PDA

Pogledati punu verziju : POMOC



Sanja
18.01.2005, 14:36
LJUDI DA LI JE NEKO ISAO NA SKIJANJE U EU U SOPSTVENOJ REZIJI,MIMO AGENCIJE.POMAGAJTE

pedjac67
18.01.2005, 16:16
Isao sam ja, ali , ako mislis na vizu ja imam poslovnu vizu tako da mi sam odlazak nije bio neki veliki problem. Mislim da izvaditi vizu za put nije neki veliki problem. Uostalom imas sve ambasade pa se informisi- ispred njih defiluju kojekakve agaencije pa ce ti one za neku kintu sve objasniti i pomoci.

Sanja
18.01.2005, 16:25
Hvala u svakom slucaju,ali nemas pojma kakve su peripetije oko vize,rezervacije smestaja,rezerv.povratne karte,a o dokumentaciji o zaposlenju,plati,godisnjem odmoru i sl. da ne pricam.

Nadam se da sav ovaj trud nece biti uzaludan.

pedjac67
18.01.2005, 16:40
Najbolja i najlaksa varijanta je da dobijes (ukoliko si zaposlena) garantno pismo od neke ino firme.

stekan
19.01.2005, 10:01
Sanja,
Upravo sam se vratio iz Austrije gdje sam isao u vlastitom aranzmanu. Da ne ponavljam pricu iz druge teme, pogledaj http://www.skijanje.co.yu/forum/viewtopic.php?t=136.
Ja sam u BiH, ali mislim da austrijske ambasade u BiH i Srbiji rade sa istim kriterijima u vezi viza. Osim standardnih papira o zaposlenju, bilo mi je dovoljno pismo (fax ne vrijedi) od vlasnika apartmana sa potvrdom rezervacije (nista nisam placao unaprijed).

Sanja
19.01.2005, 10:52
Ja sam 1998 vec bila u Austriji na skijanju ali sa Bosanskim pasosem i nisam imala problema sa vizom zbog garantnog pisma.
Sada imam Srpski pasos i nemam garanciju,pa se nadam raznim problemima.
Primer:Zovem Austriju da pitam za rezervaciju-direktno onoga ko nudi smestaj a na sajtu se isti vodi kao da ima slobodnih mesta.Cim kazes da si iz Srbije i Crne Gore kazu-Zao nam je ali nemamo mesta do kraja sezone.

Vole nas nema sta!

Bata Bane
23.02.2005, 16:10
Evo ja danas predao za vizu za Austriju, 5 Marta idem u Bad., bez agencije a hotel sam rezervisao preko interneta a oni mi poslali rezervaciju faksom i jedan primerak ambasadi i ljudi mi rekose da bez problema dobijam vizu.

Bata Bane :D

stekan
23.02.2005, 16:48
Super, Bata Bane.

I ja cu isti dan u istom pravcu, ali opet na Gerlitzen (repeticija je majka ponavljanja :-)). Mozda se sretnemo na autoputu kroz Hr ili Slo.

MOLBA: Kad se vratis obavezno iznesi svoje utiske na forumu!

Sanja
24.02.2005, 00:32
Ljudi dobila sam vizu.Idem 11 marta za Fiss.Cekala sam u redu na vizu 6,5 sati na minus 13.Valjda ce se isplatiti sav ulozeni trud i smrzavanje.

Bata Bane
24.02.2005, 13:15
CESTITAM na vizi. Jebote dokle smo dosli da nam je ta viza kao premija na bingu, ali nema veze samo se ti lepo provedi, i pisi kako je bilo.

STEKANE, Petak oko 22 h Peugeot 206 siva metalik BG table pa ako se sretnemo ti brate sviraj i zaustaljaj, a bice i skije na krovu.
Pozdrav Bata Bane :D