PDA

Pogledati punu verziju : Bad Kleinkirchheim



Mr.Lord
13.01.2008, 16:30
Da li je neko bio u Bad i zna nesto o ovom mestu?

wlad
13.01.2008, 17:57
Uradi search po forumu, Bata Bane je poznat (između ostalog) i po tome :).

ski dude
13.01.2008, 18:33
ja krajem januara idem u bad i mene mnogo zanima,nesto ova sezona losa sa snegom ali tu su topovi:yay:

Bata Bane
13.01.2008, 23:35
Jaaaaoooo BAD, ne staj mi na muku:glavaozid , skijanje koje nikada neces zaboraviti, Franz Klamer staza mmmmmmmmmm, snega koliko hoces /powder/mmmmmmmm, a bazeni, banja, brate kupanje u vodi koja je topla 45 stepeni, pa kupanje napolju na -20, ma strasnoooo.

Bata Bane
14.01.2008, 00:20
I jos nesto, zaboravih:glavaozid , gondole, tri brda su vezana zicama, a staze siroke i po 100 metara, evo linka sa delom slika a imam ih preko 200
http://skimanijaci.com/component/option,com_gallery2/Itemid,26/?g2_itemId=6755

skiman
14.01.2008, 09:47
Da, da sve je to istina, kad ne ideš npr. Italiju (Alta Badia, Val Gardena, Civetta, Falcade, Moena.....)......onda možeš BKK mirno da zaboraviš......Osim Franz Klammer staze sve je ostalo tako tako.....Ove godine jako malo snega (za sada), i kad je tako onda znaju biti staze dosta loše (kamenje) sređene......Više preporučujem Obertauern, Nassfeld i Katschberg......:sm018: Skiman

ski dude
14.01.2008, 14:48
a koja je franz klammer staza,ona crna ili crvena koja ide sa vrha gondole?

Bata Bane
14.01.2008, 23:40
Franz Klamer ti je u principu crvena staza, sa nekim delovima crne kategorizacije, tj. pri pocetku i pri kraju je crna. Skijati na toj stazi je pravo zadovljstvo:sm018:

srdjanbl
15.01.2008, 16:04
evo da iznesem i moje skromno iskustvo sa bad-om
bio sam "gore" dva puta i pored termi i franz klammera zeli bih da istaknem turracher koji se nalazi na cca 15 km od bad-a i na kojem naravno vazi ski pas iz bad-a. Turracher höhe je i nesto visi od bad-a,nudi manje staza,ali one pruzaju potpuno zadovoljstvo u skijanju.
bad se dici sa mnogo suncanih dana godisnje,i u ovom peridu kad sam bio,od cca 27.1 do 3.2. 2006. i 2007. imao sam 2x po 7 suncanih dana. ipak to nije pravilo,ali da je cesta pojava,jeste.

zloglasni
16.01.2008, 00:11
Dobar je Bad ali nista spektakularno izuzev onog Romelbada ili kako se vec zove tamo sam se raspametio :).Doduse ja sam bio odavno pre jedno 8 god ne znam sta se desavalo u medjuvremenu

jijang
20.01.2008, 15:09
Bio sam par puita, lepo porodicno mesto. Sto se skijanja tice moze da zadovolji dosta velike apetite(ali ne i najvece).

Bata Bane
20.01.2008, 22:41
Ja po tim vasim postovima mogu da shvatim da Bad i nije neko mesto, ali ja sam onda imao srecu da je svih sedam dana vreme bilo fantasticno, sa puno sunca, snega, pripremljenih staza i temperaturom od -5 stepeni:ok:

Mr.Lord
21.01.2008, 11:25
Hvala svima na odgovorima, nekako sam skapirao da ovo mesto ipak i nije za mene i ekipu,mada oni termalni izvori i ona bata banetova staza super zvuče.

Bata Bane
21.01.2008, 11:54
Ma zasto nije, vidi, i to ce ti biti samo jedno iskustvo vise a mislim da se neces razocarati.

ski dude
05.02.2008, 19:03
Evo vratio sam se pre nekoliko dana iz bad-a i sta vam mogu reci,austrijanci su me odusevili:ok: .Doduse nije bilo prirodnog snega uopste do poslednjeg dana ali je zato 98% staza pokriveno topovima:sm019: .Staze su uvek bile savrseno pripremljene koliko su to vremenski uslovi dozvoljavali(3 dana se temperatura kretala izmedju 5-13c:hair: ).Terme se isto ne smeju zaobici dobro dodje relaxacija posle skijanja.Franz klammer staza je stvarno odlicna ali nazalost nije radio prvi deo staze koji je mnooooogo strm:couto: .Eto ako jos nekoga interesuje neka pita:ski:

nik2yu
03.12.2008, 16:46
da li bi neko mogao da opise kakav je put do tamo, koliko je komplikovano doci kolima, neki malo detaljniji opis. Hvala

Bata Bane
03.12.2008, 18:47
Kolima do Bada je pi.... dim:dontknow: Beograd-Zagreb-Jesenice, prodjes kroz tunel, udjes u Austriju i pored Vilaha ides jos nekih 60 km Auto putem A 10, do mesta Seeboden. Kod tog mesta gde je i istoimeno jezero skrenes desno i nekih 30 km imas do Bada. 664 km od Beograda, i imas 95 eura troskova, sto goriva sto putarina.

nik2yu
04.12.2008, 00:17
^tnx bata bane:dziveli:
A putevi kontam da su skroz ok i ocisceni jer je to ipak EU, eventualno bas u badu mozda ima snega po putu??? I posto si ti bas dosta upucen, da te smaram jos malo:couto:
Nesto sam u fazonu da ne dajem ovim nasim sugavim agencijama pare nego da sve sam organizujem/rezervisem preko neta. Sta mislis ti o tome, ono kao platim depozit za neki apartman, jel sigurno to??? stvarno ne bih voleo da dodjem gore a oni se prave ludi:sm022:
ili mozda na neki drugi nacin da se organizujem???
tnx

skiman
04.12.2008, 08:19
^tnx bata bane:dziveli:
A putevi kontam da su skroz ok i ocisceni jer je to ipak EU, eventualno bas u badu mozda ima snega po putu??? I posto si ti bas dosta upucen, da te smaram jos malo:couto:
Nesto sam u fazonu da ne dajem ovim nasim sugavim agencijama pare nego da sve sam organizujem/rezervisem preko neta. Sta mislis ti o tome, ono kao platim depozit za neki apartman, jel sigurno to??? stvarno ne bih voleo da dodjem gore a oni se prave ludi:sm022:
ili mozda na neki drugi nacin da se organizujem???
tnx

Bata Bane ti je dao jedan smer (mali su ti troškovi Bane- jel si ti to računao vinjetu u SLO)? Evo drugi: BG-ZG-MB-Dravograd-Klagenfurt-Feldkirchen-Oberboden-Gnesau-Patergassen-Bad Kleinkircheim. Ja več oko osam godina idem na zimovanje preko neta. Platim depozit (važi i za Austriju i Italiju) i nikakvih problema nije bilo. Možeš i preko neta pogledat kako izgledaju sobe, kvadraturu....Ma ne boj se, pa nije ti to Balkan....

Extreme
04.12.2008, 11:12
Idem do Bad-a kolima sredinom januara. Kakva je kombinacija sa klopom. Jel se odavde nosi ili je eventualno lidl ili neki drugi market kod Ljubljane bolje resenje ili su u Bad-u cifre ok.

skiman
04.12.2008, 11:45
Idem do Bad-a kolima sredinom januara. Kakva je kombinacija sa klopom. Jel se odavde nosi ili je eventualno lidl ili neki drugi market kod Ljubljane bolje resenje ili su u Bad-u cifre ok.

Imaš Lidl i Hofer svugdje u SLO, a i u Austriji......Cifre su u Austriji više a pogotovo u Bad Kleinkircheimu (koji nema Lidla ili Hofera-barem prije dve godine ga nije bilo, ali su tu Spar i privatne trgovine), tako da tamo kupujem samo kruh i mleko... Al se može jesti ručak u nekoj gostioni na skijalištu, nije toliko skupo....:dziveli:

nik2yu
04.12.2008, 12:36
@bata bane, skiman i ostali:)

I sta onda, rezervisem preko neta, odstampam potvrdu tu o rezervaciji i sa tim u ambasadu??? ili cimam njih da mi posalju neko pozivno pismo, ili mozda ambasadi? I da, neko je pitao vec, klopa, jeste nosili ili se gore snalazili??? Ja sam u fazonu da ponesem neke salame i sarme pa da samo grejem gore:) cisto da me ne bi drali za sve.
@skiman: moze neka preporuka za neki apartman u kom si bio??? Trebao bi mi za 2 osobe, al da ima malu kuhinjicu bar zbog klope:)
i naravno nisu mi bitne one fore sauna, bazen, masaza, masiranje stopala, kupanje u mleku i devicanskim suzama i to:) samo smestaj at low cost da je ok lokacija i da je cisto.
tnx:ok:

skiman
04.12.2008, 13:36
@bata bane, skiman i ostali:)

I sta onda, rezervisem preko neta, odstampam potvrdu tu o rezervaciji i sa tim u ambasadu??? ili cimam njih da mi posalju neko pozivno pismo, ili mozda ambasadi? I da, neko je pitao vec, klopa, jeste nosili ili se gore snalazili??? Ja sam u fazonu da ponesem neke salame i sarme pa da samo grejem gore:) cisto da me ne bi drali za sve.
@skiman: moze neka preporuka za neki apartman u kom si bio??? Trebao bi mi za 2 osobe, al da ima malu kuhinjicu bar zbog klope:)
i naravno nisu mi bitne one fore sauna, bazen, masaza, masiranje stopala, kupanje u mleku i devicanskim suzama i to:) samo smestaj at low cost da je ok lokacija i da je cisto.
tnx:ok:

http://anfrage.badkleinkirchheim.at/?lang=en pitaj ovde
pogledaj ovde http://anfrage.badkleinkirchheim.at/?lang=en

Za vizu i grantno pismo bogami ne znam...
Bio sam u ovom http://www.tiscover.at/at/guide/96863sy,en,FROZ/objectId,ACC206866at,curr,EUR,season,at2,selectedE ntry,home/home.html
Bio zadovoljan a nikako ne nađem ovog poslednjeg

nik2yu
04.12.2008, 14:21
:sm017: Tnx a lot:ok:
video sam vec taj sajt i poslao par mailova.
ovo gde si ti bio mi ne odgovara bas jer koliko vidim samo je sobica, pa nema gde da se podgreje klopa:)

E a iskulirali ste me za sneg na putu??? Dakle ima li ga, koliko, lanci, problemi???
tnx

skiman
04.12.2008, 14:46
:sm017: Tnx a lot:ok:
video sam vec taj sajt i poslao par mailova.
ovo gde si ti bio mi ne odgovara bas jer koliko vidim samo je sobica, pa nema gde da se podgreje klopa:)

E a iskulirali ste me za sneg na putu??? Dakle ima li ga, koliko, lanci, problemi???
tnx
Sneg nikad nije bio problem......zimske gume ili dobri lanci i pići Miki....:ski: Al je ta sobica u samom centru kod terma St.Cathrein......a kuhali smo kod ćaleta u drugom apartmaju........ Ajde nađi nešto po tvom ukusu...

midwest
04.12.2008, 21:40
I sta onda, rezervisem preko neta, odstampam potvrdu tu o rezervaciji i sa tim u ambasadu??? ili cimam njih da mi posalju neko pozivno pismo, ili mozda ambasadi?

Ja obicno trazim da mi gazde apartmana posalju potpisanu potvrdu o rezervaciji faxom. Mada, iz licnog iskustva mogu reci da ambasada prihvata i odstampane potvrde o rezervaciji, jer sam tako radio sa nekim rezervacijama. Ali nekako se uvijek bojim da ce moj zahtjev razmatrati neki sluzbenik starog kova koji nije na ti sa modernim tehnologijama komunikacije pa zato trazim prvu varijantu. I da, ovo vazi za ambasadu Austrije u BiH, ne znam kakva je situacija u Srbiji

Bata Bane
04.12.2008, 22:18
Ja sam rezervisao preko neta, Hotel mi je poslao rezervaciju mailom, i to smo odnesli u Ambasadu koja nam je bez problema dala vize.
A da zaboravio sam 35 eura vinjetu kroz Sloveniju. Ja sam pre mesec dana platio kaznu na izlasku iz Maribora sto sam zaboravio da kupim vinjetu, zamislite nasli smo se na 50 Eura a trazili mi 300:sm022: .
Neces pogresiti ako odes u Bad. evo linka gde sam ja bio.

http://www.dalnig.at/

Sto se tice ovog hotela ima sve, saunu Jacuzi, tursko kupatilo i jos nekih zezalica, i bas je pristojan. Ja sam placao 43 eura za polupansion.

Sto se tice voznje ja sam isao na Ljubljanu, Jesenice kroz tunel pa gore, a sto se tice puta i tu nemoj da brines dzabe smo stavljali zimske gume, mada po zakonu u Evropi to mora.

Samo teraj i uzivaj

nik2yu
05.12.2008, 11:28
Ajmo sad za putarine, ima u cro, u slovenije ta vinjeta jel se kupuje na ulasku ili u nekoj prodavnici ( a da nije naznaceno kao sto rade madjari da bi naplatili kazne, jos koja putarinici u slo i to je to.? austrija?
fala svima

Bata Bane
05.12.2008, 12:41
Ajmo sad za putarine, ima u cro, u slovenije ta vinjeta jel se kupuje na ulasku ili u nekoj prodavnici ( a da nije naznaceno kao sto rade madjari da bi naplatili kazne, jos koja putarinici u slo i to je to.? austrija?
fala svima

Ono sto sam u ranijim postovima napisao da je trosak od beograda do Bada nikih 95, eura to je skinuto sa Michelina gde oni uracunavaju sve troskove. Vinjeta za Sloveniju se kupuje na ulasku u zemlju kao i vinjeta za Austriju.

CrazyKong
05.12.2008, 14:45
Vigneta za SLO imas na Obrezju, kad udjes u slo , prva pumpa.
Za AUT imas na zadnoj pumpi u SLO, pre Karavanki ili kad prodjes tunel na prvoj pumpi....

Tunel se placa 6.5 eur u jednom smeru..koliko se secam...


Ajmo sad za putarine, ima u cro, u slovenije ta vinjeta jel se kupuje na ulasku ili u nekoj prodavnici ( a da nije naznaceno kao sto rade madjari da bi naplatili kazne, jos koja putarinici u slo i to je to.? austrija?
fala svima

nik2yu
05.12.2008, 14:59
e vidis to me je zanimalo, jer bi po mom misljenju mnogo bolje bilo da se uvede kupovina tih vinjeta na ulasku na autoput kao da placas neku putarinu il nesto, a ko ima samo da prodje, nego ovako ako se ne raspitas i ne kupis na nekoj pumpi usput kazna 1 000 000 eura:dontknow:
A jel imao neko nekih problema sa prolaskom kroz hrvatsku, ono tipa road rage, psovanje il nesto slicno. Posto znam da su neki ljudi imali losa iskustva.
Hvla svima na pomoci:ok:
ja cu da gusim jos malo samo da znate:)
al ako odem pa se vretim sa pozitivnim utiscima vodim na pivo:dziveli:

skiman
06.12.2008, 09:08
e vidis to me je zanimalo, jer bi po mom misljenju mnogo bolje bilo da se uvede kupovina tih vinjeta na ulasku na autoput kao da placas neku putarinu il nesto, a ko ima samo da prodje, nego ovako ako se ne raspitas i ne kupis na nekoj pumpi usput kazna 1 000 000 eura:dontknow:
A jel imao neko nekih problema sa prolaskom kroz hrvatsku, ono tipa road rage, psovanje il nesto slicno. Posto znam da su neki ljudi imali losa iskustva.
Hvla svima na pomoci:ok:
ja cu da gusim jos malo samo da znate:)
al ako odem pa se vretim sa pozitivnim utiscima vodim na pivo:dziveli:

E dragi moj, sad več dlakocijepiš....Ako si odlučio da ideš skijat, onda idi....bez obzira na sve.....Ako bi bila mogučnost kupiti vinjetu na ulasku na autoput, šta bi time dobili? Šta? opet gužvu na naplatnim kučicama....:smoke:

aston
09.12.2008, 14:54
Meni ce u januaru biti treca sezona zaredom da idem u Bad, do sada sam isao preko Madjarske, putarine ukupno su mi bile oko 12eura u jednom pravcu. Od Subotice ima oko 730km do Bada. Hranu kupujem u Segedinu tako da nemam problema na granici, a i jeftinije je nego ovde .........

nik2yu
11.12.2008, 15:00
Da al meni je iz BG suvise kruzenje da idem preko Madjarske.
Ipalo bi tipa 800-850km, a ovako je oko 650
poz

aston
11.12.2008, 17:51
Slazem se da ti je blize preko HR i SLO ali i mogo skuplje..... Vinjeta u Austriji ti vazi 10 dana a kosta nesto manje od 8 Eura. Hranu ti je najbolje da kupujes u gradicu Radenthein kroz koji moras proci ako dolazis iz SLO. Mislim da je Radenthein udaljen od Bada svega 5-10km.

Ski pass iz Bada vazi za celu oblast zvanu Kärnten tako da ja uzmem smestaj u Badu i odlazim na druga skijalista u okolini. Vise puta sam posecivao Mölltaler Gletscher (~70km od Bada) a ove sezone cu posetiti Turracher Höhe (~30km od Bada). Naravno postoje i drugi ski centri sem ovih gde vazi ski pass iz Bada.

U Bad idem 17.2 i ostajem 2 nedelje.
Smestaj sam kao i do sada rezervisao preko neta.....

http://www.skifidelity.at/moelltaler-gletscher
http://www.turracherhoehe.at/en

Ako te nesto zanima, pitaj .......

nik2yu
11.12.2008, 18:10
uuuuuu pa ti si bas nabio iskustva s tim. Svaka cast.
Znaci net i nema nikakvih problema? a viza, kontam da u ambasadu nosis potvrdu o rezervaciji ??? i gomilu drugih papira naravno. A za klopu sam mislio neki metro, ili nesto slicno u slo ili aus.

aston
11.12.2008, 19:47
Pa kada sam prvi put odlazio rekli su mi poznanici "kada vidis Austriju vise ti nece pasti na pamet da se skijas na Kopu ili Jahorini", bili su u pravu.....

Treba da znas da u EU ne smes da unosis meso, mlecne poizvode, alkohol, cigare itd. (ne znam bas sve tacno) Ja zbog toga hranu kupujem u Madjarskoj. E sad neki tvrde da Slovenci ne gledaju i da su prosli bez problema dok Madjari pitaju sta se nosi od hrane i hoce po nekad da pregledaju ceo auto.

U gradicu Radenthein a i u Badu imas mini super markete, kao sto sam ti vec rekao jeftinije je u Radenthein-u. Ne mogu te savetovati dali da kupujes u SLO ili AUS jer ne znam cene u SLO. Ono sto znam da je Madjarska jeftinija od AUS.

Ahhh vize ..... treba ti potrvda o rezervaciji smestaja to ti oni mogu poslati na fax ili skenirano na email. (moguce je da AUS ambasada proverava rezervaciju telefonom). Meni je pored ovoga trebalo osiguranje, dokaz o deponovanih 1000eura u banci i dokaz da sam vlasnik firme (imam svoju firmu u Subotici). Sve to prevedeno na Engleski. Ovako je bilo prosle godine za ovu jos ne znam.

Poz ....

oggy
12.12.2008, 00:33
Ja znam neke koji su preko SLO granice pronijeli lonac sarme :D

nik2yu
12.12.2008, 01:26
Cekaj ozbiljno ne mogu da ponesem neke sarme i tako vec neke spremljene stvari???
Jbt pa necu gore valjda da ih motam :)
(realno necu ja ni dole da ih motam, al cisto ovako da drama bude veca ;) )

skiman
12.12.2008, 07:15
Hranu ti je najbolje da kupujes u gradicu Radenthein kroz koji moras proci ako dolazis iz SLO. Mislim da je Radenthein udaljen od Bada svega 5-10km.


http://www.skifidelity.at/moelltaler-gletscher
http://www.turracherhoehe.at/en

j .......

