PDA

Pogledati punu verziju : Livigno prevoz?



pera105
10.01.2008, 23:10
Drustvo od 8 bi islo u Livigno, organizovali smo smestaj(jedva), ali... kako stici tamo?
:sm006:
Ja prvi ne bih isao kolima, em je dug put, em pored opreme i torbi sa zimskom odecom moze max troje da stane u bilo koja kola i to da se guramo, a i sta ce mi kola u zimskom centru?!!...

Da li je nekom poznato da li neka agencija ima prevoz do Livigna? ili
Da jurimo negde neku minibus varijantu (odrace nas) - jel zna neko nesto povoljno? ili...
:glavaozid
... mi preostaje da se cimam obicnim bus prevozom npr. do Brescia-e, pa odatle da jurim prevoz do Livigna. Pa jos ako uklopim sva polazna vremena razlicitih autobusa zovite me Hudini...

Bata Bane
10.01.2008, 23:51
Druze, za Livigno ti je gadno organizovati prevoz nekim autobusom iz Srbije, jer to za sada niko ne radi, a kolima ti je jedina solucija, i to ces morati najverovatnije da ides preko Svajcarske jer deo puta od Bormia do Livigna je preko zime zavejan u 99 % slucajeva, a to trazi i Svajcarsku vizu:dontknow:

ozzie
11.01.2008, 14:48
Znam da Belvi travel ima u ponudi Livigno.Vise informacija na http://www.belvi-travel.co.yu/index1.html :sm019:

CrazyKong
11.01.2008, 16:16
Druze, za Livigno ti je gadno organizovati prevoz nekim autobusom iz Srbije, jer to za sada niko ne radi, a kolima ti je jedina solucija, i to ces morati najverovatnije da ides preko Svajcarske jer deo puta od Bormia do Livigna je preko zime zavejan u 99 % slucajeva, a to trazi i Svajcarsku vizu:dontknow:

Malo samo da te ispravim Bane....put SAMO kroz Italiju jeste malo zaheban s obzirom da se ide preko 2-3 prevoja >2000 mnv, ali koliko sam se raspitivao, redovno i dobro se odrzava i cisti.
Preko Sui i tunela je mislim, mnogo bolje ici ali treba viza (po nekim neproverenim informacijama ako se poseduje multi schengen ne treba Sui viza) kada te nabodu na granci...posto cesto i ne gledaju nikoga.

stanislaw
25.10.2009, 19:17
u Livigno idu 3 puta, 1 iz Svice kroz tunel (mi smo pocetkom decembra prosli bez problema sa sengenom) i 2 iz Italije jedan koji se ne cisti (koji radi samo kada nema snega) i jedan koji uvek ciste iz Bormio-a.

kolima iz novog sada treba oko 12 sati.

barda
26.10.2009, 11:08
Kuda si ti išao, preko Slovenije ili kroz Austriju pa na Švajcarsku?

Imaš li neku preporuku za smeštaj? :ski:

stanislaw
26.10.2009, 12:36
mi smo isli preko slovenije, austrije, italije, i iz svajcarske kroz tunel ponovo usli u italiju, dok u povratku smo isli na bormio i dalje na veronu... ceo put sa svim putarinama, vinjtama i sl kosta od 230-280 eura u zavisnosti od automobila sa kojim se ide.

smestaj smo nasli preko oficijelnog sajta livigno.eu i to sve sa ski pass-om za smesno novaca.

ove godine necemo kroz austriju i svicu, vec direktno novi sad-ruma-zagreb-ljubljana-trst-bolzano-bormio-livigno cca 1100 km, a od toga oko 85% auto put

barda
26.10.2009, 18:15
Ja planiram preko Budimpešte, Beča, Insbruka da se spustim u Livigno ili Davos. Duže je možda 100km, al je sve odličan auto-put, putarine oko 20€ (za oba pravca) :sm019: i samo jedna granica.

Još samo neki jeftin smeštaj da ubodem, pa će da se pegla za sve pare :sm022:

stanislaw
29.10.2009, 09:27
Pa ako misliš u promo periodu onda bolje požuri, jer je ostalo još malo slobodnog smeštaja po pristojnoj ceni u Livigno-u...

Ako ti trebaju neki kontakti ili savet oko rezervacije pitaj... mi smo to obavili pre 2 meseca i tada je bilo knap...

p.s. svi koji će biti u Livigno u periodu od 05. do 12.12.2009. mogu nam se javiti... Biće ekipa "SNB life" iz Novog Sada, pa može neka cuga na stazi ili offpiste vožnja...

nebojsamit
01.11.2009, 19:20
Pitanje za Stanislaw-a
Vidim da si opet izabrao put preko ....bolzano-bormio-livigno , tj cini mi se da si napisao da si se tim putem vratio kad si bio prosli put, a da si otisao preko austrije i svajcarske.
Zanima me zasto si izabrao ovaj pravac preko trsta?Da li zbog tunela iz pravca Svajcarske?
I jos jedno pitanje, ako imas vremena :-)
Napisao si da je cena puta bila do 280e, dok mi viamichelin izbacuje cifru od oko 250e u jednom pravcu?Prosle godine sam isao u Austriju i put me je izasao manje od 200e, pa je to sto si ti napisao i logicno, ali nikako mi nije jasna cena na viamichelinu.
Sta posebno preporucujes u Livigno.
Pozdrav i hvala
Nebojsa

stanislaw
01.11.2009, 23:28
nebojsamit, put bolzano-bormio-livigno sam izabrao zato sto je to kombinacija na najmanje km puta sa najvecim procentom voznje po auto putu. ne bi da pravim par stotina km vise da bi izbegao 20-30 eura koje cu ustedeti na putarinama i vinjatama.

sto se tice tunela i puta kroz svajcarsku ne bi ponovo tuda, jer kada smo mi isli put nije bio ciscen od snega i dosta smo morali polako da vozimo pogotovo sto slabo ko ide tuda pa tek na 15-20 min naidjes na neko vozilo.

napisao sam od 230 do 280 u zavisnosti od pogonskog goriva, potrosnje, gde se sipa, putarina, kursa i sl....

npr meni trosi gasa 12 l !

nebojsamit
02.11.2009, 15:28
Hvala puno na informaicjama.Ja se već uplašio, jer kao što sam napisao viamichelin mi je izračunao oko 500e za dva pravca ;-)
Meni troši oko 8l/km.
Da li možeš, okvirno da mi kažeš koliko su putarine u italiji i da li se prolazi kroz neki tunel i koliko košta.
Baš ti zavidim što ideš već u decembru, valjda će te poslužiti vreme da bude snega..sad ga nema (gledao sam neke web cam i još nema ništa)
Pozdrav i hvala još jednom.

stanislaw
02.11.2009, 15:44
gledaj www.livigno.eu u planini ga ima oko 30 cm i pada ce jos, ali i oni prave tj garantuju za sneg kada pocne sezona (poslednja nedelja novembra).

sto se tice racunice puta.... racunas 1.100 km x 2 = 2.200 km, sa 8 l trebace ti 176 l x 1,1 eura = 193 sa napomenom da za povratak u livigno sipas po 70 centi, pa onda ne bude 193, vec nekih 150 eura.... kroz italiju ako ides putem kojim cu i ja nemas tunela koji se placaju, a od putarina imas:
- oko 200 din x2 kroz srbiju
- 110 kn x 2 (oko 31 euro) kroz hrvatsku
- 30 eura vinjeta u sloveniji
- 50-60 eura kroz italiju u oba pravca
ukupno oko 265-275 eura ... ja vozim na gas i meni je to nesto jeftinije...

napomena, obavezne su sve 4 zimske gume u eu + zimska oprema !

nebojsamit
02.11.2009, 21:01
ja gledao na www.skipasslivigno.com (http://www.skipasslivigno.com) i tamo jos nema podataka.
Hvala na iscrpnim informacijama, zelim vam lep provod i posalji neku sliku kad se vratite.
Pozdrav,Nebojsa

wetmila
03.11.2009, 12:21
Ako ideš autoputem do Rijeke, pa na granični prelaz Rupe (gde mozeš da spavaš za oko 15e sa doručkom), ne plaćaš putarinu kroz Slo (ima samo 30 km regionalnog puta do Italije).

stanislaw
03.11.2009, 12:28
da ali do rijeke je auto put nekih 7 eura plus i plus tunel posle rijeke pa sve puta 2 (tamo nazad) i to dodje skoro to, a cimas se

wetmila
03.11.2009, 12:36
Ok, ali nemaš tunel posle Rijeke koji se plaća (prosle godine), za tamo-amo kroz Slo ti treba mesečna ili 2xnedeljna vinjeta=30e. Usput, da li je nedeljna vinjeta kroz Slo za 7 ili 8 dana? Bez obzira na naziv mozda je 8!!!!!!

wetmila
03.11.2009, 12:40
A da li si možda računao kako je preko Mađarske, Beča ..., pošto ideš iz NS?

wetmila
03.11.2009, 12:45
Granični prelaz je RupA

stanislaw
03.11.2009, 12:49
jesam i dobijem + 200 - 300 km, a ne vozi mi se 3-4 sata vise zbog 30 eura... to bi taman potrosio usput

shaolin_master
03.11.2009, 19:27
" napomena, obavezne su sve 4 zimske gume u eu + zimska oprema !"

Imam nekoliko pitanja na ovo gore navedeno.

Od kog datuma su obavezne zimske gume i zimska oprema ( sta konkretno pod to spada ) Verovatno je zabranjena guma za sve uslove i traze striktno zimske gume sa sve nacrtanom pahuljicom na istim. Gume zimske i operma su obavezni za celu Eu ili ima neke razlike? Da li su zimska guma i oprema obavezni za sve puteve u Eu ili samo za vise planinske predele sto bi rekli?

stanislaw
04.11.2009, 08:29
ja znam za par zemalja:
- slovenija od 01.oktobra
- austrija, madjarska i italija od 01. novembra
naravno podrazumeva se sve 4 zimske gume, ali koliko znam (nije 100%) da mogu i kombinovane sa odgovarajucom oznakom, odgovarajucih dimenzija lanci i to je to... naravno plus sva ostala obavezna oprema prva pomoc, reflektujuci prsluk...

i po nekoj logici uzimajuci madjarsku za primer koja nema planine, ali ima obavezne sve 4 zimske gume pretpostavljam da su lanci potrebni za puteve sa znakom obavezna zimska oprema i da se oni uglavnom nalaze u planinskim predelima....

shaolin_master
04.11.2009, 12:31
Hvala Stanislaw na informacijama koje znace nadam se ne samo meni.

Livigno
01.12.2009, 21:03
bez zimske opreme nema mrdanja.bar je tako bilo prosle godine