PDA

Pogledati punu verziju : Ski centar Tornik



Strane : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9

niipheus
05.01.2020, 17:17
Bice i to lagano, danas ceo dan pada sneg i skijasa za Bozic nema obicno.

dejan.moka
06.01.2020, 08:57
Bice dobri uslovi, lepo vreme a nema guzve, krece škola od 8og... Jedino što ne rade sve staze

salemfk
08.01.2020, 07:11
Nekako mi zao, sto evo sada kada su dobri uslovi nekako se ne trude da srede skijaliste da radi u punom kapacitetu.
Treba iskoristiti ovih -9 za pravljenje vestackog snega. Al kako se vidi na kamerama topovi spavaju. Nazalost nemamo kamere na Zmajevcu da vidimo stvarno sta se desava. Dosao bih na par dana al nema smisla bez Zmajevca

HEROES
08.01.2020, 16:01
Nisam bio skoro gore,ali pretpostavljam da im dosta vode iz bazena odlazi na osnezavanje nove staze,koja je ujedno i najduza,pa dok se opet voda akumulira...ne bih mogao da tvrdim da se ne trude,mada s`obzirom na dosta nelogicnosti koje se gore desavaju par sezona unazad,nikada se ne zna.

neo031
08.01.2020, 16:18
Nisu samo samo niske temperature i rad topova uslov da bi se neke staze osposobile za puštanje u rad. Sigurno nisu pravili novu stazu da bi je sada držali zatvorenu. Radnicu SS dežuraju u sve tri smene i koriste svaku priliku da spreme staze što pre. Na žalost, sve što je ovih dana padalo ( a verovatno i veštak koji je pravljen poslednjih dana ) je jak vetar odneo, tako da je pitanje kada će biti pušten Zmajevac i Stankova ravan. Na Stankovoj Ravni rade topovi kada to temperatura dozvoli tako da se može očekivati da ona bude uskoro puštena, a Zmajevac po starom dobrom običaju dolazi na kraju :)
Na njemu ima tek nekoliko cm snega, mestimično probija i trava.

hodac
08.01.2020, 20:01
Bio Sam gore na bozic, prosto kao da se neko trudi da upropasti tornik.

Cigotu je neko tabao Ali nije spustio noz da razbije grumenje leda od vestackog snega pa je prvih 2 sata bilo lomljenje dok ga skijasi nisu razbili Lomeci se.

Zmajevac nije osnezavan a ko God kaze da je vetar odneo sneg laze jer je bar 30 ljudi ga spustalo kroz celac. Snega po obicaju nema dovoljno na dnu I Pri prevoju na vrhu, Ali to je moglo da se nadomesti vestackim snegom.

Trenutno placamo najskuplji ski pa's po m staze ako ne racunamo liban ili izrael na zlatiboru, jer se neko igra gore sa centrom jer je zlatibor prepun pa da ima I 500 m staze 400 ljudi ce doci

salemfk
08.01.2020, 22:55
Inace su previse sturi sa zvanicnim informacijama, ne znam sta je tesko da objave kako napreduje spremanje staza, slike ako vec nema kamera. Koji su im planovi i sl. Recenica "Kada se steknu uslovi otvorice se jos staza" ne znaci nista. Cak i samo otvaranje je bila vest danas za sutra.
Volim Tornik, starije dete je tu proskijalo, pa evo ako sve bude kako treba da to ponovim sa mladjim.

HEROES
10.01.2020, 15:54
hodac...

Apsolutno se slazem sa tobom, sto se tice cene ski pasa i onoga sto nudi skijalitse,o tome sam i ja nesto slicno pisao.Druga stvar,odmah mi je bila cudna ova prica sa vetrom,svako ko ide gore cesce, zna da je Tormik dobro zaklonjen sto zbog polozaja,sto zbog sume,i samo na nekim mestima moze jak vetar da oduva sneg,ali to se lako resi,takodje prica,da vetar oduva vestak iz topova mi isto tako `ne pije vodu`,oni su pokretni i u svakom trenutku mogu da se okrenu tako da bacaju sneg na stazu,odakle god da duva vetar,ali ajde...mozda mi nemamo pojma ni kada pricamo da je gore vec 10-15 dana minus,i da je palo 30 tak cm snega,a njima i dalje radi jedna i po staza,to sto oni napisu da radi staza Tornik,u stvari otvoreno je pola te staze.To sto ne osnezavaju i kad ima uslova pola skijalista,ni na to ne mozes da dobijes odgovor,a tek kada ih pozoves da ti daju neku informaciju,ko da uopste i nisu zaposleni tu.U svakom slucaju,kao sto sam vec i pisao,dosta nelogicnosti postoji na skijalistu unazad 3-4 godine.

veljadj
11.01.2020, 09:16
Javno preduzeće(državno),biće plata i ako ne otvore skijalište celu zimu.Žive od Kopaonika i države...

Chaki
15.01.2020, 17:43
Jel ima nekih izgleda da se otvori Zmajevac bez većeg novog snega? Jel bio neko gore ovih dana?

ninic
19.01.2020, 16:36
Dajte preporuku za instruktora na Zlatiboru, treba mi za klince...

MadMike82
19.01.2020, 19:46
Probaj ovog:
Goran 0652371353

admin
23.01.2020, 00:25
Skijališta Srbije će u petak, 24. januara 2020, u 11 časova pustiti u rad novu stazu u ski centru Tornik. Nova ski staza je dugačka oko dva kilometara i po kategorizaciji je laka - plava staza. "Stankova ravan", kako se zove nova staza (na mapi označena brojem 3), namenjena za skijaše za početnike i one samo malo slabijim umećem, što je nedostajalo ovom centru.
I ova staza, kao i sve druge ski staze na skijalištu Tornik, pokrivena je sistemom za veštačko osnežavanje. Sa novom stazom, ski centar Tornik sada ima ukupnu dužinu ski staza od 9 km.

U petak će u ski centru Tornik važiti popust od 30 posto na poludnevene i dnevne ski karte.


Karakteristike ski centra:
- Najviši vrh 1.496 m/nv
- Visina centra 1.100 m/nv
- Maksimalna visinska razlika 390 m
Ski staze:
- Ukupna dužina svih ski staza i ski puteva 9 km
- broj plavih staza 3
- broj crvenih staza 2
- broj crnih staza 1
- najduža ski staza 2.864 m
Žičare:
- Ukupan kapacitet žičara 5.400 skijaša na sat
- Ukupan broj žičara i ski liftova 3
- Ukupan broj pokretnih traka 3

https://www.skijanje.rs/assets/ski-centri/srbija/tornik-zlatibor/_resampled/resizedimage620623-0004-Tornik.jpg

Tornik - ski mapa za sezonu 2019 / 2020
Izvor: Skijališta Srbije

veljadj
24.01.2020, 09:21
Ako je neko danas na Torniku valjale bi nam slike nove staze....

neo031
24.01.2020, 11:40
Evo nekoliko fotografija sa tek otvorene staze Stankova ravan...
17554

17555

17556

neo031
24.01.2020, 11:42
I još nekoliko...

17557

17558

17559

vujo032carving
25.01.2020, 21:29
Bio sam na otvaranju, staza je interesanta, ali mislim da nije baš za početnike, pogotovo onaj spust "niz Zmajevac".
I onih pedesetak metara dole što je ravno, pa mora malo da se gura ili pešači, po komentarima drugih (razmaženih) skijaša,
bilo je za očekivati neko rešenje.
Od dobrih strana je, što mislim da će na onoj strani dugo da se održi sneg.

amater
26.01.2020, 11:51
Nova plava staza je bas savršena. Sada je crvena mnogo rasterecenija i značajno je manja gužva na njoj.
Jedino kvari ugođaj onih poslednjih nekoliko desetina metara koja predstavljaju problem deci i skijašima koji nisu u formi.

Mordred
26.01.2020, 15:34
Crna linija koja preseca stazu broj 3 je gondola u izgradnji?

veljadj
26.01.2020, 15:43
Da,to je trasa gondole.

MadMike82
31.01.2020, 12:58
Kakva je situacija na Torniku? Da li je palo išta snega ovih dana? Vidim svuda je padalo, osim izgleda tamo.
Drže li staze i nada li se iko novom snegu?

neo031
31.01.2020, 13:29
Situacija na Torniku je: "Not great, not terrible!". Kako kapiram, do sada su koristili priliku da prave veštak kad god su mogli pa ga po potrebi raspoređuju po stazama. Na web kameri se vidi da pokušavaju da osposobe i Zmajevac, ali još nije pušten i ja lično sumnjam da će ovih dana jer vidim da će temperatura biti u plusu. Sve ostale staze rade ( Tornik, Čigota i Stankova ravan) tako da nije baš katastrofa. Ako za vikend bude najavljeno toplo vreme, a počinje i raspust i to je gužva u najavi, onda je za očekivati da ujutru bude ok a posle 11h već standardno razvaljena staza.

neo031
05.02.2020, 10:23
Kao što svi možete da vidite na web kamerama, sneg od juče KONAČNO pada i iskreno se nadam da će ga biti dovoljno da se "popune" sve staze. Nakon padavina očekuje se dobar minus tako da će topovi moći da nastave započeto od strane prirode. Ako je verovati prognozi, predstoji nam idealan vikend za skijanje, sunčani dani dani u blagom minusu! Iako je u toku raspust, proteklog vikenda nije bila katastrofa gužva kakva je inače u tom periodu, osetno je rasterećenje na skijalištu od otvaranja nove staze. Još ako uspeju da otvore i Zmajevac, mislim da će sve do Sretenja biti gore sasvim ok.

neo031
08.02.2020, 13:58
Trenutno je šestosed van funkcije, i po rečima zaposlenih, pitanje je da li će ga popraviti do sutra. Ako je neko možda planirao nedelju na Torniku bolje da odloži ili da se raspita da li je popravljen. Sidro Krnevo plandište radi ali je gužva nenormalna.

Ledeni Finac
09.02.2020, 08:49
Trenutno je šestosed van funkcije, i po rečima zaposlenih, pitanje je da li će ga popraviti do sutra. Ako je neko možda planirao nedelju na Torniku bolje da odloži ili da se raspita da li je popravljen. Sidro Krnevo plandište radi ali je gužva nenormalna.
Popravljen šestosed. Radi sve osim Zmajevca i ski lifta Bandera.

macak011
10.02.2020, 00:17
Šestosed danas u funkciji, popravljan do 7h ujutru(!) , dan prelep. Staze držale ceo dan. Nova staza je oke, rasteretila je ostatak skijališta. Međutim, sada je gužva na ulazu 6-seda, a Zmajevac i sidro bandera ne rade. Centar ima izgleda ozbiljan problem sa tehničkim kapacitetima za održavanje svih staza, pre svega mislim na strujno napajanje osnežavanja ali i rezerve vode koje su pod znakom pitanja - po mom mišljenju to ie razlog što ne radi Zmajevac. Sidro bandera je pomereno udesno gledano odozdo ali izgleda tako da kao da mu treba metar i po snega da bi radilo... sve u svemu rezultat političkog pritiska da proradi staza je ovo što se trenutno odigrava. Svakako verujem da ce SS imati razumevanja da uloži dodatna sredstva u tehničke kapacitete ovog centra koji obećava ali koliko saznajem nedostaje mladjih ljudi za elektroodrzavanje jer čuh da sjajni Tomica to radi, a njemu je 68 leta, mladji verovatno nemaju dovoljno motiva, šta li... Eto prilike da SS ponudi veće plate i animira mladje snage...? [emoji41]

Zaboravih, ozbiljan broj skijaša danas, SS bi trebalo da se zaista potrudi da ih zadrži, ne treba tu još mnogo, stvarno to mislim. Ispravno osnežavanje je ključna stvar za ovaj pravi skijaški dragulj.

Evo par fotki od danas:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200209/9f7c184d85c400e75d26f7a7a0d9afdb.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200209/16bfdc4422987f0878d64eb3b1d326e0.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200209/b79d63c812f546aac5d67ff79a522bb5.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200209/91390d542d10bfd95dbc8d63d7847f9e.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200209/12980de9786c127c8af78ad14f20e9fd.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200209/4d9da48208f5f3700ee75baedee33517.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200209/41c2a7bb05d0f916976c740d88d0d927.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200209/6d685f904a948f02b767fda2fe522c6b.jpg

macak011
11.02.2020, 11:42
Danas toplo, staze popustile. Prva vožnja bila sjajna, posle počela da puca. Sad pada slaba kiša. Norvezani kazu u 14h pocinje sneg i pada temp na -3. Sada je plus 6...evo sličke od jutros 9h:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200211/1589e953e4738da6beeda36a7f44fc26.jpg

macak011
11.02.2020, 16:19
Norvezani pogodise, ode temp u minus, sneg veje, a ja zavrsio skijasku sezonu po svemu sudeci. Stradalo koleno, nije ozbiljna povreda po recima lekarke iz trauma centra ali ja mogu da hodam osim da menjam pravac, onda osetim nestabilnost, nesto klecne, zaboli i cao. Doktor gugl kaze meniskus, doktorka kaze nista ozbiljno...Obecavam, vraticu se na bele staze, makar sa nekom ortozom...:) Samo me nervira sto ne mogu normalno da hodam, odnosno da menjam pravac... Neverovatno, nit oteklo, nit nesto posebno boli. A pad bio na ravnom spojnom putu pre vrha sidra plandište, 20m iznad tornicke kuce, tezak sneg i "uvatio" skiju, ona jutros naostrena i ko u šinama, okrenulo me ka jelkama, morao da padnem, pad lagan, vez nije izbacio.. Odmah prisao decko skijas da pomogne, Sergej iz Leskovca ako sam dobro zapamtio. Svaka čast za gest, ima nade za nase klince! Svaka cast i za GSS i SS, dodjose za par minuta sa motornim sankama. Na zalost, u isto vreme bio i jedan prelom negde na stazi. Evo istorijskih fotki za kraj sezone ali ne i karijere, GSS, SS i ja:
P. S. Skije odlicno uradjene i to brzo u Beosportu na stazi, sve preporuke za servis! https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200211/76deeb03c2ae41774689f44c801656ba.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200211/9b99f35640c0c9296fd3d6748efba3c4.jpg

Moca
24.02.2020, 16:51
Idem u cetvrtak na Zlatibor pa bih u petak otisao da skijam. Posto nikad nisam bio na Torniku moze neka informacija oko parkiranja, najma skija i cene dnevne karte. Hvala unapred.

veljadj
24.02.2020, 17:28
Parking 120din ceo dan,najam ima na više mesta na Torniku a cena dnevne karte je 2140din.Mada kakve su najavljene temperature za utorak i sredu nećeš se baš nešto naskijati.

Moca
24.02.2020, 20:05
Cuo sam da najavljuju sneg za cetvrtak i petak.

neo031
25.02.2020, 10:01
I ja sada gledam prognozu za Tornik i vidim blagi minus i snežne padavine najavljene za četvrtak i petak. Mi smo čekali da prođu svi raspusti i Sretenje pa da idemo gore kada nema gužve, ali sada smo već u frci da li će biti martovskog skijanja bez obzira na najavu ovih manjih padavina. Sem toga, videh da je za 15.03.2020. najavljen masovni MTB Downhill pa se pitam da li ovi iz SS planiraju do tada da zatvore skijalište bez obzira da li će biti snega ili ne :dontknow:? Ako se u međuvremenu niko ne javi u subotu ćemo imati info sa lica mesta .

17630

veljadj
26.02.2020, 17:29
Zbog skijaskih trka koja ce se na Torniku odrzati u petak i subotu, za skijase i bordere ce raditi staza Stankova ravan.(28-29.2.2020.g)

niipheus
29.02.2020, 18:18
Za mene mozda i najbolji dan na Torniku od kako skijam gore. Zmajevac uvek treba ostavljati u naturu, em niko ne vozi, em savrsena staza i sirinom i nagibom za vezbanje tehnike u cjelcu. Ceo dan se spustali tu i niz bananu. Nece ljudi ni da probaju. Radije silaze niz onu ledinu koja je ostala posle takmicara nego da probaju malo nesto drugacije.

neo031
07.03.2020, 09:33
Ako se neko pita kakva je situacija na Torniku ... :sm003:

17640

MadMike82
08.03.2020, 13:05
Kakav tužan prizor. Ja sam toliko sreće ove godine sa Tornikom imao, da je to neverovatno. Bio sam od 7-17.2. i svaki put kada bi sneg počeo da popušta, uveče napada, pa preko dana sunce.

neo031
10.03.2020, 10:10
@MadMike82, mislili smo da će ovo verovatno biti poslednji dan sezone na Torniku, ali iste večeri ja napadalo baš dosta snega tako da je u nedelju već bila mnogo bolja situacija i produžena sezona bar do sledećeg vikenda :) Bez obzira što na fotografiji zaista izgleda jadno, gornji deo staze je bio više nego upotrebljiv a i Stanko se drži solidno.

MadMike82
10.03.2020, 10:37
@neo031 e da. Video sam neke slike juče sa vrha i razlika je "nebo i zemlja".

veljadj
10.03.2020, 22:12
Ove zime nisam skijao zbog zdravstvenih problema,krivo mi je što nisam probao novu stazu pa me interesuje pošto ni jedan dan nije radio Zmajevac i ski lift Bandera u kakvom je stanju bio vezni put od Bandere do šestoseda?Da li su i taj put pokrili veštačkim osnežavanjem?

MadMike82
10.03.2020, 23:37
Upravo sam pregledao neke snimke, da se podsetim da li ima veštačkog osnežavanja i odgovor je: ima. Jedini "problem" je što je na samom kraju malo uzbrdo, pa treba i zaveslati, a zbog dece, slabijih skijaša i onih sa nedovoljno kondicije, tu je znala da se napravi gužva.

neo031
16.03.2020, 20:26
Ko je skijao - skijao ( na Torniku), ko nije čekaće do sledeće sezone.

17653

amater
23.06.2020, 12:01
Lepe vesti sa tornika.
Ski put od sidra do sestoseda je znacajno prosiren

17707

A na onom poslednjem delu gde je bilo potrebno odgurivanje su postavili zicu.

17708

FreeRider
28.06.2020, 21:39
Tornik, lijep je i ljeti i zimi !
Kada će početi gondola sa radom ?

veljadj
29.06.2020, 10:43
Do zimske sezone sigurno,možda i ranije.Niko više ne daje rokove jer zbog epidemije ljudi iz Pome nisu mogli da dođu u Srbiju.

Ovo proširenje veznog puta i postavljanje sajle je extra stvar.Sad gondola do Čigote i par staza tamo i bog da nas vidi:sm021:

neo031
19.08.2020, 11:51
Kada će početi gondola sa radom ?

Kako mi se čini po fotografijama sa neta, ukoliko nije počela sa radom danas su pustili neke probne vožnje. Tako da, mislim da je do zvaničnog puštanja u rad ostalo vrlo malo. Mada, meni nešto drugo nije jasno. Ne znam sada tačan broj putnika koji može da se preveze u jednom satu, ali cifra nije zanemarljiva. Ukoliko ste bili na Torniku, bilo leti ili zimi, znate kakav je vrh, naročito nakon otvranja staze Stankova ravan. Ja se samo pitam a gde će svi ti ljudi da stanu? Na vrhu su dva ugostiteljska objekta ne preterano velika, spušta se put sa vrha koji ne ide do podnožja skijališta gde su ostali sadržaji ( bob na šinama, zip-line ...). Nema sad tu na samom vrhu nekih konkretnih sadržaja niti šetačkih staza. Kapiram da će skijašima u zimskoj sezoni biti super da se iz centra prevezu do vrha i nakon skijanja vrate u centar. Ali moje pitanje se odnosi na sve ostale koji ne dolaze gore zbog skijanja.

Nevezano za gondolu, po veznom putu koji spaja kraj Stankove ravni i šestosed je posut kamen - vrlo oštar tucanik. Nadam se da je u pitanju neka međufaza u radovima, jer obzirom da na njemu uvek kubure sa snegom nije baš pametno da ispod snega bude oštar kamen...

veljadj
23.08.2020, 17:46
Pre dva dana sam bio na Torniku i s obzirom da prošle zime nisam skijao oduševljen sam radovima i novom stazom Stankova ravan.Sišao sam sa Tornika peške,imam dosta slika nove staze kao i veznog puta Bandera-šestosed.Postaviću slike kasnije,ima dosta kamenja na toj deonici ali je i urađeno osnežavanje,ima 7-8 žirafa na tom potezu tako da sneg verovatno neće biti problem.Po meni je veći problem ski lift Bandera koji je izmešten zbog gondole i koji meni liči na nezavršen posao,neravno,sa gomilom kamenja i panjeva,baš ružno.Zadnjih 100 metara Bandere je toliki uspon kao da se penješ na tavan.Valjda će to srediti do početka sezone.Slike kačim kasnije....

veljadj
24.08.2020, 15:01
Evo slika kako sam obećao...

https://www.dropbox.com/sh/x6de7cpi2ur0yah/AADoxnkDZlb8_XeUpjuO5EJLa?dl=0

Mnogo je slika pa da ne opterećujem forum.

gio
25.08.2020, 16:38
Bio ja prekjuče na Torniku. Prvi put i lepo to izgleda (nisam do sada nikada bio ni leti ni zimi). Šteta što nema još koju stotinu mnv i što nije veći po površini.
Ova nova staza koja ide desno od vrha izgleda da bi mogla biti baš lepa i duga. Ok, plava ali fina. Crna podseća me na crnu na gobelji a taj lift uz nju po strmini mi lici na sidro koje je svojevremeno išlo uz ledenice, ko se seća, pa ne verujem da će biti veliki problem.
Gondolom nisam oduševljen. Ne znam kolika je gužva na Torniku na parkingu zimi pa da je možda lakše iz centra Zlatibora doći na skijanje ali meni je ta konkretna gondola bacanje para.

Jedno pitanje, nije striktno vezano za Tornik: na Zlatiboru, pored avantura parka ima neka staza i žičara (pretpostavljam bilo sidro nekada). To sad deluje kao scena iz postapokalipticnih filmova. Dužina je nešto kao malo jezero na kopu ili nesto kraće. Zna li neko kad je poslednji put tu bilo skijanja?

Are
25.08.2020, 20:17
Ski staza pored Avantura parka je u sklopu tog parka. Nisam skoro bio na Zlatiboru i ne znam u kakvom je stanju. Prošle zime sam posetio to mesto iz radoznalosti, da vidim kako izgleda, jer sam čuo da dosta roditelja svoju decu tu šalju u školu skijanja. Moj prvi utisak je bio: neuslovno, amaterski, nebezbedno zbog velikog broja skijaša (neobučenih) na malom prostoru, skijalište u rupi nastaloj krčenjem šume verovatno da bi sneg duže trajao. Za izbegavanje. Slična situacija kao i skijalište na Obudojevici.
Gondola je poseban fenomen. Mislim da nije namenjena skijašima već turistima koji bi se prošetali i fotografisali na vrhu planine. Čini mi se da na vrhu Tornika nema sadržaja a ni prostora za takve turiste. Videćemo kakva će gužva biti na vrhu skijališta u sred skijaške sezone. U letnjoj sezoni možda ima nekog smisla ali zimi...
Tornik je čudesan, najviše zbog guste šume. Fali mu nadmorske visine i prostranstva. I pored toga se uz dobru pripremu staza može dobro i dugo skijati. Poznajem ljude koji imaju preko 100 dana skijanja u sezoni na Torniku. Za skijaše iz okruženja to je pravo blago. Za mene konkretno, nemerljiva je mogućnost da mogu, posle posla uz dobru organizaciju vremena, da odem na sat ili dva na skijanje.
Postoji urbanistički plan o proširenju skijaških staza. Imao sam uvid u njega, dobro je osmišljeno skijalište u nekoj budućnosti. Kada će se to i realizovati je pravo pitanje za Skijališta Srbije.

veljadj
25.08.2020, 20:39
Što se tiče skijanja na Torniku i benefita koje donosi gondola jedinu korist će imati one nove zgrade oko polazne stanice gondole.Znači iz apartmana u pancericama pa u gondolu,svi ostali koji moraju da upale kola,nađu parking kod gondole što će biti misaona imenica jer su i na ono malo prostora napravili lokale gde je trebalo da bude parking,pa se preobuješ na parkingu ako ga nađeš i bude mogla sa se plati dnevna karta za parkiranje će kao i ja upaliti kola i otići pravo na Tornik.Plus karta za vožnju gondolom ako ne bude u nekoj kombinaciji sa skipasom....I dalje verujem da je gondola čist promašaj za lokaciju kakva je Zlatibor,daj bože da grešim...

Are
26.08.2020, 08:10
Apsolutno se slažem sa veljadj. Vrlo slab benefit za skijaše. Kao što sam i rekao, gondola nije namenjena skijašima, oni nisu interesna sfera rukovodstva opštine. Na Zlatibor većinom dolaze ljudi koje skijanje ne zanima. Gondola je za njih a skijaši su tu kolateralna šteta. Problem parkinga na Zlatiboru je odlično definisan.
Pre nekoliko godina me je koleginica iz Banja Luke 28. decembra zamolila da joj nađem apartman kako bi došla sa društvom za Novu godinu. Pokušavao sam da joj objasnim da je to nemoguća misija, kako je sve rezervisano još pre mesec dana. Ona mi je odgovorila da nema snega i da je pomislila da ljudi otkazuju aranžmane zbog toga, da je tako bilo na Jahorini sezonu pre toga. Mislim da me nije ozbiljno shvatila kada sam joj rekao da na Zlatibor za Novu godinu niko ne dolazi zbog snega.

neo031
31.08.2020, 12:52
Sišao sam sa Tornika peške,imam dosta slika nove staze kao i veznog puta Bandera-šestosed.Postaviću slike kasnije,ima dosta kamenja na toj deonici ali je i urađeno osnežavanje,ima 7-8 žirafa na tom potezu tako da sneg verovatno neće biti problem

Obzirom da nisi bio prošle godine na skijanju nisi mogao da znaš da su te žirafe na žalost samo statirale skoro cele sezone. Zbog vremenskih prilika i inače je bilo onemogućeno konstantno osnežavanje na Torniku pa je i bez nasutog kamenja na veznom putu bilo problema zbog nedostatka snega. Ja se iskreno nadam da su našli adekvatno rešenje i da neće biti problema zbog kamenja i da je sva moja briga uzaludna.

Na vrhu Tornika je inače neviđena gužva, većina turista dolazi žičarom a ima i onih koji dolaze gore kolima. Oni koji prošetaju do vrha su zaista retki.
Osim turista sreli smo i čuvare staze u letnjem periodu :)

17731

amater
01.09.2020, 16:56
Što se tiče skijanja na Torniku i benefita koje donosi gondola jedinu korist će imati one nove zgrade oko polazne stanice gondole.Znači iz apartmana u pancericama pa u gondolu,svi ostali koji moraju da upale kola,nađu parking kod gondole što će biti misaona imenica jer su i na ono malo prostora napravili lokale gde je trebalo da bude parking,pa se preobuješ na parkingu ako ga nađeš i bude mogla sa se plati dnevna karta za parkiranje će kao i ja upaliti kola i otići pravo na Tornik.Plus karta za vožnju gondolom ako ne bude u nekoj kombinaciji sa skipasom....I dalje verujem da je gondola čist promašaj za lokaciju kakva je Zlatibor,daj bože da grešim...

Ovo je definitivno gondola za razgledanje pejzaza

veljadj
13.11.2020, 17:22
Hoćemo li kupovati karte u predprodaji?Ja bih kao i pretprošle sezene opet kupio 10 u sezoni,mislim da se najviše isplati...

neo031
13.11.2020, 18:46
Onima kojima je Tornik baza se svakako najviše ispalti ili sezonska ili 10 u sezoni. Doduše, za sezonsku ipak treba imati dovoljno slobodnog vremena da bi bila isplativa, tako da većina bila alternativu. Obzirom na turbulentu globalnu situaciju, i da niko ne može da predvidi kakve će biti situacije na skijalištima generalno niko ne može da kaže šta je najpametnije činiti... Zbog online nastave moguće je da neće biti velike gužve tokom raspusta jer će roditelji sa školskom decom moći da dolaže i tokom školske godine pa da nastavu prate online sa Tornika :sm004: Onda bi cele sezone mogla da se očekuje neka umerena gužva na stazama. Jedina neizvesnost će biti uticaj gondole na gužvu...

bbK1ng
13.11.2020, 19:16
Ja sam ovu sezonu generalno unapred prežalio. Ako se uopšte desi neki dan skijanja smatraću uspehom.

Odluke ćemo donositi dan/dva unapred ako procenimo da ima smisla ići.

veljadj
13.11.2020, 21:26
Ja je neću otpisivati makar se peške peo na Tornik...

veljadj
15.11.2020, 07:21
Da li ste pokušali da se prijavite na novom webshopu sa podacim koje ste koristili prethodnih sezona?Meni prijavljuje neispravnu lozinku....Da li mora nova registracija?

veljadj
15.11.2020, 08:37
Mora ponovo registracija jer se dodaje slika koja se verovatno koristi za skipass...

neo031
26.11.2020, 12:11
Evo novosti i za Tornik...

17774

veljadj
26.11.2020, 12:21
Lepo,nadamo se da će biti snega.Karte za Skiopening neće moći da se kupe online?

neo031
26.11.2020, 12:28
Za Opening ski pass može samo na šalteru da se kupi. Pitala sam, da li može po redovnoj ceni, bez web popusta samo iz razloga da bi mogli da se preuzmu bez odlaska na prodajno mesto. Pravila važe kao i predhodnih godina, nisu ništa menjali.

neo031
17.12.2020, 10:46
Pa da nastavimo trend postavljanja screenova prognoza :) Što, bi se reklo, nada umire poslednja. Ako ne dođe do promene ( a verovatno će doći), možemo očekivati da Tornik pobeli i ove godine. Da li će biti dovoljno za skijanje, ja čisto sumnjam ali ipak daje nadu da će sledeća godina započeti kako treba.

17826

MadMike82
17.12.2020, 10:49
Ovako nešto i ja očekujem i priželjkujem, a skijanju se nadam posle NG...

wlad
17.12.2020, 12:49
A do nove godine mora pasti [emoji6] ali tako daleke prognoze ništa ne znače.

Nadajte se da neće da zatvore skijališta skroz, a za sneg ćemo lako [emoji3]
(ako zatvore skijališta ima odma da padne)

MadMike82
17.12.2020, 13:15
Čisto sumnjam da će se usuditi da zatvaraju, veliki bi gubici bili. Vrlo moguće da će od jednog do drugog Božića da pojačaju mere, pa možda i zatvore gradove, ali nešto ne verujem za skijališta.

neo031
26.12.2020, 11:15
Norvežani uboli dobro sa prognozom, od sinoć pada k'o lud... Snega ima, samo još da otvore skijalište.

veljadj
26.12.2020, 14:31
Ima li nekih vesti o skorom otvaranju?Pretpostavljam da rade i topovi?

MadMike82
26.12.2020, 21:09
Pričah danas sa nekom ekipom sa Tornika. Kažu da je u planu otvaranje za NG, ali se plaše najavljenog južnog vetra za par dana i temperatura u plusu. Videćemo da li će uspeti to da premoste veštakom.

niipheus
29.12.2020, 07:06
Izvori sa staze kazu nista do Bozica, a pominje se cak i 15. januar za pocetak sezone

neo031
29.12.2020, 10:01
@niipheus, i ja sam dobila slične informacije gde se pominje 10. - 15. januar, ali sam pomislila da se šale ljudi. Ali dovoljno je da vidim situaciju na web kamerama i sve da mi bude jasno :( To nam je što nam je, na vreme ne možemo da utičemo.

MadMike82
29.12.2020, 10:14
А ја од 5.1. имам резервисан смештај [emoji2961]

neo031
29.12.2020, 10:52
Kako su objavila Skijališta Srbije od danas radi žičara za panoramsko razgledanje i bob na šinama, a za skijanje će morati malo da se popričeka ...

niipheus
29.12.2020, 21:03
Zicara radi al na gurku danas. Nestaje im struja pa se korpe stizu i onda nekoliko zastoja uzrokuje nervozne posetioce 'kojima je ladno na planini' pa ih je tabac vracao nazad. Meni bi zao sto sam kolima izasao, propustio sam zanimljivu voznju. Snega ima samo za podlogu da hladi zemlju i odrzava temperaturu do novih padavina. Za sad deluje slabo.

MadMike82
29.12.2020, 21:09
Osnežavaju li šta?

niipheus
29.12.2020, 21:14
Danas je moglo u majici po Zlatiboru ��

MadMike82
02.01.2021, 09:39
Прогнозе за Торник у наредним данима су јако лоше. Око Божића се најављује чак до 8°С, па и нека киша уз врло мало снега. На камерама се види средње јадно, тренутно стање. Види се да се нешто оснежавало, када је било услова за то, али без доообрих падавина од почетка сезоне нема ништа.

veljadj
02.01.2021, 15:20
Već se plašim da sam bacio bare za 10 u sezoni...:sm006:

MadMike82
02.01.2021, 15:23
Ти и имаш шансе да то утрошиш, али ја, који сам због померања распуста био принуђен да померим одмор и резервишем смештај од 5.1. сам ближи паковању купаћих гаћа него скија.

MadMike82
02.01.2021, 16:03
Планина уме (срећом) да буде ћудљива, па се можемо надати потпуном преокрету, што се да видети из данашње прогнозе, која, за разлику од јучерашње не предвиђа ни кишу ни температуре у плусу (бар не већем од 1-2 степена). Најава снега је мршава, али "где има дима..."
Иначе, до сада ми се као најмеродавнија показала норвешка yr.no и код њих пратим ове промене на дневном нивоу.
Не губим наду да ће до 10.1. пола метра да нагрува.

veljadj
02.01.2021, 16:09
Ja sam gore od 8.1 i za razliku od tebe nemam problem sa rezervacijom smeštaja jer imam svoj apartman,nadam se da si u pravu i da će posle ovog toplog vremena doći do zatrpavanja...

MadMike82
02.01.2021, 16:11
Навијамо [emoji123]

neo031
04.01.2021, 11:40
Juče je u ranim jutarnjim satima padao dobar sneg, ali kako je brzo pao još brže se istopio u toku popodneva. Ako je verovati prognozi tek od 9-10. januara može da se očekuje zahlađenje sa padavinama i nadamo se odgovarajuća vlažnost da može da radi i veštačko osnežavanje. Do tada da damo šansu panoramcima da sve lepo obiđu pa da posle ne prave gužvu na skijalištu :cool: Inače, videh na web kamerama da su preko puta polazišta šestoseda nikla tri drvena objekta. Da li neko ima informaciju čemu su namenjena?

17859

veljadj
07.01.2021, 08:29
Zabelelo jutros na Torniku,da li da budem optimista pa da sledeće nedelje bude skijanja?

MadMike82
07.01.2021, 21:04
Ceo Tornik danas beo, ali popodne popustilo prilično na dnu. Dobra vest je što su topovi radili, a loša vest je katastrofalna organizacija.
Šestosed je krenuo tek oko pola 12, navodno zbog leda, na -2°C [emoji848]

neo031
08.01.2021, 09:41
Noćas je na web kameri viđen ratrak u akciji. U naredna četiri dana su predviđene konstantne snežne padavine kao i temperatura koja pogoduje veštačkom osnežavanju ( za vlažnost nisam našla podatke) , tako da eto ima realnih šansi da se nadamo skorom otvaranju skjališta. Ako neko sa terena ima konkretnu informaciju ( @MadMike82 i @veljadj ) neka uzima muštulik :-D

MadMike82
08.01.2021, 11:54
Снег пада лепо, али ми се чини да то још увек није довољна количина за отварање скијалишта. Оснежава се само Станкова раван (плава стаза) и још увек немају прецизну информацију о почетку ски сезоне. Ја се надам да ће то бити понедељак, јер прогнозе кажу да ће падати током целог викенда.
Делује и даље да су прилично неспремни, јер по црној стази има толико младих борића (нарочито у доњем делу, поред сидра), који нису уклоњени када су били бољи услови за то, па сада треба метар снега да падне да их прекрије.



https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210108/8cbbb04b4bb1b7a6a3c9fdd7554edcc9.jpg

veljadj
08.01.2021, 15:43
Pre tri sata stigao na Zlatibor,do malopre čistio parking.Nisam mogao da verujem da je sneg tako suv i lagan,mislio sam kada sam dolazio da će biti sama voda.Pada onaj sitni suvi sneg što očas posla poništi rezultate mog lopatanja.I ja se nadam ponedeljku a potajno i nedelji...:sm021:

niipheus
08.01.2021, 17:55
Utorak ili sreda pocetak rada

neo031
09.01.2021, 08:33
17871

Da me je do pre nekoliko dana neko pitao da li postoji organizovan prevoz od centra Zlatibora do Tornika mogla bih da potpišem da nema. Međutim, sasvim slučajno sam saznala da postoji organizovan prevoz na relaciji od Užica i Zlatibora do Tornika u ski sezoni ili barem kada ima dovoljno zainteresovanih. Pa eto, ako nekome zatreba ipak je povoljnije od gondola ali verovatno skuplje od taxija ukoliko ide više osoba :) Cena povratne karte sa Zlatibora je 500 dinara a u jednom pravcu 400. Iz Užica je za 100 dinara skuplja u obe varijante.

MadMike82
09.01.2021, 08:37
Ski škola SkiArt, optimistično najavljuje početak sezone za sutra ili prekosutra. Danas ću ih zvati i imaću precizniju informaciju.
@neo031 pakuj se lagano.

MadMike82
09.01.2021, 17:09
Poslednja informacija, od prilično relevantnog izvora, je da sezona kreće u sredu.
Razlog je loš kvalitet prirodnog snega. Istina, dosta je rastresit i razletelo bi se to brzo...

veljadj
10.01.2021, 18:59
Večeras baš zatrpava... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210110/3b8f0f472c95e29a1dc3455058963242.jpg

veljadj
11.01.2021, 11:02
Nije mi baš jasno šta čekaju ovi na Torniku? Dva metra snega?

neo031
11.01.2021, 11:06
Ne znam šta čekaju, ali mislim da sada ima dovoljno snega da puste sve staze, a ne da krenu na kašičicu jednu po jednu da spremaju.

MadMike82
11.01.2021, 11:13
Odgovor je prost: javašluk i nemar, kao i očajna komunikacija Beograda i Tornika.
Beograd se za sve pita, a ne daje odgovore.

aleksagrebic
11.01.2021, 12:19
Da li se zna kada će otvoriti ski staze na torniku?

veljadj
11.01.2021, 12:25
Kada na kameri vidiš da postavljaju zaštitnu ogradu onda je sutradan otvaranje. Nezvanične informacije su da je u sredu otvaranje.

MadMike82
11.01.2021, 13:09
Da li se zna kada će otvoriti ski staze na torniku?Sreda.

veljadj
11.01.2021, 14:24
I to samo plava staza. Nema nikakvih vesti o cenama, popustu, besplatno prvi dan...

MadMike82
11.01.2021, 14:34
Juče sam se raspitivao oko toga i izgleda da nema nikakvih popusta, osim onog od 5% za online kupovinu.
To nije zvanična informacija, pa je uzimam sa rezervom.

neo031
11.01.2021, 16:10
Rekla bih da nema nikakvog popusta, iako će raditi samo jedna staza 😒
17876

veljadj
12.01.2021, 16:03
Mislim da popusta nije bilo ni na Staroj planini, jeste bilo najavljeno kao i za Tornik jedan dan free i dva dana po 50% ali u decembru. Pošto nije bilo snega pa ni openinga izgleda da su zaboravili na popust.

MadMike82
12.01.2021, 16:12
Čekao sam popuste do danas i onda poručio ski pasove sa 5% popusta preko web shopa.
Preuzeo sam ih u info turističkom centru, u centru Zlatibora ispod pošte. Tu je postavljen pick up box, pa ko je na Zl, bolja mu je opcija od guranja na Torniku.

veljadj
12.01.2021, 17:03
I ja sam juče pokupio moju 10 u sezoni u Info turističkom centru,extra stvar što su tu postavili Pickup Box.

priest77
13.01.2021, 00:07
Hvala puno na informaciji, upravo sam i ja kupio online. Prosle godine smo se nacekali u redu na Torniku.

veljadj
14.01.2021, 18:46
Dva dana skijam na Torniku i kao što neko reče težak javašluk i nerad,onoliko snega je palo a oni nisu u stanju da puste crvene staze.Stvarno nepojmljivo i da nisu pustili za skiškole sidro Krnevo-Plandište i smanje gužve na Stankovoj ravni.Da ne pričamo da Zmajevac uopšte ne osnežavaju,na dnu poslednja 3-4 topa nisu ni postavili.Moj utisak da na Torniku nema radnika,u kućici na polazu šestoseda jedan ili dvojica,na izlazu jedan čovek,nigde redara....Da li su im ovi sa Gondole uzeli ljude ili šta je u pitanju stvarno ne znam.
Stankova Ravan se odlično drži s obzirom koliko skijaša ima,ponegde neki kamenčić ali nije strašno,vezni put od Bandere do šestoseda takođe odličan sa ponekim kamenčićem.Žica koja je postavljena na uzbrdici naravno ne radi....

MadMike82
14.01.2021, 19:11
Očekujem pištanje crvene za vikend. Osnežava se punim gasom, a ima dosta i prirodnog.
Ako ne puste, za vikend možemo očekivati katastrofu.

priest77
14.01.2021, 19:34
Juče nije bilo mesta na parkingu koliko je bilo sveta (ljudi se vracali sa naplatne rampe) a oni rade samo sa jednom stazom.

neo031
14.01.2021, 20:13
Moj utisak da na Torniku nema radnika,u kućici na polazu šestoseda jedan ili dvojica,na izlazu jedan čovek,nigde redara....Da li su im ovi sa Gondole uzeli ljude ili šta je u pitanju stvarno ne znam.
Panoramska žičara nema veze sa Skijalištima Srbije, pa samim tim ni sa zaposlenima.
Inače je, poslednjih godina Tornik za izbegavanje oko NG I tokom raspusta, Sretenja... Veličina skijališta je potpuno nesrazmerna smeštajnim kapacitetima na Zlatiboru. Ako na to dodamo skijaše iz ovog kraja, pritisak je ogroman.
Nadam se da će ovih dana pustiti Tornik i Čigotu, pa da krenu da sređuju Zmajevac. Ovako sa jednom stazom, a sa punom cenom ski pasa, skijanje je, više nego, skupo.
Staza Stankova ravan napravila je veliki pritisak na šestosed i jedino što ga može rasteretiti je puštanje u rad sidra Bandera. Idealno bi bilo umesto Bandere postaviti četvorosed, jer je sidro baš na velikoj strmini i većina početnika plaši se da ga koristi.
Na vezni put od S. Ravni do šestoseda neko "pametan" smislio je da se naspe tampon i rizla ☹️ Neminovno je da će ratrak izbacivati kamenje na površinu, pa eto radosti za ski servise.

niipheus
14.01.2021, 22:51
Juce i danas mozda i dva najbolja dana na Torniku od kako skijam gore. Cjelca na pretek, ko je hteo, mogao je da vozi Zmajevac i levak po ceo dan. Oko 70 cm snega onako odokativno mereno stapom

MadMike82
15.01.2021, 13:57
Crvena staza se već par dana intezivno osnežava, a danas i taba, ali, nqžalost, izgleda da ni sutra nema ništa od nje, već u nedelju.

veljadj
15.01.2021, 17:07
Razgovarao sa instruktorkom na žici,ona kaže u ponedeljak.

MadMike82
16.01.2021, 10:30
Očajan početak dana na Torniku.
Nestanak struje i nekih četrdesetak ljudi je ostalo zarobljeno na šestosedu čitqvih sat vremena. Među njima, nažalost i ja sa porodicom.
Skijališta Srbije moraju ozbiljno da se reorganizuju.

veljadj
16.01.2021, 11:10
Struje nije bilo na celom Zlatiboru,ja sam danas preskočio skijanje ispratio porodicu kući.Nadam se sutra crvenim stazama,javi ako bude nekih informacija.

MadMike82
16.01.2021, 11:16
Crvena će kasniti još nekoliko dana.

nemijazz
16.01.2021, 23:01
U čemu je toliko problem sa crvenom? Snega ima, minus... Kakvi to uslovi teba da se ispune da bi ljudi koji plate ski kartu za taj novac nešto i dobili?

HEROES
17.01.2021, 00:24
Pokusacu da buden sto kraci,i objasnim kako ja kapiram sta se desava sa Tornikom.Svi smo zeleli jos koju novu stazu gore,i kada smo dobili bar tu jednu,u mnogome je rasteretila ostali deo skijalista,ali i opteretila sestosed, nikako da se `kockice nameste`.Staza stankova ravan je sad postala prioritet za osnezavanje,pa tek onda pola staze tornik,ski put ribnica i staza cigota,na kraju idu `banana` i zmajevac.Problem je u tome sto staza stankova ravan,im odnosi dosta vremena,vode...jer je prilicno dugacka,a uz to mora se osneziti i dugacak ski put sto je spaja sa sestosedom,jednostavno kapacitet pumpe koja baca vodu u topove,ne moze da podmiri sve staze,bar ne u isto vreme,tako dok se osnezava plava staza,da bi se osposobila,moraju da `trpe`ostale,po redu koji sam vec napisao.Meni je od ove sezone postalo jasno,ako se nesto ne promeni,a tu pre svega mislim na izgradnju jos jedne pumpe,a mozda i postavljanje jos jednog bazena,da su banana i zmajevac,s obziriom kakve su zime poslednjih godina,da tako kazem `zrtvovane` i ko zna kada cemo ih voziti,ako ovako ostane.Naravno da se namece pitanje samo po sebi,a zasto kada su vec radili novu stazu nisu obezbedili i sve ostale tehnicke uslove za osnezavanje celog skijalista,da bi to sve imalo nekakvog smisla,ali to je pitanje koje treba postaviti svi znamo kome...dakle gore se opet sve vrti u krug,`a nase je da se nadamo da ce se ipak nesto uraditi po tom pitanju`...da zakljucim ovo kratko izlaganje,i moje vidjenje problema..jednom nadasve `politicki korektnom` recenicom tipa `klise`,i tako reci jednim mojim asertivnim stilom pisanja sto me nije krasilo u nekom ranijem periodu...poz.

Ledeni Finac
17.01.2021, 14:44
Pokusacu da buden sto kraci,i objasnim kako ja kapiram sta se desava sa Tornikom.Svi smo zeleli jos koju novu stazu gore,i kada smo dobili bar tu jednu,u mnogome je rasteretila ostali deo skijalista,ali i opteretila sestosed, nikako da se `kockice nameste`.Staza stankova ravan je sad postala prioritet za osnezavanje,pa tek onda pola staze tornik,ski put ribnica i staza cigota,na kraju idu `banana` i zmajevac.Problem je u tome sto staza stankova ravan,im odnosi dosta vremena,vode...jer je prilicno dugacka,a uz to mora se osneziti i dugacak ski put sto je spaja sa sestosedom,jednostavno kapacitet pumpe koja baca vodu u topove,ne moze da podmiri sve staze,bar ne u isto vreme,tako dok se osnezava plava staza,da bi se osposobila,moraju da `trpe`ostale,po redu koji sam vec napisao.Meni je od ove sezone postalo jasno,ako se nesto ne promeni,a tu pre svega mislim na izgradnju jos jedne pumpe,a mozda i postavljanje jos jednog bazena,da su banana i zmajevac,s obziriom kakve su zime poslednjih godina,da tako kazem `zrtvovane` i ko zna kada cemo ih voziti,ako ovako ostane.Naravno da se namece pitanje samo po sebi,a zasto kada su vec radili novu stazu nisu obezbedili i sve ostale tehnicke uslove za osnezavanje celog skijalista,da bi to sve imalo nekakvog smisla,ali to je pitanje koje treba postaviti svi znamo kome...dakle gore se opet sve vrti u krug,`a nase je da se nadamo da ce se ipak nesto uraditi po tom pitanju`...da zakljucim ovo kratko izlaganje,i moje vidjenje problema..jednom nadasve `politicki korektnom` recenicom tipa `klise`,i tako reci jednim mojim asertivnim stilom pisanja sto me nije krasilo u nekom ranijem periodu...poz.
Upravo tako, rekli ste uglavnom svu suštinu. Samo bih dodao aktuelni trenutak u kome se svi nalazimo, epidemija korone.

priest77
18.01.2021, 09:08
Staza stankova ravan je sad postala prioritet za osnezavanje,pa tek onda pola staze tornik,ski put ribnica i staza cigota,na kraju idu `banana` i zmajevac.Problem je u tome sto staza stankova ravan,im odnosi dosta vremena,vode...jer je prilicno dugacka,a uz to mora se osneziti i dugacak ski put sto je spaja sa sestosedom,jednostavno kapacitet pumpe koja baca vodu u topove,ne moze da podmiri sve staze,bar ne u isto vreme,tako dok se osnezava plava staza,da bi se osposobila,moraju da `trpe`ostale,po redu koji sam vec napisao
Ja sam od srede do nedelje bio na Torniku i nisam uopste video da se osnezava plava staza. Topovi svo vreme su radili na crvenoj stazi a snega prirodnog ima i vise nego dovoljno. Ja ne razumem zasto rade samo sa jednom stazom.

Ledeni Finac
18.01.2021, 09:39
Ja sam od srede do nedelje bio na Torniku i nisam uopste video da se osnezava plava staza. Topovi svo vreme su radili na crvenoj stazi a snega prirodnog ima i vise nego dovoljno. Ja ne razumem zasto rade samo sa jednom stazom.
Da bi trajala celu sezonu.

MadMike82
18.01.2021, 10:39
Ne može da se osnežava staza dok je skijanje u toku.

veljadj
18.01.2021, 17:11
Danas na Torniku odličan dan za skijanje,gužve više nema mislim da sam bar pet puta bio sam u sedešnici.Danas su dva tabača rasturala gomile snega,pomerali topove jedan top je premešten na dno Zmajevca.Od jednog radnika SS sam čuo da je sreda dan za otvaranje Tornika i Čigote.Od nekih ljudi sam čuo da su im bolesni ljudi koji voze tabače pa zbog toga nisu spremljene crvene staze,uglavnom snega su napravili na tone tako da nastavak sezone sigurno dugo vremena neće biti sporan.

hodac
18.01.2021, 21:55
Sramota je otici na Tornik u ovoj sezoni.
Radnici ne ljubazni, sa 70 cm snega i dalje radi samo plava staza. Naravno direktore i upravnike briga jer su tu zato sto su SNS.
PRE 5 godina su radili u startu i Cigota i Zmajevac, tako da to o pumpama ne stoji. Snega je bilo dovoljno da se puste sve staze odjednom, To dokazuje da Zmajevac se vozi po celcu bez problema, i da ima utabanog bar 30 cm snega na zmajevcu.

Kada se pitaju sefcici zasto nisu pustili odgovaraju jer im se moze.

Redarima je glavni posao da jure ljude koji su izgubili nesto na 6-tu pa se ikljucuju pa skijaju zmajevac da to pokupe i onda ih redari terorisu. Uzasne guze, i nema mesta na plavoj stazi cele protekle i prethodne sedmice. Ski pas koji je 50 posto skuplji nego na staroj planini, gde rade sve staze a ovde jedna stazica namenjena za pocetnike.

HEROES
18.01.2021, 23:52
Ne bih da se ponavljam,samo cu reci da ne pamtim sezonu od kada je na Torniku vectacko osnezavanje, da je Zmajevac radio od starta sezone,Cigota jeste,ali to sam vec objasnio u ranijem komentaru,sad ko ne veruje,ili ne zna nista o tome njegova stvar.Gore ima maksimalno pola metra prirodnog snega,i svako ko bolje poznaje Tornik zna da to moze biti dovoljno ,ali u kratkom periodu,pogotovo kad je ovakav suv i lak sneg,i da je logicna odluka da se saceka dok se staze jos pokriju vestakom.Voznja po `celcu`,apsolutno nije dokaz da bi se staza valjano pripremila tabanjem,na duzi period.

priest77
19.01.2021, 09:36
Logična odluka bi bilo da se osposobe sada staze dok je bio raspust i dok je bilo krcato a ne kasnije kada nema nikog. Visina snega koliko vidim je slična kao i kod ostalih ski centara ali samo ovde u jeku sezone drže sve zatvoreno da bi se čuvao sneg, za kad? Za leto?

veljadj
19.01.2021, 10:03
Od jutros 4 topa osnežavaju donji deo Zmajevca, na gornjem delu ne rade topovi. Crvene staze od sutra u funkciji.

Snowman
20.01.2021, 23:03
Kolike su gužve vikendom na Torniku? Vredi li dolaziti?

nemijazz
21.01.2021, 09:40
Svi koji su bili vikendom kažu da su gužve ogromne. Ja sam bio prva tri radna dana ove nedelje i bilo je sjajno vreme i bez gužve. Crvena staza je puštena tek juče i nije bila baš najbolje pripremljena. Bilo je dosta ledenih ploća i ledenog grumenja. Valjda će se to ispeglati u narednim danima. Stankova ravan je pravo osveženje za Torničko skijalište, ima baš lepih delova ali onaj uspon na kraju mora bolje da se reši.
Juče je moglo da se vidi koliko je bolje kada preko pravljenog snega padne nešto prirodnog (Stankova ravan), nego kada je obrnuto (Crvena).

ribnica
22.01.2021, 20:25
Pozdrav za sve na forumu obzirom da sam se tek pridružio.
Želim da vas upoznam sa komunikacijom koju sam imao sa Skijalištima Srbije, a povodom zastoja žičare 16.01.2021. na Torniku. Moj mejl ka JP Skijališta Srbije:

U 9:01h sam seo na korpu žičare i nakon oko 3min vožnje, kod stuba br 7 žičara staje. Oko 70-80 skijaša (deca i odrasli) ostalo je na žičari pri temperaturi -10°C, sa provejavanjem snega i vetrom brzine 3m/s. Tako smo blokirani ostali sat vremena, tačnije u 10:14h smo bili na Torniku tj krajnjoj stanici i sišli promrzli sa žičare. Za to vreme nismo imali nikakvu informaciju šta se dešava (tek kasnije po spuštanju na početnu stanicu saznajemo nestanak el. energije) iako je postojala mogućnost da se to uradi i čime bi promrzle skijaše na žici obavestili o problemu i eliminisali strah i novonastalu tenziju. Možete zamisliti posledice ovoga na početnoj stanici gde je stvorena do sada ne zapamćena gužva od početaka skijanja na Torniku još davnih godina. Žičara zbog svih provera kreće sa radom tj primanjem skijaša oko 11h, a potom nastaje novi zastoj 45min kasnije u trajanju od oko 10-15min. Kada sam pomenuo da je trebalo obavestiti skijaše na žici o novonastaloj situaciji, mislim pre svega na motorne sanke kojima bi zaposleni prošli putem ispod žičare i obavestili zaglavljene skijaše o problemu. A o divljanju službenim motornim sankama prethodnih par dana (pa i dok skijalište još nije počelo sa radom) da i ne govorim. Moje pitanje, da li ja kao učesnik u svemu gore navedenom i redovan kupac vaše usluge imam pravo na bilo kakvu satisfakciju? Ako je moje pitanje upućeno pogrešnoj strani da li treba da se obratim mttt ili sektoru za zaštitu potrošača ili nekom trećem?
Hvala,

Odgovor JP Skijališta Srbije:

Poštovani,

Do zastoja u radu žičare je došlo zbog nestanka električne energije na okretnoj stanici žičare ( EPS ). Odmah se uključio agregat I pristupilo se prelasku na rezervni režim rada, medjutim žičara se nije pokrenula. Sledeći korak je bio evakuacija korisnika kojoj nismo pristupili jer je u medjuvremenu otklonjen kvar od strane EPS-a I vratili smo redovni režim s tim što je I u tom period prelaska na redovan režim bilo problema u pokretanju I izgubilo se još neko vreme pa je zastoj potrajao oko 45 min. Kada je pokrenuta žičara prvo su prevezeni korisnici koji su bili na žičari I da se stabilizuje rad žičare pa potom svi ostali korisnici koji su čekali. Korisnici koji su bili na žičari su dobili informacije od radnika na polazu I izlazu žičare I zamoljeni da prenesu ostalima jer nemamo razglas na stubovima žičare, a sanke I ostala mehanizacija su bili u podnožju u stanju pripravnosti da je se krenulo u evakuaciju. Spasioci GSS-a na skijališta su od samog početka bili pripravni kao I njihove kolege koje su na pasivnom dežurstvu ili privatno na Zlatiboru. Da je se počelo sa evakuacijom, trajala bi oko dva sata.
Iz svega gore navedenog se zaključije da su Skijališta Srbije postupila po proceduri koja reguliše postupanje usled nestanka električne energije, a nestanak električne energije predstavlja “višu silu” I nije osnov za nadoknadu štete.

Srdačan pozdrav,

Njihov odgovor mi je nametnuo bezbroj pitanja, postavio sam neka u svom odgovoru na njihov mejl.

Poštovani,
Zahvaljujem se na vašem odgovoru koji kao da je upućen od strane kosovskih institucija u Prištini Srbinu koji živi na KiM, a ne Srbinu iz Srbije kome na pitanje odgovara JAVNO preduzeće Srbije. Idemo redom, agregat, ko je proizvođač istog, koje su mu karakteristike, lokacija, ispravan? Trajanje zastoja (45min!???) potvrđuju svedoci prisutni na žici i kamere. Korisnici na žičari (taj sam) nisu dobili nikakvu informaciju (svakako ne od radnika na izlazu, ako mislite na onog što je izbegao batine, koji se nalaze posle 17-og stuba, a govorim o zastoju kod 7. tj 8. stuba , gde je bila prva korpa sa korisnicima), a korisnici nisu ni dužni da obavljaju obaveštavanje što je vaš posao ili je to možda obaveza kupovinom ski pasa? To što nemate razglas vas ne opravdava jer mogu vam i ja navesti kada ste sve od ski centra Tornik dobijali zahteve za montažu istog na stubove žičare ( i pre dve godine ste u zimskoj sezoni radili evakuaciju korisnika sa žičare i šta ste preduzeli do danas?). Sanke u podnožju u stanju pripravnosti? Vi mora da se šalite, treba imati baš debeo obraz i to reći. Spasioci pripravni, moguće trajanje evakuacije dva sata, ništa sporno, ali da li su to trebali da znaju korisnici koji sede na -10C u korpama žičare sat vremena ili im ta informacija nije potrebna zbog "više sile"? Da li zbog "više sile" sada vožnja žičarom traje minimum 12, a ne max 9min kao ranije, bez zastoja, tj u periodu sezone stane bar jednom u toku vožnje jer zaposleni na polazu ili izlazu ne radi svoj posao? Iz vašeg odgovora se može zaključiti da "podržavate" zaposlene ali na licu mesta se to ne primećuje, a ni od jednog nisam čuo neku pohvalu ili podršku vama. Zato i imaju ovakav odnos prema poslu. Da li je "viša sila" i to što pokretna traka pored polaza žičare počinje sa radom tek pri kraju trećeg dana početka rada skijališta, a isto tako i pomoćno uže sa tanjirima uz ski put koje se nalazi pred sam polaz žičare (do tada su popravljani)? Da li su gužve tj čekanje i više od sat-dva vremena na blagajni za kupovinu ski pasa, na otvaranju sezone 13. 01."viša sila"? Vašim odgovorom dali ste mi dodatni motiv da moje prijatelje, domaćine, intelektualce, pametne ljude upoznam sa ovim, idu i ići će u druge ski centre koji su odgovorniji, a upoznaću i sve ostale u Srbiji i van nje o radu skijališta Tornik. Nije sporno da je pravda spora ali je i dostižna pa će ne rad, javašluk, ne odgovornost i loša organizacija sa vama postati prošlost.
Uspešna sezona,
Srdačan pozdrav.





Žalosno je što se ovakve i slične stvari događaju iz sezone u sezonu i samim tim prave skijaše odbijaju od ovakvog ski centra koji kao da je juče otvoren, a ne 2008 (žičara). Pretvara se u istinsku SELJANU, bićete poniženi i namagarčeni na svakom koraku, pa preostaje da odete u ozbiljniji, organizovaniji i kvalitetniji ski centar u kome ćete uživati u svakom minutu na stazi, a i van nje.

veljadj
23.01.2021, 08:46
Ja sam sticajem okolnosti preskočio taj dan kada je nestalo struje na celom Zlatiboru pa i na Torniku.Ne mogu da zamislim kako su se ljudi a deca pogotovo osećali sat vremena u korpama na onoj hladnoći.Javašluk i nerad u ski centru Tornik je dostigao nivo pucanja ski centra i njegovog zatvaranja za skijanje.Neljubaznost osoblja,nekultura i psovke onog krupnog lika sa retkom kosom na izlaznoj stanici nisu ni za komentarisanje.Imam utisak da je njihov odnos kupite skipas i nemojte dolaziti.I da,žičara je neispravna za rad ako je neispravan agregat za slučajeve kada nestane struje i treba evakuisati skijaše,oni to znaju ali žičaru i dalje puštaju u rad.

Ledeni Finac
23.01.2021, 18:44
Prethodnih dana bilo je super za skijanje. I danas do popodevnog pljuska. Ali definitivno je napravljen dobar posao sa veštačkim snegom, tako da će sasvim sigurno biti još lepih skijaških dana.

MadMike82
23.01.2021, 21:57
Odgovor Skijališta (povodom zastoja žičare i smrzavanja na istoj), koji ne sadrži ni formalno izvinjenje bi u svakom uređenom sistemu bio skandalozan. Ovde, nažalost, ništa bolje nisam ni očekivao, pa im se nisam ni obraćao, da me ne nerviraju dodatno bezveze.
Moji klinci su se zaledili. Ja sam skinuo jaknu već u 15.minutu i umotao ih, a ostalih skoro sat vremena sam sedeo u duksu (po mojoj računici, ukupno smo proveli 1h i 15min na žici i ne vidim šta će im pomoći u pravdanju svoje nesposobnosti smanjivanje vremena stajanja na 45minuta).
To vreme sam, srećom, proveo grejući i smirujući decu, pa nisam imao vremena za bes, a adresa za iskaljivanje besa nisu oni što ih vidimo u kućicama, već organizatori, koji možda i ne znaju gde je Tornik.
Sve u svemu, taj posao treba da rade ljudi koji vole skijanje. Od "menadžera" slaba vajda.

neo031
23.01.2021, 23:11
Potpuno je nadrealan onaj deo gde se kao pristupilo rezervnom režimu rada i da se žičara nije pokrenula. Kako je to moguće? Ispravnost ovakvih sistema periodično se proverava, baš zbog ovakvih situacija. Neko očigledno nije radio svoj posao kako treba.
Inače, staze Tornik, Čigota i donji deo S. Ravni do podne postanu ledene ploče i pored relativno malog broja skijaša.

slavujX
24.01.2021, 08:54
odgovor @hodac (https://www.skijanje.rs/forum/member.php?2393-hodac)
Gomila neistina! Hajde da krenem od poslednjeg. Ski pas na Staroj Planini i na Zlatiboru je cenovno u potpunosti identičan tako da to ne stoji nikako. Stara planina je pustila staze 3-5 dana pre Tornika i to staze koje se dužinom (1 km) ne mogu porediti sa Stankovom ravni (3km) a klima na Staroj planini gde ne duva jugo, ne može da se poredi sa klimom na Zlatiboru.
Redari sprečavaju ljude da voze zatvorene staze jer korisnici ne shvataju da time gube osiguranje u slučaju povrede, a prouzrokuju gomilu problema i bespotrebno angažovanje GSS tamo gde je skijanje zabranjeno. To nije nikakvo terorisanje već ispravno postupanje prema onima koji ne poštuju pravila skijališta. Probajte tako da se ponašate na Kopaoniku npr.
Gužve su normalne u periodima praznika i ne mogu da se izbegnu osim da dođete na skijanje u periodima kada nisu praznici i vikendi. Probajte u Banskom da se ukrcate na gondolu pa onda dođite u naše "gužve".
Što se tiče snega i čuvenih 70 cm, snega je palo oko 40 cm od čega se zadržalo 20 do 30 mokrog, a ispod je bilo blato. Dođite sada da vidite vaših 70 cm snega. Znači potpuna besmislica da je snega bilo dovoljno da se pusti sve odjednom. Da, mogli su tabači da utabaju 30 cm snega sa blatom, i da već juče ne bude skijanja uopšte!
Molim vas da dođete da pokažete radnicima skijališta kako se osnežavaju staze pošto vidim da ste stručni i znate sve o kapacitetu pumpe na skijalištu Tornik.
Radnici su izuzetno ljubazni i ima mnogo pohvala tako da ni to ne stoji. Ukoliko imae problem sa nekim radnikom, nemojte da generalizujete već napišite žalbu na rad konkretne osobe.

neo031
24.01.2021, 09:36
Pa Slavuj,
lepo je što braniš firmu koja te plaća, ali šta se desilo sa rezervnim pogonom i agregatom? Kod Zorana je to radilo.
Realno, crvena staza dana kada je puštena u rad nije bila dobro sređena.

wlad
24.01.2021, 13:02
@slavujX: skijanje van staza je uredjeno po zakonu o skijalištima i potpuno je jasno da nije zabranjeno:




Član 26.

Na divljim ski - stazama, neobezbeđenim stazama i van skijaških staza skijaši se skijaju na sopstveni rizik.

Skijaški centar skijašima na neobezbeđenim stazama pruža uobičajene informacije o vremenu, snežnim padavinama i opasnostima od zavejavanja.

U cilju sprečavanja korišćenja divljih ski - staza, skijaški centar je obavezan da u okviru skijališta postavi odgovarajuća upozorenja i znake.



To što se to ne svidja Skijalištima Srbije je potpuno irelevantno...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210124/c50f817ae87082f7607acb8dcc6daf05.file

Inače ove table stoje na skijalištima a na sajtu su nevešto “nalepili” na kraju kako se oduzima ski pas [emoji23]

slavujX
24.01.2021, 20:38
@slavujX: skijanje van staza je uredjeno po zakonu o skijalištima i potpuno je jasno da nije zabranjeno:




Član 26.

Na divljim ski - stazama, neobezbeđenim stazama i van skijaških staza skijaši se skijaju na sopstveni rizik.

Skijaški centar skijašima na neobezbeđenim stazama pruža uobičajene informacije o vremenu, snežnim padavinama i opasnostima od zavejavanja.

U cilju sprečavanja korišćenja divljih ski - staza, skijaški centar je obavezan da u okviru skijališta postavi odgovarajuća upozorenja i znake.



To što se to ne svidja Skijalištima Srbije je potpuno irelevantno...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210124/c50f817ae87082f7607acb8dcc6daf05.file

Inače ove table stoje na skijalištima a na sajtu su nevešto “nalepili” na kraju kako se oduzima ski pas [emoji23]


Vidite lepo i sami da piše na NEUREĐENIM STAZAMA i van staza. Niko vam neće braniti da vozite kroz šumu i da vam oduzme ski pas, neće vas ni videti. Drugi problem je ako se neko polomi i onda dođe da traži osiguranje a vozio je van uređenih staza a dešava se veoma često.Najsvežiji primer dečko koji je slomio nogu na zatvorenoj stazi Tornik vozeći na tuđi ski pas. Potpuno različita je priča kada neko skija stazu koja se uređuje i ZATVORENA je i obeležena vidno znakom. Možete li da zamislite da neko skija stazu dok je uređuje tabač koji ima ograničeno vidno polje, i onda treba da čovek koji vozi tabač odgovara zašto je zgazio neodgovornog čoveka koji skija stazu koja je obeležena kao zatvorena. Takođe, pravila skijališta postoje da bi se uredilo ponašanje skijaša na stazi i da ne bi ugrožavali svoj ni tuđe živote. Samim tim ko ne poštuje pravila, snosi odgovornost i može mu biti oduzet ili blokiran ski pas sa punim pravom. Vidite i kako je napisano lepo da u cilju sprečavanja korišćenja divljih staza, ski centar je obavezan da postavi znake i upozorenja. Znači ako ski centar brani korišćenje tih staza, dovoljno je da postave znak! Znači ako se postavi znak, zabranjeno je!

jopa030
24.01.2021, 21:14
Lepo bi bilo da se Skijalista Srbije prvo drze svojih pravila pa onda svi ostali. Pustanje u rade zicare bez pomocnog pogona u vanrednoj situaciji je direktno ugrozavanje bezbednosti i izlaganje riziku ljudi. Za to neko treba da odgovara.

wlad
25.01.2021, 11:51
@slavujX: ako ćemo u detalje ne piše neuredjenim nego neobezbedjenim šta-god-to-značilo [emoji6]

neo031
28.01.2021, 18:23
Danas je na Torniku bio savršen dan za skijanje. Jedan od onih dana, sunčan, a temperatura u minusu. Radnici skijališta odlično su pripremila staze.

ribnica
29.01.2021, 15:22
Prija to što sam dobio podršku na moje prethodno javljanje. Znao sam da će je biti obzirom da su stotine ljudi sa kojima sam bio direktno "na žici" (žičari). pa i pored nje, ove, a i prethodnih godina imali zdrave, iskrene i dobronamerne komentare tj. kritike rada skijališta. Dobro bi bilo da se čuje i druga strana jer bi tako čitavu priču učinili boljom. Nadam se (možda naivno), da se neće od pre pola godine najavljenim rušenjem i izgradnjom mnogo većih objekata (kafei u podnožju i vrhu) stanje na skijalištu učiniti gorim nego što je sada. Predstavljenu Vam komunikaciju sa JP Skijališta Srbije prosledio sam na još par adresa institucija u Srbiji i očekujem njihov odgovor.
Skijam na Torniku od početka, na ski pas sam dao do sada stotine hiljada dinara i ne žalim. Na Tornik dolazim da uživam u skijanju, a ne da se "šminkam" i "šlihtam". Potrudimo se da skijalište Tornik učinimo boljim jer ovo danas nije za pohvalu. Za početak hajde da budemo ljudi svi koji smo tamo, zaposleni i skijaši. Ako bi konstruktivnim pristupom i rešavanjem problema u startu dobili bar 50% zadovoljnijh skijaša nego do sada, učinili bi ogroman napredak. Idealnog nema ali ne vidim nijedan pametan razlog da ovako malo skijalište (u odnosu na evropske centre) ne bude dobro organizovano, pristojno, pouzdano, bude ponos svima i pozitivan primer drugima.

dellas
29.01.2021, 15:46
Kakvo se stanje ocekuje za vikend? Hoce li se odrzati staze, na kamerama mi deluje da su vec onako malo “pozutele”

neo031
29.01.2021, 19:37
Hoće sigurno. U četvrtak je ceo dan bio minus, a snega na stazama ima dovoljno.

biohemicar
30.01.2021, 15:03
Upravo sam se vratio sa Tornika. Moj utisak je da se Stankova ravan dobro držala sve do 12 (kada sam završio skijanje). U donjem delu je popustio sneg zbog toplote, ali je staza držala bez većih hupsera. Gornji deo staze je bio odličan.

Sto se tiče Zmajevac, u gornjem delu je skoro kao ledena ploča, dok je u donjem delu u 11 pukao skroz, sa mokrim snegom i velikim hupserima. Tome je kumovalo sto žičara nije radila do 9:45, pa je mnogo ljudi otišlo na sidro.

Gužva je bila ogromna, što je očekivano kako je vreme bilo.

Sve u svemu, ja sam zadovoljan kakav je dan bio, nisam se nadao da će se Stankova ravan držati ovako dobro.

MadMike82
30.01.2021, 15:34
Zmajevac je crna staza u sredini.
Pušten je i on ili si mislio na crvenu stazu, desno od izlaza sa šestoseda?

biohemicar
30.01.2021, 16:30
Crvenu desno, zaboravio sam kako se zove. Za crnu, nabacali su snega, ali još fali malo da bi pustili.

Ledeni Finac
09.02.2021, 14:57
Danas do podne odlično skijanje, snega i dalje ima dovoljno.Bilo jutros tri u plusu ali vetar se smanjio i okreće na jugozapad.Od četvrtka ide zahladjenje i nešto prirodnog snega tako da će biti skijanja sigurno još ove sezone.Video sam radnike SS i na lopatanju i na pripremi uredjaja za veštački sneg tako da će od četvrtka i topovi da osnežavaju. Malo brine Sretenjski produženi vikend zbog skijaša s koca i konopca, ali od sledeće srede pun gas svaki dan.

Ramon Kotta
11.02.2021, 08:48
Pozdrav,dali je moguce kupiti poludnevni skipas za Tornik?

bbK1ng
11.02.2021, 08:55
Na cenovniku SS postoji mogućnost kupovine 1/2 karte za Tornik

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210211/e6e7eadc4bcfe45b67b8399c89473e75.jpg

neo031
11.02.2021, 09:10
Mislim samo da poludnevne nije moguće kupiti online već jedino na šalteru SS na Torniku.

Ramon Kotta
11.02.2021, 09:12
To mr je zbunilo,vidim da nema na sajtu

veljadj
11.02.2021, 19:11
Ponovo rade topovi na Torniku,nadam se da će uspeti da vrate staze u pristojno stanje.

nemanja.beo
12.02.2021, 09:46
Ljudi, da li je moguće da neće raditi plave straze na Torniku za Sretenje? Jasno je da snega ima malo, ali od juče su mogli da uključe topove, sad su uslovi za veštačko osnežavanje dobri... Pozdrav svima

MadMike82
12.02.2021, 10:48
Odakle informacija da neće raditi?
Radi li sada?

veljadj
12.02.2021, 10:58
Na sajtu SS piše da Stankova ravan ne radi,samo Tornik i Čigota.

HEROES
12.02.2021, 11:12
Stankova Ravan ne radi,osnezavaju ski put ispod,Cigota i pola staze Tornik radi,ali slabo pripremljene.Zmajevac,`Bananu`...ne osnezavaju,moje misljenje je i da nece.

veljadj
12.02.2021, 13:44
Od Zmajevca i donjeg dela Tornika su izgleda digli ruke,ovo je već druga sezona a da na tim stazama nema dana skijanja.

dellas
12.02.2021, 13:53
Sve ce manje imati i prilike da rade kakva je klima...Ali mislim da se ipak ne radi dovoljno na tome da se staze osposobe uz vestacki sneg, fokusirani su svi na vasar u centru izgradnju visespratnica, fontana i poplocavanje svega umesto da se malo potrude da od skijalista izvuku maksimum.

MadMike82
12.02.2021, 14:10
Ski centar je u nadležnosti Skijališta Srbije, za koja smo više puta utvrdili da im treba više entuzijazma i volje u radu. Centar Zlatibora, vašar i ostalo su opštinske nadležnosti i oni nemaju nikakav uticaj na Skijališta...

neo031
12.02.2021, 16:53
Do juče pre podne danima su temperature bile prolećne i duvao je južni vetar. Za jednu noć nije moguće osposobiti staze koje su na dosta mesta skoro ostale bez snega.
I meni je žao što su dve trećine staze Tornik godinama zapostavljene.

biohemicar
14.02.2021, 08:16
Cao, planirao sam da skoknem do Tornika sutra. Na sajtu pokazuju da Stankova ravan (plava staza) radi. Da li neko može da potvrdi da li to istina?

veljadj
14.02.2021, 10:38
Javiće se neko sigurno mada se nikada nije desilo da napišu da radi a nije u funkciji.Javi kakvi su utisci pošto bih i ja u utorak došao.

Ledeni Finac
14.02.2021, 15:48
Javiće se neko sigurno mada se nikada nije desilo da napišu da radi a nije u funkciji.Javi kakvi su utisci pošto bih i ja u utorak došao.
Radi i odlična je. Pozdrav!

nemanja.beo
16.02.2021, 13:10
Bio sam juce, staza Stankova ravan je radila, ali donji, strmiji deo staze losije pripremljen tako da je bilo leda, sto je nedopustivo za plavu stazu i pocetnike koji skijaju na njoj, a o crvenoj stazi da ne pricamo, na njoj leda nema samo na ravnom delu tako da sam ja koji bez problema na kopu skijam gvozdac i ledenicu ovde imao problema izmedju ostalog i zbog "skija" koje sam iznajmio u jednom od tri rentala na ulazu, ali sa ovakvim ledom ne bi bolje prosao ni sa top skijama. U BG-u nisam hteo da uzimam jer se nije ni znalo da li ce ista od staza raditi, pre dve godine je radila samo staza Tornik, pa
je stanje iste bilo jos gore, tako da je ovo skijaliste ok samo ako nemate izbora, ali pod uslovom da imate srece da gospoda i SS kvalitetnije spreme staze. O guzvi i "organizovanosti" u redu za zicaru takodje ne vredi pricati.

wlad
16.02.2021, 14:17
Kako se to priprema staza da nema “leda”?

niipheus
16.02.2021, 14:24
Mislim da na ovom forumu ne postoji tema koja stvara losiju sliku o necemu sto nije ni priblizno lose! Odgovaram u sustini na komentar iznad, ali se odnosi i na sve prethodne komentare slicnog sadrzaja.

Prvo sto mene zanima jeste da li vi znate koja je nadmorska visina ovog skijalista kao i nv skijalista sa kojim se Tornik poredi? Poredi se Kopaonik cija najniza tacka pocinje nesto nize od vrha Tornika. Znate li koliko to utice na kvalitet i nacin odrzavanja staza na Torniku? Pre ovog zahladjenja na vrhu Tornika je prelazilo 10 stepeni celzijusa, padala je kisa i unistila sve snega sto je do tad palo. Ljudi su se ovde pitali zasto se nije pustila crvena staza ranije. Zbog toga sto da se pustila staza za otvaranje, danas se ne bi na njoj skijalo bez problema. Morala je da se napravi ploca koja ce da odrzava temperaturu i cuva sneg koliko je to moguce.

Sto se tice ovih dana i stanja na stazama: ledena ploca koja se pokazuje tokom dana je ista ova gorepomenuta koja da nije tu ne bi ni moglo da se skija jer bi se sav sneg otopio jos pre 10 dana. Novi sneg nije padao u toj kolicini da se moze nesto uraditi po tom pitanju, navuceno je do 5 cm snega preko tog leda i to drzi koliko drzi, nema tog tabaca i pripremaca koji ce da napravi nesto bolje od onoga sto je gore, jer Tornik zbog visine pati od visokih temperatura (stvaranje leda) i manje kolicine padavina nego u nekim drugim centrima.

Za kraj da se osvrnem i na kritike za guzvu. Juce je bio praznik, koji spojen sa vikendom je doveo do toga da se na Zlatibor sjati velika kolicina ljudi, od kojih ogroman broj dolazi da 'proba da skija', ide na panoramsku voznju i time jedan sestosed dovodi do preopterecenja. Ne moze se ocekivati nista bolje gore oko Sretenja kad svaka druga korpa vozi ljude koji ne znaju ni da sednu na istu.

Crvena staza na Torniku u ovakvim uslovima je savrsena za vezbanje i usavrsavanje tehnike onih koji hoce da skijaju, a ne da se spustaju niz planinu!

-Miki-
16.02.2021, 16:05
Kako se to priprema staza da nema “leda”?

Wlad znam da si strucnjak za oblast , ali zar ratrak nema onaj sistem kao mini plugovi za razbijanje leda ..

Kolega niipheus je sve objasnio vezano za sretnje i guzve ali verujem da je moglo i malo bolje pripremiti staze na Zlatiboru. Moram da pohvalim Divcibare ski resort i njihovu pripremu staze . Super je odradjena sa vrlo malo leda a sam vestak i drzi se i dan danas , a bilo je mnogo skijasa ovih dana.

Pozdrav

wlad
16.02.2021, 16:20
“Ralica” služi da usitni sneg po površini kako bi površina bila savršeno ravna (rebarca [emoji6]).

Kada se ta površina “smakne” ispod proviri ono što se nalazi. Pre samo sedam dana je u svim centrima u SR bio plus a onda za jedan dan preokrenulo u -10 do -25c - logično je da je sneg po površini koji se “natapao” vodom zabetoniran. To je savršeno za osnovu jer će taj “beton” da ostane do kraja sezone.

Jedino kako to može da se reši je da padne nov sneg (a onda će da se ljudi žale kako se staze brzo razvale) ili da se nabaci 10tak cm veštačkog snega.. Pravljenje veštačkog snega ako ispod ima 50cm “betona” i nije najopravdanije rešenje sa ekonomskog stanovišta [emoji3]

Na Divči nisu imali dovoljno prirodnog snega pa je bilo opravdano da prave veštački.....

Sa strane skijaša se problem svodi na to: da se ili skijaju blage (plave) staze (tada se površina iznad leda ne skine do kraja dana) ili da se skije nose u servis i naoštre. Ovo drugo naravno podrazumeva da skijaš poseduje i tehniku skijanja po ledu [emoji6]

-Miki-
16.02.2021, 16:30
:sm017: sve lepo objasnjeno :ok:

gio
16.02.2021, 16:33
Ne brinite mnogo za led, po prognozi sledi opet proleće na kopu a tornik može da se sprema za ljubičice.

wlad
16.02.2021, 18:00
Taj plus naredne nedelje može da bude ozbiljan problem za organizaciju Evropa Kupa...

dellas
17.02.2021, 10:07
Pitanje za ljude koji se bolje razumeju u stanje na ovoj planini, da li se moze ocekivati skijanje u periodu 22-26.02. obzirom na vremensku prognozu?

MadMike82
17.02.2021, 10:12
Mislim da je dobra podloga i da će moći.

nemanja.beo
17.02.2021, 15:02
Naravno da znam koja je razlika u nadmorskoj visini i sa te strane je dobro da je uopšte moglo da se skija. Sav prirodan sneg koji je napadao u većoj količini se u prethodnom toplom talasu nije otopio, a dokaz za to je Zmajevac koji ratrak ove sezone izgleda nije video, a snega u kombinaciji sa ledom ima oko 20-30cm i da je moglo da se preko leda na crvenoj nabaca više veštačkog snega i to utaba, mislim da jeste, a ne da se ljudi lome. Pretpostavljem da si mislio na plavu stazu za "vezbanje i uvezbavanje tehnike", ali tu osim u donjem - strmijem dalu staze nema gde da se usavršava tehnika, a na tom delu staze je već oko 12h bilo leda, a ono snega sto je ostalo bilo je kao prašina po tom ledu, dakle na strmijim delovima staza sneg nije bio dobro utaban sneg jer ga nije bilo dovoljno i naravno da se nameće pitanje zašto se štedi na veštačkom osnežavanju, baš kad se očekuje veliki broj skijaša.
Što se tiče gužve na ulasku na žicu, loše je bilo organizovano stajanje u redovima i apsolutno nekontrolisanje epidemioloških mera, znači mogli su da se stave ograde za redove čime bi se održala neka minimalna distanca izmedju ljudi ili da neko kontroliše da li se nose maske, a ne jedan preko drugog po 20 minuta...
Ja sam ovo napisao da bi se stanje popravilo, a ne iz hira, nemam ništa od pljuvanja, ali sledeći put ću prvo dobro da se raspitam o stanju staza pre nego što dodjem i kupim ski pas, pa kako iz SS budu radili takva će im prodaja i biti, danas su ljudi malo obavešteniji nego pre 15 godina, valjda će to da shvate...

niipheus
17.02.2021, 22:49
Mislio sam sta sam i napisao, a napisao sam da je crvena staza na Torniku trenutno odlicna za vezbanje tehnike skijanja. Plava staza je za 'probace' i decu koja tek uce da skijaju.

Da su mogli da nabace vise snega oni bi sigurno nabacili, nisu sigurno zastekali gomilu vestaka u sumu da bi se narod lomio. Ne postoji dan da topovi gore nisu radili kada je trebalo, a temperatura to dozvoljavala. Taj narod koji se lomi na crvenoj stazi je bas ovaj iz kategorije 'probaca' koji bi trebao da je uveliko na plavoj. Na tom istom Zmajevcu koji 'dokazuje' da se sneg nije otopio, pre ovog toplog talasa bilo je 70+ cm snega, a sad ga nema ni 20. To je na stazi koja zbog nagiba i polozaja sunce skoro da i ne vidi tokom dana. Crvena staza koja je dosta osuncanija je izgubila mnogo vise snega.

Nije posao redara da vodi racuna o tome da li se nose maske ili ne, vec duznost svakog stanovnika ove drzave. Sa ovim bih zavrsio svako dalje razglabanje na temu epidemije i kontrole mera.

veljadj
18.02.2021, 07:28
Skijao sam na otvaranju Tornika pa sve do otvaranja crvenih staza nedelju dana kasnije kada je bilo famoznih metar snega.Tih metar snega je bilo na Zlatiboru ali nekim čudom ga nije bilo naTorniku pogotovo ga nije bilo na crvenim i crnoj stazi.Prvi dan na crvenim stazama je bio katastrofalan zbog leda i komada leda svuda po stazi.Kada su pustili crvene i prebacili topove na Zmajevac tačno se videlo koliko tu ima malo snega jer gde god je prošao tabač progledala je zemlja.
Od jule sam na Torniku,plava je usavršenom stanju ceo dan ali je ta staza u hladovini skoro ceo dan.Tornik je bio odličan ceo dan ali je problem od 12 sati bila Čigota pogotovo njena prelomnica gde je se u 13h pojavilo blato.Prema prognozi koju najavljuju nisam neki optimista da će biti skijanja na Čigoti posle ovog vikenda.
Meni je jedino nejasno zbog čega nisu osposobili Tornik do kraja staze umesto da su pokušavali da osneže Zmajevac a znali su da je to gubljenje vremena,vode i struje.
Još danas i sutra sam gore pa koga interesuju informacije iz prvee ruke tu sam...

dellas
21.02.2021, 22:04
Kakvo je trenutno stanje na torniku, ujutru bih otisao na skijanje, jesu li staze jos uvek u funkciji ima li poente ici?

dellas
23.02.2021, 11:57
Evo da odgovorim sam sebi :) Ima poente ici, ako ste malo iskusniji skijas, u vrhu staza je sve zaledjeno, pri dnu kacamak ali moze da se iskoristi jos par dana ove sezone. Daleko bolje skijanje je pre podne, posle podne vec postaje mucenje

nemanja.beo
24.02.2021, 08:27
"Taj narod koji se lomi na crvenoj stazi je bas ovaj iz kategorije 'probaca' koji bi trebao da je uveliko na plavoj." - Tehnika na Torniku je mogla da se usavršava samo u klizanju i to sa dobro naoštrenim klizaljkama...

"Na tom istom Zmajevcu koji 'dokazuje' da se sneg nije otopio, pre ovog toplog talasa bilo je 70+ cm snega, a sad ga nema ni 20. To je na stazi koja zbog nagiba i polozaja sunce skoro da i ne vidi tokom dana. Crvena staza koja je dosta osuncanija je izgubila mnogo vise snega." A zašto nije spremljen kad je bilo preko 70cm snega koji ne topi sunce, nego ste pustili da padne na 20cm pa prebacili topove, pa na kraju nije valjala ni jedna ni druga staza?

Propusta koliko neces, ali ti za sve imas odgovore i argumente, osim za slab rad Skijališta Srbije, tako da ni ja necu više da komentarišem.

Pozdrav svima, u nadi da će sledeće sezone staze biti u boljem stanju, u suprotnom ja bar neću ni pokušavati, odoh na neko drugo mesto.

HEROES
24.02.2021, 14:28
nemanja.beo....Tako je tebra ,najbolje da ne komentarises jer ne znas bas puno o tome o cemu pises.

neo031
07.03.2021, 17:37
17939

Danas jedan od onih dana na Torniku. Ko je bio nije zažalio.

MadMike82
07.03.2021, 20:49
Pao novi sneg?

neo031
07.03.2021, 20:59
Jeste, pao novi sneg i pride topovi radili udarnički ��

neo031
11.03.2021, 09:26
17941

Jutarnja gužva na Torniku...

veljadj
15.03.2021, 17:50
Kako je krenulo da pada možda otvore Zmajevac za vikend...:smoke:

neo031
21.03.2021, 14:21
17955

Proleće na Torniku... Zmajevac i donji deo staze Tornik najverovatnije ove sezone definitivno neće tabati, ali ako se uzme u obzir datum i opšta situacija, svaki dan kada radi skijalište je premija!

veljadj
24.03.2021, 10:18
Ima li neko informaciju da li radi skijalište jer kada uđem na webshop piše da nema raspoloživih karata za navedeni datum?

MadMike82
24.03.2021, 10:29
Kamere kažu da radi i da snega ima koliko hoćeš.

veljadj
24.03.2021, 10:36
Pratim kamere ali mi čudno da samo za Tornik piše da nema raspoloživih karata za navedeni datum mada mi sistem ne brani da ubacim karte u korpu...
Planirao sam da dođem za vikend mada me ne raduju najavljene temperature...

MadMike82
24.03.2021, 10:37
Sa ovakvim snegom, radiće i ako bude 20 u plusu, samo neće biti idealno za skijanje.

Chaki
24.03.2021, 18:43
Ja stižem za vikend. Jel zna neko šta je radilo danas?

Edit: U stvari, pravo pitanje je šta se može skijati? Pretpostavljam da Zmajevac može, ali da se ne taba. Jel može neko da potvrdi?

veljadj
24.03.2021, 21:22
Zmaj nije taban ni puštan za skijanje ni jedan dan ove zime kao ni prošle kao i donji deo Tornika.Znači radi gornji deo Tornika sa Ribničkim putem i Čigotom.Kao i Stankova ravan.

veljadj
25.03.2021, 07:50
17958
17959

Slike su od 25.3.2018.g....Popeglan i Zmaj i donji deo Tornika....

MadMike82
25.03.2021, 08:06
Konačno.

veljadj
25.03.2021, 09:23
Slike su od pre tri godine....Da ne bude zabune...:):):)

MadMike82
25.03.2021, 09:25
A '18. Pih...

neo031
26.03.2021, 06:50
17961

Za sve zainteresovane koji računaju na još neki dan skijanje na Torniku.

steva
29.03.2021, 12:13
Bio u petak i subotu.U petak extra dan,staze ok skoro ceo dan,bez gužve na žici dok je u subotu bila i veća gužva,više ljudi(što se moglo i očekivati s obzirom daje vikend) a i temperatura je bila lepo u +. Moglo se skijati do 11h-pola 12 a vec posle toga je bilo mučenje. Sve u svemu za zatvaranje sezone sam zadovoljan

Ledeni Finac
02.04.2021, 12:35
https://www.skijalistasrbije.rs/sr/od-ponedeljka-popust-od-30-na-ski-karte-za-kopaonik-i-tornik

wlad
23.06.2021, 22:48
U PLANU DA SE RAZVIJA KAO CENTAR BANJSKOG I SKI TURIZMA

U narednom periodu pažnja će biti posvećenja i razvoju zimsko-sportsko-rekereativnog turizma sa ciljem intenzivnijeg dolaska skijaša. Za tu svrhu planira se izgradnja hotela visoke kategorije, žičare i neophodne pristupne saobraćajnice.

Za privlačenje većeg broja posetilaca potrebno je unaprijediti sadržaje koji će privući turiste da posete Zlatibor. Prema definisanim ciljevima, koji su objavljeni u Planu detaljne regulacije, planira se organizacija brojnih zimskih sportova (hokej na ledu, boćanje na ledu, karling...), zatim uređenje izletišta, pješačkih staza, ali i stvaranje kamp prostora za one posjetioce koji na malo drugačiji način žele da uživaju u čarima planinskog turizma.

Više na https://www.skijanje.rs/vesti/zlatibor-u-planu-da-se-razvija-kao-centar-banjskog-i-ski-turizma/

veljadj
25.10.2021, 20:36
Na Torniku mrtvo more...

veljadj
04.12.2021, 06:59
Pustili osnežavanje,na kamerama izgleda da je na Torniku palo više snega nego na Kopaoniku...
18042

wlad
04.12.2021, 13:50
I jeste palo više na Zlatiboru (trenutno 25cm) nego na Kopaoniku (trenutno 15cm), najviše je palo na Jahorini (trenutno 55cm).

gio
08.12.2021, 12:07
Vest od danas:
https://rs.n1info.com/posts/zlatiborska-gondola-nece-raditi-do-daljeg

Redovan servis + skraćenje sajle.
Nisam jos čuo da na nekoj instalaciji skraćuju sajlu posle godinu dana korišćenja.

neo031
08.12.2021, 12:27
Možemo samo da se ponadamo da će taj servis i skraćivanje sajle trajati negde do polovine marta, inače će na vrhu biti Hejsel u toku ski sezone,

Nightmaster
08.12.2021, 12:57
hahaha, kakva je ovo komedija :sm022:

HEROES
08.12.2021, 14:49
Koliko znam skracivali su sajlu do sada mislim dva puta, nisam siguran, i koliko sam obavesten to je redovan postupak, uradice to jos jednom ili dva puta mislim. Inace taj servis i skracivanje sajle rade francuzi, i kako kazu na instalaciji od preko devet kilometara to je uobicajeno.

veljadj
08.12.2021, 20:04
Naravno da je normalan postupak jer se sajla vremenom isteže pogotovo na ovolikoj dužini.

niipheus
08.12.2021, 23:22
Videh danas i na ovoj vesti slicne komentare. Ne znam jel ljudi kontaju koliko je i 0,1 % izduzenja na sajli dugackoj 18 km?

Kod nas stalno neko iscudjavanje oko svega sto se radi

Nightmaster
08.12.2021, 23:37
Ja se konkretno iščuđavam što se to radi baš sada kada treba da krene ski sezona i kada treba u punom pogonu da bude gondola. Nemoguće da to nije moglo da se uradi koju nedelju pre nego što je pao sneg.

mladja04
09.12.2021, 01:19
..........

mladja04
09.12.2021, 01:20
Videh danas i na ovoj vesti slicne komentare. Ne znam jel ljudi kontaju koliko je i 0,1 % izduzenja na sajli dugackoj 18 km?

Kod nas stalno neko iscudjavanje oko svega sto se radi
18 metara :obrvajedn

veljadj
09.12.2021, 09:22
Ja se konkretno iščuđavam što se to radi baš sada kada treba da krene ski sezona i kada treba u punom pogonu da bude gondola. Nemoguće da to nije moglo da se uradi koju nedelju pre nego što je pao sneg.

Kakve veze ima ski sezona na Torniku sa gondolom?Prošle zime je broj prevezenih skijaša na nivou statističke greške.

carver91
11.12.2021, 01:36
i jel se zna kada ce ponovo proraditi gondola?

HEROES
11.12.2021, 13:21
Otprilike se zna.

veljadj
12.12.2021, 11:18
Na Torniku niko ne izlazi ni sneg da očisti...

Ledeni Finac
17.12.2021, 10:45
Na Torniku niko ne izlazi ni sneg da očisti...
Putevi čisti konstantno-prohodni, nisu ni bili zavejani. Skijalište se otvara 24.12.2021.

nemijazz
26.12.2021, 15:41
Ima li nekih svezih utisaka?

veljadj
26.12.2021, 21:14
Bio u petak na openingu,Stankova ravan i Zmajevac standardno dobre,na Zmaju je bilo leda.Tornik i Čigota u 11 sati sa gomilama komada odvaljenog leda,nisam imao želju da skijam u subotu.Danas je padala kiša,pljusak s vremena na vreme...

Moca
09.01.2022, 13:19
Kakva je situacija na Torniku sa individualnim casovima za klincima? Burazerov mali 5.razred pa da vidimo da li ima sanse da nauci da skija. Vozi onu stazicu dole u centru sve u plug.

neo031
09.01.2022, 14:07
18075

Sve preporuke za ski instruktore Ski Art škole.

veljadj
12.01.2022, 15:04
Da li je moguće da na Torniku nema dovoljno snega pa ne rade crvene staze?

biohemicar
12.01.2022, 17:07
Bio sam tamo pre 7 dana i stanje na crvenim stazama je bilo baš loše. S obzirom na količinu padavina ovih par dana i temp (pogodno za osnezavanje) nadam se da ce uskoro da ih otvore.

niipheus
12.01.2022, 21:04
Crvena bi trebalo da bude spremna za petak mada je jedan tabac malopre prosuo drob na Zmajevcu, ko zna da li ce bez njega uspeti da pripreme na vreme

Moca
12.01.2022, 22:38
Koje staze rade sutra i jel je guzva? Prvi put idem. Gde rentati opremu? Uzeo bih dvodnevni ski pas.

veljadj
13.01.2022, 09:33
Na kamerama SS možeš da vidiš da li je gužva koje staze rade i cene skipasa.Renta je na početku parkinga.

Moca
13.01.2022, 13:03
Radi samo plava. Guzva je al jbg.

grebic
17.01.2022, 09:32
Bio u subotu. Guzva. Staza popustila oko podne...led na pojedinim mestima i na plavoj i crvenoj. Nema dovoljno snega za Zmajevac, ali radili su topovi tokom celog dana. Valjda ce biti u fji do sl vikenda

Mila
20.01.2022, 18:44
Da prenesem utiske sa Tornika. Porodica od pet članova gdje su samo tinejdžeri skijaši, a najmlađa ćerka, suprug i ja smo probali da naučimo da skijamo. Mislila sam da će nam biti puno lakše zbog jezičke barijere da učimo da skijamo na "domaćem" skijalištu, ali na kraju nisam baš sigurna da je tako. Elem, na Zlatiboru je bila ogromna gužva generalno, iako na stazama i ne kao u drugim centrima (vidjeh snimke sa Kopaonika :hair:). Takozvani Corona party. Parking je 200rsd. Oprema 1500rsd za odrasle, 1200rsd za djecu. Tinejdžeri su uzeli regularan ski pass za sve staze, a mi samo za trake (imaju dvije: lijevo bebi lift tunel za početnike i desno duža traka za one koji već znaju osnove) 900rsd plus kartica. Ovdje imam da napomenem jednu stvar: prilikom kupovine ski pass-a tražite tu neku skuplju karticu koja košta nekih 480rsd (obična je 180rsd) da vam se ne bi desilo kao mojoj ćerki koja je držala u džepu da se uništi i da onda morate da kupujete novu. Znači nije je vadila, savijala, lomila, nego samo držala u džepu i već treći dan kartica nije mogla da se očita i nisu joj dali da uđe na traku. Ja iz principa nisam htjela da uzmem novu jer pod jedan to nam je bio zadnji dan, dva niko mi nije ni ponudio u startu tu skuplju i kvalitetniju i, najvažnije pod tri, jer su svakoga dana deseci roditelja gurali djecu ispod vratanaca ili po dvoje djece na jedan ski pass. Kuku poštenome, kaže naš narod. Što se ski škola tiče, nije loše, ali može to puno bolje. Po mom mišljenju previše komercijalizovano. Mi smo imali Ok instruktora, ali sa ove tačke gledišta, mislim da svaki početnik prvo treba da nauči da, naravno, hoda na skijama sam, da se penje, lagano spušta na blagoj nizbrdici, koči, pa tek onda da angažuje instruktora. 1 čas od 55minuta, za nas dvije je iznosio 4600rsd. Ćerka je naravno učila puno brže nego ja. Što se tiče ponašanja na skijalištu tiče, ja sam u šoku. Nekulutura na sve strane. Roditelji po stazama u patikama slikavaju djecu, stoje, guraju djecu da ulaze preko reda, viču. Redari (izuzev nekog mladića) ili imaju male plate, ili ih tačno zabolje za dešavanja na stazi i samo mlate dok ne prođe vrijeme. Znači ski školica od desetoro djece, uče na stazi, na svako dijete po jedan do dva roditelja, tetka, baba, strina koja slikava i stoji pored???? WTF. Zatim neka školica, dvije instruktorke, desetoro djece, niko ne vodi računa o njima, toliko da je jedan drugi instruktor pitao ko njih uopšte pazi? Djevojčica plače, ne snalazi se, pada, puste je na traku prvu, iza nje druga djeca, ona pada na izlasku, djeca se lome preko nje, instruktorka ne zna da zaustavi traku (na svakih 5 m je crveno STOP dugme u tunelu), totalni kolaps dok jedna gospođa nije prišla da zaustavi. Treća instruktorka viče na neku djecu da se kod nje u školici ne plače?! Bio je jedan dobar instruktor, tamnoput, sa sijedim brkovima, staložen, miran i par mlađih momaka koji su djelovali skroz OK. Kapiram da ne odgovara svako svakome, ali dok se nađe pravi, ode vrijeme, a bogami i pare. Sve u svemu, kao i u svim drugim oblastima, učitelji trebaju da budu prvo pedagozi, a onda stručnjaci u svojoj oblasti. Što se staza tiče, kod traka je isto bilo dosta leda, a tinejdžeri kažu da ga je i na velikim trakama isto bilo. U restoranima cijene malo više, iako ne znatno strašnije od centra Zlatibora. Ne znam tačne cijene jer nijednom nismo dobili račun, ali otprilke produženi espresso sa mlijekom 2,5 e, palačinke 3e, pice 8-9e, ćevapi oko 8e, lepinja sa kajmakom oko 4e...

Ako bih trebala da predložim nešto da poboljšaju uslugu, to bi bilo da malo kontrolišu ponašanje na stazama, poprave kvalitet kartica i nabave veći broj kanti za otpatke.

I jedna stvar koja bi mogla da se promijeni na našim skijalištima (ne odnosi se samo na Tornik i u Cg je tako). U Austriji smo kupovali kartice sa određenim brojem vožnji, obično su jeftinije i služe za početnike, da ukoliko im se ne svidi, mogu da odustanu. Isto važi i za ski opremu, najam se plaća na kraju korištenja, kad već znate koliko ćete i da li ćete uopšte koristiti opremu duže od jednog dana.

To bi bilo naše iskustvo sa Tornika, mislim da ćemo ubuduće pokušati negdje drugo, jer cjelokupan utisak ipak nije dobar.

stekan
20.01.2022, 19:05
... Znači nije je vadila, savijala, lomila, nego samo držala u džepu i već treći dan kartica nije mogla da se očita i nisu joj dali da uđe na traku. Ja iz principa nisam htjela da uzmem novu ...

Sa računom i oštećenom karticom na blagajnu i treba da izdaju novu. Možda uz neku sitnu doplatu za uslugu zamjene. Tako je bar na zapadnim skijalištima. Znam, znam, zapad je daleko...

veljadj
21.01.2022, 07:41
Kartica za skipas se ne drži u džepu,pogotovo ne blizu ili zajedno sa mobilnim telefonom.Ja godinama kupujem tu jeftinu koja se ne vraća i nikada nisam imao problema ali stoji u džepiću u rukavu jakne.Ako niste hteli na corona party trebali ste ostati kod kuće,niste valjda očekivali prazno skijalište za vreme zimskog raspusta?Tornik nije sjajno skijalište ali toliko negativnih komentara svakako ne zaslužuje pogotovo što znamo da je Tornik Skijalištima Srbije zadnja rupa na svirali...

Mila
21.01.2022, 14:20
Mi nemamo veliko skijaško iskustvo, kao što rekoh nama je prvi put na skijama, a tinejdžeri su onomad skijali na La Thuile i Flachau (i Durmitoru), i kartice su im i dan danas onakve kakve su bile tada. Njena jakna, iako skijaška, nema džep na rukavu, ali je držala u džepu i nosila samo na skijalištu. Nema mobilni telefon, ima 6 i po godina. Ne bi bio problem da su me uopšte upozorili da to može da se desi ili da imam mogućnost da uzmem tu kvalitetniju karticu. Pa bih joj je ja izvadila iz jakne, stavila u novčanik kad nije na stazi ili kupila tu skuplju. Zato i navodim ovdje, kao dobronamjeran savjet za sve koji ne znaju da im se ne bi desila ista stvar. Žao mi je ako je Tornik zadnja rupa na svirali, ali ja iznosim svoje iskustvo. Sigurno je nečije suprotno mome i to je Ok. Nismo svi isti, možda se nama samo potrefilo tako.

wlad
22.01.2022, 17:33
Taj “tanki” plastificirani ski pass generalno radi posao, može da se desi da crkne ali je to jako retko.

Ja na primer koristim isti ski pas (taj tanki) više od 100 dana skijanja i radi OK.

veljadj
29.01.2022, 12:11
Skijao od ponedeljka do petka na Torniku,staze odlične,nema gužve.Zmajevac nije radio,pravili su sneg do srede,juče su ga tabali a jutros vidim na sajtu SS da je i Zmaj pušten ali ne radi skilift Bandera.Odličnih 5 dana na Torniku....

HEROES
31.01.2022, 14:26
Skijanje je danas bilo odlicno na Torniku, sve je radilo, staze dobro pripremljene, lepo vreme, bez guzve.

veljadj
18.02.2022, 19:03
Da li je skijao neko danas na Torniku,kako se drže staze na ovom plusu?Planiram od ponedeljka da skijam pa da znam šta me čeka...

kavgalija
18.02.2022, 20:37
Od juče sam na Torniku. Ovde sam do nedelje. Staze su danas bile iznenađujuće tvrde. Stankova ravan je prilično dobra osim poslednjeg strmijeg dela gde su se pojavile ledene ploče. Tornik je bio dobar i baš tvrd. Čigota posle podne standardno sa ogromnim hupserima i nije pripremljena celom širinom. Zmajevac nisam skijao, pošto sam sa dečicom, ali sa korpe deluje da je baš tvrda staza i pripremljen je možda polovina širine. Mislim da na zmajevcu preovlađuje veštački sneg. Značajnije topljenje snega se videlo samo na plavom ski putu i u donjem delu Čigote pored pokretne trake.

veljadj
18.02.2022, 20:52
Hvala puno za info.Uživajte....

veljadj
25.02.2022, 22:18
Sreda,četvrtak i petak odlično skijanje na Torniku.Iako je preko dana toplo staze drže veoma dobro osim donjeg dela Čigote.Tornik,Zmaj i Stankova ceo dan top.Za vikend je planirano takmičenje pa očekujte gužve na Torniku a levak prema Zmaju je zatvoren.

veljadj
12.12.2022, 17:39
Da li da se nadamo skijanju na Torniku do kraja godine?Vidim da su danas pustili topove u rad....
https://www.b92.net/putovanja/zimovanje.php?yyyy=2022&mm=12&dd=12&nav_id=2257627

mladja04
13.12.2022, 13:37
Sve zavisi od prognoze vremena, ako bude bilo toplo neće biti snega ni na višim planinama :(

veljadj
03.01.2023, 18:09
Sve se nešto sekiram da li ću uopšte uspeti da iskoristim 10 u sezoni na Torniku....

Dragan7
21.01.2023, 19:20
Ima li skijanja na Torniku?

veljadj
22.01.2023, 07:21
Za sada nema.

mladja04
23.01.2023, 01:02
Za sada nema.
Ima li snega koliko, prave li veštački sneg?

veljadj
23.01.2023, 13:55
Ne znam,nisam gore ali po slici na kamerama ove zime će da propadne 10 u sezoni skipas.

Dragan7
23.01.2023, 16:02
A na Zlatiboru ima li snijega?

veljadj
24.01.2023, 09:41
@Dragan7 Interesuje te da li ima snega ili da li ima skijanja na Torniku?Snega ima ali skijanja nema....

HEROES
24.01.2023, 14:06
Snega ima 10-15 cm u najboljem slucaju, minusa jedva da ima i to tek zadnja dva tri dana, i samim tim logicno je da nema ni skijanja.