PDA

Pogledati punu verziju : Članarina



hehehe
30.09.2008, 10:00
http://www.skibus.rs/static.php?id=43

"...Članovi stiču pravo putovanja po povlašćenim cenama za sve aranžmane u oranizaciji udruženja i dobijaju mogućnosti za brojne popuste..."

Malo je štura i uopštena ova rečenica pa bih molio pojašnjenje... zanima me šta se konkretno dobija plaćanjem članarine, pa bih bio zahvalan svakom ko bi mi ovde odgovorio...

Nemanjus
30.09.2008, 10:58
Nije ti jasno?

Evo ja ću ti objasniti...

Svako ko dođe plati članarinu i ne pravi nikakva pitanja!

:D

Top
30.09.2008, 11:23
Izgleda da je sad IN da se naplacuju clanarine

Tadija_91
30.09.2008, 11:40
...ma mozda resili da rasteraju i to malo entuzijasta sto se sakupilo...

milos_pg_91
30.09.2008, 13:21
...ma mozda resili da rasteraju i to malo entuzijasta sto se sakupilo...

da, da... :sm022:

Bata Bane
03.10.2008, 00:39
Nije ti jasno?

Evo ja ću ti objasniti...

Svako ko dođe plati članarinu i ne pravi nikakva pitanja!

:D

Uf sto mi nesto ovo poznato:ok:

IT skijaš
03.10.2008, 17:39
Pitao sam ih ja šta im to znači. Rekli su da one cene na sajtu važe za članove a za ostale će važiti neke druge cene.

Ja sam to razumeo da samo članovi idu preko njih jer druge cene nigde nisam video.

Tadija_91
03.10.2008, 17:55
sta, nije valjda da ce i putovanja da postanu dostupna samo za "clanove":sm008::dontknow::sm022:

wlad
03.10.2008, 21:22
Sa http://www.skibus.rs/static.php?id=1 :

"SkiBus je udruženje ljubitelja skijanja"

Verovatno im "zakonodavstvo" daje mogućnost da organizuju članovima putovanja - tj. ne mogu da posluju i sa drugima (pošto to rade turističke agencije).

Tadija_91
03.10.2008, 22:59
eto, dobili smo jos jedno udruzenje ljubitelja sa (obaveznom) clanarinom...
sad vise nemamo monopol na trzistu :D

Buda
04.10.2008, 00:58
Vas još uvek muči isti problem samo ne znam zašto kada 1500 članova nema taj problem:sm006:

Tadija_91
04.10.2008, 10:00
problem?
jel neko spomenuo problem?
:dontknow::sm022:

wlad
04.10.2008, 12:23
Nisam znao da je SkiBus narastao do 1500 članova, na njihovom sajtu nema informacija o broju članova. Barem ne na:

http://www.skibus.rs/static.php?id=1

ili

http://www.skibus.rs/static.php?id=43

Nego da se vratimo na temu, interesantno je da su uspeli da naprave da članovi imaju popuste na Kaprunu:

http://www.skibus.rs/static.php?id=33

Bata Bane
05.10.2008, 11:16
Nije ti jasno?

Evo ja ću ti objasniti...

Svako ko dođe plati članarinu i ne pravi nikakva pitanja!

:D

Evo ga drug clan jeb...:sm022: :sm021:

stekan
05.10.2008, 12:49
SkiBus? Skoro ništa o njima (njemu ili njoj?) ne znam, ali me naziv asocira na turističku agenciju specijaliziranu za zimske sportove. Negdje sam nešto čitao u vezi organizacije izleta BG - Kopaonik, ali sam predaleko od BG, a pogotovo od Kopaonika da bi me to više interesovalo.

Vidim da su uveli članarinu, znači nije agencija, već klub ili udruženje. Za neka druga udruženja mogu da shvatim da se ljudi učlanjuju između ostalog i zbog naziva udruženja (npr. SkiMagare) da bi u društvu mogli reći "My name is Magare, Ski Magare!", a društvo sa divljenjem i zavišću kaže "Jebote, on je Magare, Ski Magare!". U mom slučaju to nije slučaj, ne znam zašto. Obično svi pomisle: "Ovaj nije sav svoj!".
Kod SkiBusa ne vjerujem da će biti puno članova zbog naziva udruženja, ali vjerovatno ima nešto drugo što će privući članove.

Nema ništa loše u članarinama. I oni koji plaćaju i oni koji skupljaju imaju za to svoje razloge. Pravo slobodnog izbora, tj. gola demokratija na djelu. Upozorenje Ski Magaradima: Ako uvedete članarinu, ja se ispisujem istog momenta i osnivam Ski Gliste.

Kako god, želim SkiBusu puno sreće i uspjeha!

SkiBus
06.10.2008, 15:01
Svim poštovanim skijašima, našim cenjenim članovi i onima koji to nisu, ovom prilikom želimo da kažemo koju reč više o našem udruženju i uvedenoj godišnjoj članarini..

Taman da nas je i malo koliko kažete, ili skoro 2000 koliko nas zaista i ima, totalno je nebitno. Mi smo se udružili u jednoj ideji, da učinimo skijanje dosta pristupačnijim i to radimo na svoj način, a onima kojima se to ne sviđa, naravno, ne teramo ih da nam se priključe. Svako može organizovati i neki sopstveni vid udruživanja sa sličnim ili različitim idejama, principima i ciljevima, koje opet mogu privlačiti sopstvene poklonike.

Ime udruženja je nastalo pre tri godine, postalo poznato u skijaškoj populaciji i nikakvog razloga nismo imali da ga menjamo.

Cenimo i poštujemo rad drugih sličnih udruženja, ma kako se ona zvala i uvek smo spremni da zajedno sa njima sarađujemo, a u interesu obostranog članstva.

Sudeći po našim programima i cenama za iste, morate se složiti da su izuzetno povoljni, pristupačni što široj populaciji i posebno prilagođeni skijašima. Naši ski vikendi i višednevni aranžmani su poznati kao strogo programski orjentisani i profilisani skijašima, nude razne pogodnosti (raniji ulazak i kasniji izlasak iz soba, uvek jedan dan skijanja više...), a cenovno su višestruko jeftiniji od onih koje su u ponudi domaćih turističkih agencija. Naravno svima onima koji ne misle tako, otvoreno je da traže druge opcije ili organizuju sopstvene..

Našem brojnom članstvu se trudimo da obezbedimo što više beneficija i popusta. U tome se zaista mnogo uradilo i tek će se uraditi. Popusti i partneri koje tražimo su direktno ili indirektno vezani za zimske sportove, ali od skoro ima i onih koji su iz sasvim drugih oblasti.

Trudimo se da ponudimo što više koristi našim članovima, koji pokazivanjem SkiBus kartice ostvaruju popuste u ski centrima i van njih.
U neke od beneficija i popusta ka našem članstvu spada:
- Ukoliko članovi samostalno idu u naše partnerske hotele cena će biti manja nego zvanična hotelska cena
- Ski pas na Jahorini (sedmodnevni i veći) 30% popusta
- Ski rentali od 30% do 50% popusta
- popusti na škole skijanja
- U saradnji sa ski klubom Niš i našim članovima ski učiteljima organizovanje besplatnih akcija obuka skijaša
- Popusti na restorane, kafee, bifee, klubove, picerije, fastfood-ove, pekare u okviru ski centra (najčešće 30%)... što će znatno smanjiti troškove boravka na planini. Ovi popusti su posebno razvijeni na Kopu i Jahorini.
- Popusti 10-20% na kupovinu nove ski opreme, konfekcije, ostale sportske opreme...
- Popusti na skoro sva pozorišta u Beogradu (od 10% - 40%). Uskoro će biti objavljeno na našem sajtu.
- Popusti na kupovinu računarske opreme. Dovoljno je da ste naš član i moći ćete da kupujete po dilerskim (veleprodajnim cenama). Uskoro...
- Saradnja sa studentskim ETC karticama (50% popusta na ETC kartice, ako ste ujedno i nas član).
- Popusta na Kaprunu će takodje biti i uskoro će biti objavljeni. (pošto je u nekoj od prethodnih poruka spomenut popust u Kaprunu)

Broj onih koji nude popuste se širi iz dana u dan i mi ćemo i dalje raditi na proširenju ove liste. Svakome ko može da pomogne u tom smislu, su širom otvorena vrata..

Od januara 2008. sa ski klubom Niš, smo napravili poseban dogovor jedinstvenog nastupanja i objedinili članstvo. Združili smo popuste i ojačali pregovaračke pozicije za nove popuste, čiju listu neprestano proširujemo. Ukoliko ski klub Niš opet povrati, prethodne sezone izgubljenu poziciju popusta na ski pas na Kopu, isti će važiti i za sve SkiBusaše. Inače ski klub Niš je poznat po akcijama "Svi na sneg", koje egzistiraju 30 godina unazad i okupljale su i okupljaju mnoge generacije skijaša i poklonika skijanja iz Južne Srbije.
Svim ostalim udruženjima slične orjentacije i ideje pružamo mogućnost zajedničke saradnje. Bolje je da fokusiramo energiju za neke konstruktivne stvari nego za prepucavanja. Mi na takve stvari nećemo trošiti vreme..

A sad o članarini. Sve one koji su ikada putovali sa nama, a takvih je preko 2000, smatramo našim starim članovima i za njih važe uslovi godišnje članarine u iznosu od 5 evra ili 390 din. Plaćanjem te godišnje članarine dobiće identifikacionu karticu koja važi godinu dana, čijim pokazivanjem na mestima gde su obezbeđene privilegije i popusti za članstvo će moći i da iskoriste iste. Za sve one koji nisu isli do sada sa nama pristupanje članstvu iznosi 10 evra. Smatrali smo da svi koji su do sada putovali, moraju da imaju privilegije u odnosu na nove. Uostalom bio bi čest slučaj da se neko novi učlanjuje samo da bi ostvario popuste i beneficije koje članstvo i kartica nude.

Ukoliko su ovo bile dobronamerne kritike i predlozi hvala vam. Ukoliko nisu mi nećemo učestvovati u daljoj raspravi, svako je slobodan da piše šta hoće, a o kvalitetu našeg rada neka prosude sami ljudi koji idu na skijanje preko nas.

Što se nas tiče otvoreni smo za saradnju!!! Sto nas je više, uslovi za skijanje će nam biti sve bolji..

Tadija_91
06.10.2008, 16:03
koliko sam ja razumeo, da bi neko prvi put isao na vikend(bilo gde) koji kosta npr 2000 treba da plati 2000 + 10e i onda dobija clansku kartu.
ili je moguce koriscenje vasih usluga i bez clanstva u skibusu...npr meni samo treba prevoz tamo-nazad, a nisam zainteresovan za popuste koje donosi clanska karta?
hocu reci, da li je moguce koriscenje usluga udruzenja bez clanske karte(naravno, i bez prava, ali i obaveza koje donosi ista) , kao sto se je bila praksa u prethodne dve godine?
PS ne valja potpis vise, stavi .rs ;)

SkiBus
06.10.2008, 18:47
Kao sto je i nedvosmisleno napomenuto u nasim uslovima, da bi koristili samo usluge prevoza, nije potrebno da ste clanovi SkiBusa i da posedijete SkiBus kartice.

Sto se kompletnih ski vikenda tice, stvari su malo drugacije. Ukoliko neki hotel pruza svoju uslugu za 2700din., a mi istu prosledjujemo svojim clanovima za 1750din. onda je neophodno da se bude clan udruzenja kako bi se ta usluga dobila po toj privilegovanoj. Time se ulazi u povlascenu kategoriju i neophodno je clanstvo. E ako sami rezervisete hotel, kao neko ko nije nas clan, i tako platite punu cenu, onda niste u obavezi da imate kartice da bi samo koristili usluge prevoza.

Zasto kartice: Jos ako popijete neko pice na stazi, rucate u fastfoodu ili u restoranu, ili se jeftinije snabdevate na pijaci (na Kopu), rentirate, servisirate ili kupujete opremu, nasi popusti ce vam ustedeti dosta novca. Mislimo da to vredi 390 din. na godisnjem nivou za stare clanove.. Na ljudima je naravno da procene. To je stvar individualne procene...

Cena clanarine novim clanovima je neminovno morala da bude veca od clanarine za staro clanstvo, jer slozicete se da svi oni koji su dugo vec sa nama ipak moraju da imaju makar malu privilegiju u odnosu na rookie. Jer zaista ne zelimo da neko dodje prvi put kod nas i uzme karticu za 390 din. samo da bi otisao da kupi vrednu ski opremu i time ustedi dosta vise novca..

Hvala na primedbu za domen..;)

Tadija_91
06.10.2008, 19:36
Salu na stranu, ovo zvuci posteno:ok:
ponovo ne valja linak ;)

wlad
06.10.2008, 20:30
@SkiBus: hvala na svim odgovorima, veoma korisno.

Predlog: da se možda na vašem sajtu više razjasni u ovom pravcu, mislim da u ovim porukama koje ste napisali stoji više informacija (jasnije je)...

hehehe
07.10.2008, 08:17
@SkiBus... tako... lepo napišete sve... a ne da ja, mator čovek... razmišljam... :)

Hvala na odgovoru.

Bata Bane
07.10.2008, 08:34
@SkiBus... tako... lepo napišete sve... a ne da ja, mator čovek... razmišljam... :)

Hvala na odgovoru.

Arso brate, ih ti mator, nismo bre:sm022: :dontknow:

hehehe
07.10.2008, 14:34
Arso brate, ih ti mator, nismo bre:sm022: :dontknow:

Ma ti si Bane omladinac za mene... ja sam... em mator, em ukočen, em deb'o, em nervozan... ma nisam ni za... krivi kantar...

Bata Bane
07.10.2008, 15:23
Ma ti si Bane omladinac za mene... ja sam... em mator, em ukočen, em deb'o, em nervozan... ma nisam ni za... krivi kantar...

I ja sam brate sve to em celav:dontknow:

stekan
07.10.2008, 16:20
...ma nisam ni za... krivi kantar...
Molio bih pojašnjenje komparacije u cilju distanciranja od asocijacije.

dex7
07.10.2008, 20:13
Tako je Stevo pusti ti ovog debelog i ovog celavog.

hehehe
07.10.2008, 20:22
Molio bih pojašnjenje komparacije u cilju distanciranja od asocijacije.

Eno sad... da sam hteo da asociram napisao bih "nisam ni za... krivog Kantara" (sa velikim "K"). Ja sam mislio na kantar (sa malim "k"), analogni merni uređaj kojim se meri težina. Znam da su tebi draži Feničani ali su ovaj uređaj izmislili Rimljani pa se u stručnim krugovima naziva Rimski kantar. http://tbn0.google.com/images?q=tbn:cggkWTX3wdKjdM:http://www.novomilosevo.org.yu/photo/sl_dec_kantar_b.jpg
(na slici je osavremenjena verzija tog uređaja)

Elem, taj uređaj se pominje u izreci o Marici i njenom razumevanju u razne stvari... ("...razume se u ski opremu ko Marica u krivi... kantar..."). Doduše, u ovoj izreci reč "kantar" se korisi kao zamena za jednu drugu reč, ali samo ako se interpretira u prisustvu dece i dama. Ja znam da ovaj forum pomno čitaju maloletne osobe i dame pa sam za opisivanje svog trenutnog zdravstvenog stanja izvršio istu zamenu reči.

Pošto tu inkriminisanu reč neću napisati ni u ovom postu nagovestiću... Reč je o kolokvijalnom nazivu za jedan ljudski organ koji je izvorno namenjen za biološko produžavanje ljudske vrste (imaju ga i drugi sisari samo se drugačije zove), mada se uglavnom češće koristio, koristi i koristiće se u druge razne svrhe.

Dakle, nisam ni za krivi... kantar.

Eto Stevo, nadam se da ti je sad jasnija komparacija. Nema veze za asocojacijom.

stekan
07.10.2008, 21:09
Šta ti je doskorašnji student. Seminarski rad napisa na temu krivog ...

De ti nama lijepo ozdravi, a lako ćemo za sve šta počinje na k (i veliko i malo).

Tadija_91
07.10.2008, 21:26
udarili po :sm023:-u Titovi pioniri :bootyshak :D
elem...nisam ni ja za taj krivi...bilo sta...a doca kaze da za ove moje sto su krive sa obe strane necu biti mozda ni do januara :(

wlad
07.10.2008, 21:32
Ko je, tj. šta je sada tebi krivo mladi Tadija? Zbunila me je ta množina :D

Tadija_91
07.10.2008, 21:35
ma cuti...jedva me okrpili:couto:
ali hodam:sm022:

Tadija_91
07.10.2008, 21:44
istece edit...a tek sad sam do kraja procitao post do kraja...
a krive su mi skije...na obe strane ;)

Top
08.10.2008, 07:25
Pošto tu inkriminisanu reč neću napisati ni u ovom postu nagovestiću... Reč je o kolokvijalnom nazivu za jedan ljudski organ koji je izvorno namenjen za biološko produžavanje ljudske vrste (imaju ga i drugi sisari samo se drugačije zove), mada se uglavnom češće koristio, koristi i koristiće se u druge razne svrhe.



Ili ti primarno seksualno obiljezje marke penis :smoke:

Bata Bane
08.10.2008, 07:59
Samo vi zezajte Arsu i mene, al kad mi ozdravimo, sta ce tek onda da se desi. A znate ono kad snajka na pijaci uzme taj kantar u ruke kao se desi da odmah taj krivi skoci u vis. Pa vi vidite:sm021: