PDA

Pogledati punu verziju : Ski centar Tornik



Strane : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9

FreeRider
21.01.2015, 19:07
Jesu li staze unistene ovim jugom ?
Rekao bih po web kamerama da snijega nema u podnozju, ne vidim ni skijase ...

iLKe
24.01.2015, 01:03
Da li je neko bio prethodnih par dana gore? Zanima me rade li sve staze,na sajtu skijalista srbije pise da rade sve a njime bas nesto i ne verujem? :sm006:
Vredi li dolaziti iz Novog Sada sada u ponedeljak malo se spustiti? :ski:

iLKe
24.01.2015, 01:04
Da li je neko bio prethodnih par dana gore? Zanima me rade li sve staze,na sajtu skijalista srbije pise da rade sve a njime bas nesto i ne verujem? :sm006:
Vredi li dolaziti iz Novog Sada sada u ponedeljak malo se spustiti? :ski:

Ledeni Finac
24.01.2015, 12:17
Juce sam bio. Sve staze rade i sve instalacije, osim veznog ski puta K.Plandiste/polaz Bandera/polaz sestosed. Staze su sasvim zadovoljavajuce s obzirom da ih je sedam dana gruvo jugo. Ima dovoljno snega , a i pada po malo , ide i minus tako da ce verovatno raditi i topovi.

sunCica
24.01.2015, 12:33
Gledan web camere i već mi žao skija mojih, tek sam ih lepo sredila od nove godine, a tamo zemlja gruva i probija staze, svako malo ...

FreeRider
24.01.2015, 22:58
Napadace nocas snijega Suncice, nosi ih slobodno. Ja sam nosio moje i staza je prvog fana bila unistena a skije nidje nijesu ogrebane. Na Torniku sam primijetio da nema kamenja i da su staze dobro ociscene i sredjene prije pocetka sezone.

sunCica
26.01.2015, 22:36
Dalje je od centra nego sto sam se nadala. Sam put do skijalista je čist,a parking je prava stvar,da nema onako dobro uredjenog parkinga ne bi bilo uopste tako zgodno. Ovih dana zbog magle i malog broja skijasa Tornik i Zmajevac ne rade. Topovi rade punom parom,temperatura je dobra,minus i bez juznog vetra. Skijaliste ima sve one pratece sadrzaje (to me je prijatno iznenadilo),ski renta,kafici u podnozju,na stazi. Staze je solidno pripremljena, samo radi jedino Čigota i Krnevo plandište. Put ce me najverovatnije naneti put Tornika i sledece godine i obavezno cu doci.

FreeRider
27.01.2015, 02:15
Jesi li uradila koju fotografiju da vidimo ?

sunCica
28.01.2015, 07:17
Jesi li uradila koju fotografiju da vidimo ?

Juče su pustili i Zmajevac i Tornik, radilo je i sidro bandera. Sneg je bio odličan!!! Evo jedne jutarnje sličice. Bilo je mnogo magle na vrhu, jedino je to smetalo inače sneg ODLIČAN

Ledeni Finac
28.01.2015, 11:50
Prekjuce sam se sit iskijao i na Zmajevcu ,Torniku i Cigoti. Radile su sve staze ,zicara ,oba ski lifta, obe pok.trake a i bob, tako da neznam odkud ovde informacije da nisu radile staze Zmajevac i Tornik.

sunCica
28.01.2015, 11:52
Ja sam bila tamo i popodne nisu radile,bandera nije izvlacila

Ledeni Finac
28.01.2015, 12:38
Posle 16 h, nije. Do 16 h, sve radilo. Mozda ste stekli pogresan utisak.

macak011
31.01.2015, 22:19
Jel bio neko danas na Torniku? Ja sam sutra gore, prvo skijanje posle kidanja ligamenata skočnog zgloba... :)

Ledeni Finac
01.02.2015, 12:41
Jel bio neko danas na Torniku? Ja sam sutra gore, prvo skijanje posle kidanja ligamenata skočnog zgloba... :)

Sjajno, radi sve u fuluuuuu. Samo polako dok ne razradis masineriju :) !

gevara
01.02.2015, 17:51
Jel bio neko danas na Torniku? Ja sam sutra gore, prvo skijanje posle kidanja ligamenata skočnog zgloba... :)

Kad si ih uspio "sribati"?
Kako "lijepa" povreda u sred sezone, mene je prije dvije zadesilo... Kako više vremena prolazi, zglob se češće javlja. Srećom ski obuća je i svojevrsna langeta :).

macak011
01.02.2015, 18:39
Skijanje danas sasvim solidno, skočni se pokazao odlično! Toliko sam ga utegao da mi je kucao ceo dan u malom mozgu, hehe. Kako da zakačio fotku preko Androida?

macak011
02.02.2015, 16:14
Danas skijanje vrhunsko, nema gužve, sunce pre podne, popodne sneg... Zmajevac više nego odličan, ligamenti takodje.. :)

FreeRider
02.02.2015, 23:10
Daj koju sliku sa skijanja .

macak011
03.02.2015, 07:41
Pa ja pitah kako da zakacim fotke sa Androida... Web view nema opciju za attach, tapatalk nema cak ni reply??

Misk0
03.02.2015, 09:10
Danas skijanje vrhunsko, nema gužve, sunce pre podne, popodne sneg... Zmajevac više nego odličan, ligamenti takodje.. :)

Mačak, uživaj ali samo polako, ako ih ponovo povrediš neće biti dobro.

Ne znam ni ja kako da okačim slike, možda da se piše kod u tekstu? Ako nađeš kako, ostavi negde

macak011
03.02.2015, 19:29
Pojma ne znam, provalicu, a kacim slajbe sa kompa kad stignem... Danas takodje sunce čitav poludeli skijas :) Danas sam se vec oslobodio, pa sam dao gas niz ono Krnevo plandište... Leva noga mi je kritična ali je definitivno samo strah, danas karv u fulu, sve kao nekad :)

macak011
03.02.2015, 19:30
Haha ovaj android je show, ne poludeli skijas, nego "poludnevni skipass"

macak011
04.02.2015, 17:47
Evo par fotki sa produzenog vikenda, obecah... :ok:

macak011
04.02.2015, 17:49
..i jos malo.. ;)

FreeRider
05.02.2015, 09:18
Odlicne fotke Macak. Vidim da je bilo dosta snijega i da si uzivao.

KoleBGD
05.02.2015, 17:15
Pozdrav!

Uskoro krecem na Tornik, pa molim za info: kakav je put do samog Tornika, a od odvajanja sa zlatiborskog puta? Kad smo bili 2013, put je bio u stravicnom stanju - neociscen, bukvalno prekriven ledom, jedva smo isli i sa lancima. Sad sam cuo da je stanje na tih mislim 7 km puta jos gore - da bukvalno malo fali da "otklizas" sa kolima u jezero!

Hvala!

FreeRider
05.02.2015, 20:05
Kada sam ja bio ( pogledaj postove ) bilo je leda po putu, odnosno cijeli je put pod ledom i snijegom... ali sa sve cetiri zimske nidje nijesam proklizao a ni ostalih 100 automobila koje am zatekao na parkingu.
Put se redovno cisti i samo su ti potrbne dobre zimske gume.

KoleBGD
05.02.2015, 23:18
Kada sam ja bio ( pogledaj postove ) bilo je leda po putu, odnosno cijeli je put pod ledom i snijegom... ali sa sve cetiri zimske nidje nijesam proklizao a ni ostalih 100 automobila koje am zatekao na parkingu.
Put se redovno cisti i samo su ti potrbne dobre zimske gume.

Hvala na brzom odovoru! Zimske gume nisu problem (alpin A4, svez dot), problem je u tome sto se prilazni put ne cisti - rodjaci od supruge zive u UE i kad idu na Tornik (auto je 4x4), uvek se zale da je problem sa zaledjenim putem (prosle nedelje je malo falilo da slete u jezero)..........

FreeRider
06.02.2015, 06:59
Nema na čemu . Samo polako Kole i nemaš problema sa putem.
Čisti se i posipa taj prilazni put koji sa magistrale vodi do skijališta, ne brini .
Lijepo se provedi na Torniku :ski:

macak011
06.02.2015, 07:28
U subotu na nedelju napadalo 30cm. U nedelju ujutru sam vozio iza grtalice sve do skretanja za Skijaliste, posle jezera...

sunCica
07.02.2015, 14:01
Kako se meni čini zaskijaću ja ponovo tamo ove sezone.

KoleBGD
08.02.2015, 09:37
Pozdrav!

Ove nedelje idem na Tornik, moze li informacija: rade li kafici na stazama jos uvek (poslednji put smo bili 2013. i onda su radili) ? Sta ima na stazama da se kupi za jelo ?

Kakvo je stanje sa iznajmljivanjem skija na stazi ? Moze li neko da preporuci neki ski rent na samom Torniku ?

Hvala unapred!

neo031
08.02.2015, 16:27
Put do Tornika je retko kada očišćen kao magistrala, ali nikada nije situacija takva da baš postoji bojazan da se sleti u jezero. I u najgoroj varijanti dobre zimske gume su dovoljne da se dođe do skijališta. Mi gore idemo često po različitim vremenskim uslovima, gore smo bili i za NG kada je bilo i puno snega i dobar mraz (čitaj led) i nije bilo nikakvih problema da se dođe do skijališta.
Oba kafića u podnožju staza rade tokom cele godine, ne vidim razlog da ne rade u toku ski sezone :) Verovatno radi i kafić na vrhu. Kakva je ponuda klope zaista ne znam jer mi takve usluge nisu bile potrebne.
Pored parkinga postoji i nekoliko ski renti, i čini mi se da im je ponuda dosta slična, a verovatno su im takve i cene. Uostalom, sve su jedne pored druge pa na licu mesta možeš sam da izabereš šta ti najviše odgovara.
Koliko se sećam , ski rente se zovu "Zmajevac" , "Profi" a "Beosport" ima ipod restorana, pa možda negde na netu možeš da nađeš njihovu ponudu i cene.

KoleBGD
08.02.2015, 18:29
Put do Tornika je retko kada očišćen kao magistrala, ali nikada nije situacija takva da baš postoji bojazan da se sleti u jezero. I u najgoroj varijanti dobre zimske gume su dovoljne da se dođe do skijališta. Mi gore idemo često po različitim vremenskim uslovima, gore smo bili i za NG kada je bilo i puno snega i dobar mraz (čitaj led) i nije bilo nikakvih problema da se dođe do skijališta.
Oba kafića u podnožju staza rade tokom cele godine, ne vidim razlog da ne rade u toku ski sezone :) Verovatno radi i kafić na vrhu. Kakva je ponuda klope zaista ne znam jer mi takve usluge nisu bile potrebne.
Pored parkinga postoji i nekoliko ski renti, i čini mi se da im je ponuda dosta slična, a verovatno su im takve i cene. Uostalom, sve su jedne pored druge pa na licu mesta možeš sam da izabereš šta ti najviše odgovara.
Koliko se sećam , ski rente se zovu "Zmajevac" , "Profi" a "Beosport" ima ipod restorana, pa možda negde na netu možeš da nađeš njihovu ponudu i cene.

