PDA

Pogledati punu verziju : Divcibare-Nova Staza



Strane : [1] 2

CrazyKong
11.11.2005, 11:10
Dobar tekst o novoj stazi na Maljenu, svaka cast Stanku na iscrpnom tekstu i ocekujem nove informacije i slike uskoro
Izgleda da ce staza biti sasvim pristojna sa 170 m pada i preko 700m duzine.

Sta je sa dvosedom ? Bile su neke informacije da je vec poceo da se gradi ?

Stevs
11.11.2005, 12:54
Ono što se vidi na slikama uopšte ne izgleda loše. Pitanje je samo koliko je na tako niskim planinama isplativo ulagati u ski infrastrukturu. Ja iskreno nikad nisam bio na tamo pa ne znam kakvi su meterološki uslovi zimi. Ima li dovoljno snega?

I nije mi jasno kako se niko ne seti da uloži koji € u Staru Planinu koja ima ogroman potencijal. Čisto da nešto krene sa tim projektom.

Bata Bane
11.11.2005, 13:30
Po nekim mojim saznanjima Stara Planina ima veci potencijal od Kopaonika sto se tice snega a i planina je nekako bolje postavljena tako da se moze uraditi mnogo mnogo vise staza koje mogu da budu relativno duge, i stvarno je steta sto neko ne preuzme ovaj biser.

Sadi
12.11.2005, 12:28
Na divchibarima moze da se skija od decembra, pa negde do pochetka marta...
ali sve zavisi od godine do godine...

yt7sif
15.11.2005, 09:27
zna li neko cene smestaja na divcibarama i sta radi od hotela
znam da hotel divcibare neradi vec par godina sto je veoma steta da li neko zna kada ce proraditi pozdrav

Sadi
15.11.2005, 23:49
ja sam bio kod pepe pre 2 godine... i ja mislim da je tada bilo oko 1300-1400 din nocenje sa doruchkom...

oddball
24.11.2005, 21:44
ima li neko nove informacije???

Jelena
25.11.2005, 09:37
Ja sam bila prosle godine. Postoji samo hotel Pepa.
Hotel Divcibare je zatvoren vec godinama.
Pepa je privatni hotel sa dvadesetak soba.
Sobe su male, nista narocito, ali je toplo i relativno cisto.
Hrana je klasicna B kategorija. Imas 3 jela i izaberes.
To su klasicna kuvana jela. Oni imaju pored veliku zgradu u kojoj su smestena deca iz vrtica i hrana lici na hranu koja se deci moze posluziti.
Imaju i malu piceriju i rostilj moze da se poruci sa strane.
OK su i za dogovor, tako da moze da se dogovori i za ribu i sl.
Pun pansion je bio 1600 dinara.
Pored hotela je staza koja je sasvim pristojna za decu i pocetnike. Tanjir je u pitanju. Prosle godine je pukla sajla tako da su je zamenili i sad bi trebalo da je sve OK.
Dobra je da se uci bord.
Sve je jeftino jer cela prica deluje kao da ste se vratili u 1978.
Pusto je, nema ljudi sem dece koja dolaze sa vrticima.
Planina je lepa, ima puno snega, nema vetra i idealna je za decu.
Nedostaje sva infrastruktura, od lekara do apoteke i sl.
Steta je sto je zapustena jedna tako lepa planina koja je na manje od 2 sata od Beograda.

oddball
26.11.2005, 11:18
imas li neke telefone koje bismo mogli da okrenemo ako neko od nas bude zainteresovan da ode na ski vikend?

Misko
26.11.2005, 20:14
Jelena je sve lepo rekla, na planini ima sasvim dovoljno snega nema vetra kao na nekim drugim planinama, super je za pocetnike pogotovo za board pocetnike. Guzva zna da bude povelika pogotovo vikendom jer ima samo jedna zica.

Misko
28.11.2005, 02:25
Nego nesto razmisljam, mogli bismo da odemo na jedan dan na divcibare, valjda do tamo ima oko 120km, krenemo ujutru iskijamo se i nazad za BG.

Bata Bane
28.11.2005, 02:32
Mora da platis pice za titulu, a za Divcibare cim padne sneg sto kaze Pop skije na ledja ima da nosimo uzbrdo ako treba

Jelena
28.11.2005, 10:12
014/277323 Hotel Pepa

Hurmiza
28.11.2005, 13:32
Nego nesto razmisljam, mogli bismo da odemo na jedan dan na divcibare, valjda do tamo ima oko 120km, krenemo ujutru iskijamo se i nazad za BG.

Nema vise od 100 km iz BGD-a. Ide se Ibarskom do skretanja za Valjevo, onda desno prema Valjevu i u Divcima levo prema Mionici. Lanci obavezni jer se put od Mionice lose cisti.

Misko
28.11.2005, 15:14
Nema vise od 100 km iz BGD-a. Ide se Ibarskom do skretanja za Valjevo, onda desno prema Valjevu i u Divcima levo prema Mionici. Lanci obavezni jer se put od Mionice lose cisti.

Pa dobro to je to 120 ili 100 ko da je bitno :), nego za lance nije ni to problem, mada mislim da nisu potrebni, ja sam prosle godine na onih metar i kusur snega autobusom isao, bus nije imao lance i nije bilo nikakvih problema...

CrazyKong
28.11.2005, 15:24
Drugo je bus a drugo je auto...

yt7sif
28.11.2005, 15:59
zna li neko ima li sada snega na divcibarama i dali radi zica

cdx
29.11.2005, 17:18
Kol'ko sam ja saznao, receno je da ima snega, a za zice nisam nista cuo.

Misko
19.12.2005, 22:31
Da ne pocinjem novi tread, kakvo je trenutno stanje na Divci kad pocinje rad zice? Mozda neki pomak nove zice? Ovo nam je stvarno blizu mogli bismo da zapalimo na jedan dan na Divcibare i siti se iskijamo.

yt7sif
20.12.2005, 09:11
ja sam za misko samo dali radi zica?

oddball
20.12.2005, 11:35
i ja sam za, aj' neka se neko raspita

pop67
20.12.2005, 12:07
Nema vise od 100 km iz BGD-a. Ide se Ibarskom do skretanja za Valjevo, onda desno prema Valjevu i u Divcima levo prema Mionici. Lanci obavezni jer se put od Mionice lose cisti.
Moja preporuka je da NIKAKO niko ne ide putem preko Mionice,vec:smoke: preko Valjeva,tacnije uzickim putem izlazite na Kaonu i skrecete levo gde posle 9 km ulazite u Divcibare!Put je na usponu dosta sirok i dobro ga ciste !

Misko
20.12.2005, 14:16
Moja preporuka je da NIKAKO niko ne ide putem preko Mionice,vec:smoke: preko Valjeva,tacnije uzickim putem izlazite na Kaonu i skrecete levo gde posle 9 km ulazite u Divcibare!Put je na usponu dosta sirok i dobro ga ciste !

Ma ok to cemo lako nego jel znas kad pocinje rad zica?

pop67
20.12.2005, 15:30
Ma ok to cemo lako nego jel znas kad pocinje rad zica?
Mislim ali nisam siguran da ce poceti sa radom ovog vikenda,a tacno cu znati mozda cak i veceras kada ce kod mene doci covek koji na Divcibarama izdaje ski opremu,pa cu vas obavestiti!:dziveli:

draga
20.12.2005, 23:42
Zuca radi ako vas (nas) se skupi 10

Misko
21.12.2005, 12:36
Zuca radi ako vas (nas) se skupi 10

Krenemo nas 10 tak, 3 auta i nema guzve na zici i extra blizu, ja sam za.

yt7sif
21.12.2005, 16:16
misko gde bi bili u onom hotelu pepa? bio sam tamo nije lose ili ako imas nesto drugo......u svakom slucaju treba proveriti dali ima snega i dali radi zica nemoj da se vozamo bezveze
ti javi sta ima a ja ci onda da palim iz beceja ....mozda povedem ne ku macku
ajd javi pozdrav

Bata Bane
24.12.2005, 01:16
Krenemo nas 10 tak, 3 auta i nema guzve na zici i extra blizu, ja sam za.


Brate samo da ne bude kao za Kop

oddball
24.12.2005, 10:03
javite kad je to zezanje i koliko se ostaje.

Misko
24.12.2005, 14:07
Brate samo da ne bude kao za Kop

Nece 100%, ma ja sam da krenemo oko 7 ujutru iz Bg-a, tamo smo oko 9 skijamo ceo dan, i oko 4 palimo kuci, i ovde smo oko 18h. Znaci na jedan dan. Ako bude bilo dobro mozemo da ponovimo.

yt7sif
24.12.2005, 15:37
ajd bar dva dana meni je daleko za jedan dan ja imam 120km do bg a mogu da vas pokupim u bg pa da idemo sa mojim dzipom mozemo da prespavamo kod pepe u hotelu negde oko 1800din je pp
javi ako si za misko

boki04
24.12.2005, 16:14
Ako idete na Divcibare javite ja sam zainteresovan,praticu ovaj topic

Misko
24.12.2005, 20:00
ajd bar dva dana meni je daleko za jedan dan ja imam 120km do bg a mogu da vas pokupim u bg pa da idemo sa mojim dzipom mozemo da prespavamo kod pepe u hotelu negde oko 1800din je pp
javi ako si za misko

Ja ne znam da li cu moci tako, ali nema veze poenta je da krenemo nas desetak, tako da ce neko sigurno biti za da prespava jednu noc mozda i ja budem nesto iskombinovao. Meni je zeznuto da uzmem kola na vise dana preko nedelje, a za vikend mogu ali bi da to izbegnemo zbog guzve, znaci ja bih isao mojim kolima i sa mnom mogu jos 2-3 (zavisi dal cu obezbediti nosace za krov) i vratio bih se najverovatnije isti dan. Ali sam za da nas krene 10+ tako da moze neka ekipa i da ostane da spava jedan dan. Pogotovo sto ima i nocnog skijanja, znaci od 20-22h je nocno, taman mali predah popodne pa na nocno zezanje na stazi :). Jos kad bi pozvali neke ski cice bilo bi :ok: . Eto nek se prijave ljudi koji bi hteli da idu sa mnom najverovatnije na jedan dan. Oni koji su za vise dana nek idu sa yt7sif-om. A videcemo da krene i jos neko sa kolima i da nas bude sto vise. Da li ima neko kontakt tel pepe pa da ih nazovemo da vidimo u kakvom je stanju zica?

Danchi
01.01.2006, 14:09
... Da li ima neko kontakt tel pepe pa da ih nazovemo da vidimo u kakvom je stanju zica?

Хотел “ПЕПА-ЦРНИ ВРХ”, 014/277-323, 277-205, факс: 277-323, Смештај: 23/2, 35/5, учионице, ресторан, пицерија, билијар сала

http://www.valjevo.org.yu/valjevo/turizam/divcibare.php
http://www.divcibare.co.yu/

Zoragi
01.01.2006, 15:53
http://www.mediaupload.net/images/2006/Jan/01/IT2dRanuPtY8LMHthb.jpg (http://www.mediaupload.net/img.php?id=260725)

Misko
07.01.2006, 16:18
Sutra ujutru smo na Divci (Pop67, Stevan i ja) snega ima, i zicara je radila danas i juce, na moje pitanje na tel 014/277-234 Maljena, pod cijim je patronatom zicara (valjda) da li ce raditi sutra, lik sa recepcije ili sta vec mi je rekao da ne zna da li ce sutra biti ziv a ne da li ce radtiti zica :kez: , ja se iskreno nadam da ce biti ziv i da ce zica raditi :ski: . Ako je neko za neka dodje sutra nas ce prepoznati po manijak jaknama i kacketima. :ok:

yt7sif
07.01.2006, 16:22
nisam siguran da cete imati srece pricao sam prekjuce isto sa hotelom maljen i rekli su mi da nema dosta snega tako da zica nece raditi
ako radi javite mi ima pop moj mobilni pa da dodjem

Misko
07.01.2006, 16:26
nisam siguran da cete imati srece pricao sam prekjuce isto sa hotelom maljen i rekli su mi da nema dosta snega tako da zica nece raditi
ako radi javite mi ima pop moj mobilni pa da dodjem

Evo ja sam ih sad zvao i rekli su da su radili i juce i danas i da ima snega i da ce najverovatnije raditi sutra?

p.s. ti si iz Valjeva?

yt7sif
07.01.2006, 16:54
ma kakvi ja sam iz beceja....ali mi je to najblize tako da mi je to omiljeni skijaliste
ides i ti na igriste?

Misko
07.01.2006, 17:28
poslao sam ti PP

Symon
07.01.2006, 20:08
Evo ja sam ih sad zvao i rekli su da su radili i juce i danas i da ima snega i da ce najverovatnije raditi sutra?

p.s. ti si iz Valjeva?
063657977 Dragan vozi ratrak i radi na zici, nikad nije omanuo sa prognozom jer ovi u Maljenu su ljubazni kao da su iz pakla:) .Pozdrav za drustvo koje pici na Divcibare:ok:

Misko
08.01.2006, 20:23
Evo sad stigoh sa Divce, bilo je ok vise zbog drustva i prpratnih akcija nego zbog skijanja. Staza je progledala na vise mesta pogotovo gore pri vrhu, i to progledao je sami led, jako neprijatno za skijanje, i to onaj debeo nastao topljenjem i ponovnim zamrzavanjem. Guzva astronomska, poneki zicu smo vozili do pola staze jer je od tad pocinjao red... Ali bilo je dobro zezanje sa strane i jeftino je extra tako da je bilo dobro. :ok:

p.s. Skipass je 450din, rentiranje opreme 500din.

dacha
09.01.2006, 00:52
Vredi li ici tamo na ski-vikende i sta se desava sa nocnim skijanjem, postoji li to uopste?

yt7sif
09.01.2006, 09:50
pre par godina je bilo nocno skijanje...sad neznam...a guzve su uvek bile narocito vikendom....kad pocne skola bice mnogo bolje

Misko
09.01.2006, 10:23
Vredi li ici tamo na ski-vikende i sta se desava sa nocnim skijanjem, postoji li to uopste?

Po mom misljenju vredi otici na 2-3 dana max. Nocno postoji reflektori rade cak su ih palili i preko dana valjda zbog magle.

dacha
09.01.2006, 11:37
Neko je spomenuo, na nekoj temi, da nova stza ne radi zbog nekih neresenih imovinsko-pravnih odnosa. Sta se desava po tom pitanju? Gde ste vi skijali i zna li neko gde mogu da nadjem vremensku prognozu za divcibare!?

Misko
09.01.2006, 16:54
Neko je spomenuo, na nekoj temi, da nova stza ne radi zbog nekih neresenih imovinsko-pravnih odnosa. Sta se desava po tom pitanju? Gde ste vi skijali i zna li neko gde mogu da nadjem vremensku prognozu za divcibare!?

Sto se tice nove staze ona sigurno nece biti gotova za ovu sezonu. Daj Boze da bude spremna za sledecu. Skijali smo na jedinoj stazi gore pored Pepe (sem ako neko ne racuna one kanape za decu kod nekih odaralista u staze). Sto se tice prognoze najbolja moguca je da pozoves (imas ovde brojeve) i pitas ako radi odes i to je to.

Sadi
14.01.2006, 18:12
Nova staza je prosechena i cheka se samo da se javi neko da uleti kesh za zicharu( neki austrijanci) inache poshto je relativno daleko od sadashnje staze i centra, trebalo bi da se naprave josh dve manje staze izmedju ove postojece i te nove velike pa bi moglo da se lepo skija.
Inache shto se tiche nocnog skijanja radi od 20-22h i cena je 350 din.( dnevni 450)
Ja sam doshao sa divchibara u utorak i nije bilo neshto preterano snega pa je bilo malo vishe leda na stazi i ponegde i kamenje. Zica je radila bez prekida kao prethodnih godina, jer su stigli novi delovi iz slovenije. E sad problem je guzva koje ima dosta i cheka se u redu po nekih 10-ak 15 min.
U sushtini moze da se ode i da se lepo iskija jer pored staze ima stazica kroz shumu koje izlaze na pochetak staze od prilike... taman na pochetak reda...
i tako... ako treba josh neshto... tu sam...:dziveli:

Misko
15.01.2006, 23:45
Sadi imao si dosta srece ako si cekao u redu 10-15min, mi kad smo bili cekali smo 20-25... bio Bozic i jos vikedn i odozgo decji raspust, savrsena podloga za beskonaci red. Staza je bila dobro sredjena i da nije bilo leda bilo bi skroz ok. BTW sumica rulz, samo mislim da nema tog loodaka koji sme da ga pegla brzo kroz istu.

maki
16.01.2006, 12:03
jel neko ima preporuku sto se tice smestaja (apartman?) a da nije hotel PEPA?

yt7sif
16.01.2006, 12:07
imas po oglasima gomilu vikendica mada ja imam losa iskustva sa njima uglavnom nije ono sta ti kazu da jeste....ali vec kad odes onda sta ces prihvatis
budi oprezan jer ima raznih prevaranata da ti se nedesi da u (lux apartmanu) spavas na decijim krevetima da nemas grejanje ako ne iscepas i nalozis drva da nema tople vode a apartman od 4m2
mozda sam ja samo bio lose srece ali u svakom slucaju budi oprezan
pozdrav

CrazyKong
16.01.2006, 12:12
Bas to i mene zanima, preporuka nekog smestaja da ne bi iskusio nesto neprijatno.
Mislim, posto bih isao za vikend sa zenom i sitnim detetom nebi bilo bas zgodno da zaglavimo u neku rupu....:glavaozid
Ajde dajte neke telefone pristojnih smestaja blizu staze...

yt7sif
16.01.2006, 12:14
zovi hotel maljen tamo ti je pa 1535din i bicees mnogo zadovoljniji nego u privatnom smestaju ima koga da vatas za vrat kad nesto nije uredu

dacha
16.01.2006, 13:10
Koliko ja hotel Maljen udaljen od staze?

yt7sif
16.01.2006, 14:05
pa jedno 1000m nije jako daleko

dacha
18.01.2006, 22:59
Da li ima neko informacije kakvo je stanje na divcibarima?
Da li ima snega?
Rade li staze?

jovanitZa
18.01.2006, 23:30
kapiram da ima bar malo snega...ali ne mozete mnogo da ocekujete...ipak,to su samo divchibare i to je jedna mala stazica

dacha
19.01.2006, 00:15
Postoji li neki sajt gde mogu da se nadju vremenski podaci o divcibarima i kolika je debljina snega ili je jedini nacin da se zovu divcibari direktno..?

CrazyKong
19.01.2006, 09:28
evo prognoze....
http://vreme.yubc.net/prognoza3dana.php?kv=1&idg=191&idz=1&idf=2260

Misko
19.01.2006, 12:22
Postoji li neki sajt gde mogu da se nadju vremenski podaci o divcibarima i kolika je debljina snega ili je jedini nacin da se zovu divcibari direktno..?

Ma najbolje je da pozoves, ne znam sta je tu toliki cim. Zoves pitas jel radi zica, koliko ima snega jel progledala staza i ako na poslednje kaze da nije, 99% sledeca 3 dana radi zica.

dacha
19.01.2006, 14:40
Ma najbolje je da pozoves, ne znam sta je tu toliki cim. Zoves pitas jel radi zica, koliko ima snega jel progledala staza i ako na poslednje kaze da nije, 99% sledeca 3 dana radi zica.

Ma nije mi cim, nego sve mislim ako pitam one u hotelima imali snega da ce svi reci kako sve funkcionise i ima snega koliko god hoces, u cilju prodaje aranzmana..

P.S.Hvala za link (za prognozu)..:dziveli:

Sadi
23.01.2006, 14:44
Hotel Maljen ili shumarska kuca (ako ima mesta)...

CrazyKong
10.07.2006, 10:24
Ima li nesto novo na Divicibarama ? Mislim na novu stazu...

KOP_MANIA
10.09.2006, 06:44
Juče sam na vestim čuo kako će se ove godine (ako ne ove sledeće) žičara sa karaman grebena prebaciti na divčibare novu stazu

admin
24.10.2006, 08:50
EVO JEDNE PORUKE KOJU SAM DOBIO OD STANKA IZ VALJEVA:

Juče, 21 oktobra 2006. godine proveo sam jedno popodne na Divčibarama. Mnogi objekti su privatizovani pa eto prilike da konacno nešto krene na bolje na ovoj divnoj planini. Putevi su bolji nego ranije. Od Kaone je poputno novi sloj asfalta do Divičbara a iz pravca Mionice i Valjeva radovi su u toku, deo je već urađen. Nadajmo se do početka zimske sezone će i to biti rešeno.
Razlog ovog kratkog pisma je drugi.
Mnogi možda znaju a neki i ne da je dvosed sa Karaman Grebena sa Kopaonika već preseljen na Divčibare. Skalamerija je odmah pored staze i kako čujem montiraće se ove godine. Slike pokazuju sve, premeravanje terena za postavljanje stubova a za sedam dana počinju radovi na ravnanju samog kraja staze, nivelaciji, regulisanju protoka otpadnih voda i jos ponešto. Verujem da su te priče tačne iako predstoji zaista mnogo posla, struja, voda, deo puta od nekih 300-400 metara, parking i itd. Rečica teče pored samog cilja, može da se pravi malo jezero za topove. I ovo je veoma važno ako odgovorni misle da tu zaista bude pravog skijanja.
Toliko za sada, bolje i ovo nego ništa.
Stanko iz Valjeva

http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/Divcibare/divc1_0kt06.jpg

OSTALE FOTOGRAFIJE NA:
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/divcibare.htm

freak
02.11.2006, 12:17
lepe vesti, nadam se da ce ih vreme posluzhiti i da ce uspeti da zavrse sve sto su planirali tako da svi mozemo ove godine uzivati u charima nove staze.

samo napred

Markoos
02.11.2006, 15:02
Uh bilo bi lepo da to bude gotovo i ove sezone bar pred kraj cisto da se testira, ali kako sve to ide izgleda da cemo na Divcibarama i dalje cekati 20-ak min u redu i skijati 400 metara, ali dobro sta je tu je, kad nema kise dobar je i grad. :sm018:

freak
03.11.2006, 19:41
evo pade i prvi sneg ... za sada nedovoljno za skijanje ali videcemo, mada su najavili otopljenje sledece nedelje :( tj 20ak stepeni :( :(

mash
16.11.2006, 18:51
RTS, 13 Novembar, 2006 - U razvoj Divčibara, jednog od najpoznatijih turističkih centara Srbije, Vlada Srbije će iz sredstava Nacionalnog investicionog plana i budžeta investirati četiri miliona evra, najavio je ministar za kapitalne investicije Srbije Velimir Ilić. Taj novac utrošiće se za izgradnju i popravku puteva, elektrifikaciju, poboljšanje snabdevanja vodom za piće, javnu rasvetu i ostalo, rekao je Ilić.

Ministar je na Divčibarama svečano označio početak radova na izgradnji još jedne ski staze, duge 850 metara, i ski lifta u delu Divčibara poznatom kao Crni vrh, zašta će se utrošiti 1,2 miliona evra. Ta ski staza moći će svakodnevno da primi blizu 1.000 skijaša.

U razgovoru s novinarima, Ilić je istakao da će Vlada Srbije učiniti sve da podstakne razvoj turizma u valjevskom kraju, pre svega, planinskog i seoskog i da će za to iz sredstava Vlade Srbije odobrena i sredstva za izgradnju pokrivenog bazena u sportskom centru 'Petnica' kod Valjeva.

mash
01.12.2006, 22:36
Ljudi, sta se radi na Divcibarama?

admin
02.12.2006, 04:22
Prema informacijama koje sam juce saznao na Expo-zimu, dvosed zicara prenesena sa Kopaonika, nece moci da se montira i bude spremna za ovu sezonu. Stubovi moraju da se prilagode novim projektovanim terenskim uslovima.

Boris Kamikaza
11.12.2006, 17:25
Lepe vesti freak!! :sm011:!

Nadamo se da ce radovi biti zavrseni do kraja januara!

Nije mi jasno zasto se ne pocne sa radovima u junu mesecu i zavrsi do novembra, ali nema veze!
Ovoj vladi svaka cast, koliki god lopovi bili u njoj, bar napravise za 4 godine brdo cetvoroseda na kopu, na babinom zubu, i dvosed na divcibarama..
Svaka im cast...
Samo da se ovako nastavi..... Sreca sto ministri vole da skijaju :ski:!

`<~$nOwBoArDeR~>`
17.12.2006, 02:22
freak vidim da si iz obrenovca(i ja sam isto) i s;obzirom da smo ovako recimo "blizu" divcibarama....imas li neke informacije o trenutnom stanju snega tamo???Ja sam cuo i video na nekim stranicama..da bi trebalo da pada sneg u toku ove nedelje tamo...pa bi bilo lepo otici na vikend tamo.....A sto se tice dvoseda koji je donet sa karamana greben na divcibare....i uopste te ztaze...skijasima ce biti dostupna tek u sezonu 2007/2008 jbg---moracemo opet sa onom jednom stazom...ali i to nije lose za jedan dan,kada nema gde....Poz

yt7sif
17.12.2006, 11:49
ima li neko informaciju dali ima snega gore i kada ce da proradi zica ja sam tamo za novu godinu nedelju dana pa se vidimo!

kop
17.12.2006, 12:15
Da li je ta informacija da staza ove ski sezone nece biti zavrsena zvanicna ili... ?
Svakako podrzavam izgradnju te staze ali mislim da su ovi sa kopaonika trebali da prebace stari karaman greben kod gobelje i pocnu realizaciju projekta kriva reka, a da za divcibare odrese kesu i kupe novu zicu...
Ali sve jedno bolje ista nego nista ! :ski:

`<~$nOwBoArDeR~>`
17.12.2006, 20:55
Nije zvanicna ali je 80% sigurna...

yt7sif
18.12.2006, 16:31
ma samo da bude materijala da se ne tociljamo po travi zelenoj .....a zica ako bude radila i stara bice dobro ....

yt7sif
19.12.2006, 15:34
evo snega!!! ok javi mi se na private pa da se nadjemo gore da se upoznamo

kop
25.01.2007, 10:34
Sta bi sa novom zicom ??? Jel ima nekih novosti ??? :sm006:

Stevs
16.04.2007, 20:48
Ovo je izgleda stara žica (Poma) sa Karaman Grebena.

wlad
17.04.2007, 00:55
Dobra vest :ok: . Čim su već sada to montirali, znači da za će sve biti spremno za sledeću sezonu :yay: .

stekan
20.07.2007, 16:31
Freak, vijest je super.

Jedino mi nije jasno kakva je to "staza za bordove". Park?

stekan
20.07.2007, 17:08
Samo nek se gradi!

Hvala! I tebi sve najbolje! :dziveli:

CrazyKong
23.07.2007, 08:35
Radovi na stazi 'kao da su zavrseni' da li to znaci da ce staza raditi ove sezone videcemo...

detaljnije
http://skimanijaci.com/component/option,com_smf/Itemid,50/topic,22.msg7606#msg7606

fotografije
http://freakworld.info/divchajJul2161.jpg
http://freakworld.info/divchajJul2163.jpg
http://freakworld.info/divchajJul2164.jpg
http://freakworld.info/divchajJul2166.jpg
http://freakworld.info/divchajJul2168.jpg
http://freakworld.info/divchajJul2169.jpg
http://freakworld.info/divchajJul2170.jpg

Vrlo lepe vesti...konacno da i na 1,5 sat od BG imamo neko ozbiljnije skijaliste...a i planovi su super....
Samo, valjda ce da ociste malo stazu od panjeva i kamenja....
Evo promimer kako to rade slovenci na Pohorju http://img530.imageshack.us/img530/7120/pohorje080707002iy6.jpg

Pozz Freak

wlad
05.09.2007, 13:56
http://www.skijanje.co.yu/Oko_Skijanja/zakoni/nac_investic_program2007.htm

Kažu i:


2) Divčibare – u iznosu od 19.000.000 dinara za izgradnju lokalne putne infrastrukture, izradu projekata vodosnabdevanja kao i izgradnju elektroenergetskih objekata i visokonaponskog voda;

Pa eto, nadamo se da će i to da naprave :ok:

wlad
09.10.2007, 23:32
http://osmeh.net/dl/divcibare_mapa.jpg

admin
28.10.2007, 15:15
Nazalos, sa ove mape se ne vidi polozaj staze u odnosu na Turisticki centar, odnosno u odnosu na do sada postojecu stazu sa ski liftom...

http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/Divcibare/divcibare_mapa.htm

http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/Divcibare/divcibare_mapa2006.jpg

freak
06.11.2007, 13:56
Ima nagovestaja da su radovi na novoj stazi nastavljeni tj da je se krenulo sa radovima na dovodjenju struje do nove staze tako da se nadamo da ce u ovoj novoj sezoni ipak proraditi nova staza i da cemo moci zajedno sa nasim voljenima da uzivamo u njenim blagodetima :D

ako uspem da obidjem u skorije vreme ili saznam nesto obavesticu vas

uzdravljeeeeeee

CrazyKong
06.11.2007, 17:10
Dobre vesti friče....

veliki pozzz

SkiBus
15.11.2007, 02:15
Na nasa pitanja vezana za pustanje nove zicare na Divcibarama, celni ljudi SS nisu mogli da obecaju da ce sve biti osposobljeno i pusteno u rad, kako se ocekivalo sa sigurnoscu, u sezoni koja nam predstoji.
:sm008:

Ali videcemo..:sm006:

D.I.M.
15.11.2007, 15:10
Godine prolaze a staza na Divcibarama se spreeeema. Po kolicini spremanja malo je reci ca je skoro ista kao neka FIS staza za spust. Barem jedno 2000 - 3000metara duzine. Kad ono stazica sa starim liftom, pa jos jedno dve tri godine, pa ce sigurno proraditi. Nemamo more, ali imamo planine i banje. Pa dokle vise.....

freak
17.11.2007, 10:56
Nova staza je spremna za Decembar samo se ceka malo vise snega. Sve je tu struja i sve ostalo radi probano! Jos se ne zna da li ce ici na licitaciju ali trebalo bi da radi u Decembru!
Stara staza sutra krece da radi. A za to stazica, znas kako kazu kada deca nisu besna ni kuca nije tesna.

D.I.M.
17.11.2007, 14:44
yx yx yx yx yx!

freak
22.11.2007, 12:16
Nova staza izgleda bas spooky steta sto je jos nisu pustili a u JPSS kazu radi se na tome da bude pustena ove sezone :( nesto mi ne deluju bas ohrabrujuce

spookyphotos

http://photo.snowboardserbia.com/main.php?g2_itemId=667
http://photo.snowboardserbia.com/main.php?g2_itemId=683

mislio sam da cemo moci i ovaj week da ugrabimo malo skijanja na Divchi ali sa obzirom na najavljenih 14 stepeni :( hardly
mada, daj boze da bude drugacije

SkiBus
02.12.2007, 21:23
Iz mnogo nezvanicnih izvora smo saznali da ove sezone nova staza nece proraditi. Cak su nam i ljudi iz JP SS naglasili da "verovatno" nova staza na Divcibarama nece biti pustena u rad. Navodno nesto skripi sa strujom, dok pravi problem izgleda lezi u odnosima sa vlasnicima imovine kuda je staza prosla. Inace stubovi su postavljeni, staza prokrcena i poprilicno dobro izgleda.

Stara staza radi, a u toku nedelje nema uopste guzve. U sredu je bio samo jedan skijas, a staza je bila solidno spremljena... Inace da bi pokrenuli tanjir neophodno je da bude minimum 10 skijasa na stazi...

Cena dnevnog skipasa je 500din. a zica radi od 10h do 17h. Ima i nocnog skijanja, cena je 400din.

wlad
02.12.2007, 22:32
Čudno da to kažu iz SSa. Pre par dana je bio oglas u novinama gde SS traži na 4 meseca sezonske radnike na Dičibarama na poslovima vozača ratraga, prodavaca ski passa itd.

Mislim, čudno da hoće da zaposle sezonce za funkcionisanje ski centra / žičare na Divčibarama - a da žica neće raditi.....

wlad
03.12.2007, 01:32
Moja greška, pomešah nove/stare ski centre Divčibare i Zlatibor ;). Ako neko želi da bude rukovodilac ski centra neka se javi na:

http://www.biznisinfo.com/biznisinfo_posao.php?ID=%204682

Ili žičničar:

http://www.biznisinfo.com/biznisinfo_posao.php?ID=%204660

;)

freak
03.12.2007, 17:35
da i ja sam video oglas sto samo pokazuje da ce staza raditi i to negde od sredine Decembra. Razne price kruze a te price poticu i od onih kojima to ne odgovara tj vlasnicima stare staze jer ce izgubiti velike novce ako se pokrene nova staza. Sve u svemu uvek sam realan ali pomalo vise optimista :) mnogo vise ali mogu reci da ce staza raditi! uprkos losim namerama ove druge strane koja naginje da se to ne desi!

zivela nova staza

sto se tice skijanja za vikend je bilo nas 15ak i jos jedno 20ak (preko 30) skijasha na staroj stazi i super smo se proveli. U popodnevnim satima staza je progledala u gornjem delu ali skijanje je bilo super. Ima i fotografija.
poz

wlad
03.12.2007, 19:22
Super ako proradi. Ali nešto ne vidim interes vlasnika stare žičare da ne proradi nova (osim ako nije inteligentan = gl*p ;)). Naime, njemu je taj lift samo dodatak, pravi bizMis mu je smeštaj (a poseduje sve od smeštaja) - pa samim tim ako radi nova žica imaće bar 5x više skijaša / gostiju...

Na toj staroj, ne verujem da će da se obogati od prodaje pass-a ;).

NesaPa
08.12.2007, 23:36
Pozdrav svima!
Hteo bih da docekam novu godinu na Divcibarima, pa me zanima ima li sta organizovano tamo, mislim na neki trg? Bio sam tamo kada sam ima 12 godina, tako da se ne secam ima li uopste neki centar :)
hvala unapred

Twister
11.12.2007, 21:49
...kazu da je prilicno zapustena>>>>puna stenja, granja i kojekakvih sranja! :glavaozid
Pitao sam na sajmu (na standu skijalista) za kada se planira pocetak rada i kazu kao "sredinom decembra", sto znaci SADA! :yay:

Za vikend sam svakako na Divci pa saljem informacije kada se vratim! Nadam se pozitivne...:ski:

che_beograd
11.12.2007, 22:43
Hehe, stvarno tuzno.I ja sam pitao gospodju na standu Skijalista Srbije kada ce proraditi zica a ona mi je rekla isto to (kao 6. i 7. 12. je radjen tehnicki prijem).Treba ih sve :couto:

Moze li mi neko reci koji je put bolji iz pravca BG-a (citaj - koji je prohodniji), preko Mionice ili posle Valjeva posto nameravam prvi put da odem gore?Kolika je cena iznajmljivanja opreme i gde mogu da je iznajmim, na samoj stazi ili...?

Pozdrav od novog forumasa.

wlad
14.12.2007, 01:21
Pošto je bila priča da 15 dec počinje nova žica da radi - a to je ovaj vikend / subota - oni koji idu neka jave da li je počeo da radi taj novi dvosed....

10q

Twister
24.12.2007, 22:05
Dobre vesti sa Divcibara ->>> nova staza pocinje da radi u subotu!
:sm019::bday::sm019:

Obilazeci stazu naleteo sam na 10-tak radnika koji ciste teren (kopaju i odnose kamenje, panjeve, granje itd.), kazu sezona pocinje u subotu ako padne novi sneg! Ratrak je spreman, a donji deo staze je vec ispeglan pa sam imao pravo zadovoljstvo da se spustim niz nizi strmi deo :yay:

Nadam se da cemo od sledeceg vikenda svi zajedno i to celom duzinom!!!
:ski:

Cena ski passa je objavljena na sajtu skijalista >>> dnevna karta je 700, 2-dnevna 1300 itd. http://www.skijalistasrbije.co.yu/skipass.php

COMIKLIMA
24.12.2007, 23:25
:sm018:bilo je extra!!!:ski:

dule.r
26.12.2007, 22:46
Ima li nocnog skijanja na Divcibarama ovih dana?

shadow
27.12.2007, 00:11
Evo ja bih malo da skijam u subotu na toj novoj stazi..... ;:)
Je l zna neko da li će sigurno početi da radi ove subote i koliko je ta staza udaljena od ove stare i na koju stranu....

Hvala komuni :+)

freak
27.12.2007, 09:32
Nova staza navodno bi trebala da radi za vikend ako je verovati ovima iz JPSS (informacija koju su dali preko telefona) dok ce stara zhica raditi sigurno samo posto je vikend pretpostavljam da ce biti guzvaaaaaaaaa kao sto tamo zna da bude tj chekanje po pola sata u redu za tanjiric.

sa obzirom da je besplatni period prosao :( mislim da je 700din ipaq mnogo za samo jednu stazu od 900m :( i to krshevitu, za te pare trebali bi da naprave i snowpark i da dele kuvanu rakiju stvarno bezobrazluk

CrazyKong
27.12.2007, 11:01
Ja isto nesto kontam da skoknem na dan gore sa cerkom....samo me ta guzva hebe :awm2:

Nego, friče, dal deca od 5 god placaju zicu ?

shadow
27.12.2007, 14:04
Zvao ja danas skijalista Srbije....
Kazu ne mogu sa sigurnošću da kažu da li će raditi nova žičara ili ne......ali ja pretpostavljam da neće raditi....valjda bi se znalo unapred dva dana ako radi!

freak
27.12.2007, 17:36
Nova zica nece raditi, stara zica ce raditi sigurno jer su cuvali stazu tokom nedelje. Nisu dozvoljavali da se vozi gornji deo da se ne bi izgulio da bi ostao citav za vikend.

Sto se tice dece i skipass ne znam stvarno kakva je njihova politika. Mislim da ne bi trebalo da naplacuju ali mislim da to sve zavisi od baje na zhici ... ako on kaze ne treba ne treba. Do sada su bili ok ljudi tako da mislim da neces morati da platis.

ajd i uzdravlje i srecno na skijanju za week

steva
29.12.2007, 23:43
ima li kakvih vesti sa divcibara o novoj stazi?

steva
31.12.2007, 13:10
ima li neko da je bio za vikend gore pa da iznese utiske?

CrazyKong
31.12.2007, 13:29
Bio ja....ali ne na skijanju :(

Bili malo na sankanju,setnji i na palacinkama :)

Guzva na tanjiru bila ocekivano velika....staza koliko se vidi odozdo ok...gornji najproblematicniji deo isto delovao ok i zaledjen.

Dvosed koliko sam video se vrteo uglavnom prazan...na stazi nema dovoljno snega.

Twister
31.12.2007, 13:39
Dobro je, znaci ipak radi!!!
Samo jos da padne novi sneg i :ski:

steva
05.01.2008, 00:15
Radi nova žičara na Divčibarama
10:36 | Izvor: Beta, Tanjug
Divčibare -- Na Divčibarama, na ski-stazi na Crnom vrhu, puštena je u rad nova staza za skijanje sa žičarom vrednom 102 miliona dinara.

JP Skijališta Srbije obezbedilo je besplatno skijanje na novootvorenoj ski-stazi do 20. januara 2008.

Staza na Crnom vrhu Staza dugačka je 850 metara, a kapacitet žičare prenete prošlog leta sa staze Duboka na Kopaoniku je 1.200 skijaša na sat. Javno preduzeće Skijališta Srbije ranije je saopštilo da je ta staza bila spremna za skijaše, ali da problemi pristupa stazi nisu bili rešeni, jer valjevska opština nije sa vlasnicima zemljišta regulisala imovinsko-pravne odnose.

Staza na Crnom vrhu prosečena je kroz državnu šumu, a Skijališta Srbije rešila su imovinsko-pravne odnose sa Javnim preduzećem Srbijašume, od kojeg su na upravljanje dobijene parcele na kojima su žičara i staza.

Žičaru su pustili u rad državni sekretar u Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja Goran Petković i generalni direktor Javnog preduzeća "Skijališta Srbije" Nebojša Nedeljković.

shadow
05.01.2008, 11:30
Ja krenuo kolima na Divčibare, nisam mogao da se popnem usled ledene kiše i vratio se! Sve u svemu KATASTROFA!!!

Aaron
05.01.2008, 19:08
danas sam bio gore. Juce je nova staza radila, danas na njoj nije bilo dovoljno snega pa nije pustana u rad. Tanjir je radio do 13h(kvar).

Nikolino
19.02.2008, 08:29
Danas ce raditi nova staza. Ski pass se nece naplacivati. Ponesite stare skije, jer ima kamenja u gornjem delu! Duva jak vetar i snega ima dosta. Racunajte na malo vejavice na putu koja na mestima pravi manje smetove! Pozdrav!

wlad
19.02.2008, 12:27
Još kad bi se to znalo dan ranije, bilo bi super ;). Npr. kad bi znali danas da će da radi sutra :sm006: .

alexa
19.02.2008, 14:12
snega ima na stazi i bice. Guzve nema osim nedeljom

Nikolino
20.02.2008, 00:14
snega ima na stazi i bice. Guzve nema osim nedeljom
Da nisi pomesao novu stazu sa starom? Nova je radila danas i do 12h je i moglo da se skija, e onda je progledala na sve strane. U 15 i 30 je imala vise kamenja nego snega. Ako bude radila sutra, nece sigurno biti bolja nego danas, jer je malo snega sa strane da bi se nabacilo.

wlad
25.05.2008, 13:20
http://www.skijalistasrbije.rs/

13. maj 2008.

Menadžment JP „Skijališta Srbije“ i stručan tim sektora za izgradnju ovog preduzeća posetili su danas ski centar na Divčibarama. Prilikom obilaska lokacije pred skorašnji početak radova na uređenju staze, usaglašeno je da su ulaganja koja su predviđena za ovu godinu opravdana.

Ocenjeno je da bi izradom tehničke dokumentacije za sledeću godinu, kao i usvajanjem urbanističkog plana u opštini Valjevo, koji je uradio IAUS, bili stvoreni uslovi za značajno proširenje bitnih sadržaja za dalji razvoj ovog ski centra.

barrcode
23.06.2008, 19:55
jel ima vesti o nekom eventualnom veštačkom snegu za sezonu 2008/09?

alexa
30.06.2008, 14:49
nema topova - nema vode za topove - nema skijanja:dontknow:

stanislaw
04.08.2008, 12:03
da li se desava nesto novo na divcibarama tj. da li se desavalo nesto od poslednjeg snega sem praznih prica ?

admin
05.09.2008, 14:58
Novosti sa skijališta - Divčibare
Posetilac sajta Marko iz Rume se javio sa vestima nakon boravka na Divčibarama proteklog vikenda. Uskoro šalje fotografije sa terena, a primetio je sledeće:
- Bager vadi panjeve sa nove staze. U gornjem delu staze ima dosta iuzvađenih ali još uvek ne sklonjenih panjeva.
- Na donjoj polovini staze vidi se da je nabacano dosta zamlje za izravnjenje koja je isplanirana i poravnana.
- Po stazi je posejana trava, a dokaz za to je dosta praznih džakova sa semenom.
- Montirana dvosed žičara preneta sa Kopaonika (Karaman greben) ima svih 13 stubova kao i 102 korpe. Primećuje se, po slobodnoj proceni, 50-tak ne montiranih korpi koje stoje u blizini.
- Na ulazu u žičaru postavljen je uređaj za ocitavanje ski passa (kao na Kopaoniku). U blizini je parkiran ratrak JP Skijališta Srbije.
- U dnu staze je postavljena zaštitna žičana mreža, kao zaštita da se ne sleti u obližnji potok.
- Prilazni put je prosečen, ali nije ništa posebno urađen. Na oko 250m od početne stanice žičare je urađeno završno proširenje puta koje bi trebali da predstavlja parking. Dalje se vozilom ne može prići.

stanislaw
10.09.2008, 13:29
nije lose...

admin
10.09.2008, 14:14
Stigle tografije sa Divcibara.
Evo nekoliko slika, a ove i ostale u punoj rezoluciji na Galeriji sajta (http://slike.skijanje.rs/v/divcibare082008/)

http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/Divcibare/divcibare082008_09.jpg http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/Divcibare/divcibare082008_10.jpg

Jos fotografija u punoj rezoluciji na Galeriji sajta!!!! (http://slike.skijanje.rs/v/divcibare082008/)

http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/Divcibare/divcibare082008_22.jpg http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/Divcibare/divcibare082008_24.jpg

Zahvaljujem Marku Karicu iz Rume na dostavljenim fotografijama

Tadija_91
10.09.2008, 20:17
lepo izgleda ovo... bas je siroka staza, a i super sto sade travu, pa nece biti (valjda) problema sa manjkom snega:ok: nadam se da ce za sledecu sezonu ubaciti i nekoliko topova i napraviti jezero.valjda su shvatili da ne moze sve da se uradi od novembra do aprila.

stekan
10.09.2008, 20:48
Ovo na fotografijama baš djeluje zapadno-imperijalistički, tj. baš kako treba. Svaka čast.

hehehe
11.09.2008, 08:20
Ovo na fotografijama baš djeluje zapadno-imperijalistički, tj. baš kako treba. Svaka čast.

Još da je više/višlje/visočije... nekih 1000m.... biloo bi baš, baš...

davidbgd
26.09.2008, 12:06
u lepo lepo....

posto su rekli da ce biti dooooobra zima znaci mozda padne i dooooobro skijanje i to na 100km od BGD! BrukicA!

Danchi
11.01.2009, 23:46
Čula sam da će sledeće srede pustiti u rad novu stazu, ima li neko tačnu informaciju?

wlad
12.01.2009, 02:02
Ako sam ja dobro shvatio sve je spremno, ali zavisi od snega, izgleda da ga ima u donjem delu staze ali da je na vrhu "tanko".

Koliko sam ja video taj vrh je veoma problematičan zbog vetra, oduva sve što padne :(. Verovatno da ta staza nema budućnost bez veštačkog snega i/ili starih dobrih zima sa mnogo snega ;).

vrkemrke
12.01.2009, 19:24
Nova staza ne radi,nije ni utabana- samo tragovi voznje po dubokom snegu.Snega do 20cm ,ako ne padne novog tesko da ce raditi.

plecko
17.02.2009, 22:58
-bio sam u nedelju 15.2. gore, nova ne radi ali ratrak je tabao stazu, ima dosta problema na vrhu staze, kazu vetar sve oduva, sta im je ciniti ne znam !

plecko
17.02.2009, 23:02
-evo jos jedna slika na kojoj se vidi ratrak !

plecko
18.02.2009, 13:54
-15.02.2009.- Nova staza i mnogo snega !

Misko
18.02.2009, 16:21
ovo lepo zigleda, ispod zice da ga opletes po dubokom ne bi bilo lose :) kakav je kvalitet istog, jel puder? :ski:

Nikolino
18.02.2009, 20:04
Steta sto ove zime nece raditi. Uzas.

plecko
20.02.2009, 23:22
-mozda i proradi, treba biti strpljiv, napadalo je dosta snega.

Nikolino
21.02.2009, 06:32
U Skijalistima Srbije mi rekose juce da nije problem sneg, nego ....... Skijao sam prosle godine i vrh je staza, lep pogled sa vrha. Nerviram se sto pored ovoliko snega, ja danas moram da idem na Zlatibor, sutra na Kop.

yt7sif
22.02.2009, 12:23
pa zasto neradi zica ima li neko info?

Jelka
02.03.2009, 23:15
Pa nece raditi do daljnjeg... tj. do sledece zime.. Oni "gore" nece da uloze u Divcu pa samim tim koce planove za otvaranje nove staze... :sm004:

crni16
17.03.2009, 14:09
Ski-staza još bez prilaza
Autor: P. Vujanac | 15.03.2009. - 00:02


Još od 4. januara prošle godine ljubitelji skijanja koji dođu do nove ski-staze Crni vrh na Divčibarima, mogu samo čežnjivo da gledaju remontovani kolos od dvosede žičare koji je na Divčibare prenet sa Kopaonika i da usput nagađaju ko ga je i zašto ukočio. Od toga dana i svečanog otvaranja kada je skijanja bilo prvi, jedini i poslednji put, nadležni su novinarima na pitanje „zašto ne radi ski-staza“ dostavljali najrazličitije odgovore, a sada se ispostavlja da ceo objekat u koji je uloženo 168 miliona dinara još uvek nema upotrebnu dozvolu!

Divčibare su ove godine, kao retko kad do sada, bile pune „k’o oko“, sa rekordnih 2.500 turista za vreme zimskog raspusta, zbog čega je 200 gostiju bilo vraćeno jer slobodnog kreveta nije bilo! Snega na Maljenskoj lepotici i dalje ima, visina od 30 centimetara je dovoljna za skijanje na staroj ski-stazi i žičari kod „Pepe“, a u divčibarskoj kancelariji „Valjevo turista“ kažu da vikendom, iako je mart „mrtav mesec“, dolaze skijaši iz raznih krajeva, prošetaju do Crnog vrha i neobavljenog posla (skijanja) razočarano se vraćaju na staru stazu. Svo to vreme, novo skijalište dugo 850 metara zvrji prazno, a dvosede gondole, dakako prazne, klate se na vetru!

Još od prošle zimske sezone iz JP „Skijališta Srbije“, koje gazduje novom ski-stazom i pripadajućom žičarom, telefonom ili mejlom šalju najrazličitije odgovore zašto se od svečanog otvaranja ništa ne dešava. Prvo objašnjenje je bilo da „nema dovoljno snega za bezbedno skijanje“ što je, doduše, bilo tačno. Staza, kako su tog 4. januara potvrdili skijaši koji su imali privilegiju da se spuste, nije bila potpuno očišćena od panjeva i kamenja, pa sneg nije mogao da se „uhvati“. Tokom prošlog leta taj „nedostatak“ je otklonjen, koji dan nakon poslednjeg Nikoljdana na Divčibare je palo pola metra snega, ali skijanja na stazi Crni vrh opet nije bilo. Tada je objašnjenje bilo da nisu rešeni imovinsko-pravni odnosi sa vlasnicima parcela kuda do skijališta treba da prođe prilazni put. Ne čekajući da na Divčibarama aktuelni sneg zamene narcisi i visibabe, ponovo zovemo „Skijališta Srbije“ pa na mejl potpisnika ovih redova iz tog JP stiže odgovor sledeće sadržine:
“Žičara na Divčibarama je u potpunosti tehnički ispravna, što potvrđuje dokument o izvršenom pregledu tehničke ispravnosti izvedenih radova, izdat od strane Gradskog zavoda za veštačenje Beograd, kao i stručni nalaz o izvršenim ispitivanjima opreme za rad žičare, izdat od strane Mašinskog fakulteta u Beogradu. JP ’Skijališta Srbije’ podnele su zahtev opštini Valjevo kako bi dobili svu neophodnu dokumentaciju za nesmetan rad skijališta na Divčibarama. Uslov za dobijanje upotrebne dozvole za žičaru je usvojen Urbanistički projekat preparcelacije, koji se radi na osnovu već usvojenog Plana generalne regulacije, čija je izrada u završnoj fazi. Obrađivač dokumenta je JP Direkcija za urbanizam Valjeva, dok je rok za njegovo usvajanje kraj aprila 2009. godine. JP ’Skijališta Srbije’ očekuje od Opštine Valjevo da u najkraćem roku usvoji neophodne akte i izda upotrebnu dozvolu za rad ski-centra, kao i da reši imovinsko-pravne odnose na pristupnom putu do ski-centra“, pišu iz “Skijališta Srbije”.
Do upotrebne dozvole, dakle, treba rešiti pitanje 300 metara prilaznog puta preko privatnih parcela. Tu se tek ništa ne dešava iako u Direkciji za urbanizam Valjeva kažu da je elaborat za eksproprijaciju završen. „Zapelo“ je zbog toga što vlasnici zemljišta ni za jotu ne odstupaju od cene od 2.500 evra za ar. „Treba otkupiti dosta zemlje od bar deset vlasnika jer prilazni put, po projektu, treba da ima i trotoar i sve ostale elemente buduće ulice. Pregovori sa vlasnicima su u stagnaciji jer ni republički ni lokalni budžet u uslovima ekonomske krize nemaju tih para koje oni traže“, kaže naš izvor iz Direkcije.
„Nema radova dok pare ne legnu, ili će biti blokade. Kad ima novca za eksproprijacije u slučajevima ugljenokopa u Vreocima ili na trasi budućeg autoputa, može da se nađe i za nas. Privatna svojina je i u Ustavu svetinja, a mi nećemo da budemo građani drugog ili trećeg reda. Cena nije hir, toliko se uostalom kreće cena slobodnog građevinskog zemljišta na Divčibarama na tržištu“, jasan je jedan od vlasnika četiri ara kroz koja treba da prođe put do ski-staze i koji je želeo da ostane anoniman.
Situaciju sa strane, za to vreme, posmatra Vidoje Vujić čija je firma HTD „Vujić Divčibare“ vlasnik najvećih divčibarskih hotela i odmarališta, te stare staze i žičare kod „Pepe“. „Treba što pre rešiti problem, jer su ogromne pare poreskih obveznika uložene u izgradnju nove staze. Moje preduzeće prošle godine nije remontovalo staru žičaru, jer smo očekivali da će nova ski-staza proraditi, razmišljali smo čak da i našu stazu ustupimo ’Skijalištma Srbije’. Ukoliko se ti problemi ne prevaziđu, u narednoj sezoni moraćemo da nađemo neko rešenje“, rekao je Vujić nedavno novinarima.
:dontknow: :glavaozid

izvor: www.blic.rs

wlad
17.03.2009, 16:07
Može se verovatno naći 100 razloga zašto ne radi, ali obično je onaj najjednostavniji, neko to koči sa razlogom. Svi ovi problemi koji se navode u tekstu su "labavi" zato što su radovi na tom dvosedu krenuli pre dve godine i imalo je dovoljno vremena za sve to, a i para, tada nije bila "svetska ekonomska" ;)...

I Vujić se pravi nevešt, nije remontovao tanjir zato što je očekivao da će žičara proraditi ove godine, a na čemu će da skijaju početnici? Ili želi da SS radi remont njegovog tanjira ;) kojem sajla spada 3 puta dnevno...

-Miki-
17.03.2009, 16:11
Hmmm ,nastavlja se sa starom praksom neplanske gradnje ,umesto da naprave prvo infrastrukturu ,puteve parkinge i ostale neophodne objekte oni su prvo posadili zicaru pa se sad natezu sa vlasnicima zemljista - koji su puni pameti i nece da poklanjaju svoju imovinu :dontknow: .
Zalosno zaista kako u ovoj Drzavi nista ne moze da se uradi kako valja i kako uvek neki nesposobni ljudi vode ovako velike projekte i naravno kad se ispostavi da je pogresno radjeno nema nikakve odgovornosti niko nije kriv i svi sede u istim foteljama u kojima su bili :glavaozid

Ko zna kad ce se to (i dali ce se) resiti a dotle nova staza ce blejati prazna ,mi cemo se i dalje gurati na tanjiricima koji svaki cas staju zbog kvarova i neodrzavanja a Divci ce i dalje biti u zapecku i pored odlicnih predispozicija za dobro skijanje ... STRASNO :sm008:

Pozz

-Miki-
17.03.2009, 16:19
@wlad
Da isitna je ovo gore napisano ja sam iz Va i u toku sam ,zicara ne radi upravo zbog puta jer nisu prvo kupili zemljiste a ovi ih sad nece da prodaju jeftino - to je pravi i jedni razlog.Naravno bilo je vremena da se to resi ali ... eto razlozi su ono sto sam gore napisao - NESPOSOBNOST i GLUPOST

Pozz

wlad
17.03.2009, 16:29
Pa OK, ali ja uvek idem od proste kalkulacije, krenimo ;), ako je uloženo do sada "168 miliona dinara", što je između 1.7-2 miliona eura.

Vlasnici ugrubo traže 75000 eura (ako je put dug 300, a širok recimo 10m [sa sve stazicama] to je 30 ara * 2500) što je malo u odnosu na 2 miliona koji stoje 2 sezone.

Logično je da se plati tih 75k ako su imali 2m do sada da ulože, ili je možda ta računica od 2m prenaduvana (da su dvosed sa Kopaonika računali da vredi 1.5m ;)).

U svakom slučaju, pohvalno je što su prošlog leta sređivali stazu, u to je uložen ogroman novac, ima negde cifra koliko su za SP i Divču potrošili (za drenažu i zatravnjivanje)...

plecko
17.03.2009, 22:52
-ljudi (dali se neko zapitao) dali je "Vujicu-tanjiricu" u interesu da proradi ta nova staza ?

-Miki-
18.03.2009, 00:15
Plecko ,ne znam njegovu logiku ,ali ne zaboravi da on ima gore hotele koji bi bili puni dupke kad bi proradila nova staza jer bi se sjatilo puno skijasa a tanjiric bi svakako i dalje radio malo rastereceniji jer su to prilicno razlicite staze po kategorijama e sad sve je moguce :sm022:

wlad
18.03.2009, 00:30
Plecko, Miki ti je odgovorio, ako normalno razmišlja njemu jeste u interesu (pošto, koliko sam video, on tamo ima 2 hotela i još dva odmarališta). Od tanjira ne verujem da može nešto da zaradi, to mu je samo dopunska usluga. Da može da zaradi, napravio bi još jedan tanjir paralelno sa druge strane staze i proširio stazu - pa bi bilo manje gužve.

plecko
11.08.2009, 11:13
Promašena investicija: Ski-lift plaćen 168 miliona, a ne radi!!!

U izgradnju moderne žičare na stazi „Crni vrh" na Divčibarama uloženo više od dva miliona evra, staza svečano otvorena 4. januara 2008. i radila samo taj dan!
http://www.pressonline.rs/admin/image.jpg?imageId=46701&thumb=1
Javno preduzeće „Skijališta Srbije" uložilo je 168 miliona dinara državnih para u izgradnju ski-lifta na stazi „Crni vrh" na Divčibarama, žičaru je 4. januara 2008. svečano otvorio ministar Mlađan Dinkić, ali ona je do danas radila tek nekoliko sati, i to na sam dan otvaranja!!! Iako je ovo skijalište svojevremeno najavljivano kao kapitalni objekat od izuzetne važnosti, pokazalo se kao jedna od najvećih promašenih investicija u Srbiji. Niko od rukovodilaca „Skijališta" do danas, međutim, nije odgovarao zbog toga.
Umesto da snose odgovornost za neplansko trošenje više od dva miliona evra iz budžeta, rukovodioci „Skijališta Srbije" odlučili su da se iz problema elegantno izvuku tako što će ski-lift prepustiti u vlasništvo JP „Srbijašume"!
Nema ni snega
Direktor „Skijališta" Nebojša Škorić potvrdio je juče za Press da će ova firma sporno skijalište na Divčibarama ustupiti preduzeću „Srbijašume". On naglašava da to neće biti štetno za državu.
- Istina je da naša dva preduzeća vode razgovore da se 60 hektara zemlje na Divčibarama na kojima se nalaze ski-staza i žičara prenesu na korišćenje „Srbijašumama". Žičara je ispravna i staza je urađena, a dogovor je da zaposleni iz „Skijališta Srbije" koji rade na ski-stazi „Crni vrh" pređu u „Srbijašume". Tako da ni država ni zaposleni neće imati štetu... - objašnjava Škorić.
Direkcija za imovinu: Ne može to tako
Direktor Direkcije za imovinu Srbije Srboljub Panić kaže za Press da „Skijališta Srbije" mogu da prenesu na upravljanje svoju imovinu „Srbijašumama" samo ako dobiju saglasnost ove direkcije. Panić tvrdi da ovaj zahtev još uvek nije stigao u direkciju, ali da može biti „veoma sporan".
- Nemoguće je da „Srbijašume" budu organizator i da vode skijalište, jer to nije prirodno. Oni su osnovani da bi se bavili šumskim zemljištem. Tako nešto bi direkcija odobrila jedino u slučaju da je neko zahvatio previše zemljišta za skijalište, pa se to sada ne koristi. Ne vidim razlog da se to vraća „Srbijašumama". Postoji jedino mogućnost da „Skijališta Srbije" daju to skijalište nekome u zakup - kaže on.

Na naše pitanje ko je odgovoran za to što je 168 miliona dinara državnih para „bačeno" na skijalište koje je radilo samo na dan otvaranja, Škorić kaže da on u vreme izgradnje „Crnog vrha" nije bio direktor.
- Znate kako, pretprošle godine na Divčibarama nije bilo dovoljno snega, a prošle godine skijalište nije radilo, jer opština tada nije bila usvojila plan detaljne regulacije. Taj plan su usvojili tek pre 15-ak dana - kaže on, i obećava da će već od decembra ove godine skijalište na Divčibarama biti u funkciji.
Postavlja se, međutim, pitanje zašto je neko uopšte gradio ski-stazu na Divčibarama gde snega nema dovoljno za skijanje. Škorić napominje da se problem može rešiti veštačkim snegom.
- Što se tiče prirodnih potencijala, Divčibare ih imaju isto kao i Zlatibor. Niko ne može da garantuje da će biti prirodnog snega, ali postoje uslovi za veštačko osnežavanje. Znate, tamo postoji mesto odakle se može zahvatati voda za taj sistem... Takav sistem postoji na Kopaoniku, postavlja se na Staroj planini, a ako bi sada krenuo da se radi na Divčibarama, mogao bi da bude gotov za narednu godinu. U svakom slučaju, verujem da će skijaši već u decembru moći da se skijaju tamo - navodi Škorić, koji juče nije mogao da odgovori na naše pitanje ko je odgovoran za „promašenu investiciju" na Divčibarama.
Sporno i zemljište
Gradonačelnik Valjeva Zoran Jakovljević kaže, međutim, za Press da skijalište na Divčibarama ne može da se koristi jer još nije otkupljena zemlja za izgradnju prilaznog puta!?!
- Postignut je dogovor o otkupu zemlje po ceni od 2.000 evra za ar sa osam vlasnika parcela. Ali, ostao je sporan još jedan vlasnik, koji je za ar zemljišta tražio 6.000 evra. On je podneo žalbu Vrhovnom sudu Srbije na odluku Vlade Srbije, koja je procenila da je reč o zemljištu od opšteg interesa. Kada Vrhovni sud potvrdi rešenje Vlade, biće isplaćeni vlasnici i problem puta će konačno biti rešen - kaže Jakovljević.
U G17 Plus, čiji kadrovi rukovode „Skijalištima Srbije", juče nisu hteli da komentarišu „promašenu investiciju" na Divčibarama. Lider ove stranke i potpredsednik Vlade Mlađan Dinkić juče nije odgovarao na pozive novinara Pressa.
(S. S. - R. Ž. M.)

kop
11.08.2009, 14:07
Stvarno strašno !
I kako bi preduzeće koje je napravljeno samo da bi se staralo o skijalištima moglo da se odriče te nadležnosti !? Lopovluk i bezobrazluk!

Inače radnici Fod-a iz Bora kažu da je oprema žičare modernizovana, ali da još nisu gotovi svi neophodni radovi na njoj i da je to jedan od razloga što staza ne radi.

wlad
12.08.2009, 00:43
I kako bi preduzeće koje je napravljeno samo da bi se staralo o skijalištima moglo da se odriče te nadležnosti !?

To ti je ona stara narodna "Muko moja predji na drugoga" :sm008:

Kako koji problem se reši sa tim 2sedom na Divči pojavi se 2 nova. Bolje da ne sele više stare žice sa Kopa, koja god je "preseljena" nije više upaljena ;).

-Miki-
12.08.2009, 01:17
Uzas jedan to moze samo kod nas ! Skrcaju tolike pare naprave zicaru a nisu uradili regulacioni plan - kupili zemljiste niti obezbedili prilaz do skijalista - pa naravno da ce ih vlasnici parcela posle ucenjivati, bedno je sto za to naravno nikad niko nece odgovarati - Nisu ni za mnogo krupnije promasaje i lopovluke a kamoli za "tricavih" 2 miliona evra .
Ostaje samo da cekamo sposobnu vlast u Valjevu (koje uzgred budi receno nema odavno u Valjevskom kraju) da ovo sa skijalistem privede kraju i da konacno ova prelepa planina koja nam je svima blizu postane pravi ski centar i krene da se razvija na radost svih nas.

Miki

plecko
08.09.2009, 14:56
- Postignut je dogovor o otkupu zemlje po ceni od 2.000 evra za ar sa osam vlasnika parcela. Ali, ostao je sporan još jedan vlasnik, koji je za ar zemljišta tražio 6.000 evra. On je podneo žalbu Vrhovnom sudu Srbije na odluku Vlade Srbije, koja je procenila da je reč o zemljištu od opšteg interesa. Kada Vrhovni sud potvrdi rešenje Vlade, biće isplaćeni vlasnici i problem puta će konačno biti rešen.
-idem sutra na Zlatibor, a u povratku cu svratiti na Divcibare da vidim dokle se stiglo sa "spornim devetim vlasnikom" i "prilaznim putem".

-Miki-
09.09.2009, 08:59
Sjajna vest !!! Valjda ce nesto krenuti s mrtve tacke do pocetka sezone.
:dziveli:

plecko
15.09.2009, 10:12
-juce sam se vratio s Zlatibora i svratio na Divcibare, sve u svemu nista se gore ne radi po pitanju prilaznog puta, krenuo sam kolima (onako kako su mi mestani objasnili) prema podnozju staze ali taj put nije bas za kola, mnogo kamenito, prisao sam koliko je to put dozvoljavao i slikao, pa pogledajte :

detchkotzar
04.10.2009, 20:46
http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=81668&sectionId=56

ovo je "press" od petka 02.10.2009...

-Miki-
05.10.2009, 23:16
Hmmm ,dobre vesti samo ako ne ostane na tome , i do sad su u vise navrata obecavali da ce zicara proraditi i da ce resiti infrastrukturu prilaza pa je ostalo na tome :dontknow:.

Ostaje nam da cekamo i vidimo sta ce se biti - nadajmo se najboljem :ski:

crni16
07.12.2009, 08:27
SAOPŠTENJE ZA JAVNOST 30.11.2009. Upravni odbor Javnog preduzeća „Skijališta Srbije“ doneo je odluku o prenosu Ski centra Divčibare u nadležnost lokalne samouprave, odnosno grada Valjeva. Ovom odlukom se na grad Valjevo prenosi pravo korišćenja na ski stazom, žičarom, tabačem snega i hangarom za smeštaj tabača koji je u izgradnji.

Odluka je doneta imajući u vidu lokalni značaj skijališta, kao i činjenicu da će grad Valjevo, u skladu sa potrebama ovog područja nadalje razvijati turističku i skijašku infrastrukturu.

Takođe, odluka je doneta i usled činjenice da, i uz veliko angažovanje “Skijališta Srbije”, na lokalnom nivou nisu rešeni problemi vezani za infrastrukturu uključujući poteškoće oko prilaznog puta, dug postupak donošenja planske dokumentacije, rešavanja preparcelacije i prenamene zemljišta. Sve to je prouzrokovalo dugotrajan postupak izdavanja neohodnih dozvola za bezbedno i neometano funkcionisanje Ski centra na Divčibarama.

Javno preduzeće „Skijališta Srbije“ pružiće svu neophodnu pomoć kolegama u Valjevu, prevenstveno vezanu za razmenu iskustava kada je reč o funkcionisanju ski centara u našoj zemlji.


http://www.skijalistasrbije.rs/content/view/170/1/


Izgleda da ni ove godine od skijanja na Divcibarama nema nista. Stvarno, da nije tuzno, bilo bi smesno :sm008: :awm2:

detchkotzar
07.12.2009, 09:15
ako ima neko informacije sa divchibara neka javi neshto.
ja sam chuo da skidaju zicaru, pa molim nekoga sa lica mesta da me razuveri.

crni16
07.12.2009, 10:34
Pa kao sto vidis, niko ne spominje demontazu zicare, vec je Skijalista Srbije prebacio upravljanje stazom na grad Valjevo da bi oni malo poterali te nesredjene imovinsko pravne odnose. Ali najveca glupost je da su pre samo mesec dana rekli da ce pustiti u rad stazu i sad prebacuju odgovornost na druge, a njima ce trebati opet godinu dana da dodju k sebi i mozda puste zicu u rad, a mozda za godinu dana opet Skijalista uzmu zicu u svoje ruke i tako u krug.

-Miki-
07.12.2009, 11:05
Ne to je sigurno dezinformacija , evo poslednjih info o slucaju skijaliste iz lokalnog medija "radio patak"

SKIJANJE OD SLEDEĆE GODINE 03-12-2009. http://www.patak.co.rs/get_img?NrImage=1&NrArticle=10483Nova ski staza na Divčibarama neće proraditi do kraja godine i ukoliko bude bilo snega. Iako je državni sekretar Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja Goran Petković juče u Valjevu izjavio da skijanje na novoj stazi može da počne odmah, pod uslovom da padne sneg, žičara neće proraditi sve dok se ne okonča postupak oko ustupanja ski saze Gradu Valjevu.
JP “Skijališta Srbije” obelodanila su pre više od mesec dana da će skijališni kompleks „Crni vrh“ na Divčibarama ustupiti gradskim vlastima u Valjevu, ali je Upravni odbor tog preduzeća je tek u utorak potvrdio tu odluku. Da bi Grad postao korisnik ski staze, neophodno je da odluku o preuzimanju skijališta potvrde odbornici lokalnog parlamenta. Gradonačelnik Valjeva Zoran Jakovljević kaže za Patak da očekuje da će taj posao biti završen do kraja decembra.


„Naš plan je da se odbornici na istoj sednici izjasne o nameri Skijališta Srbije i o predlogu o tome ko će preuzeti posao oko organizovanja skijaške sezone. U medjuvremenu, naše gradske službe biće na raspolaganju ’Skijalištima Srbije’ kako bi probavili upotrebnu dozvolu za ski stazu i završili tehnički i imovinsko-pravni deo posla. Dok se to ne obavi, Grad ne može upravljati skijalište na Divčibarama“, kaže Jakovljević.

Nova ski-staza u koju je uloženo 168 miliona dinara otvorena je 4. januara 2008. godina i radila je samo na dan svečanog otvaranja.
Radio Patak
http://www.ugradu.info/index.php?option=com_content&task=view&id=5801&Itemid=261

Videcemo sta ce se dalje desavati ali ono sto je definitivno tacno je da su SS ustupili gradskoj upravi Valjeva na koriscenje Ski stazu a ovi ce valjda raspisati tender kome ce oni ustupiti na koriscenje ,sve u svemu male sanse da ce i ove zime biti nesto od skijanja na novoj stazi :dontknow:

Nikolino
09.12.2009, 00:55
Pretprosle godine dozvolio zakon, al nije sneg. Prosle dozvolio sneg, al nije zakon. Sta li ce biti ove?

cola
15.12.2009, 15:42
Ja sam cuo da su stazu gradili na privatnom zamljistu i da je to problem.
Kao i da biti moguce skijanje za zimski raspust.
Pozz

-Miki-
15.12.2009, 21:23
Staza je izgradjena regularno i nije problem u zemljistu na stazi vec je problem u prilaznom putu do iste tj. genijalci koji su napravili stazu nisu prvo napravili plan i infrastrukturu celog projekta vec kad je staza zavrsena shvatili su da nema prilaza istoj ,a vlasnici parcela su ucenili SS i trazili mnogostruko vece iznose za svoje zemljiste u odnosu na ranije (puni pameti i treba budale sad da plate kad nisu na vreme mislili) jer je sad porasla vrednost zbog staze i to tako ide u krug ,mada sam negde procitao da su se od 6 vlasnika dogovorili sa 5 a jedan ne odustaje od svoje cifre .
Milion gluposti i propusta je uradjeno u celom projektu puno bacenih para i naravno niko nizasta nije odgovarao ... Srbija brate

plecko
16.12.2009, 23:27
evo to je taj "sporni" prilazni put ..............

mihailoc
18.12.2009, 23:50
Da li je tacno da nova staza pocinje sa radom na Nikoljdan?:)

Jelka
19.12.2009, 13:59
Staza je upravo otvorena!!!!! :dziveli: :ski: :sm019:

mihailoc
19.12.2009, 16:35
Da li mozes da nam kazes ako si bio/la kako je pripremljena staza i naravno ono sto nas sve zanima ---->cena?

Jelka
19.12.2009, 16:56
Nisam bila, danas idem!! Cula sam da je staza ok... Tamo ima pola metra snega!!!
Pass na novoj stazi je 800 dindzi, na staroj ostaje ista cena..
Sutra je na staroj besplatno tanjirce.... PA SVRATITE!!!!! :dziveli:

Nikolino
19.12.2009, 20:13
Koliko vidim nikome nije jasno kako je proradila i do kad ce raditi, ali radi. I radice i sutra sigurno. Toliko nisam verovao da ce raditi, da me je mrzelo da se iz sela (moje selo je blizu Divcibara), penjem da vidim radi li. Sutra idem obavezno, samo da prikupim opremu.

XTREME TEAM
20.12.2009, 13:38
ima li vesti sa danasnjeg skijanja?

Jelka
20.12.2009, 18:49
3775

3776

Evo fotki... Radila je - bilo je dzaba... Stara staza nije radila!!!
A bilo je mnooogooo zimaaaa!!! Nije se znalo da li vise siba sneg ili vetar :sm021:

Nikolino
20.12.2009, 19:45
Uh, dobro su nas prodrmali hupseri (dzombe). A meni pancerice tvrde, a skije meke i tupe (mislio sam da ce biti kamenja, pa nisam ostrio), pa sam se lose snasao, ali dan na snegu je... Radice staza, kazu, narednih par dana, dok ne otopli, a kasnije ce se videti kako i sta i za koje pare.

Jelka
20.12.2009, 20:24
Jasta!! Aaaa ti si onaj sto je padao non-stop!!! :D :D :D :obrvajedn

alexa
20.12.2009, 23:53
Sve u svemu ipak lepo iznenadjenje. Kamenja nema (povadjeno), bilo besplatno i sutra ce!

Nikolino
21.12.2009, 09:49
Jasta!! Aaaa ti si onaj sto je padao non-stop!!! :D :D :obrvajedn
E, taj sam:sm022: (djubre malo, pao sam samo dva puta.:ski:)

crni16
21.12.2009, 12:14
:ok: Prosto neverovatno, prvom prilikom dolazim :sm017:

plecko
21.12.2009, 21:01
:eek:ne mogu da verujem NOVA STAZA radi
samo mi odgovorite kojim i u kakvom je stanju prilazni put ? jel onim posle pumpe levo ?

Jelka
21.12.2009, 21:19
Put je onako... Ja sam precicom kroz sumu!!!! :glavaozid
Pogledaj mapu na: http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/Divcibare/divcibare_mapa.htm

DO NOVE GODINE JE BESPLATNO! ! ! ! :dziveli:

Nikolino
22.12.2009, 00:05
DO NOVE GODINE JE BESPLATNO! ! ! ! :dziveli:
Ali ce, verovatno, jos sutra biti snega. :glavaozid

Twister
22.12.2009, 17:35
:sm019::bday::yay:
:dziveli:
Jeste sigurni da je besplatno do NG?

Jelka
22.12.2009, 19:01
100% sigurno!!! Ne mogu da naplacuju i da hoce, jer su Skijalista Srbije dali Valjevu a ovi jos nisu dobili dozvolu tako da je to trenutno "nicije" i na probi... Bar do Nove Godine... :cool: Posle ce videti sta ce!!!

Nikolino
23.12.2009, 10:53
Jedan od "nadleznih" mi rece, sa osmehom, da ce kad god bude snega, da bude skijanja i sumnja da ce se skorije ozvaniciti pocetak (resenje starih problema), a do tad se, logicno, nece ni naplacivati. E samo da bude snega i dobrog raspolozenja da pustaju stazu.

Milosh991
23.12.2009, 18:22
... otopi nam se sneg i sad do nedelje-ponedeljka nema skianja :D

Nikolino
23.12.2009, 19:29
:glavaozid Znao sam da nesto nece valjati.

Milosh991
23.12.2009, 21:48
pa mala pauza ,a tek je pochelo :D

Jelena81
27.01.2010, 19:44
Imam informaciju da ce za vikend raditi obe staze, snega ima i veise nego dovoljno :)

(ne)skijasi
01.02.2010, 17:56
Da li je radila nova staza za vikend? Koja je cena ski pasa?

Jelena81
01.02.2010, 18:38
Staza je radila za vikend i radice i tokom sedmice svaki dan.
Cena dnevnog ski pasa je 800din , poludnevni je 450 ( od 9-13), a poslepodnevni 650( od 13 do 16:30)

(ne)skijasi
01.02.2010, 20:45
Hvala na informacijama....dolazimo sigurno za vikend

plecko
01.02.2010, 20:59
jel bilo skija za rental na novoj stazi ili se mora ici "na staru" po skije ?

Angela
01.02.2010, 21:02
Na staru naravno - jos nisu toliko uznapredovali... A nema ni caffe-a.. UZAS!

(ne)skijasi
02.02.2010, 19:01
A koliko su udaljene te 2 staze? Koja je cena iznajmljivanja ski opreme?

Jelena81
02.02.2010, 20:28
Postoji vise nacina da se dodje do nove staze.
Jedan je kolima pored benzinske pumpe i prilicno je daleko od centa (oko 800m), gde od parkinga imate nekih 100-150m do staze, dok drugi koji preporucujem je pored IMT odmaralista , ide se nekih 150 m uzbrdo( put za crni vrh), pa jos 200m kroz sumu (postoji staza)i izlazi tacno na sredinu staze, odakle se samo spustite skijama do zicare.Po meni dobra stvar je da kada se vracate, iskljucite se na pola staze i na skijama se mozete spustiti skoro celu putanju do centra Divcibara.Postoji jedna deonica (30ak m) koji se mora prepesaciti.Mozete i deonicu do sume doci kolima , pa samo deo kroz sumu preci peske.
Iznajmljivanje ski opreme je od 300-650din u zavisnosti od modela skija , kao i od mesta iznajmljivanja.Mislim da je najpovoljniji ski centar Boban.

(ne)skijasi
04.02.2010, 21:56
Hvala vam na svim informacijama. Da li staza radi i radnim danima? Dosao bih u ponedeljak....i postoji li neki telefon za proveru svih informacija?

alexa
05.02.2010, 01:31
Dvosed radio, skijaša 30. Ne dolazi dok ne padne sneg i malo mraza da stegne!!!! Slikano u sredu.

Grimani
07.02.2010, 18:19
bio sam danas dosao oko 13h i staza sta da kazem....vidi se trava na par mesta nema toliko kamenja koliko pisu ovde ali dosta je zaledjena. ovo snega sto je napadalo je nista jer nisu utabali. U sustini njesra ali cu otici i trasu jer pada sneg i kao utabace. :(
pored staze dublji sneg tvrd tako da i tu nije nesto...

Nikolino
07.02.2010, 22:40
Tabace sigurno, ako jos samo malo napada. Slabo pada ovih dana, al se nadam da ce biti za sledecii vikend.

Gimmy
07.02.2010, 22:43
Najavili su na Divci cele nedelje sneg...ako im je verovati!!!:dontknow:

zoranns
08.02.2010, 09:17
i ja sam bio juce na Divci!ujutro u 11h nas 10 na stazi!kasnije cujem da se pokvario tanjir na staroj stazi pa su svi presli na novu i bilo nas je oko 150!to je nista za ovoliku stazu!staza je na vrhu bila extra a vec od polovine zaledjena!ne znam zasto nisu tabali odmah?bilo je na momente i magle na vrhu da se nije videlo dalje od 20m!!sneg je padao ceo dan!!!temp. -5!!

svetskigigacar
08.02.2010, 11:38
Svratio bih na jedno sat, dva skijanja na Divcu kad budem isao ka Kopu, pa moze li mi neko reci da li vredi ici kad ne radi taj dvosed? :)

Jelka
08.02.2010, 14:08
Svratio bih na jedno sat, dva skijanja na Divcu kad budem isao ka Kopu, pa moze li mi neko reci da li vredi ici kad ne radi taj dvosed? :)

Mislis tanjir?! Tanjir nije radio - dvosed radi... :cool:
Pa ti svrati pa vidi.. Svi imaju razlicita misljenja - nekima je super nova, nekim ljudima nije.. Zavisi sta ocekujes... :sm004:

Jelena81
08.02.2010, 21:01
Sneg je padao juce i danas ceo dan, tako da ne vidim nedoumice oko skijanja.
Nova staza je za moj ukus bila odlicna u nedelju, za svakog po nesto, na vrhu blaga, na sredini zahtevna i pri kraju opasna :)
U jednom trenutku je bila velika magla, visljivost je bila na 20m, ali je to trajalo mozda pola sata.
Oni koji nisu sigurni u svoje skijsake sposobnosti, ne bi trebali da idu- zbog leda, ali zato postoji stara staza.
Cinjenica je da na nekim mestima je izguljena, ali sa obzirom na sirinu staze, to ne bi trebalo nikom da smeta.Verujem da je to danas sa novim padavinama vec sanirano i da su uslovi za skijanje savrseni.
Padavine se ocekuju tokom cele sedmice, tako da za vikend sigurno necu propustiti skijanje.

Jelka
08.02.2010, 21:39
Daaaa.. padace celu nedelju.. Ahh.. Lako je tebi - ti si profi!! :ok: :smoke:

Nikolino
08.02.2010, 21:40
Sneg je padao juce i danas ceo dan, tako da ne vidim nedoumice oko skijanja.
Nova staza je za moj ukus bila odlicna u nedelju, za svakog po nesto, na vrhu blaga, na sredini zahtevna i pri kraju opasna :)
U jednom trenutku je bila velika magla, visljivost je bila na 20m, ali je to trajalo mozda pola sata.
Oni koji nisu sigurni u svoje skijsake sposobnosti, ne bi trebali da idu- zbog leda, ali zato postoji stara staza.
Cinjenica je da na nekim mestima je izguljena, ali sa obzirom na sirinu staze, to ne bi trebalo nikom da smeta.Verujem da je to danas sa novim padavinama vec sanirano i da su uslovi za skijanje savrseni.
Padavine se ocekuju tokom cele sedmice, tako da za vikend sigurno necu propustiti skijanje.

Ni ja, ni ja, ni jaaaaaa! Ako sledeci vikend ne bude dobrih uslova, onda :glavaozid

Jelka
08.02.2010, 21:41
bio sam danas dosao oko 13h i staza sta da kazem....vidi se trava na par mesta nema toliko kamenja koliko pisu ovde ali dosta je zaledjena. ovo snega sto je napadalo je nista jer nisu utabali. U sustini njesra ali cu otici i trasu jer pada sneg i kao utabace. :(
pored staze dublji sneg tvrd tako da i tu nije nesto...


Aj Grimani javni kakvi su danasnji utisci... :dziveli:

Grimani
09.02.2010, 09:03
Aj Grimani javni kakvi su danasnji utisci... :dziveli:
i mene to interesuje jbg nisam se probudio juce evo sada idem hvatam ovaj bus u 11 pa sta bude...

Nikolino
09.02.2010, 09:12
i mene to interesuje jbg nisam se probudio juce evo sada idem hvatam ovaj bus u 11 pa sta bude...
Iiiiiiii u 11. Pa sta imas da skijas ako krenes u 11? Ja na Kopaonik stizem u 9.00 namontiranih skija i cekam tanjir na Karamanu. Pisi nam veceras kakva je staza!

Grimani
09.02.2010, 09:51
Iiiiiiii u 11. Pa sta imas da skijas ako krenes u 11? Ja na Kopaonik stizem u 9.00 namontiranih skija i cekam tanjir na Karamanu. Pisi nam veceras kakva je staza!
sta cu nisam mogao ranije imao sam obaveze...spavalo mi se. pa stignem jbg od 13h do 16h da se iskijam sta kad ima jedna staza
Javljam veceras kako je, za sada znam da me ceka magla.

Grimani
09.02.2010, 18:36
Danas je bilo savrseno(za Divcibare), extra dan sunce ludilo snega ima super, hubsteri na sve strane, malo ljudi....malo na kraju oko lapo 4 progledalo ali samo na dva mesta najvise na ulazu kod zicare(to je trece mesto)
:yay:
Kazu ovi SSovci ako ne dune jugo bice sve ok sredice stazu i trasu moze opet da se skija.

Jelka
09.02.2010, 19:09
Thanks :ok:

Nikolino
09.02.2010, 21:03
Lahva! :sm018:

Jelena81
09.02.2010, 22:54
Kad ce taj vikend ?!

Grimani
10.02.2010, 23:48
SREDA
DAnas nije bilo lepo kao juce. Vetar je oduvao dosta snega sa staze, oko 12 je poceo sneg da pada i zatim se magla spustila, sneg stao i pobegao sam oko dvojke. Ako ne napada bar jos mizernih 10 cm ne znam kako ce se skijati za vikend. Sada ima samo 10cm utabanog snega ratrak je probao da utaba ali dzaba jer gde prodje tu ne moze da se skija.
evo par slika utorak i sreda

UTORAK
http://img641.imageshack.us/img641/6168/46150271.jpg

http://img189.imageshack.us/img189/5757/86665598.jpg

SREDA
http://img36.imageshack.us/img36/7638/sreda1.jpg

http://img684.imageshack.us/img684/2168/sreda2.jpg

nakon ove fotke vidljivost je bila ocajna bukvalno 3 metra...

zoranns
11.02.2010, 13:18
jel zna neko koje kategorije je ova staza?

Nikolino
11.02.2010, 13:40
Plava u prvoj trecini, a ostalo crvena. Malo je neravna, ali je siroka, pa je ok.

http://www.skis.rs/mape/mapa-divcibare-v.jpg

Jelka
11.02.2010, 15:33
Kategorija: SREDNJE TESKA

svetskigigacar
11.02.2010, 17:50
Samo da napada jos malo i da se to lepo zadrzi, eto mene za nedelju dana da overim tu stazu u najboljem svetlu :)

Nikolino
12.02.2010, 09:52
Staza danas radi i najverovatnije ce raditi sutra i prekosutra, ali je kriticno sa snegom. Juce je odjugovilo. Preksinoc palo 15-20cm jugovog snega, koji se do juce popodne otopio i povukao sa sobom i nesto starog. Sinoc ponovo bilo nesto malo padavina. Za nocas su na Divcibarama najavili novih 20cm, ovoga puta suvog snega, koji bi omogucio dosta bolje skijanje od trenutnog. Ako padne, obecali su pripremu staze.

Nikolino
12.02.2010, 10:00
Sub 13.02.10. 01 h
oblačno sa snegom
http://vreme.yubc.net/iconice/nocsneg.gif
-3 °C
3 m/s
severozapadni
99 %
sneg
9.9 kg/m2
Sub 13.02.10. 07 h
oblačno sa snegom
http://vreme.yubc.net/iconice/sneg.gif
-5 °C
6 m/s
zapadni
96 %
sneg
1.7 kg/m2
Sub 13.02.10. 13 h
oblačno sa snegom
http://vreme.yubc.net/iconice/sneg.gif
-5 °C
7 m/s
zapadni
97 %
sneg
6.2 kg/m2

Grimani
12.02.2010, 10:21
Staza danas radi i najverovatnije ce raditi sutra i prekosutra, ali je kriticno sa snegom. Juce je odjugovilo. Preksinoc palo 15-20cm jugovog snega, koji se do juce popodne otopio i povukao sa sobom i nesto starog. Sinoc ponovo bilo nesto malo padavina. Za nocas su na Divcibarama najavili novih 20cm, ovoga puta suvog snega, koji bi omogucio dosta bolje skijanje od trenutnog. Ako padne, obecali su pripremu staze.

bedak ako zavisi od ovog snega veceras jer su na prognozama najavili u toku nedelje lepu kolicinu snega a evo pomerilo se za petak uvece i subotu preko dana. Kazu veliko je interesovanje za ovaj vikend na novoj ski stazi ako bude dosta ljudi ne znam da li ce potrajatii staza do subote.al sta je tu je drzimo palceve.

Nikolino
13.02.2010, 00:34
Ako ovako nastavi, bice lepe kolicine snega. Malo brine jaci vetar, da ne oduva sneg sa staze. I valjalo bi spremiti zimsku opremu, vec ima poprilicno snega na prilaznim putevima.

Grimani
13.02.2010, 01:16
Ako ovako nastavi, bice lepe kolicine snega. Malo brine jaci vetar, da ne oduva sneg sa staze. I valjalo bi spremiti zimsku opremu, vec ima poprilicno snega na prilaznim putevima.

od zimske opreme skije i pancerice :) pa na bus u 8h.
samo da taj vetar ne oduva, ipak nadajmo se najboljem
http://www1.bestgraph.com/gifs/sports/ski/ski-03.gif
vidimo se na stazi :)

JohnyTheDog
13.02.2010, 12:59
Jel zna neko da li ce staza raditi na Dan drzavnosti tj. u ponedeljak 15. februara?
Posto koliko vidim manjak snega nece predstavljati problem :) ...


Pozdrav :sm018::sm018::sm018:

Twister
13.02.2010, 15:26
Kakva je situacija danas? Je l' palo dovoljno snega? :ski:

Nikolino
13.02.2010, 15:57
Opet su omasili u prognozi. Javili 20cm, a palo pola metra.:yay: Nego veeeeliki problem je sto nisu utabali stazu, tj. malo su utabali, ali vise nisu, tako da je staza loooosa skroz. Drugi problem su prilazni putevi. Jutros su bili neprohodni. Ciste putari, ali brzo preveje. Sneg je oko pola 4 stao, pa ce, valjda, biti bolje i za tabanje staze i za odrzavanje puteva. I vetar, koji pravi nanose, polako slabi.

Marya
13.02.2010, 17:48
ima li sanse da sutra bude skijanja???:ski:

MarkoMarkovic
13.02.2010, 19:48
Staza je u ocajnom stanju... Mislim da ono vozilo na dnu staze nije ratrakt i da nema namenu za tabanje staze, ali dobro, oni ljudi rade sa cime imaju. Elem, sneg na stazi je do kolena, dosta je mekan i na njoj jedino moze da uziva neko ko voli dubok sneg ili neko ko ima zelju da nauci skijanje po dubokom snegu.
Sneg je padao skoro ceo dan, tako da jedina nada za dobro skijanje sutra je da u toku noci ne padne sneg.

Jelena81
14.02.2010, 16:24
Danas je bilo odlicno na novoj stazi!

MarkoMarkovic
14.02.2010, 16:54
danas je bilo bolje, jer sneg nije pao u toku noci i preko dana. Nadajmo se da ce sutra bitijos bolje

Grimani
14.02.2010, 18:29
Danas se videlo koliko oni ljudi nisu u mogucnosti da srede stazu. Dosli smo medju prvima kada se staza otvorila i ono sto su sredili bilo je ok ali na onoliko snega koliko ima(50-80cm) na nekim delovima kuda je ratrak prosao videla se zemlja, ne mnogo tacnije mizerno ali opet vidi se jad i beda opreme za sredjivanje staze. Bilo je ok do 13h i onda je pocela guzva(ispred zicare i znak na ono sta nas ceka, guzva ispred kucice za kupovinu ski passa) u jednom trenutku red je bio skoro do pola poslednjeg parceta staze, sacekao sam jednom i pobegao...kako li ce biti sutra?
http://www1.bestgraph.com/gifs/sports/ski/ski-06.gif

Grimani
15.02.2010, 20:27
danas je bilo ovako
http://www.youtube.com/watch?v=Y9XYnXXXelA&feature=related
okacicu i neke slike trasu. Uglavnom veoma naporno dead sam skroz da nije ono malo dubljeg snega ispod zicare ostao bi negde u potoku...
http://www1.bestgraph.com/gifs/sports/ski/ski-09.gif
pre na drvetu

zoranns
15.02.2010, 21:51
znaci hupsere nisu sredili!Jel moguce te hupsere srediti?stvarno je tesko voziti pogotovo kad sam ja bio bili su zaledjeni!!steta sto ne srede lepo tu stazu!dolazio bih svaki vikend!pre neki dan sam prosao pored kraljevice u zajecaru i ne mogu vam opisati kako su ljudi sredili stazu!treba svi od njih da uce!!!

Grimani
15.02.2010, 22:07
znaci hupsere nisu sredili!Jel moguce te hupsere srediti?stvarno je tesko voziti pogotovo kad sam ja bio bili su zaledjeni!!steta sto ne srede lepo tu stazu!dolazio bih svaki vikend!pre neki dan sam prosao pored kraljevice u zajecaru i ne mogu vam opisati kako su ljudi sredili stazu!treba svi od njih da uce!!!

moguce je voziti ali ne ceo dan jbg. poslednja tri spustanja kad god sam se spustio nize ili me je bacilo pozadi veoma mi je tesko bilo da se ispravim, ovog puta nije bilo zaledjeno mozda samo na par mesta gde je malo progledalo ali nista strasno/ u pravu si steta sto ne srede al sta je tu je nadajmo se da ce se nesto promeniti...:glavaozid

Jelka
15.02.2010, 23:15
Ma ljudi, nije problem u njima - vec u mini tabacu.. u odnosu na stazu on je igracka.. Kad ide uz stazu on je samo guli.. treba im generalno troduplo veci tabac koji ima mogucnost tabanja snega i uzbrdo!! I za to treba samo da tabaju 2 dana, da staza bude ravna i ok... :sm022:
Zato je staza uvek takva.. pricaju se price da im stizu 2 "normalna" ratraka iz SS-a ali kad .... u aprilu mozda??!! :smoke:

Grimani
15.02.2010, 23:56
naravno da nisu oni krivi realno je da je onaj ratrak krsh. lose taba lagan je i ponekad ne radi...danas je lik ceo dan cackao nesto pod haubom/koja beda
donece dva normalna u aprilu i vratice ih sledece sezone...

Nikolino
16.02.2010, 10:29
Evo, konacno sam se uverio (tesko mi je palo), da ne mogu da srede stazu bez obzira na vremenske uslove i sneg. U nedelju 14. sam dosao medju prvima i staza je bila tabana, ali je problem sto je tabacic suvise mali i lak i ne moze dovoljno da utaba (staza ostaje meka i brzo jugovi i prave se hupseri) i usko taba, a izmedju redova tabanja su ostale obale, koje su biseri naknadno skijama tabali.
Sneg je bio kvalitetan ujutru i palo je gotovo duplo vise nego na Zlatiboru (tamo sam bio juce). U subotu uvece je covek merio 70cm, a u nedelju popodne 60cm (malo se sleglo).
Guzva je bila na zici, jer nece da se potrude da nacrtaju sprejom liniju kuda prolazi korpa i gde da se ceka, jar deca stanu na pola i korpa ih udari, a onda 1-2min cekanja.
Desavala se i greska sa skipass-ovima, treperi crveno kao da je nevazeci, pa posle 10ak sekundi zeleno. To dodatno usporava, te mnogo korpi i pored guzve, ide prazno.

Nikolino
16.02.2010, 16:56
I ne znam sta se desilo sa velikim ratrakom Skijalista Srbije od pre 2 god. koji je lepo tabao stazu. Tad je nas 10ak uzivalo do podne dok staza nije pustila. Tad je bilo tabaca, ali nije snega. Sad ima snega, ali nema tabaca.:glavaozid

Grimani
17.02.2010, 00:27
kaze mi cale da ovaj tabac sto koriste je star 30 godina. zasu, nije ni cudo sto ne radi...poslali su ga na servis danas.

plecko
09.03.2010, 12:29
kaze mi cale da ovaj tabac sto koriste je star 30 godina. zasu, nije ni cudo sto ne radi...poslali su ga na servis danas.

" jer je tabana u petak i subotu noc!! A i nije bilo guzve pa je staza bila manje unistena..
--------------------------
znaci vracen ratrak s popravke :sm006:

Grimani
11.03.2010, 00:54
vracen je tabac i spreman je za slikanje :P

Symon
11.03.2010, 07:48
Pa el će taba taj novi ili će se i dalje mučiti sa onim malim kršem'

Herminator
11.03.2010, 11:05
Kakva je nova staza,ima li skijanja ?

plecko
05.10.2010, 23:55
evo kako izgleda nova staza iz ovog ugla :sm004:

plecko
31.12.2010, 15:47
31.12.2010
slusam vesti na RTS-1 u 15,00h,
prica Aleksandar Krstic upravnik ski-staze "crni vrh", kaze: "zicara je spremna i radi, kapaciteta bla,bla,bla skijasa na sat, ali staza nije spremna zbog nedostatka snega,...................... skijanja nema :hair: