PDA

Pogledati punu verziju : JP Skijalista Srbije na Staroj Planini - ocena rada



SkiBus
28.12.2008, 17:33
Kao i u delu za Kopaonik otvaramo ovu temu i za Staru planinu kako bi sami skijasi mogli da ocenjuju rad JP Skijalista Srbije i iznose lose i dobre strane rada ovog preduzeca. Sva losa i dobra iskustva vezano za sam ski centar pisite u ovoj temi.

Neka ova tema bude pokazatelj rada Skijalista na Staroj Planini. Neka se transparentno i sumarno vidi kako se i sta se zapravo radi na samom skijalistu na Staroj Planini, kako bi sutra mogli da nagradimo uspesan rad, odnosno pozovemo na odgovornost one koji su lose rukovodili nasim novcem. Jer nesumnjivo je da mi, gradjani Srbije, placamo srpske ski centre i njihov rad i da je komletna izgradnja uradjena od naseg novca... Stoga mi smo ti koji treba da pozivamo na odgovornost one koji se igraju sa nasim novcem..

SkiBus
28.12.2008, 17:48
Prodje i taj promotivni besplatni ski pas na Staroj i za sezonu 08/09. Da li je neko dobio nalog da u tom terminu ne sredjuje staze, ili se jednostavno zapio pa to nije stigao da uradi, nije nas briga. Bitno je da staze nisu i pored solidnog snega bile pripremljene.
:sm008:

Veliki broj ljudi koji se tamo sjatio za vikend naterao je SS da puste makar sidro (u nedelju su i tu stazu skratili na pola), a sama staza se pripremala vece uoci dolaska nasih clanova na ski vikend.
Kamenja opet mnogo, nasuprot obecanjima da je to sve sredjeno.. Risevi i oziljci na skijama ce ostati svedoci toga do prvog narednog servisa opreme (ako uopste bude i mogao da se uradi sevis). Mnogo je skup taj besplatni skipas..
:couto:

Oglobise nas bre na cupriji. Pametnije je da platimo most i lepo da predjemo u Francusku, Austriju ili Italiju da skijamo kao sav civilizovan svet. Za daleko manje pare i bez trzavica..
:dziveli:
Ajoj samo da nam skinu vize....

Buda
28.12.2008, 20:04
Kao što napisah na ovom forumuhttp://http://www.babinzub.net/forum/viewtopic.php?p=1566&sid=be7bbd91861cc58751b4c269a0e32cbf#1566 :glavaozid

E zemljo Srbijo :cry:
Nikada ovde ništa neće funkcionisati.
Baš tako, sada sam se vratio i najlepše što mogu da kažem za sve iz skijališta je :............ je.. vas onaj zbog čijeg ste procenta dobili ta jadna radna mesta!!! :evil:

dj_iwan
28.12.2008, 20:56
Baš tako, sada sam se vratio i najlepše što mogu da kažem za sve iz skijališta je :....................... je.. vas onaj zbog čijeg ste procenta dobili ta jadna radna mesta!!! :evil: __________________

...apsolutno se slazem sa ovim!

Z_L_I
28.12.2008, 23:31
ja sam rekao svoje.
sedi , jedan!!!
p.s.a jel dozvoljeno koriscenje tzv.f words-a a?

wlad
29.12.2008, 02:11
Ja sa druge strane želim da pohvalim Skijališta Srbije na dobrom radu ovog vikenda.

Realno, snega nije bilo dovoljno na stazama, da se bezbedno skija i da se otvore staze. Možda bi bilo logičnije da nisu upalili ni sidro ovaj vikend :dontknow: .

Naravno da mi svi želimo da skijamo na stazama sa puno snega, ali realnost je bila drugačija. SS je ovog leta sređivao staze, i napravio podlogu, koja je sprečavala sada, kada nema dovoljno snega da se pređe sa ratragom preko nje. Kada su makli armature koja je držala trsku, mreže i sve ostalo što stoji ispod snega, i kada su ratrazi prešli preko svega toga, gusenice su na dosta mesta izvukli sve to napolje.

Takođe, ta podloga (plastična mreža) je sprečavala da se velika količina snega zadrži na stazi, sa druge strane, nisu smeli na maloj količini snega da idu preko toga sa preteškim ratrazima. Idealno rešenje je bilo da je od jednom palo 1m snega i da su prešli ratrazima preko toga - kako svi znamo da se to nije dogodilo - nije preostalo ništa drugo...

Lično sam (između ostalih) i ja bio u subotu ujutru na stazi, pre 9h ujutru, da vidimo stanje iste, popeli su nas motornim sankama na stazu gore da vidimo stanje - mogu vam reći da je bilo loše, međutim, posle konsultacija SS je odlučio da pusti sidro - i pre toga - do 10h (kada je puštena žica) uklonili su svu preostalu armaturu.

Osoblje koje upravlja stazom, i svi zaposleni su celo vreme bili izuzetno ljubazni i trudili su se da urade sve što je moguće.

U subotu su takođe pokušali da osposobe 4sed za nedelju, u nedelju ujutru 4sed ipak nije pušten iz razloga bezbednosti skijaša, staza je na pogled izgledala uglavnom OK, na nekim mestima su virele navedene plastične mreže što je ukazivalo da staza nije dovoljno bezbedna za skijanje.

Nažalost, kasnije se to pokazalo tačnim, jedna osoba je pred kraj skijaškog dana odlučila da se spusti stazom (iako je bila zatvorena) i povredila se... Dakle, procena SSa da ne pusti stazu u rad se pokazala kao potpuno opravdana.


Zaključak bi bio: objektivne okolnosti, tj. nedostatak većeg snega je napravila ovakvu situaciju, da radi samo sidro (u nedelju je bila velika gužva na istom).. Naravno, da je postojala već formirana podloga od ranije, ovaj sneg bi bio sasvim dovoljan za pristojno skijanje, kako to nije postojalo - sa ovakvom situacijom nije moglo ništa bolje da se uradi.

Previše dugačak post, ali bi na kraju još jednom pohvalio upravnika skijališta kao i sve zaposlene na trudu i ljubaznosti!

Nindza@
29.12.2008, 09:43
To znaci da od ovogodisnjeg skijanja na Staroj nema Nista posto snega cisto sumnjam da ce biti, a za vestaci nema jos gotove mreze tako da i ova sezona propada.

A posto su unistili postavljenu mrezu koja je sluzila da zadrzi novu zasadjenu travu, to znaci da ce ponovo raditi isti posao i sledece 2009 god, tako da jedino ako bude bilo skijanja iduce sezone pod uslovom da potave system za vestacki sneg

2d2f
29.12.2008, 21:13
Tuga je gledati onakav potencijal koji stoji neiskorishcen !

Zar nije mogao da se dovuche sneg sa strane - van staze ? Bilo ga je pola metra, koliko treba da padne 3m da bi radile 2 staze ?


Bilo je ok za vikend na Staroj planini, u nedelju dan kakav se samo pozeleti moze, ali staza 300m :(

poz

wlad
29.12.2008, 23:02
Pa van staze ima snega, ali i stena visine 1m, pretpostavljam da je dobar deo tih stena maknuto sa staze i stavljeno pored.

Po mojoj proceni, da bi se skijalo off-piste pored sidra treba da padne još 2 metra snega ;).

Ako se budu pravile staze i dalje na SP, preporučujem im da odaberu livade, a ne kamenolome kao Babin Zub ;).

Buda
29.12.2008, 23:44
Dokle god se budu brisali delovi postova neće se niko setiti da se uzme u pamet ali nema veze.Mislio sam da napišem dosta toga ali izgleda da nema svrhe trošiti tastaturu.

plageton
30.12.2008, 00:36
Da rezimiramo: na St. planini skijanja nije bilo a realno je da ne moze ni da ga bude, bar ne u doglednoj buducnosti. Da li je razlog sto nema dovoljno snega ili sto ne umeju da urede staze, ili nece da ih urede jer su lenji i neorganizovani, to je u drugom planu. Prosto, nema resursa, prirodnih, tehnickih ili ljudskih. Ako treba da padne metar i po snega da bi staza bila pokrivena - a tu verovatno ni topovi za sneg ne bi pomogli - onda je zakljucak jasan. Prica o velikom skijalistu i organizaciji olimpijade govori o kometentnosti onih koje su takve ambicije iskazali. Trosenje novca iz NIP-a je politicka prica i nije joj ovde mesto. Iipak treba podsetiti da je Dinkicev arhiprotivnik Boza Djelic nije propustio priliku da poentira tako sto je najavio da ce ulaganja u skijalista morati da se obustavi jer je necelishodno i naveo primer Divcibara gde je prosle godine staza radila svega tri (3) dana. Perspektiva je jasna: ako mogu tu St. planinu da uvale takvu kakva je na nekom tenderu, dobro jest. Ako ne, mozemo samo da se smejemo onima koji su se polakomili tamo da kupuju placeve.

wlad
30.12.2008, 01:45
Tačno tako, da ne bude sve crno, evo jedna sličica od nedelje 28 dec 2008:

2311

i od subote 27 dec 2008:

2312

D.I.M.
30.12.2008, 02:41
Slike su predivne, prosto da covek zazali sto nije bio sa vama u subotu i njedelju, ali? Nesto mi nije logicno da posle toliko sredjivanja staza, radova, podloga, armature, plastike, trske, trave i ko zna cega jos, da 25- 5o cm snega nije dovoljno? A koliko je dovoljno, metar, dva, tri....? Proci ce siguno jos koja godina dok snega ne napada. Neka samo neko sabira broj sati rada ovix cetvoroseda, sestoseda i dvoseda na SP, ZLatiboru i Divcibarama. Dokle bre vise? Izgleda treba da nam bude zao sto nemamo more.

plageton
30.12.2008, 10:10
Da, nije fer prema planini da se samo zalimo zbog nasih skijaskih neuspeha :). Mesto je stvarno lepo, i meni licno zaista nije zao sto sam ga posetio bez obzira na to sto ovaj vikend ne racunam u skijanje.

Sasha
30.12.2008, 15:43
Trenutno najlepsu prognozu za ovaj deo Srbije i za nas koji cekamo sneg video sam na sledecem linku: http://weather.yandex.ru/?city=13397 (http://weather.yandex.ru/?city=13397)

Slazem se sa onim sto je napisao Wlad, naime da izgleda kako je stvarno onaj covek iz Skijalista stvarno pokusao da osposobi ove staze i da je zaista ta mreza sve vreme bila problem i da zbog nje 45 cm snega nije iskorisceno. Mozda je, medjutim, greska sto tu mrezu i sadjenje trave nisu uradili u prolece, do sada bi ona bila mnogo manje potrebna, a trava bi u znacajnoj meri porasla. Nadam se da mi Wlad dozvoljava da iskoristim njegovu sliku i obelezim neke vrhove koji se vide za vreme skijanja na Babinom zubu

Vise slika sa ovih predela mozete pogledati u galerijama na: http://www.suvaplanina.com/stara_planina.htm (http://www.suvaplanina.com/stara_planina.htm)

wlad
30.12.2008, 20:15
Nadam se da mi Wlad dozvoljava da iskoristim njegovu sliku i obelezim neke vrhove koji se vide za vreme skijanja na Babinom zubu

Naravno, samo napred :ok:

Mali dodatak u vidu Google Earth fajlića gde je obeleženo par stvari:

http://freeride.rs/static/babin_zub.kmz

Truch2
31.12.2008, 14:24
ok, znachi da zaboravim na ovu planinu

garcia_kg
02.01.2009, 12:23
A ja se bas nameračio da je posetim i to 7 dana:( jbg, znači bolje što sam juče sam odskijao na Kop-u nego na SP