PDA

Pogledati punu verziju : Stambulčić?



iggydrum
13.02.2008, 10:05
Mislim da se tako zvao hotel (u ono vreme C kategorije) koji se nalazio negde u blizini ili na samim Palama, kod nekog tunela. Pored njega je bila jedna staza (tanjir). Pre dvadesetak godina sam skijao tamo, proveo divne dve nedelje. Sada kad probam da googlam ne mogu da nadjem nijedan relevantan podatak o njemu i toj stazi. Da li iko ima neku informaciju o tome?

stekan
13.02.2008, 10:44
Da li je to restoran/hotel sa lijeve strane puta prije tunela kad se ide iz Sarajeva? Staza je bila sa druge strane ceste?

iggydrum
13.02.2008, 15:28
Ne mogu da se setim

midwest
19.02.2008, 11:52
Sada je na Stambulcicu Fakultet fizicke kulture (DIF) - pretpostavljam u zgradi tog hotela, jer ja sam malo mladji pa se ne sjecam sta je bilo prije. Staza i dalje postoji, lift je renoviran prije nekih 2-3 godine, ali ne znam da li je u upotrebi, bilo je zamisljeno da studenti tu prolaze obuku iz skijanja umjesto da idu na Jahorinu, ali kako je ovih godina oskudica snijage, ko zna da li su ga uopste koristili. Sto se lokacije tice, cini mi se desno nakon tunela (kada se kreces iz pravca Pala) - doduse bio sam samo jednom gore.

admin
22.10.2010, 19:51
Evo polozaja na mapi G. E.

stekan
22.10.2010, 21:54
Evo polozaja na mapi G. E.

Znači, kad dođemo do polazne stanice gondole, produžimo lijevo još dva kilometra?

admin
10.11.2019, 16:38
Ski lift tipa tanjir sa lokacije Stambulčić je otprilike 2014. godine demontiran, zatim remontovan i postavljen na "Ravnu planinu" iznad Pala, gde je do izgradnje nove Gondole bio jediona ski instalacija na ovom skijalištu.

Predpostavljam da se radi o Poma - Energoinvest instalaciji ?


17358


17359