinypic.com/2djxsbb.jpg

http://i45.tinypic.com/2cdhl3r.jpg

http://i45.tinypic.com/35hl66f.jpg

Jahorina
25.01.2010, 21:16
Nadam se da se ne ljute ovi sa jahorina.org sto sam im posudio slike al su fantasticne ima jos pogledajte na njihov forum Stanje na Jahorini 7. jamislim da se tako zove tema
Zašto bi se ljutili ti tvoji sa .org ako se ne ljute moderatori foruma skijanje.rs? Postavio si 5 poruka i u svakoj od tih 5 se nalazi link ka tom veoma poznatom sajtu. Čisti spam, toliko evidentan da polako počinje da mi se gadi planina i ljudi koji su gore samo da bi profitirali!

admin
26.01.2010, 04:21
Postovani clanovi Foruma koji pisete u ovoj temi o Jahorini

Cilj ove teme na Forumu je sluzi za afirmaciju same planine Jahorine i skijanja na noj, a ne za reklamu pojedinih sajtova koji se, uglavnom komercijalno, bave Jahorinom...

U tom smislu molim da slike koje postavljate na Forumu ne budu obelezene - potpisane web adresama. Takodje uklonite i logotipe svojih sajtova iz "potpisa"
Vase ucesce na ovom Forumu smatrajte kao licno a ne kao autora ili nekog od sajtova o Jahorini.

U buduce ce takve slike biti uklonjene, a postovi, eventualno azurirani...

Hvala na razumevanju

Jahorina
26.01.2010, 06:19
Ne želim da glumim admina, ali je očigledno da neko nije dobro pročitao pravilnik foruma.

11. Najstrože je zabranjen je svaki vid komercijalne reklame, neprimereno rekmairanje i pozivanje na posetu drugh sajtova i bilo kakva vrsta reklame koja izlazi iz okvira malih oglasa. Ukoliko želite da se reklamirate ili imate neki predlog za saradnju slobodno nas možete kontaktirati.

Posebno obratite pažnju na tačke 2,3,4 i 11 jer je cilj da spamovanje na forumu svede na minimum. Svi postovi koji ne zadovoljavaju data pravila biće brisani, a autori eventualno opomenuti.

Mada mislim da nigdje nije navedeno da se ne može postavljati potpis logo tipa?

Od sada ću izvještavati po gore navedenim uslovima, pa me živo zanima hoće li ostala gospoda biti aktivna kao do sada :)

SageM
26.01.2010, 10:38
Ja se izvinjavam, nije mi palo na pamet procitati pravilnik, nego bilo gdje da se registrujem taj dio preskacem vjerujem i vecina forumasha ...jos jednom sorry... probat cu naci neke druge slike sto ne sadrze reklamu ;) zivio RS SKI PORTAL

SageM
26.01.2010, 11:03
"Jahorina"

Meni je zao sto mislis samo crno i bijelo, ja zelim svim forumasina ovog foruma ponuditi bar kakve takve slike koje nadjem, jahorinu.org nisam ni pitao za odobrenje slika....valjda se ne ljute, meni je zadovoljstvo biti na ovom forumu i sa vama svima razmjeniti dobre i lose informacije, da jos neko ima poput mene pa da malo vise se ukljuci u slike ili nesto drugo da uzivamo dok jos ima ovog snijega koji nas je iznevjerio na pocetku :( ubuduce trudit cu se traziti slike bez reklame po drugim forumima i postavljati na forum nikog ne zanima cija je to slika nego ga zanima kako je gore i imal ljudi, ja dolazim u februaru i bit ce slika od mene samo za Vas forum skijanje.rs

ZIVJELI

SageM
26.01.2010, 11:20
Evo ga vrijeme na jahorini 26.januara u 11:00

http://i49.tinypic.com/t6b1iw.jpg


http://i50.tinypic.com/14kjuw4.jpg

Jahorina
26.01.2010, 11:50
"Jahorina"

Meni je zao sto mislis samo crno i bijelo, ja zelim svim forumasina ovog foruma ponuditi bar kakve takve slike koje nadjem, jahorinu.org nisam ni pitao za odobrenje slika....valjda se ne ljute
Zašto bi se ljutili kada je preko cijele slike njihov logo? A sada će se sigurno ljutiti jer se više neće vidjeti izvor slike i kilometarski logo, više nećeš moći da postaviš sliku i da napišeš od koga si je maznuo.


meni je zadovoljstvo biti na ovom forumu i sa vama svima razmjeniti dobre i lose informacije, da jos neko ima poput mene pa da malo vise se ukljuci u slike ili nesto drugo da uzivamo dok jos ima ovog snijega koji nas je iznevjerio na pocetku :( ubuduce trudit cu se traziti slike bez reklame po drugim forumima i postavljati na forum nikog ne zanima cija je to slika nego ga zanima kako je gore i imal ljudi, ja dolazim u februaru i bit ce slika od mene samo za Vas forum skijanje.rs
Ako je tako onda je OK!
--

Danas oblačno
Temperatura -6C
Prosječna visina snijega 90 cm
U funkciji su sve žice osim šestosjeda i dvosjeda Skočine.

adwarf
27.01.2010, 09:21
Jedno pitanje, zasto na ski info-u na ovom sajtu stoji da Poljice sestosed radi vec 2 dana??

Jahorina
27.01.2010, 16:22
Jedno pitanje, zasto na ski info-u na ovom sajtu stoji da Poljice sestosed radi vec 2 dana??
Očigledno je greška, jer kako mi se čeni neće u skorije vrijeme biti u upotrebi.

Jahorina
28.01.2010, 00:29
Očigledno je greška, jer kako mi se čeni neće u skorije vrijeme biti u upotrebi.
Šuška se da bi narednih dana trebali biti pušteni u uptrebu oba šestosjeda, ali to je još nezvanična informacija.

Jahorina
28.01.2010, 16:44
Jahorina, 28.01.2010

stekan
28.01.2010, 19:50
Na gornjoj fotki upada u oči nesklad kapaciteta vertikalnog transporta i širine staze. :eek:

wlad
28.01.2010, 20:48
Ajde stekane bogati ti uvek nađeš neku zamerku ;), ako je kapacitet 1.5 skijaša u sekundi za vertikalni transport, i ako se lepo organizuju skijaši po stazi (kulturno u redove) sve će da ide kako treba :ok:.

A sledeće godine će da nabave još par buldož(d)era i da poravnaju planinu ;). Sećaš se kako je pre snega bilo milina gledati one gromade od stenja po livadama i ispred pragova vikendica :sm021:.

Bolje bi bilo da na Jahorini nađu neki hepek za teranje magle, pošto je to najveći problem koji ja vidim tamo :dontknow:.

stekan
28.01.2010, 21:16
Bolje bi bilo da na Jahorini nađu neki hepek za teranje magle, pošto je to najveći problem koji ja vidim tamo :dontknow:.

Da je kako povećati nadmorsku visinu, magla bi ostala u kotlini.

zloglasni
28.01.2010, 21:53
To se da lako srediti.Umesto po 6 na klupu stavljace po dvoje ali cekaj sobzirom da je ova nova zica znatno brza onda ce ljudi solo da se voze i to ce mu doci otprilike na isto :sm022:

Bojan87
28.01.2010, 22:33
Pa jel ce ti sestosedi proraditi do kraja ski sezone. Kako su krenuli nece ih na kraju ni upotrebiti, a toliko su zurili sa izgradnjom.

jijang
29.01.2010, 18:52
Pitanje od nekoga ko nikada nije bio blizu Jahorine,a kako vidim ima vise snega nego na Kopu pa planiram mozda sledeci vikend da se strpam u kola i krenem:

Sta znaci to sto ne rade ta 3 ski lifta vec danima.Jel kapacitet staza koje mogu da se skijaju i dalje nepromenjen,tih 30ak km kao sto pise?
Koliko treba kolima iz BGa?
Jel ima tamo guzve u ovo doba sezone?

Hvala puno na odgovorima.
poz

IT skijaš
29.01.2010, 20:57
Ova dva šestoseda i ne remete nešto posebno što se tiče dostupnosti staza. Jednino kad Prača tj. Skočine ne radi onda 2 staze ne mogu da se upotrebljavaju.

Što se tiče gužve to je problem, pogotovo što planiraš da ideš za vikend. Snega ima dosta, Sarajevo blizu pa se naskupi dosta ljudi.

Kolima treba otprilike 5-5,5h lagano bez divljanja.

Ako se odlučiš da ideš lep provod i dosta skijanja.

Pozz

oggy
30.01.2010, 01:05
Sta znaci to sto ne rade ta 3 ski lifta vec danima.Jel kapacitet staza koje mogu da se skijaju i dalje nepromenjen,tih 30ak km kao sto pise?

Na Jahorini tih njihovih 30km staza ima samo ako se vrtis ukrug :) Nisam nikad bio na Kopu, ali koliko cujem dosta je vece a unazad prije par godina i dosta bolje skijaliste. Sto ne znaci da na Jah nema dovoljno da se ne mozes dobro iskijati za vikend, mada su vikendom fakat guzve. Nije rijetkost da se ceka 15-20 minuta na zici (ne znam kakvo je sad stanje, ove godine nisam bio).

