PDA

Pogledati punu verziju : Ski centar Tornik



Strane : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Boogieman
05.01.2009, 22:17
Bili smo danas na Torniku.
Dosta toga je urađeno,put (od magistrale) je u većoj dužini proširen,do pola (rudnika Magnezita) je i asfaltiran,samo zadnjih 2-3 km kvari utisak.(usko je i prepuno rupa).Parking je takođe proširen.
Postavljen je još pretprošle godine (krajem 2007.) famozni,moćni,svemoćni čarobni šestoguz vredan tričavih tri miliona evra,koji istina do sada nije prevezao nijednog jedinog skijaša.(Ali koga je to uopšte briga ,imamo ljude u JP Skijališta Srbije koji za sve to primaju platu).Staze se u odnosu na one koje pamtim sa kraja osamdesetih i početka devetesetih znatno proširene.Što bi moj drugar Mladen rekao "Ovo mi više liči na Jahorinu,nego na Kopaonik..." Samo što za razliku od Jahorine kamenje viri iz snega na sve strane.(A snega sve manje...)Pored čarobnog šestoguza,NE POSTOJI nijedna druga žičara.Ostali su samo stubovi od prethodna dva sidra sa kojima je bio pokriven ski centar,bez ikakve indicije da će biti obnovljeni u neko dogledno vreme.(Inače na svim tablama,putokazima,čak i na zvaničnom sajtu čuvenog JP (ko bi reko) stoji da ski centar ima tri žičare.To praktično znači da će jedna staza moći normalno da se koristi,a druge dve u kombinaciji sa nordijiskim trčanjem...
Trenutno displej u podnožju pokazuje da ima 16cm snega.Žičara radi (za panoramsko razgledanje,ma šta to značilo).Ratraci tabaju snegić...
Mrtva trka Tornik - nova staza na Divčibarama
SVi se nadaju prvom skijanju na Torniku posle 10 godina,a u medjuvremenu mogu da drljaju dupe na Tubingu.(još jednom ura za JP i pametno potrošene pare iz budžeta Republike Srbije - Ima se,može se...)

Sad malo i slika (za početak iz podnožja):

Boogieman
05.01.2009, 22:35
Slike sa staza Zmajevac i Tornik koje su sigurno duplo proširene u odnosu na one kakve ih pamtim.(I sidro koje samo na slici ne postoji)Koliko će sada snega trebati da bi se na njima skijalo videćemo,ranije su gusta šuma i oštrije zime ovde omogućavale skijanje čak i krajem marta...
A sada ima snega tolliko da skijalište nema nijedan dan skijanja.Kojim veštačkim snegom će ovo da popune,koliko im treba topova za sneg kad Kusta ne može na Iveru sa 5 topova da pokrije više od pola jedne uske crne staze.
Ko će ovde kupi 7dnevni ili zamisli 10todnevni ski pas?
p.s.Javite ljudima iz Skijališta Srbije da im nedostaju dve žičare...

D.I.M.
06.01.2009, 22:20
Zali boze tehnike i para. Kako da se covek ne naljuti?

vrkemrke
06.01.2009, 23:24
Kakvi su bili panjevi i rovovi letos ovo odlicno izgleda.Neverovatno sta su ljudi napravili za 4 meseca.Pasce i sneg...Zadnjih desetak godina pravo skijanje pocinje tek u februaru..

D.I.M.
07.01.2009, 09:26
Doslo je vreme da sneg ne pada sa neba nego iz topa.

Boogieman
30.01.2009, 08:40
"Sneg na planinama 29.01.2009. Ljubitelje planina, snega i zimskih sportova u ski centru Kopaonik očekuje novih 30 centimetara snega. Trenutna visina snežnog pokrivača je oko 45 centimetara, a radi 20 žičara. Kako bi skijašima obezbedili što kvalitetniju snežnu podlogu tokom noći je radio i sistem za veštačko osnežavanje tako da su staze pripremljene i spremne za skijaše.

Na Staroj planini visina snega je oko 60 centimetara, a skijašima su na usluzi četvorosedna žičara Konjarnik i ski lift Sunčana dolina.

U ski centru Tornik na Zlatiboru snežni pokrivač je debljine oko 15 centimetara, a šestosedna žičara radi za pojedinačne vožnje. Onima koji osim skijanja žele da iskuse i druge vrste aktivnosti na Zlatiboru, na raspolaganju je i staza za sankanje - tubing."

Kakva je informacija,šta ona predstavlja?
Kakve pojedinačne vožnje - kakvo skijanje??? ("Onima koji osim skijanja žele da iskuse drljanje dupeta o plastičnu podlogu...") Što lepo ne kažu jasno da ski centar ne radi jer nema snega,a ne da se hvale stazom za drljing dupeta.

alexa
30.01.2009, 12:55
Kakve su prognoze za vikend za Tornik. Hoce li se konacno spustiti neko na ovoj stazi???????????????:) :)

crni16
12.02.2009, 13:17
Danas u vestima na RTS 1 su objavili da je napokon napadalo dovoljno snega da Tornik radi :yay: . Ako oni lazu, lazem i ja vas :cool: !!!!

milan_3250
12.02.2009, 18:38
Zvanicno je oblavljeno na sajtu JP Skijalista Srbije da je od danas moguce skijanje na Torniku....:)))))))

fantommacan
12.02.2009, 22:53
ko dobije blize info o pustanju Tornika u funkciju neka pise OBAVEZNO. pozz

2d2f
12.02.2009, 23:18
ja razmishljan da krenem gore, ali cekam da vidim da li se neko spustio niz stazu :confused:

Tadija_91
12.02.2009, 23:18
Skijanje na Torniku
12.02.2009.
http://www.skijalistasrbije.rs/imvesti/09_02_12/00.jpg
Nakon novih snežnih padavina, u ski centru Tornik na Zlatiboru od danas je moguće skijanje. Snežni pokrivač u ovom skijalištu je oko 30 centimetara, staze Ribnica, Tornik i Čigota su utabane i pripremljene za sve ljubitelje zimskih sportova, a za decu pripremljena je i dečija staza. U ski centru Tornik posetiocima je na usluzi najmodernija šestosedna žičara kapaciteta 3. 000 skijaša na sat.

Za sve one koji vole da uživaju u nešto drugačijim sportskim aktivnostima, tu je tubing staza na kojoj je moguće sankanje na posebnim gumama bez obzira na vremenske prilike. Pozivamo sve ljubitelje Zlatibora da iskoriste predstojeći produženi vikend i posete ovaj ski centar.

U ski centru Kopaonik trenutna visina snega je oko 50 centimetara i radi 21 žičara. Visina snežnog pokrivača u ski centru na Staroj planini je oko 45 cm.
izvor: www.skijalistasrbije.rs



e sad malo off: odakle im to da na kopu radi 21 zica :S

fantommacan
13.02.2009, 09:11
http://www.zlatibor.co.yu/images/topics/turizam.gif (http://www.zlatibor.co.yu/index.php?module=News&catid=&topic=64)Na osnovu informacija iz Skijalista Sribije, obavestavamo Vas da ima dovoljno snega na Ski centru Tornik i da su staze pripremljene za alpsko skijanje. Pored sestosede zicare radi i pokretna traka za decu i pocetnike duzine 150 m cije koriscenje je ukljuceno u cenu ski pasa. Ski pas je moguce kupiti na biletarnici ski centra Tornik po cenama koje su u prilogu.
info preuzet sa www.zlatibor.co.yu

fantommacan
13.02.2009, 09:28
ko se prvi spusti placa pice

fantommacan
13.02.2009, 09:38
za vikend sam na Torniku i donosim slike od ponedeljka.pozz (bila staza pustena ili ne)

pgoran
13.02.2009, 10:55
a zasto na sajtu http://www.skijalistasrbije.rs/ u izvestaju pise da zicara radi samo za pojedinacne voznje.
da li je ski pass iz tabele ili su smislili nesto novo:glavaozid

pozdrav

fantommacan
13.02.2009, 14:34
videcu sutra na licu mesta,pa javljam

Bax
13.02.2009, 16:04
pojedinacna voznja je 300din, i ja se razmisljam da za vikend zapucam na Tornik.

2d2f
13.02.2009, 18:05
ja krecem veceras :)

fantommacan
13.02.2009, 18:24
i ja oko 03:00 nocas(ujutru).pozz

2d2f
13.02.2009, 21:29
i ja oko 03:00 nocas(ujutru).pozz

vozom ????

fantommacan
13.02.2009, 21:36
ma ne vozom nego kolima.pozzz

2d2f
13.02.2009, 21:47
meni voz krece u 3.15 pa sam mislio da idesh tim ...
zdr

fantommacan
13.02.2009, 21:48
vidimo se na stazi.(TORNIK).POZZ

Bax
13.02.2009, 23:34
Nisam uspeo da obezbedim auto sa zimskim gumama :(

Bilo bi lepo ako neko ko sutra bude isao gore, napise kakvo je stanje staza na Torniku, i kakav je prilaz, tj da li bi mogao sa letnjim gumam od Uzica do Tornika. Ako je cisto, da stignem bar nedelju, i ponedeljak da skijam.

Boogieman
14.02.2009, 11:24
Bio sam juče gore od 12:30

Šestoguz je bio maltene prazan kao i staze.Kažu da su prodali oko 50 karata.

Snega ima manje,više na minimumu,iako je juče uz manje prekide padao ceo dan.Staze su IZUZETNO loše pripremljene,ima mnogo sitnog kamenja,naročito pri dnu "Čigote",Ribnica koja je najviše postavljena i istovremeno najkraća je u najboljem stanju.OPREZ kroz šumske puteve iz kojih vrebaju vrhovi oštrog kamenja.Zmajevac navodno nije pušten,ali se njim kao i stazom Tornik jednako (ne)kvalitetno može skijati.

Preporučujem svima da uzmu:kartu za pojedinačnu vožnju od 300 din i sve će im biti jasno.(ili ako vas dolazi više uzmite jedan poludnevni ski pas,najbolje od 09:00 (650din),i spustite se jednom i vratite kući dok se ne smorite.

Slike:Ćigota sa korpe,Zmajevac,i opet Čigota sa staze.
Šta se crni u snijegu bijelom?

moment
14.02.2009, 20:33
Došao malo pre odozgo.Bilo dosta skijaša ali nema gužve jer je kapacitet veliki.Snega ima na donjoj granici,preporučujem stare skije i tom slučaju provod zagarantovan.Ako patite zbog oštećenja skija,bolje drugo mesto ili playstation III,recimo!

Nikolino
16.02.2009, 00:03
Danas je staza bila u ocajnom stanju. Puno kamenja kroz koje je tesko kontrolisati skije. Blago receno, mucenje. Zaradio sam rupu u kacigi (srecom sam je imao, pa rupa nije u glavi). Skije previse ostecene. Najbolje iznajmiti skije ili poneti neke koje ne planirate vise da koristite.

moment
16.02.2009, 07:31
Danas verovatno nece ni raditi zica!
Juce su karte prodavane na licnu odgovornost jer staza zvanicno nije bila za skijanje.

macak011
16.02.2009, 10:22
Bili smo za vikend na Torniku gde ocigledno ni pola metra snega nece biti dovoljno.. Bez starih skija ili rentala nikako na vrh inace ste dzabe kupovali skije.. Kamenolom na sve strane, borba za zivot.. Vidi se da je pusteno skijanje "na silu".. Reklamacije uz racun za vracanje para od ski-pasa nema nista, na salteru vas savetuju da prodate na "crno"... Bice ovde skijanja kad naprave topove ili kad padne jedno metar..sve u svemu, uzas, al bolje ista nego nista.. ja sam s*ebo skije, nema veze...

macak011
16.02.2009, 10:28
Bili smo za vikend na Torniku gde ocigledno ni pola metra snega nece biti dovoljno, ovako mislim da ga ima oko 10cm, iako zvanicno kazu bar 20. Bez starih skija ili rentala nikako na vrh inace ste dzabe kupovali skije.. Kamenolom na sve strane, borba za zivot.. Vidi se da je pusteno skijanje "na silu". Reklamacije uz racun za vracanje para od ski-pasa nema nista, na salteru vas savetuju da prodate na "crno"... Bice ovde skijanja kad naprave topove ili kad padne jedno metar. Sve u svemu, uzas, al bolje ista nego nista. Mi smo s*ebali skije, skijalo nam se jbg... :))

fantommacan
16.02.2009, 12:06
dosao sam sa ski vikenda,isti problem sam imao kao i MACAK011(dobro vece),staze ocajne,reklamacija nema.sa novim skijama nemojte ici niposto,sem ako neceta da ih napravite polovnim ili polomljenim,kao neki.uglavnom skijanja je bilo ali po kamenju,na 10-tak cm snega.staze su pustene na silu,nespremljene ili su spremljene nestrucno.UZAS I STRAVA

fantommacan
16.02.2009, 12:10
postavicu slike uskoro da se sami uveriti u PROPAST

2d2f
16.02.2009, 17:24
u nedelju je staza bila bolje utabana i pored dosta kamenja moglo je da se vozi...
kao shto su ljudi pre mene rekli uz rental nema brige, sa sopstvenim skijama jock ...
crna staza je ok, ali je kratka :(

i da put je u delu od Zlatibora do Tornika (10ak km) prilicno losh, pun rupa i uzak...

cool skijanje za weekend - ne duze

Boogieman
17.02.2009, 20:44
Ovde postoje idealni uslovi za organizovanje svetskog prvenstva u bacanju kamena sa ramena,ili bar najobičnijeg kamenovanja...
A zna se koga treba kamenovati...Genijalce koji su dozvolili da se "kamenolom" pusti u rad i da se pri tome naplaćuju i ski pasovi...Pa,trebali su da nam daju bar šlemove i krampove,i za par jedna lepa kolica da skupljamo kamen...(a bogami i dinamit za veće gromade)

Nije problem u nedostatku snega,već u očajno pripremljenoj podlozi,tako da ni pola metra prirodnog snega sa celom baterijom topova za sneg ovde neće puno pomoći!

p.s.Pročitajte ovu nebulozu sa www.zlatibor.co.yu (http://www.zlatibor.co.yu)

"Subota 14. februar oko 9 sati
Bez obzira na veoma malo snega staze su bile odlično pripremljene. U podnožju maksimalno 15cm sabijenog snega, na vrhu oko 30cm. Staza Zmajevac nije bila otvorena a dugo najavljivani remontovani ski lift Bandera još nije u funkciji.

Zaposleni Skijališta Srbije omogućili su besprekorno funkcionisanje sistema; od ljubaznih blagajnika i žičničara, do inspektora staza prepunog informacija i saveta. Osoblje iz gorske službe bilo je raspoređeno na svim delovima staze.

U prepodnevnim časovima, oko 10h staza je bila idealana (posebno gornji deo staze Tornik) da bi se vec oko 11 časova na stazi Čigota pojavilo sitno kamenje. Ljudstvo Skijališta je svo vreme pratilo stanje i otklanjao krupnije komade. Prisustvovali smo situaciji koja je za sve pohvale; osoblje iz Skijališta u saradnji sa osobljem gorske službe upozorilo je skijaša koji je ugrožavao svoju i bezbednost drugih skijaša."

dule.r
18.02.2009, 19:48
Bio sam pre dva dana na Torniku. Razocarao sam se kada sam, oko 9h, dosao i video da skijaliste ne radi. Na par mesta je bilo izlepljeno obavestenje da skijaliste ne radi zbog nedostaka snega. Ipak, kako se do 9:30 prikupilo dosta ljudi koji su hteli da skijaju, i pored upozorenja da nema dovoljno snega, i da ima kamenja, pogotovu u donjem delu staze Tornik, upravnik skijalista i jos par momaka iz Gorske sluzbe su se spustili stazom, posavetovali, i izasli sa obavestenjem da ce pustiti skijanje, da ce svi imati pravo na besplatnu voznju, i da nakon toga skijasi odluce da li ce skijanje nastaviti, ili ne. Po meni, krajnje profesionalno. Nisam primetio da se neko vratio kuci, cak sta vise, skijasa je iz sata u sat bilo sve vise.
Treba razumeti i te ljude iz Skijalista, voleli bi i oni da sve to funkcionise besprekorno, ali sigurno da ima debeo razlog zasto je ovako kako je sad. Nadam se, i verujem, da ce biti sve bolje i bolje.

Bax
19.02.2009, 15:56
80 cm
(20-45 utabanog)

ovo je info za cetvrtak

I sta sad?
Kakvo je trenutno stanje.

moment
20.02.2009, 07:35
Juče bilo skijanje.
Vrlo dobro,ali nema više od 50cm.
Na žalost,ne taba se dovoljno ažurno tako da je i pored svga nas desetak na stazi počelo da izbija kamenje što je za svaku osudu.Zmajevac zvanično nije radio ali ko voli celac imao je dobru zabavu.Za vikend će definitivno biti skijanja ali poneti stare daske za svaki slučaj,Srbija je to.

Boogieman
20.02.2009, 21:47
Izgleda da je ova količina snega (ne sećam se da je na Zlatiboru bilo 80cm snega) minimum za koliko toliko normalno skijanje na Torniku.Bio sam od 9h na stazi.Radile su sve staze sem Zmajevca,na kome se ratrak mučio cela dva sata da utaba bar pola staze,i nije uspeo.Proklizavao je,klizao postrance,i na kraju su odustali.
Staza "Tornik" je bila ekstra.Na Čigoti se već oko podneva počelo da pojavljuje gle čuda sitno kamenje,uprkos ipak ne prevelikom broju skijaša.(i znatno manje kamenja pri dnu "Tornika")
Sve u svemu jutarnja poludnevna karta je opcija izbora za Tornik...
Sveže slike :Tornik,Zmajevac,Vrh Tornika,i naravno Čigota.

Symon
21.02.2009, 07:35
Staza je do 13 casova drzala dobro posle toga je popustila ali je moglo da se skija medjutim problem je sitno kamenje koje prosto sece skije na donjoj padini ispred sestoseda,na ostalom delu staze ga nema, ali i to je sasvim dovoljno da vam ubije skije. Sadasnja visina snega je minimum minimuma. Mislim da bez novih padavina vec u nedelju ce biti samo odvaljivanje skija.Skijaliste je na dobrom nivou momci koji tamo rade se trude i maksimalno su korektni u odnosu na jajare na Kopu ali bez topova za sneg tesko da ce to funkcionisati kako valja. I rekao bih da sestosed ide -1 brzinom prosto mi je neshvatljivo kako to sporo ide. Nadam se da ce sledece sezone proraditi sistem za zasnezivanje staza i to ce onda biti super skijanje ili da zatrpa metar i po prirodnog snega:ok::ski:

Bax
21.02.2009, 10:26
Cekao sam taj Tornik 10 godina, ne mogu da verujem da dve staze ne mogu da pripreme za 2 godine koliko je projekat zice aktuelan.
Mada verujem da velikog udela u sveu ima i neiskustvo vozaca ratraka...
Srecom imam neke starije skije, pa cu doci bar na vikend da vidim to cudo, slike su lepe, Poz

milos_pg_91
23.02.2009, 21:58
23.02.2009. Tornik privukao veliki broj skijaša. Ski centar Tornik prethodnog vikenda ugostio je više od hiljadu gostiju koji su imali prilike da uživaju u preko 80 cm snega. Za posetioce ovog ski centra radile su sve četiri staze kvaliteno pripremljene za skijanje. Pored staza za iskusnije skijaše, kao i tubing staze, najmlađi su mogli da uživaju na dečijoj stazi.



Po njima je sve idealno.



Izvor:http://www.skijalistasrbije.rs/content/view/124/1/

Kum Stevan
23.02.2009, 23:34
Ovo tacno J..e lud zbunjenog. Koje uzivanje sa 1000 skijasa. Kad je bilo nas 100-150 bilo je da gadjes kuda ces a da ne upropastis skije, a renta na 2-3 km

D.I.M.
01.03.2009, 23:41
23.02.2009. Tornik privukao veliki broj skijaša. Ski centar Tornik prethodnog vikenda ugostio je više od hiljadu gostiju koji su imali prilike da uživaju u preko 80 cm snega. Za posetioce ovog ski centra radile su sve četiri staze kvaliteno pripremljene za skijanje. Pored staza za iskusnije skijaše, kao i tubing staze, najmlađi su mogli da uživaju na dečijoj stazi.
Po njima je sve idealno.
Izvor:http://www.skijalistasrbije.rs/content/view/124/1/

Gledam ski info, srce da te zaboli sestosed radio 9 dana ove godine. Sa snegom na Zlatiboru je ove godine gotovo, razmisljam koliko li ce tek raditi ova 6 sledece?

crni16
02.03.2009, 22:29
Trebalo bi da radi mnogo vise jer je u planu izgradnja sistema za vesacko osnezavanje :)

wlad
02.03.2009, 22:51
Treba taj 6sed da prebace na Kopaonik ili Staru Planinu - a da na Zlatibor umesto 6seda stave neki stari 2sed za Kopa ;).

Bačene pare ako ostane na Zlatiboru...

D.I.M.
02.03.2009, 23:52
Trebalo bi da radi mnogo vise jer je u planu izgradnja sistema za vesacko osnezavanje :)
Nesto ne verujem da mi to umemo da ga bas toliko zasnezimo pa da bude bar 2 nedelje :cool: . Bice tu nije dovoljno niska temperatura, vlaznost, zapusila se dizna, nema vode u akumulaciji, .....
Daleko da sam protiv skijanja i zasnezivanja na ovoj planini ali sestosed ni manje ni vise, pa to ni Sljeme nema, ali zato ima svetki kup.

Tadija_91
13.03.2009, 23:14
Na Torniku skijanje za vikend
13.03.2009.
U ski centru Tornik na Zlatiboru ima dovoljno snega tako da će ovaj ski centar u subotu i nedelju biti otvoren za skijaše.

Svim posetiocima na raspolaganju će biti tri staze Čigota, Tornik i Ribnica. Pored dobro pripremljenih staza, u ovom ski centru radiće i tubing staza.
izvor: www.skijalistasrbije.rs

Boogieman
14.03.2009, 21:17
Kako li je danas bilo na Torniku na znaničnih 12cm snega?

Inače bio sam danas na P.Vodama i nije bilo u kontinuitetu ni 5cm snega,na Obudojevici trči,trči pa sneg...Mrzelo me i da idem do Tornika da vidim to čudo...(samo se setim kakvo je kamenje bilo na onih 80 cm)

p.s.Šta će čarobnjacima iz JP Skijališta Srbije uopšte topovi za sneg...Verovatno zato i nema snega na Vodama,skupili su sav sneg koji su mogli da nadju u okolini...i nadaju se da će naći nekog da zajebu...

hodac
20.03.2009, 15:27
Malopre sisao sa Tornika .Bilo dobro skijanje, manje vishe sam prati dubok sneg na zmajevcu i potpisivaO , NE Preporucujem bash da se ide utabanim delom zbog kamenja na par mesta , ali staza Tornik je odlicno pripremjena bila . Na dnu cigote frka sa kamenjem , tako da je malo paznje na dnu je potrebno

Ja chu i sutra na skijanje do 13 dok ne popusti sneg.

hodac
22.03.2009, 19:54
Definitivno na Torniku sad vec dobro peglaju staze. U subotu i danas odlichno skijanje . A i za bordere par opcija za dubok sneg

Bax
22.03.2009, 20:01
Mozda bi mogao da padne naredni vikend, ako sneg izdrzi...

kop
24.03.2009, 21:34
Predinvesticiona studija za Zlatibor (2007)

Evo koliki je tada bio plan za ulaganja u ovaj centar:

9.872.000 € (рекапитулација)+ 2.000.000( вештачки снег) = 11.872.000 €

4.5 % = 534.060 € - Инжинјеринг - 1.5 % и надзор реализације – 3 %
18% = 2.136.240 € - ПДВ

ТОТАЛ – 11.872.000 € + 534.060 € + 2.136.240 € = 14.542.300 € !!!!


Celu predinvesticionu studiju izgradnje skijališta na Zlatiboru možete skinuti odavde:

http://www.2shared.com/file/5167261/82c24d42/Predinvesticiona_studija_za_Zlatibor.html
(donji levi ugao > Save file to your PC)

Boogieman
25.03.2009, 20:09
Najbolje skijanje do sada na Torniku,nema šta!
Došao sam poslepodne i stvarno je bilo uživanje za nas 30-tak.

Ljudi su naučili da koriste ratrake,a i vreme im je išlo na ruku - treći sneg u poslednjih sedam dana.(Istina je i da su dolazili sa Kopa da tabaju staze pre 15-tak dana)

Znači danas najbolje pripremljene staze ikada.Noćas je palo još 20-cm snega i sada ga je zvanično 51cm.

NEMA KAMENJA KOJE SE KOTRLJA PO STAZAMA (čak i Čigota bez kamenja)

Evo slika od 16.30...(neverovatno ali NEMA kamenja)

Zmajevac,Tornik,Čigota,Tornik

Snow_man_ijak
29.03.2009, 12:27
Pozdrav sa Zlatibora u iscekivanju sneznih topova za narednu sezonu :yay:.
Nadam se da su ove staze zasluzile jednu ozbiljnu FIS trku u muskoj ili zenskoj konkurenciji :ski:.

Staza Zmajevac 1000m duzine, 60m sirine i prosecnog nagiba 42%.(prve tri fotografije)

Staza Tornik 1600m duzine, 40m sirine i prosecnog nagiba 36%.(cetvrta i peta fotografija)

hodac
01.04.2009, 23:27
Nadajmo se da ce zavrshiti sigurno osnezavanje za sledecu sezonu , ugraditi neki konpac na dnu staze koja ide od tornika i zmajevca prema zici da ne mora da se skida bord ili mnogo gura, i probiti bar jednu dve nove staze

plecko
15.09.2009, 10:52
sve pohvale za Tornik, rade ljudi punom parom, pogledajte:

plecko
15.09.2009, 11:03
kamionom dovoze busenje s travom i slazu po stazi.

plecko
15.09.2009, 11:25
postavljeno i sidro !:yay:

Tadija_91
15.09.2009, 12:07
koliko vidim ne radi se na vestackom osnezavanju, a to je po meni najbitnije za Tornik...

macak011
17.09.2009, 12:02
Jel uopste imaju u planu topove? Bez toga dzabe im sve, ne verujem da ce da se ponovi prosla zima (bilo bi lepo).. U svakom slucaju, svaka cast za sidro i za radove na stazi..

plecko
17.09.2009, 18:57
mislim da za ovu sezonu ne planiraju jos nista sto se tice osnezavanja i topova,:dontknow: to je velika investicija.
-evo jos par slika :

wlad
17.09.2009, 20:10
Mda, i Tjubing je tu :D

belly
14.12.2009, 17:30
Ljudovi, ja cekam novu godinu na Zlatiboru, ali planiram jedan dan da provedem skijajuci (recimo, 2gog jan 2010te ;) ). Imate li informacije da li ce biti moguce to raditii na Torniku cuvenom??? :D

Pozdrav!

cola
14.12.2009, 17:40
Jel uopste, postoji neki sajt gde su obavestenja sa Tornika koa sto je infokop ili nesto slicno. Tamo je sada 14-ak cm snega. Jel ima tamo uopste topova? Posto se pricalo nesto o kupovini ali guglajuci ne mogu nista da nadjem :(

belly
14.12.2009, 18:01
Jel uopste, postoji neki sajt gde su obavestenja sa Tornika koa sto je infokop ili nesto slicno. Tamo je sada 14-ak cm snega. Jel ima tamo uopste topova? Posto se pricalo nesto o kupovini ali guglajuci ne mogu nista da nadjem :(

Evo, imas ovde cini mi se:

http://www.skis.rs/index.php?strana=skijaliste-prohodnost-list

pozZ

cola
14.12.2009, 18:07
:D
Hvala, tek sam sada video, ladno su nazvali prohodonst staza, nikada na to ne bih posumljao :D
Pozz

garcia_kg
15.12.2009, 11:45
Ja sam juče došao sa Zlatibora( bio sam za vikend) i iskreno nije me interesovalo stanje staze jer nisam ni poneo opremu a ni bio u prilici da skijam, ali što se tiče snega njega je bilo u minimalnim količinama tako da nemoguće bilo i da se priča o skijanju, možda je sinoć napadao ali ne znam koliko....pozz

Ugi
16.12.2009, 23:07
Koliko snega treba na zlatiboru za skijanje bez kamenja i slicnog? 40ak cm?

hodac
17.12.2009, 10:36
Pa to je bilo proshle godine na pocetku. Sada su staze po busenjenje, a i vozachi su iskusniji. Tako da se staze spremaju pristojno. Mislim da che od subote otvoriti sezonu.

Ugi
17.12.2009, 10:37
To bi bilo extra... Sada 26cm snega valjda... Na kopu su prosle nedelje sa 21 valjda otvorili prvu stazu... Ali tamo ima vestackog osnezavanja... Ne znam, videcemo, ja se nadam da ce se otvoriti na zlatiboru sezona ovog vikenda...

mihailoc
17.12.2009, 22:03
Staze se uveliko tabaju,a ceka se jos 20cm snega da bi se otvorila sezona(nadajmo se za vikend)!

Ugi
18.12.2009, 00:02
extra!!! ja odoh na zlatibor u ponedeljak ako bude snega :)

acikus
18.12.2009, 11:49
http://www.skis.rs/mape/mapa-zlatibor-v.jpg

Jos samo da ima dovoljno snega za vikend i da rade zicare. TRENUTNO ZICARE NA TORNIKU NE RADE !

crni16
18.12.2009, 12:01
Trenutno na Zlatiboru ima vise snega nego na Kopaoniku i jos uvek Tornik nije pusten u rad, negde oko 35 cm. Koliko je njima potrebno snega da padne da bi ga pustili u rad? Mislim da je 35 cm sasvim dovoljno, ako ni to nije onda je Tornik bez vestackog osnezavanja jedna velika propala investicja.

mihailoc
18.12.2009, 15:36
Pa iskreno svako skijaliste u nasoj zemlji je promasena investicija!
I am hoping for the next ICE AGE xD

Ugi
18.12.2009, 16:05
Ski centar Stara planina biće otvoren za skijaše od nastupajućeg vikenda. Skijaše će, svakako, obradovati podatak da je visina snežnog pokrivača na ovoj planini više od 50 centimetara.
U ski centru Kopaonik skijanje je počelo prošlog vikenda na stazama Karaman greben A i B, a od sutra će, pored ove dve staze, raditi i staze Pančić, Malo jezero, Mašinac i ski vrtić.

U ski centru Tornik na Zlatiboru još uvek nema dovoljno utabanog snega za kvalitetno i bezbedno skijanje. Ipak, prema najavama meteorologa, očekuje se da će skijalište biti u funkciji od nedelje, 20. decembra.

Ugi
18.12.2009, 22:28
stao sneg :/ na 35cm

lobytoy
19.12.2009, 08:20
Bio sam juce (18. dec) na Torniku. Ratrak je ceo dan peglao stazu. Popeo sam se do vrha sa momcima koji rade na stazi i popricao sa njima. Kazu da je na granici da se pusti i ceka odobrenje iz Beograda. Najverovatnije u nedelju (20 dec). Zicara je spremna i ociscena od snega i leda.

E sad, sto se kolicine snega tice,sta da kazem... Ima ga, ali na nekim mestima probija zemlja (pricam o utabanim delovima) i video sam i po neki kamen da strci, ali obzirom da vozim bord uglavnom sam isao po dubokom snegu.
Verovatno staza, (bar oino kako je juce bilo-petak) ne bi podnela puno opterecenje ali 50ak skijasa sigurno bi (licna procena). Sneg je padao sve vreme.
Sve u svemu ja sam u nedelju tamo :-))

Zapisao sam broj telefona blagajne, na stazi tako da ce svako ko hoce moci da ih licno "maltretira" za stanje staze i informacije :-) Okacicu fon malo kasnije jer mi je ostao u kolima :-)
POZZ svima!!

lobytoy
19.12.2009, 09:24
e, evo i broja telefona na torniku 031/581-235 :dziveli:

dule.r
19.12.2009, 10:18
Teško da ce sutra biti kvalitetnog skijanja. Sreca moja sto nisam sredio skije, pa sebi mogu dozvoliti luksuz da sutra budem gore, ako staze budu otvorene.

belly
19.12.2009, 13:45
Ma ljudi samo da napada do tamo 2og januara i bice sve ok... :D

Herminator
19.12.2009, 18:49
Da li je neko danas zvao blagajnu na Torniku ?Kakve su informacije za nedelju- hoce li pustiti staze? Da ne krecemo za dzabe

lobytoy
20.12.2009, 08:21
Sad sam zvao ove momke na torniku. Zicara pocinje sa radom u 9:00 :dziveli:
da, a cene su:
-ceo dan 1100
-pola dana (od 12:30) 750

*za klince do 13 godina je koju stotinu dinara jeftinije

ower&out :cug:

Herminator
20.12.2009, 11:39
Hvala, mi smo hteli da zrtvujemo drugi dan slave da smo znali juce za to.Sada je kasno da se organizujemo posto dolazimo iz Ca. Ako budes bio danas gore ,ako mozes posalji nam kako je bilo ,kako su izdrzale staze? pozdrav:ski:

Ugi
20.12.2009, 17:37
kako je bilo danas? utisci?

Nikolino
20.12.2009, 19:48
Hvala, mi smo hteli da zrtvujemo drugi dan slave da smo znali juce za to.Sada je kasno da se organizujemo posto dolazimo iz Ca. Ako budes bio danas gore ,ako mozes posalji nam kako je bilo ,kako su izdrzale staze? pozdrav:ski:
Mogli ste do Divcibbara. Imalo sasvim dovoljno snega i bilo DZ.:dziveli:
A i mene interesuje kako je bilo na Torniku.

dejan
20.12.2009, 22:17
skijao danas. Ljudi su pripremili stazu koliko je moglo, medjutim nema dovoljno snega. Ja sam bio zadovoljan jer sam posle niza godina ponovo skijao na torniku, a i prvo skijanje ove godine. Medjutim, pojedini delovi staze nisu izdrzali ni 1 sat. Izgleda da bez vestackog snega nece biti normalnog skijanja

Herminator
20.12.2009, 23:44
Prosle godine smo se iskijali na Torniku dok nam nije dosadilo.Zna li se da li ce sutra pustiti staze?:ski:

Na kijim delovima su pukle staze?

hodac
21.12.2009, 16:10
Pa manje vishe pustili su bili samo cigotu, koja je na prevoju pred spust bila vech u 11 sati losha. Ocigledno da nije radjeno njeno busenjanje, a i nisu nabili zemlju nakon shto su uradili odvod vode.

Sad ja sam u 11 sati preshao na Zmajevac koji nije bio taban. Tu su zavrshili busenjanje, ali je problem drenaze za vodu, koje nisu bile utabane dovoljno tako da je od sleganja negde ostalo rupa. Najgoru deo je ispod kretanja nove uspinjache, tu je kamen, i tu sam u pretposlednjoj voznji sjebao dasku.

Sad manje vishe, kada padne dobar sneg sve preporuke za Tornik I Zmajevac, ali samo uz ono sidro ako bude radilo

Boogieman
21.12.2009, 17:18
Danas smo otvorili sezonu na Torniku,iako smo jutros dobili proverenu informaciju da ski centar ne radi,odnosno da je ekskluzivno radio samo juče.A dok smo prilazili Torniku smo snimili da je šestoguz isključen,a parking ako izuzmem kola zaposlenih i hitnu,potpuno prazan.(malo pre 9)
Elem,tabla sa informacijama je pokazivala da su sve staze van funcije!! Tako,bez ikakve nade,čisto reda radi,pridjosmo kućici JP SS,eto usput,da ih pitamo šta je,i kad će,kako je bilo juče...a ono medjutim...i tip reče RADI,te uzesmo poludnevne pasove (do 13h).

A sad glavno.Što se staza tiče radi samo najduža varijanta (od vrha do početka šestoguza).
Znači Zmajevac (video sam dva bordera koji su spustili niz celac),veći deo staze Tornik,ski put (koji povezuje vrh Čigote sa dnom Zmajevca - početkom sidra) NE RADI.Novopostavljeno sidro je takodje van funkcije.Te staze nisu ni tabane,kao ni ski put od dna Zmajevca do početka šestoguza.
Moram napomenuti,da su staze van funkcije uredno zagradjene,i sve su sada obeležene.
Što se staze tiče (samo jedna je u funkciji ponavljam) izdržala je nekih 20 skijaša do 11h.(Dok nije temperatura porasla jer je jutros bilo izuzetno hladno,sa vetrom).Inače jutros po stazi se video trag samo jednog ratraka,sa svim tragovima skijanja od prethodnog dana.(Pretpostavljam da je nisu ni planirali pustiti u rad,jer bi je valjda i utabali)
Ubrzo zatim je gornji deo staze Tornik bio prepun smrznute zemlje i kamenčića,kao i naravno donji deo staze Čigota ali znatno više.(Ili drugim rečima najstrmiji delovi staze su bili posle 11h baš razjebani tako da se koliko toliko bezbedno moglo proći samo levom odn.desnom ivicom staze.)
Na slikama bi se reklo da snega ima iha ha,ali na stazi uopšte nije tako.Priznajem da su ovi iz JP uradili dosta sa postavljanjem busena (kamenja sada ima daleko manje),obeležavanjem svih staza,zagradjivanjem onih koje su van funkcije,ali bez VEŠTAČKOG SNEGA ovaj ski centar nema nikakvu budućnost.(Onaj sneg sa kraja februara odn.marta ove godine je pre veliki izuzetak na Zlatiboru nego pravilo)
Treba da objave na onom svom super sajtu kad budu prodali prvi 7 dnevni ski pas na Torniku.(a vidim da im danas stoji na sajtu da sve staze na Torniku rade?!) Čemu služi taj sajt uopšte?

Za zaintersovane za sutrašnje skijanje,imam informaciju,da niko od zaposlenih ne zna,niti može da garantuje da će skijanja biti i sutra.(Rekli su nam zovite ujutru blagajnu) Što se narednih dana tiče,ako prognoza bude tačna,ostaje snega samo za grudvanje.

A sada prvo malo lepih slika,pa onda onih manje lepih:

wlad
21.12.2009, 18:08
A nije ništa lošija podloga na Zlatiboru ili Staroj Planini (na stazama) od Kopaonika. Sada ima i isto snega. Nego su oni na Kopu naučili već neko vreme da naprave staze kako treba sa manje snega, a dok ovi na Zlat. i SP nauče proćiće jos 5 sezona. Njima ni 1m snega nije dovoljno za skijanje :(.

Herminator
21.12.2009, 20:21
Malopre smo se vratili sa Zlatibora,temperatura -6 .Mi smo zvali blagajnu u 8:15min i receno nam je da ce raditi jedna staza.Tako da smo znali sta da ocekujemo.

Sto se tice staze moglo je da se skija do kraja.Naravno sa iznajmljenom opremom,jer imamo iskustva sa Tornikom.

Da zakljucimo lep suncan dan dobro ga je bilo iskoristiti i zagrejati se za buduce pohode.:dziveli:

I jos nesto vazno razgovarali smo sa upravnikom i receno nam je da sutre nece raditi,jer ce biti temperatura u plusu i ocekuju sutra popodne kisu i susnezicu.Po njihovoj vremenskoj prognozi u petak se ocekuje nov sneg.Najbolje je sve proveriti na blagajni.

