PDA

Pogledati punu verziju : Crni vrh Jagodina



dakisha
08.01.2008, 20:28
Na Crnom vrhu u pored Jagodine prave se 2 ski staze od po 750 metara i bice montirano sidro, radovi pocinju na prolece. Izgleda da ce za koju godinu na svakom brdu biti po neka ski staza.

stalker
08.01.2008, 20:36
u pitanju je dvosedeznica a ne tanjir...
anyway, ne znam dal da se radujem ili da se smejem.. al pomalo to lici na one projekte ko u simpsonovima - stepenice koje ne vode nikuda :)

ideja za to postoji odavno, cak su i raskrcili sumu za stazu, al se nije bio pojavio niko toliko lud da stazu i pravi :)

u svakom slucaju.... jedino mi zao ovih vojvodjana, za njih sa siguran da ce mocu da skijaju posle posla jedino ako nabave neku dobru igricu... :))

Max
08.01.2008, 21:55
Crni vrh je lepa planina za setnju, moze da bude interesantna i za takmicenje u orijentiringu zbog guste sume... Visok je oko 700 mnv... Severna padina planine drzi nesto duze sneg i ima ga oko 15 dana godisnje... temperatura je za par stepeni niza nego u Jagodini... Znaci, najverovatnije ce da se preseli skijaska dvorana iz Dubaija da bi se organizovalo skijanje :sm022:

stalker
09.01.2008, 10:03
mala korekcija samog sebe - da u pitanju je sidro, kao sto je receno...
inace, staze se nalaze (tj predvidjene su) odmah iznad postojeceg plan.doma... skijanja (sa podrskom topova) moze da bude kad su zime kao sto je ova, ali ako bude kao prosle godine ... nema sanse. inace, crni vrh je udaljen od jagodine 17 km a od kg oko 20 km... asfalt je iz pravca jagodine do podnozja (sledi makadam oko 3 km) a iz kg je losije... makadam je oko 15 km...

dakisha
09.01.2008, 11:43
Ako bude kao prosle godine...Palma je vec najavio da masine za vestacki sneg nisu mnogo skupe,slusao sam ga sinoc na tv-u

hehehe
09.01.2008, 12:05
Ako bude kao prosle godine...Palma je vec najavio da masine za vestacki sneg nisu mnogo skupe,slusao sam ga sinoc na tv-u

Ma jok, sta ce mu masine za vestacki sneg... Nek pokupi prirodni sa puteva (cist je ko Sunce... ni soli ni rizle) i odveze na Crni Vrh... bice skijanja do maja.

Max
09.01.2008, 15:24
Ako bude kao prosle godine...Palma je vec najavio da masine za vestacki sneg nisu mnogo skupe,slusao sam ga sinoc na tv-u

vestacki sneg nesto moze da pomgne jedino ako je dnevna temperatura u minusu :dontknow:

tomas
15.01.2008, 20:52
Mislim da je to na Crnom Vrhu zaista dobra ideja i ja je pozdravljam sa BRAVO! Iako nisam Jagodinac, taj teren poznajem "kao svoj dzep", a imao sam i prilike da vidim u nekim daljim i blizim zemljama kako zadovoljavajuce funkcionisu "topovi za sneg", cak i na temperaturama iznad nule. By the way, mnogo je mladih ljudi i dece u blizem i u sirem okruzenju kojima ce ovo biti jedina sansa da skijaju ili se bar uce tom umecu.
Ispravka nekih podataka: iz pravca Jagodine do sadasnjeg planinarskog doma ima 4 km makadamskog puta, a u pravcu Kragujevca 6,5 km. Nadam se da takvog "kolovoza" uskoro vise nece biti na najkracem putu izmedju sedista dve inace susedne opstine.