PDA

Pogledati punu verziju : Hintertuxer Gletscher



vujche
06.10.2008, 21:49
Obidjoh malo za vikend i ovu destinaciju,pa da sad ne ponavljam ko papagaj,utiske i slike mozete pogledati ovdje http://www.skimagare.info/forum/index.php?topic=130.msg1597;boardseen#new .

mar1u5
19.01.2009, 20:36
Bio sam prosle nedelje na ovom gletscheru.Super je bio!Evo i par slika...

wlad
19.01.2009, 21:38
Vidim mnogo ti je loše bilo :ok:

Samo još da nabaviš svijetlo oružje za takve prilike (kao na slici 2) da ne toneš ko sidro ;).

admin
27.10.2010, 01:25
Evo reportaze o Hintertux-u, koja je postavljena na sajtu. Autor Mihailo, Ski klub iz Zvecana


http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/evropa/austrija/logo_htg_100.gif (http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/ski_reportaze/aus_hintertux_26102010.htm)

http://www.skijanje.rs/forum/../Index/Img/bullet.gif Ski reportaža: Hintertux - skijanje tokom cele godine Autor: Mihailo P. - Ski team Zvecan
26.10.2010. - Hintertux gletscher - jedino skijalište u Evropi koje radi tokom cele godine, baš tako svih 365 dana. Pripada Zillertal regiji koja broji desetine ski centara. Sediste Tux regije je Mayerhofen u kome se često može čuti naš jezik jer ima dosta ljudi sa prostora bivse SFRJ. Sam Hintertux sa nalazi na kraju puta od Mayerhofena na visini od 1500 m. Na tom putu ima više sela sa bogatim izborom smeštaja za svačiji ukus i džep. Iz Hintertuxa kreće Gletscher Buss 1 gondola nosivosti 25 ljudi a uporedo sa njom postoji i gondola nosivosti 8 ljudi. Ispred polazne stanice postoji ogroman parking koji može da primi više od 1000 vozila i ne naplaćuje se baš kao i podzemna garaža (gratis!).
Detaljnije, kompletan tekst i mapa i fotografije . . . (http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/ski_reportaze/aus_hintertux_26102010.htm)

midwest
27.10.2010, 09:49
Mihajlo u svom tekstu rece:
"Obavezno treba obići njihove mesare i probati pršutu kao i Zillertal mlekaru u Mayerhofenu."

Dodao bih da obavezno treba probati i Zillertal Bier. Pivo ubija! Sjediste pivare je u Zell am Zilleru, ali se toci u cijeloj regiji.

vujche
29.10.2010, 20:18
Malo kasnim sa fotkama,zbog nedostatka vremena.Mili dogadja se zbio pre 15-20 dana.Za otvorenje sezone,ne zalim se na uvjete :ok:.

SnowBeliever
30.03.2011, 22:12
Trebao bi u septembru do tirola...pa kazite mi da li je moguce skijanje na Hintertuxu u septembru ili tacnije krajem septembra...

nenadmak
02.04.2011, 10:20
Moguce je 100%.
Ja sam skijao sredinom jula meseca, a do kraja septembra verovatno moze da bude i novog snega. Hintertux inace radi 365 dana u godini...

CrazyKong
02.04.2011, 15:09
Sept je verovatno najgori mesec za skijanje na gleceru, mada se i tada skija.
Zadnjih par godina sneg se jedva odrzao do tada, a novi je pao tek pocetkom oktobra...

SnowBeliever
02.04.2011, 22:48
pa nista preostaje mi samo da se nadam da ce ipak postojati sansa da se odskija makar jedan dan...

average
11.04.2011, 10:57
Posto je u ovo doba najsigurnije skijanje na glecerima, prethodne nedelje otisnuli smo se na zaista dalek put zarad 4 dana skijanja: skoro 1100 km do Hintertuxa, a vredelo je zaista. Lepo je skijati i znati da nema profi skijasa na ovom svetu koji nije bio na ovom mestu, jedini glecer koji radi svih 365 dana u godini, mesto gde tokom leta treniraju sve svetske reprezentacije

