PDA

Pogledati punu verziju : Ski centar Tornik



Strane : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9

Symon
17.01.2012, 20:36
Volim Tornik i rado skijam na njemu ali reći da je za NAPREDNE ili OZBILJNE skijaše malo mi smešno. Moj drugar ga je za vikend skijao skoro pa lagano a na skijama je tek 10-ak dana i ne samo on.

Onaj ko misli da je Tornik samo za OZBILJNE i NAPREDNE skijaše treba da odskija Brezovicu ako već nije da bi shvatio šta je ozbiljno i teško skijalište.

Dodao bih još da naravno i prilazni put Torniku čini skijalište. Sa zimskim gumama smo se klizali poprilično.

Pozdrav za sve ljubitelje Tornika...

macak011
17.01.2012, 20:36
@HEROES: e, sad je sve jasnije.. :)

macak011
17.01.2012, 20:53
1. Neko ko je vec desetak dana na skijama, a ima smisla za skijanje i dobrog instruktora je vec ozbiljniji skijas u neku ruku - pitanje je da li bi se spustio niz bilo koju stazu Tornika sa dva sata skijanja u nogama kao "neki drugi skijasi" tamo - mislim uglavnom na vecinu tinejdzera delimicno ubijenih od opijata ili alkohola sa 36 minuta efektivnog skijanja pre spustanja spustom niz poslednji deo Cigote recimo...?

2. Odskijao Brezovicu nekoliko sezona pre '97, posle toga nije bilo bezbedno...istovremeno se skijao na Kopu, Durmitoru, Rajkovu i Jahorini, za inostranstvo nije bilo "vremena"... "God Bless ZPU" - ko zna, shvatice :D

3. Brzo ste vozili ili ste losi vozaci, ja imam relativno matore zimske gume (3.sezona, dobra sara, Krisalp pozadi i Michelin Alpin napred) i zadnju vucu, pa se nisam uopste klizao prosle nedelje, a sneg je padao svaki dan, a prilazni put bio beo od snega. Ili je jednostavno bilo leda ispod, tu gume ne pomazu, jedino spajkovi ili lanci u granicnom slucaju (tanak i krt led).

I dalje smatram da Tornik nije za pocetnike i lose skijase. Nikako. Mozda deciji park i krnevo plandiste do medjustanice i odredjeni "plavi" delovi staza na Torniku, nikako njihovi crveni ili crni delovi...

Ljubitelj Tornika, definitivno. Pozdrav. :)

HEROES
17.01.2012, 21:04
Pa, jel' ovo skijaski forum!? ili sta?,tvoj drugar je skijao Tornik, sa 10-tak dana na skijama skoro pa lagano,sta je skijao,bebi stazu, ili stazu na pola prvog sidrasa!?,ma dajte ljudi,da ne skijam koliko skijam mozda bih u ovo i poverovao,sad zavisi sta za nekoga znaci skijati,ili jos bolje,sta znaci "lagano".Brezovicu sam skijao davno, u dva navrata,i ona je za dobre skijase,ali da me staza izmori kao Zmajevac na Torniku,na Brezi je jedino mogao onaj levak na Livadama,koji je bas strm ali dosta krace od Zmajevca,Lavlja vrata su staza sa najvecom visinskom razlikom,ali uopste nisu zahtevna za dobrog skijasa,to je koliko se ja secam Breze,a bio sam tamo zadnji put 94 godine.I ponavljam,ove tri staze na Torniku jesu za ozbiljnije skijase,ako se "skoro lagano"spustanje niz iste,ne racuna sedenje pola staze na dupetu,padanje pri svakom zavoju...ili ono, dobro je spustio sam se ,pao sam samo devet puta.

macak011
17.01.2012, 21:39
To je neverovatno koliko losi, a nabedjeni skijasi kontaju da je fora da se lomataju niz Zmajevac ili obe Duboke, Krcmar, Lavlja vrata ili sta ti ja znam, Gran Risu, recimo. Ja bre volim da uzivam cak i na Karaman grebenu, dosta puta odem na Krst pa "pustim" jedan carve da zabole butke kad nema nikog ni levo ni desno - to nikako ne smem na Dubokoj, nemam ni snage ni kondicije za to, na zalost... ali neeee, ako skijas plavu stazu onda si "out" ali ako se rokash i spasavas niz Zmajevac ili Duboku onda si faca, a sam Tornik je ondaK za pocetnike, jer ja sam gistro desetodnevni apsolutni pocetnik, a sroljao sam se niz crnu stazu, pa samim tim ona vise nije crna, nego je poplavela, a i ceo ski centar je boza i limunada i nikad vise necu ovde da skijam jer ja sam Tomba 21.veka... Razumem ja taj filing iliti adrenalin kad se spustis prvi putA niz crnku, ali eeej, izjaviti da je smesno da crno i crveno kategorizovane staze nisu za bolje skijase - pa koje su onda??? Tamno zelene? Zute?? Rozikaste? Sa cirkonima? Koje??

Ljudi, ja nemam kondicije i udebelio sam se poslednjih 15 leta, na Zmajevcu se zadisem ko omladinka, stanem par puta. Na Cigoti vezem brzo vijuganje od ona dva kafica do prevoja, pa stanem jer mi dusa u nosu, a debeo sam k'o majka - a kad padnem - a padnem, zamislite, iako sam "napredan" skijas, neverovatno, jel?!? - ustajem tako sto moram da otkopcam vez pa se dizem ko slon....a imao sam 64 kg na istu ovu visinu i jeo sam crnu duboku, bio u radnoj grupi ski saveza na takmicenjima za klince, nosio krsh kapija gore-dole po bivsoj Jugi i ja bre i dalje mislim da Tornik NIJE za lose skijase i pocetnike. Brate, nije, jednostavno, nije. Tezak je jbg, posebno Zmajevac i to kad "pukne" - dakle pun mekanog snega i "smetova", jebeno je tezak tada, da se ne lazemo, posebno jer se "kacamak" pomesa sa ledenim plocama, pa oce da izbace skijasa iz skija k'o iz pracke! Ajde bre, ko o cemu, baba o ustipcima...

Symon
17.01.2012, 22:04
Skijah Brezovicu 2006,2007,2008 a mislim i 2009, trebao bih da pitam svoje SKI MANIJAKE kad bejasmo zadnji put i koliko se sećam beše mi značajno ozbiljnija nego Tornik. Dozvoljavam da svako neku stazu doživljava na različite načine.

Niti sam brzo vozio niti sam posle 3 000 000 km loš vozač ali smo se u nedelju značajno više klizali nego u subotu. Sneg je subotu na nedelju dobro napadao i iznenadio putare kao i uvek.

I da, naravno da moj drugar nije SEDAČ NA DUPETU nego je skijaš.Da nije skijaš naravno da bi ga nazvao SEDAČ NA DUPETU.Stazu na pola prvog sidra i ne doživljavamo kao stazu pa je i ne skijamo. To je staza malu decu i baš baš početnike.

Naravno da sam skijao i strana skijališta ali ovde je reč o Torniku.

Ljudi koji tamo rade vrlo su ljubazni, uvek su tu koliko sam video da pridrže sidro kome je potrebno ili da pomognu deci koja sedaju ili silaze sa šestoseda.

macak011
17.01.2012, 22:21
Koliko sam pratio snow njeri i Tinu, Brezovicu uglavnom ne sredjuju, to je raj za offpiste. Ja off ne skijam, daleko sam od ekstrema i agresivnog skijasa i volim uredjene staze. Po tome sto kazes kad si skijao na Brezi, vidim da potenciras da si ski manijak i da zelis da kazes da si odlican offpiste skijas, a verovatno je i tvoj drugar takodje ski manijak i nije sedach na dupetu, vec skijas, pa samim tim, ako ne odlican, ono bar dobar skijas na uredjenim stazama, pa mu nije bilo tesko da odskija Tornik. Ali onda on nije apsolutni desetodnevni pocetnik ili ja propustam nesto???

A za tri milke kilometara, skidam kapu koju nemam, zaista. Svaka cast. :)

Jedno pitanjce, ako nije tajna, koje daske si vozio na Brezi?

Ja sam sad vec davne '95-96- i 97 na Brezi vozio Comprex S, sredjen kod Djoleta u Mlatisuminoj, ali tad su radili staze, doduse za kilo rakije, ratrak se ne pali bez sljive, dzabe ti nafta...ko se seca, seca... :)

Unapred hvala na odgovoru.

Bax
17.01.2012, 23:04
Meni su staze na Torniku bile onako bas super, kad ih upeglaju ujutro.
Staze su ozbiljne tezine, i nisu za pocetnike. Skijanje je ozbiljna stvar gde se kosti lome ko dobar dan, mislim da je guzva takodje veliki faktor rizika.

POtrebno je osmisliti jos koju stazu u svakom slucaju, posto je ovo malo i brzo se covek zasiti.
U svakom slucaju veliki korak napred pogotovo za lokalnu populaciju.

dejan
17.01.2012, 23:53
Prilazni put je svaki dan ciscen, kada sam dolazio ujutro put je bio neociscen od snega koji je te noci napadao ali se sa zimskim gumama prolazilo bez problema, pretpostavljam da nisu stizali jer je magistrala prioritet i svako jutro je od Bele zemlje do skretanja za Tornik bila u perfektnom stanju dok je i prilazni put od Tornika do magistrale prilikom povratka oko 15h bio potpuno cist, to je moje iskustvo a videcemo kako ce ovog vikenda biti.

janusski
17.01.2012, 23:56
I dalje smatram da Tornik nije za pocetnike i lose skijase. Nikako.

Ljubitelj Tornika, definitivno. Pozdrav. :)

Macak malo si preterao.
Tornik je odlična staza i za početnike i za loše skijaše. Na sidru je odlična za apsolutne početnike,onaj deo uz lift. Zmajevac je odličan za dobre skijaše.
Recimo ja sam klinja zadnje dve godine naučio da skija na Torniku i ove godine smem samog da ga pustim niz stazu. Žena i ćerka su prosečni skijaši i super idu niz Tornik koji i meni odgovara baš zbog toga što ima i crvene i plave delove pa mogu da izguram ceo dan na skijama. Ja skijam 35 godina i veoma sam dobar ali na Zmajevac odem jednom ili nijednom kad sam gore jer sam obično sa klinjom,a sidro je tu prilično zahtevno(treba imati snage u nogama za više vožnji)
Što se tiče puta i parkinga ove godine je super, a ko se kliza po putu,a ima dobre gume bolje da se mane vožnje po snegu i ledu.
Jedinu zamerku imam na cenu ski pasa koji bi po meni trebalo da bude jeftiniji za nekih 20-30%.

Vidimo se na stazi.
pozz

montoya
17.01.2012, 23:59
Tornik uzimajući u obzir blizinu BG-u je jedno sasvim solidno skijalište, ima sve što jedan skijaš zahteva, a to koliko dugo ide žica to je sad druga priča, ima stvari koje se mogu popraviti ali ljudi polako pa do pre nekoliko godina niko gore nije ni skijao. A što se početnika tiče te žalbe na njih su mi jako glupe, pa svako je jednom počeo sa skijanjem meni ne smetaju tamo gde ih ima puno ne skijam ili ako već skijam usporim. Tornik je prava priča za vikend skijanje, tačno je da se staze mogu malo kasnije tabati to je moje mišljenje ne kažem da sam upravu ali smatram da ovoliki broj staza je moguće spremiti za kratko vreme pa ne tabaju 100km staza nego 8km. Pozdrav svima koji vole Tornik.

boypet80
18.01.2012, 00:01
Da ne adresiram post na nikoga pojedinacno,bez obzira na to da li je nastanjen na Zlatiboru ili ne....elem,Tornik i Zlatibor mi se izuzetno svidjaju i rado cu doci opet.
Ali sve do jedne stvari koje sam naveo u vidu nedostataka stoje.
Necu da ulazim u dubinu sara na gumama i broj kilometara predjenih kako na stazama,tako i na putevima-svako ko je ovaj vikend bio na Torniku,
a nije ga gledao iz kancelarije ili slicno,
zna o cemu govorim kada kazem da je put bio MALTENE NEOCISCEN i da je na stazama bilo PREVISE LEDA I NEUTABANOG SNEGA.
I to nije nesto sto se ne da popraviti,valjda to i jeste sustina ovog foruma-da ucinimo da nase omiljene zimske destinacije postanu bolje i da se isprave propusti koji su do sada ucinjeni.
A bez obzira na to da li su staze crne,crvene ili plave,mislim da svi vi znate sta se podrazumeva kada se kaze da je "STAZA DOBRO PRIPREMLjENA".
A kada kazem da ovog vikenda staze na Torniku NISU BILE DOBRO PRIPREMLjENE,
svi koji su bili tamo znace na sta mislim.
I ne moze da postoji RAZLOG zbog kojeg staze na skijalistu ne trebaju biti dobro pripremljene i prilazni put skijalistu neociscen.
Evo i slike "ociscenog" puta.

macak011
18.01.2012, 00:06
@janusski
Vidi, druze, klinja ti vec dve godine skija i tek sad moze niz Tornicke staze, a zena i cerka prosecni skijasi - oni definitivno nisu losi skijasi, zar ne? Ne mogu vise da objasnjavam, ali evo primera: za mene los skijas bi bio neko kao recimo tvoj sin od pre godinu i po dana, a da ide jedva niz Zmajevac, sa glavom u torbi? Da li se sad razumemo?? Dakle, pravim veliku razliku izmedju pocetnika i loseg skijasa sa jedne i prosecnog, dobrog, odlicnog i eksperta sa druge strane...

vidimo se na stazi.

macak011
18.01.2012, 00:10
Tornik uzimajući u obzir blizinu BG-u je jedno sasvim solidno skijalište, ima sve što jedan skijaš zahteva, a to koliko dugo ide žica to je sad druga priča, ima stvari koje se mogu popraviti ali ljudi polako pa do pre nekoliko godina niko gore nije ni skijao. A što se početnika tiče te žalbe na njih su mi jako glupe, pa svako je jednom počeo sa skijanjem meni ne smetaju tamo gde ih ima puno ne skijam ili ako već skijam usporim. Tornik je prava priča za vikend skijanje, tačno je da se staze mogu malo kasnije tabati to je moje mišljenje ne kažem da sam upravu ali smatram da ovoliki broj staza je moguće spremiti za kratko vreme pa ne tabaju 100km staza nego 8km. Pozdrav svima koji vole Tornik.

Meni ne smetaju pocetnici, naprotiv. Smetaju mi neoprezne budale na skijama, jos ako su uz to i losi skijasi, a pritom skijaski receno i "kamikaze", tek onda.

nemijazz
18.01.2012, 00:24
Glavni problem početnika na torniku nije konfiguracija terena nego gužva i indijanci. Traka i Plandište su extra za totalne početnike. Kada se oni apsolviraju onda Tornik-Put-Čigota, kada nema gužve, i u početku obavezno uz pratnju instruktora ili naprednih skijaša. Najstmiji delovi ove rute jesu zahtevni ali su i prilično široki, ne previše dugi i završavaju se dugim ravnim delovima što donekle bude olakšanje.
Po meni, najbolje se uči kada slijaš na granici svojih mogućnosti a Tornik pruža uslove upravo za to. Na granici ne znači i preko svojih mogućnosti jer onda postaješ indijanac i opasnost kako za sebe još i više za druge.
Onaj šestosed čak i u sporom hodu uveliko prevazilazi kapacitete postojećih staza tako da se nadam da će u nekoj skorijoj budućnosti prosecanjem nekih novih staza opravdati svoje postojanje.
Sve čestitke za urađeno u poslednje 2-3 godine. Neko možda misli da može i brže i više. Ja sam zadovoljan...

macak011
18.01.2012, 00:32
@boypet80
Vidi ovako, na Torniku sam bio u utorak, cetvrtak, petak i subotu. U nedelju nisam. Svaki dan, sve staze su bile pripremljene dobro, u ovoj temi imas slike koje sam stavljao, lepo se vide rebarca i na Zmajevcu i u levku, prelistaj malo. A sto se kancelarije tice, u ponedeljak sam, na moju zalost umesto na stazi, bio u kancelariji, pa sam tuzno gledao web kameru umesto da skijam i otuda opaska "da Zlatibor lepo izgleda iz kancelarije". Dakle, nisam ga skijao misem, vec skijama, tamo, ok? A sad pitanje: zar stvarno mislis da staza Zmajevac, te duzine i tezine moze da izdrzi ceo dan toliki broj skijasa od kojih je vecina prosecnih koji uglavnom koce i skidaju sloj po sloj snega na stazi, a da ne "pukne"? Rece cini mi se, wlad u nekom postu, napolju te i takve crne staze tabaju svaki peti dan, a na Torniku cesce, da ne kazem svaki dan...aman. Pored toga, sve dane sem petka, skijao sam poludnevno, pa sam kuci kretao u 13:30h - put je bio samo vlazni asfalt! Samo je ujutru bio beo od snega, skoro svaki dan, a dolazio sam na parking medju prvima, 8:30h. i nisam se klizao i nisam stavljao lance i imam zimske gume, a nisam presao milione kilometara... ocigledno se zaboravlja da je sneg skoro non stop padao i da je bilo perioda sa izuzetno jakim padavinama prosle nedelje. Posebno je kritican cini mi se petak ( nisam siguran vise), jer je ratrak tabao i nocu i ujutru, pa je opet na Zmajevcu bilo svezeg snega preko utabanog i staze je i pored toga bila ujutru odlicna - neka se javi jos neko ko je bio ovih dana ujutru i neka kaze svoje misljenje. Mislim da su staze krajnje korektno radjene i da su usled velikog broja skijasa pucale, sto je i normalno, uzimjauci u obzir i kompletnu vremensku sliku, temperaturu vazduha i snega, vetar, svez sneg, sunce i maglu, itd...

macak011
18.01.2012, 01:03
..i da zavrsim elaborat: ja sam Tornikom PREZADOVOLJAN. Uvek moze bolje, ali ne moze preko noci. Svaka cast svima na Torniku, samo tako nastavite. Kome ne odgovara ili ne valja ili je previse plavicast i ravan, postoje: Tri Doline, Samoni, Val Toran, Kopaonik, Jahorina, Kaprun, Hintertuks, Sen Moric, Alta Badija, Maribor, Stara Planina, Nasfeld, Gerlicen, Sas Fi, Laks, Sefeld, Brezovica, Crni Vrh, Durmitor, Banjsko, Pojana Brasov, Zakopane, Krvavec, Popova Sapka, Mavrovo, Kolasin, Valdizer, Madona, Livinjo, Sestrijere, Bormijo, Kortina, Val Gardena, Kicbil, Inzbruk (______dodaj na listu ako fali____), ...

nemijazz
18.01.2012, 01:19
Macak, ti si se baš ozbiljno isprimao da zaradiš taj besplatni ski pass što predloži neko ovde. Na slici ne izgledaš kabasto, mada ti tvrdiš suprotno...:ski:

boypet80
18.01.2012, 01:24
@macak
Pazi,pomno sam pratio tvoja pisanja vezano za Tornik i smatram da su bila veoma korisna i verodostojna.
Ja sam stigao u petak vece i bio sma na Torniku subotu i nedelju.
U subotu sam bio od 13h pa do zatvaranja skijalista,skijaliste i put do Tornika su bili ok.
Jedina zamerka tada je bila sto sestosed ne ide maksimalnom brzinom a preko ljudi iz Skijalista Srbije sam dobo info da "stede" jer nema guzve na stazama pa nema potrebe za vecom brzinom...A ne vidim u cemu je problem sto bih zeleo da sto krace sedim na zici i hladim se ako vec moze i bez toga...Ti se ne slazes sa mnom vezano za to?
Dalje...
Noc subotu na nedelju je pocelo da veje i nastavilo je i u nedelju prepodne.
Put je bio katastrofa blaga,sto se vidi iz slike koju sam okacio gore.
Skijasa je bilo mnogo manje nego u subotu,
evo i slike sa skijalista vezano za broj skijasa...
Tako da za stanje na stazama ne mogu okriviti "veliki broj" skijasa,vec njihovu opustenost vezano za sredjivanje staza nakon sto su zavrseni raspusti i udarni vikendi prosli.
Da je bilo gadno vreme-bilo je,ali ako nisu sposobni da srede skijaliste u takvim okolnostima onda bi se trebali pod hitno popraviti na bolje.
A same izjave radnika sa zice vezano za razlog zasto ne rade punom brzinom zice dovoljno govore o tome koliko brinu za same skijase.
A tek odgovor lika sto naplacuje parking na moje pitanje kada ce opet da ciste put ka Torniku:
"Pa cistili su jutros,valjda ce popodne da prodju opet"
Naravno,kada sam se vracao oko 15h put jos uvek nije bio ociscen-bio je u gorem stanju nego kada sam dolazio.
E sad,najvaznije od svega-zasto su svi odmah poleteli da brane Tornik kao da sam ja nekakav neprijatelj koji nema pametnija p[osla nego ovde da mraci ljude...?
Ponavljam-Tornik je u svojoj zamisli odlican,ali neke stvari treba ispraviti i ljudi treba da znaju sta sve moze da ih zadesi u zavisnoti od vremenskih prilika.
Toliko od mene,nadam se da ce moje iskustvo nekome biti korisno,isto kao sto su meni bila korisna iskustva "macka011".

HEROES
18.01.2012, 02:35
Prvo se kaze kako je Tornik fantastican,pa se onda naredja deset zamerki,koje totalno odudaraju od takve tvrdnje,pa se na kraju opet tvrdi da je fantastican.Meni samo upadaju u oci zamerke, koje daju ljudi koji mi lice kao da su retko kad bili na skijama,price o pripremljenosti staza,"pucanju"staza,hladnoci,previse tvrdoj podlozi,prijateljima koji su posle deset dana na skijama dobri skijasi,itd.Na Brezovici se ne mogu tacno setiti sta sam vozio,ali negde u to vreme sam imao RC COMPREX X, i neke k2,zaboravio sam oznaku,staze su tada normalno tabane,sem onog dela Lavljih vrata veoma strmog gde su uvek hupseri,koliko se secam onaj, ja mislim dvosed,nisam siguran,nikad nije radio sto ide na "Piribeg",jer su vetrovi gore bili snazni,pa cesto nije bilo snega i na stazi.Djoleta ne poznajem,kao i nikoga sa Brezovica,a da li su tabaci isli na rakiju,mozda, nemam pojma.

macak011
18.01.2012, 06:57
Prvo se kaze kako je Tornik fantastican,pa se onda naredja deset zamerki,koje totalno odudaraju od takve tvrdnje,pa se na kraju opet tvrdi da je fantastican.Meni samo upadaju u oci zamerke, koje daju ljudi koji mi lice kao da su retko kad bili na skijama,price o pripremljenosti staza,"pucanju"staza,hladnoci,previse tvrdoj podlozi,prijateljima koji su posle deset dana na skijama dobri skijasi,itd.Na Brezovici se ne mogu tacno setiti sta sam vozio,ali negde u to vreme sam imao RC COMPREX X, i neke k2,zaboravio sam oznaku,staze su tada normalno tabane,sem onog dela Lavljih vrata veoma strmog gde su uvek hupseri,koliko se secam onaj, ja mislim dvosed,nisam siguran,nikad nije radio sto ide na "Piribeg",jer su vetrovi gore bili snazni,pa cesto nije bilo snega i na stazi.Djoleta ne poznajem,kao i nikoga sa Brezovica,a da li su tabaci isli na rakiju,mozda, nemam pojma.

@heroes: pitanje za daske i konstatacija ratraka, Breze i rakije je za ovog Ski Manijaka sto je skijao Brezu 2006-2009 a Tornik mu smesan, ne za tebe :)

macak011
18.01.2012, 07:22
Macak, ti si se baš ozbiljno isprimao da zaradiš taj besplatni ski pass što predloži neko ovde. Na slici ne izgledaš kabasto, mada ti tvrdiš suprotno...:ski:

Cim ona seka bude trazila kintu za skipass, ja cu tutnem ovu temu na 16 papira kroz ono prozorce, sa sve slikama! :ok:

Na slikama me nema, sem onih ledenih sestosed-stubova, al' tu sam po dimenzijama... :sm022:

@admin: brisite ovaj duplikat iznad, tako mi i treba kad postujem sa telefona :)

plecko
18.01.2012, 11:49
..i da zavrsim elaborat: ja sam Tornikom PREZADOVOLJAN. Uvek moze bolje, ali ne moze preko noci. Svaka cast svima na Torniku, samo tako nastavite. Kome ne odgovara ili ne valja ili je previse plavicast i ravan, postoje: Tri Doline, Samoni, Val Toran, Kopaonik, Jahorina, Kaprun, Hintertuks, Sen Moric, Alta Badija, Maribor, Stara Planina, Nasfeld, Gerlicen, Sas Fi, Laks, Sefeld, Brezovica, Crni Vrh, Durmitor, Banjsko, Pojana Brasov, Zakopane, Krvavec, Popova Sapka, Mavrovo, Kolasin, Valdizer, Madona, Livinjo, Sestrijere, Bormijo, Kortina, Val Gardena, Kicbil, Inzbruk (______dodaj na listu ako fali____), ...
DIVČIBARE:sm021:

boypet80
18.01.2012, 13:59
Prvo se kaze kako je Tornik fantastican,pa se onda naredja deset zamerki,koje totalno odudaraju od takve tvrdnje,pa se na kraju opet tvrdi da je fantastican.Meni samo upadaju u oci zamerke, koje daju ljudi koji mi lice kao da su retko kad bili na skijama,price o pripremljenosti staza,"pucanju"staza,hladnoci,previse tvrdoj podlozi,prijateljima koji su posle deset dana na skijama dobri skijasi,itd.Na Brezovici se ne mogu tacno setiti sta sam vozio,ali negde u to vreme sam imao RC COMPREX X, i neke k2,zaboravio sam oznaku,staze su tada normalno tabane,sem onog dela Lavljih vrata veoma strmog gde su uvek hupseri,koliko se secam onaj, ja mislim dvosed,nisam siguran,nikad nije radio sto ide na "Piribeg",jer su vetrovi gore bili snazni,pa cesto nije bilo snega i na stazi.Djoleta ne poznajem,kao i nikoga sa Brezovica,a da li su tabaci isli na rakiju,mozda, nemam pojma.
Tornik je fantastican kao prirodna lepota i kao potencijal u vidu skijalista.
Ali sve zamerke koje sam naveo stoje i bilo bi mnogo bolje za samo skijaliste,
tj za skijase,
da se poprave.

hodac
18.01.2012, 14:43
Realno stanje na Torniku je da svake godine leci neke svoje mane, prvih je bio problem sa snegom i drenazama, ove godine je ocigledno da je bolje da tabanje krene rano ujutru sa 2 ratraka nego da radi jedan pa drugi, ko god je bio gore za vikend uslovi za skijanje su bili ocajni (od 12 sati svi su gledali samo nekako da se spuste od ogromen kolicine hupsera i snega).

Prilazni put u ocajnom stanju, plus da napomenemo da sam video dosta ljudi koji su zbog naplate parkiranja gde morash da stanes na usponu zaglavili tu, pa morali nazad da zalete.


Svi bi voleli da su staze bile bolje ispeglane a put bolje sredjen. Ono shto je posebno ove godine upalo u oci je da je cena skijanja dosta povechana, jer je sezona skupljeg ski pasa produzena do marta.

i DALje najcesce skijam ovde jer mi je pola sata od kuche, ali ocekujem da che neke stvari popravljati

boypet80
18.01.2012, 15:20
Realno stanje na Torniku je da svake godine leci neke svoje mane, prvih je bio problem sa snegom i drenazama, ove godine je ocigledno da je bolje da tabanje krene rano ujutru sa 2 ratraka nego da radi jedan pa drugi, ko god je bio gore za vikend uslovi za skijanje su bili ocajni (od 12 sati svi su gledali samo nekako da se spuste od ogromen kolicine hupsera i snega).

Prilazni put u ocajnom stanju, plus da napomenemo da sam video dosta ljudi koji su zbog naplate parkiranja gde morash da stanes na usponu zaglavili tu, pa morali nazad da zalete.


Svi bi voleli da su staze bile bolje ispeglane a put bolje sredjen. Ono shto je posebno ove godine upalo u oci je da je cena skijanja dosta povechana, jer je sezona skupljeg ski pasa produzena do marta.

i DALje najcesce skijam ovde jer mi je pola sata od kuche, ali ocekujem da che neke stvari popravljati

U potpunosti se slazem.

macak011
18.01.2012, 15:59
Jel neko od vas skijao na Torniku PRE nego je otvoren sestosed? Kako je tada bilo? Bas bi bilo interesantno da to cujemo...

Recimo ja sam skijao na Kopu, a verujem i vecina vas daleko pre nego je ukinut Pancic jedinica...ako se neko seca, tada je umelo da nedostaje snega, pa vojska nabacuje lopatama, kakvo crno tabanje, skijas gde ima malo zutog snega i zaobilazis zemlju...i bilo je super, niko nije kukao na cenu ski pass-a, na lose staze, na to sto nekad ne radi centar i pancic, pa cekas red na malom jezeru da se izvuces za suvo rudiste, itd... skijalo se i uzivalo... :)

E, kako je bilo tih godina na Torniku? Jel se skijalo? Kako su sredjivali staze, jel su imali tabace (ratrake) ili ne? Neki od vas zvuce kao razmazeni klinci kojima ledena ploca metar puta metar smeta ko da je crk'o sestosed? Pa nije ovo Valdizer pa da se rebarca zaglave do popodne - mislim, pa sta ako staza pukne oko 11h, jel to kraj sveta? Jel umeju neki od vas uopste da se snadju po hupserima i kacamaku? Razumem ja da put do Tornika kosta ako zapucas iz BGD-a recimo, pa dvodnevni skipass, pa jedi nesto, pa popi nesto, pa ski servis ili renta - sve to kosta, znam. I sad, ako nije staza perfektna, odma' shpic-brada, gard, uzas, kukanje...

Meni to ne smeta toliko. Umem da uzivam i na nesredjenoj stazi, dovoljan mi je sneg, skije i dobra volja. Nema veze i ako je magla i kao sto neko rece, alaudza od vremena i tada umem da uzivam.

Vidimo se za vikend, jedvam cekam reakcije... :dziveli:

@nemijazz: mislis da dobijam bar poludnevni za ovo?? :D

Sorry svima za :sm023:

Symon
18.01.2012, 17:17
U vreme kad sam ja bio na Brezovici tabali su je jednom nedeljno odprilike naravno ne celu , samo Livadu i Lavlja vrata i to samo onoliko koliko ratrak uhvati u jednom prolazu gore-dole. SKI MANIJACI je samo ime udruženja i nema nikakve veze sa manijačenjem na stazi što će reći da ima skijaša od početnika do vrlo naprednih skijaša i bordera naravno. Skijam naravno i off piste ali su mi uređene staze naravno draže. Skije na kojima sam skijao Brezu su neki model Fischera ne sećam se tačno koji model behu , Volkl Unlimited , Elan Magfire 10 ako je to uopšte bitno. Sada trenutno skijam na Volkl AC 30 naravno ako je to nekom opet bitno. Naravno da smo skijali i Piribeg i ako nije radila žica, platiš ratrak, privatni naravno , podigne te gore i skijaš. To nam je bilo kao poslastica.Svu svoju opremu sređujem kod Gorana Salto M na Banovom Brdu, Lješka 2. "Ubiće me Zoki ispada reklama."

Na Tornik mogu da stignem i sa letnjim gumama ako treba, nije mi problem ali reći da je poslednja deonica prilaznog puta u nedelju bila očišćena jednostavno nije tačno. U subotu je to bilo u redu i tačno je da su se u nedelju auti klizali u kretanju sa naplate parkinga.

Tačno znam kako izgleda kad padnem sa 115 kg a posle treba da ustanem , otkačujem vez ako nije sam odradio pa na jedno koleno pa drugo i tako redom.

Ne znam samo zašto se neki tako žestoko primaju na očigledne sitne nedostatke i zamerke kao da će te sitne zamerke srušiti skijalište i više ga neće biti.

Naravno da sam zadovoljan Tornikom jer da nisam ne bih ni dolazio. Samo kažem da je po mom mišljenju i mišljenju drugara koji skijaju sa mnom Tornik livada za Brezovicu. Po našem mišljenju Tornik kao skijalište uopšte nije predodređen i rezervisan samo za ozbiljne i napredne skijaše. Sasvim lagano može da se odskija osim možda Zmajevca koji je nešto teži. Teže mi se popeti onim sidrom nego skijati.

Još jednom pozdrav za sve ljubitelje Tornika...

wlad
18.01.2012, 17:33
Recimo ja sam skijao na Kopu, a verujem i vecina vas daleko pre nego je ukinut Pancic jedinica...ako se neko seca, tada je umelo da nedostaje snega, pa vojska nabacuje lopatama, kakvo crno tabanje, skijas gde ima malo zutog snega i zaobilazis zemlju...i bilo je super, niko nije kukao na cenu ski pass-a, na lose staze, na to sto nekad ne radi centar i pancic, pa cekas red na malom jezeru da se izvuces za suvo rudiste, itd... skijalo se i uzivalo... :)

Ali da je Kopaonik i dan danas takav niko ne bi išao tamo da skija, to je napredak/progres nazovi ga kako hoćeš. U to vreme je to sve bilo normalno (kao što je SkiMan negde napisao u tim vremenima kada nisu postojali mali ski centri pored malih mesta tamo se skijalo tako što je traktor korišćen kao ski lift).

I svi smo i tako uživali i lepo se skijali, ali smo uživali i na moru u CG a sada svi idu u Grčku i Tursku zato što je 5x bolje.

Ne možeš očekivati da imaš*istu ponudu kao pre 20 godina, da drugi imaju 5x bolju ponudu i da ljudi i dalje dolaze - može ali za 2-3x manje pare.

Tornik je daleko dogurao, nisam bio, ali ako se setimo da nije ni radio do pre par godina (zbog bombardovanja) sada je sjajan. Kada je napravljen 6sed prvih 1-2 sezone su bile kao "uklete", nema snega ni za leka, sunčaju se korpe. A sada i veštački sneg (i beskonačna akomulacija) i prirodan sneg, i sređivanje majstori naučili kako se koristi ratrag i rade žice svaki dan - sve za respekt :ok:

Ne bi sada da poredim - ali slične dečije bolesti treba da preboli i Stara Planina (da taj nesrećni hotel proradi bez incidenata hotela sa 1*, da imaju stabilno napajanje, normalan prilazni put i sl.).

Ali to je i odgovornost da isti ti centri (i Kopaonik) moraju za 10 godina da budu najmanje 2x bolji - zato što drugi neće čekati!

HEROES
18.01.2012, 17:50
Ja sam skijao na Torniku pre sestoseda,pa negde to skijaliste postoji od 82-83 godine,pisacu o tome ovde,ali drugi put,ocigledno je da je ovde dosta ljudi koji bas i nisu skijasi,sudeci po pisanju.Ja se ne bojim da ce Tornik da propadne kao skijalste,cak sta vise,ali zamerke koje ovde citam,kao losa priprema staza,ili uspon kod naplate parking...!?su u najmanju ruku smesne,i otkud hupseri na stazi u podne,na kojoj se skija 1500 skijasa,navode me da se pitam da li su neki ovde bili uopste na planini.

wlad
18.01.2012, 18:08
@HEROES: pogrešan ti je stav, ovo je forum, ljudi iznose mišljenje, ako se ne slažu sa tvojim ne znači da su neznalice i/ili nisu skijaši..

Hint: postojao je ovaj forum i pre mesec i po kada si se ti učlanio, ima ovde i starijih komentara a bogami i članova....

Kljaja
18.01.2012, 18:11
@wlad slazem se sa tobom ;)

nemijazz
18.01.2012, 18:20
[QUOTE=macak011;62900]

@nemijazz: mislis da dobijam bar poludnevni za ovo?? :D

Koliko se peglas macak, ne pristaj na manje od sezonskog.:sm017:

Nego usijaste temu bespotrebmim prepucavanjima i podacima lične prirode koji ni vama nisu bitni a kamoli drugima.
Jel bio danas neko gore, ima li slika, utisaka svežih...?

macak011
18.01.2012, 18:24
ja vala pucam na onaj besplatni skipasss.. :D

E, imam i ja jednu zamerku na Tornik - u principu na sva skijalista u Srbiji. To je bezbednost samih skijasa. Naime, redari bi trebalo da postoje na stazi i da indijance (kamikaze, ludake, kako god) upozoravaju na skijaska pravila na skijalistu i na njihove obaveze i da ih posle upozorenja kaznjavaju, rigorozno.

Mislim da i tamo gde ima redara, svoj posao ne rade na pravi nacin ili ih nema uopste, pa ni na Torniku. Mozda je ovo vise zamerka samom SS jer mahom zaposljavaju kurtu i murtu, rodbinu, itd...

Symon
18.01.2012, 18:39
@ HEROES: voleo bih da pročitam o skijanju u to vreme na Torniku, 82-83.

Ja tad nisam ni skijao.

HEROES
18.01.2012, 18:41
Ovo je skijaski forum,gde bi pre svega ljudi trebalo,bar da se malo razumeju u skijanje da bi pisali,mozda sam registrovan pre mesec dana,ali imam znatno veci skijaski staz od vecine ovde,uostalom kada sam registrovan,nije ni malo vazno.Samo kada citam komentare o stazama i ski centrima,ljudi koji na pr. na Tornik ponesu "kliska",a ovde daju svoje ocene o skijalistu,malo je smesno.

wlad
18.01.2012, 18:45
@HEROES: i dalje omalovažavaš druge članove foruma..

@Symon: više o istoriji skijanja na Zlatiboru imaš na ovom sajtu na http://staro.skijanje.rs/Oko_Skijanja/istorija/zlatibor_istorija.htm između ostalog zanimljivog u tekstu možeš videti na dnu i tehničke karakteristike prvih žičara na Torniku.. Montirane su '85 i '86 godine tako da o skijanju '82 i '83 na uređenom skijalištu nema priče - možda je reč o turnom skijanju :ok:

Symon
18.01.2012, 18:47
@wlad: Hvala...

HEROES
18.01.2012, 19:24
Ja sam Joca iz Novog Sada,i hteo bih da iznesem par mojih zapazanja sa Tornika.Bio sam za vikend gore sa mojom porodicom i drustvom,put do cenra je blagi uzas,toliko snega na putu(najmanje 5cm),nikada nisam video, ni na Fruskoj Gori.Na samom ulazu,gde je rampa za parking,uspon uzas,mnogi se zaglavjuju,proklizavaju po nenormalnim uslovima za planinu u Januaru,sneg koji je vec skoro 10 cm ozbiljno ometa goste,moj prijatelj se jedva izvukao i ako ima BMW X 5.Na samom parkingu ogromna guzva,nije mi jasno kako oko 1000 vozila ne moze da stane na parking koji ima 500 mesta,jos jedna greska u organizaciji.Na samom skijalistu veoma mnogo skijasa,pa mi nisu jasni hupseri koji se pojave na stazi oko 12 sati,cak na pojedinim mestima na skijalistu ima i leda!!!!!.Sestosed uzasno spor,a mozete misliti kada je -10 i vi sa decom na planini kako je hladno.Samo staze nisu zahtevne pa cak ni za mene koji sam dobar skijas(imam 7 dana skijanja),a moja supruga i deca mogu bez problema da se izbore sa lose pripremljenim stazama(zbog hupsera oko 12 sati),i ako su na skije stali pre neki dan,dok moj prijatelj (vozi x 5),koji je vrhunski skijas(skija od prosle godine) se bukvalno poigravao sa lose pripremljenim stazama(zbog hupsera oko 12 sati).Negde oko 15 casova toliko je bilo hladno da smo ja i moja porodica i prijatelji,hteli da rezignirano napustimo skijaliste.Samo da pomenem da sam izgubio rukavicu na sestosedu,i kada sam pitao zaposlenog na skijalistu da mi je pronadje,on mi je odgovorio,da je u nemogucnosti to da uradi zbog mecave,zamislite,kakav ne profesionalizam!!!Nije mi na kraju jasno zasto ne zatvore celo skijaliste oko podne,i tabacima ne prodju nekoliko puta(zbog hupsera oko 12 sati).Na kraju jos da dodam,da i pored ocajnog prilaznog puta,ocajno pripremljenih staza(zbog hupsera oko 12 sati),neljubaznog osoblja,loseg parkinga,loseg vremena i lakih staza,velikih guzvi,ipak Tornik je fantasticno skijaliste.

janusski
18.01.2012, 20:58
I meni je bilo hladno u subotu. :sm022:
Ondak sam metio kapu na glavu i više mi nije bilo hladno. :yay:
pozz :dziveli:

boypet80
18.01.2012, 20:58
@wlad

Svaka ti stoji...
:yay:

jopopo
18.01.2012, 22:03
Čitam ovo danima i baš ste me napalili :) Toliko da uzeh slobodni dan u petak i palim sa klincem produženi vikend, po prvi put da probamo skijalište.

Pa se javljam :)

alexa
19.01.2012, 01:38
Zamislite, ne htede redar da prti kroz sumu uzbrdo i nadje coveku rukavicu kojom je usput u korpi mlatio ?!? //// A ja mislio da sam razmazen!

macak011
19.01.2012, 09:40
E vala, bataljujem onaj besplatni sezonski u najavi i kazem: svi vi kojima Tornik nije dovoljan da li po tezini staza, njihovom broju, velicini parkinga i slicno, prosetajte do teme o Kopaoniku, poslednja slika je fantasticna zaista, a komentar jos bolji koji kaze da nema guzve na stazama. Mozda je pravo vreme da se mnogi za ovaj vikend ipak odluce da skrenu "desno kod Albukerkija" i pravac Kop, recimo? Taman da mi ostali koji za vikend ipak idemo na bezvezni i preskupi Tornik mozemo da se parkiramo na mali parking, skijamo po hupserima i ledenim plocama bez guzve i blagim stazama "Zlatiborskog okruga".

Bilo kako bilo, vikend sam tamo sa cerkicom, opet saljem slike ako uFatim tudj wireless, pa se komentarisemo! :D

macak011
19.01.2012, 11:11
Čitam ovo danima i baš ste me napalili :) Toliko da uzeh slobodni dan u petak i palim sa klincem produženi vikend, po prvi put da probamo skijalište.

Pa se javljam :)

Ako mozete, uhvatite skijanje u petak ujutru, sigurno manja guzva nego za vikend, a po kamerama je super :sm004:

hint: parkirajte se vec u 8:30, nema nigde nikog, sa takvom pozicijom da uvek mozete da se izvucete, odnosno da niko ne moz' da vas zagradi jer ce biti ludnica od automobila, a taman imate vremena da se lepo spremite, odgegate do skipass kucice i lagano do sidra ili "Pome" ;)

Od centra Zlatibora do ski-centra ima nekih 7-8km, ali je polovina puta najcesce pokrivena snegom ako je bilo padavina prethodne noci, pa oprez - iz centra Zlatibora desno na magistralu na kruznom toku i samo prati znake ako vec niste bili, zatim se skrece desno sa magistrale, pa onda na jednom prevoju levo posle jezera koje je sa leve strane (zaledjeno bilo, prekriveno snegom), ski centar se vidi sa puta sa desne strane uglavnom svo vreme voznje...

HEROES
19.01.2012, 11:48
Dobro skijanje na Torniku je radnim danima,ko moze tada da dodje nece pogresiti,petkom je vec drugacije jer dosta ljudi,kao ti Macak uzimaju produzeni vikend.

macak011
19.01.2012, 11:52
ja sam tek u subotu tamo, petak radim jbg. I ponedeljak radim. :(

macak011
19.01.2012, 12:47
Ali da je Kopaonik i dan danas takav niko ne bi išao tamo da skija, to je napredak/progres nazovi ga kako hoćeš. U to vreme je to sve bilo normalno (kao što je SkiMan negde napisao u tim vremenima kada nisu postojali mali ski centri pored malih mesta tamo se skijalo tako što je traktor korišćen kao ski lift).

I svi smo i tako uživali i lepo se skijali, ali smo uživali i na moru u CG a sada svi idu u Grčku i Tursku zato što je 5x bolje.

Ne možeš očekivati da imaš*istu ponudu kao pre 20 godina, da drugi imaju 5x bolju ponudu i da ljudi i dalje dolaze - može ali za 2-3x manje pare.

Tornik je daleko dogurao, nisam bio, ali ako se setimo da nije ni radio do pre par godina (zbog bombardovanja) sada je sjajan. Kada je napravljen 6sed prvih 1-2 sezone su bile kao "uklete", nema snega ni za leka, sunčaju se korpe. A sada i veštački sneg (i beskonačna akomulacija) i prirodan sneg, i sređivanje majstori naučili kako se koristi ratrag i rade žice svaki dan - sve za respekt :ok:

Ne bi sada da poredim - ali slične dečije bolesti treba da preboli i Stara Planina (da taj nesrećni hotel proradi bez incidenata hotela sa 1*, da imaju stabilno napajanje, normalan prilazni put i sl.).

Ali to je i odgovornost da isti ti centri (i Kopaonik) moraju za 10 godina da budu najmanje 2x bolji - zato što drugi neće čekati!

Slazem se umnogome sa tobom, ali neka distinkcija ipak mora da se napravi - Tornik je, da ne preteram, ipak maleni ski centar, Kopaonik je vec ozbiljniji, veci centar, dok je Stara Planina jos uvek u rangu Zlatibora sa daleko manjim smestajnim kapacitetima i veeeelikim potencijalom, na zalost nikako ili lose iskoriscenim. U nasem okruzenju ima dosta ski centara, ali nisu blizu. Ni najmanje. Bez 800 -1000+ km ne moze dobro da se skija. Fakat. To je sve odlican teren da domaci ski centri od konkurencije imaju samo sami sebe, sto je ravno ili ajde, tezi nuli kada je u pitanju zdrava konkurencija - pre je to neki mini-monopol, odnosno preskupa usluga za malo kvaliteta. Opet, fakat. Otuda je potpuno jasno da u SS nema ili uglavnom nema kvalitetnog kadra, da staze ne izdrze ceo dan, da ne radi hotel, zica, mali parking ili vec "sta-ti-ja-znam". No, to nije razlog da ne odemo na strano skijaliste i vidimo kako bi trebalo da se radi i istovremeno uzivamo u fenomenalnim stazama i odlicnom smestaju, ali ipak malo skuplje. Dakle, jedini razlog je novac i slobodno vreme, koga u Srbiji sve vise ima ali samo za one koji vec imaju dosta i sve manje ima za one koji ga inace sve manje imaju (ili nemaju). Raslojavanje je sve vece, a nasa zemlja, na zalost svih nas, ipak siromasna i prilicno korumpirana.Opet, fakat. U celoj toj prici je bitno makar malo uzivati, pa neka je i to taj mali, mini ski centar Tornik, sa sve svojim rasturenim stazama oko 11h i sestosedom u 2. ili 3. brzini i malom nadmorskom visinom, itd...

Daleko je nas ski-konzum od razmazenog evropskog ili svetskog, a opet je i standard daleko od istog tog. Mislim da razmazenim, a opet materijelno dobrostojecim skijasima- bilo pocetnicima ili ne, nebitno - na raspolaganju stoji bilo koji od ski-centara u okruzenju, kako na istoku preko Bugarske i Rumunije, tako i na zapadu preko AUT, ITA, SLO, CH, FRA i slicno.

Mnogima u Srbiji i dalje zbog raznoraznih razloga na raspolaganju stoje samo Kop, Tornik, SP, Crni Vrh, Kraljevica, Zlatar i Divcibare kao solucija. I svi ti centri, listom, odavno nemaju traktor ili konopac kao ski lift i svi oni, ipak, uzimajuci u obzir sve parametre, krupnim koracima grabe ka slavi koju vec ima jedan mini ski centar kakav je Tornik, a to je (ponovo) postao za vrlo kratko vreme.

Prvi sam bio medju skijasima kad je proradio sestosed, i prvi pocepao obe kantne na jednoj skiji na kamencinama Zmajevca i Cigote. I pao zestoko. i nisu vracali pare za celodnevni skipass iako je skijanje bilo nemoguce. I prvi napljuvao i Tornik i Zlatibor i SS i sve u pm. Ali, to je proslo vreme, sada je Tornik ne 5x, nego 10x bolji od tada. Malo li je za tako kratko vreme?!? :dziveli:

dejan
19.01.2012, 13:29
I ovog vikenda na Torniku se organizuje takmicenje.

HEROES
19.01.2012, 13:38
Da,cuo sam da je za vikend takmicenje,nemam nista protiv takmicenja,ali kako je krenulo,pocece da organizuju takmicenja svakog vikenda u sezoni,dobro je to za klince i promociju skijanja,ali se ne uzima u obzir da je Tornik malo skijaliste, i da mnogi skijasi mogu da uzivaju na njemu samo vikendom,a takmicenje samo napravi jos vecu guzvu,tako da mnogi vikendasi ostanu uskraceni za kvalitetno skijanje.

macak011
19.01.2012, 13:42
Tako je, SL i VLS za cicibane, decu 1 i 2...Sutra trening sve do 11h, za vikend na Cigoti start u 9:30h.

http://www.skisavez.com/alpsko_skijanje/al_ski_2012/raspis_al2012_otv_prv_zapadne_srbije_21_22122012.p df

macak011
19.01.2012, 14:46
Da,cuo sam da je za vikend takmicenje,nemam nista protiv takmicenja,ali kako je krenulo,pocece da organizuju takmicenja svakog vikenda u sezoni,dobro je to za klince i promociju skijanja,ali se ne uzima u obzir da je Tornik malo skijaliste, i da mnogi skijasi mogu da uzivaju na njemu samo vikendom,a takmicenje samo napravi jos vecu guzvu,tako da mnogi vikendasi ostanu uskraceni za kvalitetno skijanje.

Ne znam da li je nekad takmicenje bilo na levku (to je staza Tornik jel?) ili na donjem delu Zmajevca, pre pocetka sidra Bandera ili je uvek na Cigoti...? Mislim da je levak + donji deo Zmajevca odlican za deciji SL, a ima i sirinu i ne tako veliki nagib za VSL. Doduse, malo je problem doneti kapije i struju-komunikaciju, ali tu su motorne sanke i agregati, nek se isprse ovi iz SS, kad vec imaju takmicenje :D :sm019:

Na taj nacin takmicari uopste ne bi smetali i pravili guzvu, gro skijasa bi nastavljalo ski putem prema Cigoti, a bolji skijasi, pa i sami takmicari bi cepali Zmajevac i cao - ionako retko ko skrene sa ski-puta (staza Tornik) desno na levak i donji deo Zmajevca...

HEROES
19.01.2012, 16:19
Mislim da nikada nije bilo takmicenje na tom delu Tornika,ali mi kroz glavu prolazi da je jednom bio cilj pored sidra Bandera,ali nisam siguran.Nekada se vozio super dzi,sa vrha staze Tornik,start je bio gde je sad izlaz sestoseda,pa preko "piste"(danas"Ribnicki put"),pa sve do podnozja Cigote,skoro 2500m duzine,to je bilo pre vise od 20 godina.

macak011
19.01.2012, 16:55
Ma na levku bi bilo zgodno bas, struju mogu da vuku sa dna sidra bandera, a da i cilj bude tu negde, uz levu stranu ka spojnom putu sa Cigote, malo iznad ka dnu Zmajevca, na sirokom delu. Na taj nacin je otvoren prolaz na sidro svim skijasima, plus pola levka je slobodno za skijase, geldano za zice, leva polovina - apsolutno ne bi smetalo nikom zivom niti bi pravilo guzvu. Start bi bio na zaravni pred pocetak spojnog puta sa Tornika na Cigotu, tu bi takmicari lepo mogli da odloze opremu, zagreju se, itd... Trening i dolazak na start je resen sidrom bandera i malim veslanjem sa vrha sidra do izlaska sestoseda, pa spustanjem Tornikom do starta. Jedino sto je to mozda kratko, ne mogu sad ovako napamet, bas cu da snimim situaciju za vikend. Nije losa ni varijanta da pola Zmajevca bude za SL, onaj neutabani deo ka stubovima i da opet cilj bude na dnu levka...? Ne mogu da odredim duzinu, ali poredjenja radi, na Kopu je start slaloma bio na medjustanici crna duboka, a cilj na spajanju crne i crvene...

macak011
19.01.2012, 17:09
Skijah naravno i čuveni crni Zmajevac na Torniku proglašen za stazu za napredne i ozbiljne skijaše i ako nisi ski expert tu nema šta da tražiš .

Ko je to proglasio??? Bice kolega da si malo preuvelicao ili lose razumeo - bilo je reci o tome da je celo skijaliste Tornik za bolje i napredne skijase, ukljucujuci i Zmajevac, a da nikako nije za "apsolutne pocetnike i lose skijase", jer je sama kategorizacija staza na Torniku takva da i kataloski ne odgovara losim skijasima, akcenat na "losim", sto je veoma razlicito od tvoje konstatacije... :sm006:

uostalom, procitaj moj post:

http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=2270&highlight=tornik&page=51

post #505, lepo pise: "..mislim da Tornik NIJE za lose skijase i pocetnike".

Pored toga, Zmajevac jeste strm, ali je prilicno sirok i skoro idealno ravan, pa ga nije tesko voziti, sta vise, to je pravo uzivanje i dosta podseca na Gvozdac, sem u svom donjem delu gde je siri, kao sto je neko vec primetio. Za razliku od Zmajevca, recimo crna Duboka na Kopu ima kod medjustanice krivinu, suzenje, pa cak i mali bocni nagib sto je cini posebno teskom u tom segmentu, narocito nakon stvaranja hupsera i ledenih ploca zbog velikog broja skijasa koji ostro koce upravo na tom delu staze - sto nju, pak, na tom delu cini daleko ostrijom i tezom od Zmajevca u svakom slucaju...

Symon
19.01.2012, 17:30
Slažem se kolega da je crna Duboka u tom delu gde je kontra nagib vrlo nezgodna i da je treba par puta odskijati sa velikom pažnjom da se koliko toliko navikneš.

Da pročitah sad tvoj post i videh da ti je zasmetao moj komentar da Zmajevac kao i celo skijalište Tornik može lagano da odskija moj drugar skijaš sa 10-tak skijaških dana.

Nije problem ali ne bih sad baš u svakoj temi pisao više o tome da li može ili ne može. Neko može i sa 10-ak dana neko ne može ni sa 50 sve je to vrlo individualno.

Pozdrav...

HEROES
19.01.2012, 17:34
Voleo bih da se na Zmajevcu,jednom odrzi jace takmicenje u slalomu,jer mislim da je Zmajevac po Fis standardima za slalom.Problem bi mozda mogao da bude taj start,koji predlazes,jer bi se tu stvorila velika guzva,na ulasku u Ribnicki put,ionako kada je guzva tu se cesto napravi "cep",sto se staze tice mislim da bi za klince bila sasvim dobra.

macak011
19.01.2012, 17:40
Sve je individualno, naravno, ali nije korektno prema nekome ko nije bio na Torniku, a zeli da dodje na skijaliste, pa na licu mesta skonta da ipak ne moze da se spusti ni Zmajevcem, ni Tornikom, a ni Cigotom iako ima desetak dana "skijanja" u nogama. Zatim nekako na jedvite jade se srolja do dna, pa ostatak dana, vikenda ili celog zimovanja provede na ski traci, sidru do prve kucice ili jos gore, na kanapu na Obudovici. Toliko. Necu ni ja vise da komentarisem Tornik u tom smislu.

macak011
19.01.2012, 17:46
bio bi taj deo ogradjen, cep ne bi bio veliki, moze da se koristi i onaj deo, ka shumi...potpuno bi bili "izolovani" :D

HEROES
19.01.2012, 18:02
Potpuno se slazem,kao sto sam vec negde i napisao,poenta je sta za nekoga znaci lagano,i sta znaci skijati.Sa sestoseda kada gledas ima dosta onih koji se spustaju i niz Zmajevac i niz druge staze,mozda oni uzivaju,ali ja kada ih gledam vidim samo tesko mucenje,i nista vise.

jopopo
19.01.2012, 19:09
Ako mozete, uhvatite skijanje u petak ujutru, sigurno manja guzva nego za vikend, a po kamerama je super :sm004:

hint: parkirajte se vec u 8:30, nema nigde nikog, sa takvom pozicijom da uvek mozete da se izvucete, odnosno da niko ne moz' da vas zagradi jer ce biti ludnica od automobila, a taman imate vremena da se lepo spremite, odgegate do skipass kucice i lagano do sidra ili "Pome" ;)

Od centra Zlatibora do ski-centra ima nekih 7-8km, ali je polovina puta najcesce pokrivena snegom ako je bilo padavina prethodne noci, pa oprez - iz centra Zlatibora desno na magistralu na kruznom toku i samo prati znake ako vec niste bili, zatim se skrece desno sa magistrale, pa onda na jednom prevoju levo posle jezera koje je sa leve strane (zaledjeno bilo, prekriveno snegom), ski centar se vidi sa puta sa desne strane uglavnom svo vreme voznje...
Ne mogu, dok dođemo do Zlatibora biće 9, pola 10, dok se smestimo i odemo biće pola 12. Ali nema veze, bolje i pola dana nego ništa :)

sena58
19.01.2012, 20:19
To svakako. :)

sena58
19.01.2012, 20:25
Ja sam Joca iz Novog Sada,i hteo bih da iznesem par mojih zapazanja sa Tornika.Bio sam za vikend gore sa mojom porodicom i drustvom,put do cenra je blagi uzas,toliko snega na putu(najmanje 5cm),nikada nisam video, ni na Fruskoj Gori.Na samom ulazu,gde je rampa za parking,uspon uzas,mnogi se zaglavjuju,proklizavaju po nenormalnim uslovima za planinu u Januaru,sneg koji je vec skoro 10 cm ozbiljno ometa goste,moj prijatelj se jedva izvukao i ako ima BMW X 5.Na samom parkingu ogromna guzva,nije mi jasno kako oko 1000 vozila ne moze da stane na parking koji ima 500 mesta,jos jedna greska u organizaciji.Na samom skijalistu veoma mnogo skijasa,pa mi nisu jasni hupseri koji se pojave na stazi oko 12 sati,cak na pojedinim mestima na skijalistu ima i leda!!!!!.Sestosed uzasno spor,a mozete misliti kada je -10 i vi sa decom na planini kako je hladno.Samo staze nisu zahtevne pa cak ni za mene koji sam dobar skijas(imam 7 dana skijanja),a moja supruga i deca mogu bez problema da se izbore sa lose pripremljenim stazama(zbog hupsera oko 12 sati),i ako su na skije stali pre neki dan,dok moj prijatelj (vozi x 5),koji je vrhunski skijas(skija od prosle godine) se bukvalno poigravao sa lose pripremljenim stazama(zbog hupsera oko 12 sati).Negde oko 15 casova toliko je bilo hladno da smo ja i moja porodica i prijatelji,hteli da rezignirano napustimo skijaliste.Samo da pomenem da sam izgubio rukavicu na sestosedu,i kada sam pitao zaposlenog na skijalistu da mi je pronadje,on mi je odgovorio,da je u nemogucnosti to da uradi zbog mecave,zamislite,kakav ne profesionalizam!!!Nije mi na kraju jasno zasto ne zatvore celo skijaliste oko podne,i tabacima ne prodju nekoliko puta(zbog hupsera oko 12 sati).Na kraju jos da dodam,da i pored ocajnog prilaznog puta,ocajno pripremljenih staza(zbog hupsera oko 12 sati),neljubaznog osoblja,loseg parkinga,loseg vremena i lakih staza,velikih guzvi,ipak Tornik je fantasticno skijaliste.
Slična situacija pre neki vikend, previše skijaša to je to. Mada bi i priprema mogal biti malo bolja, a rukavica ispod žice ima koliko hoćeš. :)

plecko
20.01.2012, 12:11
Samo staze nisu zahtevne pa cak ni za mene koji sam dobar skijas(imam 7 dana skijanja),a moja supruga i deca mogu bez problema da se izbore sa lose pripremljenim stazama(zbog hupsera oko 12 sati),i ako su na skije stali pre neki dan,dok moj prijatelj (vozi x 5),koji je vrhunski skijas(skija od prosle godine) se bukvalno poigravao sa lose pripremljenim stazama(zbog hupsera oko 12 sati).
ti si dobar skijaš (s 7 dana skijanja) a tvoj prijatelj (x5) vrhunski skijaš (skija od prošle godine)
-šta ti ovde nalupa čoveče ?

macak011
20.01.2012, 12:13
ma zezao se covek, kako niste skontali - ironija, jel tako @heroes? :D

HEROES
20.01.2012, 12:41
Danas sam se opet provozao do Tornika,temperatura oko 0 ili cak u blagom plusu,ali duva jugo,pa mi se ti ni malo ne svidja, mada staze jos dobro drze,a i malo je skijasa.Sutra su najavili neki, minus pa se nadam da ce vama vikendasima biti ok...Macak znas me...:)...nisu pazljivo citali ostale postove,mada reakcije govore da sam bio u pravu.

macak011
20.01.2012, 12:41
vidimo se sutra na stazi :D

Miodrag17
20.01.2012, 17:30
Plecko bas nevolis da ti neko dira Tornik opusti se idemo malo na Jahorinu

Symon
20.01.2012, 21:16
Staza Zmajevac je livada...

@ HM

HEROES
20.01.2012, 22:06
Zmajevac jeste livada,sada kada je lepo presadjena trava,cesto se desava da je "skijasi" popasu....

hodac
21.01.2012, 02:09
Ja sam skijao na Torniku pre sestoseda,pa negde to skijaliste postoji od 82-83 godine,pisacu o tome ovde,ali drugi put,ocigledno je da je ovde dosta ljudi koji bas i nisu skijasi,sudeci po pisanju.Ja se ne bojim da ce Tornik da propadne kao skijalste,cak sta vise,ali zamerke koje ovde citam,kao losa priprema staza,ili uspon kod naplate parking...!?su u najmanju ruku smesne,i otkud hupseri na stazi u podne,na kojoj se skija 1500 skijasa,navode me da se pitam da li su neki ovde bili uopste na planini.

I ja sam imao comodor pa sam kasnije uzeo pc jer vishe nije mogao da mi uradi ni pola posla, toliko o toj nekoj prici nekad i sad.

Nije problem u usponu, ali je problem da ako neko naplachuje parking, valjda ima onda obavezu ocisti prilazni put, i parking, ja sam zbog autobusa hrvatskih skijasha koji je tu stao i zaglavio izgubio 15 minuta, a ne bi zaglavio da je put bio ociscen ili da je naplatna rampa bila na vrhu a ne na sred ne ociscenog uspona.

Danas na Torniku na 100 ljudi, nije moglo da se skija nishta drugo sem zmajevca. Tornik iliti levak su klinci izrovali vezbajuci, a cigotu ne treba ni pominjati. I opet za zadrskom jer sam dosao od pola 1.

A ja ne pricam o jednom dva hupsera vech o celoj stazi izrovanoj u santi leda.

Isto tako, oko planina i da li su neki bili ili ne, reci cu samo da mozemo uzeti 3 najbliza ozbiljnija centra Zabljak, Kop i jahorinu, i da moje poredjenje pripreme staze uzimam sa ova 3 centra na 3 sata od zlatibora.
Priprema staza na zlatiboru je ocajna u ovoj sezoni. I opet kazem za cenu ski pasa koja je ista kao na zabljaku, ili kopu od februara cini mi se. ocekujem bar korektno sredjenu stazu, nije mi cilj samo da se spustim, nego pre svega da uzivam i da malo vishe pustim bord, i da ne moram posle svake druge voznje da odmaram od silnog peglanja neravnina kolenima.

Sad ne znam da li radish u ss, ili zivish od turizma na zlatiboru, ali valjda je svima u intresu da se gore srede neke stvari kao svake godine, a to je da se staza pegla sa 2 ratraka odjednom,a ne u 2 smene po jednim.

Symon
21.01.2012, 06:32
Naročito OZBILJNI skijaši...

@hodac: slažem se sa tvojim mišljenjem i svašta ćeš ovde još pročitati ili si pročitao od nekih od juče članova a verovatno i skijaša

dejan
21.01.2012, 09:46
Meni se cini da su ovi na Kopu postali bas majstori za sredjivanje staza tako da zlatiborci moraju jos mnogo da uce po tom pitanju a imaju i od koga sto je veoma dobro za sve i za zaposlene i za nas (naravno ako hoce).

HEROES
21.01.2012, 12:29
Stvarno su se sami prepoznali "skijasi".Kada stize da napises post, a sada kada ja ovo pisem je 12:10,a na stazi si od pola jedan.O hupserima,o tome koliko je ozbiljan ski centar Zabljak,koji ima samo ozbiljne mogucnosti,o tome ko cisti parking,i nesposobnosti iskusnih planinskih "vukova"koji ne umeju da voze auto sa 5-10 cm snega na njemu,o pripremi staza,i sa koliko tabaca treba da se taba staza i dr...pricati sa ljudima koji misle da sa 10 dana skijanja si dobar skijas,stvarno je smesno.Ne radim u ss,i ne bavim se turizmom,i gore koji me znaju,znaju da sam se ja najcesce svadjao sa ss u vezi skijalista,a kada citam neke postove ovde,vidim da ti ljudi znaju sta je planina i sneg,koliko i moja baba sto se razume u fudbal.Voleo bih da upoznam neke od vas "Kop skijasa",da zajedno odskijamo par puta,i da se na licu mesta uverimo o pripremi staza,lakom ili teskom skijanju,iskustvu,sta je za nekoga "izrovanost u santi leda"ili je samo za dobrog skijasa tvrdji deo staze,sta je strmo a sta ne...moze na pp,pa da zavrsimo sa ovim.

@hodac...priprema staza na Zlatiboru je ocajna ove sezone. Voleo bih da procitam sta ti znas o pripremi staza,pa da vidimo nesto, da dodjes gore ljudima da objasnis,zarad dobrog skijanja na Torniku,sto je u interesu svih nas.

Skijao sam i na Zabljaku i na Jahorini,skijao sam i na Kopaoniku(doduse davno),na svim tim planinama, sam u popodnevnim satima vec vozio po hupserima,u zavisnosti od broja skijasa na pojedinim stazama(i to vise od jedan ili dva hupsera,mada nikad nisam video stazu sa na pr jednim hupserom,ili ih ima, ili ih nema),a ako neko naziva usponom,mesto na kojem se nalazi naplatna rampa za parking na Torniku,onda ne znam sta reci,za Jocu iz Novog Sada,verujem da je to uspon.Jos bih pitao ove "skijase"prepoznace se oni,kako ide "klisko"?

Symon
21.01.2012, 14:15
Ko provede 10 skijaških dana sa instruktorima skijanja SKI MANIJAKA ili SKI BUSA ima da odskija ski stazu Zmajevac i sve ostale staze ski centra Tornik iz zezanja , lagano. Dodao bih da mora da bude i malo fizički spreman.

Staza Zmajevac je livada...

Klisko skijaš

HEROES
21.01.2012, 15:10
Ha,ha,ha...Joco,sve si smesniji i smesniji!

dejan
21.01.2012, 19:08
Staza Zmajevac je za skijanje izvrsna, veoma lepa strmina, siroka dovoljno, ujednacena, zaklonjena od sunca, e sad doduse ni ja nisam prosao tu skolu sa tim instruktorima..., mada je cela ovo prica (mudrovanje) super jer ima snega, samo tako da nastavi.

Symon
22.01.2012, 09:45
O tome i pišem sve vreme, ne treba ni da prođeš jer je staza Zmajevac lepa i lagana,nije nikakav bauk od staze , skija se lagano i opušteno kao i čitavo skijalište, jedino sad za skijaša kome je frka da je odskija može malo da douči sa ski učiteljem da malo utvrdi znanje...

dejan
22.01.2012, 13:15
Ja nemam nikakav licni odnos koji bi mi pomutio percepciju da nerealno napadam ili da branim staze na Torniku (ne kazem da ga drugi imaju vec zelim samo da se ogradim), prihvatam da je cinjenica da koliko ljudi ima ima toliko i misljenja, medjutim zbog mnogih zaljubljenika u ovaj sport (meni kao i vecini na forumu verovatno najlepsi ali nosi i rizike), koji se informisu na ovom forumu pre nego sto krenu na vikend skijanje (sto skijaliste Tornik po mom misljenju i jeste i za tu namenu je odlicna opcija), treba biti realan. Konstatacije (ne zelim da se bavim ko je rekao nego samim zapazanjima pa zato i ne citiram) tipa - staza 2a je za pocetnike i definitivno plava, zatim Zmajevac bi mogao da prodje kao crvena, skijaliste je za svaku preporuku za pocetnike, Zmajevac je livada, lagana itd. - iz perspektive nas rekreativaca ne stoje sigurno, a mislim da prevazilaze i one granice koliko ljudi toliko cudi jer ipak nekakva realnost postoji pa makar ona bila socijalna, zasnovana na intersubjektivnom usaglasavanju. Moje misljenje je da je i osnovni nedostatak ovog malog skijalista jedna lepa, lagana, duza staza kao npr Karaman Greben koja bi bila za pocetnike da mogu da se ko ljudi iskijaju i opusteno uzivaju kao i za decu pocetnike jer ih strmija staza od plavih po srpskim kriterijumima (mada su 2a i Zmajevac homologizovane crvena i crna staza) "tera" najcesce da sede i tako od starta kvare skijaski stav. S jedne strane bauk skijaliste - nema govora, ali s druge ok za pocetnike - bas i nije (mada uz iskusne ucitelje moze). Ko god je skijao na Torniku kada ima puno skijasa u to se i empirijski uverio jer je video veliki broj ljudi koji skijaju a da pritom slabo kontrolisu skije pa se desavaju i povrede sto je sigorno delom uticaj nesklada skijaske tehnike i odredjenog zahteva staze. E sad sta bi to po nasem misljenju trebalo da bude crna i crvena staza to je druga tema jer ima crnih i crnih staza, sta je za svakoga strma ili blaga itd, moje misljenje je da bi i najveci majstori rekreativci, u neskijaskim zemljama posebno, itekako uzivali skijajuci Zmajevac a i da mogu veoma lepa takmicenja da se tu organizuju. Ako se ovo dovede u pitanje cini mi se da se dovodi tek u pitanje obelezavanje staza na drugim skijalistima bar u Srbiji, ali za to ja nisam strucan jer nemam dovoljno znanja da bi se time bavio. Ono sto je sigurno sa dosta tehnike, kondicije i hrabrosti (kosto vec neko rece) na 2a a posebno na Zmajevcu bi se mogle postici velike brzine. I jos jednu stvar zelim da dodam, prilazni put od magistrale do Tornika je svaki dan ciscen u periodu od 9 do 15h (neznam kada), jer kad sam dolazio bilo je snega a kad sam se vracao put je bio potpuno cist. Tako da nije tacno da se put ne odrzava vec da se nedovoljno odrzavao ali je funkcionisao, treba imati na umu da dobar deo srbije je u to vreme bio zavejan, u mnogim selima ljudi ni do doktora nisu mogli da prodju, mnogi putevi do Kopa i drugih planina neprohodni itd., ja to kazem a ljudi salju slike od nedelje u toku dana (valjda 15 ili 16. 01.) kada je sneg i vise navrata veoma intezivno padao da bi dokazali da nije tacno i da se uopste ne odrzava ili sta vec. I tako baveci se ovakvim stvarima tesko imamo prostora da pricamo o stvarnim nedostatcima kako bi svima bilo bolje jer nije svaka kritika korisna pa onda kao oni sto kritikuju misle najbolje a oni sto "brane" ne zele da vide realnost i tako dodjosmo do uspona na naplatnoj rampi i drugih besmislenih stvari. Mozda sam malo vise filozofirao ali sam imao potrebu da sve ovo napisem (nadam se da u ovakvim raspravama vise necu ucestvovati), a i valjda je i to uloga nas matorih na ovom forumu. Pozdrav za sve i valjda ce nas vreme posluziti a mi svi uzivati.

HEROES
22.01.2012, 15:22
Nikada nisam rekao da je Zmajevac bauk,ali to vam je staza sa najvecim prosecnim nagibom u Srbiji, i to vam je cinjenica,39% nagib.Sad nisam siguran,ali mislim da sam negde procitao da je prosek od 40%, potreban za kategoriju crne.Staza Cigota,bi isto trebalo da se kategorise sa crvena(i tako i jeste),mozda bi negde i bila plava,ali kada se uzme u obzir kakve staze su na "Kopu" plave,onda je ona po tom obrascu,100% crvena,Staza Tornik je mislimo realno kategorizovana,tj crvena.Dejane,slozio bih se sa vecinom tvojih konstatacija,i to doprinosi da ovde imamo kvalitetnu razmenu misljenja,ali kada neke stvari procitas,jednostavno shvatis da je ipak razlika izmedju srati i misliti,velika(naravno, ne mislim tu na tebe).Ovde si pomenuo razne "skijase"koje mozes videti po Torniku,i njihovo budimo realni "mucenje",na zalost bas takvi su ovde najzesci u nekim kritikama,o uredjivanju staza,o kategorizaciji staza,o cistoci puta itd,a ti ljudi su drugi put na planini,tri puta su stali na skije,i drugi put su videli tabac u zivotu,i onda "klisko skijasi"pokusavaju da budu jos i duhoviti,i pokusavaju kao da provociraju,a u stvari oni slicne stvari pisu po raznim forumima,sa raznim temama,jer su zapravo "usamljeni mudroseri".Ja ovde iskreno pisem,pre svega sto veoma volim skijanje,i dosta godina se bavim time,i zivim pored jednog malog(nadam se uskoro i ne tako malog)ski centra,i kao dugogodisnji skijas,secam se godina kada je skijanje u Srbiji osim na "Kopu",bilo na tako niskom nivou,da je za nas koji volimo taj sport stvarno bilo tesko da se bavimo njime,a dovijali smo se na razne nacine,od uzeta na motoru,preko noznog tabanja staza,do skupljanja love da se ode do Jahorine,kada smo od bratske opstine Mozirje iz Slovenije dobili polovni tabac,negde 87-88 godine,bili smo srecni kao mala deca.A dva sidra koja su tada radila za nas su bila vrhunac,sa tabacem mi smo mislili da imamo odlican ski centar na Torniku,o putu,kamenju i korenju po stazama nismo ni razmisljali,vazno je bilo da samo padne sneg.Prva skijanja na Torniku smo imali tako sto bi ispred nas isao kamion iz komunalnog,cistio sneg na putu kroz selo "Ribnica",(jer drugog nije ni bilo)put koji nije asfaltiran,a mi svi za njim,pa na danasnju "Cigotu"postavimo do pola, kanap sa motorom,pa pola dana tabaj sa skijama,a pola dana se skijaj.Mnogi koji ovde pisu tih godina se nisu ni rodili i njih i razumem,ali oni koji jesu,i cak su i za desetak godina stariji od mene,nisu ni znali za skijanje kao sport,poceli su sa tim danas kada imamo Tornik kakav imamo,"Kop"kakav imamo,"SP"kakvu imamo,i skijanje se polako razvija kod nas,i onda oni koji misle da sa pet dana skijanja postajes skijas,kada 5cm snega koji pada na planini na putu je uzas,ili misle da im zica ide presporo,a ne umeju da sednu na istu ,pa cak i da ova stoji,pocinju da daju svoja "misljenja"o pripremi staza,kategoriji staza,i ne znam cemu sve,stvarno postane smesno.I sto je jos smesnije,to su oni isti,koje gledam kako na dupetu "drljaju" Zmajevac,pa se posle zale kako ima leda na stazi,jer boze moj kako oni sa pet dana skijanja sa ski manijacima,ne mogu da odskijaju jedan Zmajevac,pa im je led i "losa priprema" izgovor,a mi i oni koji znaju sta znaci skijati,sve to posmatramo i pitamo se "pa gde ste vi to posli".Na kraju bih dodao i to,da postovi kao tvoji Dejane ili Mackovi,doprinose da u Srbiji sutra pored "Kopa",dobijemo jos koji kvalitetan ski centar,mislim da je Stara Planina na dobrom putu,a pogotovo Tornik, da to na kraju i postane,na radost svih nas koji volimo skijanje i planinu.

boypet80
22.01.2012, 15:50
Aman vise ljudi,
Ostavite se pisanja licne istorije i bezkorisnih informacija.
Koga briga kad si prvi put video sneg,kliska,ratrak ili zimsku gumu...
Ubiste forum!
Nego,jel neko sjija na Torniku ovog vikenda,kakva je situacija gore?

andrijapajic
22.01.2012, 16:01
Tako nekako... Ljudi kukaju kada 4 pahulje padnu na asfalt, a posto se u nasim auto skolama teorija prelece i preskace, samo da se prodju testovi, niko ih ne nauci o prilagodjavanju brzine, koja je prilicno bitna jer sneg sa kolovoza i ne treba da se čisti do 5 cm. u Beogradu histerišu i kada ima 0,5 cm. Na planini ipak očekujem svašta, ali tu su lanci, sada i obavezan deo opreme, tako da ne vidim u čemu je problem, ako može trapavi Fiat Stilo karavan da se popne, mogu valjda i ostali.
Što se tiče staza, više i ne lsušam kukanje, ili je meko, ili je tvrdo, ima hupsera, ne valja veštački sneg, ne valja prirodni... Aman, ljudi! Staneš na vrh, kreneš, voziš. Prilagođavaš se stazi. Čak više uživam u tome, nego da se po perfektnoj pisti spustim od tačke A do tačke B. Zanimljivo je i kad se neko iskuka da je neka staza baš dobra, crna, samo šteta što je ne tabaju. Da li ste razmislili da možda zbohg toga jeste crna? Boja staze ne označava nagib, već težinu staze. nagib je jedan deo parametara za kategorizaciju, tu je i širina, bočni nagib, uređenost, okolni teren, bezbednost... E, sad, one najfrekventnije plave staze bi trebalo održavati perfektno, jer tu su početnici koji uče, a teže staze iziskuju više veštine, a ne da se pretvore u lakše zato što im neko nije dorastao. Daleko od toga da se ove polusređene staze kod nas tako sređuju planski, ali dosta kukanja. Skijajte!

HEROES
22.01.2012, 16:08
Bas naprotiv,forum je zivnuo...;)

jopopo
22.01.2012, 19:17
Vratih se sa Zlatibora, bio i @macak011 čiji su komentari i doprineli da odem i "probam". Ja samo mogu da kažem da je ski-centar odličan i da sam uživao tri dana sa dečkom od 7 godina i sa @macak011 i njegovom kćerkom. Staze su odlične, mislim da je izvučen maksimum od raspoloživog, ne mogu da kažem da mi je nešto smetalo. U stvari smetalo je, skijaška nekultura 90% skijaša, koji kada je staza puna jurcaju i sudaraju se, meni sa detetom to jako smeta i počinjem da bivam incidentatan u tim situacijama. Ne ide se u spust kroz grupu skijaša i kroz vezni put.

