PDA

Pogledati punu verziju : FIS ski World Cup 2008/09



D.I.M.
25.01.2009, 14:32
Ajde cisto da nam ne promakne, da je komsija sa slicnog govornog podrucja preuzeo vodstvo u skijaskom svetskom kupu. Pametno je to Ivica odvezao i skupio bodove u dve discipline sljalomu i kombinaciji. Ko im kriv kada nisu svrestrtani. Sazreo Ivica, a i tata posle povlacenja Janice moze u potpunosti da mu se posveti. Izgleda je porodica napravila dobar tajming. Nego me iznenadi podatak o Fisher skijama losim u spustu, dobrim u slalomu. Morao glavni konstruktor da se pita sta dalje, a on obeca.... Sta li ide posle rupe?

milos_pg_91
25.01.2009, 14:34
Zar je preuzeo vodjstvo?? Ja mislim da nije..

milos_pg_91
25.01.2009, 14:56
Sad bih editovao post, ali kasno je :).. Da da, Kostelic vodeci u svetskom kupu trenutno..

milos_pg_91
27.01.2009, 23:01
Na danasnjem slalomu, Kostelic zavrsio kao 3. i uvecao prednost u generalnom plasmanu.

100jan
28.01.2009, 01:44
sta reci, osim svaka cas'!

admin
13.02.2009, 00:28
Na danasnjoj veleslalom trci na Svetskom prvenstvu u alpskom skijanju u Val d'iseru, Srpska predstavnica Jelena Lolovic je zauzela 25. mresto.

Ovo je dobar plasman za nasu skijasicu!

Dali ima neko video klip Jelenine danasnje voznje?

zloglasni
13.02.2009, 02:32
Na danasnjoj veleslalom trci na Svetskom prvenstvu u alpskom skijanju u Val d'iseru, Srpska predstavnica Jelena Lolovic je zauzela 25. mresto.

Ovo je dobar plasman za nasu skijasicu!

Dali ima neko video klip Jelenine danasnje voznje?


Na ovom linku ima kopmletna prva i druga voznja

http://www.universalsports.com/ViewArticle.dbml?DB_OEM_ID=23000&ATCLID=3668306

stekan
14.03.2009, 19:45
Evo rang liste koliko je koja firma uložila novca u Svjetski kup:
http://www.fis-ski.com/uk/disciplines/alpineskiing/brandranking.htmlWorld

D.I.M.
14.03.2009, 22:40
Posto me je Stekan preduhitrio sa rezultatima, cisto da prokomentarisem. Steta sto tehnicar Beni nije danas nista uradio, trebao se samo spustiti, ako nista drugo bilo bi interesantnije. Ta dva boda su izgledala tako mala a ustvari.... velika, pre velika. Proslogodisnja Linzi ponovo, a Bode, zbrisao pre vremena.Iskreno mislio sam, a i nadao sam se da Ivica moze do Kristalnog globusa, ali sa bolom u ledjima pred sam kraj, moralo je ovako. Gotovo je sa svetskim kupom 2008/09, a snega ima jos, i to puno. Ostaju mi snimljene pojedine ovogodisnje trke, cisto onako da rashladim nastupajuce leto.

skiman
15.03.2009, 08:15
A tek šta im je uradila Tina Maze...U ovoj godini od Soeldena, kad nije prošla u drugu vožnju, do svetskog srebra u veleslalomu, prvog mesta u Mariboru i Areju (ej ljudi +1.12 sekunde),sveukupno trečeg mesta u veleslalomu, sveukupno šestog mesta u generalnom plasmanu skijašica....I to sve sama, sa malom ekipom u kojoj sta još samo dva čoveka...Kao zanimljivost, sa jučerašnjom pobjedom, postala je najbolja slovenska skijašica, bolja i od legendarne Mateje Svet, a u pobjedama se usporedila sa još jednom legendom Bojanom Križajem....:sm017::sm017::sm017: P.S. A što se tiče Atomica, ko više ulaže, više i dobija.....Mada i Tinin i Jermanov Stoeckli nije na odmet....:ski: Treba ga isprobat, kad bude prilika....:bootyshak

stekan
15.03.2009, 08:50
Svaka čast za Tinu!


P.S. A što se tiče Atomica, ko više ulaže, više i dobija.....Mada i Tinin i Jermanov Stoeckli nije na odmet....:ski: Treba ga isprobat, kad bude prilika....:bootyshak

Uz Stoeckli bar idu pravi vezovi (Vist) :bootyshak.

Usput, znaš li koliko Atomic modela za 2009/10 ima struk uži od 70 mm? Jedan!!!!

D.I.M.
15.03.2009, 09:21
Da se pridruzim cestitkama. Iskreno pojma nisam imao o tolikom uspehu gdice Maze, osim propustene zlatne na svetskom prvenstvu u FRA. Malo vise se pratio muski karavan, ali nikad nije kasno, sledece godine pratimo i mladu slovenku kako preuzima veliki kristalni globus?
Ne zaboravite da su u rukama na postolju cesto bile Rosignol skije.

stekan
15.03.2009, 09:30
Uz Stoeckli bar idu pravi vezovi (Vist) :bootyshak.
Duboko se razočarah: maloprije vidjeh na završnici Svjetskog kupa na Stoeckli skijama Atomic Race vezove.

milos_pg_91
15.03.2009, 14:57
Evo i jedne zanimljivosti:

''Didier Cuche kada kod je raspoložen u cilju i kada to, kako on kaže, publika traži od njega, uvijek radi svoj "trademark" trik obrtanja skije direktno s pancerice.
On na ovom videu objašnjava norveškom novinaru Mathiasu Borgenhovu kako se to radi:''

Detalljnije: http://www.bhski.ba/ba/index.php?option=com_content&task=view&id=1115&Itemid=2

skiman
15.03.2009, 14:58
@stekan: Ako ne bi to sam ustanovio, ja bih ti vrlo rado objasnio:bootyshak:smoke::dziveli:

stekan
15.03.2009, 19:00
@stekan: Ako ne bi to sam ustanovio, ja bih ti vrlo rado objasnio:bootyshak:smoke::dziveli:

U to sam siguran. :dziveli:

milos_pg_91
18.03.2009, 16:53
Atomic najuspješniji u FIS Svj kupu 08/09

Nakon prošlogodišnjeg primata Fischera, Atomic se vratio na tron. Nakon završnice FIS Svjetskog kupa u Areu postao je ukupni pobjednik među proizvođačima opreme.

Detaljnije: http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=20605