PDA

Pogledati punu verziju : Kada nabavljati opremu?



stevan
17.01.2005, 13:20
Tek sam se zainteresovao za skijanje i planiram sledece godine da idem prvi put, a do tada da nabavim svu opremu. Kada je najbolje da to uradim i da li je moguce (i ako jeste - gde) skije i pancerice kupiti i van sezone, tokom leta mozda?

wlad
17.01.2005, 16:24
Ako do sada nisi skijao, tj. prvi put ideš, možda ti je najbolje da prve godine iznajmljuješ opremu.

Mia
17.01.2005, 20:38
U trgovinama tokom ljeta sigurno nećeš naći skijašku opremu.Preko oglasa da.Pošto si početnik i vrlo malo znaš o tome kakvu opremu da kupiš,najbolje je da se malo prvo informiraš kod nekog malo stručnijeg,a i preko ove stranice možeš naći dosta savjeta.A imaš i odličnu stranicu http://www.skijanje.com.hr na kojoj možeš pronaći dosta toga.Ako želiš kupiti opremu najpovoljnije ti je da sada malo pogledaš po trgovinama.Već sada ti je skijaška oprema 30-50% snižena u odnosu na početak sezone,a u februaru i martu ta će ti sniženja biti i veća.Ali bez savjeta nekog iskusnijeg i malo čitanja nemoj se upuštati u to jer će te netko preveslati.Zato pažnja! Skijanje ti je stvarno jedan izniman sport,a kad učiniš prve skijaške korake uvidjet ćeš to i sam.Zelim ti dobrodošlicu u svijet skijanja!!!!!! :) :wink:

laki
17.01.2005, 21:49
Ako do sada nisi skijao, tj. prvi put ideš, možda ti je najbolje da prve godine iznajmljuješ opremu.

Definitivno. Il' iznajmi ili pozajmi. 8) Posle sezone kupi na rasprodaji i to je to...

zeljo
17.01.2005, 23:32
Ako do sada nisi skijao, tj. prvi put ideš, možda ti je najbolje da prve godine iznajmljuješ opremu.

Definitivno. Il' iznajmi ili pozajmi. 8) Posle sezone kupi na rasprodaji i to je to...

U svakom slucaju najbolje iznajmljivanje,sve zavisi koliko godisnje bi skijao,ali bez 15 dana aktivnijeg skijanja nemoze bas da se nauci dovoljno,a za taj period preporucujem iznajmljivanje ili ako nalete neke polovne povoljno,skije se kod pocetnika uniste (zapnes negdje,zagrebes,cak se moze desiti da ih polomis) jedino novo od opreme sto ti treba su pancerice,da ih odaberes po svojoj mjeri kako ti odgovara ,i stapovi, skije je lako iznajmiti,ima dosta tolerancije duzina +/- 10-15cm, za pocetnika bolje manja (lakse se upravlja i brze uci,a kad se nauci lako je preci na malo vecu :wink: ),dok kod iznajmljivanja pancerica moze se desiti da nebude tvoj broj pa onda uzmes malo vece sto je opet rizik,zato jedino novo sto treba su pancerice po svojoj mjeri,sto dublje to sigurnije :wink:

stevan
18.01.2005, 01:20
Hvala vam ljudi svima!':D'

Otprilike sam i ja tako razmisljao, da kupim sve osim skija, samo nisam znao kad je najbolji trenutak za to. Mada, neki mi savetuju da kupim odmah i skije, da bih prvih par godina vezbao na istoj opremi':?:' Ipak cu ih, bar prve godine, najverovatnije iznajmiti, ako ni zbog cega drugog a ono zbog para.

Mia, hvala ti za savete oko sajtova, ali mislim da sam te preduhitrio':wink:' - oba sajta sam detaljno pregledao i skinuo sve savete koje sam nasao. A sto se tice iskusnijih prijatelja, pre bilo kakve odluke cu prvo dosadjivati vama na forumu':lol:'

Evo prve dileme: kad je zeljo spomenuo pancerice, nasao sam dosta povoljne Dalbello, MX i DX. Valjaju li one ili da trazim dalje?

zeljo
18.01.2005, 12:39
Evo prve dileme: kad je zeljo spomenuo pancerice, nasao sam dosta povoljne Dalbello, MX i DX. Valjaju li one ili da trazim dalje?

posto si pocetnik trazi u prodavnici da ti daju za pocetnike,one su mekse i nece ti praviti problem da duze budes u njima,marka nije bitna,bitno je da su ti udobne ali ne velike,imas na tim sajtovima sve o pancericama kako sta :wink: samo prije nego krenes na zimovanje jedno mjesec dana pocni sa nekim vjezbama za noge prije svega (trcanje,cucnjevi,neke vjezbe za prepone i listove) bolje da upale prodju dok si kuci da nista ne gubis :D

logic
18.01.2005, 15:08
Mada, neki mi savetuju da kupim odmah i skije, da bih prvih par godina vezbao na istoj opremi':?:'

glupost! po mom misljenju, bas bi trebao da menjas skije da bi video koje ti najvise odgovaraju!