PDA

Pogledati punu verziju : Gde je najbolje skijanje u Italiji?



buffalo
05.01.2005, 01:16
Trenutno imam tu srecu da zivim u Severnom delu Italije. Veliki sam fan skijanja i razmisljam o tome da posetim neko od skijalista na Severu Italije. Ovde na sajtu sam video 5-6 skijaskih centara, Livigno mi deluje najprivlacnije. Da li je neko bio u nekom ski centu, koji je nabolji za odlicne skijase? Kakve su cene u kaficima, sendvic na stazi i tako to?

keca
05.01.2005, 09:02
Ma kakav Livigno, aki si odlican skijas. Najbolje je u Dolomitima - Val Gardena, Alta Badia ( Dolomiti superski sistem ) na istoku ili Sestriere ( Milky way sistem ) na zapadu. Cortina i Madona su takodje OK.
Sto se tice cena - sta te briga ako zivis u Italiji, otprilike je isto kao u tvom gradu. Pozdrav.

laki
05.01.2005, 11:04
Definitivno se slazhem sa kecom, dodao bih eventualno, ako si prosechan skijash (i malo vishe prosechan), mozhesh probati i Val Zoldana-u, interesantno mesto, a znachajno jeftinije od Cortine itd... Generalno skijanje u Italiji nema greshke.

Mia
08.01.2005, 19:38
Čula sam od prijatelja da je Arabba-Marmolada ludilo.Da ima prekrasne staze i dosta zahtjevne.Na nadmorskoj visini je od 1600-2478 m.A za cijene se moraš sam raspitat.

yejo
15.01.2005, 11:07
Prosle godine sam bila u Pedraces-u (Alta Badia), tu smo imali apartman, ali posto smo imali kola skijali smo Cortinu, Kronplatz, Alta Badiu, Val Gardenu, Marmoladu,Arrabu......... Neverovatno, neprevazidjeno, naucno-fantasticno iskustvo koje bih preporucila svim ljudima koji su zaljubljenici u skijanje bez obzira na vrstu skijasa posto ima bukvalno ali bukvalno za svakog sve!!!!!!

matevz
26.01.2005, 22:06
Za mene je najbolje v Val Senalesu to je ledenik na meji z Avstrijo. Najdaljša proga ima 1400m nadmorske višine in 8 km. In ni tako drago kot drugod.

Jahorina
16.01.2010, 18:44
Dal je moguće da niko ne pominje Breuil-Cervinia, Valtournenche (Aosta)? Kao da postoje samo Dolomoti i Livigno! Po meni je Cervinia jedno od boljih italijanskih skijališa, još ako se uzme u vid i švajcerski dio skijališa Zermatt..

Cervinia
Plave: 41km Crvene: 97km Crne: 8km Ukupno: 146km

Zermat
Plave: 34 Crvene: 118 Crne: 48km Ukupno: 200km

www.cervinia.it (http://www.cervinia.it/) & MAPA
(http://external.skiinfo.com/skimap/mm2/EITCERVINIA.html)

stanislaw
04.06.2010, 15:54
koja su italijanska skijalista dobra za freeride i bordere, a koja imaju promotivne cene kao livigno na pocetku i kraju sezone ?
meni je livigno takodje odličan, ali sada bi nesto novo...

nenadmak
07.06.2010, 17:43
Probaj Passo Tonale. Mislim da mozes da nadjes hotel sa polupansionom i skipasom za Adamello Brenta regiju tj. prakticno Tonale, Madonna di Campiglio, Marilleva, Paganela.... za recimo oko 400 evra. Mislim da su promo nedelje u decembru ili januaru kako koje godine.

Poslednji put kada sam bio tamo u samom Tonaleu je bilo preko 3m snega. Po vrhovima jos i vise...

Sjajan odnos cena kvalitet
www.adamelloski.com (http://www.adamelloski.com)

stanislaw
08.06.2010, 10:28
400 eur kažeš... ipak mislim na prave promo nedelje, jer npr u livigno kada imaš smeštaj u odličnom apartmanu i 6-dnevni ski pass za 150 eura bez dodatnih i skrivenih troskova... ista prica postoji i u francuskoj npr vaujany, ali mene sada zanima italija...

nenadmak
08.06.2010, 10:59
Eh sad, 150 evra ces ipak malo teze da nadjes. Proslog decembra sam bio u Livignu za vreme promo nedelje, hotel sa doruckom i skipass 325 evra s tim sto je u Tonale-u bolje skijanje.

stanislaw
08.06.2010, 11:10
da nisam bio i placao, ne bi pricao... 2008 - 150 po osobi, a 2009 - 160 po osobi, jer smo kasnije rezervisali...

bez uvrede, znam da ima i po 1.500 po osobi, ali... ako te zanima livigno po 150 poslacu ti kontakt, a passo tonale... prosli smo 2 puta i nije mi se svideo :dontknow:

stekan
08.06.2010, 11:20
Obojica ste u pravu, ali niste uskladili frekvencije: jedan piše o hotelu sa doručkom, a drugi o apartmanu bez hrane.

stanislaw
08.06.2010, 11:46
naravno... sada mozemo da se vratimo na temu

D.I.M.
09.06.2010, 13:41
da nisam bio i placao, ne bi pricao... 2008 - 150 po osobi, a 2009 - 160 po osobi, jer smo kasnije rezervisali...

bez uvrede, znam da ima i po 1.500 po osobi, ali... ako te zanima livigno po 150 poslacu ti kontakt, a passo tonale... prosli smo 2 puta i nije mi se svideo :dontknow:
Leto je, i bas bi mi prijalo prvo skijanje u decembru, pa makar i u
Italiji.
Koji je naziv apartmana u livinju i kada se vrsi rezervacija? :ok:

stanislaw
09.06.2010, 14:45
Ovde smo bili 2009:

Baita Gen & Al Molino
Ferienwohnungen –Apartments -Appartamenti
Via Florin 129-115
23030 Livigno ( SO )
Tel. Fax. 0342.970319
Cell.328.2894268
molino.gen @ aliceposta it
www alpslivigno it

A ovde 2008 gde smo bukirali preko neke nemačke agencije ( www danielzik com):

www livigno-appartements com/hotelinfo.asp?HID=77

Oba objekta su odlična, ma da se nama više svidela Casa Elsa. Sa plaćanjem i poštovanjem onog što piše da nude je prošlo bez i jednog problema.

barrcode
10.06.2010, 08:09
jel ima neko od vas iskustva sa Dolomitima leti? Planinarenje, vie ferate itd...

nenadmak
10.06.2010, 15:24
jel ima neko od vas iskustva sa Dolomitima leti? Planinarenje, vie ferate itd...

Nemam sa Dolomitima, ali sam bio na Hintertuxu u julu. Pre podne skijanje, po podne planinarnje, spa i ostalo. Iznajmili vodica na jedan dan, pa nas spustao petnaestak metara u glecer, vodio u neke pecine, itd. Sjajno iskustvo. Jedino sto je uvece smrtno dosadno, kao da je pala atomska bomba, nigde zivih ljudi.

barrcode
10.06.2010, 22:59
hvala na odgovoru Nenade, no ja sam mislio na nešto drugačije.
Odnosno ne baš cela Alta Via numero uno- http://www1.dolomiti-altevie.it/inglese/altaVia/Home.asp , jer ona ima 150 km, ali dobar deo nje.

Grazer
16.06.2010, 15:19
Mislio sam ovu zimu francusku ici ali sad gledajuci ovo malo me i Italija zaintrigirala :)

stanislaw
30.07.2010, 13:59
I niko da nam provali jos neko skijaliste u Italiji poput Livigno-a sa pomenutim povoljnim paketima smestaj + ski pass ?

Lagno vec gledam gde bi mogao, pa i vreme bi bilo praviti rezervaciju tokom sledeceg meseca...

ogi86
11.08.2010, 14:54
postoji slicna mogucnost i u Madoni.
http://www.skirama.it/EN/en-free-skipass-freeski/

average
11.08.2010, 23:27
Passo Tonale

stanislaw
19.09.2010, 16:24
A i Madesimo http://www.valchiavenna-hotels.com/en/2/0/offerta/FREE-SKI-Winter-2010-2011 ... mislim da bi ovakve informacije trebali da razmenjujemo ovde.

Damir
09.10.2010, 15:15
Da li neko moze da mi preporuci dobar i jeftin smestaj u Madonni di Campiglio?

chaghaboo
18.10.2010, 21:00
Evo još jedne destinacije u Italiji koja nudi promocije, u pitanju je Bormio, uz 7 noćenja dobijate skipass za džabe u promo periodu koji je do 25. decembra i od 26. marta
>>> http://www.bookbormio.com/en/holiday-types/winter/index.html

Grazer
19.10.2011, 11:55
Za one koji su bili pitanje.
Jel mi bolje da idem u Livigno ili Sestriere? Imam ponude za oboje sad samo treba da odlucim gde!
Hajde par savjeta posto do ponedeljka moram odlucit.
Ide nas 4 nasim autom, ja i sure odlicni skijasi, obozavamo uredjene staze, slalom itd a zene pocetnice. Skijaju ali daleko od lepog za gledat :)

wlad
19.10.2011, 16:12
Odmah da ti kažem da nisam bio ni u jednom ni u drugom (a rado bi obišao oba :D), ali da biram za skijanje onda bi prvo išao u Sestriere (400km staza ;)). Mi planiramo ako uspemo da se organizujemo ove sezone za Sestriere, malo je duži put (~1250km iz NS/BG) ali mislim da vredi - videćemo :sm021:.

Milanpop
19.10.2011, 16:48
Livinjo i Sestrije se ne mogu porediti ( Sestrijere je bio domacin olimpijskih igara 2006 i mora da je veoma dobro upeglan ), velika kilometarska razlika. Livinjo ima pogodnost da se skokne do St. Morica ali tu ima bar 1.5 sati puta automobilom pa tako da mi to i nije neka prednost. Livinjo i nije nesto sarenolik ( sve je u jednoj kotlini, onako sablasno) a po mapi vidim da je Mlecni put u Sestrijeru veoma zestok. Po meni tu nema dvojbe, pogotovo sto ces nakon, maximalno 2 dana skijanja obici ceo Livinjo i pritom par puta odvesti najbolje staze

Grazer
19.10.2011, 22:30
Pa ako bih isao u Livigno plan je da se jedan dan pravi izlet u Bormeo a drugi u St. moritz.
To bi bila kompenzacija a distance su 30min do Bormeo a 45min do St.Moritz

Milanpop
20.10.2011, 18:34
Do ST. Morica imas 65 km vijugavog puta sto bas i nije 45min. voznje a Bormio mi bas nista ne obecava jos dodaj ski pas doplatu za svaki ( ukuono oko bar 70 evra), mada ako imas viska para onda udri i jedno i drugo :sm021:

nenadmak
20.10.2011, 18:36
Mnogo gresis za Bormio....

ledenjak
20.10.2011, 19:45
I te kako gresis za Bormio! Mmm Stelvio...

Grazer
20.10.2011, 22:26
ko sad gresi? ja ili on!

ledenjak
20.10.2011, 23:07
Ma odes u Bormio ako hoces da skijas kao u svetskom kupu, u promo sezoni za malu doplatu dobijes i Livigno i St Caterinu i ostala mala skijalista u okolini. Ipak su Bormio i St Caterina bili domacini svetskog prvenstva dva puta u skorija vremena a priprema staza je beton! Da ne pricamo o kvalitetu hotela, banje bormio i banje vekije a na stazi pristupacnija klopa i pice nego na Kop-u. Uvek mozes u Livigno u shoping i zezanje ali od svega u regiji Bormio je naj naj!
Ipak je to grad star vise od 2000god koji je domacin jedne od najjacih trka svetskog kupa!

http://www.youtube.com/watch?v=dqFoDct44Ig

Poslednji put 2007.

Milanpop
21.10.2011, 17:51
Nisam rekao da je Bormio lose skijaliste ( mada licno meni je malo ) nego da je taj sistem nije bas uporediv sa Sestijereom. A inace ako se ide do Livinja onda obavezno se ide i u Bormio i St. Moric :ski:

renegade037
22.10.2011, 12:22
Cao drustvo,

Poprilicno sam zagrejan da odem u Bormio u periodu od 10-17 Decembra, jedino me brine da ne bude isuvise hladno (mene nije toliko briga nego idem sa devojkom), a snega ce valjda biti dovoljno.

Je li bio neko sredinom decembra pa da podeli utiske sto se tice kolicine snega i vremenskih uslova?

nenadmak
22.10.2011, 21:00
Bio sam ja pre par godina.... To generalno ne moze da se predvidi mada je nedelja kada sam ja bio bila jako hladna do -30 na vrhu, ali nemoj da te to obeshrabri. Meni je Bormio jedno od najboljih skijalista na kojima sam bio. Takodje, imas sjajne terme....

Sledece sezone sam vec isplanirao nedelju dana u Bormiu.

E da, proveri datum kada je spust trka, mozda je zakacis, obicno je negde krajem decembra.

Grazer
24.10.2011, 11:04
Odlucio sam da idem u sestrijere, smestaj u Villa Olimpico.
Cena 360eur po osobi a uracunato je:najam apartmana 7 noći, 6-dnevni ski pass Vialattea, posteljinu, peškire, konačno čišćenje (osim kuhinjske niše), ulaz u wellness centar, garažu te paket "Taste of Italy" koji uključuje: picu, bezalkoholno piće i večeru sa švedskog stola bez pića.
Sta misle experti, jesam dobro prosao ili preplatio?

Planiram vec do kraja sedmice uplatiti

Milanpop
24.10.2011, 17:16
E pa vrlo se verovatno vidimo tamo (samo da sef da blagoslov, pare su spremne). Preko SkiBusa je jeftinije ali si ipak ovako smesten u Vili Olimpiko a i to nesto znaci, puno snega ti zelim i kuvanog vina

Grazer
24.10.2011, 18:43
takodje :) nazalost neverujem da se vidimo posto ski bus ima ponudu za od 7-14 a ja idem od 14-21.

Grazer
15.11.2011, 14:35
zamrla nesto italija :)

Ima li iko ovde ili neko od poznanika da ce biti u sestrijereu u periodu od 14 - 21.01.?

Da sastavimo neku dobru ekipu tamo, nas je 4 vec.

Ima li iko da je bio u sestrijereu pa da kaze nesto o njemu, meni je prvi put da idem.

kakav je gradic, koliki je, kakav je nocni zivot, trgovine za soping hrane, cjene i naravno ponuda ski staza.
Koliko vidim sestrijere pripada kompleku Via letalla ili ti mlecni pu tj. tih nekih 5 dolina koje imaju 400km staza.

Koliko vidim u sestrijereu se skija samo na jednoj strani a druga strana ima samo gondolu koja me vodi na vrh pa od tuda se spustam u druge doline tj.sauze dóulx i san sicario. Sta je ovaj pragelato na vrhu svega, jel se tu skija?
Kako funkcionise nocno, jel svaki dan i vazi li ski pas dnevni za ovo?
Ako sam dobro razumeo ski pass mi vazi za sve.

Dajte malo informacija iz prve ruke :)

donthinktwice
17.11.2011, 13:59
Evo, konacno stigla potvrda od Italijana, pa sad mogu da se hvalim!
U nedostatku ponuda nasih agencija/udruzenja za kraj decembra i malo njuskanja ja rezervisao Dolomite. Smena 19-26.12

Smestaj u Marillevi, po slikama odlican i ski pas za 380km Skirama Adamello Brenta regiju za 205e po osobi.
Free skipass period je do 25.12 (za raliku od Livigna gde je do 23.)

Eto... Madonna mi je jedan od poslednjih vlaznih snova detinjstva. Sad cu i nju da probam!

designbvr
18.11.2011, 08:27
Pa ako je vec rezervisano/placeno (ne moze niko da ti otNe) !?!,
daj neki linak da i ostali razmisle, mozda bude veca ekipa za druzenje

donthinktwice
18.11.2011, 08:49
Rezervisano je preko
http://eng.solandra.it/Home.aspx
Vrlo su ljubazni i brzi. Koliko mi se cini cena je fixirana na 205e po osobi bez obzira na broj ljudi, vrstu app... Traze uplatu od 80e uz rezervaciju a to preko nasih banaka traje 2-3 dana. Mi smo uzeli smestaj u Marillevi 1400 jer je samo tamo bilo velikih app - 6-oro nas je, a hteli smo da budemo zajedno. Inace da je bilo 3-sobnih u "donjoj" Marillevi uzeo bih radje tamo. Inace imaju veliki izbor smestaja ali je verovatno vec malo kasno za biranje.
Flexibilni su i sto se tice termina - dali su mi da biram smenu od 17., 18. ili 19.12. A mogu se i u okviru smene birati dani za skipass uz uslov da zadnji dan bude 25.

donthinktwice
18.11.2011, 09:03
Free ski:
http://eng.solandra.it/OFFERS/Promotions/Promotionsdetails/tabid/79/smid/406/ArticleID/75/reftab/59/t/Free-Ski/Default.aspx

designbvr
18.11.2011, 09:18
SVAKA CAST ! :ski:

Milanpop
18.11.2011, 18:14
Madonica je ko seser. Skijao sam prosle godine u slicnom terminu. Staze odlicne, tvrde i dovoljno dugacke. Inace u tom terminu se vozi i Svetski kup za skijasice na nocnoj stazi. Jedan dan skoci i do Presene u Paso Tonaleu. Ma ima da se nauzivas u skijanju

Grazer
28.11.2011, 19:42
zamrla nesto italija :)

Ima li iko ovde ili neko od poznanika da ce biti u sestrijereu u periodu od 14 - 21.01.?

Da sastavimo neku dobru ekipu tamo, nas je 4 vec.

Ima li iko da je bio u sestrijereu pa da kaze nesto o njemu, meni je prvi put da idem.

kakav je gradic, koliki je, kakav je nocni zivot, trgovine za soping hrane, cjene i naravno ponuda ski staza.


Koliko vidim u sestrijereu se skija samo na jednoj strani a druga strana ima samo gondolu koja me vodi na vrh pa od tuda se spustam u druge doline tj.sauze dóulx i san sicario. Sta je ovaj pragelato na vrhu svega, jel se tu skija?
Kako funkcionise nocno, jel svaki dan i vazi li ski pas dnevni za ovo?


Dajte malo informacija iz prve ruke :)

Hajde jos jednom :sm019:

donthinktwice
27.12.2011, 08:16
Evo da i ovde prepisem sa druge teme, mozda nekom koristi:
Ja sam se sinoc vratio iz Marilleve ( u M1400 sam bio smesten). Fantasticno skijanje... Vreme u minusu, bez padavina, uglavnom i bez oblacka. Ima oko 30cm prirodnog snega, s podlogom na vestaku. Staze neverovarno pripremljene. Kao piste ravne. Pricali su mi ljudi to za Italijane i pripremu staza ali priznajem da nisam verovao. Crne staze sa 50 i vise % nagibima perfektno ravne i to snegom pokrivene, ne zaledjene. Kazem, da nisam video ne bih verovao. Smestaj odlican, stvarno veliki i lepo opremljeni apartmani, free parking-garaze, objekti jakooo ruzne arhitekture.

Na mene je Tonale sa Ponte di Legno ostavio najjaci utisak. Raznovrsno skijanje, strme staze, nema guzve. Celo skijaliste je otvoreno. Nije za pocetnike.
Madona, khm, mozda cu bogohuliti sada, ali sam malo razocaran. Verovatno da sam previse ocekivao. Sasvim prosecno skijanje. Lepe staze sa Spinale-a. Ne radi Spinale Diretissima, ostalo manje-vise sve radi trenutno. Za sve nivoe skijasa.
Marilleva-Folgarida - onako... Lepe su staze, dugacke, ali nema bas puno mogucnosti. Tako da ako ne radi veza za Madonu iskija se celo skijaliste za pola dana pa je treci dan vec pomalo dosadno. Kad radi veza sa Madonom onda je druga prica... Takodje za sve nivoe

Grazer
05.12.2013, 18:26
Evo da i ovde prepisem sa druge teme, mozda nekom koristi:
Ja sam se sinoc vratio iz Marilleve ( u M1400 sam bio smesten). Fantasticno skijanje... Vreme u minusu, bez padavina, uglavnom i bez oblacka. Ima oko 30cm prirodnog snega, s podlogom na vestaku. Staze neverovarno pripremljene. Kao piste ravne. Pricali su mi ljudi to za Italijane i pripremu staza ali priznajem da nisam verovao. Crne staze sa 50 i vise % nagibima perfektno ravne i to snegom pokrivene, ne zaledjene. Kazem, da nisam video ne bih verovao. Smestaj odlican, stvarno veliki i lepo opremljeni apartmani, free parking-garaze, objekti jakooo ruzne arhitekture.

Na mene je Tonale sa Ponte di Legno ostavio najjaci utisak. Raznovrsno skijanje, strme staze, nema guzve. Celo skijaliste je otvoreno. Nije za pocetnike.
Madona, khm, mozda cu bogohuliti sada, ali sam malo razocaran. Verovatno da sam previse ocekivao. Sasvim prosecno skijanje. Lepe staze sa Spinale-a. Ne radi Spinale Diretissima, ostalo manje-vise sve radi trenutno. Za sve nivoe skijasa.
Marilleva-Folgarida - onako... Lepe su staze, dugacke, ali nema bas puno mogucnosti. Tako da ako ne radi veza za Madonu iskija se celo skijaliste za pola dana pa je treci dan vec pomalo dosadno. Kad radi veza sa Madonom onda je druga prica... Takodje za sve nivoe

Jel ovo sve jedan ski pas pokriva, jel tako?

Bata Bane
05.12.2013, 19:03
Moj glas ide Dolomitima definitivno:ok:

wlad
05.12.2013, 22:14
I ovaj deo koji pokriva skirama pass su isto Dolomiti :), samo na drugoj strani od (Super Dolomita :D).

Grazer
22.02.2014, 18:48
Jel skijao neko u juznom tirolu speikboden i klausberg? Ja nisam ni znao da postoje. Zove kolega da idemo na vikend varijatu. Bili bi smesteni u St. Johan in Ahrntal pa jedan dan jedno skijaliste i drugi dan drugo