PDA

Pogledati punu verziju : Stara Planina - Stanje na stazama



Strane : 1 [2]

Sasha
29.01.2010, 18:20
Bio sam na prepodnevnom skijanju i bilo je odlicno. Do 12 sati staze su bile izuzetne, posle toga su se pojavili u maloj meri hupseri (jer je tokom prethodne noci padao sneg), ali staze su jos uvek bile veoma dobre. Put u povratku dobro ociscen.

Vreme je bilo fantasticno, suncano, bez vetra, u donjem delu skijalista u podne -3, u gornjem delu -9. Evo nekoliko fotografija.

-------------------------
http://www.suvaplanina.com/forum/

Sasha
29.01.2010, 18:31
Sto se tice puta Pirot-Kalna, danas smo prosli tu deonicu, taj put bi naravno bio odlican da je metar siri i da ima malo manje krivina. I ovako je za nase pojmove dovoljno dobar, u podne je vec bio dovoljno i ociscen. Jedino da napomenem da je bolje da se ne ide od Pirota za Kalnu, nego 9 km pre Pirota treba skrenuti za Kalnu (naravno, mislim ako koristite put Nis-Pirot, pa 9 km pre Pirota je skretanje za Knjazevac, odnosno Kalnu). Od tog skretanja ima oko 50 km do ski staze.

ski-shkomi
29.01.2010, 20:04
Hvala za info......slike su super,danas je definitivno bilo uzivanje na BZ

nemanja1
29.01.2010, 20:25
tako bi bilo dobro biti gore,slike su sjajne

miles_davis
29.01.2010, 21:05
Evo malo i "pokretnih" utisaka od proslog vikenda..
http://www.youtube.com/view_play_list?p=FA183BF8548D6BC6

Buda
30.01.2010, 07:11
Evo da prijavim da sam i ja prisustvovao skijanju na Babinom Zubu u idealnim uslovima.Dan ne može biti bolji, staze ne mogu biti bolje, žice rade savršeno,bez gužve svega četrdesetak skijaša/bordera.Ovoga puta malo lošili kvalitet slika (sa mobilnog).
http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/Fotografija-0061.jpg
http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/Fotografija-0051.jpg
http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/Fotografija-0052.jpg
http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/Fotografija-0062.jpg

garcia_kg
30.01.2010, 09:24
Ova zadnja fotka sa Konjarnika je fenomenalna!!!!

nemanja1
30.01.2010, 14:36
danima trazim slie master plana i nigde ne mogu da ih nadjem.Da li neko moze da mi kaze gde mogu to da vidim ili,sto je jos bolje,da ih ovde postavi

Sasha
30.01.2010, 17:06
@nemanja1
Pogledaj na http://www.suvaplanina.com/stara_planina.htm . Tamo ces videti i master plan u prvoj fazi, a i konacan master plan. Mogu samo reci da je po mom misljenju taj plan jako los jer je zasnovan na stazama koje se nalaze na niskim nadmorskim visinima i u mnogo vecoj meri na juznoj nego na severnoj strani. Istovremeno je takav da ce totalno unistiti lepotu prirode oko Babinog zuba (kad bi bar te staze bile uspesne, ali, kao sto kazem, smatram da ce to biti jako lose staze, cist promasaj).

SRB_PI
30.01.2010, 18:29
први утисци са данашњег излета до Бабиног Зуба: српска посла! у преподневним часовима стаза сређена, као створена за уживање и опуштање. око поднева инцидент који нико није ни наслућивао, наиме управник ски центра, је изгубивши контролу слетео у поток: прелом бутне кости. Лоше сређена стаза ил шта је већ био узрок трагедије, вероватно неће да се сазна. да ли овакве ствари морају да се десе да би се стаза средила?!!!!!!!! управнику скијашког центра Стара планина, брз и успешан опоравак, екипа из Пирота!

ski-shkomi
30.01.2010, 20:25
Kakvo je bilo vreme danas na BZ,vetar,magla,jel ima dovoljno snega na stazama itd????

Buda
30.01.2010, 22:42
први утисци са данашњег излета до Бабиног Зуба: српска посла! у преподневним часовима стаза сређена, као створена за уживање и опуштање. око поднева инцидент који нико није ни наслућивао, наиме управник ски центра, је изгубивши контролу слетео у поток: прелом бутне кости. Лоше сређена стаза ил шта је већ био узрок трагедије, вероватно неће да се сазна. да ли овакве ствари морају да се десе да би се стаза средила?!!!!!!!! управнику скијашког центра Стара планина, брз и успешан опоравак, екипа из Пирота!

Jel bre Piroćanac kako po tebi treba da izgleda sređena staza? Ne znam povodom čega u zadnje vreme pominješ loše staze,voleo bi da to argumentuješ nekom fotkom.
Ništa mi nije jasno ,možda mi ne skijamo na istom skijalištu!

dj_iwan
31.01.2010, 03:22
ekipa krece za par sati...vidimo se:ski:

zlox
31.01.2010, 06:23
Evo i ja da se javim, krecemo za nekih sat vremena :D

Samo da nas vreme posluzi i bice odlicno i sto se voznje tice, a i fotografa vodimo pa ce nadam se biti i dobre reportaze

mp_pi
31.01.2010, 09:52
Juce je staza do podneva bila dosta dobra. Nakon toga pojavili se hupseri u gornjem delu Konjarnika i kombinacija leda i mekog snega sto je dovelo do brojnih padova. Magla se popodne nadvila nad sidrom. Na stazama ponegde ima sitnih kamencića.
A dobro sredjena i bezbedna staza podrazumeva da na stazi imamo i adekvatno postavljene zastitne mreze, a na BZ ovih mreza ima u pokusaju. Upravnik je imao veliku srecu jer je udario pored poveceg kamena, pa je moglo doci i do teze povrede.

zikaslika
31.01.2010, 10:50
Evo i ja da se javim, krecemo za nekih sat vremena :D

Samo da nas vreme posluzi i bice odlicno i sto se voznje tice, a i fotografa vodimo pa ce nadam se biti i dobre reportaze
Nadam se dobrim slikama pošto planiramo ja i moji sinovi doći na staru planinu sledeći vikend:yay:

SRB_PI
31.01.2010, 18:17
па добро кад смо већ код тога, можете слободно да кажете да сам лажов, није фрка.....ал мислим да је мој коментар заснован на чињеницама, а само неко ко некога брани може супротно да каже....да узмемо у обзир да су 70 процената корисника ски центра почетници без интруктора, који једва контролишу скије, стаза је НЕ сређена....можда грешим ал хупс, брдо, грба, брежуљак, ил шта веж који се од остатка стазе разликује 50 цм.....можда грешим.....ратраци постоје, ал се не користе довољно.....камење нећу да спомињем, зато што још нисам имао лоше искуство...а ако некоме сметам нека слободно кажем, престаћу....разумем да је центар веома млад и да екипа није још уиграна, ал оно што се горе може видети.....а слике....биће их следећи пут кад идем....пуно поздрава из Пирота!

zlox
31.01.2010, 20:00
Evo ja stigao, pa da prepricam dan...

Kad smo jutros stigli oko 10 na dno Konjarnika, temperatura je bila +3 i prskala je sitna kisa. Nismo znali sta nas je snaslo i vec se pripremili za uzasan dan. Sneg je poceo da se kvasi. Uzas.

Na vrhu Konjarnika nas je sacekalo prijatno iznenadjenje: magla i sitan sneg, pa smo se nadali nekom preokretu. Na Suncanoj dolini je sve vreme padao sitan sneg, ali ga vecina ljudi izbegava zbog sidra.

Staza je bila meka ali je moglo da se vozi do negde 12,1 kada se pojavilo dooosta hupsera pa je to pravilo problem pogotovo nama pocetnicima, tako da tu imaju veliki minus sto nisu poslali ratrak da sredi ponovo stazu.

Ali u to isto vreme (oko 1) je zahladilo pa se staza stegla,na dnu Konjarnika se kisica pretvorila u sneg pa je i moglo da se vozi.

Raduje sto je bilo dosta ljudi na stazama, svih mogucih uzrasta i "nivoa znanja" :) iako ova planina i nije bas za pocetnike

Dan je pokvarilo i par povreda, nekog su sa staze odneli likovi iz SS, i jos par manjih povreda na stazi.

Slike cu okaciti veceras ako se ne uspavam :) najkasnije sutra u toku dana.

Sve u svemu: vreme jeste malo pokvarilo stvari ali je ipak moglo da se vozi i bilo je sasvim OK. Ekipa i ja ipak zadovoljni danom na snegu. Zeznuli su stvari jer nisu poslali ratrak da sredi stazu.


E da i moram da pohvalim SS. Posto sam jos uvek pocetnik i cesto padam, pa onda odsedim neko vreme da odmorim ili oporavim od udarca, vrlo cesto su mi prilazili momci iz SS i pitali jel sve OK, tako da imaju plus za azurnost i trud.

Pozdrav

zikaslika
31.01.2010, 21:24
Drago mi da si zadovoljan sa službom za spašavanje i prošle sezone su bili izvrsni, jedino me brine kiša i ne ažurnost da se staza održava i toku dana a ne samo predveče kada skijaši napuste staze.
Nadam se sutra slikama, Hvala unapred

wlad
31.01.2010, 21:58
Izlazak tabača na stazu se maksimalno izbegava u svim centrima (ne samo kod nas), naravno iz bezbednosnih razloga. Ako kažete da ima dosta početnika, kako zamišljate tabanje staza (što podrazumeva da barem 1h tabač šparta po svim delovima staze)? Postoji realna opasnost da neki početnik nekontrolisano podleti pod gusenice...

nemanja1
31.01.2010, 22:31
ako si im rekao,prvo neka se raspitaju pa onda da komentarisu.

Buda
31.01.2010, 22:56
Izlazak tabača na stazu se maksimalno izbegava u svim centrima (ne samo kod nas), naravno iz bezbednosnih razloga. Ako kažete da ima dosta početnika, kako zamišljate tabanje staza (što podrazumeva da barem 1h tabač šparta po svim delovima staze)? Postoji realna opasnost da neki početnik nekontrolisano podleti pod gusenice...
Nisam imao vremena da pišem post ali to je to potpisujem :dziveli:

ekozelj
01.02.2010, 00:11
Upravo tako :ok:
Staze se NE TABAJU dok su skijasi na stazi.

Mnogo smo se nešto razmazili. Ljudi naučite da skijate. Ne počinje i ne završava sve idealno uređenim stazama.

Pozdrav
Edi

plageton
01.02.2010, 09:52
Da, staze se ne tabaju dok su skiasi na stazi, to jest tabaju se onda kada skijasi nisu na stazi. Cinjenica je da covek kaze da staze nisu bile utabane.

Imaju jednu i po stazu i ako ni to ne mogu da popeglaju onda jebes posao.

Sasha
01.02.2010, 10:05
Da, staze se ne tabaju dok su skiasi na stazi, to jest tabaju se onda kada skijasi nisu na stazi. Cinjenica je da covek kaze da staze nisu bile utabane.

Imaju jednu i po stazu i ako ni to ne mogu da popeglaju onda jebes posao.

Staze su bile utabane i dobro su drzale do podne. Da bi imao strmu stazu na kojoj se u poslepodnevnim casovima ne prave hupseri potrebno je tri dana tabanja bez novih padavina. Druga je stvar za blage staze. Zato svima preporucujem prepodnevno skijanje, a sneg neka pada, pre podne staza je odlicna. Sto se tice povecanja broja zastitnih ograda, taj covek koji se povredio je upravo inspektor staza, tako da ce valjda razmisljati o tome.

zlox
01.02.2010, 10:29
Izlazak ratraka se naravno izbegava ako na stazi ima skijasa i to stoji. Ali isto tako ratrak izlazi na stazu ako je staza dovoljno "unistena" ili je dovoljno snega palo, tj ako kvalitet staze donosi opasnost od povreda.
Lepo je rekao covek "izlazak se izbegava", ali ako postoji potreba onda se salje ratrak. Tako da ta prica da NIKAD ne izlazi dok ima skijasa, ne drzi vodu.

Ne mogu da pricam o ostalim centrima, ali znam da na Kopu izvedu ratrak na stazu, za vreme rada staze, ako je potrebno. To sam doziveo dovoljno puta i preko nego sto sam poceo da vozim.

