PDA

Pogledati punu verziju : Pitanje za skimana



renato
28.12.2008, 20:14
Dali mi je potrebna vinjeta od Ptuja do Slovenske Bistrice?
Hvala

skiman
29.12.2008, 06:36
Dali mi je potrebna vinjeta od Ptuja do Slovenske Bistrice?
Hvala
Ako ideš u Ptuju za Hajdino-Kidričevo-Pragersko-Slovenska Bistrica onda ti ne treba.....

renato
29.12.2008, 08:36
Znači za onu brzu cestu od Ptuja do S. bistrice treba vinjeta iako ima samo 2 trake?
Pa nema je nigdje u spisku cesta za koju treba vinjeta!!
Onda mi se na Kope isplati ić preko Maribora i Dravograda, tam nema potrebe za vinjetom?

skiman
29.12.2008, 08:45
Ti si me pitao za relaciju Ptuj - Sl.Bistrica, ja sam ti tako napisao...Ako ideš za Kope preko Maribora i Dravograda (taj ti je put i najbilži-ne znam zašto si onda pitao za Sl.Bistricu-ako bih išao na Roglu onda da), onda ti vinjeta ne treba....

renato
29.12.2008, 09:21
Išao sam do sada Ptuj-SBistrica-SKonjice-Vitanje-Mislinja-Kope, ali sma čuo da za cestu Ptuj-SBistrica treba vinjeta, pregledal sam stranice od Dars-a i te ceste nema na spisku cesta za koje treba vinjeta. A sad mi i ti kažeš da treba vinjeta. Vjerujem ti da znaš. Sad ču ić Ptuj-Maribor-Dravograd-Slovenj Gradec, jer mi tu ne treba vinjeta.
Znač ove godine ču do Ruša umjesto do Rogle na dnevno skijanje:)

skiman
29.12.2008, 09:36
Renato nisam ti ja nigdje napisao, da ti treba vinjeta. Po tvojoj prvi varianti ideš za Hajdinu- Kidričevo-Pragersko-Sl.Bistrica. stari put za Sl.Konjice-Vitanje-Mislinja-Slovenj Gradec-Kope, druga varianta ti je preko Maribora (koja je bližja). A na Areh preko Ruš, češ stiči tek za nekoliko godina (prvi dio staze je več izgrađen)....U stvari uzmi kartu u ruke pa malo prestudiraj put, ili se posluži Via Michelin. To što si čuo krivo je (pa nisi valjda išao Ptuj-Maribor-Sl.Bistrica)....

renato
29.12.2008, 10:02
Na ViaMichelinu je sve što je navedeno kao državna cesta, tretirano da spada pod vinjetu. čak i cesta Ptuj-Maribor za koju pouzdano znam da ne treba.
Brza cesta o Ptuja do S.Bistrice ne prolazi kroz naseljena mjesata, Kidrićevo i Pragersko su sa strane na saroj cesti. Sve po Via Michelinu.

skiman
29.12.2008, 10:41
Ptuj - Sl.Bistrica nije brza cesta nego je magistralna :dontknow: Autoput Maribor-Ptuj-Gruškovje-Macelj tek se gradi...:smoke:

renato
29.12.2008, 10:56
poslal sam im mail(dars-u) i ljubazno su mi odgovorili da mi ne treba vinjeta za tu cestu. Ja bi naj radije za Dravograd, ali nas ide 5 familija na Kope, pa kud sva raja tu i....ne? I svi budu kupili vinjete jer je neko pustil patku da za taj dio od Ptuja do S Bisrice treba vinjeta, a možda i za dio stare ceste od S Bistrice do S Konjica koji ide uz autoput.Sve ludo, nemreš vjerovat!:dontknow:

skiman
29.12.2008, 11:05
poslal sam im mail(dars-u) i ljubazno su mi odgovorili da mi ne treba vinjeta za tu cestu. Ja bi naj radije za Dravograd, ali nas ide 5 familija na Kope, pa kud sva raja tu i....ne? I svi budu kupili vinjete jer je neko pustil patku da za taj dio od Ptuja do S Bisrice treba vinjeta, a možda i za dio stare ceste od S Bistrice do S Konjica koji ide uz autoput.Sve ludo, nemreš vjerovat!:dontknow:

Ma zajebi politiku, neko je prodao muda za zlato....To ti je isto, ko zbog bojkotiranja SLO robe. Još nikome Dars nije računo vinjetu na magistralnom putu. Pun mi je k...c ove politike....:sm022:

Tucko
19.01.2010, 21:12
Nisam sve gore navedeno bas najbolje ispratio a i proslo je vise od godinu dana, trebam konkretan odgovor ako neko zna aktuelnu situaciju. Idem 23.ovog u Maribor sa porodicom. Da li mi na ulazu u Sloveniju treba ili ne vinjeta, dalje od maribora ne bih bar ne ovog puta.

renato
19.01.2010, 21:33
Ovisi od kud dolaziš, dal češ ić preko Zagreba ili Varaždina?
Ako ideš preko Varaždina, neče ti trebati , a od Zagreba bi ti mogla zatrebat, iako je i sa te strane možeš izbječ.

Tucko
20.01.2010, 10:42
E ta me opcija zanima preko Zagreba a da izbegnem vinjetu, da li to podrazumeva da treba da skrenem u Ptuj pa kroz grad, kako vidim na karti paralelnim putem sa magistralnim do Maribora ?

renato
20.01.2010, 11:49
Da, moraš skrenuti u Ptuj na staru cestu i onda ne treba vinjeta. Postoji znak od kuda je obavezna vinjeta i to je početak auto ceste prema Mariboru a ti bješ na staru cestu.

renato
20.01.2010, 19:27
Ovo sam našel na newsima i to je čini mi se najfriškije stanje:

Što se tiće vinjete, kada se voziš prema Ptuju, najednom se stara cesta
pretvori u autoput i nađeš na autoputu ali se odmah izbaciš van (100-200 m)
(taj dio nije pod vinjetom) - skrene se prema Ptuju, pređe se Drava i onda
se teško snalaziš bez GPS-a jer sve table su nove i upućiju prema autoputu
(baš zgodno).. no nekak se dođe opet do stare ceste prema Mariboru. Ako se
ide prema Bolfenku ili Arehu autom, ima u Miklavžu (mislim) jedna benzinska
na osami s desne strane i onda se par sto metara za nje skrene lijevo u neko
selo, voziš se pored neke šumice sa hrpom bunkera iz WW2, pa pored neke
industrijske zone i onda se nalaziš na jednom semaforu gdje produžiš ravno i
počneš se penjati na pohorje. Ovaj zadnji dio je dosta zgodan jer ne moraš
ići u Maribor pa natrag već ideš poprek. Mislim da se ne isplati ići autom
gore na jedan dan jer žičara vozi 6 min, a autom ima dobrih pola sata gore.