Hvala na odgovoru!

danas sam gledao preko web kamera i cini mi se da nije neka guzva, pretpostavljam da je radnim danom jos manja - u sv. slcaju idem od utorka, nadam se da nece biti puno snega na putu,

pozdrav!

neo031
09.02.2015, 11:20
Trenutno ima snega i na magistrali od Bele Zemlje do Zlatibora. Kako je na deonici od magistrale do skijališta ne znam, ali bez dobrih guma i zimske opreme svakako nije pametno krenuti na put bez obzira da li redovno čiste ili ne - za svaki slučaj :sm004:

macak011
09.02.2015, 13:10
Apsolutno. Imam info da ga u Cajetini vec ima dosta, sto znaci u samom Zlatiboru do kolena, a na Torniku jos vise...

Dakle, bez zimske opreme i dobrih guma nemojte nigde..

Inace, javljaju mraz, a sneg je suv i ne lepi se, a takav je najlepsi za tabanje i skijanje, pa ko moze, samo napred.. :)

Ledeni Finac
09.02.2015, 13:28
Opusteno, put je prohodan, jutros sam isao na kratko do Tornika.

vlastem
09.02.2015, 13:36
Sad vidim na kamerama da redari postavljaju one ograde dole na dnu...
Verovatno kao posledica nesreće na SP, da neko ne bi završio u metalnoj ogradi igrališta ili na parkingu?

Ledeni Finac
09.02.2015, 18:31
To je potpuno u redu. Treba brinuti o bezbednosti.

KoleBGD
09.02.2015, 21:28
Apsolutno. Imam info da ga u Cajetini vec ima dosta, sto znaci u samom Zlatiboru do kolena, a na Torniku jos vise...

Dakle, bez zimske opreme i dobrih guma nemojte nigde..

Inace, javljaju mraz, a sneg je suv i ne lepi se, a takav je najlepsi za tabanje i skijanje, pa ko moze, samo napred.. :)

alpin A4 + lampini lanci + ESP + ABS.......mislim da je dovoljno, samo jos fali 4x4, ali to ostavljam za sledecu zimu (forester)......šalu na stranu, jel neko bio danas na Torniku? Ovo na snimcima deluje dobro zavejano, kao da se staze ne održavaju, skijaša ima malo.
Lično sam u dilemi da li da uzmem ski pas za 2 ili 3 dana (utorak-sreda ili i četvrtak), a iz razloga što u čet. prognoziraju jaku maglu (a onda bi žičare trebalo da zatvore)....

Ledeni Finac
10.02.2015, 12:34
Sad gledah na Snow Forecast. od cetvrtka idealni uslovi za skijanje. http://skijanje.rs/forum/images/icons/icon7.gif

KoleBGD
11.02.2015, 19:53
Sad gledah na Snow Forecast. od cetvrtka idealni uslovi za skijanje. http://skijanje.rs/forum/images/icons/icon7.gif

Pozdrav!

Zadnja 2 dana skijam na Torniku, magla je uzasna, danas posle 13.ooh je pocelo nesto tipa ledene kise, bukvalno sitni kristali leda, prekriju naocare i ne vidi se nista. Vidljivost na vrhu je oko 10 metara, ljudi nije bilo uopste na stazi. Sve u svemu - uzivanje, mora da se pazi, ali ko voli skijanje ne smetaju mu ovi uslovi.....inace, put od zlat. puta pa do Tornika je i dalje lose ociscen (danas bolje nego juce), nista novo za Tornik i Zlatibor...

Ledeni Finac
12.02.2015, 21:26
Kako bi danas? Rekao bih da su se prognoze obistinile. :-)

nemijazz
12.02.2015, 21:50
Staze tvrde, lepo spremljene, Zmajevaac nikad širi, vreme, vidljivost i temperatura idealni, gužve ni malo... Ko je danas imao bilo kakvu zamerku taj ima velikih problema. :ski:

vlastem
12.02.2015, 22:15
Šta misilte, da li će biti ogromna gužva od subote?
Računam, ipak su te staze crvene, pa sigurno neće biti kao na kopaoniku gužva...
Ja sam u stvario rešio da dođem, valjda neće biti milion ljudi...

niipheus
12.02.2015, 22:35
Ne boj se nista, mogu deca i pocetnici po crvenim, malo plug malo odmor na sred staze, ocekuj 1000 - 1500 ljudi za vikend na skijalistu.

VladimirGM
13.02.2015, 08:13
S' obzirom na količinu skijaša koja će se sliti na Zlatibor (a i druge ski centre) ja vam preporučujem da uzmete poludnevni ski pass jer na toliki broj skijaša teško da će staze izdržati duže od 12-13 h

KoleBGD
13.02.2015, 21:46
Kako bi danas? Rekao bih da su se prognoze obistinile. :-)

Pozdrav!

Dans sam se vratio - juce je bilo odlicno, skijao kao izbezumljen od 10.30h do 16.00h...... nisam stao - ali bukvalno....sve u svemu za tri dana bez ijednog pada, gledao sam da max iskoristim vreme.....

no_nick
14.02.2015, 04:48
Pozdrav svima! :) Zanima me da li se redovno odrzavaju staze vestackim snegom? S obzirom na guzvu koja ce biti nadam se da domacini taj deo maksimalno odradjuju :)

vlastem
15.02.2015, 13:10
Info od juče..
Dan odličan, bez vetra, sunce... milina...
Staze već oko 11 bile po sredini sa dosta hupsera, ali se po ivicama moglo baš lepo voziti..
Skijao do 1, i nije bila velika gužva, na šestosed se nije čekalo uopšte...

dejan vuckovic
16.02.2015, 10:03
pohvalio bih sve ljude sa tornika na odlicno pripremljenim stazama.vode prilicno racuna da se neko ne povredi na zicarama narocito na sidru.postoje sve sluzbe od ambulante do redara na stazama i svi rade za skijase.odlicno sam se proveo pet dana.

KoleBGD
16.02.2015, 10:58
pohvalio bih sve ljude sa tornika na odlicno pripremljenim stazama.vode prilicno racuna da se neko ne povredi na zicarama narocito na sidru.postoje sve sluzbe od ambulante do redara na stazama i svi rade za skijase.odlicno sam se proveo pet dana.

Vidi, sto se tice pripreme staza tu mogu da se slozim.....medjutim, sto se tice "da vode racuna da se niko ne povredi", evo mog iskustva: tokom 2013, kad sam silazio sa sidra kod crne staze, zakacilo mi je ranac i vuklo me 2 metra - sva sreca da je rucka na rancu pukla i da sam prosao bez povreda. Ovo se sve desilo ispred kucice u kojoj sede redari, koji ovom prilikom uopste nisu gledali sta se dogadja............

HEROES
16.02.2015, 13:10
U cetvrtak mozda jedan od najboljih dana za skijanje na Torniku,od kada postoji skijaliste,ja mislim,takodje odlicno i u petak.Ove godine mi se cini da su staze najbolje pripremane,od svih prethodnih sezona,sad bezbednost je druga tema ,o tome mozemo do sutra,jednostavno nemamo jos izgradjenu kulturu ponasanja na skijalistima,i to je to Za ranac na sidru,trebali su da te upozore pri polasku,mislim cak da imas znakove i table sa tim upozorenjem,ali da vole da se zapricaju na rampi,vole.I jos da dodam, da imam utisak ,da nikad nije bilo vise ljudi na skijalistu kao za ovaj mini-raspust,evo danas se cekalo i na sestosedu po nekoliko minuta,kako je tek na stazama,mogu da zamislim.Parkirali ljudi kola kod skretanja za Ribnicu,2km od skijalista,ono jos nisam video,pored onolikog parkinga.

KoleBGD
16.02.2015, 13:31
....Za ranac na sidru,trebali su da te upozore pri polasku,mislim cak da imas znakove i table sa tim upozorenjem,ali da vole da se zapricaju na rampi,vole....

Sto se tice ranca, kad sam bio na Torniku prosle nedelje, sa sestoseda je decko silazio i u jednom momentu mu je ranac zapeo za sediste - redar u kucici je momentalno ugasio zicaru, pomogao momku da sidje i stane na noge. Kad sam sisao sa zicare, popricao sam sa redarom i on mi je rekao da se ovakvi problemi sa rancima dogadjaju svakodnevno i da je procedura da se odmah gasi zicara. Znaci, uslov je da redar sa paznjom prati sta se dogadja na silasku sa zicare - a sto na Torniku nije uvek slucaj (cesto sam vidjao da redari igraju igrice, pricaju jedni sa drugima i uopste ne gledaju sta se dogadja na silasku sa zicare).......inace, nigde nisam video zabranu nosenja ranca ?

dejan vuckovic
16.02.2015, 14:17
nikad ne nosim ranac na skijanju pa bih i vama preporucio da ga ostavite u kolima.sa rancima su uvek problemi pogotovo kad je jako hladno.centar je mali i uvek moyes da sidjes po suve rukavice.

macak011
16.02.2015, 15:13
Vucete me za jezik...bio sam tri dana tamo i moj sin koji sad ima nepunih sest je naucio da skija na traci pored Pome, kako lokalci zovu sestosed...onda smo presli na staru traku gde je malo duza staza. Klinja je isao sam, ja iza njega. Na izlazu je mala uzbrdica, pa je mali zaglavio i nije uspeo da izadje.. Dotle sam ja naisao i zamalo da padnem preko rodjenig deteta ali sam uspeo da ga opkoracim i izvucem sa trake na izlazu. Sve to vreme gospodin sedi na izlazu tubinga i kuca poruke. Rekao sam mu svasta i dao mu ono sto se ne daje, pa smo se posvadjali. U sledecem krugu ista prica,klinja je pao , nije zazustavio zicu, nije pomogao malom da sidje, jos mi objasnio da dete mora da ima stapove sa sobom(!), bezobrazluk... Onda pitah za ime, pa sam proverio ko gde radi jer rece da menja kolege itd i zasto ne stoji pored panic tastera, vec kuca poruke na deset metara daljine, ko je i kako je ime sefu staza, itd...Da, bas vode racuna, posebno o najmladjim skijasima, ubise se...ajde bre, da ne pricam vise, fuj, gadi mi se takav odnos. Onaj kome su svoja,a posebno tudja deca mrska, ne treba da radi na decijoj traci, pa cak i na skijalistu uopste.

macak011
16.02.2015, 15:27
Samo da dodam da je na trakama bio dezuran samo po JEDAN covek, sto je nedopustivo i zabranjeno, a sve pod izgovorom da je malo skijasa... Ma uzas, ranijih godina je bilo mnogo bolje i ozbiljnije, pitanje je dana kada ce da se desi nesto lose. Jedna majka se izbezumila kada joj je dete palo na ulazu na traku sa tunelom, a mi ostali vikali ovom gore da gasi...nije se snasla da tresne crveno dugme pored nje - i ne treba to ona da radi vec Skijalista..bruka.

KoleBGD
16.02.2015, 16:28
nikad ne nosim ranac na skijanju pa bih i vama preporucio da ga ostavite u kolima.sa rancima su uvek problemi pogotovo kad je jako hladno.centar je mali i uvek moyes da sidjes po suve rukavice.

Slazem se, samo me interesuje da li negde postoji zabrana nosenja ranceva na zicarama (koliko znam ne) ? Inace, u EU je zabranjeno ulazak na staze bez slema/kacige, to znam sigurno (bukvalno u Austriji skidaju sa zicare)......


Samo da dodam da je na trakama bio dezuran samo po JEDAN covek, sto je nedopustivo i zabranjeno, a sve pod izgovorom da je malo skijasa... Ma uzas, ranijih godina je bilo mnogo bolje i ozbiljnije, pitanje je dana kada ce da se desi nesto lose.............

Vidi, kao buduci otac jedne cerke, ne znam da li bi smeo da dete ispod 8-9 godina uopste pustim na stazu (ima pijanih, napaljenih klinaca, skijasa koji se uce da skijaju - i to na crnim stazama!). Ma koliko pazio, skijanje nije bezbedan sport, vec veoma rizican - ima x faktora na koje nikako ne mozes da utices, povrede idu od lomova, pa do najtezih povreda gde su ostecenja trajna i opasna po zivot. Licno, branio bih da se na zicare ukrcavaju deca ispod 10 godina, bez kacige i zastitnog prsluka..........

macak011
16.02.2015, 17:47
@kolebgd, vidi druze, ja pričam o ski traci, deo gde početnici uče skijanje, ne pričam o pravim stazama i deci na njima... To što pričaš, sve stoji ali ovde je reč o nepostovanju obaveza prema Zakonu o javnim skijalištima i ako se ne varam, članu 54. istog Zakona, bezbednost na stazama i žičarama.

KoleBGD
16.02.2015, 18:11
@kolebgd, vidi druze, ja pričam o ski traci, deo gde početnici uče skijanje, ne pričam o pravim stazama i deci na njima... To što pričaš, sve stoji ali ovde je reč o nepostovanju obaveza prema Zakonu o javnim skijalištima i ako se ne varam, članu 54. istog Zakona, bezbednost na stazama i žičarama.

Ma jasno, kad sam pisao post imao sam u vidu celokupno skijaliste (ukljucujuci i deo staze za decu). Inace zakoni kod nas i praksa (postupanje po istim) su dve sasvim razlicite stvari (advokat sam tako da dobro znam sta pricam).........sto se tice rada skijalista, ovde do sutra mogu da prepricavam svoje iskustvo sa kopa i Tornika iz 2013, kako nece da vrate novac za ski pas i sl.....

HEROES
16.02.2015, 20:37
Ma mozda sam utripovao to za znakove i tablu,ali jebiga mora se voditi racuna,naravno da je to posao za ss..ali niko te nece sacuvati bolje od samog sebe,a sta je sve sto bi oni trebali da rade a ne rade,mozemo o tome koliko hocete,ali treba skrenuti im paznju na taj rad u onim kucicama na sidrima,pogotovo zbog klinaca...mada ipak mislim da su svake godine sve bolji,treba kritikovati dok god postoji za to razlog,pogotovo sto se tice bezbednosti.

Ledeni Finac
17.02.2015, 12:08
Ma jasno, kad sam pisao post imao sam u vidu celokupno skijaliste (ukljucujuci i deo staze za decu). Inace zakoni kod nas i praksa (postupanje po istim) su dve sasvim razlicite stvari (advokat sam tako da dobro znam sta pricam).........sto se tice rada skijalista, ovde do sutra mogu da prepricavam svoje iskustvo sa kopa i Tornika iz 2013, kako nece da vrate novac za ski pas i sl.....

Ne bih da polemisem, vec bi dodao par podataka koje znam sa skijalista. Sto se tice znakova , sigurno postoje i za ranac, i za stapove da se drze u ruci i da deca budu u pratnji odrasle osobe i mnogi drugi, ali nazalost slabo ko ih i gleda odnosno cita a kamoli postuje. Imaju tamo istaknuta i pravila ponasanja na nekoliko mesta ali i njih retko ko cita. Sta ces takvi smo. A sto se tice osoblja tu verovatno ima pojedinacnih slucajeva koji zalutaju. Mislim na sezonce.

macak011
17.02.2015, 12:42
Ma nije samo sezonsko osoblje, ne mozes postaviti jednog coveka da opsluzuje ski traku kada je Zakonom definisano da postoji osoba na ulazu i osoba na izlazu, dakle dvojica. TO je direktno krsenje Zakona o javnim skijalistima, dela koji govori o bezbednosti i direktna odgovornost sefa staza koji je takvu stazu pustio u rad, a da nisu ispunjeni svi bezbednosni uslovi, po Zakonu - na stranu to sto ski traku mahom koriste ubedljivo najmladji na skijalistu i na stranu to sto sezonac kuca poruke sa strane...

Ledeni Finac
17.02.2015, 16:04
Ma nije samo sezonsko osoblje, ne mozes postaviti jednog coveka da opsluzuje ski traku kada je Zakonom definisano da postoji osoba na ulazu i osoba na izlazu, dakle dvojica. TO je direktno krsenje Zakona o javnim skijalistima, dela koji govori o bezbednosti i direktna odgovornost sefa staza koji je takvu stazu pustio u rad, a da nisu ispunjeni svi bezbednosni uslovi, po Zakonu - na stranu to sto ski traku mahom koriste ubedljivo najmladji na skijalistu i na stranu to sto sezonac kuca poruke sa strane...

Ne znam za to. Verovatno si u pravu.

sale86
17.02.2015, 22:57
Trebao bi za vikend gore.Zna li neko kakva je situacija,jel ima dovoljno snega?

macak011
17.02.2015, 23:36
Sale, jesi pogledao ski info? Imas na sajtu SS, a vala i ovde:

http://www.skijanje.rs/ski-info/
http://www.skijalistasrbije.rs/sr/temperatura#tornik

Pored toga, imas i kamere na sajtu SS:
http://www.skijalistasrbije.rs/sr/web-kamere-tornik

Zatim, mozes da pratis i ovo:
http://www.yr.no/place/Serbia/Other/Zlatibor~3186400/

Bice ti dovoljno da sam procenis stanje.

Mislim da si ovo mogao i sam da nadjes ali ajde da ti pomognem, nov si na forumu... :)

niipheus
17.02.2015, 23:51
Ne razumem kako ove ljude ne mrzi da pitaju ista pitanja na svakih 5 postova, a vama koji odgovarate svaka vam cast.

sale86
18.02.2015, 13:13
hvala puno Macak,nisam znao za ovo...
pozz :dziveli:

salemfk
18.02.2015, 16:02
Interesuje me da li je potrebna kupovina ski pasa za poligon za obuku, pre svega mislim na onu malu traku, posto kada sam bio na Krvavecu, za taj deo nije potreban ski pass.
Planiram da vodim dete (5 godina) koje je pocetnik.
Takodje mi nije jasan onaj deo iz cenovnika SkiPass-a:
"Deca rođena 2010. i kasnije imaju pravo na besplatno skijanje u pratnji jedne odrasle osobe", sta znači pratnja odrasle osobe - Da ja moram da kupim ski pass i da se vozim sa njim na pokretnoj traci?

dule.r
18.02.2015, 17:38
Salemfk,
nekad oko Bozica ove godine sam na Torniku kupio ski pass za sina koji tog dana nije imao pune 4 godine, 2011.-o je godiste. Radnica koja prodaje karte mi je sva odusevljena cestitala kako dete od nepune 4 godine dovodim na skijanje, kako je to super, a nijednog trenutka se nije setila da mi kaze da ne moram da kupujem ski pass za njega, jer je bas mali.
Nakon toga, svi su mi rekli da nisam morao da kupujem ski pass za nega. U to sam se uverio i sam jer na pokretnoj traci pored sestoseda nema "rampa" za prolaz i citanje ski passa.

akole
19.02.2015, 00:24
sta znači pratnja odrasle osobe - Da ja moram da kupim ski pass i da se vozim sa njim na pokretnoj traci?
Može i instruktor nemorate vi ako ne skijate/bordate

akole
19.02.2015, 00:39
sta znači pratnja odrasle osobe - Da ja moram da kupim ski pass i da se vozim sa njim na pokretnoj traci?
Može i instruktor ne morate Vi ako ne skijate/bordate
Ja čak mislim (ne mogu da se setim) da nismo ni mogli da idemo u školicu (ograđen deo Ski Školica sa pokretnom trakom) sa decom već samo instruktori (Kopaonik).

Uostalom tako malo dete nećete puštati samo da skija bez pratnje, zar ne?
Svakako bi trebalo da dobije skipas besplatno jer na ulazu u školice ima SkiData možda naplate samo depozit.

Zaključak ako dete ima besplatno skipas i platite neku od školica za decu tih par sati ima pratnju odrasle osobe-instruktora i ne treba vama skipas.

salemfk
19.02.2015, 09:18
Zaključak ako dete ima besplatno skipas i platite neku od školica za decu tih par sati ima pratnju odrasle osobe-instruktora i ne treba vama skipas.
Ovo je koristan info. Hvala.
Inace skijam nego kada budem krenuo sa detetom, taj dan biće posvećen njemu, malo školica, pa onda zajedno igre na snegu i sl. Pa bi mi bilo bezveze da kupujem ski pass za sebe ako neću moći da odem ko covek na stazu. Jer će ono provoditi vreme tamo na traci.

E sada da li za traku na ski centru Tornik treba ski pass za odraslu osobu? I da li je dozovoljen pristup odlaslima koji nisu instruktori?
Evo na slici mi se cini da kao da postoji onaj deo za cekiranje ski pass-a na ulazu?
http://i60.tinypic.com/117ct4z.jpg

sunCica
19.02.2015, 17:12
Ako se ne otopi ide tamo možda već sledeće nedelje

CABO
19.02.2015, 18:19
@salemfk (http://skijanje.rs/forum/member.php?u=26742): Na tom ulazu postoji deo za čekiranje, i verovatno je u funkciji, tj. meni se otvarao ali sam u rukavu imao ski-pass pa kontam da se otvarao zbog toga :). Danas sam sa devojkom proveo sat-dva na toj traci, pošto je devojka prvi put danas stala na skije pa nam se ta traka sa mini stazom činila idealnom za početak. Inače, pored nas bilo je još odraslih na toj stazi, a bilo je i dece od kojih su neki bili sa roditeljima a neki sa instruktorima. A da, ne znam zbog čega ali prilikom prvog ulaska na traku onaj čuvar me je i pitao da li oboje imamo ski-pass.

Što se tiče stanja staza i predviđanja za vikend (neko gore je pitao), meni se čini da će uz redovno dodavanje veštaka izdržati do nedelje, a danas su bile odlične. Kad je devojka sela da odmori posle podne:) ja sam po nekoliko puta sišao čigotom i zmajevcem. Ne znam kakve su ove staze inače pošto sam danas bio prvi dan ovde, ali rekao bih da je čigota je bila malo "istrošena" a ipak i dalje više nego dovoljno dobra, a za zmajevac bih rekao da je bio odličan i skoro potpuno ravan osim onog kratkog dela na kraju gde mu se uliva tornik staza, gde je bio otprilike isti kao čigota. U svakom slučaju ostajem ovde do nedelje a izgleda da mi se smeše još tri dana lepa za skijanje :)

PS. pošto mi je ovo prvi post ovde, iskoristio bih priliku da se svima (macak011, HEROES, Ledeni Finac...) zahvalim za više nego korisne prethodne komentare, pošto sam ih sve pročitao pre nego što smo se devojka i ja odlučili da dodjemo ovde.

sunCica
25.02.2015, 10:11
Bila sam na Torniku jedanput međutim bilo je magle i bila sam pod nekim stresom velikim ne znam šta mi bi, a da li sa dna Tornika tj. Zmajevca može da se izađe tamo na početak Čigote?

macak011
25.02.2015, 10:31
Moze, ima ski put sa dna Zmajevca, izlazi na vrh parkinga, odnosno pocetak Pome. Poslednjih 20tak metara moras da veslas ali to nije problem za skijasa u kondiciji, jel..? :sm021:

sunCica
25.02.2015, 13:12
M20tak metara moras da veslas ali to nije problem za skijasa u kondiciji, jel..? :sm021:
Naravno da nije!

niipheus
25.02.2015, 15:22
Moze i bez veslanja ako raspalis spust sa pola Zmajevca :ski:

sunCica
25.02.2015, 15:36
Ne skijam baš dobro, imam dobre veslačke tehnike, a što se kondicije tiče, ove sezone baš i ne mogu da se pohvalim ...

macak011
25.02.2015, 17:48
E sada da li za traku na ski centru Tornik treba ski pass za odraslu osobu? I da li je dozovoljen pristup odlaslima koji nisu instruktori?
Evo na slici mi se cini da kao da postoji onaj deo za cekiranje ski pass-a na ulazu?


