PDA

Pogledati punu verziju : kacige



pop67
11.11.2005, 12:41
Snowboard KACIGE NOVE prodajem povoljno!

valdevit
12.11.2005, 15:06
ja vec imam snowboard kacigu :D nego,nisam te pitao,jel imash neshto od shtitnika,tipa kornjachu (za ledja) ili neshto za dupe :D

pop67
14.11.2005, 00:10
ja vec imam snowboard kacigu :D nego,nisam te pitao,jel imash neshto od shtitnika,tipa kornjachu (za ledja) ili neshto za dupe :D
Nemam nista od stitnika,ali bih voleo da se vidimo i da mi malo pojasnis neke stvari oko pratece opreme za snowboard.A kacigu kada bi video siguran sam da bi svoju prodao i kupio ovu koju ja nudi.Austrijski reprezentativci je nose na takmicenjima!

Pozdrav POP

valdevit
15.11.2005, 16:22
impact :D to je najbolja kaciga za daskashe,svi zivi je furaju i koshta boga oca :D

stekan
15.11.2005, 17:21
kaciga za daskashe
Kako kaciga zna šta je ispod čovjeka: daska ili skije?:confused: Da li se skijaške i borderske kacige razlikuju po sadržaju glave ili nečem drugom? Ja sam skijaš, a naručio sam "bordersku" kacigu. Da li je to etički ispravno i dopušteno?
Usput, već sam jednu dobio (XL), ali mi ne može stati na glavurdu, pa sam naručio model drugog proizvođača u XXL veličini. Ako i ta bude malena, upucaću se.

valdevit
15.11.2005, 17:35
pa,pazi...postoji razlika,po meni...daskashi padaju na glavu (na lice) uglavnom,ako malo ne povedesh rachuna,ode nos...znachi,imaju izbacheno napred ono za bradu,kao kod kaciga za motore...MISLIM da je to razlika :D

wlad
15.11.2005, 17:58
Što bi neki stručnjaci rekli "full face halmet", oni stite i bradu i zube ako zviznete po tvrdom. Skijasima nije neophodno ali nije visak.

Vecina osiguranja (zdravstvenih) napolju ne pokriva i zubare pa ljudi koriste full-face halmet-e da bi ustedeli :), a naravno da je pozeljno inace (stedeti zube / vilicu).

Generalno svaka kaciga radi posao koja nije teska, motoraske kacige su teske za extremne sportove. Ali mozes da koristis i npr. kacigu za paraglajder / padobran / zmajare i sve ostale ext. sportove.

pop67
16.11.2005, 00:02
Kako kaciga zna šta je ispod čovjeka: daska ili skije?:confused: Da li se skijaške i borderske kacige razlikuju po sadržaju glave ili nečem drugom? Ja sam skijaš, a naručio sam "bordersku" kacigu. Da li je to etički ispravno i dopušteno?
Usput, već sam jednu dobio (XL), ali mi ne može stati na glavurdu, pa sam naručio model drugog proizvođača u XXL veličini. Ako i ta bude malena, upucaću se.
Do odlaska u Austriju i susreta sa reprezentativcima Austije,nisam skoro nista znao o snowboard-u.O kacigama sam se dosta informisao i naucio.Razlika izmedju skijaske i "daskaske" kacige u nameni ne postoji,ali su ovi drugi prisvojili model kacige koji nije full aero dinamican zbog poluspica na zadnjoj strani,koji u sustini smeta prilikom pada na ledja,a taj poluspic ima ulogu stabilizatora tezista pri vecim brzinama.Tzv.zaobljena kaciga se koristi u rekreativnoj varijanti ski sporta i potpuno istu zastitu pruza kao i vec pomenuti model.Tako moj Stekane nemoj biti u dilemi oko izbora,a ako promasis velicinu i drugi put,ja cu ti doneti sigurno dobru velicinu na Jahorinu
originalnu kacigu Austriske reprezentacije za male pare.Inace da ti kazem velicine kaciga se obelezavaju sa S ,M i L ostalo je falsifikat zagarantovano,samo odeca ima oznake xl,xxl,xxxl.

Pozdrav,POP

borderica=)
30.12.2006, 19:42
meni bi trebALA kaciga ....

Grazer
30.12.2006, 23:36
hajde da se nadovezem,ja sam skijas ali nosim takozvanu bordersku opremu i nvidim iskreno razliki,na trzistu se jednostavno u poslednje vreme izbacuje vise modela na izbor borderima a ja kupujem ono sta se meni svidi i sta mi odgovara bez obzira da li je za ski ili bord
P.S.Moja kaciga a kao navodno extremno namjenjena borderima
http://www.bilder-speicher.de/20061230233026844850.direkt.jpg (http://www.bilder-speicher.de/20061230233026844850.gratis-foto-hosting-page.html)

hehehe
11.01.2007, 09:37
Ovu kacigu sam kupio za sebe al sad moram da je prodam. Naime, kupio sam je na nevidjeno (prvi put sam je probao tek kad je stigla iz Nemacke) i veoma se rastuzio kad sam je prvi put stavio na glavu. Kaciga je odlicna, jaka a laka, ali avaj, ne pashe na moju glavu. Pravljena je za ljude sa normalnim oblikom glave (ovalnim) a ja, da prostite na izrazu, imam malo spljostenu a siru glavu. Dakle, da ne pisem istoriju ovde, kaciga je na prodaju, cena je ista koliko je i mene kostala (40 eura), velicina 58-60 cm, pa ako nekom pashe a ima normalan oblik glave neka se javi, ili na pp ili na telefon (063 8 245 304).

Pozdrav!

P.S. Kaciga je ista kao ova na slici (SWAIN COX):

gnevZmaja
31.01.2007, 23:00
@pop67
Meni treba kaciga, sto ne dade neki link ili fotku da vidimo kako izgleda to cudo koje toliko hvalis

@hehehe
Sta znaci velicina 58-60 cm, jel to obim glave ili sta i kojoj to velicini odgovara L, XL? Imam veliku glavu.

hehehe
01.02.2007, 07:36
@hehehe
Sta znaci velicina 58-60 cm, jel to obim glave ili sta i kojoj to velicini odgovara L, XL? Imam veliku glavu.

Oznake u centimetrima se odnose na obim glave. U ovom slucaju je to velicina XL. Dao sam obim glave zato sto bi ove mere neki drugi proizvodjaci oznacili sa L.

Zaboravio sam da napomenem (a mozda je vazno) da kaciga sa strane ima podesavajuce otvore za ventilaciju.

Sto se velicine glave tice to nije problem, nije ni moja bas mala samo ima oblik neodgovarajuci za ovu kacigu.