PDA

Pogledati punu verziju : Divčibare - da ili ne?



snowblind
30.12.2008, 14:10
Pozdrav svima... planiram jedan skijaski izlet u Februaru 2009 za mene i cerkicu koja ima skoro 5 godina. Dosta sam informacije pretrazio na netu i Divcibare mi izgleda najatraktivnije, cini mi se da ima vise mognucnosti za decu... pa bih bio vrlo zahvalan za odgvore na sledeca pitanja:
Kakvi su uslovi za prenociste? Recimo, Hotel ("Odmaraliste?" - kakva je razlika??) Crni Vrh mi izgleda super, ima terasu itd. Potrebno nam je prenociste koje je cisto, toplo/sa stalnom toplom vodom; i jos, ako je moguce, tiho uvece, da ne bude puno pijanih Engleza itd...!
Da li je moguce iznajmljivanje skijaske opreme za decu; i iznajmljivanje Ski Boards za odrasle? (Ako nema bas Ski Boards za mene, moze i skije). Ako nije, onda da li ima negde u Beogradu? (Mi dolazimo iz Londona, pa da ne vucemo odatle...)
Kakvi su uopste uslovi za decu?Unapred zahvaljujem :)

wlad
30.12.2008, 14:22
Ako idete zbog dece, Divčibare su dobro rešenje, najbolji hotel tamo je hotel Divčibare (valjda 4*). Postoji jedna staza, tanjir, i jedan dvosec koji ne radi, da li će proraditi ne znam, ali tanjir je za decu dovoljan.

Na samoj stazi u dnu se iznajmljuje oprema, nisam zagledao ali je izgledalo da je ima puno - kakav izbor i kvalitet ne znam.

Pošto je skijalište ~1000m nv, klima je dosta blaga, što je dobro za odmor sa decom. Takođe, najbliži je ski centar od BG :).

100jan
02.01.2009, 18:00
Za decu su uslovi mnogo bolji nego za odrasle. Pored toga sto je staza sa ski liftom blaga, postoji i bebi lift i jos blaza stazica odlicna za prve ski korake klinaca. Sto se tice smestaja u poslednje vreme ima solidnih vila, imaju cak i ponudu na internetu, vredi proguglati malo (kljucne reci: vila, divcibare). Oprema tamo je na vrlo niskom nivou, za odrasle se mogu naci kakve-takve karving skije, pancerice su u glavnom stare i neudobne, a decija je u glavnom bila katastrofa, mada se mozda popravila situacija od prosle godine.. Zato preporucujem ukoliko je moguce snabdeti se opremom pre odlaska tamo, u BG, NS, ili vec gde vam je zgodno.

:sm018:

Mikele
07.02.2010, 21:12
Pozdrav ljudi!
Jedno pitanje, jel ima neki snowboard instruktor na Divchibarima?

Nikolino
07.02.2010, 22:41
Pozdrav ljudi!
Jedno pitanje, jel ima neki snowboard instruktor na Divchibarima?
Ima, ali nemam broj.

Gimmy
07.02.2010, 22:41
Ja drzim casove snowboard-a !
Tamo sam vikendom...
066/206-123 Goran-Dzimi
PozZ

Mikele
07.02.2010, 23:18
:sm021: Hvala.:yay: Memorisao sam broj, chujemo se. Pozz! Miki

Gimmy
08.02.2010, 00:06
Vazi Miki...ako bude snega cujemo se (najavili su cele nedelje padavine) !!!
Javi mi se u cetvrtak eventualno petak pa da se dogovorimo oko detalja....PozZ :dziveli: