PDA

Pogledati punu verziju : Cene u Svajcarskoj, Francuskoj, Austriji, USA, Canadi



alex11
31.12.2007, 01:45
Koliko vidim ljudi kazu da je Francuska skuplja/jeftinija od Svajcarke. Po meni je Francuska jedna od najskupljih destinacija, a Austrija najpristupacnija.
Ski pass se u Austriji moze naci za nekih 180 EU (260 CAD) za 7 dana.
Ski pass u USA Colorado je 87 USA x 7 = (610 CAD).

Znam da ovo bas nije za prosecno poredjenje jer ovo je ipak Aspen, ali nista se mnogo ne razlikuju cene ni u drugim skijalistima.

Ja od Toronta za sat i nesto malo mogu da odvozam do skijalista, ali to ipak nije to u poredjenju sa British Columbijom, Coloradom ili Alpima, a cena ski passa je opet veca nego u Austriji.

stekan
31.12.2007, 08:35
Ski pass u USA je mnogo skuplji od evropskih jer je u cijenu uključeno i osiguranje od sudskih sporova, tj. od navike amerikanaca da se tužakaju za gluposti, npr. da tuže skijalište zato što je snijeg klizav, pa su pali i ugruvali stražnjicu.

Flexon
31.12.2007, 17:17
to je nazalost tacno dnevne karte su dosta skocile
ove godine
ali sezonske karte su pristupacne i onda se ide na tpo ovdje
da se uzimaju sezonske karte
oni hoce da uzmu klijentelu za cijelu godinu
ali jos jedna bitna stvar je gdje god da uzmes hotelsku sobu
na skijalistu cijena dnevne karte je uracunata tako se
pomaze lokalni turizam koliko puta sam uzeo sobu
koja je bila gotovo jeftinija za dan nego lift karta
ovdje je najskuplja opcija ako ides samo na dan da skijas
u usa su lovci na krupnu divljac hahahaha hoce da te zarobe
na sto duze mogu u svakom segmentu drustva
ali ako se provlacis izmedju redova sve je dosta bolje nego sto izgleda
i uvijek naravno ima budala koi placaju punu cijenu
i ako dodjes poslijepodne mozes uvijek da nadjes dzabnmu kartu
od ljudi koi su skijali ujutro ili cak ujutro da ti neko da kartu ko ima sezonsku a odlucio je da ne skija taj dan
karte se na puno mjesta slabo i kontrolisu
stidim se da kazem ali sam skijao i bez karte nekoliko puta :glavaozid
mada zaista nemam obicaj koristiti se tim malverzacijama
nije kontrola kao u evropi
podsjeca me na koncentracioni logor hahahahah
ovdje stoi obicno neko dijete koje radi za minimalni dohodak i lift kartu
i samo ceka kraj svoje smjene da se i sam dosuce skija ili borda...
ovdje je skijanje vise nacin zivota u masi skijaskih gradova
ljudi zive samo da skijaju rade minimalne poslove da imaju za hranu i pivo
cak provedu sezone i u autu ...

alex11
31.12.2007, 18:39
Flexon, hvala na komentarima. Tacno je da lokalno vole vise da te ogule, jer idu na varijantu da dok odes na pravo skijaliste ti treba jos da platis i sobu i prevoz, pa se vecina ljudi ne odlucuje da ide na dalje relacije. Jednom kada stignes na destinaciju, onda je i ski pass jeftiniji, jer ako uzmes sobu u hotelu onda (ne svuda) ti daju mali popust za ski kartu.
Inace sto se tice skijanja na tudju kartu to ovde u Kanadi nije moguce. Jedino ako ti je prijatelj pa ti da svoju kartu i ucini ti uslugu. Inace u Kanadi to bi se smatralo jako da ne kazem ciganski, jer svako placa svoje i da sada nekome koga uopste ne poznajes pitas da ti tako nesto ucini gledao bi te zapanjeno, jer Kanadjani na takve varijante nisu navikli, a i ne verujem da bi ti dali. Sto se tice kontrole, operatori koji rade na ski liftu kontrolisu ski pass redovno, tako da se provuces jako su male sanse a i karta obicno visi na prednjem delu jakne gde se iz daleka moze videti datum i vreme kada si je kupio.

