PDA

Pogledati punu verziju : ISPLATI LI SE KORISTITI SKUPU SKI OPREMU NA KOPU



saneb
18.02.2005, 02:17
Skijam vec 4-5 godina na Kopu i imam "prosecne" fischer easy carving skije. S obzirom da na Kopu uvek nalecem na kamenje, i unistavam ionako jedva prosecne skije, pitam se da li da trosim pare na skuplje i kvalitetnije skije ili da i dalje taljigam sa starim. Pare nisu presudan problem, a promena skijalista mi nije resenje jer cu uvek zbog blizine ici na vikende na Kop.[/b]

logic
18.02.2005, 02:37
ako vec ne zelis da ti se "srce para" zajedno sa skijom svaki put kada naletis na kamen, jedino sto ti ostaje jeste da iznajmljujes skije. ostaje ti da preracunas koliko dana provodis na snegu...
p.s. posto sam vec propagirao iznajmljivanje skija, bitno mi je da kazem da se ne bavim rentiranjem istih, cisto da se ne steknete pogresan utisak!:D

Mladen
18.02.2005, 16:51
Pre nekoliko nedelja sam nove, vrlo dobre karving skije prvi put vozio na Kopu. Bilo je oko 75 cm snega, sneg je padao. Dva puta sam se spustio niz Belu Reku II i unistio skije !! :cry: :cry: Tako lepa staza, a nepristupacna.

Misko
19.02.2005, 00:43
Pare nisu presudan problem.[/b]

Ovakve recenice mi nikada nece biti jasne, imam pare a letujem u sutomoru jer je blizu, i zbog toga mi se ne ide na Ibiza (jul-avgust) i u rio (februar), iako je tamo prvod 50x bolji.... nebitno posto je rentiranje samo skija u rasponu cena od 20-40€ za nedelju dana, zavisi naravno gde i koliko stare/koji model, a dobre nove (sa vezovima) kostaju 200-400 kapiram da mozes 10x da iznajmis za istu cenu (pricam da jedanput ides na skijanje u trajanju od nedelju dana), pa sad ti kalkulisi ako ides po mesec dana na skijanje..... onda se ne isplati ali ako ides jedanput-dvaput onda se isplati, jer ce skije za 5-10god i ovako i onako zastariti + mozes da experimentises sa markama i duzinama race/ skicross, mozda predjes na board bla bla bla. Moje misljenje je da nigde u jugoslaviji, vazi i za jahorinu skije nemozes da sacuvas, zbog stenja, kamenja, celicnih munja etc etc