PDA

Pogledati punu verziju : Najnovije informacije o snegu na Kopu 04/05



boba
01.12.2004, 09:45
Da li neko zna koliko snega ima na kopaoniku

Kobra
01.12.2004, 13:45
Da li neko zna koliko snega ima na kopaoniku

Najsvezije podatke o visini snega u srbiji imas na www.hidmet.sr.gov.yu
A 01.12.2004. u 07:00h na kopaoniku ima 25cm snega (to je visina snega u meteoroloskoj satnici(na stazama ga tokom januara ima vise, a krajem sezone mnogo manje nego n stanici).

Takodje informacije o visini snega,temperaturi, o tome koje zicare rade i koji putevi su prohodni mozes naci na www.tckopsonik.com u opciji kop bilten

pedja
26.12.2004, 22:47
Dajte sto vise informacija o mogucnostima da padne sneg. [/b]

iskra
27.12.2004, 09:27
Na weather.yahoo.com predvidjaju uglavnom susnezicu cele nedelje ali sa temperaturama ispod nule, sto znaci da ce se lediti pri dnu, dok na weatherscope programu predvidjaju bas sneg za utorak i sredu, mozda i u cetvrtak, i to sa niskim temperaturama, tipa, najvisa dnevna -3C. I ja idem u petak i nadam se da ce pasti barem da proradi jos neka staza sem Jezerceta i Masinca, :(

al_marinkovic
10.01.2005, 11:57
Da odmah napomenem da su ovo prognoze, znaci gatanje, ali iz kopetentne firme, tj. www.hidmet.sr.gov.yu
Zahladjenje i sneg se ocekuje od 13/14.01, i bice hladno sa snegom do 01/03.02, e onda ide lepo vreme tj. toplije do 12/15.02, pa opet par dana hladno sa snegom i posle toga prolece.
Veliki pozdrav

iva
22.03.2005, 23:26
Da li mi neko moze reci hoce li biti dovoljno snega za smenu 26.3-2.4 i da li zaista rade sve navedene zicare ? Cini mi se da se sneg ubrzano topi, ili gresim? Isli bi smo kolima, koji je put preporucljiviji ? Nemamo lance, da li na putu ima snega , od podnozja do vrha? Bila bih zahvalna da se javi neko ko je sad dosao ili zna tacne informacije?

Stevs
23.03.2005, 00:01
Da li mi neko moze reci hoce li biti dovoljno snega za smenu 26.3-2.4 i da li zaista rade sve navedene zicare ? Cini mi se da se sneg ubrzano topi, ili gresim? Isli bi smo kolima, koji je put preporucljiviji ? Nemamo lance, da li na putu ima snega , od podnozja do vrha? Bila bih zahvalna da se javi neko ko je sad dosao ili zna tacne informacije?

Biće ga. Bio sam od 17-20 marta i bilo ga je u izobilju. Postaviću sutra prekosutra slike pa ćeš videti. Da se topi topi se ali izdržaće i u aprilu. Npr. na Malom Jezeru drvena ograda na ulasku je cela pod snegom. Kolovoz je skoro ceo suv samo na nekim severnim mestima ima jos malo snega koga sad verovatno više i nema. Lanci ti nisu potrebni. Inače u subotu na nedelju je celu noć padao sneg i temp je bila dosta u minusu tako da je bila žešća ledara na stazama (oštrenje skija poželjno) dok je u petak i subotu bilo "kačamaka":)

Stevs
23.03.2005, 23:20
Evo postavio sam slike od 17-20 marta:

http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/

Bata Bane
29.03.2005, 16:53
Ja juce bio na KOP-u i trebao sam da ponesem skije za vodu posto je ima do kolena, gotova je ta prica sa skoijanjem gore do naredne zime.

Bata Bane

CrazyKong
04.04.2005, 10:14
Sinoc se vratio sa Kopaonika. Snega ima vise nego dovoljno za skijanje, radi dosta liftova tako da je slkijanje OK. Problem je kvalitet snega, sto je i za ocekivati s obzirom da je pocetak aprila. Naime ujutru je sve bilo dobro zaledjeno a kako dan odmice jedna po jedna staza popustaju i pretvaraju se u "kacamak", ali sta je tu je covek se svemu prilagodi.
Kazu da ce zice raditi dok bude bilo snega i da je to sigurno ceo april !!!
Inace na Dubokoj (crvena strana) u gornjem delu ima dosta snega i staza je izuzetno tvrda, tako je i na centru....a slicno je i na gvozdcu s time sto je staza dobrano razrovana tako da je skoro nemoguce skijati.
Najbolje skijanje je na Gobelji pa van staze skroz desnom stranom medju jelke.

Sve u svemu bolji vikend nego sto sam se nadao.

Jos nesto, zamislite da im radi 10-12 liftova za po mojoj slobodnoj proceni samo 100 ljudi !!!! Da li se nesto menja na Kopu ?