PDA

Pogledati punu verziju : Ski pass



Bata Bane
09.02.2008, 19:23
Bas me zivo zanima zasto oni tipovi startuju ljude na Kopaoniku i pitaju ih da li prodaju ski pass, ja sam moj prodao za 600 dinara, a ostalo mi jos sat vremena skijanja.:dontknow:

plageton
09.02.2008, 23:40
Isplate ti samo depozit ili citavu cenu ski pasa?
T

Tadija_91
09.02.2008, 23:52
Poludnevni ski pass od 12:30 do 16:30 kosta 1400 dinara, sto ce reci da sat vremena kosta 350 din, sto dalje implicira da si ski pas dao za 150 din ispod realne cene:D.Ccc al' su te prevarili ...

plageton
10.02.2008, 00:00
Pretpostavljam da je pitanje zasto neko na stazi isplacuje puni depozit po koji biste inace morali da idete do kase. Gde je njegov interes? To sam se i ja pitao.
Oni otkupe ski-pas koji vazi jos sat-dva i onda ga prodaju onima koji su tek doputovali i hteli bi upravo tih sat-dva da se skijaju, a ne isplati im se da zbog toga uzimaju ski-pas na kasi. Znaci, taj sat sto je tebi ostao prodace nekom i uzece koju stotinu diinara. I pedeset da uzme od nekog ko ima vremena samo jednom da se spusti, sve je cist car.

wlad
10.02.2008, 00:05
A taj koji je kupio je preplatio ;). Gubio je vreme tumarajući i tražeći nekoga da mu proda ski pass da bi posle skijao pola sata ;).

kop
10.02.2008, 16:40
Ima ljudi u Konacima, ispred prodaje ski passa koji kupuju ski pass-ove koji su skoro istekli. Meni su za sedmodnevni, kom je ostalo oko sat vremena skijanja dali hiljadarku :)

YIBLEX
11.02.2008, 08:44
Ima ljudi u Konacima, ispred prodaje ski passa koji kupuju ski pass-ove koji su skoro istekli. Meni su za sedmodnevni, kom je ostalo oko sat vremena skijanja dali hiljadarku :)

To vec ne bi trebalo da ima logiku. kome ce momentalno da prodaju sat skijanja za 1200 odnosno 800 kad vrati depozit. odmah mi kroz glavu prodju putarine i pitanje da li je moguce.....

Bata Bane
12.02.2008, 16:51
Sad sam poceo da kontam da oni imaju neku masinu za magnetisasnje, pa mozda na tome uzimaju kintu.

Tadija_91
12.02.2008, 17:03
Ja mislim tj prilicno sam siguran da svaka karta ima svoj broj, za koji ovi na salteru sto prodaju ukucaju broj dana koliko si uplatio, i toliko vazi.Znaci ti samo nosis "broj" a oni znaju sta si uplatio. Tako funkcionise i onas swatch-ov sat koji takodje ima svoj broj. Dakle, malo je verovatno da oni mogu da produze taj ski pass ako ne upadnu u sistem ss. Mozda imaju koristi da izvade nesto iz karte (sigurno ima nesto unutra cim se placa depozit).

wlad
12.02.2008, 17:10
Koliko ja znam (a ne znam puno :)) taj ski pass je običan RFID (http://en.wikipedia.org/wiki/Rfid). Logika rada sistema je kao što je pomenuo TADIJA_91. Dakle, tvoj pass nema nikakvu logiku, samo identifikaciju. A u sistemu skijališta je povezan taj ID sa tvojim tipom ski passa (ima informaciju kada je uzet, koliko traje, tip itd.)......

I da, sam ski pass ne vredi puno, sigurno manje od depozita ;).