PDA

Pogledati punu verziju : AUDI FIS SKI WORLD CUP 2007/08 na čemu se vozi



D.I.M.
08.12.2007, 21:38
Dokonost. sutrašnja SL trka u BK, njih 78, a zastupljenost firmi i marki na nogama mene pomalo iznenadila. Fiser I a Salomon poslednji. Procente izračunajte sami ako vas zanima. Trka je u nedelju 9/12/2007, u 10 i 13h

fischer 15
atomic 14
voelkl 12
hart 12
nordica 7
blizzard 6
elan 5
dynastar 4
salomon 3

D.I.M.
09.12.2007, 10:07
atomic13
blizzard6
dynastar4
elan5
fischer15
hart3
head2
nordica7
rossignol8
salomon3
voelkl12
promaklo!

Bata Bane
09.12.2007, 13:21
Ste videli Badkleinkoznagde, kako Itlijani uzese 3,4,5 mesto. E da tu je Bata Bane peglao bas po toj stazi.
1244

Bata Bane
09.12.2007, 13:23
1245
Sta reci:sm004:

stekan
10.12.2007, 14:21
Bacih (aorist) pogled na trenutni redosljed proizvođača skija u Svjetskom kupu (http://www.fis-ski.com/uk/disciplines/alpineskiing/brandranking.htmlWorld) i bijah (aorist) šokiran redosljedom muškog spusta:

1254

Do nedavno neprikosnoven u spustu Atomic je tek na 4. mjestu sa 100 bodova. A svi ti bodovi pripadaju samo jednom čovjeku (Walchhofer).

Flexon
10.12.2007, 15:30
meni se cini da je atomic poceo da pridaje
vise paznje freeride opremi
dok su takmicarske modele prebacili u drugi plan
sta se moze "trbuhom za kruhom" kako narod kaze:dontknow:

ski dude
10.12.2007, 17:51
Ste videli Badkleinkoznagde, kako Itlijani uzese 3,4,5 mesto. E da tu je Bata Bane peglao bas po toj stazi.
1244

jel ovo sestica ili osmica;)

Bata Bane
10.12.2007, 23:12
jel ovo sestica ili osmica;)

Ma neka bezveze staza na kojoj se vozi tako neki svetski kup:sm022:

stekan
28.01.2008, 13:00
Da se vratim (ispovraćam) na naziv teme.

Malo sam poredio koliko je koji proizvođač skija sakupio bodova u SvjeCkom Kupu. Naravno, podaci za 2008 nisu konačni:

Sezona 2005/06:
1416

Sezona 2006/07:
1417

Sezonska 2007/08 (trenutno 28.1.2008.):
1418

Prošle i pretpošle sezone je bilo: Atomic na vrhu a ostali negdje daleko ispod. Ove sezone stvari stoje potpuno drugačije. Sad su u igri velikih pet: Atomic, Rossignol, Head, Völkl i Fischer. Ova četiri su sada došli vrlo blizu Atomic-a, a u žeMskoj konkurenciji i pretekli istoga. Salomon je skroz po... (riječ koja ima veze sa uvlačenjem dima u pluća). Uopšte ga nema u muškoj konkurenciji, a samo dvije sezone ranije je bio pri vrhu. I Dynastar je "otanjio".

Atomic je očito u krizi. Najbolji njihov plasman u spustu u Chamonix-u je bilo 17. mjesto za kanađanina Guay-a. Što bi rekli u mom selu: propast.
Treba imati u vidu da je kvalitet skija samo jedan od elemenata koji utiču na rezultate u Svjetskom Kupu. Takmičari su roba kao i svaka druga, te je količina para uložena u transfere vrlo bitna za ukupni broj bodova.

daki
28.01.2008, 18:33
Zanimljiva tema....
Head i Fischer su u vrthoglavom rastu!
Bode Miller i Herman Maier su Na Head-u
Volkl je prvi u zenskom skijanju - zahvaljujuci Nicole Hosp
Salomon, definitivno najveci gubitnik ostao je skoro bez svih jacih vozaca, ukljucujuci i I. Kostelica(Fischer) ali i pojacan ulaskom Djorjda Roke u isti.
Zanimljivo je da je Elan vishe nije poslednji, zahvaljujuci odlcicnim voznjama Ondreja Banka i Bernarda Vajdica
Svajcarski proizvodjac Stoeckli(mnooogo dobre,ali i skupe skije-pure handmade!) proslavio se zahvaljujuci cudu iz Slovenije zvanom Andrej Jerman, koji je donio prvu WC zlato u spustu u SLO!