Potreban je ski pass ali gledaju kroz prste pa cak i puste roditelje koji ni nemaju ski opremu na sebi da udju, stave detence na traku pa cak i sa njima odu do gore (traka sa tunelom). Moze i varijanta da dete ide trakom dok se Vi penjete uzbrdo pored tunela, sasvim dobra varijanta za nabijanje kondicije :ski:

Ja sam ulazio sa ski pass-om, naravno, s tim da je vreme ponovnog ulaska (double usage) predugacko, pa klinja obrne dva kruga (provuce se ispod rampe, jer ne placa kartu), a ja sacekam da odbroji minute pa udjem u sledecem krugu sa njim... :sm011:

Naravno, kad na donjoj rampi nema nikoga (sto je uzasno i nedozvoljeno ali desava se redovno :eek: ), onda sami odlucujete hoce li dete samo da se pakuje na traku ( :sm008:) ili ga vi pratite po sopstvenom nahodjenju :ok:

Da ne zaboravim, na Torniku postoje DVE trake za najmladje skijase i pocetnike, za one koji ne znaju...

KOP_MANIA
26.02.2015, 17:01
Nikad nisam bio na zlatiboru a planiram za par dana da odem, kako se od centra zlatibora ide do skijališta tornik ?

Ledeni Finac
26.02.2015, 17:21
Nikad nisam bio na zlatiboru a planiram za par dana da odem, kako se od centra zlatibora ide do skijališta tornik ?
Dobro Vi nama dosli, ja evo sa Zlatibora dosao malo na Kop,skijanja radi, i prava je uzivancija. Sto se tice puta za Tornik, ako niste bili skoro na Zlatiboru, prosle godine je uradjen kruzni tok na ulasku u Zlatibor, tako da ako dolazite iz pravca Uzica iskljucicete se desno iz kruznog toka ka centru. A kada krenete na Tornik dodjete isto do kruznog toka i idete desno ka Novoj Varosi. Nakon ukljucenja na magistralu prolazite odmah pored Nisove pumpe, pa pored farme i nakon dva,tri km.
skrenucete desno. Odatle jos sedam,osam km. Sve je lepo oznaceno putokazima. Nadam se da ce te uzivati. Skijaski pozdrav sa Kopaonika :-) !

KOP_MANIA
26.02.2015, 19:09
a jel ima neki bus koji vozi do skijališta i koliko košta, i kada ide ?

FreeRider
26.02.2015, 19:19
Postavite koju sliku sa skijalista kada budete gore .
Nijesu mi dozvolile porodicne obaveze , a plnirao sam jos jedan ski vikend na Torniku .
Mogo lijepa planina i skijaliste ...

Ledeni Finac
26.02.2015, 22:56
a jel ima neki bus koji vozi do skijališta i koliko košta, i kada ide ?

Gaga turs, mislim da oni voze. Potrazite kontakt na internetu ili u krajnjem slucaju pozovite TOZ ( Turisticka organizacija Zlatibor )

donthinktwice
27.02.2015, 10:07
Vezano za najavljenu gondulu sa naslovne strane, kakve su mogucnosti za sirenje skijalista na Torniku? Mislim na probijanje novih staza i izgradnju zicara.

Kao sto se da naslutiti, nisam bio na Torniku...

sunCica
01.03.2015, 19:15
Pa ima,ali nisko je. Evo ja sam na Zlatiboru,skijala Tornik i odusevila se. Staza je odlicna,jedino sto mi je ono sidro malo naporno,a rekose mi zicnicari da ne moze da se vesla do Cigote jer nema dovoljno snega. Nadam se da sutra ujtru nece biti kise.

sunCica
02.03.2015, 20:12
Videla sam danas biatlon reprezentaciju, ali ispred kombija ne za vreme treninga, pihh šteta ...

amater
03.03.2015, 21:54
....01.03.2015....

Ledeni Finac
03.03.2015, 23:59
....01.03.2015....<br />
mislim sta reci? :-) Predivno

KOP_MANIA
04.03.2015, 17:54
Trenutno sam na zlatiboru. Ovde je fenomenalno , staze drze skoro ceo dan, ima puno snega na stazama. Crna je odlicna , retko ko ide na nju pa je ceo dan super. Zicnicar mi je rekao da je ta crna najstrmina u srbiji , jel to tacno?
I imam jos jedno pitanje. Devojku sam ucio da skija, skijala je dvaa dana na onim pocetnim stazama sto ima na torniku. Lepo se snalazi, sta mislite da li bi mogla da ide na vrh tornika da skija tornik stazu.

Ledeni Finac
04.03.2015, 19:02
Trenutno sam na zlatiboru. Ovde je fenomenalno , staze drze skoro ceo dan, ima puno snega na stazama. Crna je odlicna , retko ko ide na nju pa je ceo dan super. Zicnicar mi je rekao da je ta crna najstrmina u srbiji , jel to tacno?
Fenomen Zmajevca se ogleda prvenstveno u nekoliko aspekata, a to su: 1. Strmina ( oko 39% prosecan nagib, 2. Sirina ( oko 60 m prosecna sirina) i 3. Ono sto je cini liderskom u Srbiji je da nema poprecnog nagiba. Znaci jedna siroka strma ravan, podesna za sve tehnike skijanja kako rekreativaca tako i vrhunskih skijasa. To sto nema skijasa je iskljucivo zbog gore navedenih razloga.
Moje skromno misljenje je da na Zmajevcu moze da se odrzi svetski kup u slalomu, pre nego na Sljemenu ili Kranjskoj Gori. Isto kao na stazi Tornik veleslalom, jer obe staze imaju FIS Homologizaciju.
Ono sto mene razocarava je cinjenica da uprkos svim ovim kvalitetima koje Tornik poseduje biva SABLASNO PRAZAN ZADNJIH DANA, sto je iskljucivo zasluga menadzmenta po pitanju odnosa cena za pruzene usluge, kao i turistickih privrednika koji nisu ucinili ama bas nista da iskoriste ovo blago koje Tornik nudi ove sezone. Iskreno, posto sam i skijas i cesto sam na Toeniku, dusa me boli jer potencijal koji poseduje Tornik jos niko nije prepoznao. Hvala Vama sto ste osetili delic ovog savrsenstva.
I imam jos jedno pitanje. Devojku sam ucio da skija, skijala je dvaa dana na onim pocetnim stazama sto ima na torniku. Lepo se snalazi, sta mislite da li bi mogla da ide na vrh tornika da skija tornik stazu.
Ako zna plug, moze na bilo koju stazu.

Ledeni Finac
04.03.2015, 19:06
A tek mogucnost prosirenja skijalista. To vec postaje tabu tema, nazalost. Dodje mi da uzmem motorku i zavrsim posao.

sunCica
04.03.2015, 19:29
Ma crna na Torniku jeste strma,ali staza ne ne visi,lepa je ravna,siroka,ko ploca samo pid nagibom,divota za vezbanje!!!

Moj muz je apsolutni pocenik i antitalenat,a skijao je niz Cigotu,vec prvog dana (slopao se par puta,ali spustio se),samo pravite pauze i idi sa njom,svako malo pa stanite,pricajte,pokazuj joj i bice to bez problema.

Ovog vikenda smo bili drugi put na Torniku i spustio je i Zmajevac.

amater
04.03.2015, 23:44
A tek mogucnost prosirenja skijalista. To vec postaje tabu tema, nazalost. Dodje mi da uzmem motorku i zavrsim posao.

Bas sam analizirao kuda bi bilo dobro da se prosire ali opet ako uzmes guzvu i posecenost mislim da su trenutno taman ove dve staze. U nedelju nije bilo zive duse ni na stazi ni zici.
A neko spomenu crnu stazu. Meni je ova crna staza definitivno najbolja na balaknu a kao jedini problem vidim sidro. Em sto je sidro naporno samo po sebi a uz nagib crne staze ubija.

HEROES
05.03.2015, 00:43
Na Torniku postoje trenutno 3 staze,i ski put Ribnica koji se na mapi vodi kao staza,a realno je ski-put...prosirenje je itekako
potrebno sa jos 2-4 staze,koliko mislim da je planirano,bilo bi i vise skijasa u ovom periodu,da ne spominjem kad je spic sezone u Januaru i krajem Decembra,kad bukvalno ove tri staze su ponekad nemoguce za skijanje.

sunCica
05.03.2015, 07:28
Idem i 31 tamo, uh nadam se da će raditi Tornik, a snega će verujem biti, jer imaju osnežavanje, imaju dosta vode, a to je stvarno važno, a i padaće sneg.

KOP_MANIA
06.03.2015, 16:31
Veliki minus za TO Zlatibor, koja nije ni pipnula parking na torniku. Došao sam u 10, do 12 sam čekao da dodje ratrak da očiste parking. Koji je na kraju za 5 minuta sve očistio...

Ledeni Finac
08.03.2015, 20:14
Veliki minus za TO Zlatibor, koja nije ni pipnula parking na torniku. Došao sam u 10, do 12 sam čekao da dodje ratrak da očiste parking. Koji je na kraju za 5 minuta sve očistio...
Jel bila jaka mecava? Cuo sam da je se jedva prolazilo, kazu da za pet minuta naduva vec ocisceno?

crni16
09.03.2015, 09:02
Pozdrav svima. Bio sam na Torniku za vikend 07. i 08. mart.
U subotu, 07. marta bilo je jako loše što se staza tiče. Jak vetar i sneg, dosta neutabanog snega na stazi i magla koja se spustila do pola staze. Retko ko se penjao šestosedom na vrh, ali je zato sidro radilo punim kapacitetom. Staza za početnike (pokretna traka), pored pola metra snega, nije bila u funkciji. Nije mi jasno zašto ne isteraju ratrak za vreme radnog vremena (kad nije gužva) i srede stazu. Posećenost slaba.
Puta do Tornika bio je prohodan i mogao se bez većih problema izvesti sa zimskim gumama. Ovde bih pohvalio ekipu koja je čistila taj put, jer pored smetova, kamion za čišćenje snega je koliko toliko uspevao da omogući prohodnost. Oko 16 časova tu dužnost na jednoj deonici je preuzeo ratrak i očistio sve do asfalta :).
U nedelju, 08. marta bilo je sve mnogo bolje. Staza utabana, sneg je usitnio a vetar oslabaio pa je do 14 časova bila milina voziti. Gužve nije bilo, iako je posećenost bila veća u odnosu na subotu.
Put u potpunosti prohodan.
Što se tiče parkinga i u subotu i u nedelju bio je u potpunosti očišćen.
Sve u svemu nemam većih zamerki osim toga da kada je jak sneg isteraju ratrak i utabaju stazu. Organizuju redare, ratrak i to je to.
Toliko od mene. :dziveli:

salemfk
09.03.2015, 10:33
Sinoć sam se vratio sa Zlatibora i evo malo novosti i od mene.
Otišao sam u subotu ujutru na 2 dana, pre svega da dete (5 god.) prvi put stane na skije i sl.
U subotu put do Zlatibora je bio super očišćen, medjutim istog trenutka kada se isključi u samo naseljeno mesto kolaps. Sneg na putu od 10cm, puno automobila, neki čak imaju i letnje gume. Pešaci koji koriste ulicu da bi se kretali, onda automobili zbog pešaka stane na sred brda, pa ne mogu dalje, tu naidje i autobus, pa kamion koji treba da čisti, parkirani automobili na sve strane i tako... nije strašno preživi se, ali se potroši vreme pa smo tog dana kasno izađli na stazu cak oko 12.
Put do Tornika je čišćen sa snegom na putu, može se bez lanaca ako se imaju dobre zimske gume.
Prvi dan za skijanje je bio loš. Mnogo novog snega na stazama, bar na ove dve plave gde početnici treba da skijaju.
Na Torniku postoje dve trake, ali radila je samo ona koja je pokrivena, ona koja nema krova nije radila (skroz je zatrpana) i onaj mali zabavni park (vrteška) nije radila, skroz zatrpana, mada ne znam da li bi dete tamo i provodilo vreme i da je radila.
Drugog dana situacija znatno bolja. A i padalo je manje snega.
Radnici na žičarama i sidru su bili ljubazni i imali razumevanja jer se prvi put mali vozio. Dok me redar na traci inervirao je je pustio dete da ide samo, iako sam ja rekao i detetu i tom radniku da me sačekaju (dete je onda palo, a to ovaj nije video odmah), mislim nista strasno padne se ustane se, idemo dalje, ali sam ekplicitno rekao stanite sačekajte mene da dodjem, a on sam stavio dete sam na traku. Mislim do kraj dana se dete i samo vozilo, ali me inervirao sto me nije poslušao.
I da mnogo mi je glupo da na izlasku sa te trake u uzbrdica. Pa da se izadje onda moras da se pomučiš 2-3m dok dodješ do dela gde krećeš na dole, jer nema ni nekog rukohvata. Što je za početnike malo teže.
Eto toliko od mene, na ostale staze nisam ni išao, samo smo se vozili šestosedom do vrha i nazad isto žičarom. Gore pri vrhu je bila baš velika magla, i prilikom spuštanja žicarom duvao je prejak vetar u lice.

Pozdrav

KOP_MANIA
09.03.2015, 19:11
Ja sam skijao od utorka do nedelje
UTorak i sreda su bili milina. Na stazama ukupno 10 ljudi. STaze odlično spremljene i do kraja dana su se još uvek videli tragovi ratraka. Crna je bila fenomenalna. Od četvrtka lošije skijanje, puno snega na stazama, loše održavanje staza a u petak kolaps na torniku. Do 12 nisu izašli sa ratrakom da očiste parking, te je bilo nemoguće bilo gde parkirati osim na sred puta...

sunCica
09.03.2015, 19:31
Krajem meseca ponovo idem na Zlatibor, volela bih da skijalište radi!

Ledeni Finac
09.03.2015, 19:35
Danas fantazija od skijanja. Od sledeceg ponedeljka 50% popust na trodnevni i cetvorodnevni ski pas radnim danima ( od ponedeljka do cetvrtka ). Izadje oko 500 dinzi dan. :-) . A skijanja ce biti i u aprilu sto se tice snega. Jedino ako poslovna politika SS drugacije odluci.

steva
10.03.2015, 13:59
Danas fantazija od skijanja. Od sledeceg ponedeljka 50% popust na trodnevni i cetvorodnevni ski pas radnim danima ( od ponedeljka do cetvrtka ). Izadje oko 500 dinzi dan. :-) . A skijanja ce biti i u aprilu sto se tice snega. Jedino ako poslovna politika SS drugacije odluci.


Odakle ti ovaj info za 50% popusta tokom nedelje kad nigde na sajtu SS to ne pise osim što daju popust od 15% za tro i četvorodnevni ski pass za vikend od 19 do 22.3

Ledeni Finac
10.03.2015, 14:45
Jos uvek nezvanican, od prijatelja koji rade gore. Nadam se da ce ga uskoro i potvrditi. Pozdrav :ok:

neo031
11.03.2015, 20:14
A sada i zvanično :sm019:

http://www.skijalistasrbije.rs/sr/50-posto-popusta-na-trodnevne-i-cetvorodnevne-ski-karte

the_
14.03.2015, 07:58
Pozdrav dobri ljudi,
Planiram sutra da skoknem do Tornika, jel neko gore trenutno, ili bio poslednjih dana, kakva je situacija sa stazama? Na sajtu skijališta piše da sve dobro radi, a webcam im je zakucao od pre tri dana, pa nije merodavno..
Takođe, planiram da odem ujutru direkt na stazu, nadam se da tamo i dalje ima onih ski rentova i da se može uzeti neka solidna oprema?

Ledeni Finac
14.03.2015, 11:12
Juce sam bio. Sve staze i instalacije rade. Snega ima u izobilju, po meni 1 metar na stazama najmanje. Padao je pomalo ceo dan. Sneg nije brz, za uzivanje, jednom recju fantazija. Sve radi, kafici, rente....poz...

the_
14.03.2015, 15:53
Hvala Finac. Eto me onda sutra gore, još javljaju i sunčano vreme, pa će nadam se zaista biti fantazija ;)

salemfk
16.03.2015, 11:34
Evo malo i novijih fotografija.
Za razliku od prosle nedelje kada je bio haos sa novim snegom, sada je situacija skoz OK. Ujutru su cekale potpuno sredjene staze (bar ove niže, jer sam ponovo išao sa klincem). Oko podneva su pocele da popustaju zbog Sunca (prva slika je oko 9:00 druga oko 12:00)
Jos jedna sitnica, vikendom ako planirate da oko sredine dana pravite pauzu na vrhu tornika i popijete nesto, planirajte da je velika gužva i da se čeka u proseku više od 30 min da vam donesu pordžbinu (Meni je ovo zasmetalo jer ne želim ceo dan da provedem u lokalu)
http://i60.tinypic.com/xo2ly1.jpg
http://i59.tinypic.com/2rn8soj.jpg

Ledeni Finac
20.03.2015, 16:18
Danas " Nenormalno dobre" staze. Temperatura oko nule, niska vlaznost, sunce ceo dan. Garantovano najbolje skijanje ove sezone.:)

HEROES
20.03.2015, 19:04
Pa bilo je dobro skijanje cele nedelje,mozda samo ponedeljak i utorak bilo nesto toplije,pa je "popustalo" oko pola 12,danas kazu da je bilo vrhunsko skijanje.

sunCica
29.03.2015, 20:04
Danas popodne,na stazi vise zicnicara,jedan GSS i instruktora nego ostalih,staza skoro progledala,odrzavaju koliko mogu na toj visini, ali nema nikoga da skija.

Ledeni Finac
29.03.2015, 23:17
Danas popodne,na stazi vise zicnicara,jedan GSS i instruktora nego ostalih,staza skoro progledala,odrzavaju koliko mogu na toj visini, ali nema nikoga da skija.

A kakvo je bilo Vama skijanje danas?

sunCica
30.03.2015, 04:35
Tek oko 14.30 sam izasla na stazu,sneg je bio bas vlazan, u gornjim delovima staze mi to nije smetalo,ali dole mi nije bas prijalo. Izaci cu sutra na stazu samo prepodne. Rece mi jedan zicnicar da ce skidati sneg sa gomila i da ce raditi,inace zali Boze para kad celo skijaliste radi za manje od 10 skijasa.

Ledeni Finac
30.03.2015, 13:49
Steta sto nema vise ljudi.:sm006:

Ledeni Finac
31.03.2015, 08:00
Danas zatvaranje sezone na Torniku, pa ko moze nek pohita, staze odlicne!

HEROES
31.03.2015, 14:20
Nije ok da se danas zavrsava sezona na Torniku,kada su staze jos uvek dobre,a i najavili su nesto nize temperature narednih dana i snezne padavine,nije u redu pogotovo sto je prosla sezona kratko trajala i mnogi su ostali sa dosta neiskoriscenih karti.

ExBaker
31.03.2015, 15:02
Na žalost nikog nema na skijalištu. Gledam danas kamere i tužno izgleda.

HEROES
31.03.2015, 15:36
Radni dani su i prosla je sezona godisnjih odmora,a i prethodnih dana vreme je bilo lose,danas je lepo ali ipak toplo,a koliko sam video postoji nekoliko obecavajucih dana u aprilu,pa ne vidim razlog ako su vec staze,kako kazu odlicne,da ne bi moglo da se skija,a i nigde nisam video tacan datum do koga traje sezona na skijalistu,pa prema tome pretpostavljam da bi trebalo da radi dok god postoje solidni uslovi za skijanje.

Ledeni Finac
31.03.2015, 20:11
Radni dani su i prosla je sezona godisnjih odmora,a i prethodnih dana vreme je bilo lose,danas je lepo ali ipak toplo,a koliko sam video postoji nekoliko obecavajucih dana u aprilu,pa ne vidim razlog ako su vec staze,kako kazu odlicne,da ne bi moglo da se skija,a i nigde nisam video tacan datum do koga traje sezona na skijalistu,pa prema tome pretpostavljam da bi trebalo da radi dok god postoje solidni uslovi za skijanje.

Jeste tacno iz ugla skijasa, ali poslovna politika, centralizam, "visi interesi" briga za troskove u ovom delu sezone itd.... , sta da se radi? Prava borba tek predstoji. Nove staze, nove instalacije, novi sadrzaji. Tornik je osudjen da se razvija. Ko god razmislja drugacije, neka stavi prst na celo i nek se zapita???

munja
01.04.2015, 09:01
http://www.skijalistasrbije.rs/sr/skijanje-na-torniku-za-uskrs

...kako misle, ne znam ali barem planiraju...., a ako bog da eto jos malo uzivanja i prilike za one koji nisu stigli ili mogli da se "omrse" za Uskrs...

HEROES
01.04.2015, 11:04
Ma smejurija,ono sto bi ozbiljni ski centar trebao da uradi,je da pre svake sezone jasno da objavi kada se zavrsava ski sezona na skijalistu,i do tog datuma moraju raditi dok god postoje uslovi za skijanje,jedino u slucaju da takvi uslovi ne postoje,da bi ljudi koji kupuju sezonske i druge karte od vise dana,znali sta da rade,a ovo za uskrs kao pustaju a to najavljuju 10 dana pre,kao da je sigurno da ce biti ok situacija na stazama,ali pustice oni tada pa makar se skijalo po blatu,samo lova da se uzme,a to sto bi pre toga bilo nekoliko odlicnih dana za skijanje ,nema veze.Ko da se ta struja uopste i placa nekome.



evo sad gledam,Petak,pa i Cetvrtak bi bili sasvim dobri za skijanje,ionako je danas palo 10 cm novog snega...

neo031
04.04.2015, 17:12
Od sutra pa naredna 4 dana se očekuju padavine (sneg, ne kiša :) ) sa blagim minusom. Po tome bih rekla da bi za praznike na Torniku moglo da bude solidno skijanje. E sad, da li se skijalištima isplati da puštaju topove (ako bude dovoljan minus) da bi pripremili staze za vikend iako sumnjam da će biti velika gužva?
Mislim, može li iko da predvidi kakva će biti situacija gore za praznike? Čisto da znamo da li da pakujemo i opremu ili ne :sm019:

Ledeni Finac
06.04.2015, 12:05
U petak 10. aprila, bice ponovo otvorene staze za skijase. Snega ima vise nego dovoljno tako da planiram Vaskrsnje skijanje na Torniku.

mazzystar
06.04.2015, 13:54
Nazalost, prema prognozi dosta pouzdanog sajta www.yr.no, za period od subote se najavljuju veoma visoke temperature, tako da sumnjam da ce biti nesto od skijanja sem mozda u petak.

HEROES
06.04.2015, 16:54
Subota,nedelja po 14 i 16 stepeni,ipak je to previse za bilo kako bolje skijanje.

Ledeni Finac
06.04.2015, 17:26
Subota,nedelja po 14 i 16 stepeni,ipak je to previse za bilo kako bolje skijanje.
Ja idem. Ako ne bude skijanja, onda bob na sinama! :-)

MiKuLa
06.04.2015, 17:56
Nikakav problem nije skijanje sunčanim danima sa višim temperaturama preko dana. Pogotovu kad je vlažnost vazduha niža. Laganije se obući, odjeća sa ventilacionim otvorima, ali koja štiti od vjetra. Obavezna krema protiv sunca sa jakim faktorom. A skije pripremiti s adekvatnim voskom. Govori se o temperaturi vazduha a ne snijega. Kiša i magla su veći problem od sunčanih dana. Skijanje na suncu je super.

HEROES
06.04.2015, 19:16
Nije, ko voli skijanje na vodi...

mazzystar
07.04.2015, 10:54
14-15 stepeni koliko sada vidim da najavljuju i na sajtu skijalista Srbije za vikend (na www.yr.no kazu "svega" 10-11 C) je ipak nemoguca misija za normalno skijanje.

Ja se iskreno nadam da se tako visoke temperature ipak nece ostvariti i to najpre iz razloga sto bi tolika kolicina otopljenog snega mogla da prouzrokuje nove poplave i podizanja nivoa reka u tom delu Srbije.

Ledeni Finac
07.04.2015, 11:21
Da li neko zna kada se tacno otvaraju staze ponovo. Sad videh na kamerama da tabaci rade. Mozda otvore ujutro jer su uslovi odlicni. Ako neko sazna nek javi.

marley
11.04.2015, 16:52
Izvestaj od danas:Sta reci...svugde je bolje nego kod kuce.Staze sa puno snega,nigde progledale.Sneg jedanaestoaprilski,kakav se i ocekivao,nazalost.Izdrzi se do podneva,a posle bole noge,ruke,ramena od guranja do zice.Sta reci... Ko voli prirodu,planinu,vazduh extra je.

FreeRider
21.09.2015, 19:39
Da se osvježi tema ...
http://youtu.be/Ps9qGnlCEV0

HEROES
24.11.2015, 17:46
http://www.skijalistasrbije.rs/1kop.php?pic=ZlatiborPanorama

Pocelo izgleda osnezavanje i na Torniku.

CABO
17.12.2015, 22:45
Sta mislite, hoce li se moci skijati na Torniku za Novu Godinu?

donthinktwice
18.12.2015, 13:31
Najavili su otvaranje za vikend pre NG. E sad sta ce biti, ko zna...

dejan
18.12.2015, 17:57
Kao i svake prethodne godine, ne pripremaju staze na vreme i kada to temperatura dozvoljava (prethodni dani su dokaz), onda naidju malo topliji dani a oni nisu napravili dobru podlogu i onda kazu sta cemo zlatibor nije dovoljno visok, a ljudi se ubijaju po kamenju sem ako bas nije godina sa puno snega. Zasto tako Skijalista srbije rade nije mi jasno, covek pita zasto su tolike pare uzimali iz budzeta za opremanje skijalista ako tako rade a rade, citav niz godina je ovako kako opisujem.

donthinktwice
21.12.2015, 11:53
Sta mislite, hoce li se moci skijati na Torniku za Novu Godinu?
http://www.skijalistasrbije.rs/sr/temperatura#tornik
mislim da se sada vec moze dati pouzdan odgovor

SnowBeliever
22.12.2015, 23:06
ufff..izgleda nista od snega za novu godinu..nadam se da ce do 15.januara da napada planiram neki dan tada

salemfk
23.12.2015, 11:18
Kako gledam temperature Zlatibor ovih dana ima bas nize od Kopanika. Npr. trenutno Zlatibor 2, Kopanik 12. I ovo malo vestackog snega sto su napravili pre mesec dana jos uvek stoji. Mozda su mogli da se potrude da osposobe neku stazu ionako ih ima 3.

FreeRider
23.12.2015, 21:23
Bilo bi dovoljno da su osposobili 300-400m, koliko da se nije bez snijega za pocetak sezone. Kad su mogli na Bjelasici ( na kojoj se trava koja viri iz snijega kosi u sred skijase sezone :) ) da pripreme 400m staze, onda moze svako.

dejan
24.12.2015, 00:09
Jednostavno skijalista srbije na Torniku rade veoma lose. Danima je temperatura u toku noci bila pogodna za pravljenje snega a oni se prave blesavi. To se vec godinama ponavlja, nije mi jasno zasto neko za to ne odgovara.

salemfk
30.12.2015, 14:42
Napokon poceli su da rade vestacko osnezavanje na Torniku

vlastem
03.01.2016, 11:28
Aka je palo snega koliko i u Valjevu, ovo treba da se za dan dva pušta u rad ��

woolfika
03.01.2016, 15:57
Molim vas za informaciju ako neko zna hoce li Tornik biti pusten u rad sutra, prekosutra?

Ledeni Finac
03.01.2016, 16:27
Molim vas za informaciju ako neko zna hoce li Tornik biti pusten u rad sutra, prekosutra?
Prema nezvaničnim informacijama ski centar Tornik od sutra otvara skijašku sezonu.

salemfk
03.01.2016, 17:46
Sada su i zvanicne informacije, pise na sajtu skijalista. Jedino mi nije jasno kako bar 2 dana unapred ne najave pocetak. Tipa da kazu u petak/subotu da ako sve bude kako je ocekivano sezona krene u ponedeljak, a ovako informacija je samo par sati unapred.
Interesanto je da nema popusta za otvranje ski sezone, kako je bilo kod ostalih centara. Radice samo staza Tornik, kao i vezni put Ribnica-Čigota.

niipheus
03.01.2016, 18:08
Nema najave unapred ni popusta jer pustaju na divlje staze kako im ne bi propala tura za novogodisnji raspust. Sa slike na njihovom sajtu na vrhu Tornika se videla do danas trava oko topa, a oni pricaju o nekih 20 cm utabanog snega.

Djordje
04.01.2016, 18:40
Javljajte kakva je staza ko je bio danas...

niipheus
04.01.2016, 18:45
Ide li ko iz Uzica ujutru na Tornik, treba mi prevoz neki do gore?

steva
08.01.2016, 14:20
Jel bio neko na Torniku ovih dana,kakva je situacija?

KoleBGD
08.01.2016, 14:35
Jel bio neko na Torniku ovih dana,kakva je situacija?

Pozdrav!

Mene isto zanima, kakvo je stanje na Torniku - sudeci po web snimcima sa sajta skijalista, staza nece jos dugo da izdrzi ?

niipheus
08.01.2016, 15:05
Bio sam sestog. Staza na nekim mestima sa travom. Kamenja za izvoz. Posle jedan nema poente da se skija, jer je staza tad vec dobro pustila. Ko se bas uzeleo skijanja moze da ode, ali zabava i nije neka.

Sto se tice narednih dana, mislim da ce biti sve gore i gore, a i prognoza to potvrdjuje.

KoleBGD
08.01.2016, 15:59
Bio sam sestog. Staza na nekim mestima sa travom. Kamenja za izvoz. Posle jedan nema poente da se skija, jer je staza tad vec dobro pustila. Ko se bas uzeleo skijanja moze da ode, ali zabava i nije neka.

Sto se tice narednih dana, mislim da ce biti sve gore i gore, a i prognoza to potvrdjuje.

Ok, jasno - za izbegavanje dok ne napada snega, hvala za info i pozdrav!

Ledeni Finac
09.01.2016, 10:21
Juce su staze bile odlicne, ali je oko podne krenula najezda skijaske populacije razne strukture pa je samim tim uzitak sveden na minimum. Ima snega dosta, tako da ce sigurno pregurati period nesto vise temperature.

HEROES
09.01.2016, 13:40
Dovoljno je pogledati na kamerama,i sve bude jasno.

Ledeni Finac
16.01.2016, 15:46
http://www.skijalistasrbije.rs/sr/od-sutra-ponovo-skijanje-na-torniku

nemijazz
18.01.2016, 19:28
Zapucao bih sutra na dan, čisto da okvasim skije. Najavili neko zubato sunce i vetar bi trebao da stane. Kakva je situacija na stazama, zna li neko?

Djordje
18.01.2016, 19:53
Bio sam ja danas, doduse popodnevna varijanta, poludnevni ski pas. Generalno ovo staza (tacnije jedna, glavna, Tornik, kako li se zove...) sto radi je sasvim ok. Ima poprilicno vestaka (citaj leda), i jedino mi je on smetao za potpun ugodjaj i opustanje, ali nije toliko strasno. Mene je iznerviralo sto na Zmajevcu, gde ima nanosa po metar, viri djuture trave iznad i nekog zbunja raznoraznog, kao na livadi da treba da se skija, ne na stazi. Da to nisu mogli da osisaju pre snega.... Uzas za videti.

nemijazz
20.01.2016, 10:23
Juče pre podne uslovi idealni. Sunce, staze sređene, tvrde, bez vetra sa temperaturom u prijatnom minusu. Slike za razglednice i reklame. Kanonada snežnih na zmajevcu gruvala je ceo dan. Na žičari osećaš njihov uticaj na mikro klimu kad prolaziš pored. Temperatura je posle 13h polako počela da izlazi iz domena prijatnosti i tone u sve dublji minus. Bez gužve ceo dan.
I juče su se mogle videti čovekolike živuljke koje u spustu jezde pored dečice koja uče svoje prve skijaske pokrete. Pokušavaju valjda da pokažu prazninu glave i punoću međunožja.

KoleBGD
20.01.2016, 11:44
Pozdrav!

Ima li iko informaciju kakav je put do Tornika (od izlaska sa zlatiborskog puta) ? Kako je ociscen, ima li dosta leda ? Ovo pitam iz razloga sto ovaj put ciste jako lose (pogledajte postove iz 2013, 14 i 15)........ako je neko skoro bio, molim za informaciju, hvala !!

sunCica
20.01.2016, 13:17
U petak i za vikend ću i ja zaskijati na Torniku. Zvala sam GDD Tozlabor danas i rekli su mi da rade Tornik (crna) i Čigota, a da očekuju da će pustiti Zmajevac (crvena) u petak. Biće sigurno puno skijaša.

nemijazz
20.01.2016, 15:01
Put do Tornika je prohodan ali ne i suv. Ako se brzina prilagodi uslovima i vozačkom umeću, sa zakonom propisanom opremom, nema nikakvih problema.

niipheus
20.01.2016, 17:44
Put je solidno ociscen. Crna staza je Zmajevac, a crvena Tornik. Zmajevac jos uvek ne radi. Danas uslovi dobri za skijanje do 1, posle malo vise ljudi po stazi, sve u svemu solidno.

KoleBGD
20.01.2016, 20:58
Danas sam zvao Tornik i rekose da se oceluje da za vikend puste Zmajevac. Inace, preko vikenda ume da bude jeziva guzva, secam se da za parking bukvalno mora da se dodje oko 08.30 ujutru........

VladimirGM
22.01.2016, 15:33
Vredi li doći na Tornik u nedelju, na jednodnevno skijanje? Zna li neko pouzdano da li će pustiti Zmajevac do nedelje?

niipheus
22.01.2016, 15:39
Vredi, ako ti ne smeta led. Ima ga u izobilju i kako dan odmice sve vise pravi probleme. Ako bude skijasa vise nego juce (verovatno i hoce), leda nece manjkati. Zmajevac se pusta sutra, jos juce su poceli da razgrcu gomile vestaka koje su se nakupile ispod topova, a i na sajtu je ozvaniceno.

KoleBGD
22.01.2016, 19:05
Danas skijao na Torniku, bilo uzasno hladno, vidim da sutra najavljuju sneg......inace, danas Zmajevac nisu otvorili (kao sto mi je receno preko fona)

sunCica
26.01.2016, 10:05
prošlog vikenda je lakše bilo skijati na Zmajevcu nego na Čigoti zbog leda. Za moje skije i tehniku taj led je baš bio kao beton čvrst.

CianiD
27.01.2016, 11:28
Cao ljudi... Kakvo je stanje na Torniku? Po webcam-u ne izgleda bas sjajno. Trebalo bih sledece nedelje da zapucam na Zlatibor ali mi prognoza i trenutno stanje ne ulivaju mnogo nade da ce biti normalnog skijanja. Temperature ce biti u plusu (pa i do +10c) pa se bojim da cu se ispaliti i otici bezveze... Znam da imaju sistem za vestacko osnezavanje ali na ovim temperaturama ne znam kako ce to funkcionisati.

niipheus
27.01.2016, 15:59
Evo upravo usao u kucu sa Tornika. Ako dolazis zbog skijanja, nemoj. Gore je vec sad pri kraju. Ima snega ali je toliko toplo da je on vec oko 11 klasican kacamak. Moze da se odskija ako ti je bas stalo da se malo vozis, ali generalno je lose. Jedino dobro drzi Zmajevac, i mislim da ce on izdrzati narednih 7 dana, ali je ta staza dosta ozbiljnija i naporna za skijanje vec posle 2-3 spusta za redom. Vestak ne racunaj jer se novi praviti nece u narednom periodu.

CianiD
28.01.2016, 02:08
Hvala za info niipheus... Smorio sam se :D

CianiD
31.01.2016, 13:44
Zna li neko neki broj telefona na kome bih mogao da dobijem informacije o stanju na stazama? Telefoni sa sajta SS nisu u funkiciji (031 315 0004 i 031 315 0005). Ne mogu da nadjem ni jedan drugi br na netu.

macak011
31.01.2016, 17:10
Po kamerama mozes da zakljucis da je stanje na stazama ocajno, snega nema, a temp u plusu svaki dan od podne. Ako ne padne temp ozbiljno u minus nocu radi vestaka ili sneg, u sledecih par dana skijanja nece vise biti

CianiD
31.01.2016, 17:24
Ma jasno mi je da stanje na stazama ocajno ali vidim takodje da i dalje sve rade. Bicu cele sledece nedelje na Zlatiboru sve jedno pa sam hteo da se informisem iz prve ruke. Takodje me interesuje hoce li cena ski pass-a (ako uopste bude snega) biti ista i pored cinjenice da snega nema dovoljno za iole normalno skijanje/bordanje. Imam vise pitanja na koja mi 3 web kamere ne mogu odgovoriti :)

macak011
31.01.2016, 17:39
Mislim da cena nikad nije bila korigovana u zavisnosti od stanja na stazama, ni na jednom skijalistu u sistemu JP Skijalista Srbije u sred sezone...?

CianiD
31.01.2016, 18:02
Pa naravno da nije.. Dobodosli u Srbiju.. Zemlju gde logika umire. Nisam ni ocekivao drugacije..

Interesanto je kako se neke stvari uzimaju za normalne van svake pameti.. Ova situacija bi mogla da se uporedi sa odlaskom u salon automobila da kupis npr Golf 7 a oni ti kazu e jbga nestalo je. Ali zato imamo jedan Golf 2 '85 bez tockova po istoj ceni. Moze? :D

niipheus
31.01.2016, 18:23
Time sto ces pozvati centar neces dobiti informacije iz prve ruke nego ces cuti ono sto im je receno da kazu. Iz prve ruke nadji nekog ko skija gore pa ga pitaj.

macak011
31.01.2016, 18:25
Bas tako. Ako ima nekog gore, nek javi realno stanje.

CianiD
31.01.2016, 18:45
Sad mi je ortakinja javila da osnezavaju staze.. Njena koleginica je na Zlatiboru i to joj je prenela. Nije mi jasno samo kako. Kaze da je trenutno temperatura u minusu gore..

niipheus
31.01.2016, 18:51
Ortakinja te je slagala, ovde temperatura ne ide u minus. Bio sam sinoc na Zlatiboru, gore je temperatura u velikom plusu u 10 sati uvece.

macak011
31.01.2016, 19:07
Upravo tako. Trenutno je nula samo na Torniku?

CianiD
31.01.2016, 19:15
Sad sam je cimao da proveri jos jednom tu informaciju i kaze da topovi osnezavaju stazu. Ne vidim razlog zasto bi me slagala. Ne iznajmljujem apartman kod nje a i nije patoloski lazov da me laze bez razloga (mozda i jeste ali ja samo to jos uvek ne znam :D)

Jedino da njena koleginica ne zna sta znaci osnezavanje pa da je i ona nju pogresno informisla :D

macak011
31.01.2016, 19:15
http://www.skijalistasrbije.rs/sr/pocelo-osnezavanje-staza-na-torniku

CianiD
31.01.2016, 19:24
Jel si suguran da je ovo vest od ove godine? :D

macak011
31.01.2016, 19:26
Pa gledam na telefonu i to mi izaslo kao najnovija (?) vest ali nigde nema datuma... Pokusavam da se dokopam racunara da proverim tacno. YR.NO kaze u 22h ce biti nula, pa verujem da je bajato ali nisam siguran...

niipheus
31.01.2016, 19:36
Ne ulazim u odnose izmedju tebe i drugarice, to sam rekao u sali. Danas sam isao u majici, a ujutru se ne hvata mraz, ili se hvata veoma mali mraz. Temperatura ne moze nikako biti dovoljno dobra za skijanje cak i da rade topovi, a ne rade. To se moze proveriti i preko kamera tako sto svaki top koji radi uvece svetli, i lako je vidljiv svaki top cak i na Zmajevcu. Da se ne bi sad ubedjivali, radi-ne radi, proprati veceras kamere u nekoliko navrata, pa se sam uveri.

KoleBGD
03.02.2016, 20:43
Time sto ces pozvati centar neces dobiti informacije iz prve ruke nego ces cuti ono sto im je receno da kazu. Iz prve ruke nadji nekog ko skija gore pa ga pitaj.

Ovo je tacno - mene su preko fona par puta ubedjivali da su staze otvorene i sve da je ok, medjutim kad sam dosao - katastrofa, nigde snega, samo blatiste i zicara koja se vrti (zao mi je sto nisam snimio).
Poslednji put, pre oko 2 nedelje, gledam kamere i nazovem ih. Zena pocne da me ubedjuje da pustaju zmajevac, bla, bla i navuce me (na kamerama se videlo da rade topovi i da ima snega). Kad sam dosao - klasika, zmajevac ne radi!

Eto to su Skijalista Srbije................

macak011
03.02.2016, 20:46
Ja sam sada gore. Danas nisam isao do centra, sutra ujutru sam tamo pa javljam pravo stanje stvari

macak011
04.02.2016, 06:40
Na Obudojevici se zabelelo, sneg je samo pokrio svu travu i sve krovove ali je sve belo, uskoro cu videti situaciju na Torniku. Juce je bilo prolece, jutros zima :)

macak011
04.02.2016, 06:48
Zaboravih da dodam, pada jos uvek, nema nameru da stane :)

macak011
04.02.2016, 10:49
Sneg jos uvek pada na Torniku, svi topovi u sistemu rade! Skijanje je ok, ima novog snega preko ploce koja je popustila i meni je ok. Vrlo malo skijasa, sneg koji u kombinaciji sa topovima cini brile neupotrebljivim kvari uzitak... Ako temp nastavi sa minusom, ocekujem zmajevac sutra. Danas samo druga staza i jedna traka za klince

macak011
04.02.2016, 15:06
Skijaski dan odlican! Uslovi na vrhu malkice surovi, sve uz topove i led na licu i brilama. Skijasa malo, staza ima dosta novog snega na stazi i skijanje je pristojno. Videcemo sta ce sutra da se desi... :)

macak011
05.02.2016, 07:30
Čitava noć je u minusu, a na kamerama topovi još uvek rade... Dan obećava ... ;)

macak011
05.02.2016, 12:18
Dan odlican! Zmaja ne pustaju ali ceo dan peglaju topovi i pada sneg!

niipheus
05.02.2016, 12:48
Do kad si na Torniku?

macak011
05.02.2016, 14:38
Jos sutra skijam

macak011
05.02.2016, 14:39
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160205/78ca170ca6312d96093e492f24ac70d2.jpg

macak011
05.02.2016, 14:40
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160205/fb2091cbe1fa7bcf8925a94a2509bd67.jpg

macak011
05.02.2016, 14:41
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160205/004898a49ac861a5c565d026427c59e4.jpg

macak011
05.02.2016, 14:41
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160205/dae7ddaa055c58a945d2bc4ae6e3436f.jpg

Misk0
05.02.2016, 15:21
Kakva guzva u sred raspusta.

Mora da je mnogo lep osecaj imati privatnu stazu :yay:

macak011
05.02.2016, 15:24
Danas oko 12h je bilo guzve, sutra ce sigurno biti haos

macak011
05.02.2016, 19:11
Pokusah da ubacim slicice preko racunara ali ne uspevam, cak sam ih smanjio na 60kB??? :sm023:

Stalno izbacuje "upload failed"... Uspeo sam jedino sa telefona... :(

macak011
05.02.2016, 19:15
Evo, slika je samo 49 kB, upload failed ?!? Jel moze neko da pomogne? Admine??

macak011
05.02.2016, 19:16
obrisano i prebaceno u tehnicke probleme

macak011
06.02.2016, 08:18
Na Zlatiboru lep minus i sunce. Lep pocetak dana...

macak011
06.02.2016, 09:27
Prelep dan!

macak011
06.02.2016, 09:28
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160206/0e60ad70fe2c2a41928ef907a271044a.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160206/a33f8c5f05b98e4eed81965e9dac79bf.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160206/9a507cfebb3324c91d5fa863cb59cc80.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160206/fb289e7c40cfba440cbeb40ed7d62e25.jpg

macak011
06.02.2016, 09:41
Evo jos malo...http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160206/68bd8460882c4c2917598aee35d9d7c7.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160206/342e3159b39108cbf242ad1d08e0ff4c.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160206/071b999d553d75135799d71049a33673.jpg

macak011
06.02.2016, 10:13
Proradio zmajevac

macak011
06.02.2016, 10:24
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160206/2094e456685c5da6de67aff5696281f4.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160206/56498ad9b18612c362696ac5d6cb43db.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160206/b8969794f214b15fdc66ac1e966d98b8.jpg

macak011
06.02.2016, 11:01
Skijanje odlicno, vreme idealno! Ko moze, pravac Tornik! :)

macak011
06.02.2016, 11:47
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160206/842c77c77547d4463420996967e3187a.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160206/51955dc9a447da19dbf4bc1be74b54e8.jpg

macak011
06.02.2016, 12:27
Na žalost, posla i za GSS, staza popustila, razbila se i jedna longeta od butine do stopala za pocetnika :(

amater
07.02.2016, 20:26
Na žalost, posla i za GSS, staza popustila, razbila se i jedna longeta od butine do stopala za pocetnika :(

Strasno.
U pravu si do podne i moze da se skija od podne led na sve strane.

Da se što pre oporavis i još brže zaboraviš.

macak011
07.02.2016, 20:28
Haha, nismo se razumeli, nisam ja fasovao longetu vec neki pocetnik na stazi. Ja sam svoju longetu iznosio :)

macak011
07.02.2016, 20:30
Inace, danas nisam bio na skijalistu ali citam u vestima da su opet imali incident: neki decak od osam godina je pao sa sestoseda, bilo je na vestima, a pise i u Blicu

macak011
07.02.2016, 20:31
E, to već strašno. Srećom, samo je ugruvan kako kažu.

macak011
07.02.2016, 21:15
http://www.blic.rs/fqtwgn6 - Dečak pao sa žičare na Zlatiboru

KoleBGD
08.02.2016, 23:47
http://www.blic.rs/fqtwgn6 - Dečak pao sa žičare na Zlatiboru
Strasno......mada me nekako i ne iznenadjuje, hvala bogu da je klinac dobro. Inace, u Srbiji sam skijao na Kopu i Torniku, mogu da kazem da sam bezbroj puta vidjao manju decu kako imaju problema sa penjanjem i silaskom sa zicare. Iznenadjuje me i ponasanje Skijalista Srbije, trebalo bi da postoji ogranicenje za uzrast, sa ovakvim odnosom je samo pitanje kad ce se dogoditi nesto ozbiljnije........

niipheus
09.02.2016, 00:21
Sta reci, pustiti dete od 8 godina na zicaru bez pratnje roditelja mi nikako nije jasno. Samo me zanima kako je ovaj uspeo to da vidi sa staze, kad je peti stub u sred sume.

macak011
09.02.2016, 00:24
Ako se ne varam, peti stub je blizu ski puta sa čigote na zmajevac, pa je mogao odatle da vidi?

niipheus
09.02.2016, 00:26
Odozdo peti stoji na sred sume podjednako daleko i odozdo i odozgo od staze. Nebitno u sustini, nego mi zanimljivo kako se uvek nadje neko ko je sve video. :D

macak011
09.02.2016, 02:18
Ma oce i novinari da pisu svasta..

niipheus
12.02.2016, 17:13
Evo da nastavim u Mackovom stilu izvestavanja. Danas staza solidna do nekih 12, vec posle toga ogromne guzve i nema mesta za neku lepu voznju. Rade sve staze, topovi gruvaju i za vreme radnog vremena, tako da postoji malo rastresitog snega preko utabanog. Sve u svemu lep skijaski dan s obzirom na okolnosti.

macak011
12.02.2016, 17:23
jel radi zmajevac i spojni put ka pocetku sestoseda?

niipheus
12.02.2016, 17:42
Spojni nema snega, a Zmajevac radi.

sunCica
12.02.2016, 22:44
Elem, kad sam skijala na Torniku sa drugom, "slučajno" smo zašli na stazu koja još nije bila otvorena. Naravno stigao nas je redar, uzeo nam ski pase ubeležili nas tamo kao problematične skijaše i vratili nam ski pasove posle.

HEROES
24.02.2016, 12:16
Kako imam informacije,Tornik je zavrsio sa sezonom,kako kazu bez obzira na to kako ce vreme biti u narednih mesec i po,samo ne znam zasto to vec ne objavljuju na zvanicnom sajtu,pa ko ima dana na ski kartama za refundiranje neka to obavi,da ne bude posle kao jedne godine,zakasnili ste,ali pazite zavrsavaju sezonu u sred februara maltene!...nadam se da nece praviti ni probleme pri povracaju sredstava.

HEROES
07.03.2016, 21:49
Danas vidim i zvanicno zavrsena sezona,iako je nezvanicno bila zavrsena pre skoro 20 dana,a sad gledam prognozu,naravno ne mora nista da znaci,ali najavljuju sneg narednih 4-5 dana,uz blagi minus tokom noci,a i sad je palo gotovo 20 cm gore.Sezona nije sto se tice prirodnih uslova dala puno,naprotiv,ali i ono sto je dala,lose se iskoristilo,tu je bilo i jedno 10 dana neiskoriscenih u decembru za osnezavanja,pa i u poslednje vreme,nocu se temp spustala...steta velika,pre svega sto ono gore nije dato Bojanu Krizaju,kada je trebalo,ali tako je to kod nas.

vlastem
08.03.2016, 13:39
Znači da se vraćaju letnje gume....
Pih... bez veze baš....

macak011
14.03.2016, 13:27
Jel neko prati stanje na kamerama? Da li je moguce da ovoliko snega ima u ski centru, sa ovako dobrim nocnim niskim temperaturama, a da centar ne radi? Pa ljudi tek smo na pola marta, bilo bi ovde bar jos 10-15 dana skijanja. Koliko dnevno zarade SS na Torniku? To, pa puta 10 recimo? Gde su ugostitelji, renta, parking, tubing...? Bzvz, ne razumem...

HEROES
14.03.2016, 15:06
Kao sto rekoh Macak,oni su jos 20 februara zavrsili sezonu,a ovamo za vracanje dana na ski pasevima prave probleme,prepolovljavaju broj dana koji ti je ostao i slicno...nije greska u ljudima koji rade na Torniku,nego onim koji sede po kancelarijama u BG,jajarski i dzukacki,sta drugo,detaljnije o svemu tome kao i situaciji na Torniku,drugi put,kada se nakanim.

Are
23.03.2016, 17:53
Gledam stanje snega na kamerama (upravo je padao sneg na Torniku) i pitam se zasto centar ne radi odavno. Prvo su kasnili sa pocetkom sezone jer navodno im cajetinski opstinari nisu dozvoljavali da koriste vodu sa Ribnickog jezera za topove. Ovo je neproverena informacija, tako sam cuo, ali mogu da zamislim situaciju u kojoj je ovo cinjenicno stanje. Cajetinski opstinari su decenijama unazad katastrofa po svim pitanjima. Upuceniji neka se sete pregovora sa Bojanom Krizajem oko zakupa Tornika. Kada je na kraju odustao od tog posla izjavio je: Ovi ljudi ne znaju sta hoce.
Nije dzabe izreka koju sam cuo u detinjstvu: Bolje ziveti u zabludi nego u Cajetini.
Ovih dana su niske temperature, sneg po malo pada, uslova za skijanje ima. Da je na pocetku sezone pripremljeno dosta vestackog snega, da je podloga bila bolja, skijanja bi opet bilo do kraja marta ai dalje. Nesto debelo ne stima u radu ovog ski centra na zalost nas skijasa. Za sve ovo ipak je odgovorno rukovodstvo Skijalista Srbije. Mozda neko zna stanje na Torniku bolje od mene. Zamolio bih ga da podeli sa nama razloge za rani prekid sezone. Skijaliste mi je u komsiluku a od skijanja nema nista. Gledas kako sneg pada i samo mozes da se nerviras. Pozdrav!

macak011
24.03.2016, 16:51
Pogledajte trenutnu sliku iz ski centra koji ne radi:

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160324/5b7e01915d8e3c175c3ab0b88bff38c1.jpg

nou frder komenc

gio
24.03.2016, 17:59
Što bi rekli iz JP Skijališta, ne radi jer nema skijaša. :-)

macak011
24.03.2016, 18:06
Vala baš ih nema... Dobro je da leti rade ovi tobogani, ko šiša skijaše

niipheus
24.03.2016, 18:17
Slika je naizgled idilicna, ali pogledaj ove zardinjere i sve ce ti biti jasno. Ovde ima mozda 15 cm snega, a dok ovo nije palo, bila je nula. Ovo da se nataba ne bi imalo 5 cm utabanog snega. Mislim da je u ovoj temi malo vise teoretisanja oko nekih zavera kako centar ne radi zbog ne znam ni ja kojih razloga, ali cinjenica je da je temperatura previsoka iako ima malo snega. Za 2 dana ponovo ce biti 15 stepeni.

macak011
24.03.2016, 19:08
Druze, uz topove i povoljnu nocnu temp, ovaj centar je radio sa nula cm snega na istim zardinjerama... Centar ima kapaciteta da odrzava staze uz dobru podlogu koja je mogla biti odradjena pre dve nedelje. Ovih 15 cm bi samo produzilo sezonu. Sad je kasno zbog lose procene odgovrnih ljudi u SS po mom misljenju

HEROES
24.03.2016, 19:15
Nije tacno,prosli sneg koji je pao,na vrhu je bilo gotovo pola metra,na dnu oko 15 cm,s`tim sto je od zatvaranja ski centra pa do danas,bilo sigurno 7-8 dana minusa tokom noci lepog,tako da su sa tim osnezavanjem i ovim sto je padalo zadnjih dana,garantavono mogli da rade najmanje jos 15 dana bez problema,evo sad je gore minus trenutno,a koliko vidim prognozu za naredne dane gore nece ici vise od 5 stepeni u plusu,a nocu i u minus,a tek neiskoriscene temp. pred pocetak sezone su posebna prica.Ne radi se o nikakvoj zaveri,vec o bolenju one stvari,onih koji su, na sto bi se reklo drzavnoj sisi,a i o klasicnoj prevari skijasa. Odnosi se na nipheusov post

niipheus
24.03.2016, 19:17
Jeste kad je pre toga palo 30. Povoljne nocne temperature je bilo u gornjem delu skijalista, gde ce sneg stajati do pola aprila bar, ali dodnji deo je kritican, jer je tu dosta toplije. U samom dnu Tornika, ne znam zasto, temperature cesto budu vise nego u centru Zlatibora, i to po nekoliko stepeni. U to sam se uverio vise puta ove godine. Necu da zalazim u to da li je neko hteo ili nije hteo da odrzava staze, samo kazem da temperature ove godine nisu bile povoljne za optimalan rad skijalista.

HEROES
24.03.2016, 19:22
Opet nije tacno,narocito to za temperaturu, to su samo izuzeci,sezona je bila losa sto se vremenskih uslova tice,ali su SS napravila jos gorom,uskratili su sigurno minimum 20 dana skijanja i to su cinjenice.

macak011
24.03.2016, 19:22
Upravo to i jeste problem: rad skijalista nije dobro optimizovan u odnosu na date uslove ove sezone.

HEROES
24.03.2016, 19:27
Evo primer prosle sezone,zima je moze se reci bila osrednja,mozda cak i malo blaza,ali je gore stvarno maksimalno iskoriscena,bilo je gotovo 100 dana skijanja,i staze su bile pripremane najbolje do tada.

Ledeni Finac
29.03.2016, 15:43
Danas !
http://s24.postimg.org/6f9rktnvl/1kop.jpg (http://postimg.org/image/6f9rktnvl/)

HEROES
29.03.2016, 21:42
Cak i danas!...bi bilo skijanja da se osnezavalo.