PDA

Pogledati punu verziju : Durmitor - Sezona 2008/2009



alexa
24.11.2008, 23:08
Da li je na Durmitoru pao sneg???????????

milos_pg_91
24.11.2008, 23:11
Naravno da je pao.. Na sajtu meteo zavoda Crnr Gore, stoji da je jutros na Zabljaku bilo 13 cm snijega .. http://www.meteo.cg.yu/

wlad
25.11.2008, 09:51
Na Žabljaku 20 ispod nule

ND Vijesti
November 25, 2008

Podgorica - Prvi ovogodišnji snijeg nije iznenadio putare u gradovima na sjeveru Crne Gore, ali jesu temperature, koje su se spuštale i do dvadesetog podeoka ispod nule.

Ulice u pojedinim gradovima mjestimično su prekrivene tanjim slojevima leda, zbog čega se preporučuje dodatni oprez. Ipak, prema kazivanju nadležnih, svi putevi su prohodni, osim putnih pravaca ka pojedinim udaljenijim selima.

Prvi snijeg ostavio je bez struje više sela na sjeveru. U pojedinim struje nije bilo i po 24 sata.

Niske temperature stanovnike grada pod Durmitorom posljednjih dana ne ostavljaju ravnodušnim. Najgore je bilo preksinoć, kada je do pred zoru skala na termometrima bila nadomak dvadesetog stepena ispod nule. Jutro je, iznenađujuće, svanulo sa jakim južnim vjetrom, mećavom i "podnošljivih" minus pet stepeni.

Boško Vojinović, šef sekcije Crnagoraputa iz Pljevalja, u okviru koje su i stacionari na Tari i Žabljaku, kazao je da su njihovi snjegočistači snijeg koji je u subotu dostigao visinu od 13 centimetara dočekali spremno. Svi putevi, kako je kazao, brzo su pročišćeni i nasuti solju, pa se saobraćaj odvija normalno. On je podsjetio da se na put ne kreće bez zimske opreme.

Stanovnike Pljevalja juče ujutru dočekao je prav i mraz, a živa u termometrima spustila se do 18. podeoka ispod nule. Zbog otopljavanja snijega tokom dana, ujutru i uveče u gradu ima poljedice, zbog čega se preporučuje oprez i vozačima i pješacima.

Juče je na putu prema Nikšiću, preko jezerske površi, duvao jak vjetar, pa je mećava smanjivala vidljivost, to je iziskivalo dodatan oprez. Putevi prema Plužinama, Šavniku i Trebinju, koje održava nikšićka sekcija Crnagoraputa, prohodni su, a mehanizacija je pripravna. Mjestimično, na prevojima, došlo je do zadržavanja tankog sloja leda na kolovozu, pa se preko Javorka i Vojnika preporučuje oprezna vožnja.

Niske temperature zadržavaju snijeg i led na krovovima i trotoarima i u Nikšicu gdje, sporadično, duva mećava.

Visina sniježnog pokrivača u Kolašinu juče je, prema podacima meteorološke stanice, bila 17 centimetara, a jutarnja temperatura minus 16 stepeni.

Snijeg koji je pao na teritoriji plavske opštine nije prelazio visinu od 15 centimetara, ali povećanje temperature tokom dana čini da se bijeli pokrivač smanjuje, pa trenutno iznosi sedam centimetara. Radnici Komunalnog preduzeća intervenisali su u Plavu, Gusinju i Murinu i, kako je rekao direktor plavskog JKP Amir Šahmanović, hitno se intervenisalo na putu prema Velici, gdje je snijeg najveći.

U beranskoj i andrijevičkoj opštini snijeg od deset centimetara nije stvorio veće probleme, ali su temperature posljednja dva jutra padale do minus 15 stepeni.

Snijeg je i u Bijelom Polju napadao i dostigao visinu od 15 centimetara. Direktor JKP Rafet Trubljanin kazao je da imaju dovoljno rizle i soli za posipanje puteva.

Ekipa "Vijesti"

Neško_CG
26.11.2008, 08:05
Jutros je osvanulo 20cm novog snijega!:yay:

Ivan1
26.11.2008, 12:27
E to je bash lepo.............nego pitajte vi chupavog koliko ce koshtati ski-pas za ovu sezonu!

Neško_CG
26.11.2008, 16:37
Bez promjena u odnosu na proslu sezonu...

alexa
27.11.2008, 11:36
Kada ce poceti sezona skijanja na Durmitoru?

Ivan1
27.11.2008, 11:51
..........pa kad kaze chupavi da okrenu prekidach u Montani!:sm021:

wlad
27.11.2008, 14:23
Kada ce poceti sezona skijanja na Durmitoru?

Obično počinje prvi vikend pred novu godinu, kada se održava seminar MASI-a, tada puštaju žice i počinje sezona...

Kako piše na http://www.montenegrointerski.org/ :


Predsezonski seminar (drugi dio ispita za ISIA licencu, ispiti za licence “II” i “I” nivo, polaganje popravnih ispita) je planiran za 26,27 i 28 decembar 2008 gododine na Žabljaku - Durmitor. Uskoro slijede detaljne informacije.

To znači da se sezona otvara 26 decembra...

Neško_CG
27.11.2008, 18:33
Fala Bogu sto nam Ivan1 ne obrce prekidac...:sm021:
Wlad, upravo tako... Od 26-og!:ski:

Ivan1
27.11.2008, 19:21
Dal je fala bogu il ne,to neznam.........
..........ali ko mrachi i oblachi na Zabljaku e to znam!(da neopisujem sad choeka):deal:

alexa
13.12.2008, 14:01
Pitanje za Dakija: sta bi sa windstopperom za Sasu Tadica:confused:

mod edit: koristite privatne poruke (PM opcija na forumu)

SKI Split
20.12.2008, 13:43
Pozdrav
Jel mi može netko reć koliko ima vožnje od Žabljaka preko Nikšića do Trebinja ,čini
mi se da ima 170 km ,tj kakva je cesta ?
hvala

Bata Bane
20.12.2008, 14:58
Pozdrav
Jel mi može netko reć koliko ima vožnje od Žabljaka preko Nikšića do Trebinja ,čini
mi se da ima 170 km ,tj kakva je cesta ?
hvala

Vecim delom zimske sezone put od Zabljaka do Niksica je neprohodan:dontknow:

plageton
20.12.2008, 18:33
Bogami, neprohodan je i dobar deo prolecne sezone.

XTREME TEAM
20.12.2008, 21:51
ima li bre tu snega!
'ocu da skijam!

wlad
20.12.2008, 23:28
Sezona na Žabljaku počinje prvi vikend pred novu godinu, ove godine 27 decembra (ako bude snega naravno, do sada nikada nije izdao :D).

banjo
21.12.2008, 10:49
Pozdrav
Jel mi može netko reć koliko ima vožnje od Žabljaka preko Nikšića do Trebinja ,čini
mi se da ima 170 km ,tj kakva je cesta ?
hvala

Nije baš tačno da je put neprohodan, čisti se i dobar dio sezone je prohodan. U vrijeme smetova i nevremena desi se da bude neprohodan, ali to traje po nekoliko sati.
Nemojte, molim vas širiti dezinformacije, da ispada da je Žabljak odsječen od svijeta zimi.
Od Žabljaka do Nikšića ima 83 km vožnje, a od Nikšića preko Vilusa i Grahova još 45 km do Trebinja.
Put je popravljan ljetos, i odgovara terenu, uzak i sa krivinama, kao i svugdje gdje ide kroz planinske krajeve, ali opreznom vožnjom nije problem.
U svakom slučaju, prolazi se lijepim predjelima,pa je to kompenzacija za malo sporiju vožnju :sm004:
Alternativni put za Trebinje je iz Srbije preko Pljevalja, i magistralni put preko Podgorice kroz kanjon Morače.
Isto tako, od Nikšića postoji duža varijanta kroz Hercegovinu.

SKI Split
21.12.2008, 11:51
Ok, znači trebalo nazvati cestare u Nikšić i provjeriti prije dolaska
kakvo je stanje
hvala

Neško_CG
21.12.2008, 17:09
Ovako... Danas je na jezerskoj povrsi (na putu ŽB-NK) duvao jak sjeverni vjetar, sto je, kao i obicno uticalo da put bude presut snijegom... Medjutim, mehanizacija CRNAGORAPUT-a kad je takvo stanje, nesmetano krstari, tako da niko ne moze biti zavijan... :ok:
Vidimo se u subotu na Savin Kuk!:yay:

alexa
21.12.2008, 19:16
Kakva je prognoza za vikend (seminar) i koliko ima sada snega

milos_pg_91
21.12.2008, 19:43
Kakva je prognoza za vikend (seminar) i koliko ima sada snega


Prema sajtu meteo zavoda CG http://www.meteo.cg.yu/ sada na Zabljaku ima 16 cm snijega. Od srijede se najavljuje zahladjenje, tako da je moguc snijeg i za vikend, ali izgleda, ne u nekim pretjeranim kolicinama..

wlad
21.12.2008, 19:58
I prošle godine je u ovo vreme bilo toliko snega u Žabljaku (gradu, gde je meteo stanica), ali na Savinom Kuku sasvim lepo/dovoljno za skijanje, ima slika na ovom forumu kako je bilo, sjajno :).

Tako da, bilo bi lepo kada bi nam neko, npr. Daki, koji ima uvid u trenutno stanje na SK javio da li ga ima dovoljno za vikend, pa da se lepo nađemo tamo i skijamo zajedno :dziveli: .

milos_pg_91
21.12.2008, 20:40
Pa podrazumijeva se da na SK ima mnogo vise.. Bar bi trebalo ! :ok:

Neško_CG
21.12.2008, 22:15
Staze su danas radjene... U podnozju ga ima, ali ne puno... A od medjustanice pa na gore, ne moze ga hvalit'!:sm019:

PhilJack
07.01.2009, 19:24
jel ima neko informaciju o visini snega i kakve su staze?

pozz

milos_pg_91
23.02.2009, 21:45
NA „SAVINOM KUKUĆ TRAJE SEZONA SKIJANJA I stranci na skijama

Iako je protekli vikend na Durmitoru obilježilo veoma hladno vrijeme uz povremeno provejavanje snijega, na skijalištu „Savin kuk" boravilo je oko dvije stotine skijaša. Putni pravac do skijališta, i pored ne baš povoljnih vremenskih uslova, dobro se održava. Najviše gostiju dolazi iz susjednih opština Pljevalja i Nikšića i drugih crnogorskih opština, ali ima ih i iz Subotice, Novog Sada, Beograda.

-------------------------

Inače, snijega na polazu skijališta ima oko jedan metar, dok ga od međustanice do vrha ima čak i do tri metra, tako da su realna očekivanja da se nadoknadi onaj dio sezone, koja je veoma dobro krenula, koji je izgubljen zbog višednevnih kiša.


Detaljnije: http://www.dan.cg.yu/?nivo=3&rubrika=Regioni&datum=2009-02-23&clanak=177053

Panzer
28.02.2009, 17:46
Juče (27.02) sam bio na stazi. Nije bilo loše, doduše, vozilo se uglavnom od prve međustanice, jer je visočije bio led, a i staza je lošija (ovo su mi rekli, nisam probao). Jezerine su puno bolje sređene (a i staza je ljepša), ali i Savin kuk može proći - ima solidan dvosjed, postavljen spužvom, staze su široke, snijeg je utaban. Gužve nije bilo.

danilosubotic
10.03.2009, 19:19
Poz svima...ja i drustvance bi trebali ici 23.marta...
Da li je neko uskoro bio ili zna :
Koliko ima sad snega na durmitoru? Savin kuk..? Do kad traje sezona?
Oce raditi zicare? KOLIKO JE SKIPASS za 5, 6 ili 7 dana? DNEVNI?
Hvala!

Neško_CG
10.03.2009, 20:05
Pozz...
Evo ti najtacnije informacije... Ovih dana sam stralno na stazi... Snijega ima u izobilju (vise no i jedanput do sad u ovoj godini)! U samom podnozju 1.5m, a visocije, recimo na DVOJCI, vjerovali ili ne, izmedju 6 i 7m! Sto znaci da ce sezona i dalje trajati... Cijena skipass-a je 15e za dnevni i 90e za 7 dana! Vidmo se u caffe bar OR'O!

danilosubotic
10.03.2009, 23:07
oooo....HVALA PUNO! STIZEMO !!!!!!!!!!!! DIVNE VESTI!
a naravno i na :dziveli: u caffe bar OR'O!!!!

danilosubotic
11.03.2009, 11:17
Poz Nesko...nasao sam na sajtu hidrometeoroloskom zavodu CG da je 11.03.2009. Visina snijega u 7h (u cm) ZABLJAK: 67cm.... koliko je to tacno?
gde se nalazi caffe bar OR'O!??? drugar ima smijestaj za dz. ali ne znam gde....pa kad saznam cujemo se...
hvala

wlad
11.03.2009, 12:12
CG HidMet zavod daje stanje u mestu Žabljak, pošto im je tamo meteo stanica. Dakle 67cm snega je u gradu :) [na skijalištu je više naravno] - a ta informacija bi trebala da je tačna pošto imaju meteo stanicu tamo ;).

OR'O se nalazi na samom skijalištu, u podnožju, ne možeš da promašiš, odma do parkinga :), i naravno, najbolje je mesto za skijaše tamo :ok:.

danilosubotic
11.03.2009, 16:17
HVALA HVALA!!!! :))) TAKO SAM I MISLIO! :)
vidimo se uskoro! pOZ

Neško_CG
11.03.2009, 20:19
Danilo, gospodin Wlad ti je sve objasnio, tako da...:) I, ako ti jos nesto zatreba, javi se!
Pozz

alexa
12.03.2009, 13:03
Kakava je prognoza za vikend kada se odrzava seminar (ako je to 21. i 22.03)?????

milos_pg_91
12.03.2009, 15:11
Snijega ima dosta, za vikend se ocekuje fino vrijeme, mozda malo snijega u subotu, u nedjelju bez padavina.

alexa
12.03.2009, 18:52
Milose, nisam mislio na prvi vikend, vec na 21.mart !!!!! http://www.skijanje.rs/forum/attachment.php?attachmentid=2875&stc=1&d=1236880029

milos_pg_91
12.03.2009, 20:31
Milose, nisam mislio na prvi vikend, vec na 21.mart !!!!! http://www.skijanje.rs/forum/attachment.php?attachmentid=2875&stc=1&d=1236880029


Tek sad vidim, izvinjavam se brate.. Nisam nasao neku prognozu za iduci vikend, bice pocetkom nedjlelje, pa cemo vidjeti.

danilosubotic
13.03.2009, 20:06
Neško_CG i (http://www.skijanje.rs/forum/member.php?u=1955)wlad (http://www.skijanje.rs/forum/member.php?u=8)ako mozete da ubacite koju svezu slicicu, bio bih vam zahvalan...da malo gledam dok ne dodjem :) :P (http://www.skijanje.rs/forum/member.php?u=8)
pozzz

Neško_CG
14.03.2009, 08:18
Od prije dva dana...

danilosubotic
14.03.2009, 12:00
DIVOTA! :))))) thx

zlig0r
14.03.2009, 14:16
OR'O se nalazi na samom skijalištu, u podnožju, ne možeš da promašiš, odma do parkinga :), i naravno, najbolje je mesto za skijaše tamo :ok:.

a shta je sa nama borderima????
mi kao ne shljokamo? c c c

elem, bio sam u chetvrtak i u oro-u i na stazi....bilo extra! poslom se zadesio u blizini, pa svratio na dan rajda i da se pozdravim sa nekim meni dragim novosadjanima...shteta shto nisam mogao duze da ostanem.
kako su mi rekli, od nedelje nisu palili zicu, tako da 4 dana niko nije vozio od prve do medjustanice! majko mila, sve se spojilo! sunce, ne pipnutog snega u izobilju, odlichna ekipa, pljoska sa rakijom i savrshen rajd!!!! ju ju ju ju! kakav je sneg bio gore i kakvo potpisivanje po planini!!!!

wlad
14.03.2009, 23:47
zlig0re drago mi je da si se lepo proveo - apropo komentara za bordere/skijaše, ja uvek kažem skijanje, skijaši, a tu podrazumevam bordere...

Evo pogledaj i ovaj sajt, skijanje.rs, trebalo je da se zove skijasi-i-borderi.rs? :)
(BTW: admin/vlasnik sajta je border :ok:)

Kada idem sa prijateljima borderima na skijanje, kažem skijanje, ne idemo na skijanje & bordovanje (kako se kaže uopšte, bordanje, bordovanje? :)).

zlig0r
15.03.2009, 05:17
mi idemo na rajd! :)

opushteno, moj komentar je bio iz chistog zezanja, a ne zbog potezanja vechitog pitanja ko je bolji i ko koga vishe mrzi...shto se mene tiche - planina je dovoljno velika za sve nas - pa tako i oro! :)

danilosubotic
17.03.2009, 10:38
poz ljudi...sta ima? kako je? ima li kakvih novih informacija? jel palo snega? koliko ga ima? rade li zicare? :ski:
mi stizemo u sledeci petak :( , trebali smo ranije al jebeni ispitni rok...:awm2:
ziveli :dziveli:

alexa
17.03.2009, 15:03
Izgleda da ce za vikend (21.03.) biti obilnijih padavina. Da li je pametno kretati izdaleka ili .......??!?!? Moze li neko da mi pokusa da prelomim (recimo Milos, Nesko...)

danilosubotic
17.03.2009, 18:52
gledao sam prognozu kazu da ce biti snega sreda-cetvrtak-petak-subota cak!!!
http://vreme.yubc.net/prognoza3dana.php?kv=154705&idg=26&idz=42&idf=14114
nadam se da ce da rade zicare!!!????? NESKO?

Neško_CG
18.03.2009, 21:01
Izvinite sto ste me ovoliko cekali. Bio sam odsutan, nisam ni na stazu isao tri dana... Sjutra sam gore, pa vam tacno javljam kakva je situacija! A ako za vikend bude kao sto predvidjaju, nece biti problema.
Pozz do sjutra!

danilosubotic
19.03.2009, 15:10
Nesko jel ima kakvih novih informejsna :P de slikaj staze pa okaci ako ti nije problem!
stizemo za 5 dana
pOZ

Neško_CG
19.03.2009, 15:38
Sunce, temperatura od -3 do -4, snijega dosta... Ma, idealno!
Evo i fotke bas od danas...

danilosubotic
19.03.2009, 17:02
oooo ZAHVALJUJEM!!! :) joj kad se bacim !!!!
VELIKI POZ :)

alexa
19.03.2009, 18:33
izgleda da su obilne padavine za vikend. Da li da krecem???!!!!!

Neško_CG
19.03.2009, 19:35
Pa, ja bih rekao da ce vise biti sjevernog vjetra i mecave nego li padavina... No, najbitnije po meni je sto nece biti juznog vjetra.:sm019:
U svakom slucaju, ako na stazi bude toliko lose, pijemo u OR'O!:dziveli:

zlig0r
20.03.2009, 19:28
info od pre par minuta "vej 2 dana pada sneg!bicje obuvanja"

danilosubotic
21.03.2009, 12:43
Toooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!! :))))))))))))))))))))))
niste me mogli vise obradovati! :))))))))

danilosubotic
23.03.2009, 11:05
zdravo ljudi...sta ima? kako je na planini? jel palo snijega? rade li zicare?????
POZ

milos_pg_91
23.03.2009, 21:16
zdravo ljudi...sta ima? kako je na planini? jel palo snijega? rade li zicare?????
POZ


Na Durmitoru je extra, palo je jos novog snijega, ima ga u izobilju, svi pogoni su u funkciji. Poz :sm018:

danilosubotic
25.03.2009, 15:53
Bas extra vest :) vidimo se u za vikend na stazi :) poz svima iz kafea O'RO

danilosubotic
25.03.2009, 18:23
Koliko su skije za iznajmiti dnevno?????

Neško_CG
26.03.2009, 17:10
7e, a sva oprema na renti je u extra stanju! Pozzz...

wlad
27.03.2009, 01:04
Stigao sam danas, prvo lagani Crnogorski ručak/večera:

2974

A onda šetnja prema jezeru da se barem deo potroši ;):

2977

Snega ima dovoljno:

2975

closer look:

2976

wlad
27.03.2009, 17:28
Danas je bilo odlično vreme, sunca do mile volje :). Kada se stoji u dnu Savinog Kuka sve izgleda "lavli džavli", ali malo gore kada se popneš duva vetar da te odnese!

Došao sam i žica nije radila, čekalo se da se skupe skijaši, popio sam piće i otišao do kola da se nazujem i stavim skinove. Pa sam onda pešice krenuo, ima dosta slika, nisam ništa birao pošto me mrzi:

http://vladika.com/wlad/ski/durmitor27mar2009/

Sneg na stazi je dobar, i sređena je staza, off-piste je "najtmer", gori sneg nisam video u životu, polu mokar/polu tvrd sa pokoricom - idealan za lavine :D. Kada nagneš skiju povuče je sneg uzbrdo kao da je radijus 5m a ne > 20m ;).

Popeo sam se skoro do vrha SK1 žice i onda spustio, okolo ima ispucanih lavina kol'ko oćeš, ispod svake grupe stena po jedna, neke male, neke srednje, sva sreća pa nema tragova skija/borda oko lavina - znači da je niko nije trigerovao / pokupio. Iskreno, nisam do sada video ovoliko lavina na jednom mestu, čine mi se da je vićina sveže. Pogledajte slike pa procenite sami.

Prva ideja mi je bila da se ispenjem na vrh SK, da idem u ovaj desni deo (kada se gleda od dole) - čistina/milina - ali od silnih lavina (koje se sa dna ne vide previše, samo jedan deo) sam odustao (nisam hteo da sečem kroz lavinozne predele ;)) i odabrao rutu ispod žičare, dobar deo sam išao po utabanom a jedan deo kroz celac gledajući da nema nikakvih opasnosti....

Eto, sve u svemu fina rutica, GPS mi kaže da sam se efektivno penjao 1h (ne računajući odmore) i prešao 4.5km, nisam video kolika je visinska razlika ali bi trebalo da je kao i od staze SK1 :).

Panzer
27.03.2009, 20:30
Sjajan izvještaj sa ture, Wlad. Šteta je što je ovako malo ljudi na Žabljaku.
Poz.

wlad
27.03.2009, 23:39
Hvala, da zaista šteta, ima dosta snega i vreme je odlično. Jedino što sam čuo da najava za nedelju nije baš sjajna (kiša).

trendo
28.03.2009, 20:35
Došao sam i žica nije radila, čekalo se da se skupe skijaši, popio sam piće i otišao do kola da se nazujem i stavim skinove. Pa sam onda pešice krenuo,