Vreme je bilo divno i malo pretoplo, upali smo u toplotni talas tokom kojeg je u bgd-u bilo celih 25 stepeni: na Hintertuxu je to otprilike izgledalo tako da je na vrhu (3250m) ujutru bio blagi minus koji je tokom dana prelazio u isto tako blagi plus, na 2600 je bilo 7-8 stepeni a na 2100m (na izlasku sa prve gondole) citavih 15, pa mozda i jace. Zakacili smo vikend pa je i skijasa bilo poprilicno, no guzvi na stazama nije bilo, jedina negativna stvar su naravno razvaljene staze nakon 13h i to u donjim delovima skijalista - vece hupsere u zivotu video nisam. U odnosu na Kaprun recimo, reklo bi se da su staze nesto malo ostrije, strmije: preovladjuju plave i crvene a tu su i dve crne. Zajednicka osobina je da su skoro sve staze potpuno prave i siroke, bez ikakvih krivina, karakteristicno za glecere. Sto se pomenute dve crne tice, jedna je onako, na granici crvene i crne, druga je malo teza jer se ne uredjuje

Centar skijalista je na 2600m (fernerhaus) i do njega se dolazi voznjom na dve gondole. Odatle vozi jos jedna (paralelno ide i sedeznica) do Geofrene Wand na 3250m sto je najvisa tacka skijalista i gde se nalazi vidikovac. Odatle voze paralelno 4 crvene i jedna crna (cupava :) ) staza, dok se sa druge strane nalazi vrh Olperer odakle idu paralelno 4 lepe, siroke plave staze, idealne za brzu carving voznju. Staze sa pomenutih vrhova se spajaju i vode nize do Fernerhausa - sve u svemu, jedno 3-4 kilometra lepe voznje. Sa strane je i vrh Kaserer koji takodje nudi nekoliko plavih staza za uzivanje u brzini

Hintertux je inacce deo Zillertal regije koja nudi ukupno 245km staza. Iskoristili smo jedno od jutara da skocimo do Mayrhofena - Finkenberga (vrh Penken) cisto da overimo i ovo lepo skijaliste. Znajuci da zbog temperature i niske nadmorske visine nema nista vise od jedno 2-3 sata ljudskog skijanja, nismo previse ocekivali. Izuzetno mali broj skijasa (svi su pobegli na glecer), jako lepo skijaliste i prilika da slikamo najstrmiju uredjenu stazu u Austriji - Harakiri. Kazu da je nagib 78%, mada iskreno, ne deluje tako kada se gleda iz blizine. Na zalost, bez sansi da je isprobamo jer je "progledala" i nije radila

Nakon tri sjajna dana, dokaz da priroda ima svojih cudi jeste mecava koja nas je cetvrtog dana oterala kao i vecinu skijasa. Do 11 oblacno, promenljivo, i u 15 minuta se navukose oblaci, krenuo sneg. Sat vremena smo u kafani cekali da se situacija smiri i nakon toga probali smo jos jednom. Kada smo se gondolom popeli na vrh, tamo su bila samo dva skijasa i gle cuda - iako tri dana nismo nikoga culi da prica na srpskom, pogadjate, ova dvojica "ludaka" su bili nasi :) Spustili se jos jednom, shvatili da jedva naziremo gde se nalazimo, spakovali se i dan ranije krenuli za Beograd

Ukratko, glecer za svaku preporuku, jeste jedno 200 km dalje od Kapruna, ali eto prilike da se overi i nesto drugo sto ne predstavlja stereotip

SnowBeliever
11.04.2011, 11:14
super...ja se nadam da cu u septembru posetiti Hintertuxer glecer...vidim i iz tvojih iskustva da si uzivao...a kad vec spominjes Kaprun, ja sam ove godine prvi put skijao tamo i u Zellu naravno...i mogu ti reci da nisam nista posebno odusevljen skijalistem...Kitzbuhel, iako nije glecer, je majka za kaprun i zell zajedno...i izgleda da stvarno vazi ono nepisano pravilo za austriju, da sto dalje zalazis u Austriju(citaj Tirol) to dolazis do sve boljih i boljih ski centara...

wlad
11.04.2011, 14:08
Sve je to lepo (i Kaprun glečer i Tux), mi smo u novembru bili prvo na Tuxu 2 dana a onda na Kaprunu isto 2 dana. Meni se mnogo više sviđa Hintertux, duže staze, strmije, brže. Kaprun je isto dobar, ali veće su gužve, pogotovo na lepšim stazama, na Kaprunu nas je jedan dan uhvatio i svež sneg što je popravilo utisak....
Ali da sada idem na glečer sigurno bi pre otišao na Hintertux, jeste dalje ali je to ipak pravo skijanje :ok:

SnowBeliever
11.04.2011, 19:43
Upravo tako...

SnowBeliever
23.10.2011, 11:40
evo i ja sam konacno obisao Hintertuxer Gletscher. Sta reci...odlicno skijanje. Bio sam 18.oktobra, uboo sam odlican dan, na vrhu je bio blagi minus, mozda najvise -5, bez i jednog oblacka. Snega kolko ti dusa zeli, jos je par dana pre toga pao svez sneg, tako da je bilo samo za pozeleti. Mislim da su samo 2 staze i to ne celim delom bile zatvorene zbog takmicara. Obisli smo i onu ledenu pecinu Natur Eis Palast, ulaz je 8 eura, lepo je videti ono cudo prirode. Tura traje oko 30-45min. Meni se tux definitivno svideo, i iskoristio bi svaku sledecu priliku da ga ponovo posetim. Evo i jedan video klip koji sam malo izmontirao zbog ugodjaja :op

http://www.youtube.com/watch?v=rCuBiLxpGVI

wlad
23.11.2012, 19:01
Danas smo skijali na Hintertuxu i bilo je odlično, temperatura oko -7c sneg škripi pod nogama, brz i pravo je uživanje bilo skijati. Naravno imali smo sunce čitav dan :ok: Sve žice/staze rade (osim jedne žice za offpiste).

Jedna Panorama Tuxa :) (http://vladika.com/wlad/ski/hintertux23nov2012.jpg)

10727

10728

10729

10730

Sutra isti rad (i ista prognoza) pa onda povratak kući...

hallo
23.11.2012, 19:04
Kad "porastem" bicu @wlad....majke mi moje....

SnowBeliever
23.11.2012, 21:21
hintertux je super....svalka cast za fotke...prelepo...i ja sam prosle godine u oktobru imao isto xtra vreme

wlad
17.10.2013, 18:24
Ova sezona (opet) otvorena na Hintertuxu, očekivao sam lošiji sneg pošto je oktobar, ali smo danas bili prezadovoljni. Nema gužve nigde, sneg odličan, staze pripremljene dobro i drže do zatvaranja žica (na 3200m je bilo do kraja -5c) nisu se uopšte razgnjecale i raskopale kao što sam očekivao nego su ostale sjajne do kraja dana..

Puno ekipa trenira ali ne smetaju uopšte, oni su se svi bazirali na jedan deo ispod samog vrha i tu uzeli jedno 50% širine padine i tu postavili jedno 4-5 redova kapija i tu rade posao ;), nigde nisu zatvorili nijednu žicu / stazu tako da se i ne primećuju (ovih dana je tu valjda i Tina i Ivica).

Ne radi najdonji deo staze (2100m) ali sve iznad 2600 radi super...

Evo i par slika:

12561

12562

12563

12564

gevara
17.10.2013, 21:06
Prizori mi popraviše "krvnu sliku" :ok:.

gio
17.10.2013, 21:18
Ništa da dodam sem :sm017:

SnowBeliever
17.10.2013, 22:47
pogotovo ova zadnja zillertaler pils :dziveli:

dzoninho
17.10.2013, 23:37
Prelepe slike, wlad, mnogo ti zavidim...

boris
18.10.2013, 08:06
Wlad, pa kad' pre čoveče....:yay:

wlad
18.10.2013, 08:38
Slavimo deset godina braka u skijaškom ambijentu :ok: :D

ExBaker
18.10.2013, 20:34
Slavimo deset godina braka u skijaškom ambijentu :ok: :D
Aj sa srecom!:dziveli:

alpinista
10.01.2014, 18:35
Jes da je rano,ali idemo lagano ... Zna li neko da preporuci kakav smestaj na Hintertuxu u avgustu?

SnowBeliever
10.01.2014, 19:22
avgust..bravo...

pooya
02.02.2014, 22:15
Jes da je rano,ali idemo lagano ... Zna li neko da preporuci kakav smestaj na Hintertuxu u avgustu?

Mislim da ti je to cist promasaj - u avgustu se neces naskijati sigurno. Uzgred, Zilletal je izuzetno lep i leti i zimi. Ja uvek uzmem smestaj u Mayrhofen ili Zell. Do glecera imas 17-20 km sto i nije neki problem. Na par km od Zell imas cak i LPG.