PDA

Pogledati punu verziju : Prvi put na Jahorini



bozanislija
30.01.2005, 00:08
Prvi put ove godine planiram da odem na skijanje na Jahorini, pa me interesuju kakve su staze? Pre svega me interesuju staze srednjih tezina, jer nisam bas vrhunski skijas! Unapred hvala

nesco
30.01.2005, 00:42
Po meni Jahorina ima najbolje staze na Balkanu.
Jahorina i ima samo staze srednje tezine.
Pogledaj ostale teme za vise informacija.
Pogledaj temu Kopanik vs Jahorina.

Stijak
30.01.2005, 22:50
I meni je Jahorina takodje najbolje skijalište. Najviše informacija možeš naći na temama koje ti je nesco preporučio(http://www.skijanje.co.yu/forum/viewtopic.php?t=32 - ali pročitaj sve postove), a ja ću ti na brzinu nabrojati neke mane i prednosti po mom mišljenju.

Mane:
Ne tako veliki broj staza
Nema staza za početnike, ali ni veoma teških staza
Neoznačenost staza(tako je bar bilo do prošle godine), tako da bih ti preporučio da nadješ nekog vodiča da ti pokaže staze, ili pratiš gdje je snijeg uređen i gdje svi idu
Nema puno sunčanih dana u toku skijaške sezone
Vrijeme često zna da iznenadi i kao ove godine da dugo nema snijega (mada se sad ne moraš bojati, vjerujem da će ovaj snijeg do marta ostati)
Nema toliko razvijen noćni život (mada se i to iz godine u godinu popravlja)

Prednosti
Sve staze su duge i zanimljive za skijanje (kad sam prvi put bio, znao sam se po cijeli dan skijati na jednoj stazi, i na svakom spustu otkrivati nešto novo)
Ogromno prostranstvo
3 ski lifta i 4 dvosjedne žičare (na kojima najčešće žičara čeka na tebe) čija je prosječna visinska razlika 340 metara, tako da nema potrebe za sastavljanjem žičara
Staze su na jednoj padini planine, tako da je orijentacija i mjenjanje staza veoma lako - biraš lijevi ili desni put. Za jedan dan možeš bez ikakvih napora da obiđeš sve staze i nadješ onu koja ti najviše odgovara.
Žičare gotovo uvijek rade, i samo pri ektremno jakom vjetru, ili kad nema snjega ih isljučuju.
Sastav ljudi koji su došli je dobar i ljudi su mnogo ljubazniji i predusretljiviji, što se takodje i za zaposlene može reći
Iako svake godine skaču, cijene su još uvijek na pristojnom nivou

Ukratko, ako ti je skijanje osnovni razlog odlaska, i s obzirom da si srednje iskusan skijaš, mislim da je Jahorina savršen izbor za tebe.

bozanislija
31.01.2005, 15:28
hvala ti nesco i tebi Stijak, sa vase dve poruke sam dobio informacije koje su mi bile potrebne, kad se vratim vidimo se ovde da prenesem iskustva,