Cestitam Wlade na pravu i prvu turu sa skinovima (ili se mozda lazem).
Zasto podrzavam turno je to da jedan od razloga se vidi u quote a drugi je isto tamo negde gde objasnavas da za jedan sat (sa odmorima) si presao 4,5km (sto je solidna brzina dvizenja), ali nisi opisao osecaje ili cuvstva ili emocije koje si doziveo kada si se najzad popeo (osim sto si bio umoran-ali u tome i je lepota,)
Jedna sugestija, nije lose otvoriti u clubbing novi theard o turno skijanju gde se moze prezentirati sto sta u vezi toga, oprema, iskustva, svakako i ono oko tvoih rezanaja koze (nije koza nego skin) i sl. pa ce to mozda privuci paznju jos nekog koi ima slicna iskustva ili privuci nekoga koi bi to voleo da dozivi

wlad
28.03.2009, 21:03
4.5km je ukupna dužina - što je verovatno 3km penjanja a 1.5km spuštanja :D. Što se tiče osećaja, pa šta znam - isti "đavo" kao i kada se penješ pešice što se tiče osećaja ;), osim što je naravno lakše :D. A penjao sam se pešice i ranije, a i skijama (bez skinova - nego udri-štampaj, pešice nije moglo zbog dubine snega) još dok smo bili klinci. Kako je i otac bio zaljubljenik skijanja imali smo vikendicu i išli ceo zimski raspust (po 3 nedelje) zimi i skijali po ceo dan. Jedan od "rituala" je bilo da barem jednom odemo u turu, na obližnji vrh od skoro 2000m i da se spustimo dole...

Javio se ovde neko, a i sreo sam na Kopu jednog momka koji mi je rekao da oni iz BGa idu u ture (alpinisti), tako da to nije nešto novo kod nas - retko jeste ;). Ako sam ga dobro razumeo planiraju uskoro turu na Sinjajevinu (CG) tako da to može da bude interesantno za nekoga ko želi ovo da iskusi.

Danas smo išli u šetnju, ali bez skinova pošto smo to odlučili u sred skijanja (na Bjelasičkoj temi ima više o tome) a i drugar nema skinove.

Ja naravno imam štapove sa velikim krpljama na njima, što je apsolutno neophodno za bilo kakve šetnje van staze, koga interesuje ima ih u Intersportu za 90din par! Danas npr. drugar je išao sa onim običnim krpljama na štapovima i stalno je zaostajao i umarao se - dok nismo shvatili zbog čega - pa smo podelili štapove - 1 moj, 1 njegov i onda me je uspešno pratio :).

hodac
30.03.2009, 21:08
kako je stanje na durmitoru , i kakva je najava za vikend

danilosubotic
31.03.2009, 16:42
Upravo sam se vratio tj. sinoc - danas sa Zabljaka-Durmitora....sneg se otopio u podnozju...duvao je jak vetar i bilo toplo vreme..cak sam u kratkih rukava izlazio napolje...ne znam tacno u kakvom je stanju staza!
Kad sam stigao u petak bilo je nanosa i do 2m! prava zimska IDILA! :))))))
aLi se za 2 dana otopilo 1.5m snega :(((
Wlad jesi li se ti penjao u PETAK?????? mislim da sam te video! :)
ja nisam mogao da se penjem..a bio sam veoma razocaran zbog zicare jer nije radila zbog struje!!!!!!!!! Čim dune vetar, nema struje u celom Zabljaku!
Skijali smo se u subotu skoro ceo dan...al je posle oko 3 sata poceo da duva takav vetar da nismo mogli da stojimo, sunce zaslo tako da je bilo bas bas smrz!
Bilo je lavina al ne velikih...moj drugar je kotrljao jedno desetak metara! :P hihihi..:P
nedelja je bila vrlo olujna...vetar je duvao ko zna koliko m/s...i toplo vreme bilo!
obilazak Crnog jezera je nekako smanjilo zal za jos jedim danom skijanja :)
bice slika uskoro :)
VELIKI POTENCIJAL....DIVNA PRIRODA....SAVRSENO...JEDINO STO LJUDI NE ZELE DA SE BAVE TOM VRSTOM TURIZMA! JACA JE LETNJA SEZONA NEGO ZIMSKA-tako kazu mestani... :/
veliki poz svima!

wlad
31.03.2009, 18:16
Da, bio sam u petak i penjao se - imaš slike gore...

branix
01.04.2009, 14:06
dobra reportaza, hvala




Upravo sam se vratio tj. sinoc - danas sa Zabljaka-Durmitora....sneg se otopio u podnozju...duvao je jak vetar i bilo toplo vreme..cak sam u kratkih rukava izlazio napolje...ne znam tacno u kakvom je stanju staza!
Kad sam stigao u petak bilo je nanosa i do 2m! prava zimska IDILA! :))))))
aLi se za 2 dana otopilo 1.5m snega :(((
Wlad jesi li se ti penjao u PETAK?????? mislim da sam te video! :)
ja nisam mogao da se penjem..a bio sam veoma razocaran zbog zicare jer nije radila zbog struje!!!!!!!!! Čim dune vetar, nema struje u celom Zabljaku!
Skijali smo se u subotu skoro ceo dan...al je posle oko 3 sata poceo da duva takav vetar da nismo mogli da stojimo, sunce zaslo tako da je bilo bas bas smrz!
Bilo je lavina al ne velikih...moj drugar je kotrljao jedno desetak metara! :P hihihi..:P
nedelja je bila vrlo olujna...vetar je duvao ko zna koliko m/s...i toplo vreme bilo!
obilazak Crnog jezera je nekako smanjilo zal za jos jedim danom skijanja :)
bice slika uskoro :)
VELIKI POTENCIJAL....DIVNA PRIRODA....SAVRSENO...JEDINO STO LJUDI NE ZELE DA SE BAVE TOM VRSTOM TURIZMA! JACA JE LETNJA SEZONA NEGO ZIMSKA-tako kazu mestani... :/
veliki poz svima!

alexa
12.04.2009, 00:55
Moze li skijanje u gornjem delu ??????????

Tadija_91
21.04.2009, 19:22
Zadnja nezvanicna informacija sa Durmitora je da je lavina srusila 3. stub na zici Savin kuk 2 :sm008:
Daki, da ne znas nesto vise? :confused:

Tadija_91
21.04.2009, 20:14
http://photos-a.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2701/159/99/660708582/n660708582_1818224_2449879.jpg

od pre neki dan

wlad
21.04.2009, 20:26
To je isti stub koji je srušen lavinom pre 2 godine ako se ne varam :dontknow:.
Barem su se uhodali, tj. znaju sistem kako / šta i ove godine ;).

wlad
21.04.2009, 22:35
Izgleda da je ovaj put ozbiljniji kvar...

Izvor ND Vijesti:



Lavina načela Savin kuk
OŠTEĆENA USPINJAČA NA ŽABLJAKU
Žabljak - Sniježna lavina aktivirala se u subotu uveče ili nedjelju ujutro na Savinom kuku udubljenjem između stijena, trasom druge faze uspinjače tog skijališta. Pri tom je potpuno uništen treći stub uspinjače, takozvana „rešetka“. Ostale djelove lavina je zaobišla. Prethodni identičan incident dogodio se krajem marta 2006. godine.

Putanjom lavine ostali su vidljivi tragovi blata i kamenja, a na mjestu gdje se zaustavila su sniježne gromade.

Radovan Grbović, izvršni direktor DOO “Grbović kompani” koje gazduje ovim skijalištem i infrastrukturom, kaže da su lavine i ranije na ovom stubu pričinjavale štetu, ali da je sada potpuno uništen.

“Svaki put smo radili popravke, koje su iziskivale velike napore zaposlenih. Stub je pozicioniran na preko dvije hiljade metara. Tu je vertikalna stijena koja iziskuje alpinističku opremu. Do te pozicije elementi stuba, neki teški i po 100 kilograma donošeni su isključivo ručno. Cijeli posao je složen i opasan. Kontaktirali smo konstruktora uspinjače i zajedničko mišljenje je da tom stubu treba promijeniti poziciju”, kazao je Grbović.

Na skijalištu sada nema skijaša.
O.P.

Neško_CG
23.04.2009, 16:27
Da, da... Kvar je puno ozbiljniji nego od prije 3 god. ... Ovaj put, stub je potpuno pao na zemlju...