Dokaz kvaliteta staze su teske povrede prekjuce i juce (i to nisu bili pocetnici), i dosta manjih povreda.

Preko toga stoji cinjenica da oni izvode ratrak BAS retko. I dok su im topovi radili danima, ratrak nije izlazio na stazu. Staze su jednostavno lose pripremljene skoro cele sezone. Plus deo gde vozace vuce sidro ima solidan pad u levo recimo.

@Edi: druze ta recenica nije na mestu "naucite da skijate". Svako od nas bi voleo da vozi kao pro, ali do tog stadijuma treba vremena i vezbe. Ispada da bi mi pocetnici trebali da se sklonimo vec negde, dok ne naucimo da vozimo?

Nisam pisao ovolike postove da bih se raspravljao sa ljudima, da se razumemo. Ovo je cisto moje vidjenje stanja na stazama, i hteo sam da prenesem svoje utiske.

Svi mi volimo sneg, da ne volimo ne bi ni bili ovde. Trebali bi da se drzimo toga, pre nego sto krenu rasprave i prepucavanja

veliki pozdrav


p.s. ostao sam duzan fotke, kacim ih cim dodjem sa posla

plageton
01.02.2010, 10:43
Staze su bile utabane i dobro su drzale do podne. Da bi imao strmu stazu na kojoj se u poslepodnevnim casovima ne prave hupseri potrebno je tri dana tabanja bez novih padavina. Druga je stvar za blage staze. Zato svima preporucujem prepodnevno skijanje, a sneg neka pada, pre podne staza je odlicna. Sto se tice povecanja broja zastitnih ograda, taj covek koji se povredio je upravo inspektor staza, tako da ce valjda razmisljati o tome.

E pa dobro. Ako su je utabali onda su je utabali. Tu se nista vise ne moze.

shulc
01.02.2010, 10:52
u potpunosti se slazem sa Zloxom,gde ljudi da nauce da skijaju ako nema pripremljenih staza,a i za one koji znaju nepripremljena staza je rizik za povredu. ja sam inace iz zajecara,ovde imamo stazu koja je prosle godina bila sva u kupserima i izazvala je brojene povrede,neki ljudi vise i nece moci da skijaju zbog tih povreda. danas je situacija dosta bolja,stigao je tabac pa je staza dosta dobra,i za pocetnike i za ove druge. pozdrav iz zajecara

ekozelj
01.02.2010, 11:42
@Edi: druze ta recenica nije na mestu "naucite da skijate". Svako od nas bi voleo da vozi kao pro, ali do tog stadijuma treba vremena i vezbe......

Kad sam rekao naučite da skijate mislio sam na to da naučite da svoju vožnju prilagodite uslovima na stazi. Fino se skija i po uredjenoj i po manje uredjenoj stazi. Slažem se da kad platim ionako preskupi ski pas očekujem da staza bude sređena ali ako ona u toku dana popusti zbog veliokog broja skijaša ili zbog atmosferskih uticaja to nije razlog da se kuka i da se napadaju ljudi koji sređuju staze.

Što se tiče ratraka na stazama sve što imam da vam kažem je sledeće: http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=20177

Život tog deteta vredi više od bilo čijeg užitka u skijanju.

U vezi Kopaonika i toga da tamo ratrak izlazi na staze dok su na njima skijaši to ne želim da komentarišem, to je njihova bruka i sramota i pitam se ko će da odgovara ako se tamo, nedaj bože, desi nešto slično. Pa tamo se oduvek voze i motorne sanke po stazama a samo što i avioni ne sleću na staze.:couto:

Sasha
01.02.2010, 12:01
Na 26. strani ove teme ima nekoliko slika od pre tri dana gde se vidi kako su utabane staze. Molim Vas da ih pogledate. Posto sam bio tamo smatram je to dobro. Slazem se sa stavovima koje iznose Buda i Ekozelj.

Pravi problem na B. zubu je nedostatak blage staze. Slabi skijasi bi bili tamo i znacajno bi se smanjio rizik od povreda, kao i hupseri u poslepodnevnim satima. Jer, i ovde je bio slucaj da se iskusan skijas povredio izbegavajuci drugog. Takodje, da ponovim, hupseri se mnogo manje stvaraju na blagoj stazi.

wlad
01.02.2010, 12:03
Mislim da neki ljudi ovde brkaju sređivanje staza i prolazak ratraga ;). Glavna je bezbednost skijaša.

Zašto pominjem prolazak ratraga / tabača. Pa konkretno prošle nedelje je na Kopaoniku prošao tabač (tačnije dva komada - jedan za drugim) po stazi KGB, iza njih su išle motorne sanke (SSa) - što je za svaku pohvalu - ljudi paze da neko od nazad ne naleti.

Oni naravno nisu tabali stazu, nego su prolazili, bili su (verovatno - po infou) preko dana da tabaju Gvozdac, i u povratku su prošli po KGBu, sa upaljenom rotacijom, zvučnom signalizacijom i već pomenutim sankama iza njih.

Offtopic: bezbednosna situacija se na Kopaoniku zaista popravila, sve staze su odlično obeležene, na kritičnim mestima su postavljene zaštitne ograde, na vrhovima i dnu žičara su ski mape sa krstićem trenutne pozicije itd. Za svaku pohvalu.

ekozelj je u pravu što se tiče učenja skijanja za svaku situaciju. Prilagodite skijanje, ako ste početnik skijajte na blažoj padini, svako iskusniji će vam reći da se srmije staze brže raskopaju (prirodno - na strmijim stazama se više "koči" / otklizava) a blaže duže "drže". Ako prepodne skijate po stmijoj stazi i to ide lako zato što je staza sređena, popodne pređite na blažu stazu koja još uvek drži (a i ako vam snaga popusti lakše kontrolišete skije). Nemojte zbog vašeg (ne)umeća da krivite druge, jasno je da na "pistama" lakše ide, ali svakako da morate da skijate i po neuređenim stazama, zbog vas ne zbog ski centara, mnogo je bezbednije ako naučite da skijate po svim terenima.

ekozelj
01.02.2010, 12:04
u potpunosti se slazem sa Zloxom,gde ljudi da nauce da skijaju ako nema pripremljenih staza

Ja sam isto iz Zaječara i naučio sam da skijam (i ne samo ja) na istoj toj stazi na Kraljevici kad nismo znali ni da postoji tabač i ski lift a kamo li da smo ih videli. Na skijanje sam uvek morao da dodjem pešice jer moji nisu hteli da me voze da bi zagrejao noge i nikada se nisam povredio. Stazu smo tabali skijama penjući se i opet održavali mišiće zagrejanim.
Sada dodjes kolima, čekaš u redu 15 min. da bi seo/stao na korpu/sidro i vozio se 15 min. i potpuno nezagrejan se spustio niz stazu. Posle bude "pao sam", "povredio sam se"....

Jedini put kad sam pao i ozbiljno de povredio je bio baš po takvom scenariju.

Mislite o tome!!!

PS. Ne želim da ispadne da nekome pokušavam da solim pamet. Svaki moj post je potpuno dobronameran.

Pozdrav
Edi

ekozelj
01.02.2010, 12:10
...jasno je da na "pistama" lakše ide, ali svakako da morate da skijate i po neuređenim stazama, zbog vas ne zbog ski centara, mnogo je bezbednije ako naučite da skijate po svim terenima.

A van staza je najlepše :ok:

:dziveli:

Pozdrav
Edi

zikaslika
01.02.2010, 14:05
Pozdrav svima,
u petak 05.02.2010. stižem na Babin zub sa svojom porodicom, nisam iskusan skijaš i vrlo mi je bitno da se staza pripremi prethodni dan za sledeći.
Hvala svima koji su dali lepe sugestije i onima koji su posatavili fotose sa staza.
Dolazim iz Sombora i treba da prevalim 630 km do zuba i bitno mi je da sve lepo funcioniše i da snega ima.
Bio sam u februaru 2009 i bio sam prezadovoljan, ali smo bili na samom izmaku snega, poslednji dan su tekli potoci u podnožju Konjarnika - ha ha ha.

Vidimo se za vikend

garcia_kg
01.02.2010, 15:45
Po meni glavni problem i na Staroj Planini i na Kopu, je VELIKI broj vikend skijaša!!! I iz tolike gužve na stazama u većini slučaja nastaju i povrede... Ili u prevodu "Mala bara, mnogo krokodila":P

Manje teških povreda nastaje drugim danima, naravučenije ne morate da idete samo subotom i nedeljom na skijanje!!!!

zikaslika
01.02.2010, 20:14
Po meni glavni problem i na Staroj Planini i na Kopu, je VELIKI broj vikend skijaša!!! I iz tolike gužve na stazama u većini slučaja nastaju i povrede... Ili u prevodu "Mala bara, mnogo krokodila":P

Manje teških povreda nastaje drugim danima, naravučenije ne morate da idete samo subotom i nedeljom na skijanje!!!!
Rado bih došao radnim danom da mogu da izostanemo supruga i ja sa posla i decu da vadim 5 radnih dana

dj_iwan
01.02.2010, 21:20
mislim da smo svi pomalo u pravu i pomalo nismo...
ekipa iz ng je lepo skijala prva dva i zadnja dva sata...izmedju toga bilo je svasta :)
vidimo se opet za koji dan :dziveli:

andrijapajic
02.02.2010, 00:25
> nisu hteli da me voze da bi zagrejao noge i nikada se nisam povredio...

Da, zagrevanje, vazna stvar. Na Kopu se recimo obavezno prvo jedanput spustim lagano niz Kraman greben, pa tek onda idem dalje. Nervira cekanje na zici, ali vredi, jer, isto tako, prvi put kada to nisam uradio, u tom prvom spustu sam se i povredio jer nisam bio dovoljno zagrejan i imao koordinacije za tezu stazu.

SRB_PI
03.02.2010, 11:18
и јао као мали клинац(још увек сам клинац, сада већ порасто; 185), док сам ишо на Коп, имао сам прилику да у току једног дана пар пута(5-6) видим ратрак који ради свој посао-сређује, таба стазе, разбија хупсеве....колко памтим ски дан на Коп креће од 8.00, а завршава се у 17.00....слажем се да би излажење ратрака на препуну стазу почетника изазвало катастрофу, ал увек може да се нађе решење. ево мој предлог, прочитајте, па ме после бесите: отварање жичара раније и затварање касније. питаћете зашто? скијаши(бордери) који су узели целодневни ски пас, за разлику од пензионера који су дошли да седе у кафићу и мувају женске (без увреде, ако сте дошли у ски центар, онда скијајте, а жена има и на жици)...ће имати времена за предах, адекватан ручак, а службе које одржавају стазе ће имати тај луксуз да затворе стазе барем на сат времена и колко толко мало их среде...... продужетак радног времена......! у паузи нек табају......а она опција да иду санке испред ако иду на горе, ил иза ако иду на доле, не пали......приликом вожње, мало брже, једино чуло на које можете 100 посто да се ослоните је чуло вида....морате да признате да баш не чујете сирену док вам ветар од 40-50 на сат зуји око главе.......

wlad
03.02.2010, 12:19
I onda neko iz Vučje Staze pijan krene niz stazu u sred pauze :D.

SRB_PI
03.02.2010, 12:23
значи идеја је на месту, само неко из управе скијалишта Србије треба да прочита и примени у пракси..... Аве Ја! :)

plecko
03.02.2010, 13:40
a ha, znaci ima i toga :cug:, sednu pa se zapiju, pa kad izadju na stazu ..............

Tadija_91
03.02.2010, 20:17
I onda neko iz Vučje Staze pijan krene niz stazu u sred pauze :D.
imao sam i ja avanturu sa vucijom stazom, jes' da nisam bas pijan , ali sam u mrklom mraku imao susret sa ratrakom(srecom ne bas blizak) :D, ali je staza bila ispeglana, tako da je moglo da se skija i zatvorenih ociju(sto ne bi imalo efekta jer je bio mrak :D ) :ski:

dj_iwan
08.02.2010, 21:25
prelepo vreme nas je docekalo u nedelju,skijanje odlicno do podne...popodne milion hupsera i dosta povreda zbog istih! problem hupsera se iskljucivo javlja vikendom dok je prekonedeljno skijanje fantasticno!
...naravno,vidimo se u nedelju ponovo...:dziveli:

SRB_PI
09.02.2010, 14:49
ја престајем да пишем у овој теми, зато што видим да нема вајде...за сва питања ПМ

zikaslika
11.02.2010, 10:40
Vratio se sa planine 08.02.2010.
Bilo je fenomenalno i žao mi je što nisam ostao bar još 2 dana.
Snega ima na pretek!!
opširnije i fotke kasnije.
pozz

skijasipoo
11.02.2010, 14:40
N a staroj planini trenutno ima oko 80 cm snega i staze su fantasticne mislim da nema boljeg i jeftinijeg mesta za skijanje

vlada019
11.02.2010, 16:47
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:g0B6ItylBJQgUM:http://www.skijanje.co.yu/Index/utisci/ski_centar100.jpgNa Ski centru Babin zub na Staroj planini svi smeštajni kapaciteti su popunjeni. Na stazama "Konjarnik", "Sunčana dolina" i "Markova livada" ima od 35 do 50 cm utabanog snega, dok se debljina snežnog pokrivača van staza kreće od 45 do 85 centimetara. Put do turističkog centra na Babinom Zubu je prohodan, ..

dalje (http://knjazevac.tehnomarketnis.rs/vesti/?p=6010)

frandža
11.02.2010, 21:41
Drugari,

da li neko zna kakav je put Niš - Svrljig - Babin Zub i da li je prohodan,

vlada019
12.02.2010, 16:55
Drugari,

da li neko zna kakav je put Niš - Svrljig - Babin Zub i da li je prohodan,

prohodan je dok se ne ,,zaglavis,,:glavaozid

wicked
13.02.2010, 13:18
Ima li neko da vrsi obuku snowboarda na B.Zubu?Hvala.

zlox
13.02.2010, 13:48
Ja do sad nisam video instruktora za board na BZ.. jedino da povedes nekog ko zna da ti pomogne malo

wicked
13.02.2010, 15:11
Ma sto se mene tice nemora da bude registrovani instruktor,platicemo bilo kog ko "zna" i da je voljan da prenese malo tog znanja...Gore smo nedelju i ponedeljak.Dakle zlox vrsis li obuku?:)

zlox
13.02.2010, 15:51
Ako placas, onda nek to bude nekom ko stvarno zna da vozi, i jos bitnije zna da nauci. Ja se zaebo prosle god na kopu uzeo loseg instruktora pa se jos uvek mucim da ispravim greske i navike.

vidis mi signature :) znaci i ja se jos uvek ucim

wicked
13.02.2010, 18:56
sta te znam,mozda si lazno skroman :P

SRB_PI
13.02.2010, 19:30
не наплаћујем......ал не обраћам много пажњу(осим ако ниси женско(сингле)).... .....основе и теорију могу, а праксу ћеш морати сам......

ekozelj
13.02.2010, 23:19
Ne dozvoli da te bilo ko uci jer se pogresno usvojeno znanje kasnije jako tesko ispravlja. Ovo posebno vazi za bord jer kod nas ima jako malo ljudi koji stvarno znaju da voze bord a jako puno onih koji otklizavaju po stazi misleci da voze i koji predstavljaju veliku opasnost i za sebe i za druge na stazi. Za pocetak uzmi nekog ko je instruktor i ko samim tim zna pravilnu tehniku voznje i metodiku obuke kojom ce ti tu tehniku preneti. Ni skijanje ni bord ne idu po principu "pokaze mi neko" nego se odredjenim metodskim celinama i vezbama dolazi do pravilne tehnike voznje. A posle dolazi potpuni uzitak u voznji.

Pozdrav
Edi

cleopatra77
14.02.2010, 00:17
Da u pravu si.meni pokuzuju istovremeno njih petoro sigurno i ja na kraju loshe:/...slusam jednog drugog...svako mi kaze priblizno isto ali nije to to.

SRB_PI
14.02.2010, 06:41
опа....сад смо почели да се вређамо..... хвала на комплименту....

andrijapajic
14.02.2010, 20:26
ja sam kada sam krenuo sa bordom odmah uzeo instruktora, nisam ni pokusao da se sam spustim niz neku stazu, i ispalo je pametno. uzimao sam casove otprilike svaki 2-3. dan, poprincipu, instruktro mi pokaze, ja to malo uvezbavam, pa me onda koriguje i pokaze jos nesto. sporo ucim ovakve stvari, tako da mi je to bio ok system za ucenje, i za nekoliko dana sam nauci da se snalazim (ukocim, obidjem, usporim, ubrzam, nikog ne povredim i uglavnom nikoga ne dovedem u opasnost). upoznao sam u medjuvremenu prilicno ljudi koji su od borda odustali zbog toga sto nije ko imao da ih uputi kako da voze, nego su ceo dan razbijal zadnjicu, a bez vidnog napretka, i onda odustali

SRB_PI
14.02.2010, 20:47
без муке, нема науке.....мораш да паднеш да би научио....тај инструктор одма возио ко Еро Етала?! хахаха.....и њега болело....упорност и таленат.....што Ђоковић не вози формулу 1?????

oddball
15.02.2010, 22:44
Kakvo je stanje na stazama? malo >on topic<

wicked
15.02.2010, 22:49
Zeleo bih samo da se zahvalim osoblju is skiservisa "Micko" iz nisa koji je zavalio djubre od opreme mom prijatelju koji zbog toga nije mogao da koristi istu dva dana koliko smo i bili na stazi.Jedva cekam da se pojavi neko normalan da renta makar zdravu opremu ...jer ovo sada sta rade je stvarno bezobrazluk

wicked
15.02.2010, 22:52
oddball
juce ili ti 14.02 je staza bila ok,kao i uslovi,dok vec danas (15.02) je bilo mnoogo magle celog dana a i staza je bila u haosu...

SRB_PI
16.02.2010, 12:21
13.02. пало преко 30цм снега.....било паудера свуда редом.....
14.02. +5 стаза почела да се топи.....ал се возио Коњарник 2....
15.02. преко ноћи и у раним јутарњим часовима пало око 10 цм снега..... уживање у снегу је покварила густа магла...видљивост је била смањена на неких 30м....на Сунчаној долини вероватно и мања од 30м.....то је био крај мог викенда....за уторак и на даље нем појма.... :) живи били, видели се за викенд

Vasilji
18.02.2010, 00:42
16.02. staza je bila idealna! Dobro utabana, temperatura je bila nešto malo u plusu, ali nije uticalo na topljenje snega. U nekoliko intervala, bilo je čak i sunčano. Skijaša nije bilo mnogo.

wicked
18.02.2010, 19:12
Ski servis Micko se revansirao za rentiranu losu opremu sa gratis 2 dana koriscenja za dz!Svaaka cast!

SRB_PI
19.02.2010, 12:17
јел има неко информације о висини снежног покривача, како на сређеним стазама, тако и на Коњарнику 2, али и испод жичаре?????? и какво је стање горе??? темп и падавине????? колко гледам временску прогнозу, видим кишу и темп у плусу(плачем), ал се надам да лажу..... :)

milan.psc
21.02.2010, 18:36
samo ledene ploce su ostale od lepog snega

wicked
21.02.2010, 20:03
Subota i noc na nedelju je padala kisa tako da se istopio sav sneg izuzev staze,koja se pretvorila u ogromnu santu bez snega.Na sve to dodaj maglu,sneg i umobolan vetar .Na stazi u 14h ja i jos 10 ludaka ...Bice ok sledeci vikend

dj_iwan
21.02.2010, 21:59
au :sm006:

SRB_PI
21.02.2010, 22:15
нечувено! сад испада да сте ви већи фанатици од мене! :( нећемо тако рођаче :) (шалим се).....дада следећи викенд, ако се не истопи и то што је остало.... :( хвала за инфо....

wicked
22.02.2010, 18:20
Ma kakav fanatik,samo sam neiskusan pa rekoh da vidim kako izgleda voziti na ono vreme i onu stazu :) ...Prognoza je da ce biti snega preko cele nedelje tako da ce moci da se vozi za vikend...

SRB_PI
23.02.2010, 06:28
ја се више на тврду стазу не враћам, макар возио испод жице :) после првог спуста на Коњарник 2, осетио сам шта је живот и реко више не! :) живи били, па се видли за викенд!

dj_iwan
27.02.2010, 20:04
kako je gore...zna neko?

SRB_PI
27.02.2010, 22:09
кажу да има снега, ја идем сутра, па ћу да јавим како је :) под условом да вам није касна вест у недељу (сутра) после подне... :)

nemanja1
27.02.2010, 22:13
na 1400m padao prsic danas,verovatno moze lepo da se skija.samo napred ko je u blizini pa javite sutra kako je bilo i naravno postavite slike da i mi koji ne mozemo gore uzivamo malo

dj_iwan
27.02.2010, 22:28
stizemo nas 50...uvericemo se ;)
...vidimo se:dziveli:

ekozelj
27.02.2010, 22:37
Samo info da je sutra gore trka klinaca jugoistocne Srbije.

Pozdrav
Edi

SRB_PI
28.02.2010, 03:11
не возе ваљда трку на Коњарнику 2, ил испод жице? :)

SRB_PI
28.02.2010, 18:16
ко се није наскијао до сад, сад баш и неће.....све се топи... :( целог дана је температура била у плусу.....јесте било сунчано, без магле, ал..... још мало па скијање у купаћем костиму......има снега ал је мокар.....има доста леда и доста хупсера..... мислим да сам све реко.....једино ако вас занимају детаљи где има снега :)

ekozelj
01.03.2010, 20:05
Evo kako je bilo u nedelju na B. Zubu:

:sm019::yay:
:dziveli:

milos_pg_91
01.03.2010, 21:37
Heh, svaka cast za malisane. Pa da barem par njih dogura do Olimpijade ;) :ok:

dj_iwan
02.03.2010, 14:39
ma klinci su super...odusevlili su nas!
nasa ekipa se super provela u nedelju,po predivnom vremenu! skijanje kakvo-takvo,bar ga je bilo,a od koliko danas vise ga i nema do novog snega...
:dziveli: za sneg!

admin
03.03.2010, 10:21
http://www.skijanje.rs/Takmicenja/2010/okruzenje/skisavez_jisrb100.jpg

http://www.skijanje.rs/Index/Img/bullet.gifOtvoreno Prvenstvo Jugoistocne Srbije Izvor: www.skisavez.com (http://www.skisavez.com/)
6.- 7. mart 2010.na Staroj Planini na stazi Konjarnik održaće se Otvoreno Prvenstvo Jugoistočne Srbije u alpskom skijanju u disciplinama slalom i veleslalom za kategorije takmičara cicibani i pioniri. Takmičenje će se bodovati za Alpski kup Srbije 2010.
Organizatori: Skijaški klub Niš-Niš, Midžor-Knjaževac i Midžor-Pirot
Detaljnije ... (http://www.skijanje.rs/Takmicenja/srb_skijanje.htm)


Preuzmite Raspis u .PDF (http://www.skisavez.com/documents/dokuments_alpin/raspis_otv_prvenstvo_jisrbije_06_07032010.pdf)form atu... (http://www.skisavez.com/documents/dokuments_alpin/raspis_otv_prvenstvo_jisrbije_06_07032010.pdf)

SRB_PI
03.03.2010, 11:24
је ли људи, јел остало нешто снега горе? задњи пут сам био у недељу(28.02)

emperor
07.03.2010, 19:23
Ovako...snega do mile volje,a dan,dan za nezaborav.Suncano,bez dashka vetra,bez ijednog i najmanjeg oblacica,ma kao u raju.Temperatuta u blagom minusu,staze perfektne.Na Suncanoj bilo takmicenje,cela staza se vozila,nisam video al mislim da su 12-13 god. klinci.Pohvala za organizaciju,bas je dobro izgledalo.Stazu pustili oko 12 i bila odlicna.Sve u svemu ko moze sutra neka pali.Steta sto ja ne mogu,al u sredu ako bog da.I da krema za suncanje obavezna ski oprema danas.Bice i fotki,samo da malo odmorim.:yay:

shulc
10.03.2010, 08:52
svaka cast za klince iz Zajecara,i veliki pozdrav za njihohog trenera.:ski:

macak011
15.03.2010, 08:56
Na Babinom zubu u subotu divan dan, sunce bez mnogo vetra! U nedelju na vrhu vetar i magla, a u podnozju Konjarnika vedrije, ali vetra i dalje dosta. Staze odlicne, jedino u nedelju Suncana u totalnoj magli i vetru, pa nikog nije bilo...Ukupan utisak je odlican! Bice ovde skijanja do pola aprila.. Veliki pozdrav za drugare iz planinarskog doma :)

macak011
15.03.2010, 09:14
..a evo kako sad izgleda na Babinom zubu, pre desetak minuta! Hvala Vojkane! :)

zoranns
15.03.2010, 11:04
za koliko se stize kolima iz bg do babinog zuba?koja je cena dnevnog ski pasa,jel ima guzve vikendom?

