PDA

Pogledati punu verziju : Sneg 2005 Jahorina



bari91
02.01.2005, 18:49
ajd ako neko zna da kaze kakva je situacija sa snegom na Jahorini?

stekan
02.01.2005, 22:53
30-tak cm. Dovoljno, ali samo za grudvanje.

midwest
02.01.2005, 23:04
A zasto na sajtu nema ski-infa o Jahorini (ima ali se na azurira)?
Ako vam vlski ne salje nadjite nekog drugog...

Aleksa
03.01.2005, 15:39
Jutros je padao snjeg nesto staza radi ali nista posebno snjega ima ali nedovoljno neznam koliko ga ej palo jutros ako sta cujem javicu vam.

Pozdrav,

ski
03.01.2005, 17:41
kakva su predvidjanja za naredne dane sto se tice snega? Ja idem u subotu pa me zivo zanima kakva je situacija. Koje staze rade?

bari91
03.01.2005, 20:52
provereno: 35 cm,ne rade Zeljo i Olimpik ali kazu da je kvalitetan sneg

djceko
04.01.2005, 09:34
meni ovde izgleda da ima dovoljno snega:

http://freeweb.siol.net/ticc/G2J/sr/index.htm

pozdrav!

midwest
04.01.2005, 11:02
Jutros HMZ rece da ima 45 cm snijega.

Mia
06.01.2005, 19:15
Može li mi netko odgovorit zašto se na Jahorini ne uloži u snježne topove?Pa oni bi donijeli puno više snježnih dana,privukli puno više gostiju i maksimalno produžili sezonu.

djceko
06.01.2005, 23:10
Ja sam cuo da su imali topove za vreme olimpijade, ali su ih posle prodali...

Mia
06.01.2005, 23:26
Ako žele privući turiste morat će malo razmislit o tome.Meni je Jahorina predivna i ove godine idem tamo na skijanje,ali ako ne bude snijega sljedeće godine ću teško doći.Tako razmišljaju i moji prijatelji.Cijelu godinu se veselimo tim danima provedenim na snijegu,a onda te vremenske prilike ubiju u pojam.Da imaju topove o tome se ne bi razmišljalo jer je sve ostalo veoma privlačno,smještaj,cijene,srdačni ljudi itd.

stekan
07.01.2005, 10:42
Topovi bi se mogli naci, ali ne snjezni.:lol: Sala mala.

Johny
07.01.2005, 14:11
vidim da temperature polako rastu... od novog snega nista?

stekan
07.01.2005, 15:16
Sateliti kazu suncano u sledecih 10 dana: http://www.weather.com/outlook/travel/local/BKXX0004

Mia
07.01.2005, 21:49
Nadam se da će neće poslije tih deset dana prognoza opet biti ista!!!!!

dzonka
08.01.2005, 17:59
ja koliko sam danas cuo u telefaktu (BK TV), prolece je pocelo. kazu za beograd (nadam se da se to ne odnosi na planinske krajeve) da je prolece pocelo. tacnije da necemo videti snega u bg.
ja planiram da idem na jahorinu 12. feb a trebao bih da dam kaparu... ne znam sta da radim.

Mia
08.01.2005, 19:15
Kako stvari stoje bolje ti je da sačekaš.S obzirom na vremensku situaciju,ne vjerujem da ćeš izgubit rezervaciju.Kako svi prate vrijeme,zna se da snijega nema,pa nisu ni oni ludi riskirat.A opet ne mogu vjerovat da snijeg neće nikako više pasti,pogotovo sad u prvom mjesecu!!!!!!

zeljo
08.01.2005, 22:38
Ja idem sad 23. pa opet 20.februara pa valjda ubodem da ima snijega :roll:

Johny
09.01.2005, 03:24
ja koliko sam danas cuo u telefaktu (BK TV), prolece je pocelo.

da, bash me smorila ta najava. Mada ne odgledah na cemu zasnivaju tu tvrdnju, svaka televizija daje svoje vidjenje...
definitivno, tri stvari u koje ne verujem u zivotu su hipnoza, joga i meteorologija...

Mia
09.01.2005, 12:16
Da li je netko skoro bio na Jahorini? Može li mi reći kakvi su uvjeti za skijanje :?: Kakvo je vrijeme :?: Ima li šta od snijega :?: Rade li žice :?: :roll:

SHORTY
09.01.2005, 16:48
:( I ja idem skijati na Jahorinu, imam rezervaciju za 15.01. i neznam šta da uradim. :?:
Več sam bio na strani www.go2yahorina.com i ne izgleda tako loše. :?
Zanima me baš isto kao i Miu. :(

bari91
09.01.2005, 21:35
prvi sneg po " prognozi" pada za vikend.ukoliko ne dodje do nekih subjektivnih i objektivnih otezavajucih okolnosti!

Mia
10.01.2005, 08:31
prvi sneg po " prognozi" pada za vikend.ukoliko ne dodje do nekih subjektivnih i objektivnih otezavajucih okolnosti!


Molimo te Bože!!!!!! :lol: Meteorolozima baš i ne vjerujem! :roll: :wink:

GHOT
10.01.2005, 17:54
U subotu sam se vratio sa Jahorine i sto se snega tice bilo je ovako: prvi dan 30-ak cm, drugi dan je jedini dan padao i napadalo 20-ak dodatnih cm, koji su se otopili vec narednog dana, onda je dva dana bilo otprilike isto, a poslednja tri nemoguce za skijanje. Poslednji dan je bio opshti otop, i nije mi izgledalo da ce skoro pasti sneg. Od zicara siguran sam da su jedino Ogorjelice uvek radile.

Mia
10.01.2005, 19:57
Hvala GHOT!

djceko
10.01.2005, 22:28
I ja imam vec rezervisano, 22.1., i vec sam poceo da se nerviram. Ali ipak verujem u prognozu:
http://www.weather.com/outlook/travel/local/BKXX0004?from=search_city

Pa i dosadasnja iskustva sa snegom na Jahorini mi daju nadu... :)

zeljo
11.01.2005, 01:09
E ako ga u januaru nema neznam kad ce ga bit, do sad me nikad nije iznevjerilo da ga nema kraj januara-pocetak februara :?

Sima
11.01.2005, 12:32
I ja pocinjem da se nerviram. Rezervisano mi je za ponedeljak 17.1.
Kao sto je neko od vas rekao, i ja se uzdam u prognozu. Ma svaki dan ubedjujem sebe >ma padace sneg, ne brini. < A ono ja cujem sneg se topi,ljudi odlaze , pa mi bude jos gore.

Mia
11.01.2005, 13:12
Svi se zajedno nerviramo :x ,ali ćemo se valjda uskoro i svi zajedno radovati!!!!!! :lol: Budimo optimistični, jer nam ništa drugo ne preostaje!!!! :D

SHORTY
11.01.2005, 14:01
:D Imam jedno pitanje za tebe Mia. Kad ideš na skijanje i u koji apartman. :?: Ja idem 15.01. do 22.01. 8)
Nadam se da če biti dovoljno snjega za skijanje inače čemo morati raditi druge stvari ..... :twisted:

Meni na slici na ovoj stranici izgleda dovoljno snjega http://freeweb.siol.net/ticc/G2J/sr/index.htm


Puno pozdrava! :oops:

P.S. Ako imaš još neke drugarice, povedi ih sa sobom. 8)

djceko
11.01.2005, 14:18
Shorty, nadam se da se tvoj nadimak odnosi na skije. Inace ne znam da li ce Mia prihvatiti tvoju ponudu ... :)

Mia, slazem se s tobom - optimizam je jedino sto nam preostaje!

Puno snega!

Mia
11.01.2005, 16:08
Dobar pokušaj SHORTY! :lol:
Ali mene samo zanima vrijeme i uvjeti za skijanje! :wink:

Sima
11.01.2005, 16:45
Gotovo, ubedio sam se. Ako kisa pada u Sarajevu u cetvrtak,to valjda znaci da ce na Jahorini vec poceti da pada sneg. A padace jos i petak,subotu,nedelju a mozda i u ponedeljak. Huh, ovo je dobro . Da li sam mozda jos nekog ubedio. :lol:
Prognozu sam skinuo sa hrvatskog dhmz-a.
Mislim da je > http://prognoza.hr/prognoze.html

jazz
12.01.2005, 10:44
ciao,

imam rezervaciju za 12.02. hotel kristal i isto ne znam da li da uplaćujem kaparu ili ne... :roll:

dzonka, kad odlučiš, molim te, podijeli odluku sa mnom :D

unaprijed hvala,

jazz :D :D :D

wlad
12.01.2005, 12:51
A u februaru ces imati sigurno snega :).

Koliko vidim po prognozama, veci deo ovih nasih prostora ce da se zaspe snegom od cetvrtka-petka pa ceo vikend.

Mia
14.01.2005, 19:21
Na sajtu nema infa o jučerašnjem vremenu,a ni kakvo je danas bilo vrijeme i kolika je visina snijega na Jahorini.Za Kopaonik i Zlatibor ima!Da li netko zna kakvo je vrijeme,da li je konačno pao dugo očekivani snijeg na Jahorini????? :?

zeljo
14.01.2005, 22:20
Pouzdano znam da je u Sarajevu mecava, i po prognozama bi trebalo da bude do nedelje,e sad kako je na planinama, vjerovatno isto :D

Mia
14.01.2005, 22:34
Pravi si "zeljo" :) To je vijest i po!!! :D

zeljo
14.01.2005, 23:18
:oops: :wink:

bari91
14.01.2005, 23:44
da nije grupa "mecava" :?: :?

dzonka
15.01.2005, 00:38
ciao,

imam rezervaciju za 12.02. hotel kristal i isto ne znam da li da uplaćujem kaparu ili ne... :roll:

dzonka, kad odlučiš, molim te, podijeli odluku sa mnom :D

unaprijed hvala,

jazz :D :D :D

biti ili nebiti? ma sneziti... :)

Mia
15.01.2005, 18:41
Aleksa, ti si rekao da živiš tu pa si nas mogao malo informirat kakvo je stanje na Jahorini? Koliko je snijega napadalo? Da li još pada? Budi 8) i napiši jer na stranici nema infa, a ja i prijatelji nestrpljivo čekamo bilo kakvu informaciju jer uskoro trebamo krenit put tamo.Nadam se da još pada i da nećemo ostat bez pravog doživljaja skijanja koje cijelu godinu nestrpljivo očekujemo.A vidim da ima još mnogih koji se "tresu"?

midwest
15.01.2005, 18:47
Kako i sam trebam krenuti na Jahorinu u utorak, pridruzujem se apelu koji je uputila Mia....

Aleksa
16.01.2005, 12:35
OK Nije me bilo jedno vrijeme bio sam malo zauzet evo upravo sam se vratio is Sarajeva svi su krenili na planine snjeg je padao zadnja dva dana ne nesto pretjerano ali onako uglavnom nije vise onako toplo kao predhodni par dana nazvacu kolegu danas u toku dana da vidi rade li staze i koje pa vam nesto vise javim veceras.
Pozdrav

Aleksa
16.01.2005, 15:42
E ovako, na Jahorini nema nesto prejerano snjega mada kako izgleda vani treba da pocne da pada inace vec sam vam rekao da je padao zadnja dva dana sve staze rade i ima dosta gostiju bar bilo ih je danas.
Tako da moze se skijati.
Cujemo se ..

Alexa

Mia
16.01.2005, 17:51
E ovako, na Jahorini nema nesto prejerano snjega mada kako izgleda vani treba da pocne da pada inace vec sam vam rekao da je padao zadnja dva dana sve staze rade i ima dosta gostiju bar bilo ih je danas.
Tako da moze se skijati.
Cujemo se ..

Alexa

Hvala ti na informaciji.Bolje išta,nego ništa! Čim rade sve staze valjda je ok??A iskreno se nadam da će snijega još malo napadati,bar tako kaže vremenska prognoza za sljedeću sedmicu.Ako možeš javi dođe li do kakve promjene tj. do snježnih padalina, da nam bude lakše pri srcu. :wink: I još jednom ti hvala! :D

Sadi
16.01.2005, 22:56
ja imam rezervisano za 29 jan. i placenu kaparu, ali se nadam da ce biti snega, da to nece biti bacena kinta... :wink:

I zanima me jos da li na Jahorini ima nekih posebnih staza za snowboarding, neki snowboard park ili staze za boarder cross...ili nesto slicno...

jazz
17.01.2005, 10:19
ja uplatila kaparu, pa šta bude - bit će.
ne smijem ni razmišljat o tome, samo se izluđujem pitanjima u smislu: a zašto nemaju topove... :?:
uhhhh

dzonka, šta si ti napravio? :D

pozdrav,

j.

dzonka
17.01.2005, 14:11
i ja sam dao kaparu! uzeli smo neku super kucu na samoj stazi. e sad, kuca je za 8-10, a nas je samo 5, tako da nam je malo skuplje, ali neki od nas koji idu, kazu da je kuca extra.
mi bi trebali ici 12.02.
samo rata da ne bude, a snega bar preko 30 cm :)

ne znam jos jedino da li da idemo kolima ili busevima...

CrazyKong
17.01.2005, 16:58
Ne znam da li je vec bilo na forumu ali evo linka na web cameru na Jahorini
http://freeweb.siol.net/ticc/G2J/sr/index.htm

Mia
17.01.2005, 20:14
Ma na slici sve izgleda savršeno,snijega ima ali tu ne možeš vidjeti staze i koliko su pokrivene snijegom.Za grudanje ga očito ima,ali to nije ono što nas zanima.Kaže Aleksa da je za vikend padao snijeg,ali ga nije baš previše napadalo.Jednostavno ne mogu vjerovat da u ovo doba godine nema snijega! :cry: Prošle godine ga je bilo i viška,a vidi sad! :( Po prognozi očekuje se snijeg srijedu i četvrtak.Daj Bože da su u pravu! :roll: Evo vam i stranica http://www.fmzbih.co.ba/prognoza-sarajevo.php

djceko
18.01.2005, 09:36
Proradio ski-info!
http://www.oc-jahorina.com/ski_info.php

Bice i suvise snega:
http://www.weather.com/activities/travel/businesstraveler/weather/tenday.html?locid=BKXX0004

:D :D :D

pedjac67
18.01.2005, 13:55
Ljudi na Jahorini sam bio pretprosle godine. Tamo bez 60 cm snega nema skijanja. 30 cm je dovoljno za sankanje, grudvanje i sneska belica.

Sadi
18.01.2005, 15:15
a hoce li meni ko reci da li ima nesto za snowboarding...
park neki ili staza za boarder cross....

jeste da bas nije topic vezan za to :oops: ali da ne otvaram dzaba novi topic...

pedjac67
18.01.2005, 15:38
Tamo kad nema dovoljno snega mozes da slomis vrat i na stazi od stencina a kamo li van nje.

Sadi
18.01.2005, 20:06
jel to znaci da moze samo freeride... bez ikakvog snowboard parka... :?:

zeljo
18.01.2005, 23:03
nema nista specijalno uredjeno za bord,ali kad padne dovoljno snijega ima dijelova koji se neciste...

Sadi
18.01.2005, 23:38
ok....
j sam bio pre 2 godine pa sam mislio da su naporavili nesto u medjuvremneu...

Mia
19.01.2005, 00:21
Jahorina je predivna! 8) Moji prijatelji su bili tamo za Novu godinu u hotelu Bistrica.Oduševljeni su i kažu da im je bilo fantastično.Usluga, ljudi, skijanje, provod, sve čista petica.Da imaju još snježne topove gdje bi im bio kraj. :cry: Ali bit će snijega, padat će ovu i sledeću sedmicu.Bar tako kaže prognoza! :D

Arijel
19.01.2005, 09:52
Jel ima nekoga na ovom forumu, ko je danas na Jahorini? Trebalo bi da dodjem za vikend, ali samo ako ima dovoljno snega za skijanje.

Juce je na TV (B92) u prilogu o tome zasto nema snega u regionu bio suncani snimak Jahorine, blata i potpunog nedostatka snega kao i prica o tome kako je planina lepa i u prolece i leti. Nakon pogledanog snimka mi nije najjasnije kako mogu sve staze da rade? A da ne pominjem onaj webcam :D

Kakvo je stvarno vreme tamo?
pozdrav!

paprica
19.01.2005, 10:10
Jel ima nekoga na ovom forumu, ko je danas na Jahorini? Trebalo bi da dodjem za vikend, ali samo ako ima dovoljno snega za skijanje.

Juce je na TV (B92) u prilogu o tome zasto nema snega u regionu bio suncani snimak Jahorine, blata i potpunog nedostatka snega kao i prica o tome kako je planina lepa i u prolece i leti. Nakon pogledanog snimka mi nije najjasnije kako mogu sve staze da rade? A da ne pominjem onaj webcam :D

Kakvo je stvarno vreme tamo?
pozdrav!

Snijega nema dovoljno za dobro skijanje, ali kako stvari stoje sada samo što nije počeo padati (bar je takva prognoza, a i miriše na snijeg). Žice rade po principu, ko voli nek' izvoli. Ko koristi vlastitu opremu sigurno neće skijati.

Mia
19.01.2005, 16:55
Čula sam da pada snijeg na Jahorini!!! :D :D :D Je li mi netko može to sigurno potvrditi?

bari91
19.01.2005, 22:59
informacija od 21:50: sneg pada ali vrlo slab(ovim tempom treba mu 3 dana za 30cm),ocekuju se u naredna 4dana jace padavine,sto se tice staza sve rade sem prace ali zbog leda i skrivenog i neskrivenog kamenja ima odvaljenih kantni a kako kazu i povreda..ipak uz malo vise paznje moze se skijati. S verom u Boga i .... 8)

Mia
19.01.2005, 23:10
Thanks bari91!
Valjda će sada situacija ispasti povoljnija tj. da se uhvati malo više snijega nego prošli vikend. :( Važno je da je počeo padat,a vidjela sam i ja da je prognoza prilično snježna ove, a i iduće sedmice. :D Nadajmo se najboljem! Neka nas na Jahorini dočeka puno,puno,puno snijega! :D :D :D

Arijel
20.01.2005, 16:14
Kakvo je danas bilo vreme na Jahorini?
Jel ce biti skijanja za vikend? :D

jazz
20.01.2005, 20:30
i ja sam dao kaparu! uzeli smo neku super kucu na samoj stazi. e sad, kuca je za 8-10, a nas je samo 5, tako da nam je malo skuplje, ali neki od nas koji idu, kazu da je kuca extra.
mi bi trebali ici 12.02.
samo rata da ne bude, a snega bar preko 30 cm :)

ne znam jos jedino da li da idemo kolima ili busevima...


ispričavam se na off topicu, ali čitam te i na drugom podforumu o eventualnim krađama auta i sl, a negdje ti želim odgovorit, pa što ne ovdje...

ti bar imaš izbor!
ja hoću -neću MORAM autom :(

ako ne nosite puno stvari (kao ja :roll: ), bolje busom, ipak ćeš se manje sekirat je l' cesta čista, je l' ima magle, a da ne pričam o brigama oko auta kad jednom stigneš... (najbolje je da, kao meni prošle godine, napada metar snijega, prekrije auto i sve 5 :D )
naravno da ovi na najdražoj mi jahorini ne čiste cestu, pogotovo gore prema šatoru - divlji zapad :D

ja idem sama autom, zimski uvjeti na cesti, riječke tablice - o, daaa (je l' moram reć da su mi starci u panici, pogotovo mama?)...

ja da mogu, rađe bih busom.

s druge strane, ja UVIJEK nosim masu nepotrebnih stvari (više se i ne trudim to izmijeniti :D ), auto je službeni, ima kasko, firma plaća benzin, a ja sam dobar vozač :mrgreen:
auto?
tko za?- svi za! :D

jazz
20.01.2005, 23:42
Kakvo je danas bilo vreme na Jahorini?
Jel ce biti skijanja za vikend? :D

ajde da malo budem i korisna - što će reć - on topic :D
sad sam se čila sa mojim instruktorom skijanja na jahorini, kaže on da ima snijega, ALI na stazi proviruje i kamenje :x .
no, njegove riječi doslovno:"mogu da se voze skupe skije" (to se odnosi na njegove, ne moje skije :) )

i očekuju još snijega...

Hurmiza
21.01.2005, 10:50
hej Jazz,
nemoj da brines gore nema veze sa kojim si tablicama jer su mojim prijateljima sa NS tablama probusili gume. Ono sto je bitno kad se parkiras da ostavis put slobodan da taxi sluzba moze da prodje tj. da njima ne smetas i auto ti je bezbedan. Jos nesto, reci mami da su oni gore izuzetno ljubazni i da NEMA razloga da brine. Ekipa koja dolazi na Jahorinu iz Srbije je nova generacija kojoj su ratovi, nacionalizam i gluposti prilicno upropastili najbolje godine zivota i sad pokusavaju da sebi to nadoknade. Lokalna ekipa je OK i nece biti problema, tj. ako ne zelis neces ih ni sresti jer se zna da oni ne dolaze na urbanija mesta kao sto su Studio di Sol i Luda kuca (nisam siguran da li jos uvek radi). Potrazi ljude iz BGD i NS i uzivaj u provodu. Koliko cujem bice dosta Rijecana i Zagrebcana na Jahorini tako de nemas frke. Sto se puteva tice to je Bosna i tu ti ni Bog ne moze pomoci jer se ne zna kakvo ce vreme biti za dva sata, a kamoli za nekoliko dana. Srpski deo puta tj. ti ces do Sarajeva pa onda ka Palama i Jahorini nece biti problematican jer se dobro cisti i u vreme Olimpijade je dobro isprojektovan da podnese dosta saobracaja u zimskim uslovima. Od Pala do Jahorine je nekih 12 km, put je sirok i vrlo solidan, ali ponesi lance za svaki slucaj. Jedino sto moze da se desi je da se neki autobus zaglavi na putu ali to tebi posto si kolima ne smeta. Kad ides gore? Ja idem 26.2 sa drustvom pa ako si tamo mozda se i sretnemo.
Pozdrav

jazz
21.01.2005, 13:25
hvala hurmiza na savjetima, baš si zlatan :D

ja idem 12.02.-19.02.
jedna poveća ekipa koju sam prošle godine upoznala na jahorini iz bg ide 25.02. i ostaju dva tjedna - da nisi i ti u toj ekipi? :D

a propos auta, najsigurnija sam kad ga prekrije snijeg da ga ni ja ne mogu prepoznati :D
je službeni, ali opet, ako se šta dogodi ode meni dan skijanja na policijski uviđaj i slične gluposti....
ma neće valjda.

sve je to rock nad roll 8)

hvala još jednom i puno puno snijega vam želim :D

pozdrav,

j.

dzonka
22.01.2005, 17:34
svakodnevno gledam ovaj webcam sa jahorine http://freeweb.siol.net/ticc/G2J/sr/index.htm
i ono sto me nervira sto unazad nekoliko dana nisam video sneg na drvecu...
ali daleko je 12.02. :)

dzonka
24.01.2005, 17:56
da li ima kakvih vesti sa jahorine?

jazz
24.01.2005, 22:48
svakodnevno gledam ovaj webcam sa jahorine http://freeweb.siol.net/ticc/G2J/sr/index.htm
i ono sto me nervira sto unazad nekoliko dana nisam video sneg na drvecu...
ali daleko je 12.02. :)


ma nije to ništa strašno, samo su zaboravili da našpricaju :D

evo, sad će oni to da srede, čim vide kako se mi ovdje brinemo :lol:

za slučaj da ne bude snijega, ja ću ponieti sa sobom knjigu: ljekovito bilje, pa da ne dangubim, bar da te travke proučavam :D

Sadi
24.01.2005, 22:51
jel moze neko da mi kaze kakav je pansion poljice....
ja sam tu od 29.jan. pa me zanima sta da ocekujem jer sam cuo i lose i dobro...

Luka
25.01.2005, 09:21
svakodnevno gledam ovaj webcam sa jahorine http://freeweb.siol.net/ticc/G2J/sr/index.htm
i ono sto me nervira sto unazad nekoliko dana nisam video sneg na drvecu...
ali daleko je 12.02. :)


ma nije to ništa strašno, samo su zaboravili da našpricaju :D

evo, sad će oni to da srede, čim vide kako se mi ovdje brinemo :lol:

za slučaj da ne bude snijega, ja ću ponieti sa sobom knjigu: ljekovito bilje, pa da ne dangubim, bar da te travke proučavam :D

izgleda da su noćas našpricali :lol:

Hurmiza
25.01.2005, 10:07
U subotu navece je moj prijatelj isao iz Valjeva do Sarajeva i preko Romanije je jedva prosao zbog snega. To mi je bilo dovoljno da zakljucim da sneg pada i na Jahorini, sto se pokazalo kao tacno. Sneg ce padati jos 4 dana i ocekuje se oko 1m novog snega.

dzonka
25.01.2005, 12:33
za slučaj da ne bude snijega, ja ću ponieti sa sobom knjigu: ljekovito bilje, pa da ne dangubim, bar da te travke proučavam :D

u slucaju da ne bude snega... ja necu ni ici :( jednom sam brao ljubicice na skijanju i to je bilo jedno ... traumaticno iskustvo! :)

SHORTY
25.01.2005, 15:21
:D Najprije se ispričavam, ako ne bude sve napisano kako treba. :D
Sam iz Slovenije i bio sam na Jahorini od 15.01 - 22.01 i na internetnoj stranici http://freeweb.siol.net/ticc/G2J/sr/index.htm je slika sa brunarice gdje sam bio 7 dana. Zanima li koga kako je bilo i koliko ima snjega. 8)

jazz
25.01.2005, 21:01
u slucaju da ne bude snega... ja necu ni ici :( jednom sam brao ljubicice na skijanju i to je bilo jedno ... traumaticno iskustvo! :)[/quote]

kaže moj priručnik o ljekovitom bilju da osobe koje imaju traume vezane za branje ljubičica trabaju brati visibabe :lol:

savjet: ne brati jagode :lol:

jazz
25.01.2005, 21:30
šalu na stranu, ovo je ipak forum o snijegu na jahorini, pa ajmo o tome:
upravo mi je dojavljeno da je na svima nam dragoj jahorini 50 cm snijega, a i dalje padaaaaaaaaa

dzonka
26.01.2005, 00:07
kod nas (bg) pada sneg zadnja 24 h, mogu da zamislim kako je tek na jahorini.
ali opet... par toplih dana + jugo = nabavi jazzy-in prirucnik o bilju

Luka
26.01.2005, 09:35
Kazu, jutros 70 cm. Pada i dalje. :D

Hurmiza
26.01.2005, 10:54
kako rece sef recepcije hotela Kosuta sinoc - joj pada, zavejace nas-
tako da nam se smesi lepo skijanje :D :D :D :D :D :D

natasa
26.01.2005, 15:53
zna li neko kakva je prognoza za sneg na Jahorini do kraja sezone?

Aleksa
26.01.2005, 16:54
Ovamo snjeg pada od jece na Jarorini ga ima metar. Ceste su prohodne a snjeg i dalje pada pa vidjecemo koliko ce ga napadati nocas.
Pozdrav

dzonka
27.01.2005, 23:43
kakva je danas situacija? u beogradu ima mnogo snega, mogu da zamislim sta je na jahorini tek!!!

e sad, da li mi neko moze reci iz iskustva, koliko je u najgoroj varijanti potrebno da se istopi sneg na jahorini?

Luka
28.01.2005, 09:40
e sad, da li mi neko moze reci iz iskustva, koliko je u najgoroj varijanti potrebno da se istopi sneg na jahorini?

Mene takodje to jako zanima.
Inace, podatak od jutros, 85 cm.

wlad
28.01.2005, 12:27
Kao i svuda, ako krene da duva jugo (topao vetar sa juga) onda moze da oduva sneg za 2 dana. E sad, ako ne duva, onda traje duuuugo :).

Ali, koliko vidim, za sada ono sto duva je sever, i pojacavace se (pazite se kad idete na put - ledice se).

Reaper
29.01.2005, 13:48
:lol: 90 cm SNEGA!!! :lol:
http://www.oc-jahorina.com/ski_info.php

Grazer
29.01.2005, 14:01
pozdrav svima,trebam da idem na jahorinu 12.2. po cele dane samo gledam web cam sa jahorine i ski info,zna li iko kakva je vremenska prognoza najavljena za narednih 10 dana :?:

jazz
29.01.2005, 14:33
:lol: 90 cm SNEGA!!! :lol:
http://www.oc-jahorina.com/ski_info.php

njima ne vjerujem ni da mi kažu da je zemlja okrugla...

prije dva tjedna, dok nije bilo snijega viđe od 4,5 cm i provirivalo je kamenje na stazi, oni su uredno pisali da ima 45 cm snijega...
mislim, wtf???

a i prošle godina, tjedan dana prije moje smjene cijelo su vrijeme pisali da ima 50 cm snijega, a moj kolega bio upravo na jahorini, stalno kiša padala...
sva sreća pa je taman napadalo na dan kad smo mi stigle.

čak i da imaju neki mail da ih pitam čime to oni mjere visinu snijega, ne bi ništa pomoglo.
ma, divlji zapad... :roll:

stvarno su neozbiljni - da ne kažem neprofesionalni.

nesco
30.01.2005, 00:45
Ako radi Praca(Skocine), a radi, to znaci da ima mnooogoo snega.
To je najsigurniji znak.

jazz
30.01.2005, 14:01
pa dobro, da sad ima snijega, to im vjerujem.
ima ga u mom dvorištu u rijeci, a i na hvaru i visu - prema tome, vrlo je velika vjerovatnost da ga ima i na jahorini :D

samo sam htjela reć da je www.oc-jahorina.com kao izvor informacija vrlo nepouzdan i da znaju malo modelirat istinu. ma kojih 45 cm prije tri tjenda :?:

a propos nepouzdanosti, semafor na siteu www.skijanje.hr je za nijansu bolji, ali isto su zeznuli neke frendove prije dva tjedna, otišli ljudi na jahorinu, semafor davao zeleno i smile, kad ono... zelena boja je valjda simbolizirala boju staze i trave na njoj, ko će ga znat... :roll:

uglavnom, ljudi su na kraju razgledavali sarajevo, što je super :D , ali nisu zbog toga išli na jahorinu.

nesco
30.01.2005, 16:27
naj pouzdaniji je ski info Jahorina preko ovog sajta.
Ali sada uopste ne moramo da se brinemo oko snega.
Ajde da se brinemo dal ce biti sunca :)
Ja idem 5. februara i nadam se da ce do tad prestati da pada.

kokalo
31.01.2005, 00:45
Vesti sa lica mesta:
Sa Jahorine sam se vratio u subotu 29.01.Od ponedeljka non-stop pada sneg. Ima ga po mojoj proceni oko 80-100 cm. Od petka radi i Praca (Skocine). U subotu je isto padao. Moze se skijati komotno, mada jos uvek na pojedinim mestima probija kamenje pogotovo na krajevima zicara, pa treba obratiti paznju kuda se vozi. Sve staze rade koliko ja znam, posto sam prvi put na Jahorini i jos je nisam dobro upoznao, ali ono sto sam video i prosao je sjajno. Ko ide kolima obavezno da ponese lance ili dobre zimske gume. Ko voli skijanje po dubokom snegu svako jutro je mogao imati novi uzitak. Temperature su konstantno bile u minusu, a po prognozama sneg bi trebao da pada i u narednim danima. Mali problem mogu biti oblaci koji su u gornjim delovima staza smanjivali vidljivost na 10-15 metara, ali ko poznaje staze samo napred. Svako vece i prepodne staze se uredjuju ratrakom(ako se tako zove vozilo :? ). Sto se mene tice sledece godine sam opet tamo.Fotke bih poslao ali ih cekam iz Beograda za vikend, koga interesuje neka se javi pa saljem.

Grazer
31.01.2005, 01:19
kako je sad krenulo bojim se da cemo se morati moliti da sneg stane inace necemo ni na jahorinu moci otici

djceko
31.01.2005, 09:07
Nemojte se moliti da sneg stane!

I ja sam se vratio 29.1. Uopste nije tacno da se moze komotno skijati, kao sto rece Kokalo. Prvih dana je bilo kamenja na stazi i rupa na skijama. Do srede je napadalo dovoljno snega ali uopste nisu utabali staze, pa smo skijali po dubokom sa velikom mukom i upalom misica. Posle su ratraci proradili ali nisu dobro obavili svoj posao, staze su bile meke i brzo su se napravili hupseri. A sto me najvise iznerviralo - na Praci kroz sneg probija zbunje! Kako ne mogu to na jesen da poseku...

Blago onima koji idete u ferbuaru. Ja sam prosle i pretprosle godine bio u januaru i bilo je super skijanje. I svi tamo kazu da je ove godine sneg pao sa zakasnjenjem. Sada sam se uverio da za pravo skijanje treba da padne bar metar snega :!: A to je najsigurnije u februaru.

zeljo
01.02.2005, 23:02
snijega je palo dosta,danas sam se vratio,juce je bio predivan dan (jedini u 10 dana dok sam bio gore) sunce,snijega dovoljno,mada ima mjesta gdje proviruje zemlja,ovaj snijeg sto je pao je suv pa nemogu ni da ga utabaju kako treba, praca je juce bila vrhunski sredjena i najbolja za skijanje, prethodnih dana dok je padao snijeg slabo su uredjivali staze pa kad se to i magla sastavi skijanje je bilo uzasno,prognoze su da ce do polovine mjeseca biti padavine a onda opet topli dani do +11 stepeni u sarajevu :?

jazz
02.02.2005, 10:24
željo, di si ti našao prognozu toliko dana unaprijed - ništa osobno, ja nekako ne želim vjerovati da će biti +11 kad ja idem na skijanje (od 12.02.).

ja imam prognozu samo za 7 dana unaprijed sa http://prognoza.hr/prognoze.html- znači do utorka...

Sarajevo 43 52N 18 26E
min.(°C) max.(°C) vjetar
Srijeda
02.02.2005 -6 °C -3 °C
Četvrtak
03.02.2005 -7 °C -4 °C
Petak
04.02.2005 -6 °C -2 °C
Subota
05.02.2005 -8 °C 0 °C
Nedjelja
06.02.2005 -9 °C 4 °C
Ponedjeljak
07.02.2005 -2 °C 5 °C
Utorak
08.02.2005 -2 °C 4 °C

haval na odgovoru,

j.

dzonka
02.02.2005, 12:20
željo, di si ti našao prognozu toliko dana unaprijed - ništa osobno, ja nekako ne želim vjerovati da će biti +11 kad ja idem na skijanje (od 12.02.).

.

:shock: :shock: :cry: :cry: :?:

jazz
02.02.2005, 17:15
željo, jesi živ ti?
prvo nam uneseš pomutnju a onda nestaneš?
reci da si se šalio :?

dzonka
02.02.2005, 17:41
stvarno nije lepo da se ovako salish!!!

zeljo
02.02.2005, 19:00
To sam slusao tamo na njihovoj televiziji,FTV ili Obn neki od ta 2 programa,kad su u pitanju kraci periodi pogode,za ponedeljak su najavili sunce,pa poslije 2 dana padavine,pa opet sunce, i bilo je tako do sad,samo da vidimo hoce li sutra biti sunce po njihovom,mada je i prosle godine bilo slicno,bio sam od 14.02-1.03,prva sedmica se moglo skijati bila su 3 dana suncana,u nedelju se poceo topiti snijeg da bi u ponedeljak padala kisa, poslije je pao snijeg pa je bio jos jedan dan sunce i onda se opet pocelo otopljavati,zadnji dan prije nego cu krenuti kuci pao je snijeg da sam morao da prespavam u sarajevu jer su svi putevi bili blokirani, inace imam rezervisan jos jedan termin od 20.februara tako da sam i ja ko na ekserima,valjda se necemo setati :?

zeljo
02.02.2005, 19:01
To sam slusao tamo na njihovoj televiziji,FTV ili Obn neki od ta 2 programa,kad su u pitanju kraci periodi pogode,za ponedeljak su najavili sunce,pa poslije 2 dana padavine,pa opet sunce, i bilo je tako do sad,samo da vidimo hoce li sutra biti sunce po njihovom,mada je i prosle godine bilo slicno,bio sam od 14.02-1.03,prva sedmica se moglo skijati bila su 3 dana suncana,u nedelju se poceo topiti snijeg da bi u ponedeljak padala kisa, poslije je pao snijeg pa je bio jos jedan dan sunce i onda se opet pocelo otopljavati,zadnji dan prije nego cu krenuti kuci pao je snijeg da sam morao da prespavam u sarajevu jer su svi putevi bili blokirani, inace imam rezervisan jos jedan termin od 20.februara tako da sam i ja ko na ekserima,valjda se necemo setati :?

nesco
02.02.2005, 21:42
Mesecna prognoza za Beograd, koja je pre dva dana izasla u "Politici"
predvidja jako hladan februar. Sumnjam da se Sarajevo razlikuje.

zeljo
02.02.2005, 22:52
razlikuje se i te kako,za ovih nekoliko dana je u gradu bilo oko metar snijega,juce je padao,a i danas (tako su mi rekli), klima se dosta promjenila i postala jako nepredvidiva :(

dzonka
03.02.2005, 00:05
pa tako je isto i u beogradu, tako da mislim da je nesco u pravu

zeljo
03.02.2005, 00:21
samo sto tamo nije ravnica i okruzeno je brdima i planinama,a snijeg je bio u mostaru 1,5m,cak je i kod nas u kotoru padao,tako da se sve promjenilo

jazz
03.02.2005, 00:36
ja također podržavam tezu da ta prognoza sa +11 nije dobra :)

može +11, ali u maju!

zeljo
03.02.2005, 00:43
nekad se na jahorini skijalo za 1.maj

jazz
03.02.2005, 11:00
ha, nekad je i fićo bio auto :D

nesco
03.02.2005, 11:11
Problem snega na Jahorini nije nikad bila temeratura (osim u Maju)
Pre 2 godine u bgd je bilo 20 c kada sam posao i opet je na Jahorini bilo snega.
Najveci je problem jugo, ako to dune onda ce biti gusto na bilo kojoj temepraturi.

Inace +11 u Sarajevu ne pravi probleme jer je Sa na 600m nadmorske visine. A na svakih 100 metara temperatura se smanjuje za 1 stepen c, pa vi racunajte. Malo da ohrabrim ljude koji idu kasnije na svima nam omiljenu planinu.

wlad
03.02.2005, 12:01
Na svakih 1000m temperatura pada prosecno 6.7C :).

dzonka
06.02.2005, 13:25
ne znam zasto je forum utihnuo... zar se niko nije vratio sa jahorine danas ili juce!?
bilo kako bilo, danas je u bg -9 C' , a to mi je nekako garant da ce biti hladno i na jahorini i da ce se sacuvati sneg i za sledecu nedelju :)

jazz
06.02.2005, 17:51
7-dnevna vremenska prognoza
Sarajevo 43 52N 18 26E
min.(°C) max.(°C) vjetar
Nedjelja
06.02.2005 -12 °C -2 °C
Ponedjeljak
07.02.2005 -14 °C -1 °C
Utorak
08.02.2005 -15 °C 0 °C
Srijeda
09.02.2005 -13 °C 0 °C
Četvrtak
10.02.2005 -12 °C 0 °C
Petak
11.02.2005 -13 °C 2 °C
Subota
12.02.2005 -12 °C 8 °C

© Državni hidrometeorološki zavod

NO COMMENT!
otkud sad +8???
nisamo se tako dogovorili, o presvijetli...

logic
06.02.2005, 17:58
Subota
12.02.2005 -12 °C 8 °C

ovakvu prognozu bih mogao i ja da dam... to je raspon od 20 stepeni!!!!
kakve budalcine!!!!!!!!!!

jazz
06.02.2005, 18:00
LOGIC, samo te molim, nemoj ubiti glasnika...
tako kaže državni hidrometeorolopki zavod.
kao da je meni drago :(

dzonka
06.02.2005, 19:03
ali to je prognoza za sarajevo!!! znate li vi koliko je udaljena jahorina?! preko nekoliko hiljada... metara :cry:

dzonka
06.02.2005, 19:11
gledajuci ovu prognozu http://www.weather.com/activities/travel/businesstraveler/weather/tenday-windsdp.html?locid=BKXX0004
nasao sam nesto pozitivno. naime, nece duvati jugo! bar nesto dobro.

jazz
06.02.2005, 20:28
u ovome za vjetar se oba sitea podudaraju, meni to ne iskopira jer je vjetar prikazan samo jednom točkom, a kad je strelica znači da će biti vjetra.

ali siteovi se ne podudaraju u prognozama: ovaj weather... kaže u subotu max +1! da bar!!!
vjetar samo S ili SI!

Tonight
Feb 6 Partly Cloudy
N/A/-13° 10%
From the North
3km/h


Mon
Feb 7 Partly Cloudy
-2°/-16° 10%
From the Northeast
5km/h



Tue
Feb 8 Mostly Sunny
-2°/-16° 10%
Calm
2km/h


Wed
Feb 9 Partly Cloudy
-1°/-14° 10%
From the North Northeast
3km/h


Thu
Feb 10 Partly Cloudy
-2°/-14° 10%
Calm
3km/h


Fri
Feb 11 Sunny
-1°/-14° 0%
Calm
2km/h


Sat
Feb 12 Mostly Sunny
1°/-12° 0%
Calm
3km/h


Sun
Feb 13 Scattered Showers
3°/-4° 40%
From the Northwest
5km/h


Mon
Feb 14 Rain / Snow Showers
2°/-4° 60%
From the West
10km/h


Tue
Feb 15 Mostly Cloudy
2°/-5° 20%
From the Northwest
8km/h


išla sam i na mjesečnu prognozu, ali nema podataka, samo za prošli tjedan :(

uhh, ne mogu ja izdržat ovu neozvjesnost...
džonka, supatniče moj, daj me molim te probudi u subotu ujutro kad se bude trebalo krenuti.
ja ću poludit do onda surfajući po prognozama i inim stranicama.

idem do neke gatare, da vidim šta kaže grah...

bari91
06.02.2005, 21:11
vratiili se juce.svih 10 dana padao sneg.palo ga je bar 1m ali jevrlo suv i staze posle 11 sati na pojedinim mestima progledavaju a to su inace prevoji gde je uvek bilo problematicno i prethodnih godina. vecina ljudi bezi na Pracu zbog vetra i magle i tamo je najveca guzva izmedju 11i 1 sat ali i tada je max.cekanja 10 min.Za to vreme obe Ogorjelice su potpuno prazne kao i Olimpik i Zeljo. vetar i magla su uglavnom na vrhu i ali ne tako strasno.Uglavnom, skijanje je bilo odlicno. :D

dzonka
06.02.2005, 21:55
jazzy, sve ce biti OK! i... stradace ti sedalni deo na jahorini :shock: zato sto ce biti toliko snega da cemo skijati po ceo dan i padaces na gore spomenuti deo tela :D

jazz
06.02.2005, 23:03
he, he, hvala na lijepim željama, džonka, ali ja sam t štreber, ja ne padam :D

za svaki slučaj, ja nosim i klizaljke (ima klčizalište ispred hotela bistrica i tremag) i kupaći (ima i bazen u istin hotelima), jedino ne znam da li da ponesem i role :D

i čuveni priručnik, tražim biljke za smirenje skijaša kad nema snijega i prodajem srtučak po 10 KM :D

jazz
07.02.2005, 14:23
SNIJEG U NEDJELJU!
YESSSS!
taj dio prognoze sa vjetrom i padalinama ne mogu iskopirati, ali pahuljice su najavljene :)

i smanjili su subotu maximalnu temperaturu sa 8 na 6. nije puno ali čovjeka veseli :)

savršeno, taman da ne bude snijega u subotu, kad se putuje, da budu ceste prohodne i onda malo novog snijega na ovaj postojeći.



7-dnevna vremenska prognoza
Sarajevo 43 52N 18 26E
min.(°C) max.(°C) vjetar
Ponedjeljak
07.02.2005 -15 °C -2 °C
Utorak
08.02.2005 -15 °C 0 °C
Srijeda
09.02.2005 -12 °C 1 °C
Četvrtak
10.02.2005 -11 °C 0 °C
Petak
11.02.2005 -13 °C 2 °C
Subota
12.02.2005 -6 °C 6 °C
Nedjelja
13.02.2005 -2 °C 4 °C

© Državni hidrometeorološki zavod

ako to uopće ikog zanima, osim džonke, naravno...

jazz
07.02.2005, 14:26
progledavaju a to su inace prevoji gde je uvek bilo problematicno i prethodnih godina. :D

bari - ako još uvijek dolaziš na ovaj site sad kad si se vartio sa skijanja - kako misliš progledaju?
misliš - proviri led?

i baš lijepo od tebe da si napisao kako je bilo :D

dzonka
07.02.2005, 15:14
SNIJEG U NEDJELJU!
YESSSS!
taj dio prognoze sa vjetrom i padalinama ne mogu iskopirati, ali pahuljice su najavljene :)


kao sto rekoh, strada ce ti guza :lol:

bari91
08.02.2005, 00:22
jazz, upravo tako,led preko kamena. ali toga ima bukvalno na 3-4 mesta i to na:Poljice ( na vrhu,a kasnije u toku dana i u donjem delu staze pred kraj),Ogorjelica I (parce u duzini 10 tak .metara u zadnjem delu staze) i deo na Praci. Ali ponavljam, to vam sigurno nece smanjiti uzitak skijanja a jedina stvar koja bi ga mogla pokvariti je jugo a nadam se da ga nece biti bar neko vreme. :D

dzonka
08.02.2005, 12:14
po svim prognozama ne bi trebalo da bude juga... nadajmo se da ce biti tako.

jazz
08.02.2005, 12:49
jazz, upravo tako,led preko kamena. ali toga ima bukvalno na 3-4 mesta i to na:Poljice ( na vrhu,a kasnije u toku dana i u donjem delu staze pred kraj),Ogorjelica I (parce u duzini 10 tak .metara u zadnjem delu staze) i deo na Praci. Ali ponavljam, to vam sigurno nece smanjiti uzitak skijanja a jedina stvar koja bi ga mogla pokvariti je jugo a nadam se da ga nece biti bar neko vreme. :D

bari, baš ti hvala što si opet na ovom siteu :)

ok, to nije strašno. kao što kažeš, kao i prošlih godina.
ako ja mogu skijat po tome - onda može svatko :)

to je sve u granicama podnošljivosti :)

hvala ti još jednom na objašnjenju :D

dzonka
08.02.2005, 15:14
u nedelju i ponedeljak bi trebao padati sneg! bilo bi idealno da napada puno snega i posle da bude suncano i bez magle...

DrEkAvAc
08.02.2005, 20:03
Da li neko može dati korisne informacije oko privatnog smještaja na Jahorini npr. za vikend, po mogućnosti da je relativno blizu bilo kog standardnog lifta i koje su cijene?!?

Po mojoj informaciji snijega ima dovoljno!!! :lol: :twisted: :?:

Joja
08.02.2005, 20:33
Mi dolazimo 19-og, jos malo jedva cekam !!!!
Nadam se da ce ostati puno snega, malo vetra i jos da bude suncano..heh
Bas bi bilo divno !
Cene su oko 10 e dan ( ima i jeftinije ) i uglavnom su te kuce kod Satora, to je blizu staze ( moze na skijama od kuce), ali je malo dalje uvece...
E da, nisam bila 2 godine..pa kako stoji Jahorina sada sa kaficima i sl. za nocni izlazak, koji su to ? I gde se nalaze ?
Thanx

jazz
08.02.2005, 21:06
kuće oko šatora nisu daleko za izlaske - odeš do peggya, 5 minuta.
i tako reći na skijama do staze.
mi smo bile prošle godine u tim kućicama, 7 dana nas tri (kuća za 4 osobe) ukupno nas je došlo 400 EUR.

dzonka
08.02.2005, 21:59
ovo je mozda za neku drugu temu, ali nema veze...
naime, kako ste prosle vas 4 same na planini :D 8)

jazz
08.02.2005, 22:27
dragi džonka, to kako smo se provele - pričat ću ti na čaju na jahorini :D

btw, bile smo nas 3 (tri) u kućici za 4 (četiri) osobe.
polupansion za 7 dana je 200 eur, a nas je samo spavanje došlo 130 eur po glavi.
super potez 8)
ne pitaj kako se to desilo...

zeljo
08.02.2005, 23:18
130 eur po osobi samo za smjestaj..... neko vas je dobro zakino,takvi apartmani za 4 osobe se max. krecu oko 50 eur dnevno i to sa kuhinjom, tv-om i satelitskom,kaminom i ostalim sredstvima za sto bolji ugodjaj 8)

jazz
09.02.2005, 10:25
imali smo i mi za 130 eur kamin, kuhinju i sve ostalo što navodiš.
i kućica je bila slatka, sva u drvenoj lamperiji.

čuj, lik je rekao cijenu i mi pristale - moj dio krivice je u tome jer sam sve prepustila drugome da mi organizira.
greška je bila što ta osoba nije baš uspoređivala cijene, a pogotovo je trebalo uzeti u obzir cijenu polupansiona u hotelu.
a i treblo nas je ići 4, znači 100 eur po osobi...

nema veze, bilo je super, sad tih 30 eur, nit ćemo mi osiromašit, a nit će se lik obogatit...

nego željo, jel pratiš ti šta prognozu?
ovaj naš drž. hidrom. zavod kaže snijeg drugi tjedan - u privcipu padaline i/ili oblačno.
onaj džonkin site isto (svako jutro prvo ta dva sitea obiđem :D )

čini mi se da je ovaj tekući tjedan na kraju jako sunčan ispao.

zeljo
09.02.2005, 15:06
i ja sam vidio da je ova sedmica od polovine suncana pa opet padavine krajem sedmice,samo tamo ako nema juga nema ni padavina,znaci kad dune jugo zna se da ce pocet padavine,ja dok sam bio u januaru (22-1.2) je bilo tako,ako pada snijeg od popodnevnog skijanja nema nista jer se do 2 sata spusti takva magla i obicno snijeg pocne jace da pada da se pri vrhu nemoze skijati,a dok sam ja bio praca nije radila nego je tek otvorena 4 dana prije nego sto cu otic, s tim sto se ja 2 od ta 4 nisam skijao,imao sam jednu povrijedu (nevzano sa skijanjem),trebalo bi opet od 20. da idem,mada se premisljam hocu li ic,vidjecu ako bude u prognozi 4 dana suncano od 7 ici cu ako ne nikom nista, inace je apartman od tetke i tetka pa mi nije problem 8) ,i onako oni to ne izdaju pa im nista ne remetim :roll: ,nadam se da ce biti lijepo za skijanje,jer 10 dana u januaru nisam bas pretjerano iskoristio + sto sam unistio jednu skiju pa sad moram da kupim druge :evil:,vidjecu za vikend ili pocetkom one tamo nedelje da skoknem do kolasina,ovde u CG se svi hvale kako su im staze vrhunski sredjene pa da vidim i to cudo :) :wink:

dzonka
10.02.2005, 01:07
jazzy, svakog trenutka smo sve blizi cilju!!! ima snega, i bice ga... sta bi vise od zvota?! :)

jela
10.02.2005, 13:15
Skijasi, pozdrav! (Nova sam na forumu)

Idem na Jahorinu od pretprosle godine, i mislim da skoro necu menjati destinaciju. Ovih dana pomno pratim ski info za Jahorinu, posto 19.februara idem gore!!!!!!!!
Nadam se da ce se sneg zadrzati i da ce ga biti jos vise, a jos ako bude sunca, pa to ce biti pravo!
Prosle godine sam bila u periodu od 07 - 14.februara i vreme je bilo jako cudljivo - pre podne suncano a po podne mecava. Ali, sve ima svoje drazi.
A sto se tice smestaja, i ove godine idem na isto mesto (kuca pored kafica Bord). Kuca je OK, topla i uredna. Cena je 10 evra po osobi.

dzonka
11.02.2005, 13:08
ja se odjavljujem sa foruma :) sutra rano ujutru, odlazim na jahorinu!

milenija
13.02.2005, 11:13
Sinoc sam se vratila sa Jahorine i proteklih sedam dana SVAKI dan je bilo suncano. Sto se tice snega, nazalost, stanje je sve gore i prakticno nema staze na kojoj ne izviruje kamenje (narocito kriticna je srednja Praca i kraj Ogorjelice). Juce je poceo i da se topi, tako da ne znam sta ce dalje biti. Najtuznije je sto sa strane staza snega ima i previse (ako zalutas mozes skije da izgubis), ali oni nemaju mogucnosti da taj sneg stave pristojno na stazu. Ujutru posle ratraka bude OK, ali posle par sati nastane haos. Ipak, mislim da se dobri skijasi mogu snaci i da ce njima biti skroz OK. Sto se svega ostalog tice, Jahorina je super i stvarno mi je bilo prelepo.
Pozdrav

Luka
14.02.2005, 19:08
Juce i nocas je, navodno, palo pola metra novog snega i jos uvek pada. :D
Nadam se da cu se u petak uspeti probiti do gore.

DrEkAvAc
15.02.2005, 19:12
Juče sam se vratio iz BiH, a za vikend sam bio na Jahorini tako da imam kol'ko-tol'ko svježe informacije...
u pravu su oni koji kažu da su staze na pojedinim mjestima progledale ali je preksinoć i juče palo oko 50-60cm snijega i sve su prilike da će još padati do nedjelje, tako da će za sl. vikend biti OK!

Što se tiče smještaja, u novom hotelu NEBOJŠA noćenje sa doručkom u
5-krevetnom app. košta 63KM po osobi, a hotel je extra i na dobroj poziciji, video nadzor parkinga iz sobe 24h!!!
Pozdrav :D

ivans
18.02.2005, 05:00
Sta se desava sa snegom na Jahorini?
da li ima neko neke sveze informacije?

i da li neko zna kakve su sanse da se ovaj sneg zadrzi do polovine marta?

pozdrav

Ivan

dzonka
20.02.2005, 19:31
ja sam se jutros rano vratio sa jahorine... sneg je pada (vejao) od nedelje do srede... magla je bila svakog dana... staze skoro da nisu bile sredjene... sunce se pojavilo prvi put juce (u subotu 19.2.)

snega je bilo vise nego dovoljno, cak mi se i smucio... mada, cim se pojavilo sunce, dosta je smeksao. moje misljenje je da je najveci problem sa jahorinom sto se staze ne sredjuju ni pre sezone ni u toku sezone...

posto sam prvi put na jahorini... zao mi je sto je nisam "video" od silne magle...

Luka
21.02.2005, 17:08
Evo ga izvestaj direktno sa Jahorine. Stigao u subotu. Subota i nedelja do 14 sati bili fenomenalni za skijanje, snega dosta, sunce. U nedelju oko 14 pocela mecava. Danas radio samo tanjir Ogorijelica zbog vetra. Sneg stao ali vetra jos uvek ima. Nadamo se da ce sutra biti OK.
Pozdrav.

ivans
21.02.2005, 21:40
LUKA, majstore pa ti si gore!!!

kakav je sneg i kakve su staze? da li ima kamenja?

jel ima sanse da se sneg zadrzi do sredine marta?

pozdrav

Ivan

djceko
23.02.2005, 14:16
Cao!

Novost na sajtu sa webcam-om (http://freeweb.siol.net/ticc/G2J/sr/index.htm) - podatak o visini sneznog pokrivaca (danas 190 cm).

skijaski pozdrav!

D.

CrazyKong
25.02.2005, 12:37
Put Pale-Jahorina je bio u prekidu ali od juce se ide jednom trakom....
Palo je novog vlaznog snega skoro metar tako da su imali dosta problema da ociste to. Takodje je i put preko Romanije bio u prekidu neko vreme a sada je dosta dobar (sinoc sam se vartio odozgo) suzen je na par mesta ali nije problem proci.