PDA

Pogledati punu verziju : Ski centar Tornik



Strane : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9

dejan
06.12.2012, 11:49
Najavljuju i prsutijadu

ski2ski
09.12.2012, 13:28
Pada, pada .... još malo ... ima neko tel nekoga ko iznajmljuje hocu da rezervisem opremu iz BG-a. Trebaju mi tvrdje, oštre skije (beosport na stazi ima samo rekreativnu opremu). Neka posalje na private.

HEROES
09.12.2012, 13:34
Pocelo i vestacko osnezavanje na Torniku.

HEROES
14.12.2012, 14:12
Sutra,kao najavljuju pocetak sezone na Torniku,nece raditi jedino Zmajevac i sidro Bandera,jedino mi nije jasno kako od pola metra prirodnog snega,i uz vezstacko osnezavanje,i temperature u minusu sedam dana,na stazama ima svega 20 cm utabanog snega,svake sezone ista prica.

hodac
14.12.2012, 14:14
Je li ovo proverena informacija.

cikajowa
14.12.2012, 14:29
http://www.skijalistasrbije.rs/sr/sutra-pocinje-ski-sezona-na-torniku-na-zlatiboru

HEROES
14.12.2012, 15:08
Zvanicno sezona 20-23,sa popustima,a sada malo za vikend da se uzme nesto para nekome ko se bas uzeleo skijanja,20 cm utabanog snega je za Tornik malo,jer je i dalje gore dosta kamenja,zato ko hoce da ide,neka ponese neke starije skije.Sudeci po vremenskim prilikama,gore bi do sada trebalo da bude 30-40cm utabanog snega,ali...

Djordje
15.12.2012, 12:53
Ajte neko ko je bio gore danas... ;)

hodac
15.12.2012, 19:31
Mi bilo, iz kafane krenuli pijani, pa nam je vishe bilo treznjenje.

Ne vredi ici, mi bili na poludnevnom, ali smo realno skijali do 11 15.

Topovi nisu bili pushteni u opshe , bar ja nisam nigde video da je bilo vestackog snega. Regularne su cene ski pasa tako da je poludnevni 1170 ili slicno.

Bolje sacekajte zvanicno otvoranje sa popustom i nadam se snegom, mi necemo ici ako ne padne jos snega i ako temperatura ne ode u minus (Na polazu 6-seda bilo 8 stepeni u plusu)

s

Djordje
15.12.2012, 19:33
Tako sam i mislio da ce biti...

Thx s ;)

cikajowa
15.12.2012, 19:46
I ja sam bio ,+8c,staze pukle vec oko 12... Sta znam nekako smo gulili do 15h. U sustini nije bilo 30 ljudi..jako lose

HEROES
15.12.2012, 20:29
Bio danas oko 10 sati,temperatura nije bas bila 8 ali je bila oko 5 stepeni u podnozju,nisam skijao,jer sam znao kako ce biti,i neko rece da topovi nisu radili,gle cuda na plus 5(izgleda da se jos neko nije otreznio),a iprethodnih dana su slabo pustali topove,razlog tome,je navodno nizak vodostaj jezera,ali je to po mom misljenju nekakvo politicko prepucavanje,izmedju javnih preduzeca(clanova raznih partija),pa je bilo raznih intervencija "odozgo",i mislim da bi trebalo biti sve kako treba,kada pocne prava sezona.Mozda je i dobro sto je naislo ovo otopljavanje,zbog akumulacije...

Mikele
17.12.2012, 01:11
Pozdrav drugari,
Da li neko mozhe da preporuchi nekog snowboard instruktora na Torniku?
Takodje me zanima kakav je Tornik za pochetnike?
Hocu sa kumom da idem kako bi on prvi put stao na dasku jer u januaru idemo u Ischgl a ne bih da on napravi istu greshku kao ja pa da u jednom tako dobrom ski centru izgubi 3dana samo na dupe glava dupe glava spust... hehehe http://www.skimanijaci.com/forum/Smileys/stars/mrgreen.gif

sasacg
17.12.2012, 09:41
Ne znam bas koliko je Tornik dobar za pocetnike...

Bolje Kopaonik za nekog ko tek pocinje, puno plavih staza (popularno zvanih livade) na kojima mogu da se naprave prvi ski koraci :)

Mikele
17.12.2012, 16:18
Sasha, gotovo je sad, vec smo uplatili.
Mi smo navijali za Kop a zhene za Zlatibor i jbg... :P
Na kraju ko zna zashto je to dobro, kad hocesh da se udavish obichno skachesh u duboku vodu hehe :D uostalom ja sam uchio na Koshutnjaku. ;)
Samo josh neko da nam preporuchi nekog bord instruktora na Zlatiboru?

Bax
17.12.2012, 20:19
Ima ona stazica skroz desno na mapi, ona je OK za ucenje, ali u principu, svuda moze da se uci, samo polako :)

HEROES
17.12.2012, 23:25
Mikele...kao sto rece Bax,svuda moze da se uci,a snowboard instruktora ne znam ni jednog bar odavde iz naseg kraja,a i oni koji voze dasku,uglavnom, i oni su pocetnici,jedino da neko sa strane ne dodje i otvori skolu sa bord,sto ne verujem da ce u skorije vreme...mada.

plecko
18.12.2012, 19:33
Bax kad ćemo gore ?

Bax
19.12.2012, 08:21
Planiram otvaranje na Kopu za koji dan, a Zl. vrlo moguce, vec oko novaka, ako ode u minus. :)

Pozdravi!

hodac
19.12.2012, 22:10
Jesu pustili topove ovih dana zna li ko.

PS Mikele, za instruktore na torniku boarda tesko, ali za dobre instruktore skijanja svakako.

Za bord ako te zanima mogu ti dati broj dvojice drugara koji to rade u centru na obudojevici, kazu da je tamo lakse za start. Pusti pm

Grimani
20.12.2012, 11:16
ima li neko info za topove? ako je nego gore nek obrise web kameru :P

Mikele
20.12.2012, 11:25
Pozdrav ljudi,
Hvala svima na savetima. :)
Hodac, skapirao sam, guglam vec danima za bord instruktora ali mrka kapa, samo mi za skijanje izbacuje...
Mi smo od nedelje na Zlatiboru, ne znam kakvo je stanje sa snegom u centru na Obudojevici... Nadam se da na Torniku rade topovi od danas.

Djordje
20.12.2012, 17:17
Ko je bio danas na ski otvaranju neka javi kakvo je stanje staza... =)

mightymv
20.12.2012, 17:20
Ko je bio danas na ski otvaranju neka javi kakvo je stanje staza... =)
i mene to interesuje, jer bih za vikend voleo da dodjem...

mada, na zvanicnom sajtu SS-a pise da staze ne rade na zlatiboru (za razliku od prethodnih dana) a razlog je nedostatak snega...
http://www.skijalistasrbije.rs/sr/prohodnost-staza-i-rad-zicara-tornik

Djordje
20.12.2012, 17:28
Pa bogami na FB na njihovoj stranici su izbacili neka zanimljive slike... http://www.facebook.com/media/set/?set=a.505280716179132.118850.286684771372062&type=1
A ovo je tamo i njihov jutrošnji izveštaj:

"Tornik: temperatura -2, visina utabanog snega 20cm, brzina vetra do 2m/s, vidljivost do 200m, oblačnost 7/10. Radi šestosedna žičara i ski lift. Staze: Tornik, Čigota i Ribnica."

Dogac
20.12.2012, 17:38
Ma kakvi...do 11 i može posle blato. Katastrofa.

Djordje
20.12.2012, 17:39
Tako sam i mislio... :S a dripci izbacili slike verovatno od 7-8h ujutru...

blackholemix
20.12.2012, 18:03
Prozivate za slike bez razloga.

Oni su pre 2h samo shareovali slike koje je izbacio sajt Skijanje.com, i shareovali su ceo album, a ne neku sliku koja njima odgovara.

A to što ovi nisu slikali lepo sve staze, pa sve postavili i da budu realni i objektivni to je njihova neprofesionalnost.

mightymv
20.12.2012, 18:14
Ma kakvi...do 11 i može posle blato. Katastrofa.
Posto, moram priznati, nisam toliko iskusan... Molim da blize definisete termin "blato". Figurativno sneg je los ili zemlja probija kroz sneg?
Iskreno, totalni sam pocetnik, imam 5 dana na snegu od prosle godine i uzeleo sam se... vredi li da idem na dva dana, predjem 200 km, da se izduvam ili jok?

Dogac
20.12.2012, 18:44
Ma progledalo, malo je to snega... Ja sam iz Užica pa neću preći ni ovih 35km. Bolje čekaj "lepše" dane.

Djordje
20.12.2012, 19:17
Prozivate za slike bez razloga.

Oni su pre 2h samo shareovali slike koje je izbacio sajt Skijanje.com, i shareovali su ceo album, a ne neku sliku koja njima odgovara.

A to što ovi nisu slikali lepo sve staze, pa sve postavili i da budu realni i objektivni to je njihova neprofesionalnost.

Iskreno, dosta mi je njihovog bezobrazluka sa cenom ski passa (+skoro 1000din da odem i da se vratim iz Ue kolima...), ne tolerisem vise ni najmanju gresku za tolike pare. Objavili su slike na svom profilu, ko ih je pravio i kada me savrseno ne interesuje niti zelim da se upustam u tu polemiku. Mogli su ih slikati i prosle sezone, ne interesuje me, objavljene su kao danasnje.

Hvala na razumevanju.

mightymv
20.12.2012, 19:17
Ma progledalo, malo je to snega... Ja sam iz Užica pa neću preći ni ovih 35km. Bolje čekaj "lepše" dane.
Dobro, hteo sam da se zagrejem malo pred Novu godinu, kad idem na Krvavec , al jbg. Pretpostavljam da tu ni topovi ne mogu pomoci , cak i da pozele da ih ukljucuju, jer temperatura nije bas najsrecnija (a i sledece nedelje ide neki topli talas , sve ce potopiti, ne isplati im se). Mada , toliko najavljivano "Otvaranje sezone", bla, bla... No, nebitno...
ako se nesto krucijalno (cudo) promeni do sutra u 15 h, obavestice ovde neko.

acikus
21.12.2012, 12:37
http://www.skijalistasrbije.rs/sr/web-kamere-tornik

staza ne izgleda uopste lose na web kamerama ..... a kakvo ce stanje biti sutra otsje da se vidi

neka neko okaci neku sliku od danas i sl....

Grimani
21.12.2012, 14:31
dosta tvrdo ima kamencica za sada nema blata kapiram ko zivi blizu nek bane...prvi put sam ovde ok mi je ali bio sam skeptican citajuci na firumu juce sve... radi samo crvena staza/sestosed za danas ali ne vidim da moze josh nesto da radi. sliku ne mogu sa.fona a nasao sam par linija svezeg vestaka...nema toga vise.
i da doaao sam oko pola 11 a sadu break na pivcetu...tracker uploadovan ali nije podoso...poz

blackholemix
21.12.2012, 15:15
Iskreno, dosta mi je njihovog bezobrazluka sa cenom ski passa (+skoro 1000din da odem i da se vratim iz Ue kolima...), ne tolerisem vise ni najmanju gresku za tolike pare. Objavili su slike na svom profilu, ko ih je pravio i kada me savrseno ne interesuje niti zelim da se upustam u tu polemiku. Mogli su ih slikati i prosle sezone, ne interesuje me, objavljene su kao danasnje.

Hvala na razumevanju.

Jesi li uopšte pogledao slike? Ili si samo isfrustiriran i rešen da pljuješ.

vladimir76
21.12.2012, 18:02
Zna li neko koliko je iznajmljivanje skija na Torniku (bez cipela)?

HEROES
21.12.2012, 20:01
Bio sam gore i juce i danas,juce je bilo sasvim korektno skijanje,temperatura nije prelazila -3,malo je ljudi bilo, tako da su staze drzale,jedino magla je predstavljala problem,ni juce, kao ni danas nije radio Zmajevac i sidro Bandera.Danas lepse vreme,temperatura oko -4-5,iako sam dosao tek oko 13 casova,staze su dobro drzale,i pored toga sto je bilo dosta vise ljudi.Ovi sto su bili od jutra u 9 sati,kazu da su staze bile odlicno pripremljene,ima oko 20-30 cm utabanog snega,nema kamenja,osim par kamencica,na pojedinim mestima,ali sasvim zanemarljivo,ja bar ni jednom nisam naleteo na neki od kamencica,a ono i sto se malo vidi po stazi,su uglavnom komadici smznute zemlje ili drveta,sve u svemu, totalno nebitno,ni najmane ne utice na skijanje,osim ponegde leda na stazi,ali to je normalno u popodnevnim satima,a o nekom blatu ni govora,blato uglavnom nastaje kada duva jugo i temperatura ode u plus,valjda ljudi koji skijaju,toliko bi trebali da znaju.Zadovoljan sam skjanjem i stazama u ova dva dana,pogotovo danas,jezero se napunilo do vrha,tako da nece biti problema oko osnezavanja,jer im je ti do sada predstavljalo problem,pa zato i nema vise utabanog snega,jer isto jezero snabdeva pijacom vodom celo turisticko mesto Zlatibor,kao i Cajetinu.Jedino mi nije jasno zasto topovi ovih dana nisu radili,iako je bio lep minus,na primer na Zmajevcu,iako je jezero,kao sto rekoh puno,mislim da su ih pustali samo nocu,i to samo na ove 2 i po staze sto trenutno rade.I molio bih one koji ne odlaze na skijaliste,i sami se ne uvere kakvo je stanje na istom,neka se uzdrze komentarisanja skijalista.Ono sto me brine ,jeste najava meteorologa za iducu nedelju,u celoj Srbiji temperature bas u velikom plusu,za ovo doba godine...za sada toliko.

vladimir76
21.12.2012, 20:10
Bio sam gore i juce i danas,juce je bilo sasvim korektno skijanje,temperatura nije prelazila -3,malo je ljudi bilo, tako da su staze drzale,jedino magla je predstavljala problem,ni juce, kao ni danas nije radio Zmajevac i sidro Bandera.Danas lepse vreme,temperatura oko -4-5,iako sam dosao tek oko 13 casova,staze su dobro drzale,i pored toga sto je bilo dosta vise ljudi.Ovi sto su bili od jutra u 9 sati,kazu da su staze bile odlicno pripremljene,ima oko 20-30 cm utabanog snega,nema kamenja,osim par kamencica,na pojedinim mestima,ali sasvim zanemarljivo,ja bar ni jednom nisam naleteo na neki od kamencica,a ono i sto se malo vidi po stazi,su uglavnom komadici smznute zemlje ili drveta,sve u svemu, totalno nebitno,ni najmane ne utice na skijanje,osim ponegde leda na stazi,ali to je normalno u popodnevnim satima,a o nekom blatu ni govora,blato uglavnom nastaje kada duva jugo i temperatura ode u plus,valjda ljudi koji skijaju,toliko bi trebali da znaju.Zadovoljan sam skjanjem i stazama u ova dva dana,pogotovo danas,jezero se napunilo do vrha,tako da nece biti problema oko osnezavanja,jer im je ti do sada predstavljalo problem,pa zato i nema vise utabanog snega,jer isto jezero snabdeva pijacom vodom celo turisticko mesto Zlatibor,kao i Cajetinu.Jedino mi nije jasno zasto topovi ovih dana nisu radili,iako je bio lep minus,na primer na Zmajevcu,iako je jezero,kao sto rekoh puno,mislim da su ih pustali samo nocu,i to samo na ove 2 i po staze sto trenutno rade.I molio bih one koji ne odlaze na skijaliste,i sami se ne uvere kakvo je stanje na istom,neka se uzdrze komentarisanja skijalista.Ono sto me brine ,jeste najava meteorologa za iducu nedelju,u celoj Srbiji temperature bas u velikom plusu,za ovo doba godine...za sada toliko.

Hvala i svaka cast na izvestaju. Napisacu i ja jedan sutra. :ski: Pozdrav!

acikus
21.12.2012, 21:06
Bravo HEROES, tako se pise izvestaj sa lica mesta , a ne kao neki da lupaju svasta i odvracaju narod od skijanja !

Sve u svemu , SUTRA NAS OCEKUJE DOBRO SKIJANJe, bar do 13h , a za kasnije ostaje da se vidi.

Pozdrav i vidimo se sutra na otvaranju sezone uz 50% popusta. ISKORISTIMO to na najbolji nacin :)

the_
26.12.2012, 17:56
Ljudi kakvo li je stanje ovih dana gore, prema sajtu skijalista, ne radi ni jedna staza, ali rade tri zicare??

HEROES
26.12.2012, 23:23
Ne radi gore nista,osim trake za klince,za sada.

vlada_va
27.12.2012, 19:44
U nedelju 23.12 je bila dobra staza, ali s obzirom na vremenske uslove od nedelje do sada, mislim da ni na torniku nema snega...


Evo snimak iz kafica sa vrha staze ... (http://www.youtube.com/watch?v=vECdk0mVGmM)

blackholemix
27.12.2012, 20:38
U nedelju 23.12 je bila dobra staza, ali s obzirom na vremenske uslove od nedelje do sada, mislim da ni na torniku nema snega...


Ima snega na Torniku, vidi se na kameri.
Nekoliko cm utabanog sigurno, mislim i da u podnožju nije puno progledala staza.

Kada bi zahladnelo na nekoliko dana, lako bi se sa veštačkim prekrili kritični delovi, ali ovo vreme ubi. Pojedoh se svaki dan. :):glavaozid

HEROES
28.12.2012, 01:25
Ovih dana najavili kao neko zahladjenje,nije mnogo,ali dovoljno da gore po noci bude -4,5 stepeni,i da pocnu da "gruvaju",bar sada vode ima koliko hoces.

Grimani
28.12.2012, 01:32
Drugar iz gss mi rece u ponedeljak da oni beze sa Tornika jer vec tada se videlo da stvari idu na dole...
za dobar sneg pored minusa im treba niza vlaznost vazduha, u nedelju se na nekim delovima videlo da izbacuju vodu iako je bio minus pa su morali da gase topove. Dakle oko 50% vlaznost i neki minus nizi od -5 i eto vestaka...sada ne vidim da ti uslovi postoje iako ima vode.

blackholemix
28.12.2012, 02:38
Dovoljno je da bude -2C na suvom termometru i da relativna vlažnost ne igra ulogu, tj. može da bude 100%. Kakav sneg hoćeš kontrolišeš sa odnosom vode i vazduha.

Relativna vlažnost igra ključnu ulogu ako je temperatura viša od -2C, npr. ako je +2C onda rel. vlažnost mora biti niža od 30%. Na planinama mislim da je retko kada je zimi ispod 60-70%.

Naravno što je temperatura niža i relativna vlažnost to je bolje u smislu količine, npr. kada je -10C u odnosu na -3C može 5 puta više snega da se napravi, tj. 5 puta više vode stigne da se iskristališe praveći indentičan sneg u smislu koliko je vlažan.

I još jedna stvar koja igra ulogu tokom dana, a to je insolacija tj. količina energije koju predaju sunčevi zraci. Zato je bolje tokom noći, nego tokom dana, i kada je baš magla i oblačno insolacija postoji. To je već trodimenzionalno, funkcija od 3 parametra i te tabele nisam našao, npr. ako je -3C i 100% pri kojoj insolaciji može da se pravi sneg. Mislim da to naši ljudi testiraju onako "od ruke", puste top i minimalno vodu, maksimalno vazduh i prate kakav je sneg, ako je previše vodeno prekida se.

Toliko o veštačkom snegu. :)

Grimani
28.12.2012, 02:59
https://www.backyardblizzard.com/images/wetbulbchart.gif

Kacim ovaj video ponovo (http://www.youtube.com/watch?v=3eOiRM1JApg)

blackholemix
28.12.2012, 03:21
Pošto nismo Ameri i Farenhajt nam je neprirodan, a Celzijus prirodan, evo krive za pravljenje: link (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/17/Snow_making_curve.svg/600px-Snow_making_curve.svg.png)

I ovaj video gde država ima keša da uradi veliki kapacitet pumpi, gde ima dovoljno vode i gde još imaju sreću sa temperaturom i to sve mogu da iskoriste.

Video (http://www.youtube.com/watch?v=1DjQP67Y6zc)

Plače mi se.

.Bole
28.12.2012, 09:50
samo da ga kazem da je magla najveca smrt sa snijega,prakticno ga jede

HEROES
28.12.2012, 14:38
Drugar iz gss mi rece u ponedeljak da oni beze sa Tornika jer vec tada se videlo da stvari idu na dole...
za dobar sneg pored minusa im treba niza vlaznost vazduha, u nedelju se na nekim delovima videlo da izbacuju vodu iako je bio minus pa su morali da gase topove. Dakle oko 50% vlaznost i neki minus nizi od -5 i eto vestaka...sada ne vidim da ti uslovi postoje iako ima vode.
Oni kao beze,ono, kao se videlo da stvari idu dole!?...sta pricate,sta minus nizi od -5,jesi li kad video top koji baca sneg!?...prodjite se filozofiranja o vlaznosti,procentima...dovoljno je minus 2-3 i pocinje pravljenje snega,jos cu da izvestavam o kvaliteti ,gustoci,procentu vode i dr...u snegu!?

Grimani
28.12.2012, 15:02
decko mi je rekao josh 2, 3 dana i progledace, ide topao talas...njegova pretpostavka i kaze salju ga dalje STara Pl ili nazad na Kop...
Ne znam kako da objasnim ali skontacesh valjda. U nedelju, sidro ono sto izvlaci pa tu kod tih kucica prva zirafa je izbacivala vodu. prosao sam ispod i skije su mi stale nakon toga pola sata sedeo sam na zicari sa jednim sedim covekom zaposlenim u SS koji mi je to potvrdio i da ga je licno ugasio jer top nije pravio sneg, rece covek ubi temp i vlaznost vazduha...sto se vidjanja topova tice nebi da komentarisem...:dziveli:

HEROES
28.12.2012, 15:18
Njegova pretpostavka da ide topliji talas,jel to vazi samo za Tornik, a za ostale ski centre u Srbiji ne vazi,pitaj druga,pa sta i ako progleda,vec je i progledalo bilo na nekim mestima,ali nije samo na Torniku,i kakve to veze uopste ima,kada bude minusa bice i snega.Pricas da si bio u nedelju,tada je vec pocela temperatura da ide u plus,i nije mi jasno koje to sidro ne izvlaci,i sto si sedeo pola sata na zicari,i kako su ti stale skije,ugasile se sta!?...covek ti rekao da UBI TEMPERATURA(PRETPOSTAVLJAM DA JE OTISLA VEC U PLUS)!?...u prethodnom postu pises da TREBA NIZA OD -5,imas vidovite drugove iz GSS-a,koji BEZE na SP I Kopaonik,kao da idu na severni pol...i uopste sta si hteo da kazes?!

macak011
28.12.2012, 15:49
Nisam strucnjak za vestacki sneg i topove, ali kapiram da je to funkcija vise promeljivih, od kojih temperatura vazduha i vlaznost imaju kljucnu ulogu. Takodje, kvalitet vode je bitan, odnosno postoji aditiv koji sadrzi bakteriju pseudomonas syringae:

http://en.wikipedia.org/wiki/Pseudomonas_syringae

koja pomaze stvaranju snega pri visim temperaturama, kao sto neko rece, kad temperatura "ubi" u plusu, a pritom je vlaznost vazduha mala. Ne znam kako se koriste topovi na Torniku, ali verujem da je svima jasno da je prilicno gadno ako umesto snega napravis kisu, jer topovi nisu jeftina stavka i trose dosta energije za svoj rad.

Negde sam procitao da bez aditiva prag rada topova iznosi -2C uz odgovarajucu vlaznost (oko 50% i vise), a sa aditivima ide cak do +6C ali uz ekstremno malu vlaznost - 10% i manje... Mislim da se lepo vidi na nekom od grafika postovanih malopre. :ok:

Koga zanima, evo kako to svedjani rade, kako testiraju i analiziraju pravljenje vestackog snega u svojim ski centrima i koliko to struje trosi, iz 2011: :sm021:

http://bachler.cms1.ch/Portals/41/docs/energy_usage_for_snowmaking.pdf

Jedno je jasno, sto je temperatura niza, sneg se lakse pravi, a uvek je najbolje i najlepse da sam padne... :dziveli: :ski:

blackholemix
28.12.2012, 15:56
Na -2C može sa 100% vlažnosti nevezano kakva je voda, tj. čista, ne trebaju nikakve bakterije.

A HEROES i Grimani kao mala deca, moj tata je jači od tvog i sl. :D

Grimani je u pravu što se tiče kvaliteta, nije isti procenat vode u snegu itd.
Npr. kada prave ledenu ploču, onaj prvi sloj, tu ide do 50-60% vode u snegu, kada je za skijanje onda je to 35-40% a da li ispod 30% ne možeš ni grudvu da napraviš.

Ali je HEROES u pravu za -2C i GSS, ne može GSS da beži, jer GSS plaća SS i ako su oni njih platili, ima da budu gore makar kamenje bilo. Kada SS kaže da im nisu potrebni jer centar ne radi, onda može da ih prebaci na neku drugu planinu.

Grimani
28.12.2012, 16:01
Njegova pretpostavka da ide topliji talas,jel to vazi samo za Tornik, a za ostale ski centre u Srbiji ne vazi,pitaj druga,pa sta i ako progleda,vec je i progledalo bilo na nekim mestima,ali nije samo na Torniku,i kakve to veze uopste ima,kada bude minusa bice i snega.Pricas da si bio u nedelju,tada je vec pocela temperatura da ide u plus,i nije mi jasno koje to sidro ne izvlaci,i sto si sedeo pola sata na zicari,i kako su ti stale skije,ugasile se sta!?...covek ti rekao da UBI TEMPERATURA(PRETPOSTAVLJAM DA JE OTISLA VEC U PLUS)!?...u prethodnom postu pises da TREBA NIZA OD -5,imas vidovite drugove iz GSS-a,koji BEZE na SP I Kopaonik,kao da idu na severni pol...i uopste sta si hteo da kazes?!
Decko imash neki problem ocigledno. Ako vec treba da nacrtam onda ok. Pretpostavka je za Tornik(koliko vidim to je tema)a na drugim mestima ocigledno su sposobniji ili su im mogucnosti bolje za pravljenje vestaka i u to necu da ulazim.
Dodao bi i ovo, za to sto je bilo snega na stazi za tri dana koja sam bio na Torniku zasluzna je kisa koja je pala nedelju dana pre i za njom minus(preko -10c) koji je napravio ledenu plocu od 10cm na stazi i koja je dobro drzala ta 3, 4 dana skijanja...
Video sam da su tek u subotu poceli da prave vestacki sneg, zasto kad je temp dozvoljavala i pre da to urade?
Ta tri dana koja sam bio vozio sam samo jednu stazum neku crvenu i pred kraj nje sa leve strane izbija neko sidro(nisam rekao da je sidro stajalo) e to govorim kao reper da objasnim na kojem delu su mi "zastale skije". Sneg se tu toliko nakvasio u jednom trenutku da me je ukocilo kad sam presao preko te povrsine...Nisam sedeo na zicari pola sata nego nakon pola sata od ovog sto sam doziveo sedeo sam na zici sa likom koji radi na Torniku i da rekao je ne za taj dan nego inace da ubija TEMP pravljenje vestaka i vlaznost vazduha rece kolika je najbolja! Oprosti decko molim te ako sam nesto nejasno napisao i sto se tice temp u prethodnom postu to sam mislio(negde procitao)da za dobar sneg treba tolika ali eto ispravili ste me i eto. Sto se tice ovog severnog pola stvarno te ne kapiram. Gss radi na ove tri planine pa jbg kaze ode dalje(salju ga dalje) ja sam se izrazio pogresno rekavsi da beze...

Grimani
28.12.2012, 16:20
A HEROES i Grimani kao mala deca, moj tata je jači od tvog i sl. :D

slazem se, preterasmo :D oseca se nedostatak snega u vazduhu
:dziveli: ziveli ljudi

dejan
28.12.2012, 16:22
Heroes, da li je danas padao sneg?

HEROES
28.12.2012, 16:46
Decko imash neki problem ocigledno. Ako vec treba da nacrtam onda ok. Pretpostavka je za Tornik(koliko vidim to je tema)a na drugim mestima ocigledno su sposobniji ili su im mogucnosti bolje za pravljenje vestaka i u to necu da ulazim.
Dodao bi i ovo, za to sto je bilo snega na stazi za tri dana koja sam bio na Torniku zasluzna je kisa koja je pala nedelju dana pre i za njom minus(preko -10c) koji je napravio ledenu plocu od 10cm na stazi i koja je dobro drzala ta 3, 4 dana skijanja...
Video sam da su tek u subotu poceli da prave vestacki sneg, zasto kad je temp dozvoljavala i pre da to urade?
Ta tri dana koja sam bio vozio sam samo jednu stazum neku crvenu i pred kraj nje sa leve strane izbija neko sidro(nisam rekao da je sidro stajalo) e to govorim kao reper da objasnim na kojem delu su mi "zastale skije". Sneg se tu toliko nakvasio u jednom trenutku da me je ukocilo kad sam presao preko te povrsine...Nisam sedeo na zicari pola sata nego nakon pola sata od ovog sto sam doziveo sedeo sam na zici sa likom koji radi na Torniku i da rekao je ne za taj dan nego inace da ubija TEMP pravljenje vestaka i vlaznost vazduha rece kolika je najbolja! Oprosti decko molim te ako sam nesto nejasno napisao i sto se tice temp u prethodnom postu to sam mislio(negde procitao)da za dobar sneg treba tolika ali eto ispravili ste me i eto. Sto se tice ovog severnog pola stvarno te ne kapiram. Gss radi na ove tri planine pa jbg kaze ode dalje(salju ga dalje) ja sam se izrazio pogresno rekavsi da beze...
Prvo nisam ti ja decko(o tome kasnije),da nisu pravili sneg, koliko su mogli,zbog vodostaja,uopste ne bi bilo ni skijanja,nisu pustali topove zato sto su bile prepirke sa vodovodom,u medjuvremenu se akumulacija dopunila topljenjem,predhodnog snega,pa su tek tada poceli sa "prskanjem" za vikend,za GSS me zabole jer su vecina njih kulovcici zreli za cupanje usiju,kazem vecina,ne i svi.Sto se tice toga "decko",obrati mi se na pp,pa mozda sa "deckom" odskijas koju voznju :smoke:.Trenutno pada sneg,ovde na 1000 m je -2,verujem na Torniku i koji stepen, dva nize,trenutno napadalo 5-10 cm,ali i dalje dobro "trpa",toliko za sada.

Grimani
28.12.2012, 16:54
Ne znam kako ovo sa pp i to da odskijamo koju voznju da shvatim gospodine HEROES....ne pada mi na pamet da vas vise kontaktiram niti da polemisem ako nam se putevi ukrste verovatno cu skapirati sta ste hteli reci pod ovim svim...

HEROES
28.12.2012, 17:01
Kao sto ni ja ne znam kako da shvatim to potenciranje "decko",gospodine Grimani,ali ocigledno smo od "decka" do gospodina,napredovali dosta,sto se tice ophodjenja na forumu.I da dodam,na zalost na Torniku za sada nemaju te aditive o kojima je Macak govorio,mislim da sam cuo da na Kopaoniku, ih koriste.

wlad
28.12.2012, 21:03
Postoji i jednostavan aditiv zvan prašina koji se dodaje u vodu (jako male veličine da ne smeta topovima) koja se tera u topove. Naime, u prirodi se pahulje uglavnom stvaraju oko čestica prašine, pošto se vlaga iz vazduha brže ohladi / zaledi na čestici prašine koja je u vazduhu. Zato je npr. kiša daleko čistija od snega (ako se koristi za piće), mada sada nije ništa više čisto ;).

dejan
28.12.2012, 22:17
Slicno kako Grimini opisuje bilo je i na kopu prethodnih dana (ledena ploca zahvaljujuci kisi-ne znam da decko iz gss nije otisao mozda na alpe), ali evo danas pada sneg i odmah je sve lepse. A od sutra Tornik, super je sto pada a cujem da i topovi rade pa ce biti malo neke crvene, i nekog sidra i nekog sestoseda i neke lepinje sa sve i...

boypet80
29.12.2012, 07:50
Ne znam kako ovo sa pp i to da odskijamo koju voznju da shvatim gospodine HEROES....ne pada mi na pamet da vas vise kontaktiram niti da polemisem ako nam se putevi ukrste verovatno cu skapirati sta ste hteli reci pod ovim svim...
Nemoj se nepotrebno uzbudjivati,gospodin "decko" godinama neguje taj samo njemu svojstveni tip komunikacije,nema tu niceg licnog...
;)

dule.r
31.12.2012, 21:19
Kakvo je skijanje ovih dana na Torniku, zna li neko?

alexa
01.01.2013, 16:58
Fantasticno!! Zamisli kad ni skije ne trebaju! Navejalo je skoro 18,2cm pravog snega!!! To je odlicno jer se vidi svaki kamen pa ako se koncentrises postoji ogromna verovatnoca da ih i obidjes!

dule.r
01.01.2013, 19:02
A vestak? Ima sistem, ali nema ko da pravi, a? Jel bas toliko lose da je bolje ostati kod kuce?

HEROES
01.01.2013, 19:03
Bio sam poslednja tri dana,za sada su radile samo staze Tornik i Cigota sa ski putem Ribnica,i ove dve male,traka i staza do pola prvog sidra.Ako dodjete u 9 sati,do 12, skijanje je stvarno dobro,staze su dobro pripremljene,posle 12,krecu velike guzve,stvore se hupseri i ledene ploce,ali ko zna,nije problem,jedino je guzva i dalje veliki problem,kao i "indijanci".Ali tako vam je to, u ovo vreme na Zlatiboru.Ne znam na kakvo kamenje se ljudi zale,to je stvarno zanemarljivo,uglavnom su u pitanju grumuljice leda,ili smznuta zemlja,ili smrznuti delovi grancica sa jela i borova,doduse postoji par mesta gde ima i nesto malo sitnih kamencica,ali to su mesta gde se i najvise rubi,i gde topovi nisu za sada bas uspeli da pokriju deo staze,ali i to se pojavi tek posle 12 sati.Sve vreme za ova tri dana temperatura je bila u minusu,i bilo je lepo vreme,sneg se pravi,pa ocekujem da bude sve bolje,pogotovo kada proradi Zmajevac sa "bananom", i ove guzve oko nove godine prodju.Moje misljenje je, da sa obzirom koliko ljudi se skija na ovim stazama tokom dana, da se staze dobro i drze,a izbegavanje "kamenja" je odlicna stvar,mozda pomogne pri ucenju skijanja:ok:,i jos da kazem da utabanog snega ima izmedju 15 i 30 cm,ako minus potraje, bice i vise,sigurno.

alexa
02.01.2013, 12:29
E odlicno! Ovakve tekstove volim da procitam. Divota!!!

HEROES
02.01.2013, 14:51
Super!!!...samo jos da nekog za...e,sta ti volis...:dziveli:

alexa
02.01.2013, 18:11
Ne razumem tackice. Pisi ljudski, relativno si blizu mesta gde je rodjen Vuk Karadzic. Koristi slova, ima ih 30.

HEROES
02.01.2013, 18:41
Ma koga za...e,sta ti razumes,a sta ne...:dziveli:

dule.r
02.01.2013, 19:11
Bio danas. Snega ima, kamenja nema. Bio sam do 13h, led i hupseri se pojavili tek posle 12h. Do tada odlicno skijanje, a posle toga vrlo dobro. Guzva na stazi tek posle 11h, a na sestosedu guzve nema, ceka max 1 minut, i nikad vise od troje u korpi. Jedina zamerka je brzina izvlacenja sestoseda. Mislim da bi moglo malo brze. Dan suncan, predivan. Skijanje u jakni i aktivnom vesu, izmedju toga nista. Divota.

alexa
02.01.2013, 22:33
...i ...a., vidi ovo! Nisam znao da umem i ja da budem polupismen!!!

HEROES
02.01.2013, 23:53
Ma koga za...e,sta ti umes,a sta ne umes...:dziveli:

Dejan9
03.01.2013, 19:07
Na torniku je solidno pre podne skijanje, ali je sramota cena ski pasa za ponudu staza koje imaju

Grimani
07.01.2013, 15:17
Info od vidovitih drugova sa Severnog pola :D
"Sutra pustaju Zmajevac...ima snega"

Bax
10.01.2013, 19:10
Za vikend prognoza nije losa, subota suncana, sa jakim minusom.

Ledeni Finac
10.01.2013, 20:57
Trenutno na "Torniku", usled dobrih vremenskih uslova, staze Cigota, Tornik i Zmajevac su u funkciji. Nakon mokrog snega koji je pao pre par dana stvorila se dobra podloga za sve staze koja je negde i do 20 cm.
Ovih dana skijam na "Torniku" i sve staze su savrsene. Zahvaljujuci dobrim vremenskim uslovima i radom ljudi koji uredjuju staze skijanje na Torniku postaje sve bolje i bolje.
Predlazem da ovih dana posetis "Tornik" i da podelis iskreno misljenje sa drugima. Mislim da ljudi koji rade tamo daju svoj maksimum ali u sustini vremenski uslovi su najbitniji.

HEROES
10.01.2013, 21:48
Trenutno na "Torniku", usled dobrih vremenskih uslova, staze Cigota, Tornik i Zmajevac su u funkciji. Nakon mokrog snega koji je pao pre par dana stvorila se dobra podloga za sve staze koja je negde i do 20 cm.
Ovih dana skijam na "Torniku" i sve staze su savrsene. Zahvaljujuci dobrim vremenskim uslovima i radom ljudi koji uredjuju staze skijanje na Torniku postaje sve bolje i bolje.
Predlazem da ovih dana posetis "Tornik" i da podelis iskreno misljenje sa drugima. Mislim da ljudi koji rade tamo daju svoj maksimum ali u sustini vremenski uslovi su najbitniji.
Konacno se registrovao i neko od radnika SS-a,sa Tornika,bravo:sm021:...lepa pozivnica;)

Bax
23.01.2013, 10:48
Ima li skijanaj za vikend, vidim lep minus, ovo je mozda prilika, malo za rekreaciju?

plecko
23.01.2013, 11:41
i ja sam planirao ovaj vikend na Tornik pa bi bilo dobro da neko da neki izveštaj s lica mesta....

KoleBGD
24.01.2013, 13:41
Pozdrav!

Koliko sam razgovarao jutros sa Zlatiborom, kazu da se sve otopilo i da je temperatura u plusu......cudi me da nisu zatvorili staze - vidim da je na sajtu prikazana visina snega 0 (nula) cm!

HEROES
24.01.2013, 13:42
Juce bio,mogu samo da kazem da je bilo stvarno dobro,drugi su mi rekli,da je i prekjuce bilo dobro.Ovako,gore na vrhu temp,ceo dan oko 0,na dnu 2-3,staze ni su ni malo popustale,osim nekoh 100 metara na dno sestoseda,pravo uzivanje,mozda je nas ukupno 50-tak skijalo,utabanog snega od 15 do 35 cm,bez obzira na mali plus, staze su bilie odlicne,i radilo je sve,pa i "banana",ko je hteo da se naskija,trebao je da dodje zadnja 2 dana.Dobra promena posle guzvi i mokrog snega,poslednjih dana,osim za poslednji vikend ,kad je skijanje takodje bilo dobro,.Danas nisam isao ,ali vidim da se gore "navlaci",a kako mi javljaju poceo je i sneg da pada.Gledajuci prognozu,i sutra i za vikend najavljuju snezne padavine,tako da ce pravo skijanje biti po nedelji,naravno ko moze.

HEROES
24.01.2013, 13:49
Pozdrav!

Koliko sam razgovarao jutros sa Zlatiborom, kazu da se sve otopilo i da je temperatura u plusu......cudi me da nisu zatvorili staze
Da,otopilo je na Obudojevici,:sm021:...stvarno ne znam odakle te informacije,trebao sam juce i prekjuce da slikam ili snimam Tornik,steta...tacno je da dole na Zlatiboru, na livadama, otisao gotovo ceo sneg,ali citav Tornik drzi,sa nekih od 15 -35 cm utabanog,bilo je zanimljivo juce gledati sa Tornika prema nizim delovima Zlatibora,skijas po odlicnim stazama,a okoli sve zeleno.P.S.-Sta ti je jos rekao Zlatibor!?:)

plecko
24.01.2013, 15:27
http://www.snow-forecast.com/resorts/Zlatibor/6day/mid
dobar minus za vikend...

Ledeni Finac
24.01.2013, 21:23
Ima li skijanaj za vikend, vidim lep minus, ovo je mozda prilika, malo za rekreaciju?
Za vikend skijanje ce biti odlicno! Uz ovakav minus http://www.naslovi.net/vremenska-prognoza/zlatibor staze ce se dobro drzati ceo dan. Takodje, nema velikih guzvi tako da je za skijanje savrseno. Preporucujem da iskoristis ovaj vikend za Tornik! :)

pinki
26.01.2013, 12:58
ako je neko za vikend gore neka salje info jer otisao bih sa klincima citavu sledecu nedelju pa da neidem sa decom dzabe. Unapred hvala!!

HEROES
26.01.2013, 17:30
Mislim da ce citavu sledecu nedelju skijanje biti dobro,iako su najavili toplije vreme.Sada sam dosao odozgo,skoro svi topovi rade,i lep je minus,samo magla kvari utisak,ali kako videh, za sutra su najavili lepse vreme,ali i dalje u minusu.A od ponedeljka,mislim da ce tek biti dobro,s`obzirom da ce za ovo vreme minusa,dosta snega napraviti,pa bez obzira na nesto veci temperaturu tokom sledece nedelje,staze ce imati sasvim dovoljno snega,a i uz manje guzve, staze ce sigurno drzati po ceo dan,jer par stepeni u plusu ne znaci nista,bar do cetvrtka,kako videh u prognozi.

KoleBGD
26.01.2013, 21:25
ako je neko za vikend gore neka salje info jer otisao bih sa klincima citavu sledecu nedelju pa da neidem sa decom dzabe. Unapred hvala!!

Pozdrav!

Juča i danas bio na Torniku (a idem i sutra), utisci: u petak padao jak sneg, tako da su staze upotrebljive. Moje mišljenje je da bi mogle da se malo bolje održavaju (ima kamenja i leda).
Po meni glavni problem je: PUT DO Tornika i to kad se skrene sa magistrale koja ide prema Užicu i Zlatiboru, na lokalni put prema Torniku. Taj put se UOPŠTE NE ČISTI, zaleđen je i rekao bih čak i da onom ko ima lošije zimske gume su potrebni lanci. Recimo, auto mi je potpuno nov i imam na sva 4 točka michelin alpin A4 gume i pali se ESP (a oprezan sam vozač).......tako da ako voziš porodicu, budi VRLO oprezan. Ovo je utisak od juče i danas, možda se neko seti i malo očisti put....sramota za jednu instituciju koja sebe naziva "centrom"

HEROES
26.01.2013, 21:43
Kamenja nema,ako ces da trazis, nacices po neki,led je normalna pojava,pogotovo u popodnevnim satima,put se cisti,da se necisti,ne bi mogao ni juce,a ni danas doci do Tornika,e sad mozda bi mogao bolje da se cisti,ali treba uzeti u obzir da se nalazi na cistini gde su cesti smetovi.Po mom misljenju sasvim su dovoljne zimske gume,lanci su potrebni bas onima koji ne znaju da voze po tim uslovima,ali mislim da su njima potrebni i kada padne 5 cm.

KoleBGD
26.01.2013, 23:45
Kamenja nema,ako ces da trazis, nacices po neki,led je normalna pojava,pogotovo u popodnevnim satima,put se cisti,da se necisti,ne bi mogao ni juce,a ni danas doci do Tornika,e sad mozda bi mogao bolje da se cisti,ali treba uzeti u obzir da se nalazi na cistini gde su cesti smetovi.Po mom misljenju sasvim su dovoljne zimske gume,lanci su potrebni bas onima koji ne znaju da voze po tim uslovima,ali mislim da su njima potrebni i kada padne 5 cm.

E, ako ti ono zoveš "ČIŠĆENJEM" puta, onda ili nisi video šta zaista znači očišćen put ili voziš ratraka, pa ti je svejedno.......elem, šalu na stranu, put se zaista NE ČISTI, so NIJE posipana i to se jasno vidi kad se uključuješ na magistralu - odatle kreće očišćen put......do magistrale je beo od snega, a na magistrali počinje crn/tamno siv put

Dogac
27.01.2013, 16:10
Ja sam prošle godine tim putem vozio po 10 cm neutabanom snegu. Pre mene prošlo par auta. Sramota.

jopopo
27.01.2013, 16:51
...i pali se ESP (a oprezan sam vozač)
Zato se i pali ESP, zato što si oprezan, ako voziš sporije i povremeno kočiš pa daješ gas to je normalno.

I dobro je da se pali, zato i služi.

A da se put ne čisti kako treba, to sam i ja pisao prošle godine, ako prođeš oko pola 9 velika verovatnoća da si prvi. Čistač prođe jednom oko 10h pa šta gurne u stranu, gurne. Potpuno tačno!

HEROES
27.01.2013, 17:56
Kako vam nije jasno.da se put ne cisti uopste,ne bi niko mogao ni doci do centra,eto napadalo je ovih dana oko 20-25 cm,plus sto na tom putu se obavezno stvori 2-3 smeta od preko pola metra, do metar,nema sanse da bi iko dosao do skijalista.E sad,mozemo pricati kako se cisti,to stoji,ali kada padne veci sneg,kao prosle godine,a neko od vas da je prvi oko pola devet,na tom putu,jedino sto bi mogao je da ceka cistac,drugi nacin da dodje do sakijalista ne postoji.Ja koliko sam tim putem prosao ne znam ni sam,ali zadnjih godina,od kada je Tornik poceo opet sa radom,nijednom nisam imao problem da prodjem,pa i pre pola devet,bio je bolje ili losije ociscen,ali je bio prohodan.A ranije kada uoste nije bio ni ciscen,nisam mogao ni da udjem na taj put,jer pri nesto vecem snegu,se odmah na pocetku stvarao smet od oko 1 metra,i onda bi svi cekali cistac komunalnog,da dodje i prodje prvi.I MOZDA JA STVARNO NISAM VIDEO OCISCEN PUT,ALI ONDA OVDE IMA DOSTA ONIH KOJI NISU VIDELI POTPUNO NEOCISCEN PUT,ne vozim ratrak ni nekakav terenac,ali valjda su vozaci sa ovih prostora dosta iskusniji,mada nisam nikad verovao da je to toliko izrazito.

jopopo
27.01.2013, 18:05
@HEROES
Ma ti si potpuno u pravu, put je PROHODAN, meni nije problem kao ni tebi da se prođe tuda, ali je bruka u 21. veku da do skijaškog centra ne dođeš, suvim, potpuno očišćenim putem!!! To svako normalan želi i tu nema izgovora!

Ja hoću da prođem u pola 9, da u 5 do 9 budem spreman i uhvatim prvu žicu. To je ultimativan zakon skijaša i ko to ne razume, nemoj da se bavi turizmom, neka gaji borovnice i brusnice po brdima!

KoleBGD
27.01.2013, 18:13
Kako vam nije jasno.da se put ne cisti uopste,ne bi niko mogao ni doci do centra,eto napadalo je ovih dana oko 20-25 cm,plus sto na tom putu se obavezno stvori 2-3 smeta od preko pola metra, ........I MOZDA JA STVARNO NISAM VIDEO OCISCEN PUT,ALI ONDA OVDE IMA DOSTA ONIH KOJI NISU VIDELI POTPUNO NEOCISCEN PUT,ne vozim ratrak ni nekakav terenac,ali valjda su vozaci sa ovih prostora dosta iskusniji,mada nisam nikad verovao da je to toliko izrazito.

Види, нема потребе да се љутиш, ово што сам написао заиста је тако и пут заиста НИЈЕ БЕЗБЕДАН - човеку који је питао да ли да води децу, не бих препоручио одлазак на Торник (гризла би ме савест да ово нисам постовао), сем ако нема добар џип, са добрим гумама и есп-ом. Мени није проблем да прођем, кола су ми опремљена са најбољом опремом која постоји на тржишту, па тек могу мислити како је онима који немају добре гуме (или имају само 2), немају абс и есп ?
Ово сам постовао, из разлога што ако неко има амбицију да себе зове "центром" и узима солидну лову за ски пас за оних пар жичара, мора и да се потруди, а не да чека да се ствари среде само од себе..........
p.s. данас је бар део пута посут сољу и одмах се види резултат, међутим, опет пар км је практично НЕОЧИШЋЕНО. Жао ми је што то нисам снимио камером, просто невероватно, могли су да се мало отворе за со и да пошаљу чистача.......

HEROES
27.01.2013, 18:22
@HEROES
Ma ti si potpuno u pravu, put je PROHODAN, meni nije problem kao ni tebi da se prođe tuda, ali je bruka u 21. veku da do skijaškog centra ne dođeš, suvim, potpuno očišćenim putem!!! To svako normalan želi i tu nema izgovora!

Ja hoću da prođem u pola 9, da u 5 do 9 budem spreman i uhvatim prvu žicu. To je ultimativan zakon skijaša i ko to ne razume, nemoj da se bavi turizmom, neka gaji borovnice i brusnice po brdima!
Brate moj,pa naravno da bi svako od nas to zeleo,ali mislim pricati o tome sada ovde u Srbiji...sta da ti kazem.Ali za svih ovih par godina od kada ponovo radi Tornik,kada god sam hteo da uhvatim prvu zicu,to sam i uradio,put me nikada u tome nije sprecio,a sigurno da sam najvise puta skijao gore od svih nas ovde,i nikada mi se to nije desilo,ne kazem, da mozda nije nekom drugom,mozda neki drugi dan,kada ja nisam izlazio gore,to je moguce.

HEROES
27.01.2013, 18:31
Види, нема потребе да се љутиш, ово што сам написао заиста је тако и пут заиста НИЈЕ БЕЗБЕДАН - човеку који је питао да ли да води децу, не бих препоручио одлазак на Торник (гризла би ме савест да ово нисам постовао), сем ако нема добар џип, са добрим гумама и есп-ом. Мени није проблем да прођем, кола су ми опремљена са најбољом опремом која постоји на тржишту, па тек могу мислити како је онима који немају добре гуме (или имају само 2), немају абс и есп ?
Ово сам постовао, из разлога што ако неко има амбицију да себе зове "центром" и узима солидну лову за ски пас за оних пар жичара, мора и да се потруди, а не да чека да се ствари среде само од себе..........
p.s. данас је бар део пута посут сољу и одмах се види резултат, међутим, опет пар км је практично НЕОЧИШЋЕНО. Жао ми је што то нисам снимио камером, просто невероватно, могли су да се мало отворе за со и да пошаљу чистача.......
Ma ne ljutim se, daleko od toga,ja sam malopre prosao tim putem,sa dva klinca,i nikad taj put nisam smatrao nesto nebezbednim,naravno kada si na planini u tim uslovima,uvek treba biti dodatno oprezan,pogotovo na delu oko jezera.Ali vajlda mi "lokalci" drugacije dozivljavamo te stvari,od nekog sa strane,ali sigurno se mogu sloziti,da bi put trebao bolje da se cisti,valjda smo mi odavde navikli na neke stvari,pa ih i ne primecujemo,nama je vazno da dodjemo na vreme gde smo planirali,i onda to podrazumevamo ociscenim putem:sm021:

KoleBGD
27.01.2013, 19:07
Ma ne ljutim se, daleko od toga,ja sam malopre prosao tim putem,sa dva klinca,i nikad taj put nisam smatrao nesto nebezbednim,naravno kada si na planini u tim uslovima,uvek treba biti dodatno oprezan,pogotovo na delu oko jezera.Ali vajlda mi "lokalci" drugacije dozivljavamo te stvari,od nekog sa strane,ali sigurno se mogu sloziti,da bi put trebao bolje da se cisti,valjda smo mi odavde navikli na neke stvari,pa ih i ne primecujemo,nama je vazno da dodjemo na vreme gde smo planirali,i onda to podrazumevamo ociscenim putem:sm021:

Danas je na Torniku bilo dobro, uglavnom sam bio na sestosedu, da nije ovog sr..nje sa putem, mislim da bi cela prica sa ski "centrom" Tornik mogla da ima neku ozbiljnost. Sam put je dobar i vidim da je asfalt nov, imaju bankine prema jezeru, jedino ovo sa ciscenjem ostavlja loš utisak..........

jopopo
27.01.2013, 21:11
@HEROES
Vidi, treba pričati o tome, to je nemar i neodgovornost i neko treba da bude odgovoran i da bude kažnjavan i smenjivan. Ne zanima me šta je po sredi, uslovi postoje, resursi takođe, ne postoji neko ko upravlja time! Svako štrajkuje za svakojake gluposti a skijaši ćute i trpe pod geslom "dobro je i ovo da imamo". Ne ide tako, složićeš se?

@KoleBGD
Pa nema veze oprema koliko kvalitet guma i iskustvo vozača, kod nas se svo iskustvo vozača svodi na gradsku vožnju i 10 dana pod snegom. Izlazio sam ja Ladom Samarom pre 20 godina na Kopaonik i Brezovicu, bez ikakve opreme po snežnom i zavejanom kolovozu ali takva situacija sada ne sme da se dešava. Postoje svi uslovi za održavanje. Generalno ljudi ne znaju da voze i plaše se svih ostalih uslova koji su različiti od idealnih ali to nije tema.

KoleBGD
27.01.2013, 21:27
@HEROES
Vidi, treba pričati o tome, to je nemar i neodgovornost i neko treba da bude odgovoran i da bude kažnjavan i smenjivan. Ne zanima me šta je po sredi, uslovi postoje, resursi takođe, ne postoji neko ko upravlja time! Svako štrajkuje za svakojake gluposti a skijaši ćute i trpe pod geslom "dobro je i ovo da imamo". Ne ide tako, složićeš se?

@KoleBGD
Pa nema veze oprema koliko kvalitet guma i iskustvo vozača, kod nas se svo iskustvo vozača svodi na gradsku vožnju i 10 dana pod snegom. Izlazio sam ja Ladom Samarom pre 20 godina na Kopaonik i Brezovicu, bez ikakve opreme po snežnom i zavejanom kolovozu ali takva situacija sada ne sme da se dešava. Postoje svi uslovi za održavanje. Generalno ljudi ne znaju da voze i plaše se svih ostalih uslova koji su različiti od idealnih ali to nije tema.

Ma vidi, meni je najveća enigma to što je put do Tornika dobar, asfalt je nov. Razumeo bi da je neki krš put, sa kraterima, onda ti je još bolje da malo napada sneg i to izravna.....inače deonica je "smešna" za vozila koja se bave čišćenjem puta, dovoljno je da prođe jednom dnevno i da naspe so i to je to.....
što se tiče umeća vožnje, na snegu i ledu nikad dosta istog, međutim ako imaš sve što postoji, to dosta olakšava samu vožnju. Opet, kod nas ljudi voze sa polovnim zimskim, sa 2 zimske, pa i sa letnjim gumama zimi. Tu ti ne pomaže iskustvo, pa i da si reinkarnacija Sene i Fanđa istovremeno..........

Da ne idemo u off, Tornik nije loš, put je katastrofa (ne održava se) i za to bi neko trebalo da odgovara - upravo što je magistralni Zlatibor - Užice odlično očišćen i čak su preterali sa rizlom i solju.......

plecko
28.01.2013, 00:09
bio juče i danas, slikao sam se s "Toletom" ......

Ledeni Finac
28.01.2013, 20:04
Ma vidi, meni je najveća enigma to što je put do Tornika dobar, asfalt je nov. Razumeo bi da je neki krš put, sa kraterima, onda ti je još bolje da malo napada sneg i to izravna.....inače deonica je "smešna" za vozila koja se bave čišćenjem puta, dovoljno je da prođe jednom dnevno i da naspe so i to je to.....
što se tiče umeća vožnje, na snegu i ledu nikad dosta istog, međutim ako imaš sve što postoji, to dosta olakšava samu vožnju. Opet, kod nas ljudi voze sa polovnim zimskim, sa 2 zimske, pa i sa letnjim gumama zimi. Tu ti ne pomaže iskustvo, pa i da si reinkarnacija Sene i Fanđa istovremeno..........

Da ne idemo u off, Tornik nije loš, put je katastrofa (ne održava se) i za to bi neko trebalo da odgovara - upravo što je magistralni Zlatibor - Užice odlično očišćen i čak su preterali sa rizlom i solju.......
Za put treba da odgovara opstina Cajetina, zato sto je opstina zaduzena za ciscenje puta...

Arthas
29.01.2013, 19:57
Danas bio na Torniku evo malo slika...

zoranns
29.01.2013, 21:24
nema zive duse!extra!!

KoleBGD
29.01.2013, 22:03
Wow!!! Steta sto sam morao da juce doputujem nazad u Bgd..........

alexa
30.01.2013, 10:22
Radi li Zmajevac?? Koliko ima snega na njoj, ne bi da krpim skije!

Arthas
30.01.2013, 18:40
Radi li Zmajevac?? Koliko ima snega na njoj, ne bi da krpim skije!
Pozdrav,
Ovih dana skijam na Torniku i skijanje je extra !! Sto se tice Zmajevca, u funkciji je. Na njemu ,po mojoj proceni, ima bar pola metra utabanog snega. Tako da.. sta cekas?! :D

Misk0
30.01.2013, 20:29
Radi li Zmajevac?? Koliko ima snega na njoj, ne bi da krpim skije!


uspomena sa Zmajevca, iz marta 1993. ili 1994, jos me boli kad se setim

HEROES
30.01.2013, 22:12
Radi li Zmajevac?? Koliko ima snega na njoj, ne bi da krpim skije!
Nije za tebe Zmajevac...;)

KoleBGD
31.01.2013, 10:38
Pozdrav!

Ima li neko info kako je danas na Torniku i isplati li se doci za vikend (koliko sad ima snega) ? Vidim da ce od danas biti dobro iznad nule (do 7 stepeni iznad).......a snega ni na vidiku

HEROES
31.01.2013, 13:00
Na Torniku je danas odlicno,staze drze bez obzira na plus,jedino je donji deo Cigote malo popustio,ali snega ima vise nego dovoljno.

KoleBGD
31.01.2013, 13:11
Na Torniku je danas odlicno,staze drze bez obzira na plus,jedino je donji deo Cigote malo popustio,ali snega ima vise nego dovoljno.
Pa to me i brine, gledao sam prognozu i za vikend ce biti dosta toplo (do 9 stepeni). Sad, pitanje je da li ovo stanje na stazi moze da izdrzi i vikend.........

HEROES
31.01.2013, 14:11
Na prognozi uvek racunaj 1-2 stepena nizu temperaturu za Tornik,i to za podnozje,a ako ne duva jugo,veca temperatura nije problem,kao na primer danas.Za vikend ce sigurno biti dovoljno snega,pa i duze vreme ako bude plus,za to nemoj da brines,pitanje je samo da li ce sneg biti vlazan kao juce,ili kao sto je danas, da "drzi",sto bi se reklo.

alexa
31.01.2013, 20:02
Ajde malo sjasi! Svaki moj post ima uvredljiv odgovor sa tvoje strane! Koji je tvoj problem??!!! Zamolio bih te da ti ne odgovaras na moja pitanja! H V A L A

KoleBGD
31.01.2013, 22:06
Na prognozi uvek racunaj 1-2 stepena nizu temperaturu za Tornik,i to za podnozje,a ako ne duva jugo,veca temperatura nije problem,kao na primer danas.Za vikend ce sigurno biti dovoljno snega,pa i duze vreme ako bude plus,za to nemoj da brines,pitanje je samo da li ce sneg biti vlazan kao juce,ili kao sto je danas, da "drzi",sto bi se reklo.

Stigoh u UE, nadam se da ce do utorka biti dovoljno snega.......molim reci neki info za ski pas: postoji li cetvorodnevni (za dvoje) ? Imaju li obicaj da daju popust ili sl ?

HEROES
31.01.2013, 22:50
Postoji cetvorodnevni,sada je cena za jednu osobu 4280 din,za popust nisam cuo,ali gotovo sam siguran da ne postoji.

KoleBGD
01.02.2013, 19:37
Postoji cetvorodnevni,sada je cena za jednu osobu 4280 din,za popust nisam cuo,ali gotovo sam siguran da ne postoji.

Pozdrav!

Danas odskijao na Torniku, sa suprugom smo uzeli 2 ski pasa za 4 dana, kao porodica, cena nesto iznad 8 000 din (mislim da je 8 140). To je nesto kao porodicni popust.......inace, nadam se da ce sutra staza da izdrzi, danas je u dnu sve bukvalno otopljeno, cujem da ce sutra biti dobro u plusu.....

plecko
03.02.2013, 14:30
bio juče i danas, slikao sam se s "Toletom" ......

evo da Vam pokažem "Toleta" (grdosija od psa).... ovaj jede 2kg mesa na dan a kažu konobari da ima samo 14 meseci....

Tadija_91
03.02.2013, 14:37
Ima 14, meseci, prosle godine u ovo vreme je bio stene, probacu da nadjem neku sliku sa njim, mislim da imam :)
Divan pas

jopopo
03.02.2013, 21:39
Ima 14, meseci, prosle godine u ovo vreme je bio stene, probacu da nadjem neku sliku sa njim, mislim da imam :)
Divan pas
Jeste, i @macak011 i mojoj deci je hteo da mazne palačinke pošto smo jeli napolju :) Bio je baš "balavo" štene :)

Grimani
03.02.2013, 23:27
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/420643_2765881381564_502888516_n.jpg
Mart prosle godine

plecko
04.02.2013, 22:42
februar 2012.

Tadija_91
04.02.2013, 23:19
Ja je ne nadjoh, al Grimani i plecko jesu :thumbup:

plecko
05.02.2013, 20:12
http://i1095.photobucket.com/albums/i465/djenka79/20120522_114512.jpg


http://i1095.photobucket.com/albums/i465/djenka79/20120521_120354.jpg

Mapa novih staza i slika sa terena
šta bi s ovim novim stazama, jesu li oni uopšte krenuli da krče tu šumu ?

boypet80
06.02.2013, 17:14
Jel neko skijao danas,juce?
U kakvom su stanju staze?

Arthas
06.02.2013, 17:46
Jel neko skijao danas,juce?
U kakvom su stanju staze?
Pozdrav,
Ovih dana sam na Zatiboru, ponekad svratim na skijanje do Tornika. Juce su staze bile odlicne, bilo je malo ljudi tako da su dosta drzale! Pred kraj je samo bilo malo leda i hupsera, al' vecinu dana je bilo extra! :) Mozes da vidis neke slike koje sam neki dan izbacio na forum ;)

Dogac
07.02.2013, 17:13
Ja sam bio u utorak. Staze su ceo dan bile odlične iako je u dnu bilo +8. Sneg jeste "omekšao" ali nigde nije progledalo. Zmajevac neverovatno dobar ceo dan! Tvrd i odlično pripremljen. "Banana" takođe. Ja sam prezadovoljan.

Ledeni Finac
08.02.2013, 15:30
šta bi s ovim novim stazama, jesu li oni uopšte krenuli da krče tu šumu ?
Po onome sto sam cuo trebalo bi da izgradnja novih staza i instalacija krene na prolece ove godine. :) Znaci sledece godine moramo opet dolaziti da isprobamo te inovacije! :D

Arthas
08.02.2013, 15:34
Po onome sto sam cuo trebalo bi da izgradnja novih staza i instalacija krene na prolece ove godine. :) Znaci sledece godine moramo opet dolaziti da isprobamo te inovacije! :D
Cuo sam pricu o nekom cetvorosedu koji bi trebalo da se izgradi na Torniku, da ne znas nesto mozda o tome? :)

Ledeni Finac
08.02.2013, 15:37
Cuo sam pricu o nekom cetvorosedu koji bi trebalo da se izgradi na Torniku, da ne znas nesto mozda o tome? :)
Da, nesto sam i ja cuo o tome. Valjda bi trebalo da jedna od novih instalacija bude i taj cetvorosed, kako negde cuh, trebalo bi da bude negde blizu Zmajevca. :D

plecko
08.02.2013, 22:53
I jos da kazem da se umesto sidra bandera planira cetvorosed,a sidro bi najverovatnije islo ,negde na ovu zelenu stazu sto pise Zlatibor,ali o tome kada budem imao vise informacija,
pa evo "Heroj" je pisao o ovome proletos, pa da vidimo dali je došao do neke nove informacije....

tatlii
08.02.2013, 23:22
Je l' skijao neko danas, kakve su staze?

Ledeni Finac
09.02.2013, 20:01
Je l' skijao neko danas, kakve su staze?
Juce nisam skijao, al danas jesam! I mogu da ti kazem da su staze bile dobre uprkos snegu koji je ceo dan padao. Bilo je i magle al ne dovoljno da mi ugrozi uzitak! :D Sutra bi trebalo da bude vedrije, tako da nece biti magle ;)

plecko
10.02.2013, 10:02
U ski centru Tornik na Zlatiboru planirano je postavljanje četvorosedne žičare umesto ski lifta Bandera, koji će biti izmešten na lokaciju Stankova ravan. Na ovoj lokaciji su planirane i nove staze, a biće proširen i sistem za veštačko osnežavanje. Ski centar će u naredne dve godie biti bogatiji za još jedan ski lift tipa sidro.

U ovom centru planirano je proširenje letnjih sadržaja, tako da će uz postojeći tjubing biti izgrađen gym park, bob na šinama, veštačka stena, ali i fun park
http://www.skijalistasrbije.rs/sr/planirane-investicije-u-ski-centrima-za-201314
Veći deo instalacije za novi četvorosed "Bandera" bi bio prenet sa Kopaonika od sadašnjeg četvoroseda Mali Karaman.

Bax
11.02.2013, 20:07
Skijao sam ja za vikend, losija priprema staza u odnosu na proslu godinu.
Al dobro par sati bude zanimljivo, taman da se malo razgiba covek.

Ledeni Finac
12.02.2013, 17:47
Izvol'te , veliki-mali Tole! :yay:

Ledeni Finac
12.02.2013, 17:53
Skijao sam ja za vikend, losija priprema staza u odnosu na proslu godinu.
Al dobro par sati bude zanimljivo, taman da se malo razgiba covek.
Trebao si da dodjes kada je manje ljudi, npr. radnim danom. Tad ima manje ljudi tako da su staze mnogo ocuvanije. Mislim da to nije krivica skijalista nego kada je mnogo ljudi staza sama od sebe postane nepodnosljiva. :) Vozi radnim danom, kada nema drugih da nam unistavaju stazu :D

Bax
12.02.2013, 17:58
Znam sve sto pricas, doduse i prosle godine sam dolazio vikendima, svakako ima veze i sa brijem skijasa.
Sad zameram na vecoj kolicini leda koja je bila na stazama, toga nije bilo prosle godine.
Prosle godine u par navrata, pred kraj sezone, bilo je perfektno stanje.

CrazyKong
13.02.2013, 11:13
Klocina leda je proporcionalna kolicini vestackog snega, tako da kako ove godine slabije stojimo sa prirodnim, normalno je da su staze "ledenije"

acikus
15.02.2013, 18:10
zna li neko kakvo je stanje na stazama bilo juce, danas i cemu moze da se nada sutra i prekosutra ????

vlastem
15.02.2013, 18:18
Ja sam video samo na kamerama da je bila magla ceo dan..
Neka javi neko ako je bio danas, i mene zanima vredi li ići sutra ili prekosutra..

lecko
15.02.2013, 19:55
Evo da se ja javim.

danas sam skijao, magla je bila skoro celog dana - u drugoj polovini se nesto malo razbistrilo oko podnozja. Tornik je celo vreme bio u magli.

Snega za skijanje ima a o kvalitetu ne bih - nisam neki strucnjak za isti pogotovu ako je ta informacija potrebna zahtevnim skijasima.

Uglavnom, laicki, mekan, ne mnogo brz. Tokom dana se posebno opustio jer je temperatura oko nule.

Nema puno ljudi, bukvalno se ide pravo na zicu.

Za vikend slicno vreme najavljuju, oblaci, nesto slabog snega....

Posto mi je ovo jedino skijanje ove sezone - ja se ne zalim :yay:

Ledeni Finac
15.02.2013, 20:14
zna li neko kakvo je stanje na stazama bilo juce, danas i cemu moze da se nada sutra i prekosutra ????
Danas sam bio na Torniku, staze su bile dobre (malo mekse al dobre) nije bilo dosta guzve. Samo je bilo magle, al sve u svemu moglo je dobro da se vozi :D

Ledeni Finac
15.02.2013, 20:18
Ja sam video samo na kamerama da je bila magla ceo dan..
Neka javi neko ako je bio danas, i mene zanima vredi li ići sutra ili prekosutra..
Pa da ti kazem, jedino sto je tu "lose" je magla. Ostalo je sve bilo ok. Nije bilo guzvi a staze su dobre bile uprkos temperaturi (oko nule), redovan sam na Torniku, tako da idem verovatno i sutra. Nadam se da nece biti magle, a ovo ostalo nista ne bih menjao! :)

amater
16.02.2013, 18:04
Obzirom kakvo je stanje staza poludnevni ski pass je sasvim dovoljan. I to onaj prepodne. Danas oko 14 su staze bile neupotrebljive, guzva ceo dan a kraj dana je upropastila ledena kisa.

Valjda ce sutra biti bolje....

boypet80
17.02.2013, 00:56
Obzirom kakvo je stanje staza poludnevni ski pass je sasvim dovoljan. I to onaj prepodne. Danas oko 14 su staze bile neupotrebljive, guzva ceo dan a kraj dana je upropastila ledena kisa.

Valjda ce sutra biti bolje....

Danas je ispao haos oko 12h zbog guzve na parkingu,toliko je bilo ljudi da su zabranili ulaz unutra.
Pustili su za vikend zice do 16:30,staze su do kraja bile cvrste,ali dosta leda i dosta povredjenih.Magla je bila gusta kao i ovih dana,
Sigurno ce sutra i prekosutra biti dobri uslovi za skijanje,druga polovina dana po obicaju teza,ali staze tesko da ce progledati.

amater
18.02.2013, 19:27
U nedelju nije radio 6sed zbog leda do oko 11h, što je svakako nemar. Znali su da će biti puno ljudi a ledena kiša je počela da pada u subotu. Cenim da su krenuli sa otklanjanjem leda tek u nedelju pred početak rada skijališta.

boypet80
18.02.2013, 22:37
U nedelju nije radio 6sed zbog leda do oko 11h, što je svakako nemar. Znali su da će biti puno ljudi a ledena kiša je počela da pada u subotu. Cenim da su krenuli sa otklanjanjem leda tek u nedelju pred početak rada skijališta.

U ponedeljak je radio do 11h i onda je doslo do "problema" koji su trtajali sve do 16h.A pazi llika lika iz skijalista srbije,mora da im je neki sefg-on se jedini vozi sankama gore dole-pitam ga oko pola 12 kada ce pustiti sestosed,on kaze za nemih 15-ak minuta...oko 13h ga opet pitam,on opet kaze za 15-ak minuta... :sm022:
Ja mu kazem da me ne folira,da mi je to isto rekoa pre 2 sata,a on ce onako nasmejan sa pljugom dok turira sanke : "Moras da mislis pozitivno,da ne gubis optimizam"...! :glavaozid
Posle toga mi je doslo da ga pozovem na pivo,jeste neradnik i zabole ga za skijase isto koliko i sve ostale radnike skijalista srbije na Torniku,ali ovaj ima smisla za humor...
:dziveli:
I da,kada je pocela da se spusta magla koja bi mogla da dovede do zatvaranja staza,ovi dole na sestosedu sto rade prokomentarisali "E ovo je sreca u nesreci"...!
Jebe Lud Zbunjenog!

vlastem
19.02.2013, 08:45
Ja sam bio u nedelju, i nije bila bas velika guzva, kazu da je u subotu bilo katastrofa..
Istina da nisam neki skijas, ali gornji deo staze tornik mi je bio katastrofa tezak za skijanje, sve je bilo tvrdo kao kamen...
Čigota je bila dosta mekša, tako mi se bar čini..

Dogac
20.02.2013, 18:06
Danas je bio raj na Torniku. Odavno ne pamtim bolje skijanje. Bez magle, bez gužve, bez leda i hupsera. Čista 10! Staze tvrde i upeglane, Zmajevac perfektan. Ma nemam reči!

KoleBGD
20.02.2013, 21:56
Pozdrav!

Planiram da dođem za vikend, mada me brine prognoza vremena - vidim da će temperatura da ide čak do 11 stepeni (subota)......koliko ima snega otprilike na stazma ?

amater
20.02.2013, 22:10
obzirom koliko ga je bilo sada za vikend cenim da će ga biti sasvim dovoljno za ovaj sad vikend. pogotovo što je i danas padao i što će da pada ovih dana.

a i prognoze ne moraju uvek da budu tačne ...

Ledeni Finac
21.02.2013, 17:53
Evo malo slika od juce. Bio sam prvi na skijanju! :smoke:

Ledeni Finac
21.02.2013, 17:59
Bio sam juce na skijanju (moze da vidis slike dole) i mogu da ti kazem da ima jedno do pola metra utabanog snega, a bogme na nekim mestima ima i mnogo vise. Mislim da ce biti dobro skijanje za vikend i da temperatura nece mnogo uticati na kvalitet staza.
Samo da bude suncaaaa :yay:

amater
21.02.2013, 23:58
Ekstra slike ....

vlajko19
24.02.2013, 17:52
Kakva je situacija sa parkingom tamo.ima li gde da se ostave kola?

neo031
24.02.2013, 19:47
Postoji veliki parking,i frka za mesto je samo tokom raspusta ili za vreme praznika.Mada,ako dolaziš rano ni tada nije problem da se nađe slobodno mesto.

KoleBGD
24.02.2013, 20:15
Pozdrav!

Danas na Torniku ceo dan lila kiša kao iz kabla! Na moje pitanje da li može da se skija, odgovor nadležnih je bio (tel:031 315-0004): "vidite da pada kiša". Ali kad sam pitao da vrate novac za današnji dan (imao sam ski pas za 3 dana), kažu: "novac ne vraćamo"!
Da apsurd bude veći, žičara se sve vreme vrtela, iako je potpuno besmisleno i nebezbedno da se skija po kiši.........ovo govori o profesionalnosti skijališta Srbije! Ako misle da ovako "razvijaju" ski centar Tornik, bojim se da neće daleko stići - savet smima koji dolaze na Tornik da dobro prouče vremensku prognozu i da budu svesni da imaju posla sa lopovima i jajarama

plecko
25.02.2013, 22:26
pa jel bio još neko sem tebe na Torniku ?

VladimirGM
26.02.2013, 08:33
Bili ovi što ne vraćaju pare :awm2:

KoleBGD
26.02.2013, 16:43
pa jel bio još neko sem tebe na Torniku ?

Da, pre mene sam video par ljudi koji su isto trazili da im vrate novac za taj dan, ali - šipak, dobili su šupalj nos do očiju.........okrenuli kola i otišli.
Doduše, video sam neke ljude na stazi, ali uz onakav pljusak (a može se proveriti preko podataka RHMZ), to je ravno samoubistvu. Najače od svega je da se žičara (šestosed i sidro) non-stop vrtelo, iako niko nije sedeo (da skijališta imaju opravdanje da zadrže novac)....toliko o Torniku i Skijalištima Srbije.......

Ledeni Finac
27.02.2013, 13:06
Pozdrav!

Danas na Torniku ceo dan lila kiša kao iz kabla! Na moje pitanje da li može da se skija, odgovor nadležnih je bio (tel:031 315-0004): "vidite da pada kiša". Ali kad sam pitao da vrate novac za današnji dan (imao sam ski pas za 3 dana), kažu: "novac ne vraćamo"!
Da apsurd bude veći, žičara se sve vreme vrtela, iako je potpuno besmisleno i nebezbedno da se skija po kiši.........ovo govori o profesionalnosti skijališta Srbije! Ako misle da ovako "razvijaju" ski centar Tornik, bojim se da neće daleko stići - savet smima koji dolaze na Tornik da dobro prouče vremensku prognozu i da budu svesni da imaju posla sa lopovima i jajarama
Pozdrav,
Mogu da ti kazem da te delimicno razumem. Bio sam u slicnoj situaciji, ali na kraju je ispalo sve kako treba, bez problema. :)
Znao sam da se takve stvari (vracanje novca i sl.) razmatraju u Beogradu, s tim sam otisao na sajt SS i nasao sam mail komisije koja razmatra predloge, primedbe itd..
Nakon pisanja dobio sam odgovor i problem je bio resen u najkracem mogucem roku :)
Izvoli mail: direkcija@skijalistasrbije.rs - Komisija za razmatranje predloga, primedbi, zalbi.
Nadam se da ces resiti problem! :D

KoleBGD
27.02.2013, 14:43
Pozdrav,
Mogu da ti kazem da te delimicno razumem. Bio sam u slicnoj situaciji, ali na kraju je ispalo sve kako treba, bez problema. :)
Znao sam da se takve stvari (vracanje novca i sl.) razmatraju u Beogradu, s tim sam otisao na sajt SS i nasao sam mail komisije koja razmatra predloge, primedbe itd..
Nakon pisanja dobio sam odgovor i problem je bio resen u najkracem mogucem roku :)
Izvoli mail: direkcija@skijalistasrbije.rs - Komisija za razmatranje predloga, primedbi, zalbi.
Nadam se da ces resiti problem! :D

Pozdrav!

Danas su zvali iz Skijališta Srbije (poslao sam im mail na nekoliko adresa sa sajta) i kažu da će vratiti novac za nedelju. Sve u svemu bili su ljubazni i sad ostaje da se vidi da li će i ispuniti obećanje.........u svakom slučaju potez za pohvalu

macak011
27.02.2013, 15:31
Ja sam se opekao na Torniku cim su ga otvorili - bilo 80cm ali tad nisu znali da tabaju staze, pa je skijanje bilo pa skoro nemoguce zbog broja I velicine kamenja I u jednom trenutku niko vise nije skijao, a neki trazili lovu nazad I bili besni jer su unistili skije - I ja omlatio svoje. Posle toga, lova nije vracena naravno, a sutradan, za nauk : uzmes kartu za jednu voznju, spustis se jednom, vidis jel cemu, ako jeste, uzmes dnevni skipass, ako nije, cao-zdravo.. :D

Ovo sa vracanjem love je super ako prodje :)

Ledeni Finac
27.02.2013, 17:24
Eto vidis, samo da sagledas situaciju kao stari lisac xD
Siguran sam da ce sve ispasti kako treba, u mom slucaju bili su i veoma ljubazni a bogme i ekspresni. Tako da nema potrebe da brines! :smoke:

disq
27.02.2013, 18:53
KoleBGD,
posto sam i ja fasovao istu tu nedelju ispale skijanja na Torniku,
aj molim te objasni sta si ovima pisao(fotka ski pasa ili sta) da im i ja posaljem pa mi mozda isto vrate novce..
Fala.

neo031
28.02.2013, 09:41
Ako je neko danas na Torniku,evo šta će ga sačekati:

MEĐUNARODNA FIS TRKA

TORNIK, ZLATIBOR
SLALOM ŽENE I MUŠKARCI
28. FEB - 1. MART 2013.

Vreme je lepo i sunčano,još i ako su staze dobre samo da poželiš da si gore :sm021:

KoleBGD
28.02.2013, 11:19
KoleBGD,
posto sam i ja fasovao istu tu nedelju ispale skijanja na Torniku,
aj molim te objasni sta si ovima pisao(fotka ski pasa ili sta) da im i ja posaljem pa mi mozda isto vrate novce..
Fala.

Pozdrav!

Pisao sam na sve adrese sa sajta: http://www.skijalistasrbije.rs/sr/kontakt

Napisao sve sto i na forumu: da je padala kisa, hteo da vratim ski pas i da su zaposleni to odbili.

Vidi, s obzirom da je kompjuterski sistem koriscenja karata, on konstatuje da li si skijao tog dana (ski pas je na ime), mene su proverili i videli da se nisam skijao.

Inace, jos uvek me niko nije kontaktirao za povracaj novca.........videcemo

Ledeni Finac
03.03.2013, 17:48
Tornik danas, bozanstven dan! :yay:

Ledeni Finac
03.03.2013, 17:51
Uooopaaa ima jos! :sm021:

Chaki
04.03.2013, 08:05
Hoće ostati nešto snega za sledeći vikend posle ovog otopljenja? Nakanio sam se otići, ali mi prognoze be deluju sjajno...:rolleyes:

Kada je oprema u pitanju, jel bolje uzimati na Torniku ili u centru? Konkretno, skije me zanimaju... I kako se kreću cene za vikend varijantu?

Ledeni Finac
04.03.2013, 14:32
Danas jos bolje skijanje nego juce. Manje ljudi, staze izvanredne, na vrhu -2, ATOMIC promocija novih modela za 2014. Ja probao NOMADA,odlican 5. Samo malo kod polaza zicare i sidra K.Plandiste popustilo. Na Zmajevcu i Torniku bice jos dobrog skijanja. :-)

SnowBeliever
04.03.2013, 15:41
E to isto pitanje i mene muci...i ja bi dosao sledeci vikend, znaci za sada ima snega....super. ne moze valjda bas za nedwlju dana da ispari...

Kiza_skija
04.03.2013, 17:05
Predobre slike! Tornik!
Uh kako bi se sad katapultirao iz kancelarije na Tornik :-) jeste pocetak radne nedelje, ali rado bih na produzeni vikend i skijanje...

Dogac
04.03.2013, 22:06
Zmajevac je danas bio idealan. Probao sam Atomic D2 redster, Edge i ST model, slalomske. Mogu odmah da skinem ovaj Elan SL race i da ga zapalim. Vrištao sam od uzbuđenja dok sam ih vozio.

HEROES
10.03.2013, 15:19
Prica se da je danas zadnji dan sezone na Torniku,ako je to istina,sta da radimo mi sa sezonskim kartama,s`obzirom da sezona zvanicno traje do 24 Marta,a najavljuje se neki sneg i minus sredinom sedmice,ako tako bude ,kako kaze prognoza,a zvanicno bude prestao sa radom ski centar ove sezone,hoce li biti vracanja nekih para ili sta?...molim zaposlene u ski centru Tornik,a pisu na ovom forumu,da mi lepo odgovore.

Dogac
10.03.2013, 19:04
Isto se i ja pitam. Meni ostalo 5 dana na 10-dnevnom pass-u.

HEROES
10.03.2013, 19:25
Ako postoje uslovi za skijanje do 24 Marta,onda im nema druge nego da rade,doduse ova informacija da se danas zavrsava sezona,nije sigurna,ali ne dao im bog da bude jedno nekoliko dana dobrih uslova za skijanje, a oni da ne rade....

plecko
11.03.2013, 09:38
Zmajevac je danas bio idealan. Probao sam Atomic D2 redster
jel ove ?

http://www.atomic.com/en-US/Products/Alpine/Ski/Race/REDSTER_D2_SL_RED/AA0024524.aspx?filter=

Dogac
11.03.2013, 10:29
Jeste, samo ne mogu sad da se setim šare. Momci iz Beosporta rekoše da su modeli za narednu sezonu i još ih nema u prodaji. Pošto mi je taj D2 baš skup, pucam na EDGE koji je isto fenomenalna skija.

Gledam sad kamere, sedešnica radi mada nema nikoga već 10 minuta. :)

P.S. evo ih za 2014, jedva nađoh:

http://store.ornellosport.com/index.php?main_page=product_info&cPath=118_119&products_id=1227

Vukasin98
11.03.2013, 20:19
Interesuje me da li ce biti skijanja za vikend (16., 17.03) ako neko zna neka javlja!

KoleBGD
12.03.2013, 11:19
Pozdrav!

Skijalista Srbije ODBILA da mi vrate novac - i to posle SILNOG zamajavanja, zavlacenja i desetak mailova, kao i desetak telefonskih razgovora (sve u fazonu: izvinite, vraticemo vam, jako nam je zao i sl.)!
Toliko o razvoju tzv. "Turizma" na Zlatiboru i u Srbiji......znaci ubuduce pamet u glavu i oprez kad imate bilo kakva posla sa jajarama/vatarošima.....mene Tornik nece vise videti, a ni skijalista u Srbiji. Usput, evo maila koji sam jutros dobio (ime sam morao da precrtam):

Poštovani,



Povodom Vašeg zahteva broj 17## od dana 11.03.2013. godine, za povraćaj sredstava, obaveštavamo Vas da nema osnova za povraćaj novca.

Dana 22.,23.,24.,25. 02.2013. godine, sve instalacije u Ski centru ,, Tornik’’ su radile i skijanje se odvijalo normalno, što potvrdjuje i takmičenje u slalomu i veleslalomu, koje je organizovao skijaški klub Zlatar iz Nove Varoši, na kome je učestvovalo više od 100 učesnika.



S poštovanjem,



M#### K#####
Saradnik za ######

SnowBeliever
12.03.2013, 13:08
Cekaj ne razumem koje je tvoje pitanje i molba bila upucena njima....evo i ja sad zbunjen mozda bi za vikend otisli do tornika, gkedam kamere radi sedeznica, ali ne vidim da se niko njome vozi...jel skijao neko skoro...jel vredi dolaziti za vikend

KoleBGD
12.03.2013, 16:21
Cekaj ne razumem koje je tvoje pitanje i molba bila upucena njima....evo i ja sad zbunjen mozda bi za vikend otisli do tornika, gkedam kamere radi sedeznica, ali ne vidim da se niko njome vozi...jel skijao neko skoro...jel vredi dolaziti za vikend

Trazio sam da mi vrate novac za deo ski pasa a iz razloga sto je padala kisa celog dana - pogledaj malo temu unazad.....inace to sto radi zicara nema blage veze, oni ce da je puste da se vrti i leti, samo da drpe lovu za ski pas

Vukasin98
12.03.2013, 17:11
Pa znaci moze da se skija za vikend?

macak011
12.03.2013, 18:06
Pa znaci moze da se skija za vikend?

To druze ne moze niko da ti kaze sa sigurnoscu. :dontknow:

Danas je utorak, a do subote moze svasta da se desi - padne kisa, zaduva jugo i cao-zdravo. A opet, moze da naidje talas hladnog vazduha, da bude -10 C i da bude vrhunsko skijanje za vikend.. :ok:

Nemoj da se ljutis ali moras malo i sam da pratis vremensku prognozu...

http://www.weather2umbrella.com/sr/vremenska-prognoza-zlatibor/eta2/1/1938267/0/3h



..da pratis kamere - da li ima skijasa na zici ili ne...

http://www.skijalistasrbije.rs/sr/web-kamere-tornik



..i na kraju da okrenes telefonom Skijalista Srbije na Zlatiboru i pitas:

Kontakt ski centra Tornik (informacije o stazama i instalacijama)
tel: + 381 (31) 315-0004
tel: + 381 (31) 315-0005
http://www.skijalistasrbije.rs/sr/vazni-telefoni-1

E sad, posto sam malo pratio vremensku prognozu, sneg bi trebalo da pocne da pada u cetvrtak na petak noc, ceo petak, a u subotu razvedravanje. Bice oko -3C ili manje, do -8C, u subotu.. ako se progonoza ostvari bar delimicno, bice skijanja i to dobrog... :ski:

Vukasin98
12.03.2013, 20:16
Pa pratim ali sto ti kazes vreme niko ne moze 100% da predvidi.Nisam se ni naljutio u svakom slucaju si mi mnogo pomogao.Hvala!

Simke877
13.03.2013, 14:22
E moj Kole, od koga ti očekuješ da ti vrate pare. Pre bi ti dali bubreg nego pare. od 16.2. do 24.2. ali nikako da stignem da ispisem izveštaj. Sad ću se potruditi da bude iscrpan. Snega je bilo na Torniku ceo period, ali ga nije bilo samo na Torniku i Zlatiboru, već i po kolovozu. Dok se sam ne otopi put nije diran, a i zašto bi. Rizlo je bilo, ali je to slabo pomoglo. Najtužnije od svega je onaj deo puta od ribničkog puta pa do žice, koji po tabli na skretanju ima 1.6 km. Taj put nijedan dan nije bio očišćen, a što je još gore ugazi se sneg pa bude onaj tanki klizavi sloj tako da je tu moralo da se vozi ko po jajima. Čak su 2 šampiona jedan dan došli sa letnjim gumama, a ja u sendviču između njih. Naplaćuju ski pass za 3 staze 7 dana 7000 dinara, što je po meni bezobrazno, a o naplaćivanju parkinga je suvišno trošiti reči. Žica nije radila čini mi se 19.2 ceo dan, a bilo je još dana pomalo. 18.2 valjda isto nije radila, tad nisam bio na stazi. Čekali su elektroničare sa Kopa, pošto svoje nemaju. Sva "sreća" da je Srbija mala pa su došli isti dan :sm022::glavaozid Dolazim 24.2. kiša pljušti oni pustili decu da se takmiče, treba neko da izgine ali to njima nije bitno, bitno je da su oni napisali da je tad bilo takmičenje. Hoću da podnesem zahtev za refundaciju, kaže pa samo malo pada kiša skijalište radi, reko dobro onda hoću kad nije žica radila, kaže pa trebali ste taj dan. Umesto da sačekam kraj zimovanja pa da podnese za dane za koje nije radila žica ja po njima treba svaki dan da piskaram zahtev i da gubim vreme na to. To je bilo tad skijališta mi nisu ni odgovorila i ne treba, više me neće videti. Staze pripremljene katastrofa. Vikend oko sretenja je bilo odlično, iako je bila gužva, nakon toga radni dani su bili solidni, ali su se staze polako trošile i kada smo pomislili u petak da će zbog vikendaša srediti staze čeka nas neprijatno iznenađenje. Bilo je više mučenje nego skijanje. Vreme je samo jedan dan bilo baš lepo sunčano ostali dani manje više magla, ali to nemogu njih da krivim, šta da se radi :) Posebna priča su ljudi. Nije mi jasno da neko ko tek počinje da uči ode na malo težu crvenu stazu pa em je opasnost za sebe em za druge, a bilo je i onih koji su plužili po zmajevcu. Takođe skidam kapu ocu koji stoji na sred staze i daje svom detetu instrukciju. Do incidenta je moglo da dođe i kada su radnici na sidru izjavili da škole imaju prednost pošto one plaćaju skijalištima zakup. Pa zemljače ja platim ski pass to je vrsta zakupa, ali dobro posle su se unormalili. U svakom slučaju preskup ski pass za ono što pruža, po rečima ljudi na Zlatiboru nikad gora sezona iako oni lažiraju podatke pa se hvale nekim rekordima, ali dobro, slepac kad progleda daleko vidi.
Poz Skijalištima i svaka čast na ažurnosti.;)

Boogieman
13.03.2013, 16:32
Vidim da ljudi prate webcam na Torniku,koji izgleda sablasno.Posto sam juce od 11h,bio gore i SKIJAO,uzivo je jos i sablasnije.
Ukupno skijasa - bukvalno za ceo dan - DVA./neki Bosanac i ja/
SVE staze su radile i bile prohodne,s tim da nisu bile tabane,ali dosta tvrdje nego u subotu,i sa tu i tamo velikim ostrvima zemlje/trave./kao skijanje pre 20godina na Torniku/Dno Cigote kod setoseda je prica za sebe,uska smesa zemlje,snega i v.djubriva ali prohodnna.
Ne mogu nista da kazem protiv SS,radili su ceo dan efikasno i isplativp kao zelezara Smederevo./da Tornik drzi privatnik...verovatno bi mi propalo 10/s/...Posle 14h Bosanac ode i ostadoh samo ja - dve zice rade samo zbog mene.

SSovci ocekuju sneg za vikend,i nadaju se da ce izgurati do 25.3.
P.s.Imam i slike,ali su teski hardcore,i ne bih da vam poremetim zeludac.

vlastem
14.03.2013, 11:55
Jel se to meni cini, ili ovo pada sneg gore?

http://www.skijalistasrbije.rs/sr/web-kamere-tornik

Dogac
14.03.2013, 12:15
Pada na vrhu...dole kiša izgleda.

macak011
14.03.2013, 12:24
Ne, pada i dole ali zbog vlage na tlu i visoke temp se za sada jos ne zadrzava...

Slika iz decijeg parka je matora vise od pola sata..

Dogac
14.03.2013, 13:01
Pa vidim ovde u UE da magistralom prolaze kola pod snegom :)

Po prognozi će u subotu biti idealan dan za skijanje.

jopopo
14.03.2013, 13:27
Ne, pada i dole ali zbog vlage na tlu i visoke temp se za sada jos ne zadrzava...

Slika iz decijeg parka je matora vise od pola sata..
A žica stoji? Znači ne rade staze?

macak011
14.03.2013, 15:29
da, zica ladno stoji! Pa valjda ce da proradi, zabeleo se i deciji park...

Vukasin98
14.03.2013, 15:56
Znaci vidimo se za vikend drugari :)

macak011
15.03.2013, 09:19
Potpuno mi je neverovatno da zica na Torniku NE RADI, a sve je belo, cak i deciji park! Koji je to javasluk, sad kad se zaradjuje lova njih nema, a kad nema skijanja zbog kise ili nedostatka snega, onda se vrti zica u prazno i ne vracaju pare za neiskoriscen ski pass. Pa jel moguce? Sramota.

Ajde vi iz SS sto citate ove nase redove, uradite nesto, krv pustam da ce skijaliste biti prepuno za vikend..

-8 je trenutno, gde su topovi? Ajde SS, za sta vas placamo?

macak011
15.03.2013, 09:33
Jel zna neko koliko ima snega na stazama, jel imaju bar 15-20 zaostalog i utabanog, posto je napadalo jos 12cm u ovom trenutku? U tom slucaju cak i tabaci mogu vec da izadju na stazu, BEZ angazovanja topova. Alo bre SS, sta radite vi, cemu sluzite? Zica jos stoji, pustite bar off rajdere na Zmajevac :D :D

Na stranu info sa vaseg sajta gde pise da su zice U FUNKCIJI, ukljucujuci sestoguz jos od 9h... :dontknow: :sm006:
Tornik Šestosed 3 000 09:00 - 16:00 v

http://www.skijalistasrbije.rs/sr/prohodnost-staza-i-rad-zicara-tornik

P.S. pojavili se tragovi tabaca na kameri, nisam ga video ali tragove upravo gledam!! :yay:

BRAVO SS!

SnowBeliever
15.03.2013, 09:49
ladno ne radi zica stvarno...a snega ima dovoljno, vreme totalno optimalno, nema magle, sve ok...u cemu je problem onda...

macak011
15.03.2013, 09:56
malo snega na stazama, verovatno im frka da izadju sa tabacem. Treba im 35cm, ako ima 10cm zaostalog, napadalo 12, treba mu jos desetak - top ili odozgo - sneg trenutno veje. Ja sam pre 5 minuta video tragove tabaca pored vizitor centra na kameri, a prosla je i ekipa na sankama posle toga, dok su dva SSovca bila kod predzadnjeg stuba i nesto mahala nekome... Dakle, aktivnost postoji, sneg veje, ako ne vrlo brzo, onda kasnije danas, najkasnije sutra ujutru bi trebalo da skijanja bude - AKO nije neka havarija sa pogonom, pu pu daleko bilo...

macak011
15.03.2013, 10:28
prilicna aktivnost na predzadnjem stubu 6seda, neka ozbiljnija intervencija..

P.S. postaje ozbiljnije, sad ih je trojica... :(

vlastem
15.03.2013, 10:47
Sad i ja gledam, jos su gore...
Nije mi jasno da ovi sa ss ne obaveštavaju na sajtu šta se dešava.. Po njima sve radi...

macak011
15.03.2013, 10:54
ma koji sajt SS, to ti je ko izlog Kluza pre 20 godina, menja se samo kad misevi pojedu stvari...

P.S. Skinuli su strunjace oko stuba? VErovartno da pridju nekim elektro instalacijama - kakva je signalizacija u stubu, jel zna neko, sta ima od struje/eektronike unutra? Ima li sta ili je samo mehanika???

jopopo
15.03.2013, 11:05
Možda niko nije kupio ski-pas za danas pa nema potrebe da vrte u prazno :)

macak011
15.03.2013, 12:13
evo, pustaju 6sed..

Dogac
15.03.2013, 12:20
Plašim se da je tih 12 cm jako malo. Ovako je bilo u utorak:

macak011
15.03.2013, 12:26
hahahahahaha! Super :D
Letnji sadrzaj na Torniku... :sm011:

Dogac
15.03.2013, 12:32
Radi žica! Pustiše je na 3 sec :)

Vukasin98
15.03.2013, 13:32
Kakve su prognoze za vikend ima li sta od skijanja?
Stvarno nece biti korektno ako zica ne bude radila za vikend i ako ne srede staze!!!

macak011
15.03.2013, 15:01
Ovako, Tornik ima velike probleme sa ledom na zici - nocas je padala ledena kisa u kombinaciji sa snegom - u donjem delu centra do ambulantne bukvalno teku potoci, a zica i stubovi su okovani ledom, te je usled toga nastao problem sa zicom. Tabaci su spremni za drugu i trecu smenu, pa SS ocekuje da ce skijaliste punom parom krenuti sutra ujutru. Pokusali su i danas da osposobe deo skijalista ali prosto nije bilo sanse...

Dakle, @Vukasin98 velike su sanse da sutra skijaliste radi... bravo za SS u svakom slucaju... :yay:

Uostalom, videli ste fotke od utorka, carski, hehe :sm011:

Dogac
15.03.2013, 15:13
Ako ujutro bude radilo stvarno su se domaćinski potrudili.

macak011
15.03.2013, 15:20
Ovo je proverena info.

Naravno potvrda 100% ne moze se dobiti nikada, ko zna sta noc nosi, ali to je ideja i ide se ka tome, svaka cast za SS u ovom slucaju, zaista - nije mi ni na kraj pameti bilo da je led okovao zice.... Lep vikend svima na Torniku, ja cu biti na Kopu u to vreme... :)

Dogac
15.03.2013, 15:48
Za Kop nema zime :)

Brine me samo taj donji deo na Torniku...tu uvek prvo puca. Mada, Zmajevac i gornja staza sa "bananom" se može voziti ceo dan.

macak011
15.03.2013, 15:58
evo sta kaze KOP MANIA u temi o Kopu:


Evo izveštaj.
Duboka 1 i Duboka 2 nisu radile do jedno 10h, dok pančić express nije radio do jedno 13h
Razlog su zaledjeni stubovi, točkovi, korpe..
Staze jako tvrde, sa dosta ledenih površina. Karaman greben krcat :) Vozio sam ledenice koje su odlične, gvozdac nije baš nešto bio dobar.

Toliko o tome sta muci SS na Torniku - ista prica...

macak011
15.03.2013, 16:35
Jos novosti: zica ce biti kompletno odledjena za sat-dva, a oba tabaca krecu na tabanje otprilike tada. Topovi rade od prosle noci BEZ PREKIDA, trenutno -8! Pozz za Tornik/SS, svaka cast momci! :ok:

Dogac
15.03.2013, 18:03
Odlične vesti! Hvala, Mačak.

Vukasin98
15.03.2013, 22:17
Ja sam na Zlatiboru sutra idemo na stazu pa cemo videti sta jutro nosi i u svakom slucaju javljam stanje sutra :)

macak011
16.03.2013, 01:43
ajde, ja sam upravo na Kopu, ovde -13

macak011
16.03.2013, 01:43
Odlične vesti! Hvala, Mačak.

Veliko hvala drugarima iz SS/Tornik :sm018:

Vukasin98
16.03.2013, 16:22
Sestosed i sidro kod zmajevca rade povremeno je padao sneg a sunce se pojavljivalo na trenutke sve u svemu dan je bio lep za skijanje.Staza ce raditi i sutra pa ko moze neka dodje. :)

Ledeni Finac
16.03.2013, 19:43
Danas solidno skijanje na Torniku. Puno snega, i prirodnog i vestackog, temperatura u minusu. Sve u svemu bice izgleda jos lepog skijanja na nasoj najblizoj i najlepsoj planini. :ski:

macak011
16.03.2013, 20:17
Nego, nego, pratim Tornik, svaka cast za vestaka I pripremu staza, vanserijski za jedan dan - od onih livada sa fotke od utorka, do skijanja - cista desetka za ekipu sa Tornika! :D

Grimani
17.03.2013, 06:49
koliko je renta samo skija na Torniku? Ima li sta dobro da se rentira? nismo uspeli da spakujemo skije nazalost tako da smo u nezavidnoj poziciji danas.

Dogac
17.03.2013, 19:02
Au, danas staze čista 10! Gužve je bilo, ali staze drže. Zmajevac tvrd kao beton :)

macak011
22.03.2013, 10:22
OFFTOPIC:
znam da ovde ima dosta predstavnika SS sa Tornika koji citaju i prate ovu temu, pa evo vam malo teme za razmisljanje o novim projektima, evo pogledajte malo ovaj sajt:

http://www.snowflex.com/

firma se zove BRITON Engineering Developments, bave se instalacijom kompletnih mini ski centara/parkova koji su otvoreni 365 dana u godini, a otprilike je cena sledeca, ima na ovom linku:
http://www.snowflex.co.uk/approximatecosts.asp

Ovo je nesto sto sam predlagao na SS sajtu i ovde jos prosle godine ali niko nije cak ni reagovao. Milsim da je ovo nesto sto bi skoro svako ko je zaljubljen u skijanje voleo da vidi u svom komsiluku. Par ovakvih instalacija na Torniku i u centru Zlatibora, a zatim u okolini vecih gradova, Beograda, Nisa, Novog Sada, pa zartim svuda gde postoji neka ski instalacija bi itekako napravilo bum u popularizaciji zimskih sportova kod nas, a pored toga omogucilo bi aktivno bavljenje/treniranje tokom citave godine za ski klubove, da ne pominjem vrlo brzu zaradu - takve instalacije same sebe isplate 3,4x brze nego klasicne, a turisticki radnici imaju ski ponudu tokom cele godine.. :ski:

Uostalom, pogledajte ovaj sajt, pogledajte tudja iskustva, posebno engleze, shkote, francuze i amere, pa nisu oni bas blesavi kad ovako nesto imaju na skoro svakom cosku... :D

Ima na jutjubu dosta primera ovakvih centara i parkova, osecaj je skoro isti (kazu korisnici!), a snowflex je kazu, bezbedniji za padanje od utabane, ledene snezne staze... :kez:

macak011
22.03.2013, 10:51
OFFTOPIC:

evo par klipova na temu SNOWFLEX-a:

http://www.youtube.com/watch?v=WWYjsoM35Sw&feature=player_embedded#at=34
http://www.youtube.com/watch?v=zNSImevRxiQ
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uRYJvwGrywA#at=83
http://www.youtube.com/watch?v=7Kim0XXceCQ&feature=player_embedded

Dogac
22.03.2013, 15:27
Predstavnici SS Tornika su danas skroz zakazali. Ovako lep dan, temperatura u minusu, malo je i snega palo a da staze ne rade!!!! SRAMOTA. Devojka na šalteru se pravda "smetovima". Ej bre, pa nismo na Himalajima. Inače, oko topova stoji i do 4, 5 metara nabacanog snega koji će tako dočekati maj mesec. Kaže SS da ovaj što vozi ratrak ne ume da uzme taj sneg jer se plaši da će da ga odvali pa će pasti na top. Ma cirkus živi.

macak011
22.03.2013, 15:30
Znaci fijasko? A prosli vikend su se lepo pokazali.. Srbija... :(

E, da, a taj sto vozi ratrak - pa hebo ga onaj ko mu dade volan!!!

Mislim, ne razumem, bas toliko neozbiljan odgovor: "vozim, al' ne znam da vozim" - pa sta znas care, da ga teras samo pravo?!? Bas super, za primer.

macak011
22.03.2013, 15:48
Kaže SS da ovaj što vozi ratrak ne ume da uzme taj sneg jer se plaši da će da ga odvali pa će pasti na top. Ma cirkus živi.

Pa kad je vec tako i kad nisu vezbali "uzimanje snega pored topa na nekoj valjda obuci koju su imali", onda lepo seljacki:

1. demontiras top
2. uzmes sneg bez straha
3. montiras top :awm2:

Stvarno su :jester:

macak011
22.03.2013, 16:03
Imam info:

nocas je padao sneg i jak vetar ga je oduvao sa delova staze, a na drugim mestima napravio smetove po pola metra. Tabac danas NIJE izlazio na stazu. Nisam uspeo da saznam "iz kojih razloga" nije izasao.

Imam potvrdu da ce veceras uraditi staze i da ce sutra verovatno biti dobrog skijanja.

Dogac
22.03.2013, 19:01
Fijasko, nego šta... Imam 10-dnevni ski pass i ostala mi 3 dana. Taman sam uklopio da to budu danas, sutra i prekosutra. I tako će i biti, samo što sam danas potrošio ceo dan na pass-u za jednu vožnju "panoramskog razgledanja" :sm019:

Malko sam i prošetao i 100% sam siguran da nema valjanog razloga zbog kojeg tabač nije izašao. Hajde da su smetovi 2m, razumeo bih.

A što se nabacanog snega od topova tiče, mogli su su ga ranije razvlačiti a ne da čekaju da se napravi 5m brdo a na 10m odatle staza progledala. Stvarno nemam reči.

Sutra i prekosutra će biti dobro i onda The End :sm018:

HEROES
22.03.2013, 20:36
Reci cu vam sta je sa tim "brdima" snega,koji su odavno trebali da se "razvuku" preko staza,ovi sto tabaju sneg(neki od njih) su se prokurcili,odnosno kako sam cuo,nesto im se neradi,pa se desavalo,da danima sakupljan sneg na tim brdascima,odguraju tabacem u sumu,gde se na kraju istopi,a njima manje posla,tako su mi bar pricali.Naravno da je sve to moguce,ako imas sefa koji tu dosao po kazni sa Kopaonika,naravno opet, tako se prica.Svaka cast gore mnogim ljudima sto rade,i trude se da ski-centar,bude sto bolji,ali dovoljno je nekoliko lelemuda da pravi ozbiljne probleme,drugi iz SS-a su se zalili da su im nekoliko puta rekli da iskoriste taj sneg,koji se inace i zbog toga pravio,ali nije vredelo,toliko.

macak011
22.03.2013, 20:59
interesantno, nisam znao da je Tornik "kazneni centar" za Kop sofere - ako su stvarno takvi, mozda je bolje da po kazni idu kuci, pa na traktor u polje, a ne u drugi ski centar

HEROES
22.03.2013, 21:03
Veruj mi, da nisam ni ja znao dok to nisam cuo,da smo "skijaska Ivanjica"...sad uvek postoji mogucnost da je to samo "prica",ali ja nesto ne verujem.Nisi me razumeo,nisu vozaci dosli sa Kopaonika,vec upravnik.

macak011
22.03.2013, 21:09
Bas bzvz, ove godine nisam bio na Torniku ali ga pratim i stvarno volim taj centar. Medjutim, ako je vec poceo javasluk, to se siri brzo kao virus, bojim se da ce opet Tornik da pauzira 10 godina ako tako nastave... steta.

HEROES
22.03.2013, 21:19
Ne verujem da ce da pauzira,jer su ipak tu velike pare ulozene,a na srecu ima dosta i onih koji i vole taj posao,sto je po mom misljenju osnovno,da bi se taj posao radio kako treba,samo Skijalista Srbije trebaju da ih prepoznaju,i odvoje kako se to kaze "zito od kukolja".

macak011
22.03.2013, 21:21
eh, kamo srece... kad krene secha, onda krenu veze i vezice... Srbija..

HEROES
22.03.2013, 21:35
.....istina

Dogac
22.03.2013, 22:08
Čuo sam i ja za tog upravnika. Čuo sam i koliko ga interesuje Tornik. Nadam se da će ipak odraditi ove dve nove staze što su u planu. Obeleženo je drveće po šumi za seču, plan urađen... Četvorosed umesto sidra na Zmajevcu.

macak011
22.03.2013, 22:20
Pa meni stvarno nije jasno kako to tako - pa zar je uopste moguce da neki upravnik bude postavljen tamo ili ovamo "po kazni"??? Pa nije to vojska, pa kaznena kasarna.? A ni on mi nije jasan - ako si vec "kaznjen", a radis suprotno pre svega od svog interesa, mislim rizikujes jos tezu kaznu ili otkaz - pa onda je SS kao organizacija truo, a on tup (ili ima mnogo jaku vezu?), zar ne? Bzvz... Ne razumem, jedino ako to nije neka politika..fuj, gadi mi se sve to, skijanje je previse lepo ali i skupo da bi nas takvi luzeri zezali...??
SS, smenite ga i cao-zdravo.

Mladjane, ziv li si? Citaj ovo, rezhi sta treba i gde treba, rusi se imperija!

jopopo
23.03.2013, 00:31
Čuo sam i ja za tog upravnika. Čuo sam i koliko ga interesuje Tornik. Nadam se da će ipak odraditi ove dve nove staze što su u planu. Obeleženo je drveće po šumi za seču, plan urađen... Četvorosed umesto sidra na Zmajevcu.
Spori četvorosed Mali Karaman, po kazni ide na Tornik :)

wlad
23.03.2013, 07:28
A ako znamo da se Mali Karaman ne radi zato što ta žica (po peticijama na Internetu) ide na Gvozdac (nova koja je trebalo na MK) to možda znači i da se Zmajevac na Torniku neće raditi ove godine (osim ako ne kupe novu žicu za tu poziciju).

plecko
23.03.2013, 17:16
Oni sto za sada planira da se krci i sto je zavrseno sa trasiranjem,ovaj greben Tornika sto je obelezen zutom i zelenom,to ce biti sirine nekih 50m,zatiim staza potok,ali ne zelena vec zuta sa njene desne strane isto sirine 50m,onda se nastavlja zuti ski put,mada je to zapravo staza sirine oko 20m,od prilike kao donji deo Ribnickog puta sirina,i na kraju ide ovaj siroki deo od 50m,sto se spusta u sestosed.To je ono sto je za sada izvesno,i sto ce biti staze za sledecu sezonu,sumari su vec obelezili stabla i uskoro treba da se pocne sa secom.Sto se tice kategorije staza,greben ceo je plav,ova potok zuta plavo-crvena,zuta sto nastavlja ka sestosedu do sireg dela isto plava,a ovaj siroki deo obelezen zutom,sto ide pravo ka sestosedu,je cisto crven,od prilike kao banana.Zelene staze levak i potok su isto u planu,one bi trebalo biti crvene,(mozda ovaj levak crna,nisam siguran)ali nisu sigurne za sledecu sezonu.I jos da kazem da se umesto sidra bandera planira cetvorosed,a sidro bi najverovatnije islo ,negde na ovu zelenu stazu sto pise Zlatibor,ali o tome kada budem imao vise informacija,to se tek planira za neke 2 sezone,kao i osnezavanje novih staza,za sada toliko ,nadam se ako sledeece sezone bude snega bice i skijanja na ovim novim stazama.Inace"drugar",na prvoj slici, koji zamisljeno gleda ka vrhu Tornika i starim stazama je moja malenkost,dobro je sto ove staze trasira nekoliko iskusnih skijasa:ski:

ako ko zna to je heroes, samo da još uzme motornu testeru u ruke i počne da ruši stabla :ski:

HEROES
23.03.2013, 17:39
Jos samo to fali da radimo...kao sto sam pre napisao,tu se zateglo oko Srbija Suma,koliko sam informisan,ali videcemo...

vlastem
27.03.2013, 10:25
Koliko vidim, zadnja dva dana se vide tragovi tabača dole kod dečjeg parka, sveži tragovi u snegu.. Šta li oni to tabaju, kad je sezona gotova?

biohemicar
11.07.2013, 10:19
Heroes, ima li nekakvih informacija o krcenju novih staza. Da li se resio problem sa Srbija Sumama?

HEROES
18.07.2013, 00:07
Iskreno da ti kazem,nemam pojma,bilo je gotovo sigurno za cetvorosed sa Kopaonika,sada se prica o novom cetvorosedu,sa Srbija sumama,kao bilo sve dogovoreno,ali se jos nista ne desava sa krcenjem sume(u pitanju su navodno,jos cetiri staze),znam da se pravi kao neka bob-staza,ili nesto slicno,uglavnom nekakva ne skijaska "atrakcija",i mislim da ce biti jos jedna traka za klince,levo od sestoseda,toliko za sada,ako budem isao skoro gore,raspitacu se,mada se informacije menjaju svakih par meseci.

milos_pg_91
17.08.2013, 12:22
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:448544-Zlatibor-Izgradnja-najduze-gondole-na-svetu

Kiza_skija
04.09.2013, 12:20
Bob na šinama zvuči fenomenalno, jer iz iskustva znam da je mnogo dobar osećaj! A otvaranje je, kako sam pročitao, sad u petak.