Ovo nikako nije istina i nije jedini put. Ovo je isto, ko da ideš oko guzice u džep. I za tebe isto važi (iako ideš preko Madjarske, mnogo ti je bliže po autoputu Graz-Klagenfurt i onda odmah iza onog najdužeg tunela iza Klagenfurta, skrečeš desno za Feldkirchen). Dalje ideš za Oberboden-Gnesau-Patergassen-Bad Kleinkircheim. Ovako, i u SLO i AUT se najviše isplati kupovat u Hoferu ili Lidlu. Ovih imaš usput koliko hočeš, a cene su ti skoro iste (važi i za SLO Kao i za AUT). A za sarme...ako češ ispast papak na granici, to pripiši sebi (šalim se):ski: .....može biti, da su neki prošli, ali oni koji nisu, neče se hvalit po forumu (računajte i sa tome, da su jake civilne patrole policije i na unutrašnjim granicama (u civilnim vozilima), koje kontroliraju ljude i prtljag).....Ako ovo zaista važi za čitavu Koroško, onda ti važi karta i za Katschberg, Innerkrems, Nassfeld, Ankogel-Mallnitz, Goldeck, Gerlitzen, koje vrijedi isto tako posetit (pogotovo ti je blizu Gerlitzen, a ni Innerkrems i Katschberg i Nassfeld nije daleko). Karte u ruke i studiraj....ipak so to sladke brige...:smoke:

skiman
12.12.2008, 07:23
[quote=skiman;31940]Ovo nikako nije istina i nije jedini put. Ovo je isto, ko da ideš oko guzice u džep. I za tebe isto važi (iako ideš preko Madjarske, mnogo ti je bliže po autoputu Graz-Klagenfurt i onda odmah iza onog najdužeg tunela iza Klagenfurta, skrečeš desno za Feldkirchen). Dalje ideš za Oberboden-Gnesau-Patergassen-Bad Kleinkircheim. Ovako, i u SLO i AUT se najviše isplati kupovat u Hoferu ili Lidlu. Ovih imaš usput koliko hočeš, a cene su ti skoro iste (važi i za SLO Kao i za AUT). A za sarme...ako češ ispast papak na granici, to pripiši sebi (šalim se):ski: .....može biti, da su neki prošli, ali oni koji nisu, neče se hvalit po forumu (računajte i sa tome, da su jake civilne patrole policije i na unutrašnjim granicama (u civilnim vozilima), koje kontroliraju ljude i prtljag).....Ako ovo zaista važi za čitavu Koroško, onda ti važi karta i za Katschberg, Innerkrems, Nassfeld, Ankogel-Mallnitz, Goldeck, Gerlitzen, koje vrijedi isto tako posetit (pogotovo ti je blizu Gerlitzen, a ni Innerkrems i Katschberg i Nassfeld nije daleko). Karte u ruke i studiraj....ipak so to sladke brige...:smoke:

P.S. Kad bi video Dolomite i Italiju, onda ne bi više skijao u Bad Kleinkircheimu...znam, znam sto žena-dvesto sisa.....A ja ču iči i na Kopaonik i na Jahorinu, što da ne, da vidim, kako je kdo vas....../quote]

aston
12.12.2008, 09:41
@skiman
Svako ima pravo na svoje misljenje!
Nije mi namera da ulazim u neku raspravu sa bilo kime!


Ovo nikako nije istina i nije jedini put
Nije uredu da govoris da lazem!!!! Ja ni u jednom trenutku nikome nisam savetovao da glavnu kupovinu obavi u Radenthein-u i da je to jedini put do Bada. A da si citao video bi da ja kupovinu obavljam u Madjarskoj tj. Segedinu. U Radenthein-u su bolje cene nego u Badu a blizu je. Apartmani u Badu (koje ja uzimam) nemaju zamrzivac nego samo obican frizider sa malom ledarom tako da nije moguce kupovati neke vece kolicine zamrznutog mesa koje bi mi mogle trajati 2 nedelje! Nepada mi na pamet da jedem samo suvu hranu, tako da ja moram da idem jos negde u kupovinu.


I za tebe isto važi (iako ideš preko Madjarske, mnogo ti je bliže po autoputu Graz-Klagenfurt i onda odmah iza onog najdužeg tunela iza Klagenfurta, skrečeš desno za Feldkirchen). Dalje ideš za Oberboden-Gnesau-Patergassen-Bad Kleinkircheim.
Hvala na savetu! Ali ja taj put i koristim! Nisam ga opisao zato sto to niko nije trazio .....


Ako ovo zaista važi za čitavu Koroško
Opet sumnjas u moju izjavu?!? Zar imam razloga da lazem??? Kupio sam ski pass u Badu i odlazio na Mölltaler Gletscher. Moze se pitati na ski kasi oni ce to potvrditi. (cela Koroska ili Kärnten)


P.S. Kad bi video Dolomite i Italiju, onda ne bi više skijao u Bad Kleinkircheimu
Verovatno si u pravu. Mozda odem i tamo nikad se ne zna.


Vidim da ovde ima i pametnijih od mene, uredu, ja to postujem pa onda neka oni nastave sa savetima, posto ja "lazem" cim zinem.

Poz ....

skiman
12.12.2008, 10:42
@skiman
Svako ima pravo na svoje misljenje!
Nije mi namera da ulazim u neku raspravu sa bilo kime!


Nije uredu da govoris da lazem!!!! Ja ni u jednom trenutku nikome nisam savetovao da glavnu kupovinu obavi u Radenthein-u i da je to jedini put do Bada. A da si citao video bi da ja kupovinu obavljam u Madjarskoj tj. Segedinu. U Radenthein-u su bolje cene nego u Badu a blizu je. Apartmani u Badu (koje ja uzimam) nemaju zamrzivac nego samo obican frizider sa malom ledarom tako da nije moguce kupovati neke vece kolicine zamrznutog mesa koje bi mi mogle trajati 2 nedelje! Nepada mi na pamet da jedem samo suvu hranu, tako da ja moram da idem jos negde u kupovinu.


Hvala na savetu! Ali ja taj put i koristim! Nisam ga opisao zato sto to niko nije trazio .....


Opet sumnjas u moju izjavu?!? Zar imam razloga da lazem??? Kupio sam ski pass u Badu i odlazio na Mölltaler Gletscher. Moze se pitati na ski kasi oni ce to potvrditi. (cela Koroska ili Kärnten)


Verovatno si u pravu. Mozda odem i tamo nikad se ne zna.


Vidim da ovde ima i pametnijih od mene, uredu, ja to postujem pa onda neka oni nastave sa savetima, posto ja "lazem" cim zinem.

Poz ....

Da razčistimo nešto. Niko nije rekao da lažeš i da sam najpametniji. Ako se ide preko SLO put kojeg sam predlagao bliži je sigurno, i pošto ga i ti koristiš, što ga onda nisi predlagao? Hrana je u Radenthainu verovatno jeftinija nego u Badu, a još je jeftinija u Hoferu i Lidlu kojih imaš usput koliko hočeš (ne znam za Madžarsku, ali ti verujem). Kartu koju ti uzimaš verovatno je Kaertner ski gold i zbilja nisam zano, da je u nju uključeno sve u Kaertenu. Znam jedino, da sam imao sam pre dve godine sezonsku kartu za Kaerten i Sudtirol i da je u tu kartu bilo uključeno 34 centara, a skigold karta važi samo za Kaerten. Tako da opet nisam rekao da ti ne verujem, ali se nadam da se slažeš, da znam o čemu govorim. I ja imam pravo na svoje mišljenje. Ako si ga ovako shvatio, shvatio si ga krivo. Jedina namjera mi je i bit če mi uvek, da ako znam nešto, to ču podelit sa vama. Ako to neko izkoristi, super, ako ne, nače me biti manje....I daj molim te, još jednom pročitaj sve što sam napisao u ovoj temi i što sam uzeo iz tvog topica.....

skiman
12.12.2008, 11:00
Možda se nismo razumeli i ti si predlagao variantu BG-ZG-LJ-Jesenice-Villach-Seeboden-Radenthain-Bad Kleinkirchaim (može i Villach-Landskron-Winklerna-Afritza-Radenthain-Bad), a ja put BG-ZG-Maribor-Dravograd-Griffen-Klagenfurt-Feldkirchen-Oberboden-Gnesau-Bad....:smoke:

oggy
12.12.2008, 12:12
A za sarme...ako češ ispast papak na granici, to pripiši sebi (šalim se)

Pa to, nema smisla da ispadnes papak, ljudi ti dodju u auto a nemas ni sarmom da ih ponudis. :D

skiman
12.12.2008, 12:27
Pa to, nema smisla da ispadnes papak, ljudi ti dodju u auto a nemas ni sarmom da ih ponudis. :D

Tako je...imaš da ih počastiš....:dziveli:

stekan
12.12.2008, 19:48
Samo ovaj ski pass vrijedi u cijeloj Koruškoj: http://www.topski.at/.

Chikoo
12.12.2008, 23:46
Mozes da nosis kilo suvog mesa hermeticki zapakovanog sa deklaracijom,kilo rakije domace bez dekl.:cug: i box cigara i sve ovo po osobi.....

skiman
13.12.2008, 07:17
Samo ovaj ski pass vrijedi u cijeloj Koruškoj: http://www.topski.at/.
Stekane ovu sezonsku kartu sam imao, pa i sam to znaš, al važi i za Osttirol. Činio mi se i da važi i za višednevno isto...Znaju kako se to radi za turista, nema to šta....:smoke:

stekan
13.12.2008, 14:53
Meni je Osojčica još uvijek najbolji ROI (pitajte google ako šta nije jasno). Sve dok na Nassfeldu ne uvedu porodični sezonski ski pass. Skiman, možeš li provjeriti da li su ga slučajno uveli?

hehehe
16.12.2008, 08:46
http://www.gerlitzen.com/?cat=image&intern=no&imgref=service.it-wms.com/gerlitzen/big_current7.jpg

Ja... snijega na toj Osojčici a i šire...

Dakle, Stevo... usralo te samo tako... sad samo da grane sunce i da smrzne...
Još dvadesetak dana, jeR?

skiman
16.12.2008, 08:54
http://www.gerlitzen.com/?cat=image&intern=no&imgref=service.it-wms.com/gerlitzen/big_current7.jpg

Ja... snijega na toj Osojčici a i šire...

Dakle, Stevo... usralo te samo tako... sad samo da grane sunce i da smrzne...
Još dvadesetak dana, jeR?
Osojščica je pravilno, tek toliko, da polomite jezik...:bootyshak Al da ga ima, pa stvarno ima ga..... http://picasaweb.google.de/minapascalsabineandi/SchneefLleDezember2008#

Nije baš Osojščica, al je približno ovako ili čak i više.....

A ovako je gore, barem približno http://www.smucisca.net/forum/viewtopic.php?t=1611&start=15

hehehe
16.12.2008, 09:02
Osojščica je pravilno, tek toliko, da polomite jezik...:bootyshak Al da ga ima, pa stvarno ima ga.....

Woooow... i ti sediš za kompom u uredu/kancelariji... a to sve ti je na pišomet...

I dobro... Osojščica... Stevo, Stevo, ne znaš ni gde skijaš, *ebo te patak... :P

skiman
16.12.2008, 09:04
Trenutačno stanje u BKK izgleda ovako http://www.smucisca.net/forum/viewtopic.php?p=34601#34601

stekan
16.12.2008, 18:38
I dobro... Osojščica... Stevo, Stevo, ne znaš ni gde skijaš, *ebo te patak... :P

Znam ja dobro gdje skijam. Imam čak i inventarski broj tamo. A snijeg je zavaljao, jer sam nabavio "debele" skije. Sitnoooo!

I reći ću te Patku zbog spominjanja patka!

skiman
17.12.2008, 07:02
Woooow... i ti sediš za kompom u uredu/kancelariji... a to sve ti je na pišomet...

I dobro... Osojščica... Stevo, Stevo, ne znaš ni gde skijaš, *ebo te patak... :P
J....i ga , imam još samo dan godišnjeg......tako da nema odmora, dok traje obnova...:smoke:

Tadija_91
17.12.2008, 09:48
J....i ga , imam još samo dan godišnjeg......tako da nema odmora, dok traje obnova...:smoke:
ugledaj se na druga Tataratiru:):jester:

tataratira
20.12.2008, 22:02
Ma nije posao zec pa da pobjegne---
što ne mogu tog zapada :ski:

devojcura
21.12.2008, 15:24
Pozdrav svima na Forumu.
Isla bih u Austriju na skijanje od druge polovine januara pa nadalje. Lokacija nije od vitalnog znacaja, ukoliko je prevoz adekvatan. Ukoliko ima neka grupica kojoj treba saputnik, mozemo se dogovarati.
Bila sam zimus u St.Johannu, (pored Kitzbila), znam sve, vizu imam....

tomba na kvadrat
25.10.2009, 18:31
može li se u ovom skijalištu skijati na tačkice?
neće biti na odmet ako znate i neki ok smještaj blizu dječje ski škole.
imam varijantu "b" pored staze kaiserdergbath za 140evrića po osobi 7 noći,
a varijantu "a" tražim još koji dan.
pozdrav

skiman
26.10.2009, 13:23
može li se u ovom skijalištu skijati na tačkice?
neće biti na odmet ako znate i neki ok smještaj blizu dječje ski škole.
imam varijantu "b" pored staze kaiserdergbath za 140evrića po osobi 7 noći,
a varijantu "a" tražim još koji dan.
pozdrav


A zašto, po bogu, ne pitaš to u odgovarajučoj temi???????:sm008: Možda nađeš tamo odgovor.....tražilica radi ćuda....

wlad
26.10.2009, 18:32
Poruke prebačene u odgovarajuću temu...

tomba na kvadrat
04.12.2009, 13:53
i na kraju se ja odlučih na bkk i uplatih smještaj pored romerbat-a.
sve sam našao što mi treba osim preporuka za klopu.
naravno da ću natrpati frižider ali bi ponekad otišao u neki restoran ili još bolje neki "farm hut restoran", neka koliba sa dobrom klopom ,...
općenito kakve su cjene klope i pića?

jeste da su pretnje zabranjene, ali ako budem nezadovoljan malim brojem preporuka, morat ću daviti bata baneta za svaku informaciju o bkk:sm018:

Bata Bane
04.12.2009, 20:46
Tu sam druze samo kazi:sm022::sm022:

tomba na kvadrat
06.12.2009, 21:26
Tu sam druze samo kazi:sm022::sm022:
ok.
1. kad si tamo da popijemo piće na stazi?:dziveli:
2.pretpostavljam da su cjene pića i ića u restoranima i na stazi slične ko i u beogradu. jel?

3.gdje da obavim šoping na putu za bkk? negdje u blizini bkk.

4.koji put ću svratiti u neki restoran. htio bi neku toplu, autentičnu porodičnu brvnaru ili slično. nebi mi bilo teško ni do st.oswalda otići autom ako imaš neku finu preporuku?

5.znaš li nešto o sezonskim rasprodajama tamo. čuo sam da kreću poslije 15.januara. ima li smisla gledati neka odjela po bkk ili je bolje zaletjeti se u villach( naravno ,samo ako se taj dan ne bude moglo skijati)?

6. a šesto,.......reći ću ti kad se sjetim!:dontknow:

wetmila
07.12.2009, 11:30
Zimus u Bad Hofgasteinu i Obertauernu je pivo kostalo 0,5l 3,3e, veelika strudla od jabuka oko 3e, klopa od 5-6 do 10 e,
Za soping LIDL, imas u Villachu ili Seebodenu www.lidl.at (http://www.lidl.at) pa trazi na store finder tacne adrese, uneses u navigaciju i tamo si. Kupovina u intersportu u Villachu moze biti dobar izbor samo ako naidjes na rasprodaje ili akcije za pojedine artikle, inace je skupo. U restoranima vecera za dvoje je oko 25-30 e.

U svakom slucaju U Bkk je pao sneg i rade tri staze

tomba na kvadrat
11.12.2009, 19:17
Tu sam druze samo kazi:sm022::sm022:
ma ja pričam al tebe nigdje!?!

wetmila
18.01.2010, 09:50
Sinoc sam se vratio iz BKK nakon devetodnevnog skijanja. Veoma sam zadovoljan stazama koje su bile odlicno pripremljene, utabane, redovno odrzavane, dobro obelezene. Staze su uglavnom crvene i jedna crna Flanz Klamer, koja je odlicna jer nije nije bilo leda. Jedina joj je mana sto se dugo vozi do vrha, oko dvadeset minuta, a spustanje 7-10min. Nije radio sam pocetak staze zbog opasnosti od lavina. Veza sa skijlistem u St. Osvaldu je ok, iako se peske prelazi preko parkinga i kroz podzemni prolaz. Zice rade bez greske, mada ima nekih koje su prilicno prevazidjene, ali su zato zicmeni veoma ljubazni i vredni. Klopa i pice na stazi: pivo oko 3,5 e, topla cokolada 2,5-3e, slatkisi oko 3,5-5e, rucak 4(corbe)-12(becka snicla) . Snabdevanje - BILA i SPAR, a ko hoce u LIDL (koji je oko 30% jeftiniji, a i izbor je manji) mora u Villach ili Seeboden. Vreme je bilo svakojako, ali sunca najmanje. Magla svakodnevno, a prvih dva-tri dana je bilo i snega. Uz kupljeni ski pass smo imali 3x3 sata besplatno koriscenje bazena u Romerbadu. Ski pass vazi u celoj Koruskoj i to smo probali, jer smo isli u Nasfeld i Katschberg.

wetmila
21.01.2010, 22:47
Bad Kleinkirchheim i staza Franc Klamer

Bata Bane
23.01.2010, 01:35
ma ja pričam al tebe nigdje!?!

Joj druze non stop sam na putu, ma pali brate i skijaaaaaaaaajjjjjj, sve ostalo je tako nebitno:sm017::sm017:

ognjen81
23.01.2010, 11:00
Bio sam u Badu 9-16 Januara i nemam reči za skijalište. Odlično pripremljene staze i za najizbirljivije. Topla preporuka za Hotel Sportalm, na savršenom mestu na 100 m od gondole Kaiserburg, ili alternativa ispred hotela ski bus pa na St. Osvald i onda izvozati celo skijalište i vratiti se na početno mesto. Vreme nas je baš poslužilo, svaki dan smo skijali...Ma ljudi ne birajte puno. Najbliže je, trebalo nam je 7 sati normalne vožnje. A o termama Romerbad da ne trošim reči...Kupanje na otvorenom...Totalni relax...

tomba na kvadrat
03.02.2010, 22:02
Joj druze non stop sam na putu, ma pali brate i skijaaaaaaaaajjjjjj, sve ostalo je tako nebitno:sm017::sm017:

tako je i učinjeno.

Aleksadar_
09.02.2010, 07:15
Trenutno sam u Bad Kleinkirchheim-u. Evo već drugi dan. Iznajmio sam apartman u privatnom smeštaju, cena sasvim normalna oko 105e na dan (ne po osobi, ukupno), mogu 6 osoba da spavaju, 75m2, dve spavaće sobe, (usluga je odlična, vlasnica apartmana ljubazna žena, svako jutro nam donosi iz obližnje pekare pecivo po narudžbini), poneo sam lap-top i imam wi-fi internet, uračunato u cenu apartmana.

Samo mesto je prelepo, imamo sve što jednoj porodici treba. Dve velike prodavnice, gde mogu čak i gotova jela da se kupe. Ski škola za decu je u samom centru i sasvim je ok, svi pričaju engleski.

Dve banje, terme, doduše Romerbad nije ni malo jeftin, ali ponekad prija, 2 sata uživanja u toploj vodi košta 13,5e a tri sata 15,5e. Druga banja se zove St.Kathrein i cena je malo razumnija, 15,5e je za ceo dan. Cene spomenute ovde su za odrasle.

Skijanje je možda za nijansu samo za skijaše sa nekim iskustvom pa do onih sa sjajnim umećem. Plavih staza gotovo i da nema, tehnički ih ima, ali da dodješ do njih treba da preveslaš bar neku crvenu. Ovo važi za skijalište u Bad Kleinkirchheim-u, dok kod Ostwald-a je bolja situacija i ima staza za početnike, markirane plavo, čak je jedna dugačka 9km. Do Ostwalda (udaljen je od Bad Kleinkirchheim par kilometara) može da se dodje lokalnim autobusom, koji je u sezoni besplatan, kao i parking za kola!!!

Cena u kafićima i kafanama su: malo pivo 2,5e, gulaš 4,5e - 5e, bečka 9e, kobasica sa prilogom 7-8e...itd

Ski pass je 189e za 6 dana, za odraslu osobu. Dete plaća 96e.

Mi smo tu tek dva dana, vreme nam je bilo sunčano, sneg je pao nedelju dana pre, idealno je za skijanje, šetnju...i sl.


Moja topla preporuka za ovo mesto, ako nekog nešto zanima dok sam ovde nek postavi pitanje na ovom postu pa ako nadjem odgovor, napisaću.

podvodni
11.02.2010, 14:31
^^ Ta plava u Sankt Oswaldu od 9km zapravo i nije staza nego uzani puteljak širine 3m koji vijuga kroz šumu... na nju otpada polovina ukupne kilometraže plavih staza... Ostatak kilometraže otpada na poveznice i poligone za učenje...

Opcija B za početnike je donji deo staza koje se spuštaju sa kajzerburga (od međustanice gondole do podnožja)... staza 1T je lepa i široka, nije prestrma i ima samo par prelomnica pri dnu, a i njih je, ako je potrebno, moguće zaobići...

Inače, sve ostalo navedeno stoji... Staze su dugačke (u proseku 3-4km), pretežno crvene (ali dosta raznolike), popeglane za sve pare, ledenih ploča na stazama nema, ali je veštački sneg nešto tvrđi, skoro sve staze (100km) se osnežavaju (pošto BKK često kuburi sa prirodnim snegom) Mesto je prijatno (iako je nakon 18h potpuno mrtvo), blizu je Srbije i lako se stiže, večernje banjanje u Roemerbadu ne treba zaobići (preporuka - uzeti kartu za saunu, vredi svaki euro... inače, petkom i subotom, banja radi do 22h, pa za istu cenu dobijate sat vremena gratis ako uzmete kartu za posle 18h)...

skiman
11.02.2010, 14:54
I "kao" nema više kamenja na vrhu Kaiserburgbahna?? Jer pre 14 dana, skoro mi frend uništio (mada kamnožerke) skije....:hair:

zex
16.02.2010, 01:21
Idemo u Bad sad za vikend. :ski:
Ono sto me zanima je prolazak kroz Sloveniju tj kupovina vinjete (isto tako i za Austriju). Gde se kupuju? Na granici ili na nekoj od pumpi? Da li neko od carinika nudi dok pregledaju dokumenta ili nekako drugacije?
Unapred zaFaljujem :)

stekan
16.02.2010, 08:23
Ako se ne želiš zamjeriti carinicima, ne spominji im vinjetu. Slo vinjetu uzimaš na samoj granici na slovenskoj strani, a austrijsku pred ulaz u Karavanke.

CrazyKong
16.02.2010, 10:08
Ja obično uzmimam slovenacku na prvoj pumpi u slo, austrijsku na poslednjoj pumpi u slo pre tunela (Hrušica)...

Top
16.02.2010, 10:52
Slovenacku ima kupiti i u Samobor-u na zadnjoj Ina pumpi u hr

wetmila
16.02.2010, 12:28
Najsigurnije je da kupiš SLO vinjetu na granici, sa desne strane odmah posle pasoške i carinske kontrole (da ne bude posle - NEMA),a vinjetu za A na bilo kojoj pumpi kroz SLO.

podvodni
16.02.2010, 19:05
^^ ako prelaziš na bregana/brežice, na istom mestu gde kupuješ slovenačku (menjačnica na samom graničnom prelazu sa SLO strane), moguće je kupiti i austrijsku vinjetu... i miran si do kraja puta... verujem da je tako i na ostalim SLO graničnim prelazima

wetmila
17.02.2010, 10:03
Hvala, nisam znao.

tomba na kvadrat
18.02.2010, 21:20
a austrijska valjda ne treba ako ne koristiš auto put. tačnije ,ako ideš u bkk ne treba davati 8e za par km auto-puta do vilacha.
meni tako rekli aali ja ipak kupio. i to tek u villachu kad sam sišao sa auto puta:sm022:.
ako si mislio svratiti u intersport u villachu, nemoj.

stekan
18.02.2010, 21:27
A vrijednost vinjete kao statusni simbol u gradskoj vožnji i na parkingu kod kuće? Neprocijenjivo!

podvodni
19.02.2010, 09:10
^^ :sm018:

hahahaa... sto u paru sa krovnim nosacima svakako cini dobitnu kombinaciju u zimskom periodu

@ tomba ...mislim (nisam bas 1/1) da ipak treba vinjeta od karavanki do vilaha (iako i meni deluje kao da je vilah na samoj granici, ima tu 30km strikanja autoputem)...

stekan
19.02.2010, 10:20
Na držačima je poželjna kutija na kojoj piše Thule. Znam iz ličnog primjera.

S obzirom da mi je region Villacha skoro pa drugi zavičaj, viđao sam u više navrata patrole policije uz autoput u zoni petlje (Villach knoten), a posebno na izlasku iz kratkog "četvrtastog" tunela prije izlaza za Bad, Gerlitzen i jezero. Da li je neko spreman da rizikuje par stotina ojra zbog vinjete od 7,5 ojra? Možda ima i takvih.

wetmila
19.02.2010, 20:22
Mene su prosle godine zaustavili na autoputu posle Vilaha. Postavili su prepreke na putu i usmeravali vozila na parking. Tamo su stajali pubovi i zaposleni u firmi koja odrzava puteve. Oni koji su platili prolaze dalje, a oni drugi kod zandara. Ne znam kako su se ovi drugi proveli.

brilac
19.02.2010, 21:53
pozdrav svima,
pre dva dana platio aranzman za bad, hotel sonnblick,u blizini gondole keiserburg,jel bio neko tamo,kazu da je hotel skroman,nocenje dorucak,ujutro svedski sto,kakva je hrana?
koliko puta mogu koristiti termalne bazene sa placenom ski kartom?
jel se mogu koristiti teretane i saune drugih hotela?
hvala,unapred.

podvodni
20.02.2010, 11:39
mufte ulaz u terme (3 dana po izboru) uz 6-dnevni ski pass je samo u nekim promotivnim periodima koji su van glavne sezone... recimo, sredinom januara i krajem marta (pogledaj na zvanicnom sajtu skijalista tacne termine)... što se saune tiče, toplo preporučujem bar jednu posetu roemerbad saunama... jeste malo skuplje, ali vredi svakog evra...
za sonnblick ne znam...

brilac
21.02.2010, 20:52
hvala,podvodni,ako ima neko informaciju o kolicini sneznog pokrivaca,neka pusti nesto.
ja odoh 27.,valjda ce kise stati,a onda ZBOGOM KARAMAN GREBEN ZAUVEK!!!!!!!!!

wetmila
22.02.2010, 08:37
Mislim da je sledece nedelje moguce da uz setodnevni ski pas imas i 3x3 sata besplatno na bazenu Romerbad. Ulaz u saunu je uz doplatu. Parkiranje ispred ulaza u bazen je samo za invalide, ali postoji veliki i ociscen parking iza banje, pored Kajzerburgbana. Besplatan je i policija ga obilazi.

wetmila
08.03.2010, 17:01
Četvrtak, 4.3. divan dan u BKK-u, sneg je taman prekrio rastopljene staze od prethodnog dana i temperatura ispod nule da se to i zadrži. Klamerica radi, gužve nema, i još jednom odlično skijanje ali sada i sa sunčanim danom. Nisam samo siguran da će takvi uslovi i da potraju,jer čim otopli biće problema.

Jelena
21.10.2010, 10:41
Da li neko moze da pomogne?
Da li je ovo dobar izbor skijalista za decu i slabije rekreativce?
A kako stoje stvari za bolje rekreativce u srednjim godinama ;)?

skiman
21.10.2010, 11:24
Da li neko moze da pomogne?
Da li je ovo dobar izbor skijalista za decu i slabije rekreativce?
A kako stoje stvari za bolje rekreativce u srednjim godinama ;)?

Jeste....pogotovo dio iznad St.Oswalda....a dolje imaš 2 termi, što nije na odmet zbog dece. U stvari svatko nađe nešto za sebe...:ski:

tomba na kvadrat
21.10.2010, 14:57
Da li neko moze da pomogne?
Da li je ovo dobar izbor skijalista za decu i slabije rekreativce?
A kako stoje stvari za bolje rekreativce u srednjim godinama ;)?

da , naravno.
doduše, na svakom skijalištu imaš razne kategorije staza pa tako i na ovome.
ja sam išao sa djetetom (3.5g), žena slabiji rekreativac a ja bolji u srednjim godinama(ili malo manje), i bilo je super svima. ne bukiraj za djete ski škole jer niko ne zna ni srpski a ni engleski. Na licu mjesta možeš naći slovence i hrvate sa ski školama pa se priključiti njima. bar su mani tako oni rekli.

wetmila
21.10.2010, 18:53
Dobar izbor i za odrasle i za decu. Staze, bazeni...

Damir
23.10.2010, 14:14
Da li na svim pocetnim zicarama iz mesta postoji heated ski depots, odnosno kabine za ostavljanje skija i pancerica?

newskijac
29.10.2010, 16:19
Da li je neko skijao u BKK u decembru, u prvoj polovini. Kakva je situacija sa snegom u to vreme? Vredi li ici, ili da trazim neki drugi ski centar?

sev
29.10.2010, 17:09
Da li je neko skijao u BKK u decembru, u prvoj polovini. Kakva je situacija sa snegom u to vreme? Vredi li ici, ili da trazim neki drugi ski centar?

Ja sam skijao u drugoj polovini decembra. Bilo je ok (popodne mekse staze).

BKK je relativno nisko, deo iznad St.OSvalda je osuncan. Iako je sve pokriveno topovima (osim jedne divne crvene staze koja izlazi na najvece terme), mogu da zamislim da rano u decembru moze da bude problema.

ucesnik
04.12.2010, 12:27
Vredi li tamo ici sredinom marta kada je free pass ili je preveliki rizik? Posto imamo malu bebu da li je bolje traziti smestaj u samom selu ili moze i po obodima?

Molim za neki odgovor jednom pocetniku koji ne bi da se ispali. Hvala svima:sm017:

Bata Bane
04.12.2010, 13:42
Vredi li tamo ici sredinom marta kada je free pass ili je preveliki rizik? Posto imamo malu bebu da li je bolje traziti smestaj u samom selu ili moze i po obodima?

Molim za neki odgovor jednom pocetniku koji ne bi da se ispali. Hvala svima:sm017:

To sve zavisi od odog odozgo, moze da se desi da pre podne skijas na dobrim stazama, a popodne da bude kacamak, snega na stazama ce sigurno biti jer je sve pokriveno topovima. Sto se tice smestaja ti u Badu i nemas neke obode, gde god da se smestis relativno blizu si pocetnoj gondoli i banji koje ima dve, jedna je na ulazu u Bad a druga je pored pocetne gondole. Za taj period sve preporuke zu za malo vece visine, a to je Italija ili Francuska.

stekan
04.12.2010, 15:14
Bane, menščini da je Bad malo prezahtjevan za početnika. Do you also menščini?

Bata Bane
04.12.2010, 22:56
Bane, menščini da je Bad malo prezahtjevan za početnika. Do you also menščini?

Ma i Ja also menscini da je tako al bre nek se uci covek na malo strmijem terenu:ok:

Bata Bane
10.01.2011, 12:58
Juce sam se cuo sa ljudima iz Bada, i iz Bad gastajna, kazu snega samo na stazama, i to kacamak, a u mestima kao da je prolece, temperatura konstantno oko +6:sm008::sm008::sm008:

skiman
10.01.2011, 13:26
Juce sam se cuo sa ljudima iz Bada, i iz Bad gastajna, kazu snega samo na stazama, i to kacamak, a u mestima kao da je prolece, temperatura konstantno oko +6:sm008::sm008::sm008:


Jeste Bato, jadno i očajno....ali ne možeš ništa, južina je južina...

Bata Bane
10.01.2011, 14:05
Aaaaaaa jjjjooooojjjjj:sm008::sm008::sm008:

farmaceut
10.01.2011, 22:55
Bio 07.01. Staze na vrhu relativno OK, pri dnu se vec tope. Snjega uglavnom nije bilo, samo vjstacki na topovima. Poslije ovog otopljenja, vjerovatno jos gore....
Razmisliti o Turracher Höhe, nesto je visi, blizu je, a mislim da je mikroklima povoljnija.

putnik
10.01.2011, 23:36
Skijao se u Badu 08.01. Gerlicen zatvoren verovatno zbog magle i jakog vetra. U Badu lepo, mada oblacno vreme, staze sredjene, ali vidno "meksi", raskvasen sneg. Temperatura bila u plusu. Guzve nema, cekanje na gondolu, skijao na Nockalmbahn-u maksimalno par minuta. Pocetak staza-e 16 i 19 u magli.Ukupan utisak, jako lepo.

farmaceut
11.01.2011, 23:21
Gerlitzen je 09.01. bio otvoren, solidno skijanje do 13h, onda su staze pri dnu popustile...

putnik
12.01.2011, 09:05
Ujutru 09.01. nesto posle 8 h Gerlitzen zatvoren. Po njihovoj zvanicnoj informaciji radile samo staze za obuku skijasa na izlaznoj stanici gondole.NIsu mogli da kazu da li ce i kada ce biti skijanja. Retki skijasi odlazili na planinu ostali, kojih i nije bilo malo vracali se ili isli gde god. Ja se odlucio za Bad. Sta se posle desavalo zaista ne znam.

average
16.01.2011, 00:18
Proveo nedelju na Katschbergu...upravo stigao

Prva dva dana kako treba a posle, tuga...kacamak, kisa pada, +5 na 1600m nadmorske visine, +2 na 2100

Posle skijanja prodje ratrak, ujutru dodjes na stazu u 9 a pancerica upadne 7-8 cm - eto, ni u Alpima vise nije sigurno...i znam da ne vredi izlaziti na skijanje ali djavo ne da mira kad sam vec tu. Bedak...sanjas mesecima i onda...

ski2ski
29.11.2012, 21:55
Drugari,

Idem prvi put sa porodicom u Bad (St. Oswald). Kakva su iskustva? Da li je bolje iznajmiti opremu u BG-u ili tamo? Da li žicom može da se pređe iz mesta u mesto (da se ne ide mini busom)

Unapred hvala!

ski2ski
29.11.2012, 22:38
... od 26.1. Ako jos neko ide sa porodicom, kome treba drustvo, nek se javi ...

ski2ski
09.12.2012, 13:36
... niko, ništa? :( Hvala na saradnji:)

Damir
09.12.2012, 15:29
Bio sam pre dve godine. Skijaliste je povezano zicarom (doduse jako starom i sporom dvosedeznicom), tako da ne treba mini bus. Staze su dosta strme, jedino za decu na vrhu St. Oswalda ima plavih staza. Tamo je iznajmljivanje skija preskupo, sigurno oko 150 evra za 6 dana, bar koliko se ja secam, tako da je svakako isplativije iznajmiti skije u Srbiji.

Bad je ok, skijaske staze su super, jedino sto je infrastrukruta malo losija u odnosu na ostale ski centre Austrije. Postoje dve terme u naselju, u januaru sa ski passom mozete 3 puta posetiti terme gratis.

na 15km od Bad-a ima jedno manje skilaiste Turahohe (ili tako nesto) sa 30km staza, infrastrukutura je mnogo bolja nego u Badu, staze krace, za decu super, a ski pass za bad vazi i za ovo skijaliste, tako da preporucujem jednodnevni izlet i tamo.

stekan
09.12.2012, 16:52
Rentanje dobrih skija sa štapovima po osobi za 7 dana tamo košta oko 140€. Pancerice se naravno ne rentaju već se nose svoje.


na 15km od Bad-a ima jedno manje skilaiste Turahohe (ili tako nesto) sa 30km staza, infrastrukutura je mnogo bolja nego u Badu, staze krace, za decu super, a ski pass za bad vazi i za ovo skijaliste, tako da preporucujem jednodnevni izlet i tamo.

Turracher Hoehe je meni bolje skijalište od Bada, ali o ukusima ...
Ovo da pass sa Bada važi na Turracheru treba provjeriti prije odlaska. Naravno, ako se uzme Top Ski pass, tada isti važi na tridesetak skijališta Koruške i istočnog Tirola, ali to je bacanje para ako će se skijati samo na Badu.

wlad
09.12.2012, 18:06
Ne znam kako je u BKK što se tiče ski passa, ali npr. u Nassfeldu (http://www.nassfeld.at/hr/winter/skijanje-nassfeld/skijaski-centar/ski-pass-austrija/) čim kupiš višednevni ski pass on je Top ski pass, samo dnevne su "lokalne" (za Nassfeld).

ski2ski
10.12.2012, 09:22
Hvala drugari. Na netu sam našao ove cene:

http://www.badkleinkirchheim.at/ski-rental-carinthia

U svakom slučaju, opremu ću najverovatnije iznajmiti ovde.

hogar
10.12.2012, 14:53
Kao što je rekao Damir, u St. Oswaldu na samom vrhu imaš par prelijepih plavih staza za djecu do kojih se može stići gondolom (i gore i dole :) )...
Nemoj da te iznenadi, često se zna desiti da je u St. Oswaldu (u podnožju) maglovito i tmurno, a na samom vrhu na tim plavim stazama vedro i sunčano vrijeme.
Staze generalno jesu malo strmije, i liftovi jesu stariji, i u BKK i u St.Oswaldu.

Ako te još šta zanima u vezi St.O. slobodno pitaj...

wetmila
14.12.2012, 17:48
Staza Franc Klamer ili Klamerica je najbolji deo celog skijališta. :ski:. problem je samo što se voziš prvo gondolom a posle sporim dvosedom.:dontknow:

ski2ski
25.01.2013, 20:09
Drugari krećem sutra sa porodicom, pišem kako je bilo po povratku. Ako, slučajno, ide još neko, kome treba društvo, neka pošalje poruku i vidimo se tamo:)

ski2ski
03.02.2013, 14:43
Upravo se vratih iz BKK. Bili smo smеšteni u St. Oswald-u odmah pored gondole (Brunnachbahn), što mislim da je bolja varijanta, pogotovo za ljude sa decom. Škola za decu je odlična, do kraja zimovanja svi su se barem jednom spustili sa vrha (crvena staza).

Za početnike i decu ima dve tri staze na drugom vrhu u St. Oswaldu (Nockalm). Staze 15 i 18 (manje zahtevne), 20 i 22 za one malo naprednije. Inače su tu locirani skoro svi koji slabije skijaju. Posle škole, koja se završava u 13 smo išli na Nockalm ili autobusom ili ski putem sa vrha.

Od vrha Brunnach do Nockalm postoji ski put (preko staze 23), da bi početnici mogli da izbegnu strme delove.

Vreme je bilo odlično 6 od 7 sunčanih dana. Staze uglavnom veštački sneg, poslednja dva dana su bile baš tvrde i imalo je leda, tako da je dobra oprema neophodna. Na stazama gotovo da nema početnika, deluje da svi skijaju odlično. Staze su zahtevne, ali lepe, široke, odlično pripremljene.

Moj favorit su staze 1, 11 i 13 i 16. Staza 8 je crna, lepo se vozi, ali je potrebna dobra kondicija.

Pojedine žice jesu stare, ali su brze i nema gužve, tako da nećete ni primetiti.

Iznajmljivanje opreme je skupo, tako da preporučujem da se iznajmi u Srbiji ukoliko nemate svoju. Za decu su kacige na stazi obavezne.

U toku dana moguće je obići skoro celo skijalište, postoji veza St. Oswald - BKK, stazom 13. U BKK su staze duže i šire i uživanje je voziti ih. Na svim gondolama imate besplatan parking, kao i kod ulaza u banje.

Postoje i besplatni autobusi (red vožnje imate na stanicama ili u smeštaju), tako da i busom možete da presečete.

Ulaz u banje je uz ski pas (3x), obavezno proverite da li na njemu piše +Bad. Ukoliko je neka promo akcija, moguće je da je ta opcija isključena. Bazeni su lepi i topli, ali mislim da ne vredi 58e za porodicu (ukoliko želite da platite ulaz). Postoje dve banje, stim što je Romerbad bolja (i toplija).

U mestu (BKK) imaju Bila i Spar prodavnice, cene normalne, osim voća, hleba i jaja. Ski oprema može se kupiti u Intersportu i Hervis-u, ali osim ako nije neka akcija, nije baš povoljno.

Uveče ne očekujte neki provod, ljudi kao da nestanu posle 6. Ima dosta Hrvata, Slovenaca i Mađara, naših slabo.

Cena benzina je oko 1.48e (i u CRO slicno). Putarine CRO:16.50+0.8 (jedan smer), SLO:17e (vinjeta za 7 dana) i tunel 6.5e (jedan smer), A:8.5e(vinjeta 10 dana). Vinjete kupite na autoputu, za SLO u CRO, za A u SLO.

Generalno mi smo se proveli fenomenalno, i definitivno bi ponovo otišli, pogotovo sada kada smo upoznali sve.

Toliko, nadam se da ce info nekom biti od koristi.

Dejan9
03.02.2013, 21:16
Vrlo lep opis...kakva je cena smestaja u tom delu i sa kakvom vrstom usluge

ski2ski
04.02.2013, 14:36
Mi smo uzimali apartman 2+2. Lep smestaj, odvojena dnevna i spavaca (decija) soba sa dva kreveta, terasa, divne kucice, odmah pored gondole (naselje Grosswild). Aranzman smo uplatili preko ski&fun, koji imaju dobre opcije za porodice. Sa ski passom za sve (oko 400e - u ovom periodu za decu je besplatno), jednom ski skolom (140e), osiguranjem i bez konacnog ciscenja i boravisnih taksa (to je 100e za nas 4) cena aranzmana je bila oko 1000e. Definitivno je mnogo isplativije uzeti aranzman i kupiti ski pass ovde.

Dejan9
04.02.2013, 17:39
A jel moguce lako naci smestaj na licu mesta i da bude povoljan

farmaceut
04.02.2013, 18:07
ski2ski je sve lijepo opisao, pa sta dodati :)

elem, boravio 5 dana u periodu od 08-12 januara.

Samo skijaliste meni nesto "ne sjeda", vjerovatno zbog relativno stare infrastrukture i "cimanja" za prelazak sa jedne strane skijalista na drugu, pa sam isao prvenstveno zbog povoljnog aranzmana.

Dio oko St.Oswalda mi je bolje rijesen, licno najvise odgovaraju staze oko gondole Brunnachbahn i dva cetverosjeda na vrhu, tu se moze lijepo naskijati na stazama 21(crna),23,26. Staza 27 u drugom dijelu dosta "visi".

U BKK ima nesto duze staze (daleko od toga da su u St.Oswald kratke, samo poredim), ali utisak kvari losa infrastruktura, pogotovo relativno spor dvosjed Strohsackbahn.

Staze su generalno bile tvrde i mjestimicno ledene (obavezno naostriti skije!), ali dobro pipremljene, i drzale su prilicno dobro, s obzirom na temperaturu gdje su na livadi krave pasle, pored staze 13T !

Takodje su nas "oderali" 25 Eura po osobi za 2h kupanja u Romerbad... definitivno preskupo, pa smo ostale dane koristili welness u hotelu (tako i treba kad hocu "hljeba preko pogace" ... :)

Za smjestaj, uzeli smo aranzmanu jednom malom hotelu u Feld Am See (10min voznje prije BKK), bude za 30% jeftinije nego ista kategorizacija u BKK, utisci iz hotela ekstra.

Ukratko, za nekokg ko hoce da proskija maksimalan broj kilometara za x dana ima i boljih varijanti u blizini (Nassfeld?). Za neke opustenije varijante, relativno ok, takodje blizu su Turracher i Gerlitzen sto daje opcije za jednodnevne izlete...

Brmi
05.02.2013, 10:31
Apsolutno pdrožavam ovo što je farmaceut napisao.
Prošle godine smo bili u Nassfeld-u, a ove u BKK. BKK je definitivno veće mesto, ali skijanje u Nassfeldu je daleko bolje.
Čisto poređenja radi, za isto vreme provedeno na stazi u BKK smo prešli 205 km staza,a u Nassfeldu 320 km.

scofield
06.02.2013, 11:11
Ove godine smo porodično bili u Gelitzenu pa sam skijao i Bad i Nassfeld. Nassfeld je meni za klasu bolji od Bad-a a 2 klase od Gerlitzena. Daleko od toga da mislim da su Gerlitzen i Bad nedovoljno dobra skijališta. Nassfeld ima skoro sve nove i brze žice.

scofield
06.02.2013, 11:13
Da kada smo već kod pređenih km u nasfeldu sam od 8.30 do 14.30 prešao 80km a u Bad-u za cca isto vreme 45km. Podaci sa skiline.

Mladen
06.10.2014, 11:16
apartmani Landal na otvaranju sezone od 29.11. do 6.12.2014. 395€ za 6 osoba sa dve spavaće sobe ( 9,4€ osoba/dan).

Mladen
06.10.2014, 11:45
apartmani Landal na otvaranju sezone od 29.11. do 6.12.2014. 395€ za 6 osoba sa dve spavaće sobe ( 9,4€ osoba/dan).

Ski sezona se otvara tek 6.12.2014.

Maki007
14.12.2014, 18:14
Moze li neko napisati svoja svezija iskustva sa zimovanja u Bad Kl..... sa porodicom, decom koja tek proskijavaju.....? Kakve su cene i vanpansionska ponuda? Da li sa ski pass-om imamo neku povlasticu u banjama..eventualno i koja je staza najblaza za pocetnike? Unapred hvala

Sinisha
14.12.2014, 20:55
Evo ti utisci od druga koji je bio prosle godine porodicno, a sedi sad pored mene :).

Prosle godine nije bilo mnogo snega i temeperature su bile tanke za skijanje. U tim uslovima staze sa manjom nmv bile su za izbegavanje. Pa nisu ni skijali plave staze. Iako su bile otvorene.
U zakljucku ako su meteo prilike ok, ok je i za pocetnike. Ali mali je izbor plavih staza.
Mada klinci pocetnici mnogo lakse proskijaju od odraslih, pa i na strmom.

Ski pass vazi i za obliznja skijalista, pa na njima mozda postoji bolji izbor blagih staza.

Kada kupujes ski pass mozes platiti varijantu koja ukljucuje banjanje, ali se vise isplati da se banjas u sopstvenoj reziji.

Cene na stazi espesso 2,5 evra, topla cokolada 3-4, cinija gulasa 5.

Maki007
14.12.2014, 21:20
Ok,a u kom peridu su oni bili tamo?

Maki007
16.12.2014, 12:53
Moze li jos neko svoje utiske iz Bada, koja je staza najblaza- za decu, mozda broj staze ako se secate, mozda neku sliku....Mi smo rezervisali neki apartman Romerhof koji bi trebalo da bude blizu te glavne pocetne stanice. Da li je neko bio u ovom apartmanu? Bilo sta u vezi sa zimovanjem u ovom mestu sto moze da bude od koristi?!Da li uz ski pas ide popust za banju?
Hvala

Damir
16.12.2014, 13:14
Ja sam bio pre 4 godine u Bad-u. Plavih staza ima jako malo. One se nalaze uglavnom kod St.Oswalda, tacnije izmedju Bad-a i St.Oswalda i skroz su na vrhu. Najbolje je da odete do gondole Nochalmabhn pa do gore i odatle pocinju te plave staze i sve su uglavnom na tom vrhu i prema St. Oswaldu.
Crvene staze su dosta zahtevne i dugacke. lepo je skijaliste, konfiguracija staza je dobra, samo su zice jako spore i stare.

Maki007
16.12.2014, 15:49
Hvala Damire, mi smo smesteni u centru i nema sanse da idemo na tu drugu stranu. Zzbog blizine pocetne stanice smo i odabrali taj apartman. Ta starija oprema, infrastruktura itd me ne brine vec te staze zbog deteta. Ona ima osam godina i bez problema skija na Kopu npr. Pancicev vrh ili neke slicne crvene staze ali se bojim da su te njihove crvene strmije od nasih crvenih :)

Damir
17.12.2014, 02:59
Ako ste kolima, mozete ici do te gondole,tamo ima parking besplatan. to vam je 3 minuta kolima. Ako je cerka skijala Pancic, moze i na te crvene u Badu, koje su mnogo mnogo duze i puno zahtevnije, ali koliko se secam samo su pojedine deonice dosta strme, a ima dosta i ravnog i "normalno crvenog" :-) U svakom slucaju, crvene staze su dosta siroke, tako da moze da vijuga i pravi zmiju da se spusti bez problema. A na dosta staza kod strmijih delova ima cesto plavi puteljak da se zaobidju te strmine (npr. na kraju staza kod banje Romerbad, kraj je dosta strm ali sa desne strane ima puteljak da se i pocetnici mogu spustiti i da zaobidju strmu deonicu). A skijaliste je povezano, pa mozete gondolama i zicama doci do tog plavog dela.
Meni se dopada skijaliste, jer su staze dugacke i nema guzve, to je bila moja druga sezona skijanja, malo sam se mucio po strazama, ali posle tog skijanja na Kopaoniku sam "igrao balet" :-) Tako ce i vasa cerka, samo opusteno i bice sve ok,
A na 20km imate skijaliste Turahohe ili tako nesto slicno se zove, Mi smo isli jedan dan, staze su krace i blaze, guzve nema, pa mozete otici jedan dan, narocito ako bude pretoplo, jet je ovo skijaliste na vecoj nadmorskoj visini i sneg bolje drzi.
Nemojte propustiti banje.

Maki007
17.12.2014, 14:58
E strava Damire, ulepsa mi dan. Kud odabrah bas to mesto, pitali smo doduse prijatelje za utiske ali niko nije spomenuo nista o tome ali sad mi je lakse. Skijala je ona u Sloveniji i neke strme deonice isto crvenih staza a sto se duzine tice nema veze, stanemo i pravimo odmor.
Hvala puno, pozdrav

Damir
18.12.2014, 01:36
Ma nema na cemu! :-) Ovaj forum i sluzi za razmenu informacija.
Za porodicu je ok skijaliste. Imate i skijanje i kupanje. Mesto nije veliko. Ima puno ex yu skijasa. Jedino je problem ako bude toplo ......snega skoro i da nece biti, ali bice vam ok ..... A to sto su staze strme, sve je savladivo ......mnogo ozbiljnije staze nego Pancic, ali savladivo .... :-)

ski2ski
25.12.2014, 10:28
@Maki007 Ja bio pre dve godine, evo moji utisci:

http://skijanje.rs/forum/showpost.php?p=80393&postcount=122

Maki007
30.12.2014, 14:11
Ski2ski, hvala ti puno, puno znace tudja zapazanja kad prvi put ides i to sa malom decom u nepoznato mesto. Puno pozdrava

Maki007
30.12.2014, 14:17
Kazi mi molim te da li se secas koja je staza najblaza ovamo u BKK i da li izmedju BKK i S. Oswalda-a mozes na skijama sa jedne na drugu stranu. Imam neku veliku ski kartu i tu sve deluje ispovezivano ali je prilicno ravno, taj deo izmedju dva brda pa se pitam kakvo je stvarno stanje? Jos jednom hvala

ski2ski
30.12.2014, 20:50
Spojena su skijalista, ali ima samo jedna veza. Treba dosta vremena da se pređe. Na BKK strani su staze mnogo strmije, ja vam predlazem da kolima ili busom idete na ovu zicu gde su plave staze zbog dece. Nasi klinci su sa ski skolom vozili i crvene, treba koji dan da uvezbaju.

Maki007
31.12.2014, 09:01
U pravu si, za prva dva tri dana je bolje ici u S.O. dok malo naviknu pa onda u B.K.
Hvala na savetima, pozdrav i sve najbolje

hogar
01.01.2015, 18:13
Ako je dan sunčan za početak ti preporučujem da ideš idi autom do gondole Nockalmbahn, tu je veliki parking, pa gondolom na sam vrh... Na vrhu je najljepša plava staza koju sam vidio u životu (broj 15) :sm017:, vučnica i staza od cca 600-700 m koja ide po samom vrhu, pogled na okolinu je fenomenalan a staza je stvarno blaga, ne moraš brinuti.
U povratku potrpaš klince u gondolu i opet na parking, nema brige oko spuštanja...
Čak i ako je u BKK ili St.Oswaldu tmurno ili se spustila magla često je na samom vrhu sunčano, pa je gore stvarno uživanje. Na vrhu imaš i kolibu sa kafićem/restoranom :dziveli:, sve u svemu sa klincima možeš gore provesti lijep dan... U međuvremenu ako ti ova staza dosadi ostavi tu klince a ti se možeš spuštati ostalim stazama i vraćati vučnicama ponovo na vrh Nockhalma...

Maki007
01.01.2015, 21:07
Strava, tako cemo i uraditi. Hvala puno na informacijama. Sve najbolje, pozdrav

ski2ski
14.01.2015, 19:31
Maki007, kako je bilo?

Maki007
18.01.2015, 14:54
Fantasticno, jednom recju. Valjda nam je celo zimovanje pod tim utiskom jer smo sa malom decom otisli i vratili se zdravi, pravi itd..
Kada smo stigli u BKK, prosle subote, napolju 15 stepeni, nigde trunke snega ali zato staze pokrivene snegom (to od staza sto je radilo a mislim da je vecina radila). Stvarno se puno trude oko uredjenja staza i odrzavanja cak i u toku dana da nemam reci, za 7 dana nismo naisli na hupser, bez zezanja- jedino je u petak bilo bas toplo pa je sneg poceo da popusta. Lepo ispeglane, leda tek ponegde, skijasa onako ne bas puno. Jedino sto staze nisu tako dobro obelezene brojevima da jasno u toku skijanja vidis da li ces levom ili desnom npr.
Bila je neka promocija ili akcija pa je ski pas za decu kostao 1e za dan ako jedna odrasla osoba kupi sebi taj neki od oko 200e, toliko inace kosta za 6 dana.
Tako da za cetvoroclanu porodicu fakticki placaju odrasli sto je super, usteda od oko 200e i nesto vise.
Ulaz u banju za porodicu je oko 50e.
Bili smo smeateni u apartmanima koji su bukvalno ispred gondole Kaiserburgbahn sto se ispostavilo kao odlicno resenje za smestaj.
Mnogo dobra stvar je to sto na baby ski liftu roditelji mogu da uce svoju decu ili vec ko god zeli moze da poducava koga zeli sto na Kop-u nije slucaj, ona stazica za pokretnom trakom namenjena je samo ski skolama. Tako je bilo pre dve-tri godine, ne znam da li se promenilo.
Nas najveci strah oko toga da li su staze prestrme za pocetnike je takodje nestao, staze jesu strme ali postoji ta prva staza koja se spusta sa prve stannice gondole i bas je blaga, dovoljno dugacka i tu u stvari ski skole vode pocetnike, sto znaci da i deca koja uce mogu lepo da se spustaju bez problema. Cak je i taj strmi zavrsetak staze moguce zaobici putem koji ide preko baby lifta.
Svi uslovi za porodicno zimovanje su ispunjeni u BKK. Ima instruktora koji obucavaju i decu na srpsko-hrvatsko-slovenskom :) jeziku ali potpuno razumljivo, bez problema.
Sve u svemu super, preporuka za sve koji se premisljaju.
Smestaj moze da se nadje i po povoljnijim cenama u okolini pa da se dodje kolima na parking gondole koji je besplatan i dovoljno velik.

Gelipter
02.02.2015, 09:16
"Pozdrav" nepoznatom "smradu" iz RS ili BiH koji mi je 15.01.15. oko 22h u Bad Kleinkirchheim-u odvalio auto na parkingu ispred picerije Landhausstüberl i pobegao.

bratori
31.12.2017, 16:48
Cao svima,

Imam par nedoumica, pa ako moze pomoc.
Jel kupovao neko ski pass sa ukljucenim ulaskom u SPA? Jel se dobija bespatan ulaz u oba SPA centra (Romerbad , St.Kathrein) ili samo u jedan, u koji? Koliko sati dnevno imam pravo tamo da boravim, i jel su i saune ukljucene u tu cenu uz ski pass?

Takodje, ovde na forumu sam procitao da se uz sestodnevni ski pass dobija ulaz 3 x u SPA centar? Jel to uz svaki sestodnevni, ili samo u nekom promo periodu, posto nisam uspeo da iscackam tu informaciju na netu? U tom slucaju ne bih kupovao ski pass sa ukljucenim SPA...

I poslednje pitanje, jel bio neko u BKK pre i za vreme odrzavanje zenskog spusta ili bilo koje druge trke? Naime, 13. i 14. se tamo odrzava trke zenskog svetskog kupa, pa me plazi zatvaranje odredjenih staza, kao i dela skijalista zbog priprema staza za takmicare. Ima li neko predstavu koliko ranije se krece sa pripremom?

Hvala unapred svima!

bratori
31.12.2017, 16:52
i setih se jos necega. :)

Jel vazi za jos neko skijaliste ski pass iz BKK, ili bih morao u tom slucaju da kupujem Top Pass?

wlad
31.12.2017, 18:02
Ne sećam se za BKK, ali u npr. Nassfeldu čim kupiš ski pass "veći" od dnevnog automatski je Top Ski pass...

bratori
02.01.2018, 14:30
Posto sam saznao vecinu odgovora, aj da odgovorim sebi, mozda ce nekom biti korisno.

· The combinated skipass includes 4 hours Thermal Römerbad spa. Therme St. Kathrein spa ist not included.


· Ski & Wellness - valid in the periods: 06.01.- 02.02.2018 and 24.02. - 09.03.2018
From the 3 days-skipass for Bad Kleinkirchheim is the thermal spa included (Römerbad for 4 h) as follows:
From 3-days-Skipass 1x entrance in the thermal spa included
From 4-days-Skipass 2x entrance in the thermal spa included
From 6-days-Skipass 3x entrance in the thermal spa included
more information: https://www.badkleinkirchheim.com/en-EN/accommodation-offers/package-deals/details-package-deals/ski-wellness-2018-02-24

· The ski passes are valid only in the Bad Kleinkirchheim Ski area.
· The TOP Ski Kärnten Gold Skipass is valid all over Carinthia, but for this skipass there is no combination possible with the termal spas


Sad samo da mi jos kazete jel ok biti smesten uz zicu Sonnwiesbahn posto je na medji izmedju BKK i ST.O i zice su tu najsporije, jel se gubi dosta vremena?

Hvala

Extreme
11.01.2018, 01:03
E sad, ako si blizu puta i nije strasno. Jesu zice koje vuku za STO spore, ali tamo ima lepih i dugih staza. Sa druge strane malo peske (50m) i hvatas vucnjacu za BKK koja brzo vodi do Mainbrun bana i vec si tu. Gospodar oba carstva, Jedino do termi moras kolima. Ako si pak malo vise uz zicu Sonnenweishban gubitak vremena je veci.

hallo
02.02.2020, 21:31
Da mi je neko rekao da moze da se napravi staza na livadi na kojoj se moze skijati ne bih verovao.. posebno da drzi... Na vrhovima (cca 1600-2000m) ok.. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200202/8e1051c92b94ba8055135c01c72e785d.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200202/ad9e36e6a0d2ba992ed94f30e9d00c01.jpg

hallo
04.02.2020, 15:01
Jutros kisa pala oko 6h i vetar "cak" 4m/s zatvoreno 95% skijalista ali ski pass moze da se iskoristi za Terme.. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200204/d42c6fa8b07da38c1191db3ace9b05c6.jpg
Btw...smestaj perfektan i ako nema snega oko smestaja 30m do staze..

rcub
06.02.2024, 11:23
Evo da podelimo utiske i malo osvezimo informacije o ovom mestu.
Bili u Bad-u u periodu 08.01-15.01.2024. Tada je tamo u stvari slabija sezona, glavni deo je katolicki Bozic i Nova Godina, a posle krajem januara opet je 'Top season'
Stanje sa ski pasovima je slicno kao pre, za 6-dnevni dobijate i 3 termina u Romerbadu (za bazen doduse, saune se doplacuju). Vreme je bilo moze se reci idealno, svi dani sunce i blagi minus.
U samom selu snega sareno, na osuncanim stranama se istopio, i ulice su potpuno ociscene. Tehnicko stanje zicara je rekao bih slicno kao i proslih godina : na BKK strani su
one starije zice dok na St Oswaldu novija je gondola i Spitzek 6-sed. Ostalo sidra i neisklopivi 4-sedi (tipa Suncana dolina Kop). Na BKK strani Strohsack i Mainbrun zicare su stare ali idu brzo, najgori su ona dva SonnWeisenBahn-a
koji sluze za vezu sa ST Oswald-om. Ali dobro , moze se ici i bus-om do tamo, a opet povratak je vrlo lepom stazom kroz sumu. Staze su bile uglavnom u odlicnom stanju, dobro pripremljene, kako odmice dan ima leda, ali posto su
prilicno siroke, uvek se moze naci neka linija bez leda. Nije bilo guzvi, moglo se bas iskijati, sa max minut cekanja. Pogotovu sto su staze dugacke, sa promenljivom konfiguracijom, visinska razlika skoro 1000m.
Posto je bio nas raspust bilo je stvarno mnogo ljudi iz Srbije, svaka druga kola tablice is Srbije. Cene su u restoranima rekao bih za nijansu vece nego kod nas, ali ima dosta njihovih jela koje je vredelo probati (hrana je skoro u svakom restoranu odlicna)
Vidim da u nekim periodima Bad bas ima problema sa snegom, ali sad to nije bio slucaj (jedino za vreme naseg boravka nisu sredili Franc Klamer stazu iako su je sve vreme osnezavali). Posto smo ranije rezervisali boravak, pratio sam na live kamerama stanje sa snegom. Par puta je padao prirodni, a i oni stvarno ozbiljno rade sa vestakom, svaki trenutak su grabili da srede staze, naprave sneg i utabaju. U sustini, to je visinska razlika kao Kopaonik - Brzece, a oni su te glavne staze od vrhova do podnozja sredili jos pre Nove godine. U svakom slucaju, po meni odlcno mesto za ski odmor