Flexon
31.12.2007, 19:05
ja uvijek poslije skijanja ponudim svoju kartu nekome ako sam dosao ujutro
mislim zasto da ne i na kraju zasto je to ciganski
i svako kome sam do sada ponudio nije odbio ali isto tako ja sam uzeo kad je neko ponudio ne vidim razloga zasto bih odbijao tank goriva za put nazad na krlaju krajeva ostavim ja dovoljno love gdje god da odem
da im se isplati moj posjet
i nikada ne uzimam sobu u hotelu ako mi karta nije uracunate
ne jedan procenat nego karta
ako si nesto mogao ovdje nauciti a to je da je na sve dozvoljeno cijenkanje i nikada ne prihvatas prvu ponudjenu cijenu
pogotovo ne kad uzimas smjestaj za odmor
i ne mislim da je to ciganski
jer sam se u vise navrata uvjerio kako se ljudi koi ocigledno leze na parama
cijenkaju za najbanalnije stvari... ovdje je sve malo drugacije nego u evropi...nazovite to kako hocete bolje ili gore ili ciganluk nije bitno

Flexon
31.12.2007, 19:13
a to za kartu generalno se ne pita nego ponudis i prihvatis ponudu
nazovi me ciganom ali ja ne odbijam
jeli to znaci da u kanadi kad nadjete 80 dolara na cesti vi ih odmah predate u policiju mislim zadrzati bi bilo tako ciganski
zar nije bolje pare ustedjene od karte ubaciti u fondaciju za novu opremu
pa taman bila ciganska
i neces mi vjerovati ako mi neko ponudi nove m999 za 200 dolara ja cu da ih uzmem ja znam da sam budala i da mogu iste da uzmem u radnji za 799
ali volim da se cigancim sta mogu

alex11
31.12.2007, 19:50
Flexon, nisam imao nameru nikoga da vredjam, niti je bilo upereno ni protiv koga licno. Ako za tebe taj metod radi srecno. Jednostavno iz iskustva znam da ovde vole ciste racune i navikli su sve da plate, jer su tako od malih nogu tako nauceni. Evo dacu ti samo jos jedan primer: u vecini ski radnji one koje cujes da se cenkaju su uglavnom Rusi ili mi (vecinom su nasi) i uvek traze preko leba pogacu. Kanadjani udju u radnju i plate a da ne trepnu, jer jednostavno nemaju naviku da se cenkaju, jer su oduvek imali para i nece da se blamiraju.

Flexon
31.12.2007, 20:12
vidis i ja sam bio tog misljenja ali sam jednom vrlo nevjerovatnim spletom okolnosti bio prisutan kada se covjek koi ima brokersku kompaniju
i vrijedi medju stotinjak najbogatiji ljudi u americi samim tim u svijetu
covjek kojem je enzo ferarri licno za zivota dovukao naruceno vozilo
ciji je vozni park vrijedan kao manje skijaliste
taj isti covjek se cijenkao za jednu banalnu stvar koju necu ni da pominjem
a kosta svega 19.95 dolara i naravno dobio istu sa popustom
pa ko sam onda ja da ne iskoristim neku sansu koja mi se pruzi
nisu svi tako posteni kao sto ih ti opisujes
i ne zivimo svi u ruzicastom svijetu
ima nacina na koi mozes da skijas dosta jeftinije
od covjeka na liftu sam naucio kako je obisao dosta skijalista skijajuci u pola cijene sa prijateljem koristeci jednu kreditnu kartu
to nisam radio ali je genijalno jednostavno pa saberi :sm018:
usput cija je jakna bila skuplja nego moja cijela oprema
a o ostatku opreme da ne govorimo ...

Flexon
31.12.2007, 20:31
ili jos jedna dobra stvar ne znam koliko vas to upraznjava
kad odem na skijanje sa grupom ljudi uvijek idem na korpu sam ne cekam
u redu sa prijateljima ili ko je samnom uvjek ulazimo single linijom na lift
i to mi pruza 70 posto manje cekanja u redu
recimo ako je cetvorosjed u pitanju ubacim se sa grupom ljudi od 3
mislim to i jeste svrha single linije i usput popricam sa najinteresantnijim ljudima
kad stignem na vrh nadjem se sa prijateljima i idemo dalje
to mi omoguci barem dupli broj zica koje bih uhvatio cekajuci sa grupom u redu u najgorem slucaju ....:sm018:

Bata Bane
01.01.2008, 16:45
Koliko vidim ljudi kazu da je Francuska skuplja/jeftinija od Svajcarke. Po meni je Francuska jedna od najskupljih destinacija, a Austrija najpristupacnija.
Ski pass se u Austriji moze naci za nekih 180 EU (260 CAD) za 7 dana.
Ski pass u USA Colorado je 87 USA x 7 = (610 CAD).

Znam da ovo bas nije za prosecno poredjenje jer ovo je ipak Aspen, ali nista se mnogo ne razlikuju cene ni u drugim skijalistima.

Ja od Toronta za sat i nesto malo mogu da odvozam do skijalista, ali to ipak nije to u poredjenju sa British Columbijom, Coloradom ili Alpima, a cena ski passa je opet veca nego u Austriji.

Francuska ove godine ispade jeftinija od Kopaonika, npr. TIGNES 449 Eura 7. Marta, prevoz, smestaj i ski pass, ovo je bre dzabe, a ovo govorim o agencijama koje placaju PDV i koje su ovlascene za organizaciju putovanja, i koje su u organizaciji YUTA.