D.I.M.
28.01.2008, 18:57
....da bi se dobila prava vrednost osvojenih bodova po godinama mora se uvrstiti i broj skija koje su to osvojile. Ovako malo mi to lici na nepotpunu analizu. Naravno nema Salomona, pa zar ga nije kupio Atomic. A da je Fisher napredovao, jeste i to sa rupom ili bez nje. Pa zar se Mario Mat u svojoj drugoj pobednickoj voznji nije odlucio za stari model bez rupe. Pa nek klapara po cenu da on bas bude prvi. Druge skije bejaxu isto Fisher ali sa rupom.

Sapa
29.01.2008, 15:32
Naravno nema Salomona, pa zar ga nije kupio Atomic.

Ovo ja sada jako nagadjam tj laprdam, ali ja Salomon pomalo pratim u nekom drugom segmentu; freeskija. Tamo je Salko-Salomon cini se postao lider sa svojim kolekcijama (jok more singletip nego twintip). Nji'ove skije idu ko alva, imaju zesce vozace, pogotovo u freestyle-shemi i puno u to investiraju.

I men'se cini (izvni stevo mesh'chini) tj ne bi me cudilo, da je Salomon malo popustijo gas u tom SveCkom Kupu i preso na neke alternativne sportove (u kojima, izgleda ima puno para da se zaradi).

Naravno ova moja teorija ne pije puno vode, jerbo Salko je ipak 'francuski Atomic' i vjerovatno se trude da u svakom segmentu budu jaki.

A da ih je kupijo (H)atomic to stvarno prvi put cujem :confused: a izvuci mi nekako ne logicno sad kad je Salomon citave serije twintip skija koje su bile punjene 'pjenom' zamjenio sa drvenim jezgrom. :sm022:

stekan
29.01.2008, 16:04
A da ih je kupijo (H)atomic to stvarno prvi put cujem :confused: a izvuci mi nekako ne logicno sad kad je Salomon citave serije twintip skija koje su bile punjene 'pjenom' zamjenio sa drvenim jezgrom. :sm022:

Salomon, Atomic, Suunto, Wilson i Precor su vlasništvo finske firme Amer Sports (http://www.amersports.com/). Salomon je zbog te pjene u jezgri i upao u teškoće koje su rezultovale prodajom firme prije otprilike dvije godine: http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=696. Ta jezgra je davala fini "mekani" osjećaj za feeling, ali takve skije su brzo gubile svoje karakteristike, tj. dolazilo je do zamora materijala tj. pjene. Po preuzmanju od strane Amer Sports-a odmah došlo do uvođenja drvene jezgre.

I Novak Đoković pobjeđuje zahvaljujući novim tehnologijama pod okriljem Amer Sports-a. Tako bar oni tvrde: http://www.amersports.com/media/next/articles/view/novak_djokovic_and_his_new_wilson-k-blade_tour_win_their_first_grand_slam_title.html

Sapa
29.01.2008, 16:13
[QUOTE]Salomon, Atomic, Suunto, Wilson i Precor su vlasništvo finske firme Amer Sports (http://www.amersports.com/). Salomon je zbog te pjene u jezgri i upao u teškoće koje su rezultovale prodajom firme prije otprilike dvije godine: http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=696. Ta jezgra je davala fini "mekani" osjećaj za feeling, ali takve skije su brzo gubile svoje karakteristike, tj. dolazilo je do zamora materijala tj. pjene. Po preuzmanju od strane Amer Sports-a odmah došlo do uvođenja drvene jezgre.

A vidis ja bi jednog Suuntu ali u vidu za na ruku. A da je i Salko u tom konglomeratu piii, promace mi, al nije ni bitno, svi smo mi u nekom multinacijonalu samo jos ne znamo, tj pravimo se da neznamo.;
A sto se tice pjene....pivo s pjenom da, skije ne.....(osim mog Foila naravno). E sad apropo dugorocnosti tog Foila, tako sam i skonto, ja sam im ove rede uzo dushu za 8 dana, ovo se skijanje racuna ko normalnih 21 dan, sto ce reci jos jednom 7 dana i prelazim na Lorda :sm011:


Novak Đoković pobjeđuje zahvaljujući novim tehnologijama pod okriljem Amer Sports-a. Tako bar oni tvrde:

Jel taj momak vozi na Atomicu ili na Salomonu ???

