PDA

Pogledati punu verziju : da li moze stara gojzerica u noviju skiju



nenadvr
16.01.2009, 16:26
Iskopao sam gojzerice Sanmarco stare 20tak godina ali skoro ne koriscene, pa planiram da ih ponesem na planinu i iznajmim neke skije, ali ne znam dal ce da pasu za neke novije vezove, dal neko zna dal je to kompatibilno da ih ne nosim bez potrebe?

trendo
16.01.2009, 16:58
Pa gde si iskopao to. Dali znas da vecina danasnje mladezi ne zna razliku izmedzu gojzerica i pancerica, ako su to stvarno gojzerice.
Batali :sm008:, dobri samo za turno i to kada se ide na gore a za dole bolje se ne zezati i nosi prave pancerice makar i u rancu :smoke:

hehehe
16.01.2009, 17:05
Ako ipak misliš na pancerice (skijaške cipele), nekada čuvene marke SanMarco (Stekan je na nekoj od tema pisao o nasledniku)... slobodno ponesi... paše i na nove vezove ko gooza na nošu...

nenadvr
16.01.2009, 18:13
Ne znam razliku izmedju pancerica i gojzerica, mislio sam da je isto. Ovo su skijaske cipele ili cizme koje se koriste sa obicnim skijama, to su onda valjda pancerice, i valjda ce da odgovaraju. Hvala na savetima

wlad
16.01.2009, 19:32
To vam je kada koristite strane stručne izraze kao pancerice/gojzerice/brile/ne-znam-ti-ja-šta.

Umesto da na našem lepo kažete, da vas ceo svet razume ski(jaške) cipele, planinarske cipele, cipele, patike, gaće i čarape :D :ok: .

trendo
17.01.2009, 17:33
To vam je kada koristite strane stručne izraze kao pancerice/gojzerice/brile/ne-znam-ti-ja-šta.

Umesto da na našem lepo kažete, da vas ceo svet razume ski(jaške) cipele, planinarske cipele, cipele, patike, gaće i čarape :D :ok: .

:ok:

Zamisli ono "brile", pa sta je sada to, pitao samog sebe, i na koi je to jezik :smoke:.
Ali ljudi sve nauce, neki lakse neki teze.
Neka proba neko "gojzerice" i spusti se sa njima pa ce da nauci razliku izmedzu njih i danasnjih "cipela za skijanje" :dziveli:

stekan
17.01.2009, 18:06
[QUOTE=hehehe;33813]Ako ipak misliš na pancerice (skijaške cipele), nekada čuvene marke SanMarco (Stekan je na nekoj od tema pisao o nasledniku)... slobodno ponesi... paše i na nove vezove ko gooza na nošu...[/QUOTE
Mislim da na kutijama Head-ovih pancerica i danas piše nešto kao: "Made by San Marco, Italy"

S obzirom da su stare "samo" 20 godina, sigurno su u pitanju pancerice i sigurno pašu u sve savremene skijaške vezove.

Flexon
17.01.2009, 18:50
moj stari je nekada ima sanmarco pancerice
meni su tada izgledale sasvim solidno
mislim da bi ih ja oprobao :dontknow:

Bax
19.01.2009, 15:37
Ja skijam na Alpina krokodilkama, iz Ante Markovica vremena, nisu nesto, ali najbolje fiksiraju nogu od svega sto sam probao.

100jan
21.01.2009, 00:31
Jedini problem moze da bude ako je plastika okrtila sto je solidna verovatnoca ako su iskopane i nisu koriscene toliko vremena.. Kada sam iskopao caletove stare Alpina (mozda su i to krokodilke, podsecaju, mada ne znam) na tavanu pre par godina, raspala se plastika koja drzi gornju kopcu, na obe pancerice. Zato ti savetujem da ih pre odlaska na planinu iscimas po kuci/stanu da se nesto gadno ne bi desilo tamo..