PDA

Pogledati punu verziju : Topskipass Kaertner und Osttirol 08/09



skiman
06.10.2008, 12:13
Evo novog cenika sezonskih i dnevnih (i višednevnih) ski karta za avstrijsko Koroško i Južnu Tirolsku.....E, ovako to rade Avstrijanci koji imaju različite kombinacije (roditelji-djeca, roditelji-omladinci.....). A ne ovi naši kreteni na Pohorju..... Cenik sezonskih karata: http://www.topski.at/?arid=6866&jid=WI&siid=1918&cfg=redirect

Dnevne i više dnevne karte: http://www.topski.at/?arid=6974&jid=WI&siid=1919&cfg=redirect

Ski centri koje obuhvača Topskipass: http://www.topski.at/?siid=1921&LAid=1&jid=wi

Evo ja sam je u sezoni 2005/06 imao.....te sam se sezone ubio od skijanja:ok: , al sam se i navozio kolima.....:sm008:

david
06.10.2008, 15:41
TurracherHöhe je brukica!

odlicno skijaliste!

(http://www.topski.at/default.asp?arid=916&jid=WI&siid=1939)
Vredi za sve pare! ( i to da placate dnevne a ne sezonske-koji su vise nego isplatljivi!)

wlad
06.10.2008, 20:40
Izvinjavam se na offtopičarenju, ali nije baš skroz, pošto je vezano za popuste za skipass, evo kako se to radi u Srbiji(tm):

http://www.skijalistasrbije.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=45

- Deca do 5 godina i veterani preko 75 godina - besplatno.

- Popust za grupe - 1 gratis na 50 plaćenih ski karata (sa listom učesnika), osim u visokoj sezoni u vreme novogodišnjih praznika i tokom školskih i studentskih raspusta.

Ovaj tekst je kao da se neko šalio, ili "sprdao" sa skijašima kod nas. Ski pass za dž za ljude preko 75 godina (prosečna očekivana starost u Srbiji je 75.29 godina).

Ovaj popust na grupe je čini mi se još žalosniji ;).

stekan
06.10.2008, 21:40
Porodični sezonski pass-ovi su zakon za porodicu koja bar dva puta u sezoni ide na skijanje. Ovo gore su cijene ako želite pristup svim skijalištima Koruške i Južnog Tirola, ali ovakvi paketi za pojedinačna skijališta su oko 25% jeftiniji. Za četvoročlanu porodicu je to oko 740€. Ako idete dva puta po 7 dana, u odnosu na 2 x šestodnevni pass ušteda za četvoročlanu porodicu je oko 220€. Ako idete i treću sedmicu (ima i takvih), ski pas je za tu sedmicu praktično DŽ. O produženim vikendima da ne govorim. Još ako nađete apartman za 4 osobe sa korištenjem bazena za 50€ dan (ima i takvih), onda se pitate zašto neko ide na domaća skijališta (osim vikend odlazaka).

skiman
07.10.2008, 07:27
Porodični sezonski pass-ovi su zakon za porodicu koja bar dva puta u sezoni ide na skijanje. Ovo gore su cijene ako želite pristup svim skijalištima Koruške i Južnog Tirola, ali ovakvi paketi za pojedinačna skijališta su oko 25% jeftiniji. Za četvoročlanu porodicu je to oko 740€. Ako idete dva puta po 7 dana, u odnosu na 2 x šestodnevni pass ušteda za četvoročlanu porodicu je oko 220€. Ako idete i treću sedmicu (ima i takvih), ski pas je za tu sedmicu praktično DŽ. O produženim vikendima da ne govorim. Još ako nađete apartman za 4 osobe sa korištenjem bazena za 50€ dan (ima i takvih), onda se pitate zašto neko ide na domaća skijališta (osim vikend odlazaka).

Pa pošto za tebe znam, da ideš često na Gerlitzen, predložio bih ti, da uzmeš tu variantu, jer imaš izza brda odmah Bad Kleinkircheim i Turracher Hoehe, levo napred imaš Katschberg i Innerkrems, a levo izza imaš Nassfeld, Goldeck, Moelltaler Gletscher (ideš skijati i za 1 maj) i Mallnitz....Ako si tamo, tebi je sve blizu i možeš bilokuda. Gerlitzen je fino porodično skijalište, al su blizu i ostala i grehota je ne posetiti njih....:smoke:

stekan
07.10.2008, 21:14
Pravo da ti kažem, o tome sam razmiljao i prethodnih sezona. Prijedlog ulazi u ozbiljno razmatranje, pogotovo ako mognem i ove sezone koristiti godišnji odmor kao i do sada (nedavno sam promijenio firmu).

skiman
08.10.2008, 07:11
Pravo da ti kažem, o tome sam razmiljao i prethodnih sezona. Prijedlog ulazi u ozbiljno razmatranje, pogotovo ako mognem i ove sezone koristiti godišnji odmor kao i do sada (nedavno sam promijenio firmu).
Ma samo ti uzmi......BTW imaš još zanimljivih centara, koje možeš pogledati usput kad ideš za Gerlitzen...Npr. odmah izza granice imaš Petzen, Koralpe, Klippitztoerl i Weinebene, koja su sasvim OK destinacije za jedan dan......A tamo gde si ti stacioniran možeš da ideš bukvalno svuda...A za firmu znam da si je promenio. I kako ti je?:sm018:

stekan
08.10.2008, 08:00
I kako ti je?:sm018:

Dinamično. 30% dinamičnije nego što bih volio.

skiman
08.10.2008, 08:03
Dinamično. 30% dinamičnije nego što bih volio.
Ma teši se, da brzo prođe radno vreme :smoke: E, kad budeš putovao za Gerlitzen, javi se, jer predpostavljam da ideš preko Dravograda...I ako ideš voziš se samo 100 m od moje kuče....

stekan
09.10.2008, 19:52
E, kad budeš putovao za Gerlitzen, javi se, jer predpostavljam da ideš preko Dravograda...I ako ideš voziš se samo 100 m od moje kuče....
Sorry, ali idem putem Ljubljana-Kranj-Jesenice-Villach.

renato
12.10.2008, 09:20
Stekane, koliko te koštaju vinjete i tuneli?

stekan
12.10.2008, 11:13
Austrijska vinjeta je bila 8,5 €, a tunel 6,5 €.

Ako slovenci nisu šta mijenjali, njihova vinjeta je preko 30€. Skiman, daj nam informacije o vinjetama u SLO.

skiman
12.10.2008, 18:30
Austrijska vinjeta je bila 8,5 €, a tunel 6,5 €.

Ako slovenci nisu šta mijenjali, njihova vinjeta je preko 30€. Skiman, daj nam informacije o vinjetama u SLO.

Po ovoj tvojoj ruti, plačaš polugodišnju vinjetu po 35 eura, a ako bih išao po relaciji Krapina-Macelj-Gruškovje-Ptuj-Maribor-Dravograd-Klagenfurt-Villach-Gerlitzen. onda uštediš tih 35 eura.....:ski: :sm018: Skiman BTW još uvek moraš kupiti vinjetu za pola godine=35 eura http://www.petrol.si/index.php?sv_path=98,8550

renato
12.10.2008, 20:25
Skiman, pa kaj ima autoput od Macelja do Maribora?

skiman
13.10.2008, 07:12
Skiman, pa kaj ima autoput od Macelja do Maribora?
E, pa nema ga...baš je u tome štos...ali se gradi...:smoke:

renato
13.10.2008, 09:24
Pa valjda me zbunilo to kaj si napisal, da mora ipak kupiti vinjetu za pol godine, ako ide tim putem za Dravograd, ali ne treba. Jel tak?

skiman
13.10.2008, 14:03
Pa valjda me zbunilo to kaj si napisal, da mora ipak kupiti vinjetu za pol godine, ako ide tim putem za Dravograd, ali ne treba. Jel tak?

Pa ne treba ti, .....:ski: :smoke: Skiman