Zmajevac je odlična staza ali je neverovatan optimizam pojedinih skijaša koji se lomataju iz ne znam kojih razloga. Jeste da je gužva popodne, (od vremena važenja poludnevnog) pogotovu na Čigoti pa mora malo sporije i opreznije a i bila je trećina staze ograđena zbog takmičenja.

U petak nije bilo gužve i bilo je +3 ali smo skijali do pola 4 bez problema. U petak na subotu je palo oko 30-40cm snega tako da je subota bila fenomenalna, sa dužim sunčanim intervalima. Na žici od 8:45 do 16:20 :) Nedelja opet klasična gužva (od pola 1) sa dosta ludaka na stazi ali Zmajevac je odličan bio. Da, bilo je leda jer je duvao vetar ali ne znam što to nekome smeta, skije idu i po ledu. A išao je i moj sin od 7 godina bez problema, čak šta više sa uživanjem :)

Ićiću opet sigurno... uskoro!!!

Bax
22.01.2012, 21:21
Lep vikend, dosta snega.
Staze jesu losije pripremljene nego prosle godine.
Ne znam sta je tome uzrok nisu nabijene.

I dalje mi je OK poludnevna varijanta, posle toga malo dosadi...

Ne pamtim ovako lep sneg na Zlatiboru...

HEROES
22.01.2012, 21:53
Staze jesu nesto mekse,a to je zbog prirodnog snega,koga ima dosta vise,nego prosle godine u ovo doba.Prosle godine u ovo vreme,su samo "sabijali" vestacki i zato su bilie staze dosta tvrdje.

Bax
22.01.2012, 22:02
Hm, deo gde su se klinci takmicili je bio onako tvrdji, mozda su to malo ozbiljnije tabali.
Jos jednom da kazem nije bilo lose, ali prisle godine sam bio u vreme kad je bilo prirdnog snega, i bolje je bilo.

Danas sam dosao na stazu oko 9:45 i vec je bilo smeksano.

Cudan je onaj sneg, vlazan je, nedostaje jaci minus.

Bax
22.01.2012, 22:15
Prilazni put je pristojan, parking je kulturiska varijanta, kafanice su lepe, i cene su OK.
Sve u svemu nije lose za izlet, za neko ozbiljnije skijnanje, Kop je tu, tako da ko sta voli.

Skijasko znanje je tanko, i to je istina, a staze su ozbiljne, zato ljudi padaju ko klasje...

HEROES
22.01.2012, 22:49
Prosle godine,da nije bilo vestackog snega,na Torniku ne bi sastavili ni dana dobrog skijanja,pao je najveci u februaru,ako se ne varam,nekih 40-50cm,a ni posle toga,nikakav znacajniji sneg nije pao.Do februara se taj vestacki sabijao vise od mesec dana,a bilo je i dobrog minusa,pa tako su staze bile tvrdje.Sada,za vikend,u subotu je i bilo nekog mraza,doduse malog,a u nedelju je bilo cak i plusa,pa kao sto si i rekao i to je malo uticalo na staze.I jos nesto,ove sezone,osim na pocetku,osnezivali su veoma manje nego prosle godine,mozda su se oslanjali na ovaj prirodni sneg,ne znam,ali se secam da su topovi prosle godine prskali,skoro svaki dan,pa cak i preko dana,moguce da je i to jedan od razloga mekanijih staza,pored nesto visih temperatura nego prosle godine.

macak011
23.01.2012, 10:03
Jos jedan vikend na Torniku, ovaj put bez slika jer to ocigledno vise nije potrebno da bi se onaj deo skijaske populacije koji voli da skija, pa makar i na Torniku, animirao. Dakle, vikend proveden sa cerkicom i @jopopo sa foruma i njegovim klincem. Elem, klinci imaju 7 i 9 godina, maleni skija vec dve godine i "jede" i Zmajevac, a cerkica skija bukvalno 7 dana i "prosla" je celu Cigotu i strmiji deo levka, a Zmajevac ostaje za neki drugi put - naravno vrlo oprezno i polako jer nisu u pitanju lagane staze :D

Elem, subota je bila idealan dan za skijanje, dosta svezeg snega preko noci i sunca, put od skretanja sa magistrale do skretanja na pristupni put skijalista NEOCISCEN - odgovornost na "jp putevi Uzice" - dok je pristupni put OCISCEN u 9:17h ujutru - odgovornost SKIJALISTE :D

Staze pripremljene zadovoljavajuce, dok u nedelju staza Tornik pripremljena vise nego odlicno. Zmajevac oba dana drzao lepo, nije bilo mnogo starog i "teskog" snega, pa se vozio sa uzivanjem ceo dan. U nedelju jaci vetar na vrhu, ali bez magle u velikom delu dana.
Takmicarski deo Cigote za VSL ODLICNO pripremljen, leden i drzao fenomenalno za one sa dobrim rubnicima do kraja dana! Svaka cast! :D

Utisak naravno kvare indijanci koji jurcaju i ne vode racuna o drugim skijasima, do bezobrazluka takmicara koji takodje jure pred start trke, ali na delu skijalista koji NIJE obelezen za trening ili takmicenje - ski klub Cacak ima dva krajnje nenormalna bilmeza od jedno 15tak i jace godina sa kojima smo imali manji verbalni sukob. Takodje verbalnih "dodira" je bilo i sa onima koji idu direktno nizbrdo, pa "kol'ko moz' da razvije" - spustasi ili divljaci kojima sam u prolazu pominjao svasta, naravno na srecu bez posledica pre svega po nasu decu. Neki od njih su imali razgovor i sa osobljem SS, mozda su ostali bez karte nakon toga.

SS ima svoje predstavnike i na stazi koji upozoravaju na jurcanje i bezobrazluk, a cujem i da je za vikend oduzeto bar 15tak ski karata.

Inace, Tornik vec ima nacrte, a vise nije tajna da ce uskoro poceti radovi na novim stazama, tako da ce skijaliste uskoro dobiti bar jos nekoliko km staza :ski:

Odozgo "desni" ski kafic na Cigoti nije radio za vikend, onaj prekoputa jeste, guzve u kafani na vrhu nije bilo, slobodno mesto se lako nalazilo, a palacinke od 300 kinti su odlicne - ima i slanih i slatkih, kuvano vino standardno OK.

Veliki pozdrav za skijaliste, sitnih nedostataka ima, ali znam da ih ima svuda, ne samo na Torniku - posao odradjen odlicno, skijanje takodje odlicno, vidimo se opet za neki vikend, samo da minus nastavi :ski:

macak011
23.01.2012, 10:16
Hteo sam da dodam da na ibarskoj nije bilo guzve u nedelju vece u povratku, za one koji dolaze "izdaleka", ali posebno vodite racuna prilikom preticanja da vam se ne "prilepi" neki majmun i krene zajedno sa vama, pa da preticanje zavrsi u klasicnim "makazicama"... levi migavac koristite mudro, pa i onda kada ne zelite da preticete, ali da bilmezima iza vas stavite do znanja da ne krecu u poduhvat jer nije bezbedno, a i samo ce vama napraviti dodatno s*anje...rizle ima dosta po putu pri silasku sa planine, pa budite spremni na kisu po soferci prilikom obilazenja od strane brzhih vozaca - ja tad ukljucujem prskalicu i brisace, sve se nadam da ce bar malo da odbije kisu kamencica... :D

macak011
23.01.2012, 11:59
dok je pristupni put OCISCEN u 9:17h ujutru - odgovornost SKIJALISTE :D



htedoh reci, 8:17h... radno vreme mi od 9h, pa shiftovah mozak za 1 sat.. :glavaozid

Ђорђе
23.01.2012, 12:59
Поздрав свима.Пратим овај форум већ неколико месеци и одлучио сам да се региструјем јер би и ја нешто хтео да питам.Почео сам да скијам ове сезоне и,наравно,навукао сам се.Е сад,ја сам био на Торнику једно пет дана укупно око нове године и донекле сам успео да научим да се држим на ногама. :)Нисам тада баш био у могућности да платим неколико часова па сам са буразером полако почео.Планирам опет да долазим кад ми обавезе дозволепа сам хтео да питам да ли и колико вреди платити часове скијања?Мој отац,који је дугогодишњи скијаш се скоро наљутио кад је чуо да нисам узео ни један час јер(а то је и мени донекле јасно)кад једном нешто научиш погрешно после је тешко исправити.И још једна ствар која ме јако заинтересовала и због које сам данас отворио налог је питање за тебе macak011:Да ли можеш нешто више да кажеш о тим новим стазама које су у плану?

macak011
23.01.2012, 13:42
Ne, nesto vise za sada ne, master plan za Tornik nemam. Navodno bi radovi krenuli maja meseca ove godine, ali to je u domenu rekla-kazala... Boze zdravlja, maj je blizu, zivi bili pa videli.. :)

HEROES
23.01.2012, 16:49
Kako se prica o tim novim stazama,dve bi trebalo da idu,kada sa sestoseda gledas vrh,pa levo od Zmajevca,odnosno levo od sidra bandera,i jedna bi trebalo da ide duz levog grebena Tornika(kada se gleda sa sestoseda),i da se spusti sa leve strane gde polazi sestosed.I prica se da bi se montirao jedan cetvorosed,ovo je koliko ja znam sta se prica gore,i sta se pricalo sa ovima iz Skijalista Srbije,koliko znam oni su se valjda i sporazumeli sa Srbija sumama,oko tih novih staza.

HEROES
25.01.2012, 11:07
Pa dje ste,"kliskasi"!...:sm018:da malo zivne forum;)...ovde snijega ima kol'ko 'ocete,napadalo od juce 30cm i joste ruta.Gledamo mi "domorodci"prognozu i ne mozemo da odlucimo kada da idemo,u narednih 5 dana se prognozira samo sneg,dobar je minus,Tornik je u magli,mozda petak i subota malo se razvedri.

Dogac
25.01.2012, 12:55
Ja gledah na RHMZ za subotu i nedelju delimično oblačno... Neka trpa do tada pa nek nam da malo oduška :D

Bio sam juče na Zlatiboru, dobra mećava.

hodac
26.01.2012, 20:29
danas dobro skijanje, zice pustili oko 15 do 11, do 2 sve staze bile dobre, posle samo tornik, i celac na zmajevcu

SnowBeliever
27.01.2012, 12:46
Meni bi trebao broj telefona nekog instruktora za snowboard i snowboard rente na zlatiboru...moze i na pm.... Trebalo bi mi to za drugara... Pozdrqv i unapred hvala...

zoranns
27.01.2012, 17:59
kad sutra pocinje staza sa radom.dosli bi sutra iz ns.jel prohodan put do staze?

HEROES
27.01.2012, 20:42
Skijaliste pocinje sa radom u 9 sati,putevi su prohodni.Sto se tice snowboard skole ne znam za takvu na Zlatiboru,daska mozda moze da se iznajmi,ali nisam siguran.

HEROES
27.01.2012, 20:54
Na Torniku danas,prosecno skijanje,doduse dosao sam u drugom delu dana,i ako je bio radni dan,bilo je dosta skijasa,pa staze dosta mekse zbog novog snega,i sa dosta hupsera,narocito posle dva sata.Sve staze su radile,a temp oko -8-9,kazu da su do 11 sati,staze bile odlicne,popodne se malo i razvedrilo,pa je nesto bolja bila vidljivost na stazi,tako da se mogla naci bolja putanja za skijanje.Za vikend predvidjam guzvu,..opet...:)

HEROES
02.02.2012, 17:01
Juce i u utorak,mozda najbolje skijanje do sada ove sezone,vreme suncano i veliki mraz,prosecno oko -15.Juce je duvao i vetar,tako da je na zicari bilo hladno u pizdu materinu.Staze su bile odlicne,drzale su ceo dan,maksimalno 60-70 automobola na parkingu.Moram reci da je Zmajevac bio nikad bolji,dobro ispeglan,ravan,ne previse tvrd,leda na njemu nije bilo,bas kako treba,mada je juce bio nesto tvrdji zbog vetra koji je duvao.Sledecih dana najavljuju sneg,pa cu videti kada ce biti najbolje za skijanje,za sada toliko.

ogi86
02.02.2012, 20:05
Jedno pitanje, da li postoji rental opreme kod zice ili to treba obaviti u centru?

macak011
02.02.2012, 21:32
ima rental :)

ogi86
03.02.2012, 10:06
Hvala na inf, ja idem za vikend pa cete dobiti kratak izvestaj! ;)

macak011
03.02.2012, 10:15
renta:

"najam opreme I klasa jedan dan komplet: ski+panc 1500 din, II klasa 1100 din;"

link ka postu:
http://www.skijanje.rs/forum/showpost.php?p=62302&postcount=447

Bratko
03.02.2012, 15:37
...Neko je pitao: najam opreme I klasa jedan dan komplet: ski+panc 1500 din, II klasa 1100 din; nema popusta na manji broj dana.Tek sad videh. U daljoj rent-i (izdvojena posebna kucica, mislim da je Beosport) ja sam 1. i 2. januara dobio popust za 2 dana (a popust je bio moguc i za tri, cetiri dana, ...). Do duse, za 2 dana je "samo" 6% ;). Rentirao sam skije. I klasa: 1 dan-1.000 din., 2 dana-1.880 din.
Ista prica je bila i 14.januara.
Ne znam da li su nesto menjali od tad.
Uredno daju i fiskalni racun :cool:.

andrijapajic
04.02.2012, 23:46
Na Zlatiboru snegs preko glave, ponegde i bukvalno. Na Torniku puno svezeg snega na stazama, uzivancija za snowboard, kako se samo pozeleti moze :)

alexa
04.02.2012, 23:52
Kakvi su utisci sa Tornika ako je neko bio. Necu se ljutiti ako ima i slika.

bančilo
05.02.2012, 21:15
Tornik prvog i drugog Januara.

360 panorama, klik na fotografiju za interaktivni pregled.

http://tiles.360cities.s3.amazonaws.com/pano/banchilo/00443435_Tornik_polazna_stanica.jpg/equirect_crop_3_1/5.jpg (http://www.360cities.net/image/polazna-stanica-tornik-serbia)

http://tiles.360cities.s3.amazonaws.com/pano/banchilo/00443432_Ski_put_Tornik.jpg/equirect_crop_3_1/5.jpg (http://www.360cities.net/image/ski-put-tornik-serbia)

http://tiles.360cities.s3.amazonaws.com/pano/banchilo/00443429_Krnevo_plandiste_tornik.jpg/equirect_crop_3_1/5.jpg (http://www.360cities.net/image/krnevo-plandite-tornik-serbia)

http://tiles.360cities.s3.amazonaws.com/pano/banchilo/00443433_Ski_staza_zmajevac_sidro.jpg/equirect_crop_3_1/5.jpg (http://www.360cities.net/image/ski-staza-zmajevac-sidro-tornik-serbia)

http://tiles.360cities.s3.amazonaws.com/pano/banchilo/00443418_Ski_staza_Cigota_Tornik_Zlatibor.jpg/equirect_crop_3_1/5.jpg (http://www.360cities.net/image/ski-staza-igota-tornik-zlatibor-serbia)

alexa
05.02.2012, 21:27
Mislio sam danas, juce..

cikajowa
06.02.2012, 01:16
Ja sam bio danas ceo dan :) Uslovi fenomenalni,suncano od oko 13h ,bez malge. Staze odlicno sredjene ali su vec pocele ploce leda da se pojavljuju pred kraj dana,kao i mnogo neravnina...
Da ne uploaduje ponovo evo na facebooku..
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150583277941250.405899.799206249&type=3

macak011
06.02.2012, 09:23
Ja sam bio danas ceo dan :) Uslovi fenomenalni,suncano od oko 13h ,bez malge. Staze odlicno sredjene ali su vec pocele ploce leda da se pojavljuju pred kraj dana,kao i mnogo neravnina...
Da ne uploaduje ponovo evo na facebooku..
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150583277941250.405899.799206249&type=3

Vidim po snimcima da je nova oprema bila odlicna, a ni Tornik nista manje dobar... Nek je sa srecom! :sm018:

andrijapajic
06.02.2012, 13:14
Ja bas i nisam osetio taj led, a bord mi nije ostren ima vise od godinu dana. Doduse, staze su siroke a ja kad mogu gledam da idem van putanje kojom idu skijasi obicno. Ja sam inace bio onaj border sto je vise prosetao stazom i odsedeo sa strane (tamno siva - karirana jakna i pantalone, marama sa kosturima, crni bord), posto sam ucio drugaricu malo da vozi (borderka u zelenim pantalonama i braon jakni sto uglavnom otklizava, ili sedi na sred staze, ili hoda sa bordom u rukama posto je izgubila brzinu na malom nagibu tamo na sredini). Spustio sam se juce normalno 5-6 puta na Torniku i 3 puta na Zmajevcu, prethodna dva dana jos manje, ali bilo mi je lepo :)

hodac
08.02.2012, 21:25
Odlicno skijanje danas, mozda i najbolje do sada na torniku sem hladnoce, ponedeljak do cetvrtka od sledece sedmice jeftiniji ski pas 50 posto ako se kupi ponedeljkom

andrijapajic
08.02.2012, 21:40
> ponedeljak do cetvrtka od sledece sedmice jeftiniji ski pas 50 posto ako se kupi
> ponedeljkom

Korisan info, hvala! Posto mi dolazimo u nedelju, verovatno oko podne, da kupimo poludnevne pa ond au ponedeljak ove sa popustom, vredece!

boypet80
08.02.2012, 21:44
Odlicno skijanje danas, mozda i najbolje do sada na torniku sem hladnoce, ponedeljak do cetvrtka od sledece sedmice jeftiniji ski pas 50 posto ako se kupi ponedeljkom

Moze li pojasnjenje vezano za tu promociju ski pass-a...
To vazi samo za cetvorodnevni i samo za sledecu nedelju?

Boogieman
09.02.2012, 16:34
Informacija je delimicno tacna.
Ski pass ce biti jeftiniji od 15.februara (sreda!?) 50% za 3dnevni i 4dnevni ski pass kupljen ponedeljkom ili utorkom.(sto znaci tek od 20 i 21.februar/ pon. i utorak.)
Tako kazu lokalne SS jedinice,koje su obavestenje i dobili iz centrale.
(Inace danas odlicne staze...ako izuzmemo suzenje na donjem delu Cigote,zbog parkiranog pokavarenog ratraka,i neutabani deo staze Cigota...zahvaljuju'i suncu nije bilo toliko hladno,ovog kako kazu,najhladnijeg dana u godini)

HEROES
09.02.2012, 21:28
Tabacu je danas pukao jedan od tockova,pa su morali da ga ostave na tom mestu,jer ne mogu da zamene tocak na usponu,a do garaze ne mogu jer je drugi tabac oteran da probija smetove u okolnim selima,zbog vanredne situacije u Srbiji,stiglo im je takvo "naredjenje".Inace treci tabac je oteran na Staru Planinu,kako sam cuo,tako da je taj deo staze Cigota ostao ne utaban.Pored svega,danas je bilo dobro skijanje,staze su malo sporije,dobro su bile pripremljene,ali smo izgleda zaboravili kako je voziti po prirodnom snegu.

nescha
09.02.2012, 23:10
Izuzetno sam zadovoljan Tornikom. Za vikend skijanje, taman koliko je potrebno. Uhvatiš lepo jutarnje skijanje od 9h, uz lep sunčan dan, po svežim tragovima ratraka niz Zmajevac, Tornik ili Čigotu... Bez gužvi... Ma super...

Nadam se uskoro pomenutoj gondoli da se izbegne 20 min driftanja od Zlatibora, kao i boljoj vezi između podnožja sidra i šestoseda. Neko je pomenuo i 2-3 nova četvoroseda i nekoliko novih staza od iduće sezone... Biće to zanimljivo

HEROES
10.02.2012, 00:39
Odmah da ti kazem od te gondole nece biti nista,politicko-lokakno proseravanje,a i skroz je nepotrebna.Sto se tice staza za iducu godinu je izvesna samo jedna staza,levo od gornjeg sidra,a za nekih 2-3 godine jos dve staze i jedan cetvorosed,tako se barem prica.

plecko
13.02.2012, 12:23
kakvo je vreme danas gore, jel ima neko da je bio juče možda ?

salefloyd
13.02.2012, 23:17
Bio sam ja sa klincima petak, subota i nedelja u petak ekstra sredjene staze u subotu katastrofa kazu da su ravnjali stazu u 3h ali je napadao sneg.U nedelju malo bolje staze. Hladno je bilo prilicno ali nije bilo guzve.Ovo je slika od petka.

pozzz

nescha
14.02.2012, 00:15
http://www.youtube.com/watch?v=lRYpt7v5W4E

http://www.youtube.com/watch?v=WlwhOBC_GZs

http://www.youtube.com/watch?v=MpH0WKxS25s

HEROES
15.02.2012, 14:25
Danas na Torniku najgori dan od pocetka sezone,osim vremena,koje je bilo lepo.Sestosed kasnio oko 20 minuta sa radom,zbog tabaca na stazi u 9 sati!,koji put!?Navodno su um sva tri tabaca pokvarena,jer su neki isli po selima da ciste sneg,koliko ja njih poznajem gore ne verujem im nista,znam da su isli u sela da ciste sneg,ali da su sva tri nova tabaca pokvarena,to im ne verujem,s`obzirom da su juce staze bile odlicno sredjene.Danas tabac, je kao prosao, ali zbog nekakvog "kvara"nije mogao da taba kako treba,ja mislim da su kao i cesto pre toga poceli kasno sa tabanjem,pa su samo prolazili sa tabacem sto pre, da bi se videlo kao da su nesto radili.Polovina staza nije uopste ni tabana,a druga polovina mozda je bolje da nije ni tabana,staze uzas za sat vremena stvorili se hupseri od pola metra.Svadjao sam se sa SS pa jedno 15 minuta jutros,ma jeb`o sam im sve po spisku,zicara kasni sa radom,staze ne utabane,a oni jos bezobrazni,kada im nisam onu kucicu prevrnuo,sto puta sam do sada precutao neka njihova kulovisanja,pustanja liftova kasnije,ili kasnjenja sa radom zicare,pa te na sve to jos i lazu,ma malo je falilo...A skijsa i onih drugih milion!a budala skoro milion,tako da me je i to skroz isfru,isfrustr....ma popizdeo sam danas.A kola,pa jedno kilometar i po id parkinga,ma uzasan dan,ne mogu vise da pisem danas.

ovomoze
15.02.2012, 18:18
Danas na Torniku najgori dan od pocetka sezone,osim vremena,koje je bilo lepo.Sestosed kasnio oko 20 minuta sa radom,zbog tabaca na stazi u 9 sati!,koji put!?Navodno su um sva tri tabaca pokvarena,jer su neki isli po selima da ciste sneg,koliko ja njih poznajem gore ne verujem im nista,znam da su isli u sela da ciste sneg,ali da su sva tri nova tabaca pokvarena,to im ne verujem,s`obzirom da su juce staze bile odlicno sredjene.Danas tabac, je kao prosao, ali zbog nekakvog "kvara"nije mogao da taba kako treba,ja mislim da su kao i cesto pre toga poceli kasno sa tabanjem,pa su samo prolazili sa tabacem sto pre, da bi se videlo kao da su nesto radili.Polovina staza nije uopste ni tabana,a druga polovina mozda je bolje da nije ni tabana,staze uzas za sat vremena stvorili se hupseri od pola metra.Svadjao sam se sa SS pa jedno 15 minuta jutros,ma jeb`o sam im sve po spisku,zicara kasni sa radom,staze ne utabane,a oni jos bezobrazni,kada im nisam onu kucicu prevrnuo,sto puta sam do sada precutao neka njihova kulovisanja,pustanja liftova kasnije,ili kasnjenja sa radom zicare,pa te na sve to jos i lazu,ma malo je falilo...A skijsa i onih drugih milion!a budala skoro milion,tako da me je i to skroz isfru,isfrustr....ma popizdeo sam danas.A kola,pa jedno kilometar i po id parkinga,ma uzasan dan,ne mogu vise da pisem danas.

http://skis.rs/strana/komentar

Možda neko i pogleda..:dontknow:

slobojaca
15.02.2012, 19:16
I ja sam danas bio iznerviran sa ponasanjem ljudi iz Skijalista Srbije. I pisao sam im i na komentare i direktno na mejl direkcije. Neznam da li ima vajde, pogotovu me iznervirala vest na sajtu Skijalista Srbije da su pomerilil radno vreme od 8.30 a danas je sestosed poceo da radi od 9.15. A staze su bile nepripremljene, skijasa mnogo.

boypet80
15.02.2012, 20:20
Danas na Torniku najgori dan od pocetka sezone,osim vremena,koje je bilo lepo.Sestosed kasnio oko 20 minuta sa radom,zbog tabaca na stazi u 9 sati!,koji put!?Navodno su um sva tri tabaca pokvarena,jer su neki isli po selima da ciste sneg,koliko ja njih poznajem gore ne verujem im nista,znam da su isli u sela da ciste sneg,ali da su sva tri nova tabaca pokvarena,to im ne verujem,s`obzirom da su juce staze bile odlicno sredjene.Danas tabac, je kao prosao, ali zbog nekakvog "kvara"nije mogao da taba kako treba,ja mislim da su kao i cesto pre toga poceli kasno sa tabanjem,pa su samo prolazili sa tabacem sto pre, da bi se videlo kao da su nesto radili.Polovina staza nije uopste ni tabana,a druga polovina mozda je bolje da nije ni tabana,staze uzas za sat vremena stvorili se hupseri od pola metra.Svadjao sam se sa SS pa jedno 15 minuta jutros,ma jeb`o sam im sve po spisku,zicara kasni sa radom,staze ne utabane,a oni jos bezobrazni,kada im nisam onu kucicu prevrnuo,sto puta sam do sada precutao neka njihova kulovisanja,pustanja liftova kasnije,ili kasnjenja sa radom zicare,pa te na sve to jos i lazu,ma malo je falilo...A skijsa i onih drugih milion!a budala skoro milion,tako da me je i to skroz isfru,isfrustr....ma popizdeo sam danas.A kola,pa jedno kilometar i po id parkinga,ma uzasan dan,ne mogu vise da pisem danas.
Pa kad si se ti odlucio da opletes po Torniku....zar je moguce da je dotle doslo....?
:yay:

HEROES
15.02.2012, 20:30
Ma neki sitni propusti, i ajde,pa da na to covek ne obraca paznju,prepustis se uzivanju kada su staze odlicne,pa kao nema veze sto gornje sidro ponekad puste u 10 sati,sto im ponekad tabaci na stazama u 9,i tako sve usvemu je dobro...ali kad se ono bas opuste bezobrazno,trebalo im je dobro skrenuti paznju,jer stvar je u pojedincima koji su u najmanju ruku bezobrazni,o tome sam vec ranije i pisao.

hodac
16.02.2012, 20:29
Na zalost, na torniku ima bar 5-6 izuzetno ljubaznih zicara, ali ima i mnogo debila koji su toliko nekulturni, koji su u fazonu sta me pitas, ti si ovde zbog mene, a ne da mi koji placamo ski pas ocekujemo neki nivo ljubaznosti i usluge.

VladimirGM
16.02.2012, 21:31
Da neko od ovih iz skijališta Srbije ima trunku obraza danas ne bi naplaćivao (ili bi bilo bar upola cene) ski pass na Torniku. Ja nisam ni znao da staza može da bude onoliko loša (neupotrebljiva) za skijanje. Užas. Dole na parkingu sam stao pored jednog kombija bugarskih registracija, ski klub Vitosha iz Bugarske. Momci i devojke sa vrhunskom ski opremom od glave do pete došli da skijaju na Tornik !?! Mene je stvarno bilo sramota od ovih stranaca što dođoše da skijaju po našim džombama

HEROES
16.02.2012, 23:52
Sutra je Fis trka na Torniku,slalom na Zmajevcu,otuda i Bugari.Sad mi nije jasno kako ce pripremiti stazu kada su, kako oni kazu, sva tri tabaca u kvaru,ali videcete da ce sutra Zmajevac sigurno biti dobro pripremljen.Pored Bugara,tu ce biti i Slovenci,Hrvati,Bosanci...i bice sve kako treba,naprasno ce se i tabaci popraviti,a mi sto placamo i redovni smo gore,ma ko nas jebe.

macak011
17.02.2012, 08:41
Hehe, na web kameri je suncano na Torniku, a sveza rebarca od tabaca se lepo vide u decijem parku i na vrhu...e, sta su ti nasi majstori, a? :D

Bax
17.02.2012, 13:36
Nadam se da ce za sutra da srede ratrake :)

mihailoc
18.02.2012, 16:54
Pozdrav svim ljubiteljima skijanja!

Planiram sutra da se uputim gore ,pa moze li mi neko reci kakva je situacija staza i ima li jos dubokog snega pored staza?

Da li uzimati poludnevni ili dnevni pass?

Hvala unapred i zelim svima puno skijaskih dana!

HEROES
18.02.2012, 17:14
Ovih dana je gore ogromna guzva,staze su nesto mekse,i zbog velikog broja skijasa brzo se pojavljuju hupseri.Dubokog snega vise nema,na jedinom mestu gde je i bio,sa leve strane Zmajevca.Koliko sam cuo, tabaci su sada popravljeni,ali mislim da ce jos sutra biti dosta ljudi,za juce su mi rekli da bukvalno nije se moglo skijati,bilo je kao mravinjak.Savetujem da se dodje po nedelji,naravno ko moze,i da se uzme trodnevni ski pas za 1600din,bice dosta manje skijasa i staze mnogo bolje drze,i jos samo vrema da posluzi.

dedinac
19.02.2012, 20:01
Danas smo se vratili sa Zlatbora,cetiri dana super skijanja.Poslednji put sam bio 86.naravno ne moze se uporediti.Zlatibor polako ali sigurno izrasta u ozbiljan ski centar.Domacini ljubazni na svakom koraku.Cene pristupacne.Staze mogu samo do podneva da izdrze veliki broj skijasa. Uspeli smo da odgledamo Fis trku i oprostajnu voznju Marije Trmcic. Sve u svemu bilo je super.Zlatibor je dobio nove fanove i praktikovacemo odlaske svake godine.

Bax
20.02.2012, 09:27
Ja sam bio za vikend, guzve je bilo, ali je dobra stvar sto se to ne oseca na zicama, tj nema cekanja.
Ima dosta pocetnika, i to je razlog brzog stradanja staza, kao i ipak niska nadmorska visina.
Sve u svemu dobar provod je pokvarilo vracnje preko Ljiga za BG, gde je put toliko unisten, da potseca na minsko polje, auto je upao u rupe ne znam ni sam koliko puta...

dejan
20.02.2012, 10:49
U nedelju bilo odlicno skijanje; ujutro savrseno sredjene staze posle hupseri, dosta snega, suncan dan. Mada iako je cele nedelje bila guzva ja uzivao u skijanju, gledao trku i Majin oprostaj, puno novih klinaca trenira, sve je bilo super.

hodac
21.02.2012, 22:19
Danas, utorak, manja guzva i ako je radni dan, ovaj popust ocigledno daje rezultate.

Staze od 1 u haosu, ja sam vozio zmajevac, koji je bio pustio zbog plusa.

Bax
22.02.2012, 11:24
Te staze na Zlatibotu jako kratko drze i kad je minus, da li oni to lose tabaju?
Dobro stanje potraje 3 spustanja od otvaranja skijalista...
Cini mi se da je Kop dosta bolji po tom pitanju, da li je samo nadmorska visina, ili ima nesto i u vestini tabaca...

macak011
22.02.2012, 11:42
Ima i toga sa vozacima, ali ima i to da je sneg prirodan, pa broj skijasa po jedinici povrsine... Sve se skupilo. Rezultat: pukne vec oko 10h. Ako izdrzi do 11h puna kapa. Meni dovoljno :D

HEROES
22.02.2012, 15:53
Zato je vestak zakon,jeste da vise puta treba skije da se sredjuju,ali je dosta brzi i mnogo duze staze drze.Trenutno na Torniku je oko 40 cm vestakog snega dobro sabijenog,tako da je to sada bukvalno ploca,ali se sada skija samo po prirodnom,nekih 30-40cm utabanog.

hodac
22.02.2012, 20:21
Danas bilo ok skijanje. Naravno ako izuzmemo cigotu gde je opet haos nastao posle 12.
Tornik drzao do pola 4 posle sam vech otisao, zmajevac uglavnom korektan.
Inace maglovit dan, jos sutra prema najavama ovih iz skijalista moguce ok skijanje, posle gore sve ide u plus.


Sad na kopaoniku na glavnim stazama tabaju 2 puta. Plus kad se ocekuje veliki broj skijasa i kad pada sneg, zatvore stazu u toku radnog vremena da je srede.

Na zalost na zlatiboru uglavnom rade sa jednim tabacem i jedan prolaz.
Da dodamo da fali i staza za broj skijasa, i da na Zlatiboru nema plavih staza, a vechina skijasa koja dolaze su na nivou za ove staze, pa dosta ostecuju staze drljanjem.

macak011
23.02.2012, 00:34
e kakvi smo mi baxuzi - jednom u des' godina padne i zatrpa ceo Balkan, a onda se istopi preko noci... auu jbt. Nek traje bar kacamak do kraja marta...Nema druge, jedino ujutru od pola 9 je skijanje pa sledecih sat vremena, posle dzambolaja do kraja...Dzabe i ratraci i sve, ne moz nis' kad dune Yugo :D

Dogac
23.02.2012, 08:44
Tek će za vikend biti katastrofa...

HEROES
23.02.2012, 18:18
Ma ja se nadam da ce i u Martu biti minusa...

Bax
24.02.2012, 00:35
Hm ja cu verovatno ponovo za vikend da dodjem, bice jedno 3-4 stepena, ali severni vetar.
U nedleju najavljuju 10cm snega i ispod nule...
Ponedeljak dobar, sredina sledece nedlje plus i kisa, onda preostaje Kop, jos koji vikend...

Tadija_91
24.02.2012, 01:50
Bio sam zadnja 3 dana gore. Utorak i sreda bili magloviti, ali je moglo da se skija, a danas(cetvrtak) je bilo odlicno. Zmajevac bio odlican sva tri dana, jer je malo ljudi skijalo na njemu, sto zbog sidra sto zbog strmine. Tornik je skroz ok za dvodnevno ili vikend skijanje, kasnije smori jer efektivno postoje dve staze. I za kraj pohvala za skijalista za uredjenje staza :)
PS ski pas je uz popust 1650 dinara za tri dana :)

macak011
24.02.2012, 13:20
Drugari, Bata Bane javlja za lavinu na beloj reci u utorak na Kopu:

http://www.skijanje.rs/forum/showpos...postcount=2862

Oprez svima na strmijim stazama, otopljenje i visok snezni pokrivac nose sa sobom realnu opasnost od lavine pored uredjenih staza - levi deo Zmajevca...!!!

Tadija_91
24.02.2012, 16:18
...Kad si vec kod tog dela pored Zmajevca, da se pohvalim :D
skijam ja tu prekjuce van staze i posto je bio tezak sneg u brzini mi zapnu i otkace se obe skije, a ja preletim preko njih. Rekli su mi da je ovako izgledalo http://www.youtube.com/watch?v=dezIVl_Pc8c :D, ali je bilo "samo" dva salta

alexa
25.02.2012, 14:28
Prekjuce divan dan na Torniku. Bez guzve i staze bolje nego sam ocekivao (s obzirom da ne dodaju vestacki sneg)

jopopo
25.02.2012, 17:12
...Kad si vec kod tog dela pored Zmajevca, da se pohvalim :D
skijam ja tu prekjuce van staze i posto je bio tezak sneg u brzini mi zapnu i otkace se obe skije, a ja preletim preko njih. Rekli su mi da je ovako izgledalo http://www.youtube.com/watch?v=dezIVl_Pc8c :D, ali je bilo "samo" dva salta
Na koliko su ti vezovi kada se od teškog snega otkače skije? Stegni to na max.

macak011
25.02.2012, 17:19
Na koliko su ti vezovi kada se od teškog snega otkače skije? Stegni to na max.

Vez ide na jacu vrednost kod zaledjene staze, zbog jakih I brzih udarnih sila na nogu skijasa, a kod dubokog I teskog snega torzija se vrsi mnogo manjom brzinom raspodele momenta na nogu skijasa, pa shodno tome je potrebno vez staviti na manju vrednost, nikako na max..

jopopo
25.02.2012, 18:42
Pa vidiš da mu se otkačio vez. Da je stavio na max ne bi se otkačio:)

P.S. Sada vidim šta sam napisao, nisam mislio na max vrednost veza nego na max vrednost na osnovu kalkulatora.

macak011
25.02.2012, 19:13
Da da da, vez ne bi otvorio, al bi zato tibiju trazio u shumi! :D

Tadija_91
26.02.2012, 18:50
Prednji vez mi stoji na 11, a zadnji na 12 :)
Koliko znam u tabeli uopste nisu predvidjene ove vrednosti ;)
Mozda ih stegnem na 12/13 ali na vise od toga ne verujem da cu ici.

stekan
26.02.2012, 19:09
O Tadija,

A da poradiš malo na tehnici i vratiš vezove na normalnu vrijednost (max. 9)? :bootyshak

Evo još bolji: A da se okaneš Markera?:smoke:

Tadija_91
26.02.2012, 19:24
Dzaba tehnika kad vaga pokazuje trocifren broj sa tri iste cifre.
A tezak sneg samo otezava situaciju ;)
A sto se tice Markera, sa istim na stazi nemam problema, nijednom se nije otkacio :smoke:
btw u steku stoji Tyrolia ff17, ceka nesto duze i sire (i brze)
PS kod gorespomenutog pada skije su ostale u mestu, samo sam ja falio na njima

plecko
26.02.2012, 20:40
Dzaba tehnika kad vaga pokazuje trocifren broj sa tri iste cifre.
:eek:(111kg)

Tadija_91
27.02.2012, 01:37
upravo, ali snalazim se nekako :)

stekan
27.02.2012, 07:35
111 kg, a nije deb'o!

Ova poza sa slike je copyright jednog momka sa tepiha.

-Miki-
27.02.2012, 15:56
Auuu bogami si potezak Tadija nisi ti za ovu pozu pokrivio si stapove :sm021:

ExBaker
27.02.2012, 17:06
Sta su ti dobri stapovi!Ja sam moje sa sicusnih 92kg iskrivio ko gudala kad sam slicno pokusao, dosuse pri padu:sm004:

Tadija_91
27.02.2012, 17:35
Bas sam to i pricao. Ovi fabricki krivi stapovi imaju neki cudan presek pa se tesko krive. A od aluminijuma su(nisu karbonski) pa ne verujem da mogu lako ni da se slome.
Ajmo malo on topic... u cetvrtak savrsen dan a staza puna skijasa kao na slici :ski:

macak011
27.02.2012, 22:54
Uh kad vidim ovo jedva cekam da dodjem! Vidimo se za vikend! :D

hodac
28.02.2012, 19:00
Danas opet odlicno skijanje, najbolje u ovoj 2011-12 na zlatiboru, temperatura u konstantnom minusu, staze uplegane drzale skoro do kraja, pregledan dan

HEROES
29.02.2012, 01:25
Juce i prekjuce odlicno skijanje, sto se tice staza,mozda, da je samo vreme bilo nesto lepse,ali juce i nije bilo toliko lose.Napadalo je oko 10cm novog snega,ali staze su stvarno bile odlicno pripremljene,nije bilo guzve,ali opet vise skijasa nego sto bi se ocekivalo za radni dan,izgleda da onaj popust za trodnevni i cetvorodnevni ski pas,daje rezultate.Ovih dana je bio i lep minus,staze mozda nesto tvrdje i na po nekom mestu led,zbog vetra,ali nista strasno.Narednih dana su najavili temp. u plusu,ali ako ne bude duvao jugo,ovaj sneg na stazama stvarno bi mogao dugo da izdrzi,ima ga stvarno dosta utabanog,na pojedinim mestima cak i 150 cm,toliko za sada.

andrijapajic
29.02.2012, 11:38
E, to za jugo ovih dana je relativno, s obzirom na to da nam trenutno topao vazduh dolazi sa severozapada haldan sa jugoistoka!

Boogieman
29.02.2012, 18:13
Danas uzasno vreme na Torniku.Bilo je ukupno desetak ludaka koji su pokušavali da se skijaju.(potpuna suprotnost u odnosu na ponedeljak i utorak)
Sav onaj novi sneg koji je pao juče i jutros se pretvorio u kašu.Došao sam oko 11h,usput sam susreo 10tak automobila koji su bezali sa Tornika,na parkingu voda u potocima.
Pri dnu susnežica/više kiša,a od polovine Zmajevca mokar sneg i to sve u paketu sa maglom i vetrom.Staze spore do bola.(ako izuzmem vrh Zmajevca koji je bio u potpunosti zaledjen)
Plus je ok ali kiša/susnežica je smrt.

macak011
29.02.2012, 19:39
uh, da li vredi dolaziti za vikend...? Ako ne padne temperatura, dzabe sve...

HEROES
29.02.2012, 20:22
Ovde je sada -2,ali za vikend koliko sam video na prognozi,tesko da ce biti minusa,mada na Torniku zna da bude hladnije nego na Palisadu gde se i zvanicno meri temp.Samo da ne bude kise i susnezice kao danas,mali plus se prognozira,obicno kada prognoziraju manji plus kao sada,ipak bude ok skijanje...dolazak iskljucivo na sopstvenu "odgovornost".

macak011
03.03.2012, 01:37
Torniche, eto nas! Stigli smo, vidimo se ujutru na stazi! :D

jopopo
04.03.2012, 20:12
Au, kakav predivan vikend!!! Dva najlepša vezana dana u sezoni. Sunčano, bez oblačka, skoro bez ikakvog vetra. Subota je bila oko nule, danas oko -2. Staze su bile korektne, dosta veštačkog snega razbacanog po stazi, naročito na Čigoti a došlo se skoro do ledene podloge, Zmajevac fenomenalan celog dana (i juče i danas). Ko nije bio, može samo da žali, skijanje je bilo fantastično!!! Bio @macak011 sa devojčicom i moj sin i ja.

Ono što je kvarilo utisak su dve povrede danas skoro u isto vreme i 150m razlike na stazi Tornik. Džaba sav napor i trud ljudi iz SS, koji je za svaku pohvalu, kada jednostavno neki ljudi ne shvataju neka pravila i principe. Zanimljivo je i to kada se posmatra sa strane, da tačno možeš da snimiš za par sekundi incidentnu osobu na osnovu načina skijanja (ili bordanja). Samo što prokomentarišemo (mačak i ja) da će da se skrlja upravo se to i desi. Očigledno da to samo ta osoba ne vidi i ne zna. I opet gomila ludaka (obično su se prepoznavali jer su danas skijali bez ičega na glavi i sa običnim sunčanim naočarima u spustu) ali sva sreća sa poludnevnim. Ali avaj, ovo je slobodna zemlja...

Toliko od mene, @macak011 će da doda ostalo što ja nisam :)

macak011
05.03.2012, 02:14
Fenomenalan vikend! U subotu smo otisli ranije sa skijalista sto je za mene prilicno neverovatno jer sam ja uvek tu do kraja, zadnja voznja i te fore, ali ovaj put sam dusu ispustio pre vremena... Staze ujutru odlicne, onda se malo razbiju, ali je Zmajevac oba dana bio po ceo dan potpuno ok. Popodne kad zadje sunce, staza bukalno zaledi! U nedelju ujutru staze kao iz bajke, neopisivo dobre, posebno gornji deo Tornika i Zmajevac, apsolutno neverovatne. Poludeli smo od sunca i skijanja ukratko... Divan, divan vikend, bez preterivanja najlepsi ove sezone! :D

Velike pohvale za SS, vidi se ocigledan napredak u odnosu na pocetak godine, osoblje SS reaguje na ludake, opominje, ima ih podosta na stazi, mnogi odlicno skijaju i trude se da sankcionisu mamlaze, mnogi su na stazi, sredjuju ograde, bacaju kojekakve hemikalije kako bi staza stegla, jutros smo gledali ratrake kako rade finalni prelaz pre starta zice, sve radilo kao podmazano, stvarno veliki plus za SS na Torniku. Imali su i u subotu oko 16h incident i evakuaciju sa 6seda usled ludiranja i glupiranja nekog mamlaza na zici koji je iz neobjasnjivog razloga odbio da spusti zastitnu ogradu i posle nekoliko izricitih zahteva da to ucini, pa je izmaltretirao sve skijase na zici, mup, vatrogasce, GSS i SS koji su morali da se "yebu" sa njim nekih sat, sat i po vremena... Ima raznih ludaka, predlazem da njima skipass izdaju uz lekarsko uverenje - konkretno ovakvom mamlazu se nekako mora stati na put - sledeci put kod cika doce da resava one Ajnsvortove i Roscheove testove za mentalno poremecene pa onda na stazu sa skipassom, nema druge...

Evo malo slikica ako prodje upload...

macak011
05.03.2012, 02:18
i jos malo..

macak011
05.03.2012, 02:22
i opet slike... Tu je i cika Tomica, legenda, koji me pitao dal' ga slikam za internet...e, pa eto, "za internet"! Veliki pozdrav za Tornik i boze zdravlja vidimo se bar jos jednom ove sezone.. :yay: :ski: :ok:

macak011
05.03.2012, 10:19
Gledam sad ovaj Zmajevac - kako je to lepa staza ljudi, mnogo mi se sviDZa! :D
Bila je u nedelju jedna grupa skijasa koja je pichila Zmajevac u jednom trenutku kad i mi. Ima ih jedno 7-8, mesovita grupa, ima i momaka i lepih devojaka :D - i svi skijaju, jedu stazu skijama, ali opusteno i lagano, nista na silu, sve klizi, ko mache niz gelender! Samo se cuje ono poznato: shuss, shuss... Milina videti! :D

Hteo bih da apelujem jos jednom na neodgovorne roditelje cije je skijasko znanje diskutabilno i nije odgovarajuce zahtevnoj, crnoj stazi da svoju malu decu od nekih 5-6 godina ipak ne vode na Zmajevac, bez obzira sto se klinci spustaju bez problema, jer u slucaju njihovog pada, ne umeju adekvatno da reaguju i pomognu deci da ustanu i vrate se nazad u skije.. Meni nikada u takvim situacijama nije bilo tesko da dete podignem i nekako namestim na noge, ali prosto ne mogu da poverujem da ima takvih bilmeza koji su u stanju da zarad svoje zadovoljstine cimaju dete da se krshi i lomi niz strmek.. Tako mala deca su, hvala bogu, neustrasiva, pa im nije frka i da krenu tuda, pa cak i da padnu i nastave voznju, ali smatram da je to vrlo, vrlo, neodgovorno... konkretno, mali je pao, ustao nekako, ali nije mogao da namesti skije nazad, kod treceg topa odozgo. Mama njegova ne ume ni stap da mu doda jer jedva sebe drzi na nizbrdici. Mucili smo se jedno 5 minuta da namestimo skije, mali je vec poceo da panici da nece moci da se obuje, ali kad je ukacio skije, sjurio se dole majstorski, zaista - za razliku od mame...

macak011
05.03.2012, 10:42
Zaboravih da dodam i ovo, info za roditelje ciji klinci se voze sidrom: momak koji nas je pocetkom godine "streljao" sidrom - pisao sam o tome na forumu - je naucio da dodaje sidro perfektno, cak i najmladjima i najsitnijima montira bez greske! Svaka cast!:yay: Moja cerkica je juce naucila da koristi sidro u paru i sa leve i sa desne strane, a onda potpuno sama uz asistenciju pomenutog momka da ide sama! Dakle, veliki plus! Zao mi sto nisam zapamtio ime, ali sledeci odlazak ispravljam gresku! Inace, obratio sam paznju, momak pushta i podize sidro iznad decijih glavica ako nisu lepo postavljeni ili gube ravnotezu, tako da je bezbednost na sidru maksimalna. Takodje momak u kucici na medjustanici vodi racuna o klincima koji silaze da se ne zadrzavaju na trasi kako ne bi dobili sidrom po glavi i slicno... Ovo pricam jer je ubedljivo najvise dece na sidru Krnevo plandiste i vecina ako ne i svi silaze na medjustanici... ima i bilmeza koji krivudaju trasom, ali uz neku jace izgovorenu vaspitnu rec dozivaju se pameti bez potrebe za uklanjanjem sa skijalista.. :sm017:

Znajuci sta smo sve pisali i kako su se stvari na Torniku promenile posle nekih kritika kada je u pitanju SS, ne mogu, a da ne primetim da izgleda neko iz SS ipak cita ove nase redove.. :sm011: :dziveli: Iz tog razloga, forumasi, krenite da kudite ili hvalite sve sto mislite da treba, izgleda da ima efekta :ok:

dejan
05.03.2012, 14:27
Citaju nego sta, a sto se tice ovih slika mislim da nije korektno jer sam shvatio koliko sam ispo glup dok sam se u Mokroj Gori lomio da li da skoknem do Tornika i naravno...:glavaozid

macak011
05.03.2012, 14:39
Pa, sta reci? Koju posluku porati? Kome?

Sledeci put pitaj, prati "fabulu radnje"... :D

Da si samo poslao post na "Tornik", ja bi odgovorio. Ne mogu telefonom slike da uploadujem, ali bi dobio kompletan opis stanja skijalista.. :sm004:

Inace, prognoza za Tornik u petak je bila oblacno - maglovito, ceo vikend. Srecom, "he who dares, wins!" :smoke:

HEROES
05.03.2012, 15:36
A ja sam bio skeptican za vikend,ali zato se sutra uzima trodnevna,a i vreme ce izgleda biti nesto hladnije.

Bax
09.03.2012, 22:01
Sutra ponovo peglamo, ma li ko sveze informacije?

jopopo
10.03.2012, 09:17
Kakve informacije? skis.rs tamo ima kamera i vremenska prognoza, sve je oko nule gore-dole. Čovek iz SS reče da ako dnevne ne prelaze 5 stepeni zagarantovano skijanje do kraja marta. Ako druge polovine marta vreme ostane slično trenutnome biće pravljenje veštaka do sredine aprila.

Idi i uživaj!!!

HEROES
10.03.2012, 15:20
Utorak,Sreda,Cetvrtak...na Torniku,predivno,prvi dan temp. malo u plusu oko 1-2 stepena,Sreda u minusu ceo dan,a Cetvrtak u plusu i do 5 stepeni,suncano sva tri dana.Staze,odlicno pripremljene,male pluseve skoro da nisu osetile,samo malo,ali sasvim malo pri dnu Cigote u Cetvrtak,sve ostalo skoro idealno ceo dan.Skijasa "taman",posle 15 casove opet pocinje da steze,tako da su staze u 8:30,predivne.Ovo stvarno dugo moze da potaje,pa cak i ako temp ode malo preko 5 stepeni,ponavljam samo ako ne "dune" Jugo,samo on moze da sjebe gotovo metar ploce.Toliko za sada, u Utorak najverovatnije opet ,trodnevni ski-pas.

Bax
11.03.2012, 20:27
Extra vikend, ko nije bio ne zna sta je propustio :)

tatlii
11.03.2012, 21:35
Ja idem u utorak, pa kako bude. Ne gine kuvano vino oko podne, ako se staze raskvase! ;) :))))

Bax
12.03.2012, 09:04
Sreda, cetvrtak, eventualno petak dobri. Posle toga potop...

alexa
12.03.2012, 13:31
Isao bih u utorak na Tornik. Kakvo je stanje, vredi li otici??????

macak011
12.03.2012, 13:58
Ja juce dobio poruku sa staze od zicnicara da sneg ne spada ni za milimetar. A bio prosli vikend, bilo super.. Sudeci po prognozi, mislim da vredi:

http://www.skijalistasrbije.rs/strana/skijaliste-uvodna-list/skijaliste/ZLATIBOR

Jedino ako ne mislis na sledeci utorak, a ne sutra? :D

dejan
12.03.2012, 15:58
U subotu ceo dan bilo odlicno, u nedelju do podne jos bolje nego u subotu a posle toga malo razmeksalo i usporilo ali opet ok. Nije bilo guzve. Temperatura na Torniku je ocigledno dosta niza nego sto mere na "Zlatiboru" (u subotu u podne bilo -6,5).

HEROES
13.03.2012, 00:19
Uvek je na Torniku za 2-3 stepena niza temp.nego sto mere na Zlatiboru.

tatlii
14.03.2012, 19:58
Ja sam juce bila na Torniku i bilo je odlicno! Staze odlicne, nema guzve, ma pravo uzivanje! Snega ima i zvanicne objave o visini snega su tacne, tako da su moje sumnje juce pale u vodu. Trodnevni ski-pas je 1650 din! Konacno sam uzivala u skijanju, a da se ne smrzavam! Idite i uzivajte dok jos ima snega! :)

HEROES
14.03.2012, 21:21
I ja sam juce bio na Torniku,ujutru manji mraz oko -4,veci deo dana suncano,temperatura kasnije i do +5,6,staze su dobro drzale do 12,kasnije su malo omeksale ali ne previse,dok Zmajevac nije osetio,odlican ceo dan,malo ljudi ,mozda nekih 50-tak automobila,kao sto rekoh staze odlicne do 12 a Zmajevac ceo dan,a i banana.Kada je sunce pocelo da zalazi za sumu opet staze nesto tvrdje,posle 2 sata opet dobro skijanje,i sve to je pre svega zbog malog broja skijasa,Danas sam preskocio i ako imam trodnevni,idem sutra na par zica,koje su mozda za mene poslednje ove sezone na Torniku,kazem mozda,jer najavljuju neke pluseve do 12-13 stepeni uz jugoistok,bez obzira na lepo vreme kada je ta temp.a pogotovo kada duva jugo,skijanje i nije bas nesto.Nadam se bar jos jednom minusu do kraja Marta.

Dogac
16.03.2012, 11:59
Plače mi se kad gledam prognozu i ovoliki plus.

Bax
16.03.2012, 14:26
Ja se ovaj vikend selim na Kop, jos malo da se iskoristi.
BTW prosli vikend na Torniku, me je stvarno nagradio preko svih ocekivanja, zaista za pamcenje...

HEROES
16.03.2012, 20:56
Juce sam bio gore od 12 sati,pa do kraja,kada sam dosao vec su staze dosta popustile,najvise zbog temperature,oko 5 stepeni u najtoplijem delu dana,mada se Zmajevac dobro drzao.Nije bilo mnogo skijasa,a oko 13 sati pocelo je da se razvedrava,a posle 15 sati pocelo ponovo da steze,tako da su se hupseri stvrdnuli,pa je trebalo dosta snage za skijanje,a Zmajevac je tada najbolji,jer na njemu hupsera gotovo da nije ni bilo..Danas nisam bio,ali mi kazu da od 8:30 pa do 10:30 je skijanje solidno,posle vec "kacamak"i dosta hupsera,veoma teske staze za skijanje,danas je ovde bilo cak 10 stepeni,prognoza ne obecava nista bolje,iako jos uvek ima dosta utabanog snega, veoma brzo se stvore hupseri,i mnogo brze se umara po takvim stazama,tako da je uzivanje jedino u jutarnjim satima ,sada vec 3-4 spustanja najvise.Nadam se da mi juce nije bilo zadnje skijanje na Torniku ove sezone(18 dana),mozda se skokne do Jahorine na par dana.

dejan
19.03.2012, 17:07
Za neverovati ali jutros od 8:30 do 10:45, super se skijah, na nekoliko mesta staza progledala ali kada je takoreci covek sam na stazi to se i ne primecuje. Cini mi se da i temperatura nije takav problem nego sunce, a u tom periodu bilo je oblacno tako da je bilo bitno bolje nego za vikend. Uz put sam probao svoje nove skije RTM84, nisam mogao da cekam bolju priliku i nisam se pokajao (skije su mnogo dobre lagane, okretne, veoma brze, neocekivano lagano i brzo se prebacuju sa kantne na kantnu skoro se ima utisak race skije mada neznam sta ce mi to skoro a pritom plovna i lagana. Do sada nisam nista bolje vozio, a kada sam imao priliku probao sam po koju skiju). Za ovu sezonu Tornik je bio sjajan nista bolje ne bih pozeleo ni za sledecu godinu (mada verujem da ce biti), neka bude ovako ja zadovoljan.

HEROES
20.03.2012, 21:16
Isto tako danas,na desnoj strani Zmajevca,pa nekih sat i vise dobro skijanje,sama ploca,ali pri dnu je vec dosta mokro,ostale staze vec dosta nacete,ali kada nema mnogo skijasa kao danas,najvise nas dvadesetak,moze pristojno da se skija, s'obzirom da je 15 stepeni, a na suncu i vise,pa se skijalo i u majicama kratkih rukava.Mislim da bi to bilo to, sto se tice skijanja na Torniku ove sezone.

dachonije
21.03.2012, 15:17
Drustvo, sto mislite oce li biti sto od skijanja za vikend na Torniku?

macak011
21.03.2012, 15:23
Tesko. Ako prognoza bude tacna, u subotu i nedelju kisa :sm012:

HEROES
21.03.2012, 16:43
Ne isplati se dolaziti,ja mislim.

Bax
29.03.2012, 10:50
Sad u nedelju ce biti minus, jel ostalo sta od staza?

Bratko
29.03.2012, 17:12
Prema kamerama sa Skijalista Srbije
http://www.skis.rs/strana/skijaliste-webcam-view/skijaliste/ZLATIBOR
ostalo je snega za grudvanje :sm008:...

macak011
29.03.2012, 17:15
Radi Tornik staza, dakle gore 6sedom, pa nizbrdo, pa desno, pa na sidro zmajevac, pa tako u krug, a onda nizbrdo ili Cigotom, mada verujem da se vracas nazad 6sedom.. :)

Bratko
29.03.2012, 17:27
@macak011: kao ringispil ;)

macak011
29.03.2012, 17:29
@macak011: kao ringispil ;)

Ma kao neki high end resort - ides gondolom iz sela na vr' brda, a onda gondolom nazad - a na vrhu skijaliste! :sm011:

Salu na stranu, bez obzira na kolicinu snega ove sezone, vec duuugo traje pLJus, a kakvog-takvog skijanja ipak ima na torniku - sve pohvale... :)

Bratko
29.03.2012, 17:43
Slažem se.
Za nekoga ko je u lokalu, ok, može da proba da se "ispiše" za ovu sezonu ;)..."ako vremenske prilike dozvole":
http://www.skis.rs/strana/vesti-view/vest_id/302/Ski-centar-Tornik
Ali, realno nije za potezanje iz Bg, za ovaj vikend.

Bratko
30.03.2012, 16:56
http://www.skis.rs/strana/vesti-view/vest_id/306/KRAJ-SKI-SEZONE-NA-TORNIKU
Pocinje odbrojavanje, do sledece sezone...
Pozdrav svima!

HEROES
02.04.2012, 21:53
Posto je sezona gotova,obavestavacu vas,ako se sta bude radilo na Torniku do sledece zime,sto se tice novih staza i ostalih radova na skijalistu,za sada pozdrav sa Zlatibora.

SnowBeliever
03.04.2012, 21:49
super...hvala unapred

HEROES
09.05.2012, 21:56
Zapoceli su geodetski radovi oko trasiranja novih staza na Torniku,za sada su u planu da se zavrse ,najverovatnije, dve staze.Za nekoliko dana po zavrsetku geodetskih radova,trebalo bi da pocne krcenje sume po zadatim trasama,a ubrzo nakon toga,trebalo bi da pocnu i zemljani radovi,oko uredjenja staza.Ukupna duzina novih staza bi po planu trebala da bude oko 3,5-4 km,po mojoj proceni .jer sam bio na tim terenima,u pitanju su crvena i plava kategorija staza.Za narednu sezonu,planira se da te staze budu u funkciji,ali nece biti pod sistemom vestackog osnezavanja(tek za dve sezone),tako ako bude snega kao ove godine,bice i skijanja na istim.Za sada toliko ,bice i slika sa terena,a i prikaza skice kuda bi te nove staze trebalo da prolaze,da bi vam bilo lakse da shvatite kako bi to sve trebalo da izgleda kada se staze zavrse,pozdrav.

admin
10.05.2012, 12:16
Lepe vesti...
Ocekijemo fotografije skice i dalje izvestaje sa terena...

plecko
10.05.2012, 23:48
ima li kakvih vesti o početku izgradnje gondole ?

HEROES
11.05.2012, 14:02
Mislim da od gondole nece biti nista,cista predizborna propaganda lokalnih vlasti,ipak je velika vecina ljudi ovde protiv toga,jer ima dosta precih stvari sto bi se sa tim parama moglo uraditi u opstini.Ali tako vam je to kada su ovde kao i u vecini mesta po Srbiji na vlasti ljudi koji su pre svega nestrucni,a spremni su da obecaju sve ne bi li ostali na vlasti ,i sacuvali svoje privilegije...a gondola na Zlatoboru u ovom trenutku bi bila totalni promasaj,sa obzirom da bi bukvalno isla po gotovo ravnom terenu,bacanje 5-6 miliona evra,pored svega sto bi trebalo da se pre uradi u nasoj opstini(putevi po selima,vodovodi,sredjivanje ulica u Cajetini i Zlatiboru i dr).

HEROES
22.05.2012, 13:23
http://i1095.photobucket.com/albums/i465/djenka79/20120522_114512.jpg


http://i1095.photobucket.com/albums/i465/djenka79/20120521_120354.jpg

Mapa novih staza i slika sa terena

HEROES
22.05.2012, 13:31
http://i1095.photobucket.com/albums/i465/djenka79/562225_3601086037159_1573822666_32802928_112206109 5_n.jpg


http://i1095.photobucket.com/albums/i465/djenka79/528742_3601084797128_1573822666_32802927_162321075 9_n.jpg


http://i1095.photobucket.com/albums/i465/djenka79/383487_3601079156987_1573822666_32802923_352016447 _n.jpg


http://i1095.photobucket.com/albums/i465/djenka79/292589_3601083517096_1573822666_32802926_156097888 2_n.jpg


http://i1095.photobucket.com/albums/i465/djenka79/148942_3601081317041_1573822666_32802924_102894629 8_n.jpg


Slike sa obelezavanja novih staza sa pogledom na stare

macak011
23.05.2012, 13:38
@HEROES:

Dobre su ove "planirane" umesto "predlozenih", mislim da bi "Levak" i "Potok" bile dve nove, ali kratke crne, jel tako? U svom gornjem zajednickom delu po obodu brda su plave, ako se ne varam...?

@HEROES:

Aj sledeci put kad slikas ove drugare dok premeravaju, predlozi im i nesto 'vako:

http://www.youtube.com/watch?v=m_gr7WdjJmc
http://www.youtube.com/watch?v=9yWodW_9KrY&feature=related

pa da se skijamo cele godine, ne samo zimi... :ok: :ski:

HEROES
23.05.2012, 15:19
Oni sto za sada planira da se krci i sto je zavrseno sa trasiranjem,ovaj greben Tornika sto je obelezen zutom i zelenom,to ce biti sirine nekih 50m,zatiim staza potok,ali ne zelena vec zuta sa njene desne strane isto sirine 50m,onda se nastavlja zuti ski put,mada je to zapravo staza sirine oko 20m,od prilike kao donji deo Ribnickog puta sirina,i na kraju ide ovaj siroki deo od 50m,sto se spusta u sestosed.To je ono sto je za sada izvesno,i sto ce biti staze za sledecu sezonu,sumari su vec obelezili stabla i uskoro treba da se pocne sa secom.Sto se tice kategorije staza,greben ceo je plav,ova potok zuta plavo-crvena,zuta sto nastavlja ka sestosedu do sireg dela isto plava,a ovaj siroki deo obelezen zutom,sto ide pravo ka sestosedu,je cisto crven,od prilike kao banana.Zelene staze levak i potok su isto u planu,one bi trebalo biti crvene,(mozda ovaj levak crna,nisam siguran)ali nisu sigurne za sledecu sezonu.I jos da kazem da se umesto sidra bandera planira cetvorosed,a sidro bi najverovatnije islo ,negde na ovu zelenu stazu sto pise Zlatibor,ali o tome kada budem imao vise informacija,to se tek planira za neke 2 sezone,kao i osnezavanje novih staza,za sada toliko ,nadam se ako sledeece sezone bude snega bice i skijanja na ovim novim stazama.Inace"drugar",na prvoj slici, koji zamisljeno gleda ka vrhu Tornika i starim stazama je moja malenkost,dobro je sto ove staze trasira nekoliko iskusnih skijasa:ski:

admin
20.06.2012, 00:45
Ski centar Tornik otvara letnju sezonu u petak 22. juna 2012. godine u 11:00 časova. Na dan otvaranja svi letnji sadržaji ski centra su besplatni za sve posetioce.
Pored panoramske vožnje žičarom, letnjeg sankanja (tjubinga) i dečjeg igrališta, od ove sezone, posetiocima su na raspolaganju i biciklističke rute, dok se bicikli mogu iznajmiti u samom centru Tornik.
Povodom otvaranja letnje sezone, u petak 22. juna, biće organizovana promotivna vožnja članova Biciklističkog saveza Srbije. O rutama za planinski bicikloizam smo već pisali... pogledajte (http://www.skijanje.rs/vesti/tornik-letnji-sadrzaji-skijalista-na-zlatiboru/).

Radno vreme ski centra Tornik je sreda, petak, subota i nedelja od 11:00 do 18:00 časova.

Cenovnik za letnju sezonu 2012. na Torniku:

Vrste karata

Cena karte
Pojedinačna vožnja žičarom

300 din
Tri vožnje žičarom

600 din
Tjubing (neograničen broj vožnji u jednom danu)

150 din

Cene karata su izražene u dinarima sa uključenim PDV-om i osiguranjem.
Tri vožnje žičarom može da koristi samo jedna osoba i to u danu u kojem su karte kupljene.
Neograničen broj vožnji tjubingom u jednom danu može da koristi samo jedna osoba.
Na cenu karte za pojedinačnu vožnju žičarom se primenjuju sledeći popusti:
- Popust od 10% za organizovane grupe od 20 i više članova,
- Popust od 10% za studente vlasnike ISIC i EURO26 kartica.

Cenovnik važi od 22. juna 2012. do 01. novembra 2012.


Vest: http://www.skijanje.rs/vesti/tornik-otvaranje-letnje-sezone-u-ski-centru/

admin
23.06.2012, 01:47
Letnja sezona na Torniku na Zlatiboru danas je svečano počela defileom biciklista, članova Biciklističkog saveza Srbije, koji su prvi probali pripremljene biciklističke rute na ovoj planini.


Svečanom otvaranju letnje sezone u ski centru Tornik, pored rukovodstva JP „Skijališta Srbije“, prisustvovali su i državni sekretar Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja Goran Petković, predsedik Biciklističkog saveza Srbije Dragan Dostanić i predstavnici Turističke organizacije Zlatibor i lokalne samouprave.


Skijališta Srbije su svim posetiocima na dan otvaranja obezbedile besplatan dan za sve sadržaje koje ovaj centar nudi.


Detaljnije + slike na: http://www.skijanje.rs/vesti/pocela-letnja-sezona-na-torniku/



Evo i ovde par fotografija, danas na Torniku:

vladimir76
13.08.2012, 11:40
Nalepio sam kao layer u Google Earth-u mapu koju je HEROES postavio. U attachment-u je kmz file. Nadam se da cemo brzo dokeceti realizaciju ovog plana. Pozdrav svima!

Bax
14.08.2012, 19:43
Ja gledao pre neki dan sa magistrale, nisam uspeo da uocim radove oko nove staze koju su obecali levo od sidra?

HEROES
15.08.2012, 20:28
Radovi nisu ni poceli,koliko sam ja obavesten,stvar koce sumari tj Srbija Sume,iako je postignut dogovor izmedju Skijalista Srbije i Srbija Suma u vezi ovih novih staza,sada koliko sam shvatio sumari traze nadoknadu za secenu sumu,nemojte me drzati za rec,ali tako se prica...izbori,promena vlasti i dr...nasa posla.

dedinac
16.09.2012, 18:39
Radi li se nesto na Torniku,oce li biti novih staza?

HEROES
16.09.2012, 22:57
Trenutno se ne radi nista na novim stazama...jedno od mogucih objasnjenja imas u mom prethodnom postu.

bančilo
01.10.2012, 19:31
Prošle zime reših da novu godinu proslavim sa familijom u selu Ribnica nedaleko od skijališta.
Ta dva tri dana iskoristih za pravi užitak, em je snega bilo u izobilju, em je bilo lepo vreme za fotografisanje koje iskoristih za izradu virtuelne ture ski centra Tornik (http://www.360vr.rs/turizam/ski-centar-tornik.php)
Virtuelnu turu možete pogledati na priloženom linku. Skijanje mi je bilo prioritet a fotografisanje je bilo usput, iz ruke i uz pomoć ski štapa kao oslonca za rotaciju, odnosno radi preciznijeg fotografisnja u krug.

i jos par fotki bonusa :)

http://i87.photobucket.com/albums/k152/banchilo/3tornik.jpg

http://i87.photobucket.com/albums/k152/banchilo/2tornik.jpg

http://i87.photobucket.com/albums/k152/banchilo/1tornik.jpg

sasacg
01.10.2012, 22:51
Extra slike,taman da nas podsete na proslu zimu i da lakse prodje vreme do nove :)

Nikolino
02.10.2012, 14:55
Odlicno @bančilo, bas si se potrudio! Sad je ljudima dosta jasnije kako izgleda na Torniku.

bojo
16.10.2012, 14:24
Bravo,doooobre fotke

admin
09.11.2012, 21:53
U ski centru Tornik na Zlatiboru planirano je postavljanje četvorosedne žičare umesto ski lifta Bandera, koji će biti izmešten na lokaciju Stankova ravan. Na ovoj lokaciji su planirane i nove staze, a biće proširen i sistem za veštačko osnežavanje. Ski centar će u naredne dve godie biti bogatiji za još jedan ski lift tipa sidro.

U ovom centru planirano je proširenje letnjih sadržaja, tako da će uz postojeći tjubing biti izgrađen gym park, bob na šinama, veštačka stena, ali i fun park.
------
Veći deo instalacije za novi četvorosed "Bandera" bi bio prenet sa Kopaonika od sadašnjeg četvoroseda Mali Karaman. O novim stazama na Torniku već je pisano na ovom sajtu. Pogledajte vest od od 25. maja 2012. (http://vesti/tornik-trasirane-nove-ski-staze/) Videćemo koliko će se ove dve priče uklopiti jerdna u drugu.


http://www.skijanje.rs/vesti/tornik-planirane-investicije-za-2013-14/

admin
22.11.2012, 23:17
Vlada Republike Srbije usvojila je cenovnik ski karata JP "Skijališta Srbije" za zimsku sezonu 2012/ 13. godine. Cene ski karata su određene u zavisnosti od perioda skijaške sezone i kategorije skijaša. Šestodnevni ski pas u špicu sezone u ski centru Tornik na Zlatiboru košta 6.170 dinara.

Od ove sezone 10/sezoni može da se kupi i za ski centar Tornik na Zlatiboru i košta 11.220 dinara. Takođe, od ove sezone važi i porodični paket ski passa. Preuzmite cenovnik...

- Tornik, Zlatibor - Cene ski pasa 2013 (http://www.skijanje.rs/assets/publikacije/PDF-fajlovi/skipascenovnik2012-13tornik.pdf)

Dogac
23.11.2012, 08:51
Auuuu, dnevna 1840??? Pa oni nisu normalni.

Inače, ova 10-dnevna u sezoni je odličan potez!

ski2ski
01.12.2012, 12:39
Ove godine ništa novo na skijalištu? Nadam se da će za NG biti snega.

steva
01.12.2012, 21:45
Kako nista novo,vidis da su nove cene ski pasa
Sto je mnogo-mnogo je

HEROES
02.12.2012, 00:32
Sto se tice cena,stvarno su preterali, za, da kazem 3 i po staze,stvarno je mnogo,skuplji dnevni ski-pas nego na Jahorini,a Tornik jos uvek, nije ni prici Jahorini.

ski2ski
02.12.2012, 09:59
Ja cu verovatno uzeti 4-dnevni, ali su stvarno preterali. Da bar ima jos dve staze:)

ExBaker
02.12.2012, 10:06
Prosle godine su umali sasvim OK sezonu, kao sto i pricaju ljudi sa foruma, bilo je stalno guzve, pa umjesto da idu polako sa animacijom i privlacenjem sto veceg broja ljudi, oni kao da hoce da smanje guzve...
Nasa posla, tipicno..:sm008:

ski2ski
02.12.2012, 13:02
Mi smo skijali prošle godine oko Božića. S obzirom na temperaturu bilo je solidno skijanje. Jedino što ima ogroman broj loših skijaša, jer nema plavih staza na kojima bi mogli da vežbaju, tako da je služba stalno intervenisala. Generalno za ski vikend nije loše, ali tačno fali još koja staza. Van udarnih termina (Nova Godina i sl.), mislim da nije preterana gužva.

HEROES
02.12.2012, 15:39
Pa sa ovim planiranim prosirenjem za sledecu sezonu,gde bi sa tim novim stazama,ukupno bilo nekih 6-7 staza,to bi vec bila ozbiljnija prica,pod uslovom da se zadrze ovogodisnje cene karata,u tom slucaju bi bila realna cena,bar su ove godine dali 10-odnevni ski-pas u sezoni,sto se po mom misljenju isplati.A najvece poskupljenje se odnosi na poludnevnu i dnevnu kartu,koje se najbolje i prodaju,dok sezonske nisu uopste ni poskupeli.

HEROES
02.12.2012, 15:42
Mi smo skijali prošle godine oko Božića. S obzirom na temperaturu bilo je solidno skijanje. Jedino što ima ogroman broj loših skijaša, jer nema plavih staza na kojima bi mogli da vežbaju, tako da je služba stalno intervenisala. Generalno za ski vikend nije loše, ali tačno fali još koja staza. Van udarnih termina (Nova Godina i sl.), mislim da nije preterana gužva.
...u Januaru i pocetkom Februara,za vikend su gotovo uvek, preterane guzve.

Dogac
02.12.2012, 22:07
Ribničko jezero do pola puno. Katastrofa. Rekoše mi da se ne uzdam u osnežavanje ako ovako ostane.

Nikolino
03.12.2012, 15:51
Prosle godine su umali sasvim OK sezonu, kao sto i pricaju ljudi sa foruma, bilo je stalno guzve, pa umjesto da idu polako sa animacijom i privlacenjem sto veceg broja ljudi, oni kao da hoce da smanje guzve...
Nasa posla, tipicno..:sm008:

Recimo da imas automehanicarsku radnju i pun si posla. Kako bi povecao profit, tako sto bi produzio radno vreme i radio i dan i noc ili povecao cene (a pri tom nemas konkurenciju), a nemas ni mogucnost prosirenja radionice i primanja vise radnika. Vecina bi povecala cene. Tako i oni (SS) razmisljaju. Ideju o smanjenju guzve cenama, najbolje ilustruje cenovnik ski passa oko NG i Sretenja. Po onim cenama od prosle godine, oboreni su svi rekordi posecenosti na Torniku, ali i Kopaoniku. Pa da su cene bile visoke, ne bi bilo puno. To sto su meni kao i mnogima sa foruma visoke, to ne znaci da su i deci politicara, biznismena itd. A takvih ima taman da se napune sva 3 nasa velika skijalista, a mi sitni da popunimo "rupe" kad oni nece da skijaju, druga polovina Marta, April... E sad, prosle godine je bilo dobrog popusta za taj period, ali posto je bilo pono skijaliste, resili su da ne spuste cene previse.
Devojka koja me je ucila da skijam nikad se nije pozalila na cenu ski pass-a. Njoj tata da para za vikend na Kop-u i ona ne kupi 2dnevni ski pass, nego 2 jednodnevna. Kaze sitna joj razlika. Kokakolu je kupovala pored staze, a u Dolly Bell-u je pila bar po 4 tople cokolade dnevno. Uglavnom je spavala u Grandu ili kod Olge Dedijer (ili kako vec) i jednom se sa mnom "blamirala" u Konacima. E za takve rade skijalista, a za mene ih boli :bootyshak da li cu da dodjem.

ski2ski
03.12.2012, 18:09
Od takvih ne može da živi ceo ski centar. Srbija u odnosu na strana skijališta, jedino cenom može da konkuriše. Mi da nemamo kuću na Zlatiboru, nikada ne bi skijali na Torniku. Ovca se može više puta ošišati, ali samo jednom odrati!

HEROES
04.12.2012, 14:29
Ribničko jezero do pola puno. Katastrofa. Rekoše mi da se ne uzdam u osnežavanje ako ovako ostane.
Nije bas pola,ali oko 4 metara je nize,ne verujem da zbog toga nece osnezivati,ako misle da se za ovih 15-20 dana,jezero dopuni,da bi mogli da prave sneg,onda neka se odmah oproste od sezone.Mislim da ce biti sasvim dovoljno vode za topove.

Dogac
04.12.2012, 19:09
Tako su mi rekli baš ljudi koji vode skijalište. Nadam se da neće biti tako.

HEROES
04.12.2012, 19:35
Ako su ti oni rekli,onda ce pretpostavljam tako i biti,jer jezero do pocetka sezone nema sanse da se napuni,jedino da ne budu nekakve ogromne padavine,u sta ne verujem.A ako oni nece moci da osnezavaju ono malo staza na Torniku,zbog 4m manjeg nivoa onolikog jezera,onda stvarno ne znam sta bih ti rekao...jer bez osnezavanja na Torniku tesko da ce biti dobrog skijanja,a da ljudima uzimaju ovolike pare za ski pas,da bi gulili skije po kamenju,bio bi cist bezobrzluk...videcemo,a stigao je i novi direktor.

Sada videh kamere skijalista,izgleda da su poceli da postavljaju topove i na Torniku.

Dogac
04.12.2012, 21:29
Da, znam za novog direktora. Nadam se da su me lagali :) Otići ću ovih dana gorepa ću videti :d

Dogac
06.12.2012, 10:48
Otvaranje sezone na Torniku:

http://www.rtv.rs/sr_ci/drustvo/otvaranje-zimske-sezone-na-zlatiboru_356555.html

Najavljuju i veštačko osnežavanje.