Sapa
29.01.2008, 16:37
Evo sad procitah tu diKsusiju o od prije neku godinu (o kuporodajnim kombinacijama velikackih firmi);
pa da se sad nadovezem licno bik naj volijo da Salomon skije imaju neki rossignol ili look, tj dynastar vez, jerbo ovo sto sad montiriaju nije nikakva pouzdana sprava. Ovo ne iz nekih apstraktnih razloga nego iz uzasnog prakticnog iskustva. I to vec godinu za godinom.
A da su im stvari krenile nizbrdo zbog/radi pjene, nebik znao kasti, bi ce da si cito neke statistike; mislim da je tu gomila nekih faktora u pitanju, a naj vazniji da bi htjeli onu jeftinu radnu snagu u Rumuniji i okolini i jos dalje u Indokini.
Ovi pjenusavi modeli kao Foil, Gun i sl. su se prodavali bolje nego sto je iko ikad mogao da ocekuje. Nisam bas cuo puno prigovora na dugotrajnost, ali istini za volju; danasanje generacije korisnika tih skija, mjenjaju iste ko ja donji ves, pa valjda ne stignu ni da provjere kolko jedan Foil u stvranosti moze da izdura. A jesam nailazijo na ovakve primjedbe na nekim americkim sajtovima.Mada vrlo, vrlo sporadicno. Bi ce da je Foil lobi previse jak.

wlad
29.01.2008, 17:13
Sapa brigadiru, pređi ti na:

http://www.tramdock.com/tramdock/ROS0227/Rossignol-Scratch-Brigade-Alpine-Ski.html

Pazi šta čo'ek reče dole u komentaru "i was on the foils before this, and these are a 100 times improvement." ;)

Uz skiju dolazi Scratch 140 TI (4-14 din) Rossi vez - a ti koliko vidim voleš mLogo te vezove (jeR to Look?).

Šta ćeš, provokacija is my middle name :D

Sapa
29.01.2008, 17:31
Sapa brigadiru, pređi ti na:

http://www.tramdock.com/tramdock/ROS0227/Rossignol-Scratch-Brigade-Alpine-Ski.html

Pazi šta čo'ek reče dole u komentaru "i was on the foils before this, and these are a 100 times improvement." ;)

Uz skiju dolazi Scratch 140 TI (4-14 din) Rossi vez - a ti koliko vidim voleš mLogo te vezove (jeR to Look?).

Šta ćeš, provokacija is my middle name :D

Pa nisam ja reko da je "Foil sve sto sija", fina skija, eto sad se uspostavilo i da je iz Finske (zbogradi tog Amersporta), allround/allmountain nista manje, ali i nista vise.
A da bik ja volo imat tako nesto ko ovaj brigadni rossko volo bi, ali ne znam dal je to allround skija kad ima ovu geometriju: 128 / 98 / 121mm......mada pomjera mi se kadar na koji referishem ali opako. U toj masi tj shirini ima saso mange kandidata; onaj SV znas, i ti bi ga posedovo zar ne? Sad se i SV poceo vodit kao allround skija, dotle je doslo. Pa onda onaj Adict od fischer sve same + 90 skije brke da omastish. Ostajem pri tvrdnji da je Foil perfektna allmountain igracka. Jer odvano ne naidjoh na skiju koja moze izdrazti toliku brzinu na (tvrdoj) stazi. Minusi su da nije naj, naj na puderu i mada nisam skijao nista shire od toga, tacno mogu da zamislim sta znaci skijati na skiji koja ima 'extra float' to Foil nema (ali mnogo bolje od bilo cega drugog sto sam probao ukljucujuci i onaj PE). I minus je sto na ledu, ko da i nemas kantni, sve ostalo je maajka. Treba probati i uvjeriti se.

:sm023:
Jes ti ovih dana bijo na neko skijanje????

wlad
29.01.2008, 17:55
Šta je SV?

Bio, kako ne, na tvojoj domaćoj Jahorini 6 dana.. Ali mnogo ledene staze bile, lepo sam se iskijao, ali više volEm kad ima snega pa da nisu beton staze. Može i da se betonira, ali nije to to :).

Sada čekam da padne neki veći dump, pa onda da "biram" između domaćih skijališta da se iskijam off-piste :).

Sapa
29.01.2008, 18:00
[QUOTE]Šta je SV?

Ih. A lozis se na njiha; Seth.


Bio, kako ne, na tvojoj domaćoj Jahorini 6 dana.. Ali mnogo ledene staze bile, lepo sam se iskijao, ali više volEm kad ima snega pa da nisu beton staze.

Ih. Na Jahorini otkud tamo? ajd necemo ovdje vise ukakismo ovaj World Cup Topic. Ces vec jednom prijavis na nekoj propisnoj temi.


Sada čekam da padne neki veći dump, pa onda da "biram" između domaćih skijališta da se iskijam off-piste :)

IH. Sto ovo volim da cujem tj procitam, jos jedan kokainski ovisnik, lakse mi nekako da znam da nisam sam (flexone u nasim si mislima too). Ma svudi je dobro kad junacki napada preko noci, a ti ujutro prvi kod zice. Wlad drzim ti palceve. :ok:
Eto ja to jos ne dozivih ove godine. :(

wlad
29.01.2008, 18:31
Od čega je onda V (od SV) ako se radi o Seth-u? :)

Sapa
29.01.2008, 18:33
Od čega je onda V (od SV) ako se radi o Seth-u? :)

Ih. Ovog wlada sto voli da prcka i podebava

Sapa
29.01.2008, 21:12
Od čega je onda V (od SV) ako se radi o Seth-u? :)

opet :sm023:

Moje izvinjeni vjerovatno se nisi zaebavo nego postavijo logicno pitanje. To SV mi je ostalo iz vremena kad sam se malko poceo interesovati za te skije: Seth Vicious, nasljednika SP-a Seth Pistolsa.....btw. mislim da se vec 5 godina nista nije promjenilo na toj skiji osim sto su grafike svaki put mocne da mocnije ne mogu biti.

wlad
29.01.2008, 21:24
Video sam u međuvremenu na netu da se ranije zvao sa dodatkom "Vicious" a sada tog dodatka nema :).

Ajmo sada u freeride temu :).

D.I.M.
03.02.2008, 09:21
Lara Gut, da ne promakne ima samo 16 godina i do svog trećeg mesta u spustu u St Moricu doskijala na ledjima sa 35/100 zaostatka i startnim brojem 32. Sta bi bilo da je u cilj usla na skijama?

skiman
04.02.2008, 14:10
Pa verovatno bi pobedila.....ali nije......zna se ko je bio prvi:smoke: :sm018: Skiman

D.I.M.
12.02.2008, 23:51
Pa verovatno bi pobedila.....ali nije......zna se ko je bio prvi:smoke: :sm018: Skiman
Ceka nas slalom na ledu, Sljeme, tu u nasem i vasem komsiluku. Petak i nedelja.

D.I.M.
14.03.2008, 04:59
I za perd kraj BOde drugi put.

stekan
14.03.2008, 09:47
Kad je prije sezone Bode izjavio da će ponovo osvojiti veliki kristalni globus, niko mu nije vjerovao. Drago mi je da je uspio. Čovjek je fenomen.

Evo jedne moćne fotke (nije nakrivljena):
1669

Sapa
14.03.2008, 09:57
Fotka je stvarno mochna. Skiman ce ti pozavidjeti sto je on nije prvi iskopao.

skiman
14.03.2008, 11:19
Pa slika je fantastična......evo još jedne, dok je još skijao na pravim skijama.......

stekan
14.03.2008, 11:30
He, he, he. Bio je u dilemi da li da i dalje skija na pravim skijama ili na onim na kojima će pobjeđivati, pa se ipak odlučio za ove druge.

hehehe
14.03.2008, 11:51
Pa slika je fantastična......evo još jedne, dok je još skijao na pravim skijama.......

Pa nisu prave... strukirane su, za karvanje...
(hihihi)

skiman
14.03.2008, 12:00
He, he, he................samo vi trabunjajte dalje...........:smoke:

Sapa
14.03.2008, 13:45
He, he, he................samo vi trabunjajte dalje...........:smoke:

E sad ste ga naljutili.

stekan
14.03.2008, 13:50
Nisam ja, Bode je.

skiman
14.03.2008, 14:23
Nisam ja, Bode je.

Ho, ho, ho.......i Herminator je isti......Sami uvlakači.....:smoke: A ja sam postao poslednji Mohikanac............:cug:....sa nogama u plugu............

Sapa
14.03.2008, 16:09
A ja sam postao poslednji Mohikanac.............


Hm, poslednji Mohikanac? Ma za koju to ti firmu vozis???? Pravi posljednji Moxikanci voze npr. Kastle, nikako hAtomic.

D.I.M.
14.03.2008, 17:48
Ko ce koga nego Stekan i Sapa Skimana.--

skiman
14.03.2008, 18:42
Ko ce koga nego Stekan i Sapa Skimana.--

....al se, kao i uvek, skiman ne da............:smoke: