PDA

Pogledati punu verziju : Bela Reka



svetskigigacar
10.01.2009, 11:36
Video sam na infokop.net fotografije koje je ostavio "Kop", a i sam sam se spustio pre par dana niz BR.

Zao mi je zbog svega sto se dogadja, ali mislim da ne smemo samo da kukamo i da se nerviramo, vec da nesto po tom pitanju i uradimo. Prvenstveno zbog toga sto je BR jedna od najlepsih staza u okruzenju.

Eto, ono malo sto bismo mi ljubitelji skijanja, planine i Kopaonika mogli da uradimo, jeste da organizujemo jednu radnu akciju, da se staza ocisti, sredi onaj stenoviti Levak i da se resi pitanje onih stubova, a najmanje sto Skijalista Srbiije mogu da nam pomognu je da obezbede minimalnu mehanizaciju. Eto, imamo celo sledece leto za to, pa mozemo da organizujemo jednu ORA. Samo se treba obezbediti da ce sve to ispratiti ovi budzovani iz SS.

Pozdrav.

AlexTheGreat
10.01.2009, 21:44
Moze... A za uzvrat svi koji ucestvuju dobiju dozivotno besplatan trensport zicarama skijalista srbije...

svetskigigacar
11.01.2009, 14:14
Sto se mene tice ja sam za akcijanje uvek. Neka Stevs npr. vidi sa ovima iz skijalista da li bismo mi to smeli da obavimo i da li bi nam oni pomogli, uz naravno adekvatnu nagradu u vidu sezonskog ski pasa za vise sezona, jelte.

Ajde da pokrenemo nesto, a ne samo da sedimo, plus, bice dobra zajebancija tokom leta ta dva, tri dana, citaj :dziveli:

Tadija_91
11.01.2009, 14:46
i ja sam za...

IvanQ
11.01.2009, 15:19
I ja sam za (naravno, sezonski pass bez slike se podrazumeva :))

nevakoc
11.01.2009, 19:43
hm? i ja sam za, mada mi ovo za ski-pas deluje suvise dobro... sumnjam da ce pristati na to:dontknow:

ibane
11.01.2009, 21:52
Evo jos jednog dobrovoljca za ORA u zamenu za sezonski ski pass :-)

andrijapajic
12.01.2009, 04:46
hmmm... lepa ideja! let's do it :)

kop
18.01.2009, 17:37
Bela reka 1 je ociscena, a i dvojka sve do levka. Tako zicnicar tvrdi. Ali to uopste nije primetno.
POSLE PISANjA INFOKOPA BELA REKA 2 JE UTABANA !!!

I ja sam razmisljao kako bi bilo da se napravi neka akcija, zaista bi bilo dobro.
Ipak, zicnicar kaze da ce je srediti za sledecu sezonu.

Nikola Milosavljevic
29.01.2009, 12:39
Dzabe sredjivanje, kad, kako je krenulo, ispod 1800m sneg vise nikada nece biti kvalitetan kao nekad. Da ne pricam o 1100 na koliko se spusta Bela reka (uzgred moja omiljena staza, ujedno i jedina ozbiljna na Kopu).
Voleo bih da gresim...

frrka
21.12.2010, 15:32
Da ne otvaram novu temu. Da li se zna u kom periodu ima najvise sansi da se uhvati neki sneg na BR 1 i 2?

Idem u app u brzecu pa me to zanima. Planiram da idem od 26.2 do 5.3.
To mi deluje kao najidealni period.

Vec sam uplatio jahorinu od 19.2 do 26.2 tako da taj period otpada. Ili pre ili posle toga.

Ivan Bgd
21.12.2010, 16:33
Da ne otvaram novu temu. Da li se zna u kom periodu ima najvise sansi da se uhvati neki sneg na BR 1 i 2?

Idem u app u brzecu pa me to zanima. Planiram da idem od 26.2 do 5.3.
To mi deluje kao najidealni period.

Vec sam uplatio jahorinu od 19.2 do 26.2 tako da taj period otpada. Ili pre ili posle toga.

kad padne 2.5 metra snega. Mislim da tako nesto cekaju odgovorni da bi pustili tu stazu.:sm022:
A kada ce to pasti to ti niko ne moze predvideti.
Koliko godina idem na Kop i nijednom nisam imao tu srecu da je otvorena ta staza ili da barem ima snega da ne izorem skije totalno.
Jednom sam bio kada je bas besno napadao sneg i bilo ga je preko 1 metra i opet nisu pustili te staze.

Tako da ako te bude htelo radice ako ne nisi imao srece i to je to.
Pa sa srecom!
Pozdrav

marsi
26.12.2010, 23:23
poslednje dve sezone sam provodio dosta vremena u brzecu, i ako se dobro secam bele reke su radile sve ukupno 3-4 dana... u martu uvek bude najvise snega ali nazalost ni jednom nisu pustili staze... tako da kontam da skijanje na belim rekama moze da se zaboravi, sem ako nisi ljubitelj off piste skijanja, a i ako jesi onda je pozeljno da ti neko od drugara/rodjaka radi u nekom od ski servisa :) ovo vazi za gornju stazu, dok donji deo uglavom moze da se odskija bez posledica po neutabanom snegu...
prosle sezone pred kraj umesto da utabaju staze oni su ugasili zicu jer nije bilo dovoljno ljudi...

chaghaboo
27.12.2010, 09:27
Prošle godine sam bio u Brzeću negde od 14. do 20. februara, ako se dobro sećam, i imao ludu sreću da su BR radile sve vreme. Uglavnom su žice radile da bi spuštali skijaše smeštene u Brzeću, ali i staze su bile sređivane pa ko je hteo mogao je da se na skijama spušta do dole :sm021:
Jedino je bio problematičan onaj deo BR2 koji je kao niz nos zbog toga što je izuzetno strm i bukvalno sljušten skijama jer verovatno svi upiru skijama plašeći se nagiba.

Nema pravila kada će raditi jer zavisi uglavnom od vremenskih prilika. Eto prošle sezone sam skijao i Bele Reke i Krčmar i Gobelje, a znam ljude koji dugo skijaju i nikada nisu uhvatili te staze da rade. A inače po meni su sve te staze fenomenalne, pogotovu BR2.

Bojan87
27.12.2010, 13:34
Pa mislim da su bele reke otpisane vec odavno i da se one nikada nece srediti. Mislim da je tako i po master planu.

Krcmar i Gvozdac su sada maksimalno iskoriscene i kad god ima dovoljno snega one su u funkciji, i fantasticno su sredjene. Koliko sam video od ove godine krcmar ima i osnezavanje tako da ce sada i mnogo duze biti u funkciji.

plageton
27.12.2010, 13:58
Kakve veze ima Krcmar?

chaghaboo
27.12.2010, 17:02
Prosto ne mogu da verujem da će da ugase Bele reke jer se u Brzeću gradi na svakom koraku. Bio sam prošle godine i evo pre par vikenda a u međuvremenu se dole izgradilo nekoliko povećih hotela. Te hotele sigurno grade ljudi koji su bliski nadležnima pa ne verujem da bi ulagali u mesto koje neće biti povezano sa skijalištem.

zloglasni
27.12.2010, 17:29
Prosto ne mogu da verujem da će da ugase Bele reke jer se u Brzeću gradi na svakom koraku. Bio sam prošle godine i evo pre par vikenda a u međuvremenu se dole izgradilo nekoliko povećih hotela. Te hotele sigurno grade ljudi koji su bliski nadležnima pa ne verujem da bi ulagali u mesto koje neće biti povezano sa skijalištem.
Pa zica ce ko i do sada da radi za izvlacenje i povratak tako da zapustanje staza nece imati nikakav efekat na ljude koji odsedaju dole a drugo kec moze ocas posla (mislim na kolicuna ulozenog rada i kesha - to bi verovatno i sami hoteli dole mogli da organizuju) da se sredi i da se koristi kao staza za ucenje za ljude koji odsedaju dole

pailhead
27.12.2010, 21:50
Brzece je meni fantasticno. Problem je sto se haoticno izgradilo i u toj vezi sa skijalistem. U NAJMANJU ruku mogu da puste zicu pola sata ranije, i pola sata kasnije, a ne obrnuto. Odrzavanje staze kako znaju i umeju (makar pravili tonu snega na vrhu pa nekako nanosili) je isto prioritet inace nista od brzeca.

Bojan87
27.12.2010, 22:17
Pa planirana je gondola iz brzeca do ski centra, tako da dok ne odrade gondolu ove dve zice ce raditi izvlacenje turista iz brzeca

braneso
27.12.2010, 22:18
Pretpostavljam da je jedan od razloga što neće da srede BR i povežu Brzeće sa ostatkom skijališta jer bi većina ljudi odsedala u Brzeću na jeftinijem smeštaju a uz to idu i gužve na polaznoj žici...

Milanpop
27.12.2010, 22:22
A mozda i Cika Kole malo lobira kod drugara Dinkica da ne zuri, ipak treba da se vrate parice koje su ulozene a pritom Kop belezi konstantan pad u posetama

sasacg
27.12.2010, 23:41
Normalno da je cika Kole u pitanju...

Brzece bi mu bila zestoka konkurencija,pa bi morale da se spuste cene i manje da se zaradi

chaghaboo
28.12.2010, 09:28
Pa da ako bude tako biće odlično, gondola bi bila super.

sev
28.12.2010, 15:10
Naravno da ce biti gondola. Pogledajte master plan (imate i na ovom forumu).

Nas mentalitet je takav da smo VEOMA spremni da olako donosimo sudove i da smo podlozni teorijama zavere, a bar malo temeljitosti da se procita ono sto se komentarise - e to je vec retko.

No hard feelings. Ali master plan (koji se itekako ostvaruje i to zaista odlicnim tempom) daje odgovore na vecinu ovde izrecenih teorija zavere...

PS: i ja volim Brzece (narocito kafene u i u blizini istog ;).

frrka
29.12.2010, 21:01
Ma dace bog da vidimo mi tu gondolu ali pricamo o stazi BR.
Da li je moguce da sistem za osnezavanje nije isplativ kad se Brzece nalazi na 1193 m?
To bas i nije mala visina.
Vidjao sam zime kada dodjemo u Brzece dole nista a na Kopu snega koliko hoces.

Na jahorini se dno Prace nalazi na 1300mn a oni ce osneziti celu stazu.

Ok, kazete lobi. Razmislite dobro, da li bi odseli negde u krugu Centra na kopu ili u Brzecu da mozete da birate?
Svaka roba im svog kupca.

plageton
30.12.2010, 10:23
BR objedinjuju nekoliko problema. Jedan su nesređeni vlasnički odnosi, drugi je pogrešno trasirana staza, treći je kamenit teren s hroničnim nedostatkom snega. Možemo videti da su svi ovi problemi rešeni tako što su staze BR master planom izbrisane iz spiska živih.

beranac
21.01.2011, 09:13
to svarno nije u redu