Boogieman
24.12.2009, 18:42
Ko bi na osnovu sledeće slike mogao da pretpostavi da je ski sezona na Torniku otvorena u prethodnu nedelju,na zvaničnih 35 cm snega...
Sada snega na Zlatiboru apsolutno nema,ako izuzmemo sam vrh Tornika (čak nema snega ni na ski stazi Zmajevac,osim što se vidi da se još gornji deo staze Tornik beli)
Danas i pogotovu juče je duvao tako topao jugo da je sneg nestao bukvalno za 24h!
Evo slike od danas popodne.

Sasha
25.12.2009, 12:34
Zlatibor trenutno 16 stepeni - ne znam da li je to rekord za srpske planine u toku zime.

Zato podrzavam da ispod 1500 metara ne treba praviti glavne staze ski centra (moze poneka manje bitna), a Zlatibor je ceo ispod 1500 metara.
--------------
http://www.goldhazelnut.com/

Igi
02.01.2010, 19:48
Danas sam se provozao do staze.. Snijega ima samo u drugom dijelu staze.. Pitao sam radnike na stazi hoce li sutra biti skijanja (u nedjelju) ako bude snijeg padao (poceo je u tom momentu da pada ~14h) i rekli su da ce ratraci izaci uvece i ako treba cijelu noc tabati stazu da bi mogla da primi skijase... Dali su mi broj telefona da se ujutro od 8h informisem i vidim ima li dovoljno snijega... Na Zlatiboru od 16h pada snijeg i prilicno fino se zadrzava... Da li ce ga biti dovoljno, znacemo ujutro!

Kum Stevan
02.01.2010, 20:40
Ajde proveri sutra dali ce biti skijanja pa javi ovde. Ako imas neki br. telefona na Torniku daj i njega.

Igi
02.01.2010, 21:12
031-581-235

Rekli su mi da zovem ujutro na ovaj broj i da se informisem hoce li biti skijanja... Ovo je br. tel. u kucicu gdje se prodaju ski pasovi...

amater
03.01.2010, 23:38
02.01.2010. sam bio na Torniku. Kao po običaju, kad god se zimi zadesim na Zlatiboru nikada nema dovoljno snega za skijanje. Sada mislim da sigurno neću ubosti snega dovoljno za skijanje. Ali biću uporan i dalje, uvek ću se provozati do Tornika da obrnem jedan krug ili se eventulano malo zaustavim i prošetam na vrhu. Odokativno cenim da je potrebno dosta snega da bi bilo kvalitetno skijanje.
U nadi da ću se barem jednom spustiti ...

crni16
18.01.2010, 11:09
Zlatibor - Topovi za veštački sneg na Torniku, zlatiborskom ski-centru, biće postavljeni sledeće zime, obećavaju iz JP „Skijališta Srbije“. Zbog kraja raspusta, ali i nedostatka snega, broj gostiju na Zlatiboru drastično je smanjen.


- Ljudi svakodnevno zovu i interesuju se za aranžmane, ali malo ko poseže za rezervacijama. Razgovore uglavnom završavaju time da će se javiti za nekoliko dana pod uslovom da bude snega. Jednostavno, postoje turisti koji pod odmorom ne podrazumevaju šetnju i poziranje u kafićima, već žele provod na snegu - kažu u turističkim agencijama.
Prema podacima Turističke organizacije „Zlatibor“, juče je na ovoj planini registrovano oko 6.000 turista. Trenutno se samo hotel „Mona“ i Sportsko-turistički centar „Zlatibor“ mogu pohvaliti skoro maksimalno rasprodatim kapacitetima, dok se popunjenost u ostalim hotelima kreće između 30 i 60 odsto. Barem polovina od raspoloživih privatnih apartmana, kažu u TO, trenutno je nezakupljena.
Milan Stamatović, predsednik opštine Čajetina, priznaje da bi Zlatibor trenutno bio daleko posećeniji da na planini postoji sistem za veštačko osnežavanje skijaških terena. Opština je, kaže Stamatović, nabavila jedan pokretni snežni top i dopremila ga na Obudojevicu da opslužuje staze na ovoj padini, ali ta zamisao je za sada neizvodljiva, jer da bi se sneg proizveo i zadržao na podlozi, potrebno je da se temperature spuste ispod nule.
- Imamo obećanje JP „Skijališta Srbije“ da će ove godine početi izgradnja postrojenja za veštačko osnežavanje na kompleksu Tornik - kaže Stamatović. Namera „Skijališta Srbije“ je, pojašnjava on, da vodu koja bi služila kao sirovina za pravljenje snega eksploatišu iz jezera Ribnica, udaljenog kilometar od Tornika.
- Naša obaveza je da damo saglasnost za korišćenje vode i rešimo imovinsko-pravne odnose na zemljištu kojim će biti trasirane vodovodne cevi, i mi ćemo svakako izaći u susret - dodaje on.
Skijalište Tornik, zimski centar smešten na najvišem vrhu planine, udaljen osam kilometara od turističkog centra Zlatibora, ove zime radio je samo dva dana - 20. i 21. decembra kada je debljina snežnog pokrivača bila dovoljna za skijanje. Nenad Savić, portparol „Skijališta Srbije“, potvrđuje za „Blic“ da će Tornik sledeću zimu dočekati sa topovima za veštački sneg.
- Zbog pomeranja klimatskih prilika, u želji da Tornik bude moderan zimski centar koji neće zavisiti od padavina, spremamo se za izgradnju takvog postrojenja koje će obezbediti uslove da zimska sezona traje od oktobra do maja. Vrednost investicije nije poznata, ali izvesno je da će sve biti u funkciji do naredne zime - uverava Savić.


Hajde da docekamo i sledecu zimu pa da vidimo i to cudo :dziveli:



Izbvor: www.blic.rs

dejan
22.01.2010, 10:19
Imam neproverenu informaciju da su topovi vec nabavljeni (36) i da je za iducu godinu instalacija sigurna.

Boogieman
24.01.2010, 12:20
O sistemu za veštački sneg,priča se stalno ponavlja..."Sledeće godine sigurno topovi itd..." I pod uslovom da JP ima pare,teško da bi sistem završili za jednu sezonu(bar da počnu)...A čak i da se završi veliko je pitanje koliko bi dana sezona mogla da traje pri aktuelnim "zimskim" uslovima.(Pri čemu su temperature najčešće više od 0,i uz kišu vrlo često) E,taj pusti šestoguz!

Trenutno na Zlatiboru zvaničnih 18cm snega.Na Obudojevici ima skijanja,uglavnom na travi.(Tamo bi bilo najbolje da ofarbaju travu u belo i ne brinu oko snega)

Kako je juče izgledalo na Obudojevici - evo slike:

acikus
27.01.2010, 08:26
Postoji sansa da sutra radi zicara na Torniku , rekli su mi iz Ski centra Tornik ( 031 581 235 ). Trenutno pada suv sneg i ima ga oko 10cm , potrebno je bar 20cm i vise da puste zicare. Veceras oko 16h ili ujutro oko 8h znace se vise informacija.

Nadam se sutrasnjem skijanju na Torniku..... samo neka pada ;)

Nikolino
27.01.2010, 10:37
E na 20cm necu skijati. Prosle godine sam na 80 sj..ao skije. Na 40 je bilo cisto kamenje, tako da na 20 moze da se vozi bicikla. Jesu radili na ciscenju kamenja na pojedinim delovima, ali su mnogo i kopali od prosle god.

hodac
27.01.2010, 12:18
Hmm, na 25 je ok. Dobar sneg pada, pobusenili su stazu ali je problem drenaze, koje su ostavile rupe po stazi

Ugi
27.01.2010, 13:38
nadam se da cu za vikend otici na zlatibor da skijam ^^

Herminator
27.01.2010, 15:46
Upravo smo zvali ski centar Tornik napadalo je 25cm snega i ratraci kasnije krecu da tabaju staze.Rekli su da ce 99% sutra raditi.

acikus
28.01.2010, 10:41
dobio sam informaciju da je debljina utabanog snega oko 5 cm i da moze biti opasno po ski opremu tako da sam odustao da danas posetim Tornik. Cekam nove padavine pa mozda sutra ....

hodac
28.01.2010, 17:03
Bacanje para bez pola metra snega. Danas sam definitivno odlucio da ne idem bez pola metra gore.

Inache zmajevac verovatno neche ni pushtati jer su kada su radili busenanje i odvode na svakih 30 metara napravili kratere u stazi.

Ugi
29.01.2010, 12:20
Da li je danas neko skijao? Napadalo je 10ak cm snega jos... Pa mozda je pristojnije? :)

Boogieman
29.01.2010, 15:58
Danas je bilo mogućnosti za pristojno skijanje,na nekih zvaničnih 34cm snega.Lep sunčan dan.

Ispeglali su lepo jutros glavnu stazu.(Zmajevac naravno nije bio u upotrebi,niti je taban;pričalo se oko 11h da će pustiti sidro,jer su kratko pre toga sklonili z.ogradu sa donjeg dela staze Tornik i taj deo istabali,ali ništa od toga.Taj deo je ionako prilično okrenut ka jugu,pa je uprkos malom broju skijaša vrlo brzo "prso")

Glavna staza se dobro držala do 13h,ali istini za volju skijaša nije bilo bog zna šta.(Standardno kamenčića i kamenja je bilo u donjem najstrmijem delu Čigote - spust pa šta bude) Tek posle 13h se skupilo nešto više gužve na parkingu koji naravno nije bio očišćen.

Sve u svemu sigurno je moglo i popodne fino da se skija.Ako sutra padne i taj obećavani sneg trebalo bi da puste i Zmajevac.(Problem su kanali za drenažu)

Najbolja varijanta je poludnevni prepodne ski pas(od 9 do 13),pogotovu za predstojeći vikend.(Gužve će sigurno biti,naravno ne na žici nego na stazi)

Da upotpunim priču sa kojom slikom...

Nikolino
29.01.2010, 16:28
Ooooleeeee!
http://www.skijanje.rs/forum/attachment.php?attachmentid=4164&stc=1&d=1264778689

Boogieman
31.01.2010, 17:44
Po običaju sneg u najavi je opet omanuo,blago je ojužilo i ski centar Tornik ponovo ne radi.

Dva dana u decembru,dva u januaru...i tim tempom,možda,sezona srpskog šestoguza bude trajala celih 7 dana ili čak 10!

Čekamo novu šansu.novi sneg koliko večeras!

zikaslika
31.01.2010, 21:27
Pa da li je ovo sve moguće.
Treba da krenem sa decom na skijanje i ne mogu se odlučiti za planinu i uslove (mislim na sneg)!!!!

Boogieman
01.02.2010, 18:15
Sneg je počeo da pada u nedelju veče,i nastavio je da pada i danas celo prepodne (istina slabo) tako da je jutros Tornik ponovo počeo da radi.

Proradilo je čak i sidro,tako da su u upotrebi sve staze sem Zmajevca,koga vrlo verovatno ove sezone neće ni puštati zvanično u upotrebu.Skijaša je bilo toliko da je na otprilike svakoj desetoj korpi bio po jedan skijaš...

Sneg je prekrio kamenje...ali nije bilo strašno zahvaljujući malom broju skijaša...Sada je snega zvanično 37 cm,ali bi trebalo (i neophodno je) da padne još!

Ugi
02.02.2010, 13:43
Ljudi, kako je tamo?!! Pise da su pustili i zmajevac!!! Ima li snega? Pisiteee :D

Boogieman
02.02.2010, 17:47
Ipak,su danas posle više prilika,konačno, ove sezone pustili Zmajevac,koji je uprkos problematičnim kanalima za drenažu,bio najbolji za skijanje.
Danas je bilo uglavnom sunčano,ali srećom jutros je bilo -10c,i ceo dan je temperatura bila ispod nule.Staze su bile trvde i odlične za skijanje.Kamenje standardno na Čigoti,koju treba svakako zaobilaziti.Ako narednih dana ne bude bilo juga,odn.ako T ne bude divljala,moći će da se skija.Ljudi je bilo više nego juče,ali ništa posebno.(Pogledaj slike,nadji nekoga ako možeš!)

Evo slika:(staze Tornik i Zmajevac)

wlad
05.02.2010, 19:04
(Dve) web kamere i na Zlatiboru (Skijališta Srbije):

http://skis.rs/index.php?strana=skijaliste-webcam-view

(ne)skijasi
09.02.2010, 17:14
Radi li ski centar??? Dosao bih sutra iz cacka, pa me zanima da li sve funkcionise kako treba???

Boogieman
10.02.2010, 21:40
Danas,ujutru, sneg na minimumu.(oko 30 cm zvanično) Staze nisu uopšte spremali,niti tabali od juče.Nude svima probnu vožnju.Glavna staza prsla na nekoliko mesta.Srećom sneg počinje da pada odmah od 9h,mali broj ljudi na stazi (10 ukupno) tako da na kraju nije bilo loše.Zmajevac ubedljivo najbolji,ali sneg koji je padao čitavog dana je bio tako mokar,da su staze bile neverovatno spore;bez štapova ništa.
Do 13h je pri vrhu napadalo desetak cm novog vlažnog snega,a pri dnu tek koji cm.Sutra bi trebalo bude mnogo bolje.

alexa
11.02.2010, 19:16
Kakva je prognoza za vikend. Kakva je staza ovih dana?

Nikolino
16.02.2010, 10:54
U ponedeljak 15. je bilo dobro skijanje. Do podne oblacno i hladno sa povremeno slabom maglom, te je staza dobro izdrzala. U 9h na parkingu oko 50-60 kola, pa sam mislio da ce od 12.30 biti 1000 ljudi, medjutim vecina je otisla popodne, a malo je doslo. Oko 14h ja progrejalo sunce i bilo je odlicno. Posle prvih 100m, staza je umereno zguljena i sneg se pretvorio u pesak, takodje i na poslednjoj nizbrdici, a ostalo kako se samo pozeleti moze.

Herminator
11.03.2010, 23:10
Na sajtu Skijalista Srbije kazu da od danas radi i Tornik,da su sve staze pripremljene i da na njima ima 15 cm utabanog snega. Zna li neko nesto o tome,da li je bio skijanja danas?

Nikolino
12.03.2010, 10:13
15 cm utabanog snega nije za Tornik dovoljno 100%. Nekad nije dovoljno ni 30-40cm. I ja ih voleo da cujem nekoga ko je trenutno gore.

Boogieman
12.03.2010, 16:22
Bio sam na Torniku danas prepodne,pošto sam igrom slučaja čuo da Tornik po ko zna koji put ove godine ponovo počinje da radi...
U startu na blagajni nude probnu vožnju,pošteno kažu da Čigota ne radi (snega više nema nego što ga uopšte ima),Zmajevac ima snega( zaledjen celac) ali nije uopšte taban.Može da se koristi samo staza Tornik odn. sidro.
Danas temp.u minusu cele prepodne,provejava slab sneg,prilično gusta magla,i otprilike 5 (pet) skijaša na stazi uključujući mene.Dakle spooky situaciija,sve sa gustom maglom.
Gornji deo Tornika solidan,a srednji deo je prava avantura za prolazak zbog čitavih delova staze gde izbija zemlja (recimo gde su prolazili sa motornim sankama).Srećom temp. je bila u minusu,sve smrznuto tako da je taj deo nalikovao igranju šaha (skakač na E4 pa...),dok ne smisliš i zapamtiš trasu kojom prolaziš.Donji deo staze opet ok,sem jednog dela na samoj sredini staze koji su ogradili,jer izbija voda.
Sve u svemu danas je moglo da se skija (jedva),a sutra ako ne bude novog snega neka niko i ne pomišlja ode na Tornik.

(Što bi rekli sa skis.rs "Ski centar „Tornik” na Zlatiboru punim kapacitetom") Popunjenost šestoseda blizu 85%,nas 5 na jedan šestoguz...
Sve u svemu čini mi se da će JP SS ove godine biti u žešćem minusu,s obzirom da i ono što sam video na Kop-u pre 15 dana bilo prilično sablasno.

admin
05.07.2010, 23:32
Iz Doppelmayr-a očekuju da će ovog leta, pored Kopaonika, raditi i na Zlatiboru. Očekuju dobijanje posla na rekonstrukciju ski lifta tipa sidro - Krnevo plandište na Torniku.

Inače, za 10-tak dana se očekuje da se donese tenderska odluka o izboru izvođača radova za veštačko zasnežavanje na Torniku. Prva tenderska odluka za ovaj posaom iz marta 2010 je poništena. Nadajmo se da će se sada doneti konačna odluka, i da ce radovi početi što pre po idealnim uslovima za gradnju.

admin
22.07.2010, 22:52
Tornik - Javni radovi na skijalištu

U ski centru Tornik na Zlatiboru, u okviru Programa javnih radova koje realizuju JP Skijališta Srbije i Nacionalna služba za zapošljavanje Republike Srbije i ove godine se sprovode aktivnosti na uređenju skijališta. Ovim aktivnostima će se značajno unaprediti kvalitet ski staza i poboljšati nivo usluge i bezbednosti skijaša u ovom ski centru.
Angažovano je osamnaest radnika na radovima koji obuhvataju: uređenje postojećih staza (ukljanjanje kamenja i niskog rastinja), čišćenje nanosa mulja iz taložnika i drenažnih kanala, saniranje oštećenja na busenu, zasejavanje nove trave preko postojećeg busenja i košenje trave na ski stazama.


Letnju turističku ponudu Zlatibor proširuje sadržajima Ski-centra Tornik. Odlukom JP Skijališta Srbije, na Torniku će do kraja letnje turističke sezone svakodnevno biti moguća vožnja “tjubing” stazom i provod u dečjem zabavnom parku po ceni od 150 dinara.
Svake srede i subote u pogonu će, u svrhe panoramskog razgledanja Zlatibora, biti šestoseda žičara, na kojoj cena jedne vožnje košta 300 dinara.

Izvor: www.skijalistasrbije.rs (http://www.skijalistasrbije.rs)

cox
23.07.2010, 22:27
Ima li novih vesti u vezi sa vestackim zasnezavanjem skijalista?

dejan
23.07.2010, 22:36
Da li je doneta tenderska odluka?

admin
08.09.2010, 01:48
JP Skijališta Srbije su objavile cene Ski-passa za zimu 2011.

Pogledajte na strani sajta:
http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/srbija/tornik.htm

Ili preuzmite PDF fajl:
http://www.skijalistasrbije.rs/slicice/slike/file/4B%20Zlatibor.pdf

admin
08.09.2010, 01:53
. Ovu sam vest nasao na sajtu: www.cajetina.org.rs (http://www.cajetina.org.rs)


Predstavnici „Skijališta Srbije“ , u nedavnim razgovorima sa opštinom Čajetina, izneli su svoje predloge o realizaciji projekata na Ski-centru Tornik, koji obuhvata i naseljeno mesto Ribnicu. Naime, Preduzeće „Skijališta Srbije“ raspisalo je tender za nabavku i montiranje opreme za veštačko osnežavanje, što će mnogo značiti za produženje ski sezone na Torniku.

Uz ovaj projekat planirana je i izgradnja vodovoda za Ski-centar i naseljeno mesto Ribnicu. Opština ima puno zahteva za gradnju na ovom području i oni će, pod izvesnim uslovima, biti najvećim delom i realizovani po usvajanju Prostornog plana i Plana generalne regulacije, ali je za to potrebna dobra putna infrastruktura, kao i vodovodna mreža.

Opština će, u saradnji sa preduzećem „Skijališta Srbije“ u ovoj godini započeti izgradnju vodovoda. „Skijališta Srbije“ su takođe krenula u realizaciju projekta na Obudojevici. Podsećanja radi, pre nekoliko godina raspisana je javna nabavka za zakup zemljišta na Obudojevici za izgradnju zabavnog parka i ovo preduzeće se na tenderu pojavilo kao najpovoljniji ponuđač. Zbog nerešenih imovinsko-pravnih odnosa došlo je do zastoja u realizaciji projekta, ali su oni, tokom 2010. godine, uglavnom razrešeni. Prema najavama ovog javnog preduzeća, do 1. maja naredne godine trebalo bi da bude realizovana prva faza Zabavnog parkaprema dostavljenom idejnom rešenju. Pored standardnih sadržaja:ski-staze, ski-liftova za početnike, tjubing staze, planirano je da se izgradi i klizalište, roler-koster (mali vagoni na šinama), avantura park, park sa ekstremnim sportovima, mini akva park tobogan, zorb bol staza, biciklističke staze, kao i sistem za veštačko osnežavanje.






Sada sta se na kraju desava sa sistenom za osnezavanje nezna se, ali cini se da ga ove zime nece biti....

admin
28.09.2010, 01:11
Danas su na Tornik stigli radnici sa mašinama koji će do kraja sezone zavrsiti remont - rekonstrukciju ski lifta tipa sidro "Krnevo plandište". Ovaj ski lit polzi u blizini polazne stanice šestoseda, sa leve strane.
Ocekije ih da izvedu građevinske radove na temeljima polazne i izlazne stanice, da se iste montiraju, kao i da se izvrši premeštanje stuba broj 7. na novo mesto.
Zavrsetkom ovog ski lifta i njegovim pustanjem u rad će biti kompletiran sistem skijališta Tornik.


JP Skijališta Srbije su u avgustu mesecu 2010. raspisale Javni poziv za nabavku Letnjeg boba na šinama za ski centar Zlatibor. Očekujemo ishod ovog Javnog poziva.

U toku su i radovi na sistemu za zasnežavanje. Zavrseni su ifrastrukturni radovi na sistemu za prenos vode iz jezera Ribnica do akumulacije u blizini parkinga i polazne stanice šestoseda. Prema poslednim informacijama, odpočelo se i sa kopanjem kanala duz ski staza. Ocekuje se da i sistem zasnezavanja bude spreman za predstojecu zimu.

Bax
28.09.2010, 09:01
E kako bi bilo lepo da prorade topovi.
JA se vec par zima ostrim da ponovo vidim Tornik pod snegom, zadnji put sam tamo "skijao" kao klinac pre 20ak godina....

plecko
28.09.2010, 11:53
idem na Zlatibor sad za vikend (1/2.10.) pa cu da izvidim situaciju na Torniku.

Nikolino
28.09.2010, 11:56
Pa ako bude snega, ti zovi! :)

plecko
04.10.2010, 20:53
sve pohvale za "Tornik":ok:
gore je dosta uradjeno i dalje se radi, parking i prilazni put asfaltiran, pocelo se sa kopanjem kanala i postavljanjem cevi za vestacko osnezavanje, kao i sa kopanjem bazena za akumulaciju, rok je 15.decembar, tako mi rece momak iz "Skijalista Srbije".
-radnici krce deo sume, izmedju sestoseda i sidra, s desne strane (pogledajte slike)

plecko
04.10.2010, 21:08
prave valjda precicu od tubing staze prema sestosedu :dontknow:

Bax
04.10.2010, 21:11
Ima li nade za topve ove sezone :)

plecko
04.10.2010, 21:20
parking asfaltiran kao i prilazni put sve do rampe :ok:

plecko
04.10.2010, 21:34
i lokacija bazena za akumulaciju (koliko ce ici u dubinu :dontknow:)

plecko
04.10.2010, 21:42
kanali i cevi u blizini Ribnickog jezera :sm017:

Nikolino
05.10.2010, 09:19
I ja sam bio u nedelju. Radili su na postavljanju cevi (cudno da rade nedeljom). Zaboravio sam aparat da uslikam radove na vrhu. Iskopali su neke stepenaste rupe na samom izlazu sa sestoseda. Ne znam sta li prave tu, na sred prolaza. Deluje da ce mozda za ovu zimu stici vestacki sneg, cim uzurbano rade cak i nedeljom.

Bax
05.10.2010, 10:15
Ako stignu topovi, jedva cekam da ih finansiram putem kupovine ski passa:ski:

mihailoc
18.10.2010, 17:42
Ima li nekih novosti,kako napreduju radovi? :)

Bax
18.10.2010, 18:01
Ja sam ko zapeta puska, vec obilazim skije svaki dan :)

mihailoc
19.10.2010, 13:12
Samo da majstori odrade svoj deo posla, pa cemo mi sa uzivanjem nas! ;)

Ugi
19.10.2010, 13:59
Ljudi, znaci sigurno je da ce sistem za osvezavanje funkcionasti ove zime?

wlad
19.10.2010, 14:34
Ništa nije sigurno, pogotovo kod nas. Možda ih iznenadi sneg u decembru :hair:

macak011
19.10.2010, 16:07
Otkud sneg u decembru?!? :D

sas35bgd
19.10.2010, 16:14
Tako kazu u „Skijališta Srbije“ . 200 miliona dinara za izgradnju sistema za veštačko osnežavanje, planiranoje ovogodisnjim budzetom.
Tornik mi je prosle sezone ostao u secanju po malobrojnim skijasima na sasvim OK stazama. Malo sam sad prosetao utiscima drugih sa foruma, i video da je osim u vreme skolskog raspusta, uglavnom zakljucak- da je nedovoljno iskoriscen. Radnim danom oko 20skijasa, vikendom do 100.
Ako opet izuzmemo skolski raspust, svakodnevo vise je bilo forumasa na ovoj temi, nego skijasa na Torniku
Virtualno, mi smo skijaska nacija

macak011
19.10.2010, 18:00
Ja sam na Torniku bio cim se otvorio za skijase posle toliko godina... Staze lose, snega mnogo, epilog: unistene kantne i lose skijanje...Medjutim, tog vikenda je bilo minimum 100 automobila na parkingu, pa neka svaki auto vozi bar dvoje ili troje, to je lepa cifra ZA JEDNU ZICU i relativno kratku stazu, zar ne? Cak je bilo i guzve na ulaznoj stanici.. Elem, nisam bio prosle god, pa ne mogu da pricam, ali cini mi se da Skijalista Srbije najbolje znaju dal' im se isplati ili ne.. Cisto sumnjam da ce da zatvore Tornik i stave katanac i zabrane prilaz skijalistu.. A da bi bio dovoljno iskoriscen mora jos dosta toga da se uradi, bar jedan smestajni objekat veceg kapaciteta sa restoranskom ponudom u neposrednoj blizini (plus restoran/kafic na stazi-ne znam, mozda nesto vec postoji??) i neka vrsta organizovanog prevoza skijasa od centra do skijalista, sto verujem da takodje vec postoji ili je u planu.. Sa realizacijom vestackog osnezavanja bice i vise nego interesantno biti na Torniku! Ako bude vremena i para, eto mene opet na Zmajevcu! :)

Ugi
22.10.2010, 12:43
It's official!!!! :yay::yay::yay:
http://skis.rs/strana/vesti-view/vest_id/94/Od-ove-sezone-ve%C5%A1ta%C4%8Dki-sneg-i-u-ski-centru-Tornik

macak011
22.10.2010, 13:16
It's official!!!! :yay::yay::yay:
http://skis.rs/strana/vesti-view/vest_id/94/Od-ove-sezone-ve%C5%A1ta%C4%8Dki-sneg-i-u-ski-centru-Tornik

eto! super! :dziveli:

Bax
23.10.2010, 03:39
Extra, odlicno za vikende, nadam se da cu ove zime ponovo skijati na Torniku.

plecko
24.10.2010, 11:26
mnogo ih usporava ovo, jel je "dole" sve sam kamen :eek:

Ugi
24.10.2010, 13:28
God dam* >.<
Valjda ce stici, do negde polovine decembra bar?

dejan
24.10.2010, 15:02
Ako je sve drugo u redu onda su predvideli i kamen jer i ja kada sam imao neke gradjevinske radove na svojoj dedovini morao sam da koristim dinamit a koliko znam izvodjaci su firme iz tog kraja gde svaki seljak zna da ne moze kopanje bez kamena stanovnika proci. Kamen moze biti samo izgovor ako ne zavrse posao na vreme.

admin
24.10.2010, 20:05
Posetilac sajta Ivan sa Zlatibora javio sa mail porukom nakon jucerasnje posete Torniku. Poslao je i nekoliko Fotografija:

" Iskopan je kanal i postavljne su cevi koje dovode vodu od Ribničkog jezera koje je par kilometara dalje, do podnozija centra. Desetak radnika je radilo na betoniranju vetačkog jezera. Prokopani su kanali duz staze.
Radovi teku i na ski liftu Krnevo plandište ... "

Detaljnije i ostale fotografije na strani sajta: Vesti-utisci sa Tornika ....


http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/srbija/Tornik/tornik2011/tornik23102010_16.jpg

majam72
02.11.2010, 16:09
Svaka čast na direktnom izveštavanju sa Tornika!!! Samo nastavite tako:-)

ogi86
30.11.2010, 13:09
Jel zna neko sta se desava sa radovima na Torniku u vezi vestackog osnezavanja!??!

milos_pg_91
30.11.2010, 14:36
Danas sam citao neku vijest, izjava Dinkica, da Tornik vise nece imati problema, da je uradjen sistem za vjestacko osnjezavanje, ako im je vjerovati.

ogi86
30.11.2010, 17:06
hvala na inf. malo sam pomesao temu ali nema veze... ;-)

sasacg
30.11.2010, 17:18
Danas sam citao neku vijest, izjava Dinkica, da Tornik vise nece imati problema, da je uradjen sistem za vjestacko osnjezavanje, ako im je vjerovati.

E on je 100% poznat kao covek koji govori samo suvu istinu :awm2:

milos_pg_91
30.11.2010, 19:31
U to vec ne ulazim, samo kazem sta sam cuo ;) .. Brzo cemo cuti i vidjeti..

dejan
30.11.2010, 22:05
Sta god ko govorio sistem za vestacki sneg ce u decembru biti sigurno u funkciji (provereno).

admin
01.12.2010, 17:30
hvala na inf. malo sam pomesao temu ali nema veze... ;-)

Premesteni postovi u pravu temu....

skiman
05.12.2010, 15:17
Čujem, da su vam moji sugrađani postavili sistem zasnježavanja...:dziveli:

Boogieman
06.12.2010, 00:44
Danas sam posle dužeg vremena obišao ski centar Tornik,da na licu mesta vidim dokle su odmakli radovi na sistemu za v.sneg.
Bila je nedelja,oko 14h popodne,i gle čuda,nisam stvarno očekivao da ću zateći bilo koga od radnika;kad ono medjutim.Nekolicina radnika u i oko budućeg rezervoara za vodu,i jos jedan kod sidra...za divno čudo svi rade nešto;šta će Slovenci došli da uvaljaju opremu od 3000000€,pa valjda gledaju da to što pre završe,da ne smene u medjuvremenu mecenu skijanja u Srbiji,mladjanog muzičkog kralja regionalnog razvoja.Slovenci na gradilistu se zaklinju u Brisel da će posao završiti do Nove Godine,kao što je to i dečko koji skija obećao na TV-u.
Na licu mesta je sve pretrpano raznoraznim gradjevinskim mašinama,staze su razrovane kanalima,od blata je sve neprhodno,tako da nisam se dalje od početka muvao po skijalistu.Ali evo par slika da dočaram atmosferu...

Boogieman
06.12.2010, 00:57
Još samo da završe ovo,da staze vrate u neko prihvatljivo stanje,i da bude bar 7 dana u nizu,u januaru/februaru/martu temp. ispod nule.
Samo to toliko.
Ove godine bi red bio da nam ekonomski virtuoz mladjanog kromanjonskog lica pokaže svoje veštine skijanja na Torniku.

barrcode
07.12.2010, 11:45
malo sam istražio da li postoji mogućnost organizovanja 1day trip do Tornika iz BG, pa da podelim sa vama:

1) voz BG --> Užice: 03:05 --> 07:17
2) autobus Užice --> Zlatibor , e ovde već nema nekih tačnih informacija deluje kao da ima neki bus u 08:00.
3) Zlatibor --> Tornik ?

Povratak: Autobus Zlatibor --> BG 17:22 -->21:01

(u dolasku nema autobusa sa upotrebljivim vremenima polazaka, pa mora voz varijanta)

------
pitanja:
1) koliko se putuje relacija Užice --> Zlatibor autobusom?
2) prevoz i vremena polazaka Zlatibor --> Tornik?

Herminator
13.12.2010, 23:29
http://www.snow-forecast.com/resorts/Zlatibor/6day/top

milos_pg_91
14.12.2010, 00:37
Nije bas pretjerano optimisticno.. Ni jedan dan da zatrpa, mada, ko ce vjerovati i ovim prognozama vise :/

Herminator
15.12.2010, 14:26
Mi smo jutros zvali blagajnu i dobili sledece informacije. Rekli su nam da najverovatnije nece pustati staze za vikend.I ako vremenske prilike posluze sezona ce poceti 25.12. Takodje su nam rekli da su sistemi za osnezavanje gotovi i da ce ovih dana da ih puste u rad i isprobati .
Visina sneznog prekrivaca je 19cm.

Ako neko hoce jos da poveri za ovaj vikend evo brojeva blagajni:
031/ 315-000-4
031/ 315-000-5

sonesone
16.12.2010, 16:07
a neke cene ski pasa?

бмк
16.12.2010, 16:15
http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/srbija/Tornik/skipass_2010_zlatibor.pdf

Boogieman
19.12.2010, 16:08
Danas na Zlatiboru prelep dan.Sunce & nekih 30 cm snega na tempreaturi blizu 0c.(Šteta što je najavljen jugo već od sutra)
Kažu da će ski centar Tornik početi sa radom 25.12.

A malopre videh vest na Blic online:

Na Zlatiboru pušten u rad sistem za veštački sneg

Beta | 19. 12. 2010. - 15:08h | Komentara: 1
Sistem za veštački sneg u zlatiborskom ski-centru Tornik je danas pušten rad, a radnici Javnog preduzeća "Skijališta Srbije" počeli su da pripremaju i ski-stazu Čigota, saopštilo je JP Skijalište Srbije.

Trenutna visina snežnog pokrivača u ski-centru iznosi oko 20 centimetara, a uz veštački sneg biće napravljena i dobra podloga za skijaše.


Kako je navedeno u saopštenju, sistem za veštačko osnežavanje je novina u ovom ski-centru, a sastavljen je od pet fiksnih, 12 mobilnih topova i 16 lansera.

Sistem za 100 sati može da proizvede i do 30 centimetara snega, a uslov da počne da proizvodi sneg je temperatura od minus tri stepena, i niža.

Osim postojeće infrastrukture - šestosedne žičare, ski-lifta, tjubinga, dečjeg karusela i vrtića, ovaj ski-centar uveo je i još jedan ski-lift tipa sidro, koji može da primi 1.200 skijaša na sat.

dejan
19.12.2010, 19:39
Ista informacija je na sajtu skijalista srbije imaju i slike, stvarno radi.

Boogieman
25.12.2010, 22:53
Turisticka organizacija Zlatibora se dosetila da zaradi na jedan veoma domisljat nacin,a to je placanje parkinga ispred ski centra.Postavili su dve onako lepe kucice,rampu poprilicno pre samog parkinga;valjda da se neko ne doseti da parkira ispred rampe.
Sto se cene parkiranja tice ona je nepoznata;(ne bi me cudilo da nas obraduju sa naplatom na sat)
Sa cenom dnevnog ski pasa od 1250 din! + parking bice veoma konkurentni Jahorini (dnevni ski pas 30KM);a porediti skijanje na Jahorini i Torniku zaista nema smisla.
Ali,sta drugo ocekivati od zlatiborskih teletabisa;verovatno ocekuju kolone vozila,prepun 6-guz promrzlih dupeta koje ce biti odusevljene sto vide sneg.

Milanpop
26.12.2010, 10:06
Bilo bi im bolje da jos koju stazu probiju i poboljsaju autobusku vezu sa ski centrom

ExBaker
26.12.2010, 10:35
Teletabisi:sm022::sm022::sm022:dobar naziv!Bilo bi smijesno da nije tuzno!
Naplacivace jos malo vazduh oko Tornika.

Jelka
26.12.2010, 15:24
A koja je cena dnevnog ski pass-a? I jel moze da se ne plati taj parking? :)

Bax
26.12.2010, 15:53
Red bi bio da uz ski pass imas Free parking!

amater
26.12.2010, 19:38
ne znaju kako će silnim skijašima uzeti pare.

plecko
26.12.2010, 21:27
kad budem dosao na Tornik, parkirat cu ispred tih kucica a "oni" nek zovu pauka iz Uzica ako im smetam :smoke:

dundo
26.12.2010, 23:39
Stvarno ne mogu da verujem da ce da naplaćuju parking?!? Za proslu sezonu nisu ni smanjili cenu ski pasa negde u martu kako su ranije stavilu u cenovnik a sada i ovo..!!

pgoran
27.12.2010, 08:16
A ja se bas pitao sta li ce da smisle :D

Bax
27.12.2010, 09:15
Mogli bi da uvedu i ekolosku taksu, da bi sacuvali prirodu kao u Partizanskim vodama...

dundo
27.12.2010, 14:19
Eko taksu naplacuju u Mokroj Gori... Pa kada budes tuda prolazio slobodno baci plasticnu flasu iz kola jer kad paltis 100 i kusur dinara za prolazak to je uracunato u cenu :D

barrcode
27.12.2010, 15:59
poziv administratoru da banuje ovu #%&"# koja poziva na bacanje plastičnih flaša po planini/prirodi.

(za ban bi bio dovoljan i očajan smisao za humor)

dundo
27.12.2010, 17:08
Da nisi ogranicen kao terasa odmah bi shvatio da nisam pozivao ljude da stvarno bacaju plastiku po prirodi... Hteo sam da kazem da je ta eko taksa samo jos jedan nacin da drzava otima novac od gradjana a zna se dobro da ni delic tih sredstava ne zavrsi u nekom eko fondu!!!

Nikolino
27.12.2010, 23:33
Tornik, ljudi, o Torniku se pise! Otvorite temu "flase na planini"!
Nego, ja uopste nisam iznenadjen naplatom parkinga. Mislio sam da ce i prosle godine naplacivati. Kad sam video rulju na parkingu i ciku koji prilazi mojim kolima, mislio sam da ce da me rebne, medjutim, samo me je usmerio kako da parkiram. Kad bi to bila neka normalna cena (visine nekog baksisa za ljude koji pomazu parkiranju), pa ok, nego poznavajuci srpsku neumerenost, znam da ce to da nam legne k'o samar. Ali tako to ide "hrani pasce, da te bolje ujede". Kad je skijaliste pocelo da radi, dosao sam da dam koji dinar za skipass, ne zato sto sam zeljan servisiranja skija i povreda na kamenju, vec kao etuzijasta, da pomognem ozivljavanju Zlatibora kao skijalista i sa sobom sam uvek vodio jos nekoliko ljudi. (ski pass i servis su me kostali 100 din manje od ski pass-a na Kopaoniku)
Slicno ce biti i sa Divcibarama, samo da bace 2 prokolice "tucanika" na prilazni put i parking. I tu su ljudi primorani da dolaze kolima.
Izgleda da u Srbiji najbolje saradjujemo sa preduzecima koja propadaju, pa ne znam da li bi i ovima trebalo da pomognemo da propadnu, ne bi li mogli da skijamo bez haraca.

NemanjaKg
28.12.2010, 01:33
Pozdrav.Obozavam skijanje i redovan sam na Kopaoniku svake godine, sada za docek Nove godine idem na Zlatibor cisto onako sa drustvom, nisam planirao da skijam ali citam po netu da bi moglo bar da se proba na Torniku, da li neko zna da li ce raditi staze za Novu godinu...

plecko
28.12.2010, 10:25
cekajte, pa jel se na Kopaoniku naplacuje parkiranje :confused::confused::confused:

Bax
28.12.2010, 10:35
Ma ako ne bude to sve pristojno, nece me ni videti.
Oticicu uskoro da se uverim na sta to lici.

Nije niko vise blesav, pa vec godinama se ide na Alpe za pristojne pare.
Ako ne budu kvalitetni i konkurentni, nece imati goste i propasce, stvar je prosta.

Ionako nemaju neke prirodne uslove, tako da ne vidim neki prostor da se bahate sa tim parkingom, sacekajmo cene pa cemo da damo ocenu...

crni16
29.12.2010, 11:30
Da li oni planiraju da puste skijaliste oko Nove godine ili ne? Nikakvih informacija nema, a topovi spremni i debeli je minus. Sta sada cekaju? Za vreme praznika Zlatibor je pun gostiju a sredjeno skijaliste stoji prazno. Stvarno ne razumem.

Bax
29.12.2010, 12:59
Ovo i mene zanima, prirodni uslovi za vestak su zadovoljeni.
Hoce li biti sta za viknend?

NemanjaKg
29.12.2010, 14:03
Zvao sam informacije receno mi je da ce 90 posto biti pusteno za vikend odnosno u petak bi trebalo, i da moze da ih spreci samo da temperatura bude iznad 3 stepena jer tada ne moze da se pravi sneg, vec nekoliko dana rade topovi i radice i dalje, prognoza kaze da ce narednih dana najveca temperatura biti plus 1 znaci svi uslovi su ispunjeni plus kada ce da zarade ako ne sada za Novu godinu, jer je tada puno ljudi, posle svi idu na Kopaonik ili na Alpe

crni16
29.12.2010, 21:37
Hvala za info, a u nedelju, pravac Tornik. :ok:

Boogieman
30.12.2010, 14:56
Nove informacije sa Tornika;Mašine se uklanjaju (pogledajte šta su srpska posla u poslednjoj foto priči)
Snega ima izuzetno malo;topovi gruvaju (na-5);ali kao što možete videti po slikama potrebno je još dosta vremena da se naparavi iole nešto ozbiljnije na stazi.Trenutno ga ni na onim delovima na kojima topovi rade nije bilo više od 10-tak cm.Ljudi iz SS kažu da pre Nove godine neće biti ništa,ili ako bude pre NG da to neće biti ni za k.(ako ih naravno T posluži) U najboljem slučaju 1.januara počinje sezona.
Što se parkinga tiče,svi se prave da ništa ne znaju,a ovi Turistički poslenici iz Čajetine su spojili dve kućice nadstrešnicom i napravili pravu kapiju.
Evo slika pa prosudite sami.

Boogieman
30.12.2010, 15:09
Putevi izmedju staza su maltene bez snega;kao i polazne stanice;ako nešto i bude za dva dana ne verujem da će biti nešto dobro.

Boogieman
30.12.2010, 15:19
Genijalci su napravili kapiju ali nisu izvezli mašine...Kako to izgleda pogledajte na sledećim fotkama.Posle ovog bagera;ostao je im mali konvoj da izvezu.
Što se tiče viših i većih autobusa,verovatno će biti gusto za prolaz.
(Da to je ta čuvena kapija;koja tu nije sigurno za dž)

ExBaker
30.12.2010, 16:24
Boogieman, super slike i izvjestaj.NA zalost vidi se da nema snijega dovoljno a i prognoza nije optimisticna za naredne dane, bice hladno ali bez padavina, tako da i da topovi rade bez prestanka trebace vremena da se pripremi teren za iole dobro skijanje. Pogledaj topic Bjelasica i njihov zvanicni sajt,na mnogo vise je palo snijega tamo. A kapija je...nemam rijechi!Nesto ne mogu da se sjetim, da li se ona nalazi dosta blizu magistrale?

Bax
30.12.2010, 17:21
Svaka cast na fotkama, znaci za novaka se ne isplati dolaziti :(
Pitanje koliko ce njima i trebati vremena da nauce da naprave staze...

plecko
30.12.2010, 22:19
mislim da ova kapija nema veze s parkingom (koji sam ja slikao 01.10.2010) ova kapija je kao ona na KOP-u tipa -WELCOME-, (kad se ide iz pravca Jos.Banje ili iz Brzeca) i nalazi se dosta nize prema prvim kucama.
:dontknow::dontknow: mozda gresim...

plecko
30.12.2010, 22:28
a to je placanje parkinga ispred ski centra.Postavili su dve onako lepe kucice,rampu poprilicno pre samog parkinga;valjda da se neko ne doseti da parkira ispred rampe.

Boogieman ispravi me ako gresim, sad procitah tvoj post u kome si napisao poprilicno pre samog parkinga, ja sam mislio da su ih postavili na ulazu u parking koji je asfaltiran i ogradjen (slika)

plecko
30.12.2010, 22:44
ova kapija je kao ona na KOP-u tipa -WELCOME-, (kad se ide iz pravca Jos.Banje ili iz Brzeca)
na ovo sam mislio.....

Boogieman
30.12.2010, 23:22
Kapija na (ispod) Kop-a je identična ovoj,samo što je tu na Kop-u postavio NP Kopaonik i nalazi se na bar 15km od ski centra,a ova se nalazi na 200m od parkinga i postavila je TO Zlatibora koja objekte ne postavlja za dž.(Da su je postavili negde drugo - recimo na skretanju sa magistrale,ili kod jezera Ribnica,bi imalo smisla "Welcome" i ostalo)
Ovako,to će verovatno biti "Welcome pay here"...(Ljudski je nadati se,da će uvideti da je glupost plaćati parking u ski centru,koji nije još pošteno ni zaživeo;pogotovu što im ko zna koja Nova Godina prolazi bez ski sezone;ali,ovo je Srbija,tako da moraš sve da očekuješ.)

wlad
30.12.2010, 23:43
Takve gluposti možete videti i u okruženju, pa se ugledaju na njih ;). Pa tako na Jezerinama (Kolašin, CG) se parking naplaćuje 1eur/sat (prvobitna cena je bila 2eur/sat) na skijalištu, tj. parkingu skijališta.

Mislim da to može da prođe u slučaju da vlasnici skijališta i/ili organizacija koja naplaćuje parking obezbedi autobuski prevoz.

ExBaker
31.12.2010, 08:53
Da, u Kolasinu 1euro za auta i cak 10eura za autobuse!Ali ovamo u CG nema kapije, chudo ti je kad prodjes kroz tu magicnu kapiju i to se mora platiti.Kapija je to!:sm021::sm021:

plecko
31.12.2010, 12:07
mislio sam da su ovde postavili kucicu s rampom !!!:dontknow:

Bax
31.12.2010, 15:49
30.12.2010. - Ski sezona u ski centru Tornik na Zlatiboru zvanično će početi u subotu, 1. januara 2011. godine. Posetiocima su na raspolaganju staze Tornik, Ribnica i Čigota. Ovaj ski centar opremljen je sa šestosednom žičarom, dva ski lifta, tjubingom, kao i ski vrtićem. Zahvaljujući sistemu za veštačko osnežavanje, visina utabanog snega na stazama je do 30 centimetara.

Igi
01.01.2011, 15:25
Upravo sam zavrsio sa danasnjom ekskurzijom na Torniku... Od najavljene 3 zice, radio je samo sestosjed... Od svih staza, bila je u funkciji samo 3-4-1... Ostalo je sve bilo ogradjeno pa se nije moglo alternativom...

Ja sam dosao oko 13:00 na poludnevno bordanje i odvozio sam samo 3 zice... Nakon toga sam odustao i poklonio svoj ski pas na parkingu nekim ljudima koji su tek dolazili...

Zao mi je bilo opreme, ljudi i svojih zivaca... Staza u katastrofalnom stanju... Razumio bih da radi da je kraj sezone pa narod hoce da iskoristi svaki dan na snijegu, ali onakvu stazu OTVORITI je van svake pameti! Gornji dio staze zaledjen, odmah nakon njega ide BRAON dio staze, pa onda par stotina metara sasvim solidne staze i puteljka kroz sumu gdje dolazimo na crveni dio staze br. 1... To pocinje golgota... Kamenje viri, nizbrdica prilicno zahtjevna pa ljudi po njoj svuda stoje, a oni koji umiju da skijaju i bordaju moraju konstatno da koce i otklizavaju da bi prosli kroz taj lavirint ljudi i kamenja...

Topovi nisu radili i to je to otprilike to...

Djordje
02.01.2011, 18:56
Htedoh sutra jutro da se uputim na Tornik, ali posle ovakve pesimisticne ocene, ipak cu ostati u krevetu malo duze.

Javite kada se regulise staza, ako je neko u mogucnosti.

Pozdrav

pgoran
02.01.2011, 22:53
Danas sam bio na Torniku i pored Igijevog upozorenja. Prvo to me je zateklo je covek na toliko pominjanoj rampi koji prodaje karte za parking. Cena karte je 100din ceo dan a ono sto je zanimljivo da na karti koju mi je dao pise cena:200din. Tako da smo sada resili nedoumicu oko placanja parkinga.
Sto se tice staze Igi je lepo opisao a ja bih mogao da dodam jos gomilu kamencica na sve strane. Gornji deo staze katastrofa, donji podnosljiviji.

Na najboljoj stazi Zmajevac topovi nisu namontirani, stoje samo stubovi a topovi su u podnozju na gomili.

Ne znam sta da kazem, i pored odlicnih uslova za pravljenje vestackog snega on se ne pravi. Problem je u nestrucnosti i neznanju ljudi koji bi trebali da se time bave, a izgleda i nema ko da to potera da radi.
Tako da je opsti zakljucak da je Tornik skijaliste u pokusaju. Mozda se oni i nauce necemu za koju godinu.

Djoksa
03.01.2011, 00:16
Bio sam i juce i prekjuce na Torniku i uopste nisam zadovoljan stazom, prepuna je kamenja, trave i braon snega...
Evo slikao sam nekoliko slika sa zicare cisto da vidite u kakvom je stanju Tornik:

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1368.snc4/164012_1770926239827_1439389774_31949607_8163425_n .jpg

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1369.snc4/164103_1769054553036_1439389774_31944003_5056237_n .jpg

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1396.snc4/164833_1770934920044_1439389774_31949636_7820395_n .jpg

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1396.snc4/164833_1770934840042_1439389774_31949634_1980531_n .jpg

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs757.ash1/164833_1770934880043_1439389774_31949635_5770213_n .jpg

(samo kliknite na link da bi videli sliku)

Bax
03.01.2011, 11:42
Steta za ovako lose vesti, ja sam pikirao naredni viknd, ali ne vredi ici na mucenje.
Ipak treba veliko iskostvo da bi se napravile dobre staze, cak i sa vestackim snegom...

adriano
03.01.2011, 11:59
Steta za ovako lose vesti, ja sam pikirao naredni viknd, ali ne vredi ici na mucenje.
Ipak treba veliko iskostvo da bi se napravile dobre staze, cak i sa vestackim snegom...


I ja sam mislio za vikend :(
Mislim da to nema veze sa iskustvom nego sa nezainteresovanoscu, mogli su da pocnu sa pripremama 1. jula a ne 1. decembra! Kamenje na stazi - sramota! Zamisli da je staza ok, parking bi bio 800 din :sm008:

mihailoc
03.01.2011, 13:41
Da li je neko bio danas i moze li da nam kaze vredi li ici sutra?
Hvala unapred!

(ne)skijasi
03.01.2011, 14:40
Ja bih isao u sredu i cetvrtak, neka neko javi ako se stanje poboljša. Koja je cena ski pass-a ove godine?

Igi
03.01.2011, 15:59
Bio sam ponovo danas... Ne moze se tek tako izbaciti planina iz covjeka :)

Stanje je nesto bolje... Cijelu noc je padao snijeg, medjutim jos uvijek nije ok... I dalje je klizanje na ledu glavni sport u gornjem djelu staze, a srednji i donji dio su zatrpani kamenjem... Ljudi iz SS ciste stazu od kamenja rucno, ali slaba vajda... Sklone jedan sa staze, iskoce nova 3...

Naglasio bih jos par stvari...

Osim parkinga od 100din (sto generalno nije mnogo), zacudilo me to da mi traze IME i PREZIME prilikom kupovine Ski pasa! I to oba puta je bio u pitanju poludnevni ski pas... Ne znam sto im to znaci?

Druga stvar je ogromna nekultura prilikom skijanja... Ja sam bio na stazi od 13h do 14:30h i vidio sam dvije intervencije GSS gdje su iznijeli skijase sa staze i jos 2 jaka sudara (prilikom spusta covjek naleti na dijete u jednom slucaju, a u drugom naletio djecak na nekog momka koji je stojao na stazi) kao i 3 pada prilikom spusta... Brzinama kojim su se kretali skijasi nisu primjerene pa da je staza i najspremnija! Ne treba da napominjem da niko od pomenutih kacigu nije imao? Isto tako ne treba da napominjem da nije svako pao ko je vozio brzo, pa sad mozete da mislite na sto je to danas licilo!

Treca stvar je visina snijega... Pri kraju staze (crveni dio) izasao sam sa desne strane staze da vozim "powder"... Odvozio sam cijelu livadu jer tu nije preko 10cm snijega! Sa lifta sam poslije vidio da je iza mene ostao samo trag zemlje i nesto trave!

Ne znam sto da vam kazem i da vas savjetujem... Zelja za skijanjem i bordanjem je velika, pa je mozda i najbolje da odete da izdusite jedan dan, naravno, ako vas to previse finansijski ne opterecuje!

Pozdrav sa Zlatibora i to je to od mene za ovu godinu sa ovog mjesta! :)

dejan
03.01.2011, 18:26
Evo i ja da potvrdim vec receno. Bili smo u subotu 1.januara, pouceni proslogodisnjim iskustvom (ocigledno im je svejedno da li imaju topove ili ne) iznajmili smo skije i skijali na ledu i kamenju. Jednom recju KATASTROFA. Jedna staza "pripremljena" za skijanje, puna cena ski pasa, cena pica kafica u "ski centru" udaranje po usima (svetske), neki momci zaustave skije na svakih stotinak metara pa bace po koji kamencic sa staze onako figurativno (kazu letos su pripremili staze ali masine koje su koristili za postavljanje vestackog snega razrovale stazu), pri tome koga god pitate sta je ovo svi se prave ludi, izmedju ostalog kaze covek zaposlen na skijalistu staza je siroka pa zato nisu mogli bolje, jedino su majstori da naplate samo ne znam sta. Jos jednom moram da kazem KATASTROFA. Iako imamo vikendicu u jednom obliznjem selu "skijaliste" Tornik nas duugo nece videti a ocigledno je da nesto mora iz korena da se menja - ovaj posao nikako nisu sposobni da rade (staza - ne treba trositi reci; zaposleni nadobudni, da li sto su svesni da maglu prodaju ili ne ne znam ali su nadobudni, da dodam i drski jer iako ima voznja za panoramsko razgledanje kada je moje dete videvsi da to i drugi rade izrazilo zelju da napravimo jedan krug zicarom covek na izlaznoj stanici nam nije dozvolio uz pregrst sto bi dete reklo bezobraznih reci a razlog je sto smo bili sa skijama; cene su malo je reci previsoke, ne moze da prodje glupost niko te ne bije po usima da budes tu jer prvo sa NASIM PARAMA gazduju a drugo itekako biju po usima jer veci lopovluk nisam nikada video, mozda sam nedovoljno iskusan sa lopovskim igrama ali kako god bilo ovo je SRAMOTA). Uzgred budi receno sledeceg dana smo skijali na kopaoniku i sve staze koje su bile u funkciji su veoma solidno cak sto ne reci s obzirom na vremenske uslove odlicno pripremljene tako da nam je to bio lek na ranu posle putesestvije zvane "ski centar" Tornik, verovatno je to sto rece jedan zlatiborski mudrac zato sto su oni na 2000m, a ja u sebi pomislih ni 20.000m vas ne bi spaslo.

Bax
03.01.2011, 18:33
Iskreno sam se nadao da moze da bude OK, skijao sam pre nekih mesec dana u Italiji na 1200 metara NMV, i bilo je sasvim pristojno, sa vestakom, iako prirodnog nije bilo.
Nikakvo blato, kamenje i slicno, jedino sto su staze bile malo nabijenije, jako tvrde....

pgoran
04.01.2011, 01:35
Iskreno sam se nadao da moze da bude OK, skijao sam pre nekih mesec dana u Italiji na 1200 metara NMV, i bilo je sasvim pristojno, sa vestakom, iako prirodnog nije bilo.
Nikakvo blato, kamenje i slicno, jedino sto su staze bile malo nabijenije, jako tvrde....

pa verovatno bi staze i ovde tako izgledale da ima ko da ga utaba :glavaozid
realno sta ocekivati od ljudi koji su pre dva dana sisli sa traktora.

Boogieman
04.01.2011, 16:38
Prvi dan skijanja na Torniku ove sezone za mene.

Platiš parking 100 din,a dobiješ kartu na kojoj piše 200din.(verovatno promotivna cena;taman da pomisliš,uštedeh 100 dindži.)

Radi samo 6-sed,i glavna staza (3-4-1 na mapi.) Sve ostalo apsolutno zagradjeno.(Zmajevac i donji deo staze Tornik bez instaliranih topova za sneg;na Zmajevcu se bar vide instalacije a na donjem delu staze Tornik NIŠTA) Uprkos povoljnim vremenskim uslovima,T jutarnjoj od oko -8,topovi nisu nigde radili.

Prosto se vidi,da SS nemaju nameru da puste još koju stazu,osima ako u medjuvremenu ne padne još pola metra snega.

GLAVNA NOVINA na izlaznoj stanici 6-seda je - još jedna u nizu kreacija asocijacije čobana Zlatibora - spomen dom za Jetija - kafana koju su nabili na 4-5m od izlazne stanice,tako da je tu sada neopisiva gužva.(počev od skijaša,panoramskih izletnika,GSS) Kako će to izgledati kad proradi,i još izbace tu i terasu - videćemo.

Na toj jednoj jedinoj stazi je naravno haos već negde od 10.30-11h.(Ski škole,početnici,borderi,redari koji bacaju kamenčiće sa staze,GSS koja je imala pune ruke posla;za par sati sam video nosila-sanke 2-puta u akciji,ostalo ne računam)

Staza se dobro držala koliko je bilo skijaša,posle nekih 2-3h skijanja počeli su da se pojavljuju kamenčići,sitni i oni malo veći i naravno zaledjena podloga na svim iole strmijim delovima staze.
Uglavnom da rezimiram,sutra će moći da se skija pre podne lepo,popodne malo tež;a od srede forget about it.
Ne nasedajte na laži SS i njihovih agenata - da su sve staze pripremljene i imaju dovoljno snega - Radi 1žica i 1 staza.

barrcode
04.01.2011, 17:05
Ne nasedajte na laži SS i njihovih agenata - da su sve staze pripremljene i imaju dovoljno snega - Radi 1žica i 1 staza.
misliš na ovo : http://www.politika.rs/rubrike/Srbija/Tornik-novi-skijaski-hit.sr.html

plecko
04.01.2011, 23:48
Подсећамо, Ски центар Торник има једини ски лифт „шестосед“ у Србији, а тренутно уз њега раде још две сидро жичаре, :hair::hair::hair::hair:

milos_pg_91
05.01.2011, 00:08
Подсећамо, Ски центар Торник има једини ски лифт „шестосед“ у Србији, а тренутно уз њега раде још две сидро жичаре, :hair::hair::hair::hair:

I Kop ima jedan sestosjed ;)

lobytoy
05.01.2011, 13:59
Hvala svima na izvestaju i fotografijama! Ja na Bozic idem u UE ali ce bord ostati u BG.
Koji su to kloshari.. Mada i weather2umbrella za vikend predvidja 8-10C! :-/

Djoksa
05.01.2011, 19:48
Ma ne isplati se placati uopste za ski pas kada daju onakvu losu uslugu. Dok se stanje ne popravi dodjite u Uzice da probate komplet lepinju :D

Bax
05.01.2011, 23:03
Jel kod Suljage? :)
O valjda ce mi se vise ostvariti ta zelja da skijam na Torniku kao covek, pamtim kako je bilo pre 20ak godina, snega ko u prici :)

Djoksa
06.01.2011, 01:50
Mozes i kod Suljage i u Blue Moonu ,mada je kod suljage na drva pa je ukusnija :D
E sta da se radi sve se promenilo, ni klima vise nije ista pa da moze toliko snega da bude... Samo kad bi ovi profesionalno koristili topove ne bi bilo problema...

sunCica
16.01.2011, 22:27
Mojas sestra se vratila sa Zlatibora kaže staze progledale, ali sve žice rade.

aca
20.01.2011, 13:13
Gledam prognozu za ovaj vikend 22.01-23.01 i kaze padace sneg, jel to znači da će možda raditi i staze ?

Nikolino
20.01.2011, 14:49
I ako bude, nece to biti neko kvalitetno skijanje. Da ima dobre podloge, moglo bi biti dobro. Razlika je kad na utabanu stazu padne nov sneg i kad padne na nesmrznutu zemlju sa puno kamencica, pa ratrak sve izbaci na povrsinu.

Grimani
22.01.2011, 21:36
moze li se ici sutra na Tornik??? kakvo je stanje gore?

Bax
23.01.2011, 01:10
Moji su danas dosli sa zl, kazu da ima 10 cm, vlaznog snega..

ski2ski
24.01.2011, 00:58
Mi skijali tri dana 5,6,7 januar. Guzva popodne. Utisak je da moze da bude dobro skijanje, ako bi dali sve od sebe da srede staze. Danas sam se cuo sa prijateljima u UE, kazu da ima snega (25cm) i da ce raditi sve tri staze (e sad verovati ili ne).

Moj utisak je da ce tamo jednog dana biti dobro skijanje. Oni naravno gledaju da zakinu gde mogu, ali ima puno ljudi koji dolaze na Zlatibor, tako da se izgleda ne birnu za musterije. Mali HINT, ima kafanica na vrhu sa desne strane, jedno 50m, sa ok cenama, ne vidi se direktno sa setoseda.

Djoksa
24.01.2011, 02:39
Bio sam u subotu na torniku ceo dan , mogu vam reci da sam se odusevio stazom! Rade topovi+pada sneg punom parom! Odlicno je bilo , samo ne znam do kad ce tako biti :ski:

alexa
24.01.2011, 18:33
Kakvo je stanje na stazi, ima li kamenja

Bojan87
24.01.2011, 21:18
zna li neko kada ce pustiti u rad crnu stazu ?

Ako neko ima svezih slika neka postavi

Djordje
25.01.2011, 14:27
Bih na skijanju subotu i nedelju, subotu drugu polovinu dana, nedelju celodnevno. Kamenja ima mestimicno, na dva dela ponajvise, ostatak staze zanemarljivo. U globalu staza je super do nekih 12-13h plafon, posle toga je kolaps ljuti! Tuda gde ima najvise kamenja (kamencica uglavnom), to su najbrzi delovi staze, i tu se najvishe 'rilja' skijama...nakon poludnevnog riljanja, staza je puna hupsera i izlizanih delova, pa se vozhnja svodi na borbu za prezivljavanje, daleko od prepodnevnog uzivanja.
Zmajevac se pusta navodno za 3-4 dana, ako je verovati ljudima koji rade gore.
Poludnevni ski pas je za sada 900 dinara, a celodnevni 1250.
Pozdrav svima

p.s. zaboravih za nezaboravni 'parking' koji je verujem ovde vec svima poznat, i on staje celih 100 din/day ;)

macak011
25.01.2011, 14:53
Zna li neko kako je danas gore?

fantommacan
26.01.2011, 15:46
Zna li neko kako je danas gore?
isto pitanje?

Boogieman
26.01.2011, 17:14
Danas je bio lep dan na Torniku.
Radila je vec standardno jedna staza,odn DVE zice.(sestoguz i novotvoreno sidro) ili sto bi u SS rekli sve osim Zmajevca (staza Tornik po njima radi iako je to samo gornja trecina te staze...)

Staza je bila sasvim ok,nije bila guzva pre podne,drzala se fino svo vreme,ponegde poneki kamicak,nije bilo leda.Temperatura je uprkos suncu bila ispod nule,topovi su na vise lokacija radili bez prestanka,Zmajevac i ostatak Tornika pustaju verovatno tek za vikend.

Novootvoreno/staro sidro na stazi Cigota je pokazalo danas svoju svrhu,prvih sat vremena sestoguz nije radio jer je zlatiborski nomad koji pravi onu astronomsku opservatoriju zauzeo sestoguz svojim radijatorima,cevima i ostalim materijalom.Tako da smo svi,sa uredno placenim kartama, bili prinudjeni da koristimo to ne znam cemu sidro.(a to je inace za one koji nisu upuceni prva zica na Torniku napravljena jos pocetkom 80-tih)

plecko
30.01.2011, 10:31
(staza Tornik po njima radi iako je to samo gornja trecina te staze...)

-pretpostavljam da krenes niz Tornik pa skrenes levo na Zmajevac i u nastavku vozis Ribnicu, jel tako ?

бмк
30.01.2011, 10:36
змајевац је десно од торника.

plecko
30.01.2011, 10:58
:sm022:gledao sam staru mapu, mislio sam Tornik pa levo niz Ribnicu i u nastavku Cigota

Ugi
02.02.2011, 22:13
Sve prognoze najavljuju vise temperature od subote... Sta misliste, vi iskusniji ljudi :D, ima li skijanja od subote/nedelje?

dejan
04.02.2011, 12:11
Kakvo je stanje na stazama?

alexa
06.02.2011, 01:55
U petak bilo dobro. Utabanog snega na stazi 45cm. Radi i crna staza (Zmajevac). Rade svi topovi.