PDA

Pogledati punu verziju : Iz državnog budžeta Najviše novca namenjeno je za Staru planinu



vlada019
28.02.2008, 19:12
I Iz državnog budžeta biće ove godine izdvojeno 1,2 milijarde dinara za razvoj infrastrukture u turizmu, objavljeno je u Službenom glasniku. Sredstva će biti data bespovratno a mogu biti korišćena za izradu prostornih i urbanističkih planova, izgradnju pristupnih saobraćajnica, uređenje zemljišta za rekreaciju i drugo. Najviše novca namenjeno je za Staru planinu - 389 miliona dinara. Sredstva će dobiti i turistički centri, od kojih su dva u zaječarskom okrugu. Za razvoj turističke infrastrukture Sokobanji je namenjeno 40 miliona dinara a Boljevcu 10 miliona dinara

nidza
28.02.2008, 19:25
Biće odlična banja i čini mi se najkulturnije bačen novac u skorije vreme. S obzirom da je u Bugarskoj kačamak na preko 2600m, a godinama unazad nije bilo one prave pravcate zime - tu i tamo je znalo da bljesne podosta snega, ali ja od 2005. nisam video gomilu snega po ovim našim skijalištima.

S obzirom da može da se desi da već neka od sledećih zima bude cela u plusu, ja se najiskrenije pitam, kome grade to skijalište uopšte?

yves
29.02.2008, 01:51
Biće odlična banja i čini mi se najkulturnije bačen novac u skorije vreme. S obzirom da je u Bugarskoj kačamak na preko 2600m, a godinama unazad nije bilo one prave pravcate zime - tu i tamo je znalo da bljesne podosta snega, ali ja od 2005. nisam video gomilu snega po ovim našim skijalištima.

S obzirom da može da se desi da već neka od sledećih zima bude cela u plusu, ja se najiskrenije pitam, kome grade to skijalište uopšte?

ti to ne zazumesh! ljudi su vizionari, oni gledaju u daleku buducnost. zele ljudi da Srbija spremno docheka naredno ledeno doba :D

nidza
29.02.2008, 11:07
Volim ja ove naše vizionare što u 2008. ne mogu da umreže semafore u glavnom gradu, da to sve počne da ima nekog smisla. Mada moram da priznam da me je ceo projekat Stare Planine i loženja oko novih skijališta na ispod 1500m stvarno apsolutno impreisonirao.

Ruku na srce, biću potpuno iskren, stvarno bih voleo da sam ja pogrešio, a oni da su u pravu.

Bojan87
29.02.2008, 11:43
Cekajte, jel se ovo meni cini ili oni ulazu neku sicu u staru planinu. 380 i nesto hiljada eura.

Pa koliko se secam na kopaoniku je cetorosed na dubokoj 1 kostao cinimi se preko 5 miliona eura. Sto je oko 400 miliona dinara.
Iz toga sledi da ce izgraditi mozda jednu zicaru i nista vise.
A sta bi sa onim da ce ove godine izgraditi barem 10 zicara ???

wlad
29.02.2008, 11:49
389 miliona dinara je valjda ~5mil EUR (stvarno ugrubo :D), i ako pogledaš pažljivo piše "za razvoj infrastrukture u turizmu"... Kao i prošle godine, i ove se valjda neće graditi žice - nego strategija ;).

Mislim da prvo što treba da urade je PUT i veštački sneg do ovoga što sada ima ;).

yves
29.02.2008, 21:33
sneg se topi, a baba shtrika... :glavaozid: