PDA

Pogledati punu verziju : Bansko sezona 2009, 2010



shaolin_master
15.01.2009, 12:56
Da li je neko vec bio u Banskom ove sezone?

Mogao bi da nam prenese svoje utiske o pripremljenostima staza, cenama i svega ostalog sto moze biti zanimljivo onima koji tek treba da idu na :ski: u Bansko.

oddball
15.01.2009, 19:01
znam da je ski pass poslupeo na 311 leva

shaolin_master
15.01.2009, 19:18
Da, da video sam na http://www.banskoski.com/?page=pricing⊂=lifts-pricing (http://www.banskoski.com/?page=pricing&sub=lifts-pricing) cene ski pasa. Ovo je zvanicni sajt skijalista Bansko, zar ne?

oddball
15.01.2009, 21:38
a-ha. tu mozes naci sav info koji ti treba za skijaliste.

akole
15.01.2009, 22:23
znam da je ski pass poslupeo na 311 leva
Tamo pise
from 24.12.2008 to 04.01.2009

Bilo bi lepo da neko napise neki svez komentar kakvo je stanje itd

oddball
16.01.2009, 10:52
uveli su "špic" varijantu, kao na kop-u

Veci
16.01.2009, 12:33
Ma nije ljudi 311 nego 283 leva Pise lepo od 01.12.2008 . do 23.12.2008 i od 05.01.2009 г. do 31.03.2009 г.
Nego, nije mi jasno da li je u tu cenu ukljucena i oprema (skije i stapovi) ili nije?

bancho
16.01.2009, 13:11
na sajtu imate deo gde pise ski garderoba, uciliste i sl. Cena od 283 leva se odnosi iskljucivo na ski pass

oddball
16.01.2009, 14:31
vidim, ali mislim da ne bi dizali cenu za samo 7 dana iako je oko Nove godine. mislim da su se oni zeznuli oko ukucavanja datuma.

Veci
16.01.2009, 14:40
Ma nisu se zeznuli. To je zbog Nove godine. Njima je tad sve skuplje i hoteli i aranzmani i ski pass-ovi.
A zar nije bilo da u Bugarskoj uz ski pass dobijate i opremu?? Da li su to ove godine promenili?

omeglass_wc
18.01.2009, 00:34
sve o banskom mozes videti na netu, ali evo utisaka iz prve ruke....za pocetak ja sam skijao po bivsoj jugi, najvise na kopu i jahorini, ali dve sezone idem u bansko...ubedjen sam da nije kao na zapadu, ali su utisci veoma povoljni...staze su sredjene maximalno koliko uslovi to dozvoljavaju...guzve nema sem u periodu raspusta kad dodju ludi rusi i sve popune....malo je frka na pocetnoj gondoli, ali ako poranis omasices guzvu...cene van pansiona su veoma pristupacne,kafa evro, sok evro i po dva, mozes klopati za 3-7 evra....fino je za skijanje, nocni zivot moze da prodje...sve u svemu lepo je za promenu, pogotovo sto sam isao preko agencije bambus i 7 polupansiona sa prevozom i taksama me kostalo 190evra....znaci nije skupo, ali je fino za skijanje...

sasa5203
21.01.2009, 17:47
idem 24.jan ,,,mozes mi reci kad je raspust ? ili ti guzva?

omeglass_wc
23.01.2009, 21:54
nisam bas siguran, ali bi trebalo da tada bude malo manje ljudi...

shaolin_master
25.01.2009, 19:44
Ima li svezih informacija, neko skoro posetio Bansko? Kakva je situacija sa snegom, stazama? Nesto ne verujem sajtovima da ima od 80cm do 105cm, Bugari su Bugari. Mada na web cam izgleda dobro, kakva je situacija na terenu? :)

volcom
25.01.2009, 22:32
Ima li svezih informacija, neko skoro posetio Bansko? Kakva je situacija sa snegom, stazama? Nesto ne verujem sajtovima da ima od 80cm do 105cm, Bugari su Bugari. Mada na web cam izgleda dobro, kakva je situacija na terenu? :)
ovako
ja se vratio juce
slusaj veoma je spor sneg i temperature na zadnjoj stanici gondole idu do 5 stepeni iznad nule gore na todorci i vrh je oko -4
a da sredjuju bugari dobro je ziva istina

zex
29.01.2009, 20:39
Ja sam trenutno u Banskom. Ova dva, tri dana tri lifta nisu radila i to je otrilike kao da je pola skijalista zatvoreno a stvarno ne znam razlog, jer nije bilo jakog vetra i bilo je dovoljno snega. Tek danas su pokrenuli te liftove. Snega ima dovoljno ali mislim da malo preteruju na sajtu. Ono sto sam primetio je da su staze prepodne OK a da se vec posle 12-13h stvaraju veci hupseri zbog kojih skijanje postaje vise mucenje nego uzivanje. Posle 14-15 je vec katastrofa.
Ovo mi je drugi put da doalzim ovde i mogu da primetim da su se jako obezobrazili sto se tice cena na stazama (prosli put sam bio 2006). Npr caj je 6 leva sto je oko 3 evra, a recimo belo meso (dobijes jedno parce) 17 leva! Jednom smo se zaj***li i vise ne. Sto se tice menjacnica, bezite od njih. Naisao sam samo na jednu koja je imala priblizan kurs kao banke, ostale su sv drale. Znaci menjati pare samo u bankama.
Hoteli samo nicu. Bansko je jedno veliko gradiliste. Ne znam samo gde ce svi ti ljudi u buducnosti stati na staze Guzva na gondoli ujutru je toliko velika da ljudi stoje u dva reda duzine oko 40-50 metara (ima dva ulaza).

sasa5203
01.02.2009, 16:02
sinoc sam se vratio, bilo je odlicno, snega ima u ogromnim kolicinama, staze se sredjuju, plave su perfektne do 12, posle toga ima kupsera zbog mnogo skijasa, ali ostaju crvene ...
cene su pristupacne ..caj 2 leva,espreso 2 leva,pivo 4 leva, to su cene na stazi ...

ski dude
03.02.2009, 15:56
Ja sam trenutno u Banskom. Ova dva, tri dana tri lifta nisu radila i to je otrilike kao da je pola skijalista zatvoreno a stvarno ne znam razlog, jer nije bilo jakog vetra i bilo je dovoljno snega. Tek danas su pokrenuli te liftove...

taj dan nije radio gornji deo skijalishta zbog lavine koja je zatrpala jednog bordera pa su ga otrpavali
e sad fazon je u tome shto nisu smeli da puste zice na vrh jer bi borderi ponovo ishli na taj deo planine (konkretno od platoa desno onaj offpiste gledano od vrha) pa bi zatrpani bili i brda ljudi koji su ga izvlacili
inace nashli su ga ali se tragicno zavrshilo:sm008:
zato je u petak bilo extra skijanje:ski:

Bax
04.02.2009, 09:29
Bio sam prosle godine u Banskom, ako se izbegne guzva na gondoli bude dobro skijanje, ceo aranzman je kvalitetan.
Pogotovo preporucujem bogate, jeftine i ukusne obroke po lokalnim krcmama.
Skijanje nije bilo lose, ali ne moze da se poredi sa Francuskom. Tako da kome je samo do skijanja za istu lovu Frnca i Alpi su dramaticno bolji.
Sve u svemu vredi otici, ali vredi otici i malo dalje prema zapadnoj Evropi ;)

oddball
14.02.2009, 13:40
Kakve su cene u Banskom ove godine? Ko je bio neka postuje mesta i cene...
Poz

oddball
22.02.2009, 18:47
ja sam sada u Banskom i sreća pa u ovom hotelu imaju free wireless. snega ima preko 2m, ali staze 9 i 6 su zatvorene jer se spremaju za neka fensi takmičenja. i danas je padao sneg i vožnja do 12h je bila super, ali posle toga je već teže jer zbog novog snega pravili su se veliki hupseri. gužve na gondoli u 8:30 nije bilo, videćemo sutra. 6dnevni ski pas je 283 leva. toliko od mene, poz

BanskoOdeon
14.11.2009, 02:17
Ajmo nove informacije.jos je rano ali cim budu javljajte imal snega i sta se desava

Jokker
23.11.2009, 10:14
Ajmo nove informacije.jos je rano ali cim budu javljajte imal snega i sta se desava

Ja idem od 9.jan.... plasim se da nece biti snega....


:sm022:

kaskade
21.12.2009, 15:40
Ja idem od 9.jan.... plasim se da nece biti snega....


:sm022:


ja idem 2 jan. nadam se istom
posebno se nadam da ce biti dovoljno snega za stazu do pocetne stanice gondole (br1)
ako neko ima dugorocnu prognozu neka javi kakvo ce biti vreme

Bax
21.12.2009, 15:49
Do pocetka gondole je sve pod topovima, tako da ima snega i na plus 15 po danu...

Bansko Vladan
21.12.2009, 19:23
Do pocetka gondole je sve pod topovima, tako da ima snega i na plus 15 po danu...

Trenutno od gornje stanice Gondole pa do vrha je perfektno. Moze se sici i do kraja dole ali jos ima zaledjenih i ogoljenih delova. Topovi rade non stop, tako da ce se ito srediti.
Ja sam ovde cele zime,
pozdrav iz Banskog
www.kandaharbansko.com (http://www.kandaharbansko.com)

kaskade
26.12.2009, 12:36
Trenutno od gornje stanice Gondole pa do vrha je perfektno. Moze se sici i do kraja dole ali jos ima zaledjenih i ogoljenih delova. Topovi rade non stop, tako da ce se ito srediti.
Ja sam ovde cele zime,
pozdrav iz Banskog
www.kandaharbansko.com (http://www.kandaharbansko.com)



Da li mozes da mi kazes cene pica na stazi. Klope u restoranima u gradu i restoranu na vrhu staze?
Koliko se secam klopa je bila jeftinija u gradu.

Jokker
28.12.2009, 11:06
Ljudi da li ce biti snega???? 9jan

Bansko Granada
30.12.2009, 14:47
Ima snega
http://www.banskoski.com/?page=bansko-live&sub=panocams

Jokker
04.01.2010, 11:03
Imali nekih najava za sneg? krecem 9jan...

Plase me web camere...

Bansko Vladan
04.01.2010, 21:40
Da li mozes da mi kazes cene pica na stazi. Klope u restoranima u gradu i restoranu na vrhu staze?
Koliko se secam klopa je bila jeftinija u gradu.


U gradu je mnoooogo jeftije.
Gore po pistama 3 tople chokolade sa rumom i jedna Mars chokoladica 39 leva.
Dole u gradu u nekoj od jeftinijih taverni u centru pre neki dan smo jeli:
1 supa, 1 pastrmka sa krompirom, 3 puta pileci raznjici sa krompirom, jedna salata, 4 bezalkoholna pica = 51.60Leva.

Jedan lev je kao nekad jedna marka.
Pa precenite sami.
Veliki pozdrav
Vladan
www.kandaharbansko.com (http://www.kandaharbansko.com)

Bansko Vladan
05.01.2010, 09:18
Ljudi da li ce biti snega???? 9jan

Pocheo je rano jutros da pada i pokrio je 10 cm ceo grad. Gore je napadalo duplo vishe...:yay:

Jokker
05.01.2010, 10:01
Super.....samo tako da nastavi...

striker74
08.01.2010, 18:44
posto sam video preko neta da ce 22 i 23 januara organizovati FIS Alpine Ski Cup u Banskom, da li to znaci da staze nece da rade i koliko to traje samo tih dva dana ili i prije da se staze spreme...

volcom
09.01.2010, 16:08
pa jedno 7 dana unazad ti ta tomba nece radit i ona druga staza i posle toga ce odmah da proradi

trendo
09.01.2010, 22:08
VOLCOM-e aj budi ljubezan i daj nam sire informacije ako znas sta sve nece radite, odnosno na koje staze sve nece se moci skijati nedelju dana pre takmicenja.
Unapred hvala, mada vec malo razocaran oko pogresno izabranog termina

ski2ski
09.01.2010, 23:04
Kakva je situacija sa snegom? U mestu pretpostavljam da nema snega. Kako je na planini? Jel duva vetar? Vidim da je Plato uglavnom zatvoren, pretpostavljam zbog vetra sa te stren. Tamo je dobro sto je jedna strana uvek u zavetrini.

miles_davis
10.01.2010, 20:23
Snega ima veoma malo u nižim delovima, gore - sasvim pristojno ali jako zaleđeno. U prvoj nedelji januara: gužve jezive, jedva radila dva gornja četvoroseda i trosed, skijanje po pljusku pre par dana, sinoć i noćas ponovo padala kiša, ali i nešto malo snega jutros. Sve u svemu, dobro ćeš se provesti samo sa tvrdom skijom, jakim rubnicima, mekim kolenima i mnogo snage :)

Ono oko skijanja. Ako imate kratke živce, poseta Banskom je prvi korak ka buđenju ksenofobije u sebi. Tipično bg vaćarenje na svakom koraku, kurs u menjačnicama zavisi od rastojanja od gondole, marketi preskupi (u odnosu na veliki market na ulasku u Bansko, gde je sve džabe), mesto izgleda užasno, hoteli niču bukvalno iz nedelje u nedelju, bez ikakvog koncepta (takvim tempom da ne stignu ni ulicu da asfaltiraju između njih), ski pass za ove kilometre i onakvu uslugu je preskup. Na gondolu ne računajte, ove nedelje se ujutru čekalo i po 90 min; srećom, postoji put do Shiligarnike i Bunderishke poljane, ali se parking plaća 5 EUR dnevno.

Gornje žice nisu radile samo delimično zbog vetra. Čuo sam (znači, nije provereno) da su imali dva smrtna slučaja na Tombi oko Nove Godine (JAKO zaleđena), pa su oklevali sa otvaranjem.

ski2ski
10.01.2010, 22:39
Прва недеља је баш незахвална јер им је тада распуст, а и у Грчкој. Очекујем да се растерети од понедељка. Ми смо уѕели хотел ван Банског (Катарино - били прошле године), тако да ме место не дотиче превише. Од понедељка су најавили снег. Добро си ми рекао за скије пошто тамо рентирам.

striker74
12.01.2010, 18:24
Pa i mi smo zbog tih guzvi rezervisali za poslednju nedelju u januaru valjda nismo pogresili jel neko zna dal i tada ima mnogo guzve i valjda qe sve staze do tad raditi posle onog Ski Cupa...

miko
13.01.2010, 13:49
Pogled na Bansko iz Google Maps so mapirana snowboard staza http://www.sportypal.com/Workouts/Details/115633

andra
16.01.2010, 23:34
VOLCOM-e aj budi ljubezan i daj nam sire informacije ako znas sta sve nece radite, odnosno na koje staze sve nece se moci skijati nedelju dana pre takmicenja.
Unapred hvala, mada vec malo razocaran oko pogresno izabranog termina

Pa jesam vam lepo napisao prosle godine da vodite racuna? :

http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=2569

montobene
17.01.2010, 08:57
Juce sam se vratio iz Banskog. U samom mestu nema snega, ali na stazama ima mnogo snega! Tombu sam uspeo da probam samo prva dva dana, posle cega je zatvorena, verovatno da bi se pripremila za FIS koji je valjda 22.-23. januara. Sve zicare su radile. Topovi za sneg rade svoje. U poredjenju sa Kopaonikom, mislim da slabije odrzavaju (peglaju) staze, ali su staze mnogo duze. Ima mnogo leda po stazama.
Iznervirao sam se na granici kada smo isli tamo jer smo u guzvi izgubili oko 2-2,5h. U povratku je bilo daleko bolje.
Istina je da u staze i zicare mnogo manje ulazu nego u hotele. Broj hotela eksponencijalno raste iz godine u godinu, ali se nije desilo da u redu za gondolu provedemo vise od 35min.
Evo kako je bilo finansijski:
Smestaj po osobi u jeftinom, ali extra apartmanu sa doruckom oko 140e (sa taksama itd).
Ski pas je bio oko 150e.
Svaki dan hrana i pice po restoranima - oko 100e po osobi.
Gorivo oko 60e do tamo i nazad.
Bas lep odmor, ali skuplje nego na Kopaoniku... - ali na Kopaoniku je velika verovatnoca da za malo manje pare nema snega - sto bi sve pokvarilo.
Sledece godine pravac France, ako bude bilo kesa!

Poz!

striker74
17.01.2010, 17:40
Montobene, hvala na informacijama bas su korisne, posto cu ja biti tamo iduce nedelje, a i lepo je cuti da nema guzve za cekanje na gondolu posto sam na nekim stranim forumima citao da su ogromne guzve za gondolu,

vezano za ovo oko koliko ste vi izlazili na gondolu?

Bartman
18.01.2010, 07:27
odi na skijanje.hr
pročitaj na forum/skijališta/balkan tura ski review/vanelic2

montobene
18.01.2010, 08:37
Kod gondole smo uglavnom bili oko 9h po njihovom vremenu!

striker74
19.01.2010, 15:04
odi na skijanje.hr
pročitaj na forum/skijališta/balkan tura ski review/vanelic2

Hvala na info, nisam mogao sve da procitam samo nekoliko redova bio sam na zurbi ali kad procitas ovakve komentare najbolje da sedis kuci i gledas skijanje u Eurosportu i uzivas :dziveli: bez guzvi...

Pozdrav...

striker74
19.01.2010, 15:06
Kod gondole smo uglavnom bili oko 9h po njihovom vremenu!


Potrudicemo se i mi da budemo ranije ako ne budemo :cug: uvece :sm004:

trendo
19.01.2010, 19:18
Evo ja se nalazim trenutno u Bansko, tacnije od juce, ponedeljak 18.01.
Namerno izbegavam vikende i vec zavrsene skolske raspuste da bi se izbegla guzva.
O samom mestu necu nista jer je vec skoro sve receno.
Ski centar i skijanje,
Juce dan prekrasan, na gondoli cekali 20minuta oko 10.00 po lokalnom vremenu, na ostalim mestima-zicarama cekanje nema, stim da krajno levi cetvorosed (mislim da je straiste) ne radi a ostalo sve radi. Ski staza Tomba zatvorena ali to mi nije mnogo znacilo jer je bilo dovoljno ostalo sto je radilo. Staze dugacke i zaledzene i to dosta.
A da nije radila i staza 5 po mapi (danas bilo neko takmicenje u nizim kategorijama, pa je i to zavrseno i od sutra ce da radi, tacnije od danas jer posle takmicenja smo se pustili par puta)
Danas dan skoro pa ocajan, magla, hladno, ali ko to mari, bitno je da nije bilo vetra i skijali smo ceo dan. Sve sto je radilo juce radilo i danas stim da je bilo znatno manje ljudi na stazama i na zicarama as well.
Ovde sam do kraja radne nedelje (vikend guzva-to nije dobro), pa ako imam vremena javi cu jos nesto.

striker74
20.01.2010, 10:37
Bas Super sto nema guzvi jos jedino da se otvore sve staze posle tih takmicenja, naravno ako budem imao snage za sve...

Tanks Trendo for Info...

Bartman
20.01.2010, 11:06
js idem 20.02 i nadam se da nece biti guzve,
ide nas 30 tak
pisat cu vam iskustva ako mogu nekom pomoc

JasminaT
20.01.2010, 17:11
Mi smo sada u Banksom. Staze su ok, ima leda a još je napadao sneg preko pa može da bude nezgodno. Ako dođete posle 10 h na gondolu, čekaćete više od pola sata. Mi dođemo oko 11 h i nema nigde nikog. Skijanje se ne može porediti sa kopom, po dužini staza.

trendo
20.01.2010, 19:39
Danas vreme mozda gore no juce.
Koristili smo poludnevni ski pas i nismo se pokajali.
Hladno i mnogo magle. Pred kraj skijaskog dana manje magle.
Vremenska prognoza kaze da ce sutra biti hladnije no danas,
ali svejedno, dogovor je pao idemo ujutro.
Staze u Bansko su stvarno mnogo zaledzene i onaj ko nije naviko da skija na mnogo zaledzene staze to bi moglo da bude veliki prolem (ja licno nemam takvih problema), i opasnost od povreda je veca pa oprez.
Inace zbog relativno loseg vremena jos je manje guzve na stazama i zicarama (sto je dobro ha ha).
Ona juniorska takmicenja su zavrsena pa i te staze rade ali svi idu tamo gde se vidi - magla, na zalost staza 12 po mapi jos uvek ne radi kao i zicara kod nje

Nikolay
21.01.2010, 02:15
Ok.....da se i ja malo "umesham" u pricu. Sto se tice Banskog, zaista me je prijatno odushevio. Prosle godine sam bio prvi put, do sada Kop, Jahorina, Livinjo. Parola je, koliko para, toliko muzike. Na stazama "shishaju" sto se tice ica i pica, ali nije obavezno, ski pass je evropski "standard", klopa po mehanama je pristupacna.Vec prvog dana sam imao peh. Kopca na pancerici mi je pukla, nisam imao druge,nego da se spustim do pocetka gondole i potrazim pomoc u servisu.Na moje zaprepascenje, cipela mi je popravljena u roku od 10min,BEZ naplate, posto mi je serviser ljubazno obrazlozio da ne moze da naplati tu uslugu jer nema cenovnik za tu uslugu i ne moze da izda fiskalni racun.Samo mi je diskretno sugerisao na Tip Box, tamo sam ostavio 20 leva, nisam imao manje. Prosle godine sam imao tu "srecu" da zakacim onaj famozni Ski kup, tako da.....malo sa isp*zdeo,ali i pored toga je bilo ok,zadovoljan, cak sam se i slikao sa nekim takmicarkama dok su se preipremale, ali ni jednu nisam mogao da prepoznam.Hoteli su fenomenalni iako ne smatram sebe snobom, SPA mi je veoma prijao posle celodnevnog skijanja. Sto se tice Tombe, mislim da tu stazu oni cesto zatvaraju iz samo njima znanim razlozima,ali obzirom koliko sam video povreda,ozbiljnijih, po stazama, mislim da oni to radi iz predostroznosti. NA Gondoli se maximalno ceka 20-30 min i to jeste usko grlo,ali nije strasno. Da, evropski centri su kvalitetniji,veci, ali kao alternativa za nama dragi Kop,uvek. Vidimo se oko 20. Februara

Bartman
21.01.2010, 07:35
taman tad i idem tamo u vihren spa
kakav je nocni provod u banskom

Nikolay
22.01.2010, 00:54
Nocni zivot u Banskom....hm, sto se mene tice, nisam imao prilike da mnogo cunjam, jer se skijalo ceo dan.Ima par klubova u centru.Kod gondole ima veliki pub sa zivom svirkom uvece,ali ja bukvalno nisam imao snage.

trendo
24.01.2010, 01:22
Eto zavrsilo moje skijanje u Bansko (bar ove nedelje). No pre no sta sam seo da nesto napisem remizirajuci prvo sam procitao sto pise Vanelic2 na skijanje.hr. Moram da priznam da decko ima talenata za opisivanje stvari. On i jos poneko ko je bio tamo do 10.01. davali su slicne informacije (doduse i gazdarica hotela gde sam bio smesten dala je isti info) o guzvama u Bansko, no u periodu kada sam ja bio (i jos poneko sa foruma) mogu da kazem da guzve tada vise nisu bile ni priblizno takve. Na primer posljedna dva dana na gondolu smo dolazili oko pola deset i cekali smo za ulaz na istu ne vise od 5-6 minuta. O redu na zicarama, tesko da je bilo reda osim 21.01. kada je duvao jak vetar na platou i svi su sisli na cetvorosed na Siligarnik (na trosedu Todorka se jednostavno smrznes zadnjih cetiri stuba), sto znaci da Vanelic2 samo je imao nesrecno izabran termin. No za ovih pet dana skijanja zapazeno je to da temperature u Januaru u Bansko mogu biti stvarno veoma niske (21.01. vrh Todorke -13, ili sto bi moja cerka rekla iako je bila dooobro obucena : "nakupila sam se hladnoce za celu godinu"). Pitao sam gazdaricu kada njezina porodica ide na skijanje a ona kaze u Martu i normalno pitam zasta cak tada a ona mi kaze "pa nismo nenormalni da skijamo po ovako losem vremenu".
O tome sta radi a sta ne radi vec sam napisao i samo da ponovim ne radi staza 12 i donji dio staze 10 koi zavrsavanju na krajni cetvorosed Straiste koi isto tako nije radio. Pitao ljude koi stalno idu tamo zasto a oni kazu da za tamo treba vise snega u donjem delu i izgleda da taj deo im nije pokriven topovima. Pretpostavljam da ce Todorka posle zavrsenog takmicenja raditi normalno mada i sada je radila u gornjem delu ispod cetvoroseda ali nije uredzivana pa ko voli. Glavni utisak je da su sve staze bile veoma dugacki i siroke, ali i mnooogo tvrde i zaledzene i isto tako mnogo teske za pocetnike. Neki decki sa mnogo vrele krvi u sebi spustali su se kroz sumu ali utisak je da je suma veoma gusta, pa su koristili rascepi gde prolaze zicare ali i tu mnogo zaledzeno. Utisak je bilo da u Bansko ima malo mogucnosti za freeride i da glavna alatka sa skijanje treba biti skija koja je kratka, solidne tezine i veoma dobrih rubnika. Ako se izuzme staza sa vrha gondole do podnjozja duzine 11-12 kilometara i crna mogila (14) koja ne radi godinama Bansko se moze proskijati ceo za jedan dan, pa je pitanje koliko je tamo stvarnih 70km staza. Vecina staza su ispresecena spojevima izmedzu tako da moze se praviti kombinacija staza, aj sad ovuda - aj sad onuda, vozis se istom zicarom a imas utisak da se spustas razlicitom stazom pa se verovatno tako dobijaju ti kilometri. Sve zicare su brze (osim kada naravno uspore jer poneko lose sedne ili jos losije ustane). Cak i trosed koi nije isklopliv ima solidu brzinu sa svoju starost, mada merili smo da je brze cetvorosedom pa sidrom od Siligarnika do vrha Platoa, nego trosedom.
Imace mi smo koristili auto da dodzemo do gondole gde sam naravno placao parking 8 leva (4 evra) sto i nije strasno ako se uzme u obzir da sam trebao placati 1.5evo povratni bilet za minibus za jedan naravno za odnapred opredeljeno vreme polaska i vracanja, a ovako sam bio fleksibilan, ali to treba staviti u ukupni trosak ski bileta.
U Bansko ski rentala ima koliko oces ali mislim da je najbolje koristiti rental ski centra Ulem (oni gazduju ski centrom) a i oni koi imaju potrebu od ski instruktora najbolje je koristiti uslugu istih. Ostali rentali koih je dosta lice na ono "Balkanska posla" , ali to je moje vidzanje. Primetio sam da su instruktori najljubazniji sa englezima, tako da nije lose praviti se englez.
Ja sam koristio pristojan smestaj malog hotela (nisam koristio usluge agencije) sa druge strane Vihrena koi u svoj nasiv sadrzi "ksta" kao i vecina malih hotela. Uz smestaj imao sam i dorucak ali koristio sam i usluge hotela za rucak i zadovoljan sam i kvalitetom i cenom. O nocnom zivotu zao mi je momci ja sam porodican covek. U Bansko ima dosta ducana za ski opremu i odecu i najvise za ski accesories ali mislim da nije bilo najjeftinije sa obzirom na poteko istih. Kako i da je nasli smo u jednu radnju pododelo za skijanje ili donji ves od 100% poliester (valda se tako zvase ta sintetika koja se brzo susi) za 15 eura i ista je stvarno dobra stvar. Ispod odela sam nosio samo to i nista vise i bio stvarno zadovoljan.

milandejic
24.01.2010, 12:07
Eeeee kako se racunaju ovi levi,koliko su eura ili dinara 1 levi?????

paranoya
24.01.2010, 14:04
1 bgn = 0.51 eur
1 bgn = 0.37 gbp
1 bgn = 0.74 usd

trendo
24.01.2010, 23:21
u bankama 1eur=1.95leva
u menuvacnicama 1eur=1.85leva
banke rade od 08.30 do 17.00
a menuvacnice do kasnije

Bartman
25.01.2010, 11:01
hej trendo
bas htjedoh pitati
jel ima intersport ili slična trgovinaq opremom i kakve su cijene kad ih uspoređuješ sa austrijom npr
kupio bih si atomic d2 sl race, nove pa me zanima jesi li možda gledao cijene opreme
za taj donji veša kažeš 15 eur?
koja je marka?

trendo
25.01.2010, 15:08
Nema intersporta a male trgovine ima ali malih, moras prosetati ulicicom prema gondoli i levo prema h. Perun.
Cene ?!?!? nisam nikad bio u Austriju, daleko be brate to od Skopje
Donji ves je sigurno kinez, ali koga to briga nek trazi brend, bitno je bilo da je to taj materijal i da stvarno radi posao, nije ti hladno u njemu, brzo se susi i kad je vlazan ne lepi se na kozu

sasacg
25.01.2010, 15:53
Zna li se kakvo je stanje sa kolicinom snijega trenutno...Na banskoski,com pise da je od 100 do 125cm,ali mi to zvuci previse....

milandejic
26.01.2010, 16:46
Kakvo je stanje krajem februara na stazama,i da li da uzimam ski pass preko agencije ili direktno tamo????

volcom
26.01.2010, 20:40
Bolje je na licu mesta naravno

milandejic
27.01.2010, 12:09
Eeee hvala ljudi....Ja u februaru palim,gledao sam snimak sa tombe na sajtu banskog i jedva cekam da je overim . . . . . . :o))))

shaolin_master
27.01.2010, 12:17
Ako je neko bio u hotelu Shato, neka napise utiske o samom hotelu. Unapred hvala.

sunCica
28.01.2010, 08:34
Jel zna neko kad su oni FIS kupovi na banskom? Čula sam da tad ne treba ići jer zatvore jedu od važnijih žica.

volcom
28.01.2010, 10:51
Po fisovom kalendaru
nece biti u feb nego na kraju sezone
8.-9.4.2010

Bratko
28.01.2010, 12:04
Po fisovom kalendaru
nece biti u feb nego na kraju sezone
8.-9.4.2010
Uze mi rec iz usta (tj., s tastature :ok:)
Izgleda da je ove godine, zbog Olimp.igara, februar cist
http://www.fis-ski.com/
pa u podmeniju s leve strane CALENDAR upisite u polje "place", npr., Bansko.
pozz

p.s. Za neke sledece sezone, obavezno ispratite da li ima i kada su termini takmicenja u Banskom. Bilo koje takmicenje da je u pitanju, i nacionalno prvenstvo i/ili FIS takmicenje. Mi smo dve sezone za redom bili "taoci" pripremanja, tacnije "cuvanja" staza i snega, pa nismo vozili Tombu, Banderitzu, cak ni Balkaniadu jer su po njoj takmichari vezbali.

volcom
28.01.2010, 12:12
Bash najbolje staze si propustio mada u svom zivotu sam se vozio na boljim i crnijim :D

Bratko
28.01.2010, 12:40
Jedino Tombu obe sezone gledasmo s 4-seda .
Banderitzu i Balkaniadu vozismo druge godine,
ali Tombu ni tad....takmichenje je bilo predvidjeno tek za 3 nedelje :confused:
ali zbog malo snega oni su je nalivali i pravili led, da je ocuvaju,
pa nisu pushtali da se vozi.

p.s. Da me neko ne shvati pogreshno, Bansko je skroz dobar centar,
ali posle takvih iskustava i ovogodishnje posete Austriji :ski:
nema vishe dvoumljenja :ok: ...cak ni FIS kalendar ne morate da pratite.

sunCica
28.01.2010, 14:20
Hvala vam puno, a na kom sajtu mogu da vidim da li ima domacih takmicenja!!!

volcom
28.01.2010, 16:31
ne
samo za one sto su za fis poenima ili internacionalnog karaktera

sunCica
28.01.2010, 17:07
Ok hvala !!!

flopo
28.01.2010, 17:27
Bartman > bansko atomic d2 sl race = ~1000 EU

poz,
F

Bratko
28.01.2010, 18:16
ne
samo za one sto su za fis poenima ili internacionalnog karaktera
Hm, miiiislim da na istom sajtu ima raspored i (inter)Nacionalnih takmicenja ;)
Samo neke od skracenica iz padajuceg menu-ja "Category":
NC = NationalChampionships
EC = EuropeanCup
CHI = Children

p.s. sve u svemu, bar do sredine marta ne morate da brinete za Bansko...osim ako naglo ne otopli, pa ranije krenu da chuvaju sneg/led za 8-9.april.

Bartman
29.01.2010, 07:38
Bartman > bansko atomic d2 sl race = ~1000 EU

poz,
F
flopo - thx -
reci cu samo da nije nikako dobra cijena
ali dobro
hvala na inf.
bit ce red kupit ih ovdje pa ponijet

flopo
29.01.2010, 16:43
@Bartman ,
Slazem se da cena je prevelika,U globali D2 sl race su oko 999$,i kada vidish da sve sta je u $ kod nas je transferirano u EU,izlazi da je cena`normaln

Bartman
30.01.2010, 09:06
@Bartman ,
Slazem se da cena je prevelika,U globali D2 sl race su oko 999$,i kada vidish da sve sta je u $ kod nas je transferirano u EU,izlazi da je cena`normaln

ma sve jasno i puno hvala
kod nas se moze preko kluba nabavit puuuuuno jeftinije
pitao sam da vidim da li je moguće da i tamo budu cijene tu negdje
pozdrav

sasacg
01.02.2010, 21:13
Ima li clanova koji su bili u hotelu Lion ili znaju nekog ko je bio?

Trebalo bi da idemo tamo od 13.02. pa me interesuju utisci iz prve ruke...

Zna li se trenutno stanje u Banskom,jer ovima sa njihovog sajta i ne verujem sto se tice visine snega

pozz

JasminaT
01.02.2010, 23:05
Mi nismo bili u Lionu ali sam na drugim forumima našla sve OK komentare za hotel.
što se tiče visine snega, nemoj da se brineš uopšte, mi smo bili od 16. - 23. januara i bilo je sasvim dovoljno snega, skijanje bez problema. u samom Banskom nije bilo snega, tek je pao, možda 2-3 cm noć pred naš povratak, ali su staze bile super. Jedino je onaj deo Ski Road, već kod gondole bio sav pod veštačkim snegom, ali ljudi ništa ne prepuštaju slučaju.
Lepo se provedi, i uživaj

sasacg
02.02.2010, 00:00
OK,hvala puno za info :)

striker74
03.02.2010, 16:37
Bili u Florimont Casino&SPA bas lep hotel, hrana OK (svedski sto dorucak i vecera), bazeni i spa radili od 09-21, staze uredjene, guzve na gondoli skoro da nema (23-30.01.2010) pogotovo pre 09 ujutru, posle toga oko 15-20min. cekanja u red nista strasno, snega na stazama bilo dosta sve do gondole dole u gradu posto topovi rade non-stop, ali bilo i leda ispod verujem da je sada situacija jos bolja posto je palo jos snega, sve u svemu lep provod i dosta skijanja ti zelim

sasacg
03.02.2010, 18:01
Informacije koje ulivaju nadu :wink:

Hvala :)

sasacg
12.02.2010, 00:49
jbt prognoziraju od utorka 10-13 C temperaturu sa kisom :(

Koji baksuz

Bartman
12.02.2010, 08:04
jel mi moze netko reci kojim danom je nocno, na kojoj stazi i kolika je nadoplata uz ski pass?
thx

skidoo
14.02.2010, 11:33
Bansko je totalni cool. Alpski kulturoloski specijalitet - ski-turizam, ali u balkanskom ambijentu... Cista egzotika!
Skijaliste je solidno, u gradicu ima sve-i-svasta-za-svakoga, a sve to postaje velika i mocna "budza", sa lepim perspektivama...
Barty, nocno ti je najbolje na stazi: "Ul. Pirin", ... ili mehana "Stari komita"...

milandejic
16.02.2010, 12:58
Cene kakve su po nocnim klubovima ??!!

Bartman
16.02.2010, 13:47
i mene zanima, hahahahaha
samo cijene čega?

Pink
17.02.2010, 20:48
Hahaha Bartman-e baš si uporan!!!

Nikolay
18.02.2010, 04:48
da li neko zna prognozu od 20.feb. NA zvanicnom sajtu pise da je u sred noci neki sitni plusic....2...3....i kao ima 175-195 cm snega.....koliko su tacni uopste ovi podaci?

shaolin_master
18.02.2010, 07:26
@ Nikolay
Po mom iskustvu a verujem i drugih najtacnija kratkorocna prognoza je na http://www.snow-forecast.com/resorts/Bansko/6day/mid
Cesto se menja kao sto se vreme menja ali je tacna. Imaju snezni alarm koji do sada nikada nije omanuo.

P.S.
I ja cu biti u Banskom od 20. feb, zelim ti dobro vreme i jos bolje skijanje, kao i sebi :)

Bartman
18.02.2010, 12:34
znaci bit ce nas
op op op op

dmostarac
18.02.2010, 14:16
Ima li neko neki info za Vihren Palace hotel?
Idem sa drustvom u sopstvenoj reziji bez nasih agencija kolima od 27.02 pa se nadam da ce biti ok.(rezervacija preko neta,jeftinije :sm021:)
Ako je neko bio u Banskom ranije jel zna mozda kakve su tamo cene ski opreme(za kupovinu a ne rentiranje) posto mislim da niko nije o tome pisao na forumu.(pancerice,jakne i ostalo)
I kakva je uopste ponuda iste?

Bartman
18.02.2010, 14:22
ja sam se interesirao jer putujem sutra
skupo uglavnom
isto idem u vihren pa cu pisat ako se dokopam nekog kompa tamo
reci cu ti i za opremu ako imaju neke popuste tamo, nemas beda
poz

Nikolay
18.02.2010, 17:56
dmostarac.....ponuda ski opreme je velika.U okolini gondole ima nekih veoma zanimljivih radnjica sa opremom, ali kao sto kaze bartman, nije nesto bash povoljno, ali ko zna, mozda ona kriza, ovo ono....naravno, najvise ima u ponudi rukavica, kapa naocara i ostale pratece opreme, toga ima kao blata.

shaolin....surfovo sam po netu sto se tice prognoza, gore od plusa je da padne kisa, tako da.....jos sam pazario nove skije ima lepo da ih "krstim" po kamenju izgleda

Bartman
19.02.2010, 07:54
u je.....
sad si mi pomogao da odlucim ipak ponijeti nesto starije skije
nove su mi preskupe da ih tako krstim

shaolin_master
19.02.2010, 08:17
Mislim da skije necete krstiti po kamenju, bar po mom iskustvu od prosle godine o tome kako su pripremljene staze. Kada sam bio po zvanicnom sajtu je bilo 2,5m snega, ne mogu da se setm da sam video i jedan kamencic a kamoli kamen :)

colonialist
19.02.2010, 10:25
Ovako,
ja sam se vratio u utorak i to mi je 2. put ove godine da idem u Bansko. Snega ima i previse. Staze su bile sredjene ali je npr u ponedeljak guzva na gondoli bila toliko velika da se cekalo preko 2 sata. Ako se nastavi ovim tempom, milim da ce im trebati jos jedna, mada sam cuo da ce se prosiriti na susednu padinu i kao ocekuju da ce biti ukupno 200 km staza i jos jedna gondola.
Vihren je hotel sa 4* ali mi se niko nije hvalio smestajem tamo.
Sto se tice kupovine tamo e to Vam mogu reci sve.

Goldwin komplet na snizenju kosta oko 700 evra
Bogner isto na snizenju je oko 700 a novi modeli oko 1500 evra
Treba ici u Besson (hotel Strazite) jer moze da se kupi (manje velicine) jako povoljno Besson oprema, Halti i Phoenix.
Sve ostale radnje su manje vise falsh i ponuda je raznolika. Skije su skuplje nego kod nas kao i pancerice a rukavice i kacige nemojte ni gledati. Ono sto vredi je skuplje nego ovde a kopije ne vrede pa ih nemojte kupovati ni za male pare.

Naravno da napomenem, nemojte ici u Hotel Banderica jer je ski bus kao GSP 90-ih i vrlo su neljubazni.
Moja topla preporuka je Belevedere Holliday Club ili Royal Towers kao i Hotel Lion.

Ako nesto jos treba, pitajte...

volcom
19.02.2010, 12:36
a i taj Strazite je dobra preporuka za hotel
ja licno bio

dmostarac
19.02.2010, 17:48
Zivi bili pa videli :)
Javicu ja sveze utiske iz Banskog sledece subote kad odem tamo.
Dobro da su snizenja pa da kostaju po 700 eur :),ipak cu ja ovde da kupujem opremu onda :)

JasminaT
19.02.2010, 20:46
Evo ja da pohvalim smestaj u Vihren Palace-u. Mada sam vec postavila opis hotela. Klopa je super, do duse, mogu da pricam samo o dorucku. Sobe/apartmani su super, cisti, spa centar je vise nego korektan. Zdravlje boze, mi cemo dogodine opet tamo. Sto se tice scena ski opreme, ja gledala, naravno, zenske modele, i videla super Brugi jakna i pantalone za 120 evra na snizenju.

Lepo skijanje svima koji idu!

sasacg
21.02.2010, 00:39
Mi smo se danas vratili iz Banskog.

Sto se vremena tice,tempreratura je ovih 2-3 poslednja dana bila u plusu u samom gradu,kao i na Bunderici i Shiligraniku,dok je na vrhu tj Todorki u minusu.Danas je bilo +7 kad smo kretali oko 11h po njihovom vremenu

Mi smo se plasili da nece biti snega jer se u putu kao Bankom skoro i ne vidi beli pokrivac sa strane.Kad smo stigli u grad,sneg se topio i bilo ga je po nekim gomilicama i relativno malo za zimski centar(to je utisam vecine koji prvi put dolaze ovde)...Medjutim cim se popnete gondolom na planinu shvatite da snega ima saaaaasvim dovoljno-po debljini na krovovima kafica bar metar i kusur.Odmah u nedelju je palo jos nekih 30cm snega.Vreme je bilo ok,kao sto sam i rekao prvi dan skijanja 14.02. padao je sneg.Sledeca dva dana je bilo prelepo,suncano ali i dovoljno hladno za tvrde staze.Naredna dva dana je bilo magle i kise,ali nije smetalo onima koji su hteli da skijaju,jer su staze bile sasvim ok.Poslednja dva dana je temp bila u plusu,ali citav dan vedro,staze tvrde,prvi vrhu malko zaledjene,ali taman koliko treba :) Sve u svemu-raj za skijanje :)

Jedna od stvari koje mogu da idu na zivce jesu guzve na gondoli.Za vikend je previse Grka,a u nedelji kad smo mi bili je,kako mi rece jedan clan na pm,bio je i raspust Englezima,pa je njih vise od pola,sto je dodatno povecalo broj skijasa.Od sest dana skijanja,3 je bila guzva,gde se na gondoli cekalo od 45min do skoro dva sata,dok je 3 dana moglo da se useta bez igde ikog...Na ski liftovima ima guzve ,ali se ne ceka vise od 10min jer sve ide brzo,posebno na cetvorosedima...

Mi smo bili u hotelu Lion i zadovoljni smo smestajem,hranom i celokupnom uslugom...
Cene na stazi su sledece: Tuborg u flasi od 500ml -6leva,coca cola-4 leva,voda-3leva,kuvano vino-6 leva...Uglavnom nije preterano,mada se ne moze reci da je jeftino...

Sta jos reci,Bansko je definitivno puuuuuuno bolji izbor od Kopaonika,da nema guzve na gondoli,ocena 8 od 10 bez problema.Sto se nocnog zivota tice,to i nije bas razvijeno u ovom zimovalistu,ali kome je do skijanja,Bansko je pravi izbor po ok ceni :)

Sve sam ovo zbudzio na brzinu,ali se nadam da ce nekom koristiti...

pozz

sasacg
22.02.2010, 19:15
Evo i par slika:

http://i165.photobucket.com/albums/u61/sasacg/CIMG9086.jpg

http://i165.photobucket.com/albums/u61/sasacg/CIMG9087.jpg

http://i165.photobucket.com/albums/u61/sasacg/CIMG9094.jpg

http://i165.photobucket.com/albums/u61/sasacg/CIMG9132.jpg

http://i165.photobucket.com/albums/u61/sasacg/CIMG9287.jpg

sasacg
22.02.2010, 19:17
http://i165.photobucket.com/albums/u61/sasacg/CIMG9290.jpg

http://i165.photobucket.com/albums/u61/sasacg/CIMG9303.jpg

dmostarac
23.02.2010, 14:52
Svaka cast za slike. Lepo

colonialist
23.02.2010, 15:03
Odlicne slike, bravo...
Ja nesto nisam mogao da odlim pa sam odmah uplatio za 27.02.2010. jos 7 dana u Royal Towers...
Idem sa klincem pa cu vas sve izvestiti kakva je ski skola tamo posto kosta 140 evra sa ski pasom i 6 dana po 4 sata skole...

Mostarac... imas u MAX SPORT-u u Banskom (strazite) odlicnu opremu za manje pare i dosta Besson stvari ali do broja 54 sto je za one do 190 cm visine ali i do 90 kg...

dmostarac
23.02.2010, 15:09
Taman se uklapam u te dimenzije i tezinu do sledeceg svinjokolja i bozica :)
Hvala, ali pokupovao sam opremu ovde kod nas po savetu nekog ovde na forumu ranije.
I ja sam u Banskom od 27.02 u Vihren palace tako da ce nas biti dosta i u tom periodu izgleda

colonialist
23.02.2010, 15:19
pa.... vidjam nase ljude stalno tamo ali su nas drasticno pretekli Grci, Rusi i Britanci.
Nasi se lako prepoznaju po opremi koja mora da bude tip top (mislim na skijase posto su mi borderi svi isti) a mogu se prepoznati po posebnom nacinu skijanja (sastavljene noge i sed pozadi) sto je tipicno za Kopaonicko-fenserski stil.
Inace, Vihren nije los ali mi se cini da za te pare ima boljih hotela.
Provod u ovo vreme ne ocekujte jer ce biti prazno nocu skoro svuda osim posle 24h u bugarskoj diskoteci koja vam se nikako nece dopasti ni po muzici ni po ljudima.

Cekanje na gondoli me sve vise zabrinjava jer je PONEDELJKOM nenormalna guzva !!!
Ostalim danima ako zanemarimo petak i subotu je dobro..
Mislim da ce Bugari morati da razmisljaju o povecanju kapaciteta gondole.
Sto se tice staza, ne secam se kada sam cekao na nekoj zici vise od par minuta i cak u vreme najvece navale a to su prve dve nedelje februara...


Srecno svima i dobro skijanje..

Gledao sam progonozu...mozda i bude malo sunca u nedelju, utoprak i sredu ako ovi ne lazu.... http://www.zoover.co.uk/bulgaria/bulgaria/bansko/testimonials#tabs

plecko
23.02.2010, 15:26
moze li neko da postavi sliku te gondole, da vidim kako to izgleda ?

dmostarac
23.02.2010, 15:58
Pa kako si znao koliko smo para platili Vihren :).
Kako god mislim da 110 eur po osobi, 7 nocenja u dvokrevetnom apartmanu sa doruckom u Vihren palace sa 4* i nije mnogo, po meni je cak dzabe ali ok svako ima svoje misljenje.
Mi smo ovo direktno preko neta uplatili a ne preko nasih nazovi agencija.

sasacg
23.02.2010, 16:05
moze li neko da postavi sliku te gondole, da vidim kako to izgleda ?

http://i165.photobucket.com/albums/u61/sasacg/Photo444.jpg

flopo
23.02.2010, 18:56
guzva u bansko ,>

http://www.youtube.com/watch?v=7enTdfaOE6Y

Ima plan za 2ra gondola :)

sasacg
23.02.2010, 19:40
Uhhh ovo je bas zestoka guzva,jedno 2-3 puta vise ljudi od najgore guzve kad sam ja bio

colonialist
24.02.2010, 09:17
e to je dzabe... bas dzabe... Gledao sam kasnije cene Vihrena i video da je povoljan ali su mi u filip Travel-u rekli da je sve popunjeno do kraja sezone!!??

kompe
24.02.2010, 10:50
E kad smo vec kod Vihren palace-a...
Idem sad u subotu,pa me zanima kakva je situacija sa posudjem i escajgom u app.(ja idem u onaj sa dve spavace sobe).Naime u prospektu agencije boldovanim slovima pise da toga nema u kuhinji u app?
Ajde neko ko je bio da se malo raspise :)

dmostarac
24.02.2010, 15:25
Za escajg ne znam to ce ti neko drugi odgovoriti.
Zna li neko da li treba PP aparat u kolima u Bugarskoj.Na sajtu AMSS pise da je obavezno pa ne bi da me uvati neki lokalni pandur koji razmislja kao Mirko Alvirovic i njegov mladjani sincic :):yay:

JasminaT
25.02.2010, 23:57
E kad smo vec kod Vihren palace-a...
Idem sad u subotu,pa me zanima kakva je situacija sa posudjem i escajgom u app.(ja idem u onaj sa dve spavace sobe).Naime u prospektu agencije boldovanim slovima pise da toga nema u kuhinji u app?
Ajde neko ko je bio da se malo raspise :)

Od escajga i posudja nema nista, u stvari, samo ako imas srece da je doneo neko u smeni pre tebe, pa ga mrzelo da vraca. to je bio slucaj kod nas. Na recepciji nisu bas radi da ti to obezbede iako su meni neki vajni menadžeri iz Marketing & Sales department-a u mail prepisci rekli da se samo javim na recepciju i sve ćemo dobiti. ja se javila i ništa nisam dobila :(. Dakle, ponesite sve što vam treba.
Ne treba da nosite peškire i bademantile, sve vas čeka u apartmanu. Čak i papuče za hodanje po sobi, i još jedne za odlazak u spa centar.

JasminaT
26.02.2010, 00:02
Za escajg ne znam to ce ti neko drugi odgovoriti.
Zna li neko da li treba PP aparat u kolima u Bugarskoj.Na sajtu AMSS pise da je obavezno pa ne bi da me uvati neki lokalni pandur koji razmislja kao Mirko Alvirovic i njegov mladjani sincic :):yay:

Mi smo nosili PP aparat, posebno zato što je auto na pravno lice. ja sam pronašla na netu EU dokument sa zahtevima za svaku zemlju, tu piše da treba PP ali da nemaju tačno određeno bilo šta po pitanju zimskih guma (2 ili 4). Pri tom su mi u AMSS-u, telefonom jednom rekli da treba 2, a mom suprugu da treba 4 zimske gume. Mi išli sa dve zimske gume na kolima + lanci u gepeku (za svaki slučaj, fala Bogu, slučaj se nije desio :)).

JasminaT
26.02.2010, 00:05
Pa kako si znao koliko smo para platili Vihren :).
Kako god mislim da 110 eur po osobi, 7 nocenja u dvokrevetnom apartmanu sa doruckom u Vihren palace sa 4* i nije mnogo, po meni je cak dzabe ali ok svako ima svoje misljenje.
Mi smo ovo direktno preko neta uplatili a ne preko nasih nazovi agencija.

Toliko je, od prilike i nas izašlo, a išli smo preko agencije (preko FIlipa). Za 3 odraslih + 3 dece (11, 10 i 2 godine) = 400 evra, sa doručkom. U filipu je taj apartman (sa dve spavaće + dnevna) bio 360 evra za 4 osobe (dakle 90 evra po osobi sa doručkom) i još su davali 10% popusta za uplate do 1.11.2009, što smo mi iskoristili.

colonialist
26.02.2010, 10:56
Sto se tice puta do Banskog, nije vam potrebna nikakva posebna oprema, mislim na lance. Naravno zimske gume vam cuvaju glavu jer na temperaturama manjim od +5 letnje gume klizaju i slabo koce pa je to obavezno!!
Obratite POSEBNO paznju na oznaku od 50 km negde 10 km od granice jer je tu policiski punkt i sigurno ce Vas upecati a kazne nisu male.
Nema serpentina, nema velikih zavoja do samog mesta i od Jagodine ima tacno 403 km i meni treba sa granicom maksimum 5,5 sati. Ima samo jedno "glupo" skretanje posle Sofije na koje trebate obratiti paznju jer se ide ispod nadvoznjaka pa levo prema Blagojevgradu. Tu mozete da napravite gresku koja ce Vas kostati najmanje 50 km lutanja...

Vinjetu kupite odmah na granici!!!
U samom mestu je sve cisto osim kada smo mi bili pre dve nedelje kada je bilo preko 1 m snega svuda ali su to ocistili za jedno pre podne.
Nemojte nikako parkirati tamo gde je zabranjeno posto mi se cini da cekaju u zasedi za vam pauk odnese auto!!
Ski pas nikako ne kupujte pre skijanja nego dan pre jer su guzve nedeljom i narocito ponedeljkom nenormalne!!
Mada pored dva poradajna mesta pored ulaza u gondolu ima i jedno na ski servisu koje niko ne provaljuje i tu je red mali ili ga nikako nema. Btw, tu radi jedna Bugarka sa lepim plavim ocima..xixixi....

Srecno svima koji idu ove subote (27.02.2010.) pa mozda se i vidimo tamo...

dmostarac
26.02.2010, 12:23
OK onda se vidimo kod ski servisa sutra eheheheh :ski:

kompe
26.02.2010, 16:34
Od escajga i posudja nema nista, u stvari, samo ako imas srece da je doneo neko u smeni pre tebe, pa ga mrzelo da vraca. to je bio slucaj kod nas. Na recepciji nisu bas radi da ti to obezbede iako su meni neki vajni menadžeri iz Marketing & Sales department-a u mail prepisci rekli da se samo javim na recepciju i sve ćemo dobiti. ja se javila i ništa nisam dobila :(. Dakle, ponesite sve što vam treba.
Ne treba da nosite peškire i bademantile, sve vas čeka u apartmanu. Čak i papuče za hodanje po sobi, i još jedne za odlazak u spa centar.

Hvala puno Jasmina puno ste nam pomogli...:sm017:

@colonialist Hvala za savete oko puta i u samom mestu...

@dmostarac Vidimo se na gondoli :sm018:

Nikolay
27.02.2010, 23:24
da vidimo, upravo se vratih pre 2 sata iz banskog, kolima. Suma sumarum...... jaka trojka od 1 do 5. Prvo, vreme nas je katastrofalno sluzilo, iskusio sam sve vremenske neprilike, a sunca, samo za lek, na jedan dan.
Vremenske prilike na stranu, to je ono na sta se ne moze uticati i zaliti. Ono sto je porazavajuce jesu guzve na stazama i gondolama. Imao sam tu srecu da samo 2 dana idem gondolom, posle toga smo isli kolima do vrha.plati se 10 leva (5 evra) za parking, ali se zato skija po skoro netaknutim stazama.Inace, skijanje je trajalo do 12-1, u zavisnosti od toga koliko vreme dozvoli, velika vlaga, visoka tempreatura i veoma velika frekventnost na stazama ucine svoje, a staze se preko dana ne utabavaju. Bansko je uveliko premasilo smashtajnim kapacitetom skijashke kapacitete, tako da nema vise svrhe odlaziti tamo dok se ne izgrade bar jos 3-4 zica ili jos jedna gondola. Napominjem da su uslovi za skijanje odlicni i da su tereni raznovrsni, cak po meni, malo i zahtevni. Daleko bolje nego skijanje na Kopaoniku,staze duze.Definitivno se vracam, ali samo kad se izgrade nove zice!

sasacg
28.02.2010, 00:08
Bansko je definitivno prebukirano brojnim hotelima,a samim tim i brojem turista na stazama...

Ali ono sto je jako dobro: ako pogledate oko Banskog,ima toliko potencijala da se napravi stotine kilometara fenomenalnih staza!

Toliko planina ima,da mi se cini da nisu iskoristili ni deseti dio kapaciteta...

Pink
28.02.2010, 19:33
I ja sam se sinoć vratila iz Banskog. Ovo mi je bio prvi put i utisak nije loš. Na gondoli je svakog jutra bila užasna gužva, prvog dana smo čekali preko sat vremena da se ukrcamo!!! Na stazama je bilo baš mnogo skijaša, rekla bih previše. Inače su staze bile lepo sređivane, ali na žalost vreme je bilo takvo da se poslepodne opuštao sneg, lepio za skije i pravili se hupseri. Samo na jednoj stazi sam videla da je istrčao kamen i htela sam da ga slikam :) Drugarica je išla u grupnu školicu skijanja i imam utisak da je kvalitet ove usluge niži nego na Kopu, a i ima manje tako laganih staza za početnike. Staze su jako široke i dugačke i sve su teže od onih na Kopu. Tako na primer staza koja je označena kao plava ima dosta 'crvenih' delova, crvena 'crnih', a crne su pa isto crne kao na Kopu samo su zbog dužine dosta naporne. Koncept staza je potpuno drugačiji dok na Kopu skijaš sa brda na brdo, ovde skoro sve staze kreću sa jednog brda, kao što se sa Pančića spušta više staza. Meni je to malo monotono pošto volim da uživam u raznovrsnim pejzažima :) tako da ću i dalje ići i na voljeni Kop. A da, i na žicama su gužve kao kod nas, a pošto ima puno srba ima i gaženja skija i guranja :)))) Hotel Florimont je super sa super cenom, udaljen je desetak minuta od centra i oko pola sata lagane šetnje do klubova u blizini gondole gde jedino i ima noćnog provoda. Posebno mi se dopalo što sam mogla da svakodnevno koristim saunu, bazen i đakuzi koji su ušli u cenu smeštaja! Cene u gradu su Beogradske, na stazama naravno Kopaoničke :) Noćni provod... hm... ako upadnu dve vesele cice u pab prepun ludih engleza onda se dobije jako dobra žurka :)))))

Bartman
01.03.2010, 09:02
u potpunosti se slazem sa prethodnim postovima koji govore i moje utiske

anchilli
01.03.2010, 10:46
I ja sam se sinoć vratila iz Banskog. Ovo mi je bio prvi put i utisak nije loš. Na gondoli je svakog jutra bila užasna gužva, prvog dana smo čekali preko sat vremena da se ukrcamo!!! Na stazama je bilo baš mnogo skijaša, rekla bih previše. Inače su staze bile lepo sređivane, ali na žalost vreme je bilo takvo da se poslepodne opuštao sneg, lepio za skije i pravili se hupseri. Samo na jednoj stazi sam videla da je istrčao kamen i htela sam da ga slikam :) Drugarica je išla u grupnu školicu skijanja i imam utisak da je kvalitet ove usluge niži nego na Kopu, a i ima manje tako laganih staza za početnike. Staze su jako široke i dugačke i sve su teže od onih na Kopu. Tako na primer staza koja je označena kao plava ima dosta 'crvenih' delova, crvena 'crnih', a crne su pa isto crne kao na Kopu samo su zbog dužine dosta naporne. Koncept staza je potpuno drugačiji dok na Kopu skijaš sa brda na brdo, ovde skoro sve staze kreću sa jednog brda, kao što se sa Pančića spušta više staza. Meni je to malo monotono pošto volim da uživam u raznovrsnim pejzažima :) tako da ću i dalje ići i na voljeni Kop. A da, i na žicama su gužve kao kod nas, a pošto ima puno srba ima i gaženja skija i guranja :)))) Hotel Florimont je super sa super cenom, udaljen je desetak minuta od centra i oko pola sata lagane šetnje do klubova u blizini gondole gde jedino i ima noćnog provoda. Posebno mi se dopalo što sam mogla da svakodnevno koristim saunu, bazen i đakuzi koji su ušli u cenu smeštaja! Cene u gradu su Beogradske, na stazama naravno Kopaoničke :) Noćni provod... hm... ako upadnu dve vesele cice u pab prepun ludih engleza onda se dobije jako dobra žurka :)))))

Pink, preko koje agencije si išla u Florimont?

Pink
01.03.2010, 11:32
Preko Jolly-ja.