PDA

Pogledati punu verziju : kako stoimo sa padovima ove sezone?



Flexon
28.01.2008, 01:21
nisam bas skijao ove sezone nesto spektakularno
nekoliko dana svega jos uvijek cekam na svoih pet minuta ove godine
iz familijarnih neodlozivih razloga
bilo kako bilo danas sam skijao i bio je tu i prvi pad (u velikom stilu na glavu)
vidljivost bila ocajna gotovo nikakva a ja vozio sasvim opusteno
i to prilicno do vrlo brzo
naletim lijevom skijom na neki kanal na kraju staze i tu je sve pocelo
meni se cinilo kao da je trajalo dva sata ....
uglevnom odletio sam jedno pedesetak metara nista povrijedio na srecu
zahvaljujuci dvije cinjenice (kaciga i vezovi)
svaki dan sam sve vise i vise odusevljen tyrolia vezovima
bili su podeseni na din 10 i tacno u momentu prilikom pada
kad sam pomislio e sad bi bilo pravo vrijeme da mi spadnu skije isto se i desilo kao po dogovoru u isto vrijeme su spale i ostale na stazi metar jedna od druge dok sam se ja nasao u sekundi u sljedecem srezu
uglavnom tyrolia (high din) vezovi jedu malu djecu :sm017: :sm017: :sm017:

wlad
28.01.2008, 01:41
Glavno je da nema povreda, onda se pad i ne računa ;). Pre neki dan, skijam po tvrdoj stazi i posle skoka od metar u visinu slećem (po magli) u dubok sneg. Skije se zabijaju u sneg i oba veza istovremeno otkačinju - katapultiraju me, odleteo sam malo i celim telom se zabio u dubok sneg.

Nije bio opasan pad - ali sam se smejao posle njega - jako je smešno izgledao :D.

Naravno, taj skok je bio prilično neočekivan pošto sam išao kroz maglu :D.

Top
28.01.2008, 07:18
Ovo je napisao Patak.

Oggy je baš uvežbao ovo padanje, možemo ga nazvati Oggy-style. Vidjao sam i druge stilove, cini mi se da se zove Top- style. Pošto nemamo snimak, pokušacu recima da ga docaram. Vozite niz padinu malo vecom brzinom, nailazite na odseceni deo(skakaonicu), tu se odbacujete snažno u vis, letite kroz vazduh par metara, kada ste na najvišem delu u vazduhu snažno prebacujete težište tela napred(nešto kao prelom kada skacete u vodu) i zatim glavom i licem snažno udarite po stazi i tako drljate par metara. Što je trag koji ostavite duži i dublji skok je bolje uspeo. Naravno, posle toga ustanete, nonšalatno otresete sneg(nije mi ništa) i nastavite dalje.

UPOZORENJE,
ovo rade samo profesionalci na uredjenim stazama, nemojte vi pokušavati kod kuce(ili na snegu).

Tadija_91
29.01.2008, 20:31
Ja sam imao iskustvo slicno wlad-ovom samo sto je sve ostalo zabelezeno:sm021:

PS slike su lose zato sto su isecene iz klipa
PS 2 nije mi nista bilo :sm022:

Sapa
29.01.2008, 20:38
Pa Tadija ???????????????

Pa ja sam ostao bez texta. Najzad!!!! Najzad neko ko je sFatijo poentu.
Kazem ja nista bez maldih nada mladih snaga. Decko potencijalni FREESTYLER!!!! Konacno jedno lice na forumu. Bravo za Tadiju !!!!

:sm017: :sm017:

Ne zbog :sm017: lomatanja, (mada slike su spektakularne kako god okrenes), nego :sm017: sto se si se odvazijo na gelendere i to ovi ovako amaterski postavljeni izgledaju pravo zayebano.

E sad je na redu bitno pitnje kad planiras da nabavis preve skije za park, ride, pistu itd itd????


Genije si. Vjezbaj ne odustaj :ok: i nabavi prave skije.

wlad
29.01.2008, 20:53
Tadija, odlična akcija, super su slike ispale. Ne mislim na pad, nego one pre...

Tadija_91
29.01.2008, 21:12
@sapa hvala puno , skije...za sada sam zadovoljan sa sadasnjim ali ako ispadne neka dobra kombinacija zasto da ne. Ovo je bilo cisto neko zezanje sa ortakom. Ne znam kako bi se snasao u nekom pravom parku sa obzirom na moju konstituciju (199cm 102kg bez opreme).
PS ovo su one slike koje sam pokusao da okacim u temi freeride, heliskiing itd... http://www.skijanje.co.yu/forum/showpost.php?p=24791&postcount=133 (tad prvi put probao da okacim slike pa mi nije uspelo)

Sapa
29.01.2008, 21:46
@sapa hvala puno , skije...za sada sam zadovoljan sa sadasnjim ali ako ispadne neka dobra kombinacija zasto da ne. Ovo je bilo cisto neko zezanje sa ortakom. Ne znam kako bi se snasao u nekom pravom parku sa obzirom na moju konstituciju (199cm 102kg bez opreme).
PS ovo su one slike koje sam pokusao da okacim u temi freeride, heliskiing itd... http://www.skijanje.co.yu/forum/showpost.php?p=24791&postcount=133 (tad prvi put probao da okacim slike pa mi nije uspelo)


Onakav 'crash' na gelender (doskok na slici izgleda bas dobro izvedeno), a djipno si se sa gelendera mashala. Na tvoju tjelesnu gradju............sad jos vise respect!

Ma u pravom parku bi to islo jos lakse, park je smisljen ne da bude prepreka na putu nego je sastavljen od glendera, stolova i skakonica sprava na kojima se izvode figure a ne prevashodno lome noge i pada na glavu. U boljem parku ih ima raznih kategorija od gelendera koji jedva vire iz zemlje do nekih pola metra visine. Ma skijanje stvoreno za vas mladju ekipu.

btw je ti ovo bio zesci kick ili je bilo jednom i nikad vise ???

PS
Ne sumnjam da su tvoje skije fantasticne, ali na ovoj slici izgledas ko talentovan za freestyle, a vecina skija iz te kategorije su visenamjenske cak i ako nisi u parku. Voznja na njima je totalno druga dimenzija skijanja; Ma prave daske za buduce skijaske face, za vas tinejdzere (i naravno mene decka u kasnim tridesetim).

Tadija_91
29.01.2008, 22:06
Ovo je bio doskok u dubok sneg tako da nista nije bolelo ali ne verujem da bi ponovo probao nesto slicno na ovako amaterski uradjenoj skakaonici; a neki pravi park je za mene misaona imenica (bar ove godine). Drugi problem je drustvo... ne znam koliko bi ljudi sa kojima skijam bilo raspolozeno za ovaj vid akcije. Mozda je to preko grane rasprostranjenije ali kod nas je prava retkost videti neki twintip.

Flexon
29.01.2008, 23:35
bravo tadija svaka cast i pad je let
nema druge vrijeme je da se zamjene te amc za neki pravi model
:yay: :ski:

Bata Bane
30.01.2008, 00:01
Ma sta kako stojimo sa padovima, pao sam na Gobelji, leteo sam 50 metara naglavacke, sa 100 km/h, eto kako stojimo.:sm008:

oddball
31.01.2008, 09:09
@tadija_91:
matori, za rail (gelender) moras da istupis tj. zaoblis malo kantne i da ih izbrusis pod suprotnim uglom. u suprotnom ces stalno kaciti nesto, zapinjati i padati.

oddball
31.01.2008, 09:13
btw, on topic:
sutra palim u bansko pa cu postovati kako je bilo. ne ocekujem da cu uraditi nesto posebno, stavise verujem da cu se vise cimati i padati jer ove sezone sam skrpio do sada samo dva dana snega. jedan na uscu kod splavova prvog januara, i drugi dan smo vezali medakovic i kosutnjak. + sam se ugojio oko 7-8 kila, a i kondicija mi je u tri lepe. (samo kukam, kao jeremija iz alan forda :D)

skiman
31.01.2008, 10:15
.......pa do sada koliko toliko.....al svejedno hvala na pitanju.....

jijang
31.01.2008, 10:48
Ja nisam probao gelender ove godine, zajebavao sam se na skakaonicama. Mislim da su mi skije preteske da bi mogo da spustim lepo gelender. Kacim neke slike u Freestyle temu...