PDA

Pogledati punu verziju : 3 doline



Bobjack
31.12.2008, 11:27
Nova godina samo sto nije, opusteno sedim i citam komentare ljudi sa skijanja iz Francuske, pa resih nesto da napisem.
Proskijao sam ceo lokalni region, srbija, bosna i bugarska i ne mogu reci da je lose i da nevolim da dodjem ponovo (mada pretezno na ski vikend).
Zadnjih par godina skijam u tri doline - francuska i nemam nameru da menjam tu naviku. U startu su me plasili te cena te put itd. ali stvarnost je drugacija.
Nadje se apartman recimo u Brides les Bainsu i to je po osobi oko 100 evra, ponese se klopa iz beograda, troje u auto i kad se sve podeli i zaokruzi sa ski passom iznese po osobi oko 500 evra, ali bez preterivanja po kaficima i restoranima.
A sta se dobije: 600km vrhunski sredjenih staza (januar 2008, na 2000m +5 stepeni, ceo dan se skija, nigde trave ni kamena, mali hupseri se pojave u 14h, ako se to moze zvati hupserima, pravi su na kopu i jahorini vec od 11), povezanih savrseno, bez reda na zici. Na kopu i jahorini obicno otvorim i zatvorim staze i hocu jos, ali ovde od 9:30 do 16:00 kad si u punoj snazi puna kapa, andol, C vitamin i u 22h na spavanje.
Ko god moze vizu da dobije nek prelomi jer posle prvog puta sledeci se podrazumeva.
Sretno

nidza
31.12.2008, 17:00
Živa istina. Žali Bože para za Kop, ko god ne mora.

Iako veoma volim Kop, Francuska je jedna sasvim druga dimenzija - za slične pare.

ma7ej
01.01.2009, 03:06
ovo mi ulijeva andu..nakonn jahorine sljemena i slovačku putujem sutra u franccusku u Risoul i svi kažu da ću povraćat od sreće koliko je dobro..180km staza bit će dosta..živila francuska skijališta. sretna nova

shoo_
02.01.2009, 12:29
Mislim da postoji tema o tome.....Trois Vallees, nekoliko tema ispod...