Kum Stevan
31.01.2010, 12:03
Kop i Jahorina ne mogu da se porede!! Na Kpou ima oko 40-setak km, uredjenih staza i kada radi polovina kao sto je slucaj ovoh dana skijanje je pravi uzitak. Trenuto rade sve staze sa vestackim osnezavanjem i jos 2-3 gde ima dovoljno prirodnog snega. Sve staze su vrhunski pripremljene, tvrde kao kamen.
Sto se Jahorine tice guzve su veeeeelike vikendom , dok je radnim danima mnogo bolja situacija. Dok ne proradi barem jedan sestosed ja necu ici jer nemam nameru da cekam 30 i mozda vise minuta na zicu

Jahorina
31.01.2010, 16:16
Danas je planina uzela jedan mlad život. Curu koja je vozila izvan staze zatrpala je lavina!

Ništa me ne pitajte više!

milos_pg_91
31.01.2010, 16:24
Jao, na Jahorini? :(

Jahorina
31.01.2010, 17:43
Jao, na Jahorini? :(Da na Jahorini

oggy
31.01.2010, 17:58
:( Gdje, na Praci?

milos_pg_91
31.01.2010, 18:10
Kako se to dogodilo? .. Imas li kakvih informacija?

milos_pg_91
31.01.2010, 18:19
Evo vam detaljnije: http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahronika/clanak/100131088/

Uzas..

Grazer
31.01.2010, 19:17
Nerazume gde tu lavina tih proporcija moze da se izazove,pogotovo sto gore trenutno ima 60cm snega

Bojan87
31.01.2010, 19:44
Banja Luka -- Jedna devojka iz Banja Luke je poginula, a mladić je povređen, u lavini koja se obrušila na Jahorini, potvrđeno je iz Gorske službe spasavanja Jahorina.

Rukovodilac Gorske službe Miroslav Kalem rekao je da je devojka nastradala vozeći se neuređenim delom staze, na kojem se pokrenula lavina. Prema njegovim rečima, mladić je sam uspeo da se izvuče iz snega, dok je devojka ostala zaglavljena između dva drveta u šumi, u snegu dubokom metar i po. Napori da se nastradala reanimacijom vrati u život nisu uspeli.

Kalem je naveo da je lavina bila širine 50 metara i dužine dve stotine metara.

Dodao je da se nesreća desila na gornjem delu staze u šumi, na takozvanom lokalitetu "ženski olimpijski spust", koji je nepristupačan za skijaše.

Kalem je istakao da na vrhu staze postoje jasni znaci zabrane prolaza na taj deo staze.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=01&dd=31&nav_category=167&nav_id=407956

Jahorina
31.01.2010, 19:57
Nerazume gde tu lavina tih proporcija moze da se izazove,pogotovo sto gore trenutno ima 60cm snega
Evo ti tačna pozicija na kojoj je se tragedija desila i gdje je visina snijega oko metar ipo!
http://jahorinalive.net/sr/vijesti/220-na-jahorini-poginula-mlada-djevojka.html

wlad
31.01.2010, 19:57
Više o tragediji na:

http://www.jahorina.org/forum/index.php?topic=851.0

ExBaker
31.01.2010, 21:02
Jao, na Jahorini? :(
Da, uzas!
http://www.jahorina.org/forum/index.php?topic=851.0

stekan
31.01.2010, 21:16
Sličan tragičan događaj danas i na Krvavecu: http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=21630

Grazer
31.01.2010, 21:18
Kako se uopste dolazi do tog dela, to je skroz desno od zelje ali stvarno nekontam kako se doskija do tamo?!

barda
31.01.2010, 22:10
Strašno, nema se šta drugo reći.

Jal to bilo na ovom delu?

http://www2.picturepush.com/photo/a/2859345/220/2859345.jpg (http://picturepush.com/public/2859345)

oggy
31.01.2010, 23:24
Grazer: popnes se na vrh Olimpika, i onda sijeces desno koliko mozes. Prodje se kroz nesto nalik na mali klanac i izadjes na mjesto gdje Bardina slika pokazuje (to je taj "S").

Jebote, ovo je drugi put u zadnjih 10 dana da neko gine od lavine na rutama koje sam skijao. Ovaj put jos i poznajem djevojku...

Tadija_91
31.01.2010, 23:50
Stvarno strasno :(
znaci sad ni ove domace "pitome" planine nisu bezbedne po pitanju lavina. Ovo je, cini mi se, drugo mesto na Jahorini na kojem moze da pukne lavina

wlad
01.02.2010, 00:01
i prošli put se desila na istom mestu (ako sam dobro razumeo, ono pre 2-3 godine)...

Jahorina
01.02.2010, 05:29
i prošli put se desila na istom mestu (ako sam dobro razumeo, ono pre 2-3 godine)...
Da, na istom mjestu je poginuo Litvanac, tadašnji direktor Glinice iz Zvornika.

Ivan1
01.02.2010, 20:51
....I sta se desava sa tim setosedima?

stekan
01.02.2010, 21:20
....I sta se desava sa tim setosedima?

Ovo: http://bhski.ba/aktuelnosti/vijesti-iz-bih/298-zato-ne-rade-jahorinski-estosjedi-.html

Nemanjus
02.02.2010, 14:00
Jedna od najboljih izjava ikad :D :sm017:

http://www.capital.ba/provjericemo-kako-je-posao-dobila-firma-bez-licence/

zlig0r
02.02.2010, 14:32
ne brinite, bicje 6-osedi pushteni u rad! shteta samo shto cje to biti za par godina... :/

crni16
02.02.2010, 14:54
Evo sad pogledah na ski infu i pise da je 9 ka ili sestosed Poljice pusten u rad. Ima li ko precizniju informaciju?

LuDi MiLoJkO
02.02.2010, 16:41
nije. i neće biti, još dugo.

Nemanjus
02.02.2010, 18:08
nije. i neće biti, još dugo.

Imaš nešto da podeliš s nama? :sm021:

stekan
02.02.2010, 18:24
Jedna od najboljih izjava ikad :D :sm017:

http://www.capital.ba/provjericemo-kako-je-posao-dobila-firma-bez-licence/

Ne mogu vjerovati da je izgovorio ovu glupost za licencu. Ne znam da li su provjeravali da li firma Audi ima licencu za proizvodnju auta. To ipak našim ministrima ne smeta.

Sapa
02.02.2010, 20:30
Ne mogu vjerovati da je izgovorio ovu glupost za licencu. Ne znam da li su provjeravali da li firma Audi ima licencu za proizvodnju auta. To ipak našim ministrima ne smeta.

Au Stevo ova ti je jaca :dziveli: .
PS
Al definitvno pertjerujes kad kazes da nemos' vjerovati, ti ko da zivis u Klagenfurtu a ne B.Luki.

Sapa
02.02.2010, 20:36
Evo ti tačna pozicija na kojoj je se tragedija desila i gdje je visina snijega oko metar ipo!
http://jahorinalive.net/sr/vijesti/220-na-jahorini-poginula-mlada-djevojka.html

Uh covjece, pa ja ovo tek sad citam. strasno! A to je upravo onaj dio koji sam stalno sugerisao tataratiri i drustvu da bi trebalo vec jednom da ispitaju i provozaju...a ko klinci smo se batrgali tuda.
Prosto ne mogu da vjerjuem tolika lavina na Jahorini. 50 sa 200 metara!

oggy
03.02.2010, 10:36
Evo jos jedan biser iz teksta:


On je rekao da Ministarstvo ima informaciju da ugradnja ski-liftova nije počela, jer treba da se riješe imovinsko-pravni odnosi.

Shonke
04.02.2010, 09:54
Zasto na Ski Infu uporno pise da radi sestosed Poljice :sm022:

Ko nas laze?

crni16
04.02.2010, 11:21
Izgleda da neko nas ski info laze, posto Poljice ne rade.

danilosubotic
04.02.2010, 12:21
Zasto na Ski Infu uporno pise da radi sestosed Poljice :sm022:

Ko nas laze?

NE RADI SESTOSJED.. DVOSED RADI!!! TO JE GRESKA NA SAJTU OC-a!!!!
TESKO IM JE I TO PROMENITI!!!!
NESRETNICI!!!! SVI DA DA JU OTKAZ!!!!!!!!!!!!!!
Kao sto je rekao juce prekjuce...gosn. Koroman (direktor OC-a) ....
radi se eksproprijacija zemljista..koja treba uskoro da se donese...a da bi bila pravosnazna treba da prodje 15 dana... a posle toga treba da se oformi komisija koja ce dati UPOTREBNU DOZVOLU..oko 5 dana njima treba!
Tako da racunajte tamo negde 27.februrara da ce proraditi SESTOSJEDI!!!:glavaozid:glavaozid:glavaozid

Jahorina
05.02.2010, 10:57
Evo jedan članak za (mog prijatelja) wald-a http://www.info-jahorina.net/users/2913/71/54/11/smiles/857605.gif

Evo ko je isfabrikovao, odnosno započeo, aferu o izgradnji novih šestorosjeda na Jahorini http://jahorinalive.net/sr/vijesti/225-balon-aferu-isfabrikovana-turisticka-agencija-vip.html

boris
05.02.2010, 13:40
Pa ljudi moji ovo je prava ludnica.:sm022:
Kakav komentar

Evo jedan članak za (mog prijatelja) wald-a http://www.info-jahorina.net/users/2913/71/54/11/smiles/857605.gif

Evo ko je isfabrikovao, odnosno započeo, aferu o izgradnji novih šestorosjeda na Jahorini http://jahorinalive.net/sr/vijesti/225-balon-aferu-isfabrikovana-turisticka-agencija-vip.html

Jahorina
05.02.2010, 13:56
Nema ništa gore od politike u sportu. Ja sam nedam da će uskoro proraditi šestosjedi kako bi se ova uka buka stišala i skijaši konačno mogli uživati u novoj infastrukturi na Jahorini.

wlad
05.02.2010, 14:09
Šta reći :sm022:

Jahorina
05.02.2010, 14:20
Šta reći :sm022:Ništa, slijedi nastavak :) http://www.fokus.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=2607:ica-se-otpetljava&catid=18:u-fokusu&Itemid=153

stekan
05.02.2010, 20:25
Evo i najnovije vijesti sa Jahorine:

"Jahorinu je danas obišla vrlo visoka delegacija predstavnika nekolicine skijaških foruma regiona oličena u liku jednog skimagareta. Vrlo visoki predstavnik je u nedostatku štrika htio upotrebiti svoju kravatu da se objesi, jer je poslom došao na planinu, a staze su bile sređene kako treba, dvosjedi su radili, gužve nije bilo, dan je bio sunčan, a on je morao sastančiti i nije mogao stati na skije. Gore spomenuti je konstatovao da su novi šestosjedi stvarno marke Leitner, te da im samim tim, licenca ne treba. Šestosjed Poljice je bio na kratko pušten da se uprazno vrti, a tom prilikom je kvalitetno provocirao prisutne skijaše koji su imali ski-pass marke Ski Data za koju je neophodno provjeriti da li ima licencu za proizvodnju uređaja za kontrolu pristupa skijaša žičarama koje imaju licencu."

4250

mikomikic
05.02.2010, 20:42
Stekane,provalio si da se samo sa kravatom i odijelom moze na sestosjed...

wlad
05.02.2010, 23:08
Nego Stekane, pusti 6sede, reci kakvo je bilo pečenje? :cug:

stekan
06.02.2010, 09:35
Nego Stekane, pusti 6sede, reci kakvo je bilo pečenje? :cug:

Šta ti je iskusan čovjek! Nije bilo pečanja, ali nisi ni daleko.

Symon
06.02.2010, 11:58
E Stevo al si ti bio na muci...

hehehe
06.02.2010, 13:02
E Stevo al si ti bio na muci...

Još malo pa kao onaj Grk Tantal...

Nikola Milosavljevic
06.02.2010, 13:08
Kakvi se uslovi očekuju za sledeći vikend? Ja sa grupom iz Niša tada planiram na tamo.

oggy
06.02.2010, 20:27
Naletjeh na ovo na bhski.ba:

http://www.youtube.com/watch?v=JJ9jkcOcusM&feature=player_embedded#

Obratiti paznju na lijevu polovinu ekrana na 0:30 :hair: Gdje je ovo?

Tadija_91
07.02.2010, 02:26
Gdje je ovo?
Na videu. Hocu reci ne mora da bude na jahorini ;)
:D

Grazer
07.02.2010, 05:58
Mislim da je to negde na zelji

bari91
08.02.2010, 12:56
To bi trebalo biti negde oko srusenog vojnog objekta ?

Jahorina
09.02.2010, 13:36
To se nalazi na vrhu lijevo od izlaza Poljice, između Poljica i Ogorjelice. Imam sliku, ali je potpisana pa ne smijem da je postavim. Vidjeću da slikam ponovo, da se fino vidi gdje se tačno nalazi.

danilosubotic
09.02.2010, 14:39
POPUST NA SKI PASS 30% utorak, 09 februar 2010 12:09 :

Zvanično sniženje cijena ski pass-a do 30% od subote 13.02.2010. godine.

http://www.oc-jahorina.com/ (http://www.oc-jahorina.com/)

Jahorina
09.02.2010, 15:49
POPUST NA SKI PASS 30% utorak, 09 februar 2010 12:09 :

Zvanično sniženje cijena ski pass-a do 30% od subote 13.02.2010. godine.

http://www.oc-jahorina.com/ (http://www.oc-jahorina.com/)

Ja sam tu informaciju dva puta objavio i dva puta izbriso, jer se webmaster portala oc-jahorina, ili neko sa njim, malo zezao sa nama skijasima/borderima i taj info brisao dva puta. Sramota!

zlig0r
09.02.2010, 16:48
jedno pitanje! idem za pa par dana gore, pa me zanima da li neko zna da li se u naselju shatori moze navatati free wi-fi?

Jahorina
09.02.2010, 19:04
jedno pitanje! idem za pa par dana gore, pa me zanima da li neko zna da li se u naselju shatori moze navatati free wi-fi?http://skijanje.rs/forum/showthread.php?t=2589&page=2

Jahorina
10.02.2010, 19:51
Novi šestosjed Ogorjelica spreman za upotrebu!

Danas je na Jahorini boravila komisija za tehnički prijem koja je završila svoj posao, a za sutra je u Banja Luci zakazano preuzimanje upotrebne dozvole.

Datum i opširnije će objaviti Admin na portalu skijanje.rs kako bi ovde izbjegli spam.

Nadam se da sam nekog od vas obradovao?

ps. od 13.02.2010 30% sniženja na sve ski karte!

zlig0r
10.02.2010, 20:20
ja dolazim 13og, taman na popust, + ako stvarno upale 6osed!!! srecja srecja radost!!!

Jahorina
10.02.2010, 20:35
ja dolazim 13og, taman na popust, + ako stvarno upale 6osed!!! srecja srecja radost!!!Nije to sve! Moraš da računaš i na uslove, a uslovi su skoro idealni. Malo magla i slab vjetar otežavaju skijanje, ali zato na Jahorini trenutno ima 140/160 cm sniježnog prekrivača, a do 13-tog ima da napada još 30 cm.

zlig0r
10.02.2010, 20:46
sve savrsheno! nek mi josh makar jedan dan svane "beli dan" tj sija sunce, i ja mogu da kazem da nije moglo bolje!

danilosubotic
11.02.2010, 12:49
Ja sam tu informaciju dva puta objavio i dva puta izbriso, jer se webmaster portala oc-jahorina, ili neko sa njim, malo zezao sa nama skijasima/borderima i taj info brisao dva puta. Sramota!

SLAZEM SE UPOTPUNOSTI SA TOBOM!!!! MOZDA JE BILA NEKA ZABUNA!!!

I JA TAKODJE ISCEKUJEM DA SE U SUBOTU PUSTE SESTOSJED OGORJELICU 1... I OVAJ POPUST JE MAGICAN!
DO SAD SU STVARNO SKRNAVI BILI, ALI SKIDAM KAPU ZA OVAJ POTEZ OC-u!!!

Danilo: ne piši velikim slovima po forumu zato što je to vikanje!

zlig0r
11.02.2010, 14:36
konachno i neki pametni potezi...ovo sa 6osedima i politichkim prepucananjima stvarno nema smisla...al ovo je ovde balkan... :/

danilosubotic
12.02.2010, 13:08
Bolje bi bilo Admine da ne brises tudje postove.....nego sto smaras oko kucanja velikih slova!!!

BANJALUKA, Ministar trgovine i turizma Republike Srpske (RS) Predrag Gluhaković izjavio je da će dva šestosjeda na Olimpijskom centru Jahorina danas dobiti upotrebnu dozvolu i sutra biti puštena u rad.
“Ministarstvo za prostorno uređenje i građevinarstvo i ekologiju RS danas će izdati upotrebnu dozvolu za šestosjede na Jahorini na određeno vrijeme, odnosno za probni rad. Dobijena je i građevinska dozvola, tako da su ispunjeni svi uslovi da šestosjedi od sutra budu u funkciji”, rekao je Gluhaković.
Ministar trgovine i turizma RS naveo je da je Vlada RS u ovaj projekat uložila oko 22 miliona KM.
On je istakao da su sada otklonjene sve spekulacije i sumnje koje su dolazile iz pojedinih krugova da firme koje su izvodile radove ne isupnjavaju uslove.
“Firme koje su na tenderu dobile ovaj posao imale su potrebne licence i uslove da rade”, rekao je Gluhaković.
On je naveo da je puštanjem u rad šestosjeda, Olimpijski centar Jahorina završio prvi, od dva planirana projekta koja finansira Vlada RS, dodavši da će u ovoj godini početi sa realizacijom i drugi koji podrazumijeva osnježavanje staza na Jahorini. Srna
http://www.capital.ba/sestosjedi-od-sutra-u-funkciji/

Zelim svima prijatno uzivanje u voznji sestosjedima i skijanju!!!!

Nemanjus
12.02.2010, 14:09
Danilo, čemu sujeta? Postoje neka pravila u net komunikaciji kojih se svi pridržavamo, zašto ne bi i ti? :)

:dziveli:

danilosubotic
12.02.2010, 15:16
[quote=Nemanjus;44065]Danilo, čemu sujeta? Postoje neka pravila u net komunikaciji kojih se svi pridržavamo, zašto ne bi i ti? :)

Ma pusti to...necu da se raspravljam...
jesi li ti predstavnik Ski Magare-ta!? Oce li biti nekih ski vikenda za sledecu nedelju ili produzenih ski vikenda!???
Hvala na odgovoru!

Jahorina
12.02.2010, 15:47
Mislio sam ovo da napišem velikim slovima, ali sam odustao, neću da rizikujem da mi neko izbriše post :)

Trenutno na Jahorini šestosjed Ogorjelica prevozi svoje prve skijaše!

Da, dobro ste razumjeli, prevozi skijaše. Od sutra zvanično startuju Jahorinski šestosjedi.

http://jahorinalive.net/sr/vijesti/235-sestosjedi-ogorjelica-i-poljice-pusteni-u-upotrebu.html

Nemanjus
12.02.2010, 18:20
[quote=Nemanjus;44065]Danilo, čemu sujeta? Postoje neka pravila u net komunikaciji kojih se svi pridržavamo, zašto ne bi i ti? :)

Ma pusti to...necu da se raspravljam...
jesi li ti predstavnik Ski Magare-ta!? Oce li biti nekih ski vikenda za sledecu nedelju ili produzenih ski vikenda!???
Hvala na odgovoru!

Ski Magare je neformalna grupa, što znači da ne postoje formalne organizacije skijaških aranžmana!

Dakle, sistem je: "hoćemo na skijanje?" - "'Ajmo!" :sm019:

Jahorina
13.02.2010, 11:55
Danas na Jahorini startuje snowboard day „Snow Games“

Event predstavlja jedinstvenu atrakciju snow partija na otvorenom gdje će te uživati u dobroj muzici, akrobacijama na spravama, snow rafting i snow ragbi pored domaćih bordera i skijaša zabavljat ce Vas i borderi iz regije.

„ Snow Games“
- Jibing na Spravama
- Snow Rafting
- Snow Ragbi

Početak 13. februar 2010 godine u 18:00 časova na Poljicama.

Jahorina Live, Madstyle team, Gola voda i Kanjon klub garantuju ekstra provod! Pridružite nam se i uživajte u snow igrama.

Jahorina
13.02.2010, 12:01
Danas su u pokretu svi ski liftovi osim dvosjeda poljice!

Baby lift: Radi Lift
Poljice: Radi
Dvosjed Poljice: Ne Radi
Šestosjed Ogorjelica I: RADI
Šestosjed Poljice: RADI
Dvosjed Ogorjelica II: Radi
Lift Željo: Radi
Lift Olimpik: Radi
Dvosjed Skočine: Radi.

danilosubotic
13.02.2010, 12:31
Toliko za danas od voznje na sestosedima!!!! Ko se vozio vozio se!!!!
Sestosed na poljicama je nesto zastajkivao...pa su ga malopre ugasili i upalili dvosed!!!!
Za sestosed na Ogorjelici nisam siguran al izgleda da je i on ugasen!! STRASNO!!!

Na poljicama je bila tolika guzva dok na ogorjelici nije bilo 20 ljudi!!!!! Bzvze!!!!

Jahorina
13.02.2010, 14:06
Toliko za danas od voznje na sestosedima!!!! Ko se vozio vozio se!!!!
Sestosed na poljicama je nesto zastajkivao...pa su ga malopre ugasili i upalili dvosed!!!!
Za sestosed na Ogorjelici nisam siguran al izgleda da je i on ugasen!! STRASNO!!!

Na poljicama je bila tolika guzva dok na ogorjelici nije bilo 20 ljudi!!!!! Bzvze!!!!Sve je pod kontrolom :sm019:

Na jednom je riknuo Simensov dio, a na drugom nešto zezaju korpe.

Danilo moraš da svatiš da su to novi šestosjedi tek realizovani i da ljudi nisu imali vremana da ih podmažu kao treba, a kamoli da ih testiraju. Imali su na raspolaganju samo nekih 60 dana... malo je to!

danilosubotic
13.02.2010, 15:23
Sve je pod kontrolom :sm019:

Na jednom je riknuo Simensov dio, a na drugom nešto zezaju korpe.

Danilo moraš da svatiš da su to novi šestosjedi tek realizovani i da ljudi nisu imali vremana da ih podmažu kao treba, a kamoli da ih testiraju. Imali su na raspolaganju samo nekih 60 dana... malo je to!

Jeste sve je pod kontrolom..rade :yay:
Nadamo se da ce se razraditi sto pre..da ne bude ovakvih neprijatnih situacija!!!

Znam ja da se nalazimo na Balkanu... :sm022:
Gondola koja je pocela da se gradi u Sloveniji posle sestoseda jedno 2 nedelje, zavrsili su je daVno pre sestoseda...i da radi bez problema..
Laitner je radio... :ok:

Jahorina
15.02.2010, 09:16
Dva novoizgrađena šestosjeda na Jahorini danas rade punim kapacitetom, potvrdio je direktor Olimpijskog centra Jahorina Branko Koroman. “Svi oni koji su sumnjali, sada se mogu uvjeriti da je Olimpijski centar Jahorina opravdao uloženu investiciju. Jahorina je dobila dva šestosjeda i to jedan na Ogorjelici, a jedan na Poljicama”, rekao je Koroman i dodao da je od danas ski pas jeftiniji za 30 odsto i njegova cijena iznosi 27 KM. On je naglasio da je u izgradnju dva šestosjeda uloženo 18.300.000 KM, ali da je to opravdano ulaganje, a u prilog tome govori i podatak da su kapaciteti na Jahorini popunjeni do 8. marta.

Koroman je podsjetio da su šestosjedi završeni prošle godine, kada je italijanska firma “Lajtner” ispitala instalacije i oni su tada uslovno primljeni.

On je napomenuo da je bilo sporno rješavanje imovinskih odnosa, ali da je prošle sedmice opština Pale odustala u svom dijelu posjeda tako da su riješeni i ti problemi i dobijena je građevinska dozvola.

Predsjednik Vlade Republike Srpske (RS) Milorad Dodik trebalo bi u četvrtak i svečano da pusti u rad ova dva novoigrađena šestosjede.

Ministar trgovine i turizma RS Predrag Gluhaković ranije je rekao da je puštanjem u rad šestosjeda Olimpijski centar Jahorina završio je prvi, od dva planirana projekta koja finansira Vlada RS, jer bi u ovoj godini trebalo da počne realizacija i drugog koji podrazumijeva osnježavanje staza na Jahorini.

(Srna)

Jahorina
16.02.2010, 11:53
Olimpijska ljepotica Jahorina ovih dana obogatila je svoju ponudu s dva šestorosjeda, kojima se najviše raduju zaljubljenicima u skijanje, jer su do sada bili svjedoci velikih gužvi prilikom vertikalnog transporta.
Prema riječima Predraga Gluhakovića, ministra trgovine i turizma Republike Srpske, šestorosjedi, o čijoj se ispravnosti proteklih dana naširoko pričalo, od juče su, ipak, u funkciji.
- Ministarstvo trgovine i turizma RS izdalo je i građevinsku i upotrebnu dozvolu, koja je na određeni, probni period, dok se sve ne uspostavi i profunkcioniše. Ipak, mogu reći da je tehnički sve ispravno i šestorosjedi se mogu koristiti - kaže Gluhaković.
U petak je, podsjeća ministar, pušten u rad jedan šestorosjed, a u subotu drugi. Time je, podsjetio je on, zaokružena cjelina, jer je pored poboljšanja vertikalnog transporta obnovljena i cijela infrastruktura na Jahorini, u koju je uloženo oko 22 miliona maraka.
- Jahorina je značajan resurs RS i sada ovaj olimpijski centar pruža mogućnost svim turistima koji su željni ovakve usluge, koja je na svjetskom nivou i u skladu sa svim standardima - ističe Gluhaković i dodaje da će se na ovaj način otkloniti gužva koja se svakodnevno stvarala kod transporta skijaša.
Da su šestorosjedi bili potrebni olimpijskoj ljepotici, kaže Gluhaković, govori i informacija da ovog vikenda na Jahorini nije bilo nijednog slobodnog kreveta.
- Mi ćemo i dalje raditi za dobrobit građana RS i nastavljamo s ulaganjima na Jahorini, gdje ćemo u narednom periodu nabaviti snježne topove, koji će svakako produžiti zimsku turističku sezonu - priča ministar i dodaje da im je cilj da ove godine osniježe jednu stazu.
Značajno je napomenuti, podsjeća ministar, da će u martu biti održana i FIS trka, koja je prošle godine okupila učesnike iz 12 zemalja, a ove godine očekuju da će se taj broj još povećati. Gluhaković je izjavio da bi Vlada RS uskoro trebalo da stvori pretpostavke za kupovinu Željezničke stanice u Višegradu, što će omogućiti da se ovaj grad poveže željeznicom s Mokrom Gorom, a time obezbijedi i veliki priliv turista. O značaju tog projekta za ovu opštinu najbolje govori podatak da Mokru Goru godišnje posjeti više od 200.000 turista.
Gluhaković je rekao da je problem bio u neriješenim imovinsko-pravnim odnosima u preduzeću koje je vlasnik Željezničke stanice u Višegradu, a koji je sada otklonjen.

izvor: fokus.ba

Jahorina
17.02.2010, 11:59
Sutra, 18. februara, Milorad Dodik će svečano pustiti u rad dva nova šesterosjeda na Jahorini u koje je Vlada uložila 18.300.000 KM.

Dovoljne količine snijega, dobro pripremljene ski staze i puštane u rad sesterosjeda, na jahorinu je privukno mnogobrojene ljubitelje zimskih sportova, tako da iz OC Jahorina javljaju da su svi hotelski kapaciteti popunjeni do 8 Marta (dan žena uh.. zez), dok cijene ski pass-a sa popustom od 30%, i pored puštanja dva šesterosjeda, ostaju na snazi do kraja sezone.

Znači, uslovi su više nego idealni za boravak na olimpijskoj ljepotici, jedina briga je najavljena kiša i nezanemarljivi porast temperatura.

_ _

17.02.10 | Vrijeme: Oblačno. Temperatura: -1C. Visina snijega: 140/160cm. Stanje staza: Odlično. Vertikalni transport: Rade sve žice (osim dvosjeda Poljice). Prognoza: Tokom dana slaba kiša ili susnježica.