PDA

Pogledati punu verziju : Tignes poslednje informacije



Bata Bane
04.03.2008, 13:38
Od subote 8 Marta nas ocekuje hladno vreme od -8 do -16 stepeni i sa sneznim padavinama pored postojecih 139 cm. snega:yay: , a vec od ponedeljka isto tako hladno ali sa jakim suncem, pa kako nam bude.

http://www.snow-forecast.com/resorts/Tignes/6day/top

Sapa
04.03.2008, 17:18
....a vec od ponedeljka isto tako hladno ali sa jakim suncem.

valjda 'jako sunce' jer sija po jakom skijalistu sta li ??? (inace u ostalim centrima sija slaboooo u pm).

:D

Bata Bane
05.03.2008, 22:09
Polazak je u petak u 17.00 h, sa parkinga ispred hotela Interkontinental, i vi ljudi sa onog drugog sajta, koji idete sa nama, primoran sam ovde da postavim info o polasku posto mi nije dozvoljeno da to tamo uradim.

P.S.

Niste vi krivi sto ce te skijati u mnoooooogo dobrom ski centru:ski: :yay: :sm004:

Bata Bane
05.03.2008, 22:22
Polazak je u petak u 17.00 h, sa parkinga ispred hotela Interkontinental, i vi ljudi sa onog drugog sajta, koji idete sa nama, primoran sam ovde da postavim info o polasku posto mi nije dozvoljeno da to tamo uradim.

P.S.

Niste vi krivi sto ce te skijati u mnoooooogo dobrom ski centru:ski: :yay: :sm004:

Alkohol je dozvoljen preneti samo u velikim kolicinama:cug:

Bata Bane
06.03.2008, 00:48
http://www.snow-forecast.com/resorts/Tignes/6day/top



brrrrrr, zimaaaaaaaaaaaa:ski: :yay:

Bata Bane
06.03.2008, 13:28
I poslednja dva mesta koja su preostala su danas popunjena. Bravo Mladeneeeee:sm017:

barrcode
06.03.2008, 13:54
mini-informator koji se instalira na mobilni: sve o stazama, žičarama, samom mestu. Veoma korisno.

http://www.ski-ride.co.uk/txtguideslibrary.html

Bata Bane
13.03.2008, 19:00
Eto i ja da se javim iz Tignesa, strasno strasno strasno, bice slika na galeriji kad se vratimo.:dziveli: :yay: :yay:

wlad
13.03.2008, 22:36
Bravo za vas Bane, naskijajte se i za nas :dziveli:

hehehe
14.03.2008, 08:13
... bice slika na galeriji kad se vratimo....

Ako ih ne bude... lako cemo... bices jednostavno BataBanovan.... posle BataPingovanja...

Bata Bane
18.03.2008, 13:40
Stigli:dontknow: , a tako nam se ostajalo, ljudi nemam reci kako bih vam to opisao, prostranstvo ogromno, staza koliko hocete a pripremljeneeeeeee, do ..diju, samo onaj ski voz koji prima 300 ljudi i koji ide 100 km/h kroz planinu i koji vas izbaci na 3000 metrara vredi ne suvog zlata nego dva suva zlata. Slike cu poslati Zokiju da ih postavi na galeriju pa ce te videti.

oggy
18.03.2008, 17:27
A kolka je kursna lista za suvo zlato?

Cekamo slike za besplatnu liposukciju (a.k.a. vadjenje masti) s tvoje strane...

Bata Bane
18.03.2008, 18:48
A kolka je kursna lista za suvo zlato?

Cekamo slike za besplatnu liposukciju (a.k.a. vadjenje masti) s tvoje strane...

Bice druze poslao sam adminu slike, on ce da ih postavi na galeriji, nadam se vrlo brzo.:dziveli:

Tadija_91
20.03.2008, 12:12
Pogledao sam slike i odlicne su....
Samo mi se cini da se na nekoliko njih nazire (poveci) red za zicu

Sapa
20.03.2008, 12:52
Samo mi se cini da se na nekoliko njih nazire (poveci) red za zicu

Bane se vratijo kuci, a ljudi u Tinju odahnuli. Niko vise "ne zavodi red" na zicama i ne pusta samo svoje ljude da prodju na 'funiculaire la Grande Motte'.

Super slike Bane, nije ti sad lako, sad kad si se vratijo, ko da su te iz Raja protjerali :glavaozid

daki
20.03.2008, 16:19
Bane, reci mi radi li im ratrak tamo:sm006: i jeli dosla struja?:jester:

Bata Bane
20.03.2008, 17:36
Pogledao sam slike i odlicne su....
Samo mi se cini da se na nekoliko njih nazire (poveci) red za zicu

Taj poveci red na zici je samo ujutru oko 9 sati kad svi izlaze, al nema duzeg cekanja od 5 min:sm004:

Bata Bane
20.03.2008, 17:38
Bane, reci mi radi li im ratrak tamo:sm006: i jeli dosla struja?:jester:

Daki, Daki, ne znas sta si propustio:glavaozid , Mladen, Meda, Oci su nase blago, cela ekipa iz Meniera:dontknow:

XTREME TEAM
24.03.2008, 09:48
ma TIGNES je cudo bozije u svakom pogledu:ok: ,extra skijanje i sve ostalo.....:dziveli:
staze nevidjene i u perfektnom stanju,infrastruktura besprekorna,opravdava epitet jednog od nekoliko najboljih skijalista u svetu!
moramo ici ponovo za koji dan!!!!

Chikoo
24.03.2008, 13:47
Mmmmmm
http://www.youtube.com/watch?v=mhu7IR612os

barrcode
25.03.2008, 17:24
Jedina loša stvar u vezi L'Espace Killy-a je što postavlja teško dostižne standarde. Odnosno, gde otići sledeće godine, a da ne bude "lošije nego prošle godine".
Iskusni (skijaši) Francuzi me uveravaju da jedino Chamonix može da se meri sa E.Killy.

Bata Bane
25.03.2008, 21:26
Jedina loša stvar u vezi L'Espace Killy-a je što postavlja teško dostižne standarde. Odnosno, gde otići sledeće godine, a da ne bude "lošije nego prošle godine".
Iskusni (skijaši) Francuzi me uveravaju da jedino Chamonix može da se meri sa E.Killy.

Druze pa valjda znas da ja organizujem skijanja samo po mooooogo jakim ski centrima. Da, vidis dobra ideja za taj Chamonix, posle ovoga sta bi moglo da nas zadovolji:yay: :yay:

Bata Bane
25.03.2008, 21:31
1710

Samo jedan mali detalj koji zlata vredi:bootyshak :bootyshak, i eto nas na 3030 metara

barrcode
26.03.2008, 15:12
Druze pa valjda znas da ja organizujem skijanja samo po mooooogo jakim ski centrima. Da, vidis dobra ideja za taj Chamonix, posle ovoga sta bi moglo da nas zadovolji:yay: :yay:
ne sumnjam da ćeš organizovati i sledeću godinu na nivou.
(što se tiče Chamonix-a, pogled sa Grande Motte-a na Mont Blanc = priceless)

Nego, imam 1 dilemu:
Eto prvi put sam bio u Espace Killy-u (skijao sam u Fra i ranije ali davno- u manjim centrima). Bolje od EK, teško da postoji. (mislim na ukupnu kilometražu, različitost staza, prirodni ambijent (meni važan), visinu (čitaj kvalitet snega), infrastruktura na stazama, jeftin smeštaj, ski in / ski out... )
E sad, ne bih imao nikakav problem tamo da odem ponovo. S druge strane, ima još toliko mesta gde bi moglo da se ode.
Dakle dilema je: da li ipak sledeće godine overiti neko drugo mesto, iako u startu znam da od ovoga nema bolje?

Bata Bane
26.03.2008, 16:08
Prvenstveno je bilo price da se organizuje Val Thorens, zato sto su te tri doline vece skijaliste, ali kad sam dobio informacije sta je Tignes i Val D isere, nije bilo nikakve dileme. Sledece godine mozda 3 doline, ili mozda nesto u Svajcarskoj.:sm018:

CrazyKong
26.03.2008, 17:00
Ma nikako 3d...uzasno je :)

:ski:

Tadija_91
26.03.2008, 17:02
ma bre stvarno uzasno, ne znam sta se ti francuzi pale...kao najvece skijaliste...600 km staza...izgleda da oni nisu bili kod nas

Tadija_91
26.03.2008, 17:22
Kakve su im to fore, odskijas 600 km za 2 dana, vise si na stazi nego na zici
ne bi ja isao tamo :D

Sapa
26.03.2008, 20:28
ne sumnjam da ćeš organizovati i sledeću godinu na nivou.
(što se tiče Chamonix-a, pogled sa Grande Motte-a na Mont Blanc = priceless)

Nego, imam 1 dilemu:

Dakle dilema je: da li ipak sledeće godine overiti neko drugo mesto, iako u startu znam da od ovoga nema bolje?

Ih. Al je dilema. Pa valjda prvo treba da posjetis jos neke od BOTA-centara pa tek onda da donosis zakljucke; Cham, Anton, 3 D, Zermatt, Verba i jos barem par sub-topera i onda da znas sta je tebi naj bolje.
Sve je to pitanje ukusa, svi ti centri su valjda toliko dobri da samo nijanse odlucuju.
Jos ne naidjoh na ski-centar da se u njega ponovo nebih vratijo. Od zadnje rupe u Svici, Austriji pa do 3 D svaki mi je prirasto za srce. A pogotovo oni sitni, golim okom ne primjetni biseri;
Ko sto rekoh to je pitanje ukusa; ja bi sutra, da mogu, prije nego u Tinju i Val Thoru zapuco u Stoos, Chiko kaze napadalo skoro metar novog snjega, a kad sam vidijo one njegove slike netaknutih padina, ja se vec zaljubijo na distancu; Sto ce mi Tinji i matraci pored te ljepote :smoke:

Sto bi mladi i talentovani, ali jos ne afirmisani pesnik s ovog foruma, Tadija91 reko; 'Pola metra moga sela Amerika cela'.

Tadija_91
26.03.2008, 20:37
to je rekao Miroslav Ilic, inace geometar iz ovih krajeva, cisto da ne bude zabune :D

Sapa
26.03.2008, 21:04
to je rekao Miroslav Ilic, inace geometar iz ovih krajeva, cisto da ne bude zabune :D

Cekaj Tadija. Miki-gijometar je mozda smislijo stih, ali ti si ga vjesto/lucidno preinacijo; Umanjijo znacaj Amerike, tj. smanjijo joj opstu vrijednost za pola (izrazeno u centimetrima).
A u vezi te Tinje, tu bi ce, nema vise sta ni da se oduzme, a ni da se doda. I tamo bi sutra ili jos bolje veceras, kad bi kako moglo.
Vidim bilo vam je tamo jako lose, steta. Onda dogodine ipak Kopaonik ili Jahorina.

stekan
26.03.2008, 21:12
Onda dogodine ipak Kopaonik ili Jahorina.

Pjesma kaže: "...kolika je Jahorina planina. Siv je soko preletjeti ne može...". Tek sad se sjetih da u decembru ne vidjesmo ni jednog sokola dok smo bili u 3 Doline. Ne znam kako ide francuska verzija spomenute pjesme, al' mora da postoji neka slična. I to u afro-sevdah fazonu.

Sapa
26.03.2008, 21:16
Ne znam kako ide francuska verzija spomenute pjesme, al' mora da postoji neka slična. I to u afro-sevdah fazonu.

Mozda nesto u latino-hamerickom stilu : Siv je kondor.........'El condor pasa, ma que pasa kukavce, vidis da nema kraja tim vrletima.


(slobodan prevod sto se boje ptice tice, e jedino se kondor i na francuskom kaze; kondor)

Chikoo
27.03.2008, 00:02
Ko sto rekoh to je pitanje ukusa; ja bi sutra, da mogu, prije nego u Tinju i Val Thoru zapuco u Stoos, Chiko kaze napadalo skoro metar novog snjega, a kad sam vidijo one njegove slike netaknutih padina, ja se vec zaljubijo na distancu; Sto ce mi Tinji i matraci pored te ljepote :smoke

Jos uvek nisam skonto gde ti zivis(znam da si negde na "zapadu")ali ako mozes,.. bio bi mi drag gost(ja i onako solo picim,ovi nasi teletabisi ovde ne kontaju zimske sportove uopste,eventualno fudbal) pa da obidjemo onu Pischu,a Stoos uzmemo za neko zagrijavanje pred veliku nagraadu Davosa....:ok:Ne zvuci lose,a.....?

Sapa
27.03.2008, 17:36
pa da obidjemo onu Pischu,a Stoos uzmemo za neko zagrijavanje pred veliku nagraadu Davosa....:ok:Ne zvuci lose,a.....?

Zvuci uzasno :confused:
Pa ti si em genije, em gostoljubiv domacin, em offpistas......ski-buddy da boljeg ne bih pozelijo; da zajedno oduzmemo nevinost djevicanskim livadama oko Pische (ovo se ne zove ovako slucajno. Mora da smo i tu bili starosjedioci, inace zvuci puno bolje nego da smo ga nekad davno nadjenuli ime: dupe od svjeta :-)).
Ostavijo sam ti PP, ako nastavi da pada poslje vikenda......u onaj tamo petak, ako regulisem obaveze....eto mene za vikend. :yay: :sm011: :ok:

Svico maayko.

Bata Bane
27.03.2008, 20:54
Evo i dokaza koliko je los taj Tignes:glavaozid , pre 2 sata sam na Eurosportu 2 gledao svetsko prvenstvo u Freeride, u Tinju breeee:ok: :sm017:

Tadija_91
27.03.2008, 23:11
Zar nije bila neka prica da ce to da bude dok ste vi tamo?

Sapa
28.03.2008, 11:04
Zar nije bila neka prica da ce to da bude dok ste vi tamo?

Pa ja isto mislim da je takmicenje bilo one sedmice kad je Bane ugrozavao bezbjednost svih prisutnih na stazi (i van nje) :D
Moram priznat, na njegovom mjestu ni ja ne bih imo vremena da pasivno posmatram kako se neko tamo takmici, nego bi zasuko rukave tj nogavice.
PS
I Bane? jel bilo uzbudljivo to takmicenje? slomljenih nogu, vratova, glava????

Bata Bane
28.03.2008, 12:24
Da, takmicenje je bilo u periodu kada smo mi bili tamo, ma brate bilo je svega, sto je naj gore u celoj prici bilo je polomljenih skija i bordova. Ono kad slomijes ruku, nogu, vrat.... to kasnije zaraste:sm021:

Bata Bane
05.04.2008, 12:29
Ajmo ljudi opet, eee bre 2.5 m snega, a cene pale:sm022: