PDA

Pogledati punu verziju : Baby care na skijalistima



barda
11.02.2009, 21:00
Ima li ko iskustva sa jaslicama na skijalistima? Trebao bi klinca (9 meseci:sm022:) zbrinuti bar na nekoliko dana dok zena i ja skijamo, pa obzirom da nemam iskustva malo sam skeptican.

Idemo u Zelden, vidim da primaju klince od 6 meseci i starije pa ???

designbvr
12.02.2009, 08:14
Za ovo sto te interesuje najbolje da Emajlirash Branka koji zivi blizu Soeldena i radi u istom.
Nasi ljudi na licu mesta, mozda ti pomognu :dontknow: nekim savetom oko klinca

Email Branko : hausaida@lpd.at

Sapa
12.02.2009, 10:05
Nebik da se bavim pedagogijom na skijaskom forumu, a pogotovo ne da moralishem jerbo sam zadnji koji bi to trebo da radi. Kad su mama i tata skifanatici onda razumijem da je ski-ferije sa bebosom od 9 mjeseci malo komplikovan poduhvat.
U sustini tako mala stvorenja odspavaju ujutro i popodne dobrih par sati, pa ski-nursery nebi trebali da dozive ko prevelik shok.
Ja sam cerku prvi put vodijo kad je imala oko godinu i po dana i moram da ti kazem nije mi padalo na pamet da je ostavljam u tim zabavistima. Te godine sam bio na skijalistu koje u Alpima spada u red naj bolje organizovanih ski centara sto se tice prihvata, zbrinjavanja i animiranja djece - Grachen.
Moje djete je tad vec uveliko hodalo skakalo, pricalo... i jos od svog 5tog mjeseca bilo u jaslicam/zabavistu, odgajano hipi ,sa puno djece i razno raznih likova oko sebe, elem vrlo socijalno i naviklo na promjene okoline, ali to ski-zabaviste joj se nije dopalo, a ja vjerujem djecijim osjecajima i culima...

Dakle mama moje djece je prilican ski-zaljubljenik, a ja valjda jos i malo vise i te godine a i sljedecih smo uvjek skijali na smjenu ja ujutro, a ona popodne i bilo je relaxed.

Kad sam sa djecom onda skijanje podredjujem njihovim potrebama. Mozda imam luxuz da tu i tamo, par puta u sezoni odskijam samo za sebe, za svoj cheif, sa svojim drustvom, ali i kad toga nebi bilo ipak bi mi tih 7 dana djecja ski-uzivancija predstavljala prioritet.

Sutra navece po prvi put idem sam sa mojom starijom cerkom (5,5 godina) na skijanje. Samo ja i ona, moj novi ski-buddy :). Idemo u Saas Fee i ja evo danas nemam onaj osjecaj ski-groznice koji obicno uhvati i ne poputsta 24 sata pred put.
Cerka ce svakako u ski-skolu, prosle godine je zaradila svoju prvu medaljicu vozila se sama na tanjiru 'za velike' i naucila da pichi plug...
Dakle imace tata vremena 4 sata za sebe, ali za mene nece biti to fanaticno offpiste skijanje, jedva cu cekati da se skolica zavrsi pa da furamo zajedno...

CrazyKong
12.02.2009, 12:05
Tako i ja nekako kontam...
Skijanje na smenu je prihvatljiva varijanta...ali mislim da moze biti ok i ako ostavis negde bebu par puta na 2-3 sata da bi skijao zajedno sa zenom/majkom deteta.

Ja vec 2 godine aktivno skijam sa starijom cerkom (6 god) i super nam ide. Sad u Decembru smo obisli celi LM i ValThorans pride, a ona polako pocinje da izvlaci noge iz pluga i da hvata paralelne zavoje :).

Ali u pricu se ubacila i beba (4m) tako da se sad stvari malo komplikuju za Mart kada planiramo na planinu :)
Ma nije prob, podelicemo se nekako...ko je na stazi ko sa bebom...bitno je da smo na planini svi zajedno....

Inace, cuo sam da Kostic planira da napravi neki day care u Grandu....

barda
12.02.2009, 12:59
Nebik da se bavim pedagogijom na skijaskom forumu, a pogotovo ne da moralishem jerbo sam zadnji koji bi to trebo da radi. Kad su mama i tata skifanatici onda razumijem da je ski-ferije sa bebosom od 9 mjeseci malo komplikovan poduhvat.
U sustini tako mala stvorenja odspavaju ujutro i popodne dobrih par sati, pa ski-nursery nebi trebali da dozive ko prevelik shok.


Slazem se zato i pitam kakva su iskustva. Trebala je baka ici sa nama al se sve izjalovilo jer drzavi treba 3 meseca da izda drzavljanstvo! Otkrili da ima greska u imenu pa mora da provere...(da nije neka mafija)... Zena ima ispravni licnu kartu, stari pasos, stara drzavljanstva i izvode napisane tacno, al sad problem jedno slovo! :sm023: (morao sam nekom da se izjadam!)

Pa eto tako sad moramo da se nekako snalazimo jer je vec sve placeno, a ovo nam je jedina varijanta, obzirom da smo smesteni u Langenfeldu sto je jedno 13km od Zeldena pa smenjivanje i nije bas resenje.

P.S. Nego da se vratim na drzavu, ima li neko tenkic ili bar topce? :awm2:

wlad
12.02.2009, 13:20
Mi generalno kada idemo na skijanje sa decom zaboravimo na naše skijanje. Nedavno smo bili 7 dana na Kopu, supruga i ja smo skijali na smenu (2-3h ja, 2-3h ona) a ostalo sa decom. Nekim danima nisam skijao uopšte, pošto sam vreme koristio da klinca (4.5g) naučim da skija - što sam i uspeo - i onda je celo skijanje bilo pun pogodak :sm011: . Sada će naravno sa sinom ići lakše pošto možemo da se motamo po stazama zajedno. Ostalo je još i ćerka (3g, nisam pokušavao da je stavljam još na skije - samo se sankala) da proskija i onda će sve biti još bolje :).

Kao i Sapa, imam sreće pa mogu sam ili sami da pobegnemo na skijanje, pa mi nije nikakva frka - mogu da se iskijam :).

barda
12.02.2009, 13:32
Ma lako bi ja da sam na Kopu, Jaorini ili Durmitoru!
Nego Zelden bre! Ima da svisnem gledajuci u ona brda iz doline!

Javio mi se Branko iz Langenfelda, covek je stvarno car, poznaje ljude koji drze jaslice kaze da su ok, moze da mi rezervise...

:sm006:

tomba na kvadrat
14.02.2009, 23:57
pa ako si mislio da platiš babi zimovanje a ona ne može da ide, povedi nekog drugog. ja sam prošle godine isao sa zenom i djetetom od 1.5god i skijali smo na smjene. nismo vodili babe jer je smještaj suviše mali da bi trpio sukob generacija. ove godine vodimo ženinu sestru i mislim da je to bolja varijanta. ionako plaćam smještaj za četvoro. ove godine ćemo nas troje čuvati djete na smjenu tako da ćemo se svi iskijati i izigrati a sledeće ide u ski školicu sa 3.5god. ma ima da ti bude super kako god okreneš.

Sapa
25.02.2009, 00:12
.....Cerka ce svakako u ski-skolu, prosle godine je zaradila svoju prvu medaljicu vozila se sama na tanjiru 'za velike' i naucila da pichi plug...
jedva cu cekati da se skolica zavrsi pa da furamo zajedno...
Samo da prijavim,
Cerka zaradila svoju drugu medaljicu u takozvanoj klasi 'mini 2' kod "profesorke" Marielle (koja je na tatu ostavila izuzetno pozitivan utisak kao ski-pedagog, a i onako uopste uzevsi :sm011: ). Dakle djete za 10tku savladalo snow-plough in slalom, skiing backwards (tatin freestyler jos malo pa switch), using the panecake-lift, put ski on and off....u sustini sve stavari koje je savladala i prosle godine, tako da se tata pito isla bi vec u mini 3, al nema veze bilo je uzivanje. Poslje casova se 'razbijali" od skijanja na par plavih stazica; zajedno na sidro, pa zajedno kroz shumarak (prvi pravi treerun), a na tanjiru cisto mangupisanje; tata reci ciki da hocu sama da uhvatim tanjir...tata vidi ne drzim se rukama, pa tata vidi odoh ja sa tanjirom skroz van stazice.....pa tata pala sam ne mogu da ustanem itd itd. Nezaboravno.