PDA

Pogledati punu verziju : Koliko ce izdrzati sneg na Kopaoniku?



iva44
21.02.2008, 09:13
Molim Vas ako neko ima informacije sveze sa Kopa, kakvo je realno stanje, koliko ce se jos skijati? Ja bih trebala da idem 1.3, ali sad razmisljam da promenim smenu ako uspem za 23.2.? Plase me jako ove visoke temperature koje su najavljene. A kakvo je upste skijanje na +10C? Da li to znaci skijati po barama dok sunce przi kao ludo? Ja volim sneg i sunce, a za 1.3 neka dugorocna prognoza na hidromet. zavodu Srbije prikazuje da ce biti jako hladno u tom periodu, sto takodje ne volim? Koju smenu odabrati, ima li neko dugorocnu prognozu do 8.3.? Da li je ipak bolje sad 0d 23.2? Nadam se da ce neko pomoci konkretnim podacima, predlozima i procenama. Hvala unapred

Bojan87
21.02.2008, 10:34
Ja ti predlazem da ne dolazis u narednoj nedelji zato sto se ocekuju visoke temperature i bolje je sacekati onu tamo nedelju.

Svake godine je tako posle visokih temp dodju malo nize, a posto snega ima u izobilju i nakon ovih visokih temperatura ostace dovoljno snega da se svuda moze skijati.

Inace moje iskustvo je sledece. Svake godine idem u martu i uvek ima puno snega. Pre dve godine je u sred marta bila dva dana snezna oluja i snega je 18. marta bilo preko 1.5 metara.

Bax
21.02.2008, 11:06
http://www.snow-forecast.com/resorts/Kopaonik/6day/mid

ovo je odlicna prognoza, i preko tih nedelju dana prognoze obicno ne mogu da budu precizne, ono sto je veci problem od 4-5 stepeni, je juzni vetar
on sneg pravi kacamakom...

iva44
21.02.2008, 12:27
@Bax-Hvala,i ova vremenska prognoza ne pokazuje tako strasno visoke temperature za sledecu nedelju kao neke druge, da li je pratis i verujes da je tacna?

@Bojan87- I ja uvek idem u martu na Kop vec 6 godina jer volim kombinaciju sneg i sunce i duzi dan, ali sam se sad bas uplasila da ce se sve otopiti do 1.3. a dodatno ne bih zelela da tad bude bas grozno hladno kao po nekoj dugorocnoj. Nikad nisam skijala na +7 ili +10, da li to znaci da su sve staze bare ili to nije problem a veca je dobit sto sija sunce? Hvala puno

Bax
21.02.2008, 12:34
Uvek je pratim, vrlo je tacna, bitno je, da vidis da mozes da pogledas po visinama (ovo je sredina skijalista), kao i liniju mrznjenja...
4,5 stepeni moze da bude sasvim dobro skijanje, oni signaliziraju bojama... Staze su i prosle nedelje bile kamen i led, moze da se skije, ali nije ni blizu kako ume da bude...
tako da ne ocekujes mnogo, vreme uglavnom mozes da gadljas par dana pred put, sve preko tih 7 dana nije precizno da se oslonis.

Bojan87
21.02.2008, 17:04
Secam se da je par puta u martu bilo i preko 10 stepeni i tada mi je skijanje bilo gotovo ne moguce.
Secam se da je snega bilo preko 80cm ali je je bio izuzetno tezak, skije se lepe za njega, skretanje skoro ne moguce, jako se lako pada. A pri dnu recimo na pocetku karamana prave se bare.

Znaci grozno je kada je temp +10 iako ima puno snega.

wlad
21.02.2008, 19:11
Za decu i sankanje je to :ok:

Tadija_91
21.02.2008, 19:25
Ma bre ako imas dovoljno siroke skije mozes i po vodi da skijas:D.
wlade, seth stize na vreme...

yves
22.02.2008, 01:28
bice snega josh...
a ako je toplo, skijash dok ne popuste staze, a onda zabodesh u kafanu :cug:

Luki
22.02.2008, 14:30
Skijala sam u martu na Kopu na +16 stepeni ( pročitano na termometru kod Nebeske 1) i od 0 - 5 cm snega na stazama. Na putu od Karamana do Centra, baš kod Malog jezera bio je potop. Sneg je naravno očajan i na dnu svih staza strašno smrdi na travu koja truli. Ipak, tada je postojala podstanica na jednosedu i gornji deo Pančića je bio prilično ok obzirom na vremenske prilike.
Dakle, ne kloni duhom, svasta je moguće.

plageton
22.02.2008, 15:12
gornji deo Pančića je bio prilično ok obzirom na vremenske prilike.


To je staza gde sneg odrzavaju u zivotu dokle god postoje teoretske sanse za to. Ako negde jos ima snega, tu ga ima. Zovu je Konzerva.
Sta mislis zasto? :)

nidza
24.02.2008, 13:51
Prošlog februara mi je ono parče 4rke između žica spasilo zimovanje. Ova klima ode i 3 lepe.

yves
24.02.2008, 23:45
ode, majku joj...

Truch2
07.03.2008, 11:27
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Info/kop_ski_info.htm
do 3cm na stazama :sm012: , ali zato radi vecina zichara :glavaozid

:awm2:

Tadija_91
07.03.2008, 12:20
ja bih rekao da je greska u pisanju to. http://www.infokop.net/ski-info.html
ovde pise 13cm. u svakom slucaju, malo

iva44
07.03.2008, 15:45
Ja sam odlagala odlazak do ovog vikenda. Sad planiram da idem u nedelju 9.3. Ne znam da li vredi, ali ako sad ne odem, tesko da cu skijati ove godine. Ima li neko informacije sa lica mesta? Sta da ocekujem, dajte neko misljenje? A naravno ovima iz skijalista Srbije(sto im je dedovina) ne pada na pamet da snize cene ski pasa, ona je ista kao da sve radi punom parom? Strasno, gde je sad ministar da se oglasi?

Bax
07.03.2008, 15:48
Pa vidi kako je na Jahorini, ako vec ne mozes negde gde imaju topove...

Truch2
07.03.2008, 17:42
moguce da je greshka...ali i dalje stoji 3cm....trenutno pada sneg, a koliko ce to trajati i da li ce se zadrzati :sm006:

u svakom sluchaju, znacu sutra ujutru....kad stignem tamo

D.I.M.
07.03.2008, 19:02
Ja sam odlagala odlazak do ovog vikenda. Sad planiram da idem u nedelju 9.3. Ne znam da li vredi, ali ako sad ne odem, tesko da cu skijati ove godine. Ima li neko informacije sa lica mesta? Sta da ocekujem, dajte neko misljenje? A naravno ovima iz skijalista Srbije(sto im je dedovina) ne pada na pamet da snize cene ski pasa, ona je ista kao da sve radi punom parom? Strasno, gde je sad ministar da se oglasi?
Pusti ministra ima danas vaznijih stvari od obezbedjivanja snega, neki drugi put, sad ga juri drugi ministar. :cool:

filozof
08.03.2008, 17:00
Snega ce biti po svemu sudeci to polovine marta, ako ne bude ozbiljnijih kolebanja temperature. Bilo je slucajeva da je snega bilo i do maja, kada su neki ljudi isli na more u inostranstvo a do pre neki dan se skijali. Tako da pogledajte mesecnu prognozu hidrometeoroloskog zavoda Srbije i samo ce vam se reci.

zloglasni
08.03.2008, 22:53
E ova ti je dobra.Pa oni bre nemogu da potrefe 5-dnevnu prognozu a ne mesecnu.

Bojan87
09.03.2008, 11:23
Ma kakva crna vremenska prognoza, za kop nista ne pomaze.

Pa pogledaj prosle nedelje. Tri dana su prognozirali ogromne padavine, a samo je jedno vece padalo i to nesto vise od 10cm.

Isti slucaj je bio u februaru, kada nisu prognozirali nikakav sneg, a ono napadalo za jedno vece preko 50cm.

Tadija_91
09.03.2008, 11:33
Ne slusajte vremensku prognozu.
Ni vreme je ne slusa. ;)

plageton
10.03.2008, 11:09
Na Kopu vec sada vise nema snega za normalno skijanje. Mislim, moze da se skija, kome bare, blato i kamenje ne smetaju.

Inace za vikend je jos i moglo malo da se skija jer je u petak palo nesto snega, ali tome je sada kraj.

Inace, zapazeno je da u pogledu snega na televiziji direktno lazu. Na RTS-u (cini mi se) su u cetvrtak oko 7 uvece javili da pada sneg a kada smo sa Ski busom ujutru stigli nije bilo traga pahulji koja je pala u poslednjih sedam dana.

To je bre mafija. Na Pinku onaj Lazovic uvek ima neke promotivne priloge o Kopu a zna se da tamo ima neke interese, neki kafic, sta li, a Foksu u vestima neki iz GSS-a kobajagi javlja kakvo je vreme a ustvari reklamira i poziva goste... To je bre mafija.

wlad
10.03.2008, 12:25
Pa pada povremeno, ali slabo, npr. u sredu je palo par cm (veoma mokrog) snega - a takav sneg bolje da nije ni pao. Pre tog snega su staze bile brze i super za skijanje (tog dana) - posle toga mokre i veoma spore. Znam pošto sam lično bio :). Poslepodne istog dana je padao suv i fin sneg, ali u premaloj količini da se išta oseti.

Dakle, ne lažu skroz, jedino što se to ništa ne oseti što padne ;).

svetskigigacar
10.03.2008, 13:58
Za mene budalu kojoj je dovoljno samo da je na skijama i koji je vec prezalio svoje skije, bilo je lepo od ponedeljka do petka. Kako rece Wlad, u sredu je padao onaj mokar sneg koji je pao samo uz qrac da "poshteti" ono iole solidno stanje. Za ovaj sneg u petak ne znam kakav je bio tad sam vec krenuo kuci. Sve u svemu dobro je bilo jedino na Gobeljama i donjem delu na stazi Gvozdac. Ostalo, tuga...

A s obzirom da danas przi sunce, te, ako nista ne padne, okopnece i ovo malo snega sto je ostalo.

D.I.M.
10.03.2008, 16:37
Za mene budalu kojoj je dovoljno samo da je na skijama i koji je vec prezalio svoje skije, bilo je lepo od ponedeljka do petka. Kako rece Wlad, u sredu je padao onaj mokar sneg koji je pao samo uz qrac da "poshteti" ono iole solidno stanje. Za ovaj sneg u petak ne znam kakav je bio tad sam vec krenuo kuci. Sve u svemu dobro je bilo jedino na Gobeljama i donjem delu na stazi Gvozdac. Ostalo, tuga...

A s obzirom da danas przi sunce, te, ako nista ne padne, okopnece i ovo malo snega sto je ostalo.

Onaj sneg u petak i nije bio los za skijanje u subotu 8 mog marta. Nedelja suncana po snegu koji je preostao. Sve u svemu skijaski vikend lep i opustajuci. Cekamo dalji razvoj sinopticke situalacijeje.

D.I.M.
13.03.2008, 08:39
Dobra ova web kamera na Jarmu. Na Mikinim stolovima tacno se vidi koliko je napadalo novog snega, barem dok ga Mika ne pocisti. Pa onda Jovo nanovo.

pedja5
13.03.2008, 12:06
Nekoliko novosti (bar za mene) sa Kopaonika.

Najprijatnije iznenadjenje u odnosu na prethodne godine je voznja motornih sanki po stazama. Dakle dok rade zicare nema sanki, osim u sluzbene svrhe.
Sledece iznenadjenje su table na mestima gde se seku staze. Table velike i jasne sa novom mapom Kopaonika.
Ljudi iz Skijalista srbije su se bas trudili oko staza. Ratraci su radili i za vreme rada zicara. Problem je sto su temperature bile prilicno u plusu. Navlacen je sneh i iz sume. Pohvala za ciscenje korpi i tanjira u momentima kada je padao mokar sneg koji se odmah topio.
Staze mekane osim dva dana kada su bile tvrde (piste). Skijanje daleko od idealnog, ali u mom slucaju sa dvoje malih skijasa odlicno.
Jedan od najstarijih kafica na Kopaoniku (Hani bani) na sredini Karaman grebena izgoreo do temelja. Stradalo i nekoliko jelki pored.
Smestaj u Konacima standardan, uz opasku da sam mogao da izaberem konak Koznik.
Ski skola kod instruktora Gileta kao i prethodnih godina zadovoljavajuca.
Topovi za vestacki sneg vise nego potrebni.
Sve vreme duvao jak uglavnom juzni vetar.

Losa stavar je preglasna i kic muzika u Konacima do dva ujutru.
Druga losa stvar je neuradjenja drenaza terena na stazama u jesenjem periodu kako bi se potoci koji idu preko samih staza usmerili na neku drugu stranu.

Foto utisci na adresi http://gallery.infokop.net/main.php?g2_itemId=12677

Pozdrav