PDA

Pogledati punu verziju : Prodajem ATOMIC skije



alex11
04.01.2008, 00:30
Prodajem ATOMIC beta carving 9.18 skije. Vozene par puta. Podloga u izuzetno dobrom stanju. Vezovi dijagonal Tyrolia TD8.

milos_pg_91
04.01.2008, 17:41
Je li duzina pomenutih skija 190?Kolika je cijena?

alex11
06.01.2008, 01:01
Zaboravio sam. Duzina je 180 cm. Inace u Kanadi su, ali mogu da sredim isporuku za Beograd.

Flexon
06.01.2008, 02:01
mislim ako su vec u kanadi red bi bio da se stavi i kanadska cijena
mislim ako se ne varam godina proizvodnje je 2002
sto znaci brat bratu 120$ plus postarina
usput skije su odlicne
takve sam iste vidio u vermontu prije par godina za 150 dolara i mal ih nisam uzeo tada su bile samo sezonu stare

alex11
06.01.2008, 21:23
Flexon,
Ja ti ne mogu dati skije za 120$. Svojevremeno su kostale preko 1000 CAD (680 EU). Vezovi su dijagonalni sto znaci da prepoznaju opterecenje i dijagonalno a ne samo napred nazad sto je slucaj sa osnovnim modelima.
U pravu si koliko se ne varam ovo je model iz 2002 i tada su skije bile na top listi - na testu, u radnjama i casopisima. Naravno vreme je ucinilo svoje i znam da ni izbliza ne mogu ocekivati da cu dobiti ni priblizno onoliko koliko su placene. Ovde u Kanadi dobijam glat 390 CAD sto je oko (260+EU) i ne moram da brinem o transportu. Takodje kao i kod kola veoma veliku ulogu igra kako su skije ocuvane a ne samo godiste/model. Postoji bitna razlika ako su skinute sa "rentala" i svako ih je vozio (izgulio) i ako su vozene par puta. Takodje ako je podloga izgrebana ili ima rupe mora da se krpi sto za kupca dodatno uvecava troskove. Inace servisirane su u profesionalnom servisu (rubnici su naostreni i podloga izvoskirana) i spremne za sezonu. Samo ovo kosta oko 40+CAD sto je 27+EU. Srecno.

wlad
06.01.2008, 21:33
@alex11: sve je to u redu, ali za te pare mogu da se kupe skoro nove skije ovde stare 1-2 sezone. Ili nove, eventualno manjeg kvaliteta.

Npr. konkretno sam uzeo za 285EUR Magfire 14 za sezonu 2008 vožene 1 dan, ovo je naravno sjajan deal, ali vredi čekati ;).

Ne bih da ti kvarim trgovinu, ali ako možeš u CA da dobiješ 260EUR onda super, ali ovde za te pare nema šanse da ih prodaš...

Flexon
06.01.2008, 21:55
260 eura to je malo masna cijena i ako mozes da dobijes tu lovu
prodaji ne razmisljaj sekunde jedne
ali mislim da je prije svega fer da se ovdje na forumu daju korektne
i realne ponude
pogotovo kada ponudu daju oni iz inostranstva
mislim da smo mi u malo boljoj situaciji
ja kada bih prodavo svoje K2 SP koje su daleko bolje skije sa din 12 vezom
u bezprijekornom stanju
2005 model nebi mi padalo na pamet da trazim vise od 200 EUR bilo bi me sramota iako vrijede vise od toga
mislim da ovo ne treba da bude mjesto za utapanje robe
zato sam i stavio onaj prijedlog oko nekog dogovora sa cijenama:sm018:

Sapa
06.01.2008, 22:25
260 eura to je malo masna cijena i ako mozes da ..............
ja kada bih prodavo svoje K2 SP koje su daleko bolje skije sa din 12 vezom
u bezprijekornom stanju
2005 model nebi mi padalo na pamet da trazim vise od 200 EUR bilo bi me sramota iako vrijede vise od toga
:

:sm023:
Aj meni prodaj za.............200 evra (:sm011:(duzina bi ono kolko: 179 ili 189???)

Btw. zar se SP jos proizvodijo 2005???

I ja moram da dodam da je € 260 ne malo, nego malo mnogo masna cijena za jednu skije te zivotne dobi.........

Jedino ja nebih apelovao na ljude da daju 'realne cijene', mislim da se svako normalan prvo malo raspita i orijentise, prije nego sto nesto definitivno kupi.

Na Malim Oglasima treba svako da ima slobodu da ponudi/potrazi za onoliko koliko licno smatra da mu nesto vrijedi, nikakvi apeli na savjest ili korigovanje cjena (osim spontanog naravno: cjenkanjem; valjda smo tu umjetnost, dobro naucili od Turaka za ovih 500tinjak godina)

Flexon
06.01.2008, 22:34
da mislim da je zadnji model SP bio 2005
i ova je duzine 179
ali misllim stvarno da treba da se daje neka realna cijena
ipak ovo je strana za entuzijaste
i ovdje se ljudi obracaju za pomoc neki savjet ...
i nebi trebalo da bude mjesto gdje ce neko nekoga da odere
za to postoje drugi kanali ebay ili sta ja znam vec
i svakome treba da bude jasno da skije gube strahovito na cijeni
mozda imaju neku sentimentalnu vrijednost ali u tom slucaju na zid sa njima:dontknow:

alex11
06.01.2008, 22:36
Flexon, Postoje razno razni razlozi koji mozda prevazilaze ovaj forum. Mnogi i ne znaju za ovaj model jer u to vreme nije bilo sportskih prodavnica koje bi jednostavno prodavale zimsku opremu. Ovo je tek odnedavno krenulo i kod nas. Drugo mnogi pricaju na pamet i dalje hvale svoga konja, jer ove skije nisu imali prilike da vide niti testiraju uzivo. Ove skije imaju DIN 12 settings. Ne zavisno od ovog foruma modeli koji se trenutno nude na teritorijama bivse YU i kada sam video sta se sve nudilo i prodalo, ne mislim da bi i dalje realna cena za ove skije bila 120$.
260 EU mozda i jeste masna cena za ondasnje podrucije, jer vecina skija koje se tamo nude u prodavnicama su osrednje cene da bi se prodale, jer sve preko 1000 CAD tesko moze da nadje kupca i kao takva roba je nerentabilna. Takve skije (za osrednju cenu) se ovde nude u trecoj klasi prodavnica, kao low end. Naravno nista lose o njima i ta roba nadje svoje kupce.
Dok sam bio tamo bio sam ljubitelj ELANA ali posle iskustva sa ATOMICOM, ROSSIGNOLLOM i ostalim renomiranim brendovima, ne znam da li bih opet presao na ELAN. Uostalom malo zadjite na forum i uradite istrazivanje koliko su ELANOVE skije uopste zastupljene na bilo kojim takmicenjima i ko ih vozi. Mozda one sada i imaju top cenu tamo, ali na zapadu u vecini prodavnica ih i ne nude niti imaju uopste nameru da se masiraju da ih narucuju, jer je ovde konkurencija mnogo veca i ostrija. Cak i Diabello ima veoma veliki problem da udje na ovo trziste.
Elem svaka roba ima svoga kupca, sto mu i izadje npr. ako ne bi bile voskirane i naostrene (pod uslovom da nemaju ni jednu ogrebotinu, a to ces na ovom forumu retko naci) to je 260 EU - 30 EU (za servis) = 230 EU. Za 30 EU ovde niko nece praviti problem, jer je trziste otvoreno i ljudi i ovde znaju da rad nije jeftin (sto se tice odrzavanja skija) a i vecina se ne zeza da to radi u garazi nego plati, jer su tako ljudi navikli.
Ja i dalje ne kazem niti da moje skije vrede najvise u odnosu na ostale, jer kao sto rekoh vreme je ucinilo svoje, a verovatno i ovi ljudi ovde znaju sta rade jer su sigurno uradili istrazivanje prethodno.
Jednostavno situacija je takva da ce zbog 30 EU ustede tamo neko odraditi posao u garazi, dok ce ovde platiti da se ne zeza, sto dodatno povecava cenu skija.

alex11
06.01.2008, 23:22
Flextron,

Nesto ne vidim da si se oglasio da svoje skije K2 SP prodas Sapi za 200 EU. A mozda mozes da ih das i za 100 EU.

wlad
07.01.2008, 00:01
Ako možeš da ih prodaš ladno za 260EUR u CA, onda ovde gubiš vreme. Lično mislim da ne možeš da prodaš ni u CA za te pare, pošto kao što sam kažeš tamo ima mnogo više konkurencije, pa tako i za prodaju polovnih skija (eBay npr.) kojima značajno pada cena svake godine...

U svakom slučaju želim ti puno sreće u prodaji.

patak
07.01.2008, 10:47
U sport conrad-u nove Atomic SL 12 model od prošle godine koštaju 350 e, kada se vrati porez izađu oko 300e. Prodaju se već 2 meseca za tu cenu, u međuvremenu je nestalo svih dužina. http://www.sport-conrad.com/index.asp?disp=artikel&art_nr=70405115 .O čemu pričati onda i kakva cena od 250e, pa nije niko lud. Ja lično svake godine menjam skije i skiju voženu jednu sezonu prodajem za 250e. To je uvek top klasa skija, trenutno imam Voelkl Racetiger SL model 2007/2008 i prodavaću ih u aprilu za 250e.

skiman
07.01.2008, 14:50
Flexon, Postoje razno razni razlozi koji mozda prevazilaze ovaj forum. Mnogi i ne znaju za ovaj model jer u to vreme nije bilo sportskih prodavnica koje bi jednostavno prodavale zimsku opremu. Ovo je tek odnedavno krenulo i kod nas. Drugo mnogi pricaju na pamet i dalje hvale svoga konja, jer ove skije nisu imali prilike da vide niti testiraju uzivo. Ove skije imaju DIN 12 settings. Ne zavisno od ovog foruma modeli koji se trenutno nude na teritorijama bivse YU i kada sam video sta se sve nudilo i prodalo, ne mislim da bi i dalje realna cena za ove skije bila 120$.
260 EU mozda i jeste masna cena za ondasnje podrucije, jer vecina skija koje se tamo nude u prodavnicama su osrednje cene da bi se prodale, jer sve preko 1000 CAD tesko moze da nadje kupca i kao takva roba je nerentabilna. Takve skije (za osrednju cenu) se ovde nude u trecoj klasi prodavnica, kao low end. Naravno nista lose o njima i ta roba nadje svoje kupce.
Dok sam bio tamo bio sam ljubitelj ELANA ali posle iskustva sa ATOMICOM, ROSSIGNOLLOM i ostalim renomiranim brendovima, ne znam da li bih opet presao na ELAN. Uostalom malo zadjite na forum i uradite istrazivanje koliko su ELANOVE skije uopste zastupljene na bilo kojim takmicenjima i ko ih vozi. Mozda one sada i imaju top cenu tamo, ali na zapadu u vecini prodavnica ih i ne nude niti imaju uopste nameru da se masiraju da ih narucuju, jer je ovde konkurencija mnogo veca i ostrija. Cak i Diabello ima veoma veliki problem da udje na ovo trziste.
Elem svaka roba ima svoga kupca, sto mu i izadje npr. ako ne bi bile voskirane i naostrene (pod uslovom da nemaju ni jednu ogrebotinu, a to ces na ovom forumu retko naci) to je 260 EU - 30 EU (za servis) = 230 EU. Za 30 EU ovde niko nece praviti problem, jer je trziste otvoreno i ljudi i ovde znaju da rad nije jeftin (sto se tice odrzavanja skija) a i vecina se ne zeza da to radi u garazi nego plati, jer su tako ljudi navikli.
Ja i dalje ne kazem niti da moje skije vrede najvise u odnosu na ostale, jer kao sto rekoh vreme je ucinilo svoje, a verovatno i ovi ljudi ovde znaju sta rade jer su sigurno uradili istrazivanje prethodno.
Jednostavno situacija je takva da ce zbog 30 EU ustede tamo neko odraditi posao u garazi, dok ce ovde platiti da se ne zeza, sto dodatno povecava cenu skija.

Na sajmu u Mariboru mogao si za te skije dobiti (ili slične tome) oko 70 eura, pa sam ja ovako jedne stare fischerpro (sezona 2000/2001) skije poklonio nekom dečaku.....260 eura??? Pa možeš ih pokušat prodat....Ko zna, možda ti uspe.....:hair: :cool: Servis u garaži??? Još jednom, ako dosta skijaš te stvari radiš sam......Zašto? Jer se isplati i fino je zezanje u garaži.....:ok: Skiman

Flexon
07.01.2008, 23:50
Dok sam bio tamo bio sam ljubitelj ELANA ali posle iskustva sa ATOMICOM, ROSSIGNOLLOM i ostalim renomiranim brendovima, ne znam da li bih opet presao na ELAN. Uostalom malo zadjite na forum i uradite istrazivanje koliko su ELANOVE skije uopste zastupljene na bilo kojim takmicenjima i ko ih vozi. Mozda one sada i imaju top cenu tamo, ali na zapadu u vecini prodavnica ih i ne nude niti imaju uopste nameru da se masiraju da ih narucuju, jer je ovde konkurencija mnogo veca i ostrija. Cak i Diabello ima veoma veliki problem da udje na ovo trziste.


ovoliko nebuloza u jednom postu nisam vidio ne odavno nego nikad
tako da je suvisan svaki odgovr na ovo ali zaista :sm022:

Sapa
08.01.2008, 13:31
U sport conrad-u nove Atomic SL 12 model od prošle godine koštaju 350 e, kada se vrati porez izađu oko 300e. Prodaju se već 2 meseca za tu cenu, u međuvremenu je nestalo svih dužina. [URL]http://www.sport-conrad.com/index.asp?disp=artikel&art_nr=70405115.

Hehe, nista bez Conrada, djelaju po principu: 'Plati, obuci, nosi se......:ski: '

Sapa
08.01.2008, 14:53
Servis u garaži??? Još jednom, ako dosta skijaš te stvari radiš sam......Zašto? Jer se isplati i fino je zezanje u garaži.....:ok: Skiman

To je naravno, uz WC, jedno od rijetkih mjesta gdje imas opravdanje da uteknes na duze vrijeme od zene, djece.................

stekan
20.01.2008, 10:21
ovoliko nebuloza u jednom postu nisam vidio ne odavno nego nikad
tako da je suvisan svaki odgovr na ovo ali zaista :sm022:

Ditto.

Ili što bi kod nas rekli: U potpunosti se slažem sa iznešenim mišljenjem.

alex11
20.01.2008, 16:43
Slagali se neslagali se skije su prodate.
Covek je zvao, dosao, pogledao i kupio. Pokazao sam mu racun od profesionalne radnje gde su skije bile servisirane i covek mi se jos zahvalio sa odusevljenjem, jer nije morao da se maltretira da ih on nosi i gubi svoje vreme, sto naravno i ulazi u konacnu cenu (sto je inace oko 30 EU, dakle ostrenje rubnika, vosak). Samo zato sto nisam morao da prolazim kroz razna nadmudrivanja i ocenjivanja kao ovde na ovom forumu gde se vrte jedni isti ljudi koji prvo zele da je kupe za sebe a onda kada ne mogu osipaju vatru na druge, ja sam mu jos popustio cenu za 30 EU sto bi me inace kostalo dok platim postarinu dok ih posaljem ili ih ja donesem za Bgd, jer sam inace planirao da idem na odmor, pa reko da odgovorim na pitanje Wlada. Sa popustom od 30 EU, plus 30 EU servisa one i izadju nekoh 200 EU. Elem svi srecni i zadovoljni, a to sto bi mi dole vadili oci za 30 EU i uvek nesto nekome fali ma koliko da je cena ovakva ili onakva je drugi padez. Elem sta pa kome da se pravdam za svoje pare.

stekan
20.01.2008, 19:13
Čestitam. Good for you.

Ja inače savjetujem kupcima polovnih skija da traže skije koje nisu servisirane, jer se na takvima vidi pravo stanje klizne plohe. U servisu od bilo kakvih skija mogu napraviti savršenu kliznu plohu. Malo (ili puno) krpanja, malo (ili puno) brušenja klizne plohe, oštrenje rubnika, i skija izgleda kao nova. Naglasak na riječi: izgleda.

wlad
20.01.2008, 19:21
Pa što se onda pravdaš :D. Kao što sam ti rekao, dobronameran savet ti je bio da nema šanse da ih za te pare prodaš ovde.

Još jednom čestitke...