Buda
15.03.2010, 11:44
za koliko se stize kolima iz bg do babinog zuba?koja je cena dnevnog ski pasa,jel ima guzve vikendom?
3,5-4h ,750din, uglavnom

macak011
15.03.2010, 12:01
Valjda ima 330km preko Kalne (kazu da je los put, nemam pojma?), ili autoputem do Nisa,pa preko Svrljiga, Tresibabe i Knjazevca tacno 360 km (istina malo duze, ali dobar put). Cena dnevnog ski pasa je 800din, guzve nema (u stvari u nedelju bilo male guzve do 13h, do koliko vazi poludnevni, ali zato sto Suncana dolina nije bila za skijanje, pa niko nije isao gore).Ja stigao za 3 sata i 45 minuta sinoc od pl.doma do NBG blokova, ali ga bas przio autoputem. Prilazni put ciste svakodnevno, sve do hotela i doma prohodno. Zice rade od 9 do 16h :)

sheboke
15.03.2010, 15:06
Pozdrav svima!
Jedno kratko pitanje: posto jos nisam isao na Staru Planinu, da li je tesko naci smestaj na licu mesta? Ne treba nista fancy ili luxuzno... cisto da covek ima gde da spusti glavu i da se istusira ;) I otprilike koliko idu sad cene za prenocenje?
Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
Uzdravlje! ;)

macak011
15.03.2010, 16:14
I ja sam sad bio prvi put na SP.. Na "vrhu", nekih 10 mina hoda od staze je planinarski dom i EPS-ov hotel, telefoni su na sajtu, pa je bolje informisati se na vreme, jos kod kuce, nego banuti na planinu bez rezervisanog kreveta. Sto se ostalog smestaja tice, nisam upoznat, jedino sto znam da su svi ostali u podnozju, nekih 15tak km od pocetka zice, ali vidim da i oni imaju telefone na sajtu, pa savetujem slusalicu u ruke... Evo jos malo slicica od danas sa SP. Fala Vojchetu jos jednom... :)

sheboke
15.03.2010, 16:23
Au, rock'n'roll!! :))
Hvala macak011 na informaciji i za slike. Nazvacu ih, i ako sve bude ovako ostalo ima da me ima na Staroj Planini! ;)
Pozdrav!

SRB_PI
15.03.2010, 19:05
на пар места имате ноћење за 900....кренете, па уз пут где видите таблу, станете и распитате се о цени.....до подножија Коњарника има око 10-ак пансиона...после скијања одлучите који вам највише одговара и спустите се у њега..... :)

sheboke
16.03.2010, 17:10
E, hvala vam na odgovorima!
Nazalost nesto kazu da ce biti toplije za vikend. Taman da se sneg istopi... :( Pa jer nije mogao malo da priceka, par dana najmanje. (#&@!!)

SRB_PI
16.03.2010, 19:12
колко сам чуо, има доста снега, а то доста не може да се истопи за дан, или два... једино што може, је да уквари угођај..... пуно поздрава из Пирота!

zelja
16.03.2010, 20:22
колко сам чуо, има доста снега, а то доста не може да се истопи за дан, или два... једино што може, је да уквари угођај..... пуно поздрава из Пирота!
Ima snega i za izvoz.Jedino sunce danas ubi a nigde lada nema:ok:.Evo malo slika od danas.:sm018:

nemanja1
16.03.2010, 21:49
svaka cast za stazu,ozbiljno takmicenje se izgleda desava gore

SRB_PI
16.03.2010, 22:23
возило се и испод жице....поздрав за колеге бордере.....скијаши су морали да пешаче на доле......нису имали где да се спусте...... :) :) :)

macak011
18.03.2010, 12:45
evo jos slicica sa SP, jutros oko 8... :)

macak011
18.03.2010, 13:18
mala ispravka: slika iz kafica je oko 11h, ova druga sa vrha Konjarnika je oko 8h :)

admin
18.03.2010, 23:54
Pozdrav svima!
Jedno kratko pitanje: posto jos nisam isao na Staru Planinu, da li je tesko naci smestaj na licu mesta? Ne treba nista fancy ili luxuzno... cisto da covek ima gde da spusti glavu i da se istusira I otprilike koliko idu sad cene za prenocenje?
Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
Uzdravlje!



http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/srbija/Babin_Zub/bzub_smestaj/vila_bzub_zimi115.jpg (http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/srbija/Babin_Zub/bzub_smestaj/vila_babin_zub.htm)Vila "BABIN ZUB"
- Kontakt: 064/12 49 909
Vila ’’Babin zub’’ nalazi se u podnožju najatraktivnijeg vrha po kome je naš objekat, kao i park prirode u kome se nalazi, nazvan.
Vila se nalazi u centralnom delu sela, pored reke i ima direktni prilaz sa glavnog puta Zaječar – Babin zub. Od Zaječara je udaljena 70km, od Niša 60km, a od Beograda 320km, dok je od najbliže žičare deli 15km novog, asfaltiranog puta.
Poseduje tri prostrane sobe za prijem gostiju (dvokrevetnu, trokrevetnu i četvorokrevetnu) od kojih svaka ima svoje kupatilo, TV, DVD, satelitsku televiziju. Postoji i mogućnost dodavanja pomoćnog ležaja. Obezbeđeno je centralno grejanje.
Detaljnije >>> (http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/srbija/Babin_Zub/bzub_smestaj/vila_babin_zub.htm)
http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/srbija/Babin_Zub/bzub_smestaj/vila_bogdanovic_m.jpg (http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/srbija/Babin_Zub/bzub_smestaj/vila_bogdanovic.htm)Vila "BOGDANOVIC"
- Kontakt: 063/403 591
"Vila Bogdanović" nalazi se u selu Kalna, opština Knjaževac, u podnožju Stare planine.
"Vila Bogdanović" je udaljena 18 km od ski centra "Babin zub" na Staroj planini. Do početne stanice četvorosedne žičare na Konjarniku dolazi se putničkim automobilom za oko 20 minuta. Zainteresovani gosti imaju mogućnost korišćenja organizovanog prevoza do skijališta i iznajmljivanja ski opreme.
Gostima je na raspolaganju usluga noćenja, noćenja sa doručkom, pansiona i polupansiona. Za one koji se odluče da sami spremaju hranu domaćini su obezbedili kompletno posuđe, šporet sa pećnicom i frižider.


Detaljnije >>> (http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/srbija/Babin_Zub/bzub_smestaj/vila_bogdanovic.htm)


http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/srbija/Babin_Zub/bzub_smestaj/kamena15_115.jpg (http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/srbija/Babin_Zub/bzub_smestaj/vila_kamena.htm)Vila "KAMENA"
- Kontakt: 065/450 50 11
Vila "KAMENA", se nalzi u podnožju Stare Planine, u selu Inovo, 14 km od ski centra i staze na Konjarniku, na glavnom putu, Knjaževac - Babin zub.
Postoji mogućnost organizovanog prevoza do ski staze.
Raspolaže sa 15 ležaja u dvokrevetnim i trokrevetnim sobama. Smeštaj je moguć na bazi polu, punog pansiona ili samo noćenja.
Detaljnije >>> (http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/srbija/Babin_Zub/bzub_smestaj/vila_kamena.htm)



http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/srbija/Babin_Zub/bzub_smestaj/mezdreja_115.jpg (http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/srbija/Babin_Zub/bzub_smestaj/konak_mezdreja.htm)Konak "MEZDREJA"
- Kontakt: 063/72 111 09, 062/242 109
Konak "Mezdreja" se nalaz u podnožiju Babinog zuba i jedanaest kilometra ispod ski staza na Konjarniku.


U ponudi je smeštaj sa ugostiteljskim uslugma. Postoji i mogućnost najma ski opreme kao i prervoza do ski staza na Konjarniku


Detaljnije >>> (http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/srbija/Babin_Zub/bzub_smestaj/konak_mezdreja.htm)

Max
19.03.2010, 03:22
Boravio sam maja prosle godine u vili "BABIN ZUB" u planinarskoj varijanti. Utisci su krajnje pozitivni i za svaku preporuku. Pristojan smestaj po prihvatljivoj ceni, odlicna hrana i ljubazni domacini. Nemojte da vas plasi udaljenost od Konjarnika, jer bez obzira gde ste stacionirani (sem EPS hotela i planinarskog doma) na skijanje idete kolima, a uspon do Konjarnika nigde nije znacajan tako da sigurno izlazite bez lanaca. Uspon posle Konjarnika pojacava tako da i u letnjim obilascima planine mnogi automobili ( bolje receno slabiji vozaci ) imaju problema da izadju do EPS-ovog hotela bez prokuvavanja.

Buda
19.03.2010, 03:41
Utisci sa Državnog prvenstva na Babinom Zubu:
http://www.timokinfo.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1103:dravno-prvenstvo-na-staroj-planini&catid=38:knjaevac&Itemid=29

vlada019
19.03.2010, 20:03
Završeno Državno prvenstvo u alpskim disciplinama na Staroj planini
Na ski stazama Stare planine u sportsko rekreativnom centru Babin Zub od 15. do 18. marta održalo se Državno prvenstvo u alpskim disciplinama za sve kategorije skijaša, od cicibana do seniora.

http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=6771 :dziveli:

zoranns
22.03.2010, 09:19
kakvo je stanje na planini?jel ima snega??

zelja
25.03.2010, 16:42
kakvo je stanje na planini?jel ima snega??
Snega jos ima ali nema ko da skija :sm018:

macak011
25.03.2010, 17:20
Moj drugar preksinoc sisao odozgo, pocrneo ko na moru... snega ima, kaze, za izvoz...

zelja
25.03.2010, 20:06
Moj drugar preksinoc sisao odozgo, pocrneo ko na moru... snega ima, kaze, za izvoz...
Pa i ja to kazem,ima i snega a i sunca ali skijasa slabo a jedini razlog dosta toplo vreme,nije za skijanje vec samo za suncanje:sm018:

zoranns
26.03.2010, 09:31
jel vredi dolaziti u nedelju iz novog sada?hoce biti snega za skijanje?

emperor
26.03.2010, 19:43
Za vikend najavljen zavrsetak sezone.Zadnje skijanje u nedelju!

vlada019
27.03.2010, 21:16
http://www.skijalistasrbije.rs/slicice/slike/stara%20planina.jpg
-
Skijališta Srbije” sa zadovoljstvom vas pozivaju da provedete sa nama predstojeći vikend u ski centru Stara planina.
Ovo je poslednji vikend pred zatvaranje ovogodišnje sezone. Zato pozivamo sve ljubitelje skijanja da još ovog vikenda uživaju na snegu.
dalje ... (http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=6917)

emperor
19.06.2010, 09:08
A jel neko zna sta se desava na planini?

admin
01.08.2010, 13:48
U okviru Pograma javnih radova u ski centru Sara Planina angažovano je 18 radnika. Svakodnevno se obavljaju poslovi na uredjenju ski staza, kao i na čišćenju odvodnih kanala, čime se sanira šteta prouzrokovana velikom količinom padavina.
Na delovima ski staza na kojima je prošle godine izgrađen sistem za veštako osnežavanje vrši se sejanje trave. Angažovani radnici uređuju polazne i izlazne stanice, kao i trase instalacija, i prostor oko ski bifea i hangara.

Izvor, foto: JP „Skijališta Srbije“
http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/srbija/Babin_Zub/bzub_2010/javniradovi_28072010_1.jpg

SRB_PI
13.10.2010, 11:08
Коњарник 2 чека да падне снег... него јел зна неко посо за малолентика... треба ми кинта за зимовање? :)