PDA

Pogledati punu verziju : Uparujem Rossignol 8S Oversize 06/07 165cm



stekan
21.01.2008, 19:15
U bliskom susretu sa grbama jedna skija je poklekla, pa tražim par preživjeloj, jer se osjeća usamljeno i napušteno.
1383

Tadija_91
21.01.2008, 19:45
Dok se ne upari ovo treba u snowboard oglase :sm021:.
P.S.sad zna kako se osecaju svi bordovi ...:)

stekan
21.01.2008, 20:30
Sad svi znate da mi fali daska. Ili da imam dasku viška. Dužine 165 cm.

Žalosna, nevesela i tužna činjenica je da skije nisu bile na snijegu više od 5 dana. Ova skija može poslužiti i za backup nekome ko ima iste, npr. u slučaju izvaljivanja rubnika ili slično. Ili onima sa tri noge. Ili kao ukras iznad kreveta...

Bata Bane
21.01.2008, 20:36
Sad svi znate da mi fali daska. Ili da imam dasku viška. Dužine 165 cm.

Žalosna, nevesela i tužna činjenica je da skije nisu bile na snijegu više od 5 dana. Ova skija može poslužiti i za backup nekome ko ima iste, npr. u slučaju izvaljivanja rubnika ili slično. Ili onima sa tri noge. Ili kao ukras iznad kreveta...

A da probas da skijas sa jednom nogom, kad moze Bode.......:sm021:

tataratira
22.01.2008, 08:02
kako je popustila ?
što nema slike te razbijene, znatiželjni smo

stekan
22.01.2008, 08:23
Slomljenu skiju sam ostavio austrijancima pored kontejnera da je analiziraju. Klasični lom. Slomljena je ispred prednjeg veza tačno na početku bijele plastične ploče na kojoj je vez montiran. Na tom mjestu je skija izuzetno tanka. Zbog toga se nadam da je možda još neko imao jednako iskustvo.

designbvr
22.01.2008, 16:57
Pa covek te pitao KAKO JE POPUSTILA, a ne gde si je i kome ostavio

patak
22.01.2008, 18:32
Popustila je tako što ga je jedan iznervirao, a Stekan skinuo skiju i opalio ga po glavi, kad ono ispostavilo se da je ovaj imao tvrđu glavu(od skije).

Sapa
22.01.2008, 18:42
U bliskom susretu sa grbama jedna skija je poklekla, pa tražim par preživjeloj, jer se osjeća usamljeno i napušteno.
1383



Fina skija, steta samo sto nije..............:D

Ps
vidim bogami da imas neke najt-novije 'obozavaoce', svaka cast. ;)

Tadija_91
22.01.2008, 18:46
U bliskom susretu sa grbama jedna skija je poklekla

covek lepo napisao kako je skija poklekla samo treba da se cita
p.s. konacno malo zivosti na ovom forumu

stekan
23.01.2008, 08:39
Pa covek te pitao KAKO JE POPUSTILA, a ne gde si je i kome ostavio

Prvo, to nije čovjek, to je ljudina.

Drugo, zašto je popustila: prebrza vožnja po velikim grbama.

Treće, KAKO JE POPUSTILA:
Usljed dinamičkih opterećenja uzrokovanih masom skijaša, brzinom kretanja i konfiguracijom terena je došlo do opterećenja na savijanje skije u momentu kad se našla vrhom na jednoj, a repom na drugoj grbi (hupseru). Kako je skijaš vezan za skiju vezovima na približnoj sredini dužine skije, sila gravitacije zajedno sa silom inercije je uzrokovala izuzetno opterećenje i savijanje koja dotična jadnica od skije nije mogla da podnese, pa je na kritičnom (ranije spomenutom) mjestu došlo do istezanja laminata u donjem sloju skije, te gnječenja materijala u gorjem dijelu presjeka skije. U mom selu (selo je mjesto gdje ima najviše seljaka, veće mjesto = veće selo) se kaže: nije izdržala.

CrazyKong
23.01.2008, 09:19
Prvo, to nije čovjek, to je ljudina.

Drugo, zašto je popustila: prebrza vožnja po velikim grbama.

Treće, KAKO JE POPUSTILA:
Usljed dinamičkih opterećenja uzrokovanih masom skijaša, brzinom kretanja i konfiguracijom terena je došlo do opterećenja na savijanje skije u momentu kad se našla vrhom na jednoj, a repom na drugoj grbi (hupseru). Kako je skijaš vezan za skiju vezovima na približnoj sredini dužine skije, sila gravitacije zajedno sa silom inercije je uzrokovala izuzetno opterećenje i savijanje koja dotična jadnica od skije nije mogla da podnese, pa je na kritičnom (ranije spomenutom) mjestu došlo do istezanja laminata u donjem sloju skije, te gnječenja materijala u gorjem dijelu presjeka skije. U mom selu (selo je mjesto gdje ima najviše seljaka, veće mjesto = veće selo) se kaže: nije izdržala.

A mene zanima malo detaljnije GDE SI JE I KOME OSTAVIO ?

stekan
23.01.2008, 09:33
Krejzi, s obzirom da smo gore bili zajedno, znaš li ona dva kontejnera ispred zgrade. Lijevi za papir, a desni za plastiku. E nisu ti kontejneri.
Pored ta dva kontejnera imaš vrata koja vode u prostoriju za smeće. Tu pored malog kontejnera za metal i odlagališta za staklo imaš i dva kontejnera za ostalo smeće. E, sa lijeve strane lijevog kontejnera sam skiju naslonio uz zid.

CrazyKong
23.01.2008, 09:41
E, sa lijeve strane lijevog kontejnera sam skiju naslonio uz zid.

aaaaa, mora da sa desne strane desnog kontejnera nije bilo mesta...

stekan
23.01.2008, 09:43
aaaaa, mora da sa desne strane desnog kontejnera nije bilo mesta...

Vidi se da ti roditelji nisu uludo pare bacili u tvoje školovanje.

Nemanjus
23.01.2008, 09:54
E, sa lijeve strane lijevog kontejnera sam skiju naslonio uz zid.

Samo mi jedno nije jasno, kako si je to naslonio na zid??? Da li su oba dela naslonjena odvojeno, ili si mozda privremeno uradio bandažu da bi skija izgledala cela? Pa je tako naslonio na zid.

Ja bih da mi se objasni!

Sapa
23.01.2008, 12:25
Treće, KAKO JE POPUSTILA:
Usljed dinamičkih opterećenja uzrokovanih masom skijaša, brzinom kretanja i konfiguracijom terena je došlo do opterećenja na savijanje skije u momentu kad se našla vrhom na jednoj, a repom na drugoj grbi (hupseru). Kako je skijaš vezan za skiju vezovima na približnoj sredini dužine skije, sila gravitacije zajedno sa silom inercije je uzrokovala izuzetno opterećenje i savijanje koja dotična jadnica od skije nije mogla da podnese, pa je na kritičnom (ranije spomenutom) mjestu došlo do istezanja laminata u donjem sloju skije, te gnječenja materijala u gorjem dijelu presjeka skije. .

Ihaaa, sta ti cekas, sto ne trazis posla kod nekog (renomiranog) proizvodjaca smuchaka? Men se cini da si promasijo zanimanje. U danasnja vremena bez pravoga 'drajva' iliti pokretackog motiva za bitisanje, nejma zivota, moj ti. Ja bi bogami poslo Fischeru, oli Rossignolu, a more i Elanu, jedno otvoreno-koMkursno pismo.
A iz dynamike i mekanike kod mene imas 9 za kraj godine.
Nije 10tka samo zbog one, kako se kaze, "priblizne sredine' smuchke, na toj tvojoj usamljenoj jadnici je vez pomjeren brat bratu 3,4,5 cm unatrag od centra iste, pa jeL?
A da je prikujes na zid i uparish sa nekom slikom 'mrtve prirode' na istom, ha?

stekan
23.01.2008, 13:01
Samo mi jedno nije jasno, kako si je to naslonio na zid??? Da li su oba dela naslonjena odvojeno, ili si mozda privremeno uradio bandažu da bi skija izgledala cela? Pa je tako naslonio na zid.

Ja bih da mi se objasni!
Ću ti to objasnim prvom prilikom uz pivo.


Ihaaa, sta ti cekas, sto ne trazis posla kod nekog (renomiranog) proizvodjaca smuchaka? Men se cini da si promasijo zanimanje. U danasnja vremena bez pravoga 'drajva' iliti pokretackog motiva za bitisanje, nejma zivota, moj ti. Ja bi bogami poslo Fischeru, oli Rossignolu, a more i Elanu, jedno otvoreno-koMkursno pismo.
Ne bi oni mene primili. Rekli bi da sam isuviše emotivno vezan za skijanje, a to nije dobro za posao.

S obzirom da korijenje vučeš iz BiH, kaže se "meščini", a ne "men se čini". JeL se i tebi meščini?


A iz dynamike i mekanike kod mene imas 9 za kraj godine.
Nije 10tka samo zbog one, kako se kaze, "priblizne sredine' smuchke, na toj tvojoj usamljenoj jadnici je vez pomjeren brat bratu 3,4,5 cm unatrag od centra iste, pa jeL?
Fala, fala. Imao sam 10 iz statike i u srednjoj građevinskoj, a i na mašinstvu. Ni iz ostalih stručnih predmeta nisam bio mnogo lošiji. Šteta što sam te škole džaba pohađao.


A da je prikujes na zid i uparish sa nekom slikom 'mrtve prirode' na istom, ha?
Mogao bih, ali k'o što znaš, prečesto mijenjam skije da bih jednu mogao gledati duži period.

Milton Zulu
23.01.2008, 21:23
Treće, KAKO JE POPUSTILA:
Usljed dinamičkih opterećenja uzrokovanih masom skijaša, brzinom kretanja i konfiguracijom terena je došlo do opterećenja na savijanje skije u momentu kad se našla vrhom na jednoj, a repom na drugoj grbi (hupseru). Kako je skijaš vezan za skiju vezovima na približnoj sredini dužine skije, sila gravitacije zajedno sa silom inercije je uzrokovala izuzetno opterećenje i savijanje koja dotična jadnica od skije nije mogla da podnese, pa je na kritičnom (ranije spomenutom) mjestu došlo do istezanja laminata u donjem sloju skije, te gnječenja materijala u gorjem dijelu presjeka skije. U mom selu (selo je mjesto gdje ima najviše seljaka, veće mjesto = veće selo) se kaže: nije izdržala.[/quote]

LOOOOL, Stekane prevaziso si samog sebe ovim postom jos od vremena kad si mi objasnjavao zasto grafitni šćapovi umjesto aluminijskih putem teoreme o polarnom momentu inercije:sm019:

Ma ipak je steta sto nema te fotografije...

Flexon
23.01.2008, 23:57
ako odlucis da sahranis iste
ja sam spreman da usvoim vezove :dziveli:
da ne ostanu sirocad

hehehe
24.01.2008, 08:33
ako odlucis da sahranis iste
ja sam spreman da usvoim vezove :dziveli:
da ne ostanu sirocad

Al si ti naivan... nista manje do blizanaca... i to kakvih blizanaca...

stekan
24.01.2008, 09:53
ako odlucis da sahranis iste
ja sam spreman da usvoim vezove :dziveli:
da ne ostanu sirocad

Od kad su stari Feničani izmislili dukate, sve je lako dogovoriti.

Flexon
25.01.2008, 22:32
uvijek raspolozen za kompromis
a o koim se vezovima radi?

Flexon
25.01.2008, 22:43
predpostavljam da su axial2 din 12
ili mozda cak fks 120 (koi jedu malu djecu) mada sumnjam

stekan
26.01.2008, 12:31
Volio bih da su Axial, ali su ipak Axium 120.

Flexon
26.01.2008, 17:18
ja sam se potajno nado fks sirocicima :dontknow: