PDA

Pogledati punu verziju : Valmeinier - Valloire



Bata Bane
01.12.2007, 12:07
Polazak 7. Marta

Smestaj u 4 krevetnim i 6 krevetnim apartmanima

Cena ukljucuje prevoz, ski pass i smestaj

Cena 349 Eura

Viza je nas posao


Bata Bane 064/6684787

daxxii
04.12.2007, 21:18
daj neki link da vidim kako ovo skijaliste izgleda ?

http://i149.photobucket.com/albums/s77/daxxii/danijela-8.gif

Mr.Lord
05.12.2007, 08:58
http://www.valmeinier.com/fr/hiver/index.html

Super mesto,odlične staze, puno off pista,imam utisak da možeš da voziš gde god poželiš i uvek ćeš negde izaći. Ako promasiš zadnju žicu imaš bus koji te za dž vraća i vozi ga neka fina izbušena cica. Meni posle Jahorine, Kop, i Bugarske ovo je bio totalni šok. Topla preporuka za sve koji nisu išli. Uvek ću se tamo rado vratiti ali za sada imam ideju da malo istražim FR pošto je ostalo još samo 1324 skijlišta na kojima nisam bio.

Sapa
05.12.2007, 10:44
http://www.valmeinier.com/fr/hiver/index.html

[QUOTE] i vozi ga neka fina izbušena cica.......

Mr. Lorde care; Nadam se da pod ovim izrazom ‘izbusen cica’ nisi mislio na ono na sta ja sad mislim, nego na cicu sa piercingom od glave, (preko uha grla i nosa) pa sve do pete???


........ali za sada imam ideju da malo istražim FR pošto je ostalo još samo 1324 skijlišta na kojima nisam bio

Hehehe, jos jedan france-junk; join the club prijatelju. Ako je tebi ostalo jos 1324 koje jos nisi posjetio, onda ih ja imam jos nekih 1318. A da bi ostvarijo cilj moras dobro da pazis, da te ne obhrvaju emocije..…pa neka od njih posjetim 2 ili vise puta. A sansa da ces na svakom drugom francuskom skijalistu fasovati nesto sto se zove "sentimentalna slabost" i nostalgicna osjecenja je velika. Moras biti stjena da to iz negiras.

Bata Bane
05.12.2007, 14:10
1236 Slika govori vise od reci

Bata Bane
05.12.2007, 14:12
1237
I ova isto

Bata Bane
05.12.2007, 14:13
1238
stavrno sta reci

Bata Bane
05.12.2007, 14:18
1239
Da je nama vako svaki dan:sm021:

stekan
05.12.2007, 15:40
Bata Bane, nije u redu što ima toliko staza. Čovjek ima veliki problem da se odluči na koju stranu da krene. Gdje god da krene, imaće utisak da je bolju stazu propustio. Zakon su ova naša mala one slope skijališta. Uvijek znaš da si na najboljoj stazi. :bootyshak

barrcode
07.12.2007, 17:32
jel u pitanju ona varijanta "tražim cimera u jeftinim apartmanima u Francuskim Alpima"? Pitam jer mi se raspala ekipa za skijanje, pa ne znam s kim da idem. (a MORAM da idem u Francusku, što svako ko je ikada bio tamo na skijanju u potpunosti razume).

Bata Bane
07.12.2007, 18:41
jel u pitanju ona varijanta "tražim cimera u jeftinim apartmanima u Francuskim Alpima"? Pitam jer mi se raspala ekipa za skijanje, pa ne znam s kim da idem. (a MORAM da idem u Francusku, što svako ko je ikada bio tamo na skijanju u potpunosti razume).

Druze samo kazi lako cemo ti naci drustvo za aprtman i zensko ako ti odgovara:smoke:

tapi
07.12.2007, 23:00
Valmeinier je sjajan. Isao bih ponovo tamo da nije izasao Tignes u ponudi...

barrcode
08.12.2007, 20:27
Ja sam izgleda zakasnio za Tignes. Nije ni Valmeinier loše rešenje, pogotovu ako se preko Orelle-a ode na 1-dnevni izlet u Val Thorens. Inače, to je zanimljivo: 1-dnevni ski pass za područije Val Thorens-a staje 16.5 eura, što je jeftinije od 1-dnevnog pass-a za Kopaonik. Orelle je na (samo) 5-6 km od Valmeinier-a.

Bata Bane
08.12.2007, 22:44
Ja sam izgleda zakasnio za Tignes. Nije ni Valmeinier loše rešenje, pogotovu ako se preko Orelle-a ode na 1-dnevni izlet u Val Thorens. Inače, to je zanimljivo: 1-dnevni ski pass za područije Val Thorens-a staje 16.5 eura, što je jeftinije od 1-dnevnog pass-a za Kopaonik. Orelle je na (samo) 5-6 km od Valmeinier-a.

Ako te interesuje Tignes, ostavi mi podatke na PM, probacu da te ubacim na taj spisak. Pozzzzzz

Snow[B]oarder
09.12.2007, 11:22
e ovako --ako moze mene malo vise da uputi u sve to jer sam tek skoro cuo i video za ove ski centre pa me zanima val thorens ---3 doline ... da li je neko bio tamo ,kako moze da se ode i koliko je para od prilike potrebno za 7 dana tamo.... i naravno kakvo je mesto ?? hvala u napred ..

Bata Bane
11.12.2007, 12:27
Ja sam izgleda zakasnio za Tignes. Nije ni Valmeinier loše rešenje, pogotovu ako se preko Orelle-a ode na 1-dnevni izlet u Val Thorens. Inače, to je zanimljivo: 1-dnevni ski pass za područije Val Thorens-a staje 16.5 eura, što je jeftinije od 1-dnevnog pass-a za Kopaonik. Orelle je na (samo) 5-6 km od Valmeinier-a.

Sad si stvarno zakasnio za Tignes:dontknow: , ali Val Meinier je stvarno dobar i za svaku preporuku

Bata Bane
11.12.2007, 13:29
Meinier danas
1262

stekan
11.12.2007, 13:49
Jel' se to nešto dijeli tamo?

Bata Bane
21.12.2007, 14:40
Jel' se to nešto dijeli tamo?

Brate izgleda da dele nesto stvarno, a tamo danima ne prestaje da pada:sm022:

Bata Bane
25.12.2007, 16:52
http://www.valmeinier.com/fr/hiver/galerie.html#

Evo jos nekih slicica

Bata Bane
27.12.2007, 14:33
1314

Evo i plana skijalista sa 150 km. staza

Guljko
06.01.2008, 11:36
Jel viza grupna, ili pojedinacna?

Bata Bane
11.01.2008, 02:27
Viza je pojedinacna

ai_ski
22.01.2008, 12:16
ali u Tignes :sm019: :yay: :ski:

A sto se tice Val Meinier-a sve najbolje. Bio sam pre 2 sezone i bilo je strava (mada sam polomio palac :dontknow: )

Ko ide razbolece se od skijanja. To je sve sto vam mogu reci u kratkim crtama...

Bata Bane
22.01.2008, 13:53
Reci mi da idemo zajedno u Tignes:sm019:

sonesone
23.12.2008, 19:25
kako je prosla grupa koja je isla 20.decembra? ima li slika,zapisa? kako su zadovoljni smestajem?

drug suri
12.12.2010, 18:29
rezervisali za januar,porodicno.Citao sam da je bata bane pre dve tri godine bio i ima lepih slika na tom threadu.Ko je bio,nek napise ponesto,cisto da steknemo neki utisak,savet u vezi staza,moze i poneka slika.Mislim da smo u donjem 1500m.Skipass nam vazi i za susednu Valloire, ona je, cini se, strmija,jel se lako stize do nje i nazad do 1500m?

drug suri
03.01.2011, 02:12
Blizi se polazak,imali nekog da je bio ove godine,narocito me interesuje jel ima neki dobar,jeftin hipermarket za kupiti klopu...

drug suri
19.01.2011, 18:41
Bili eto i vratili se.Razbili smo se od skijanja,vreme super,u gornjim delovima na oko 2500m staze su drzale i u dane kada je bilo plus3.Uglavnom smo imali suncane dane a samo je jednog dana bio kacamak i to opet narocito dole pred kraj.Mozda bi sve bilo gore da nam nije pao sneg te noci kad smo stigli.Skijaliste obiluje jakim plavim stazama manje ima crvenih,a za klince pravi raj od zelenih staza.Sve su duge.Sto se tice skifun agencije,bez obzira na neke propuste moram da ih pohvalim.Skifun postoji 15 god u Sloveniji, vec rade u Hrvatskoj a ove godine i u Srbiji.Ove nase devojke iz agencije i ostalo osoblje su sasvim ok ...no, tesko je koordinisati sve to,u LJubljani nas je cekalo 8 autobusa ali je prelazak isao prilicno dobro,pogotovu sto Slovenacki soferi vrlo brzo i znalacki pakuju kofere a za skije imaju dodatak sanduk pozadi,tako da je nas autobus koji je vozio za Valmeinier i Tinj vrlo brzo krenuo i usput na Ferentici pokupio gomilu Hrvata iz Pule,Rijeke,Splita, takodje vrlo brzo...dakle sve kao po loju.Takodje u povratku...jedino cekanje u Ljubljani na povratku sat vremena ne racunam za zlo jer je to sasvim normalno na ovakvim putovanjima gde treba sinhronizovati ovoliki broj autobusa.Kritike jedino idu na izbor naseg autobusa(eventualni zadnji sanduk za skije ili bar kuka,Slovenci su nudili prikolicu,jer je u LJubljani uslo mnogo novih putnika te nije bilo mesta za skije u prtljazniku)Vozaci bi mozda malo vise trebali poznavati skijase i skijasku opremu te to znalacki popakovati, inace su kao vozaci bili top liga i svaka pohvala u tom pravcu.Sve pohvale za vodica Milosa koji se beskrajno trudio i naravno pozdrav za Jelenu,Mariju,Sladju.Zakljucak,Valmeinier odlican.

Bata Bane
19.01.2011, 18:49
Izvini sto nisam ranije reagovao na tvoj post, bio sam u Menieru pre nekoliko godina, i stvarno sam odusevljen onim sto smo dobili za relatvno male pare.
Sva tri brda su relativno dobra, medjutim meni se bas dopalo srednje brdo, gde su nekako staze najbolje.

Zao mi je sto ti nisam pomogao sto se tice davanja informacija oko nabavke hrane, mi smo sve to obavili u podnozju, pored autoputa, vise se ne secam kako se zove mesto.

Eto drago mi je da ste se lepo proveli

drug suri
20.01.2011, 11:59
Sve u redu Bata Bane,ionako smo ispromasivali markete jer je bila nedelja te su zatvarali malo pre nego sto mi stignemo.Inace jedan je desno dole kad se prodje tunel a drugi je u San Mishelu,mesto odakle pocinje 12km uspona do Valmeiniera.Gore imas sherpu i spar,i kg junetine oko 20jura,smanjili smo tu vrstu mesa ali smo morali da probamo onu suvu kobaju smrdusu sto je valjda prave od ovce i sira,super je kao i razne sireve ,slaninu i naravno vina.

Bata Bane
20.01.2011, 19:50
Da da i mi smo kupovali hranu u tom mestu, 12 km pre uspona za Menier, ali je mnogo bolja kombinacija svu tu kupovinu obaviti u Torinu, to je neki ogroman trzni centar pored samog autoputa, zaboravio sam kako se zove, i on radi i nedeljom do kasnih sati a verujem da je i mnogo jeftiniji od Francuske.

drug suri
21.01.2011, 23:50
ok,vredna info za sledeci put.thnks

Mr.Lord
26.01.2011, 11:34
Pozdrav svima, dugo sam na ovom forumu pod nikom Mr.Lord a sada novim ali nema veze. Predlažem kupovinu hrane u Italiji i to u Carrefour gde su odlične cene. Za putnike u Fr jedan se nalazi posle treće Agipove pumpe kada se uđe u Italiju na nekih 30 km od Venecije. Mesto se zove Portogruaro. Drugi usputni Carrefour se nalazi u Torinu i vidi se sa puta. Šta reći kada je kilogram vrhunskog parmezana u komadu ispod 12Eur. mi smo ove godine malo promenili pa smo kupovali u nekom mega marketu italijanskog porekla pod imenom čini mi se Benet - viđao sam ga na tom putu i isto su pristojne cene. Ono što sam prilično siguran dasu do sada centri radili i nedeljom međutim ove nedelje sem meka ništa nije radilo pa smo se u BGD vratili bez zaliha sira i sličnih lepota. E sada da li su nešto promenili ili smo mi zakačili neki praznik to ne znam

drug suri
27.01.2011, 00:25
posta je junetina u carrefouru, i uopste meso....

Mr.Lord
27.01.2011, 09:19
Meso je jedina stvar koja je skuplja nego kod nas a pod mesom mislim na ono u svežem obliku (odresci, šnicle i sl.). Čini mi se da u Benetu ove godine nije bilo preterano skupo i da je Kg junećih šniclaja (lepih na oko ali podosta žilavih termički obrađenih) bilo oko 9/10 Eur. Zato je sve ostalo podosta jeftinije nego u BGD - npr kg prmezana u komadu možeš naći za 12/13Eur, naravno gomila predivnih sireva, suvog mesa, soseva i sličnih ekskluziva italijansko/fr kuhinje je duplo i troduplo jeftinije nego ovde.

somiiii
13.02.2011, 20:58
Moze li neko ko je bio u ovom ski centru da napravi paralelu sa recimo les2alpes ili alpe d'huezom. Poredjenje sa tri doline ili space killyem bi bilo malo nerealno ali verujem da sa ova dva centra moze da se poredi. Pre svega me interesuje stanje ski liftova, da li su starijeg datuma(spori) ili ima i novijih? Hvala unapred:dziveli:

Mr.Lord
14.02.2011, 08:45
Moze li neko ko je bio u ovom ski centru da napravi paralelu sa recimo les2alpes ili alpe d'huezom. Poredjenje sa tri doline ili space killyem bi bilo malo nerealno ali verujem da sa ova dva centra moze da se poredi. Pre svega me interesuje stanje ski liftova, da li su starijeg datuma(spori) ili ima i novijih? Hvala unapred:dziveli:
Pa evo ja ću ti na blic i to baš sa 3D i EK. Sem što je celokupno skijalište manje (ali vrlo uslovno rečeno) sve ostalo je manje više isto ko i svuda u FR i sigurno će ti biti dobro. Staza ima raznih i to za sve nivoe, raj za vožnju van staza (ali raj je opet i bilo koja destinacija u FR). Žice su koliko se sećam uglavnom brze i nove, ali ko i svuda pošto su to centri sa dugom tradicijom ima i poneka stara žica (isto je i u EK). Razlika je u nižim cenama ali smeštaj barem onaj koji nas zanima je opet isti ko i svud u FR. Meni je skoro pa i najbolje skijanje bilo upravo tu ali jedan od razloga je i to što sam tada kada sam bio sneg po pravilu padao noću a preko dana je sijalo sunece i tako iz dana u dan svakog dana svežih 20-30 cm.

Max
11.03.2011, 15:25
Koliko je skijalšte podesno za skijaše početničkog nivoa? Vidim da imaju dosta plavih staza, ali sam u Tignes-u video da većina njihovih plavih staza imaju delove koje bi kod nas bili crni. Sa druge strane Val Cenis je pre dve godine ostavio utisak da ima dosta staza za skromnije skijaše. Da li bi po vašem mišljenju skijašu koji je savladao paralelni zaokret skijanje u Valmeinieru bilo mučenje ili mesto gde može lepo da napreduje i da uživa u skijanju?

drug suri
20.03.2011, 19:12
evo da odgovorim ako nije kasno...ima staza za svakog,najinteresantnije sto i sa samog vrha idu sve boje...pa biraj, zelena ide vijugavo i vise dodje kao neki put,crnu desno nisam ni probao jer je u hupserima ,izarovana ali crvena levo je zestoka ali ko pista.Poenta je da gde god odes imaces izbor boja ,cak do zelene...pa ne vazi dzabe za porodicno skijaliste

Max
21.03.2011, 00:20
Hvala na odgovoru. Već sam uplatio Valmeinier i krećemo u petak. Nadam se da će sneg izdržati još neku nedelju. :ski:

Max
22.04.2011, 15:07
U organizaciji Skifun-a smo bili smešteni u Lumieres de neige u dvoprostornom apartmanu, sasvim dovoljnom za četiri osobe. Apartman je solidno opremljen i ima spavaću sobu sa francuskim ležajem, dnevni prostor gde se nalaze dva odvojena kreveta (pakuju se jedan ispod drugog) spojen sa kuhinjom, kupatilo, wc, terasu... TV se doplaćuje (mislim oko 50e) a postoji mogućnost doplate za wirelessom od 20e za nedelju dana. Kaseta u skijašnici je mala i teško da mogu da stanu četiri para skija i pancerica. U blizini je samoposluga gde se može kupiti sve što je potrebno. Cene su veće nego što su bile pre dve godine u Val Cenisu i to ne samo u centru na 1800m nego i u Saint Michele de Mauriene koji se nalazi pored auto puta. Kilogram šunke je koštao od 12+e, sirevi od 10++e, vina od 5+++e :sm008: Sve je to bilo 20-30% jevtinije. Cene pića na stazama su izgleda u svim centrima standardne i kreću se oko 3-3.5e za kuvano vino, toplu čokoladu i sokove.
Skijalište se sastoji od tri brda. Gros Crey je iznad Valmeiniera i četiri brza četvoroseda ga pokrivaju. Ima dosta lepih i širokih plavih staza, dok su zelene relativno uzani kolski putevi. Ima i nekoliko odličnih crvenih staza koje su dovoljno široke i moguće je izvoziti spust od 1000m visinske razlike:ok: Susedno brdo, Crez du Quart, je izmedju Valmeiniera i Valloire. Sve staze su odlične za karving. Ima nekoliko tanjira i starijih liftova, ali se oni mogu izbeći. Najbolji utisak je ostavio ovaj deo skijališta. Treće brdo, Setaz, je iznad Valloire i nešto je lošiji sistem žičara. Iz Valloire skijaše izvlače dve gondole. Jedna ide na Setaz do oko 2000mnv i ima lepe povratne staze svih boja. Druga vodi na Crey du Quart i takodje ima povratne staze, ali nisu bile pokrivene snegom.
Najveća zamerka je količina snega na celom skijalištu. Na njihovom sajtu je stajalo da na vrhovima ima oko 150cm snega a da na 1500mnv ima 30cm. Istina je bila sasvim drugačija.:awm2: Na 1800mnv gotovo da uopšte nije bilo snega van staza. Naravno da ni na 1300mnv nije bilo bolje. Web kamere su bezobrazno postavljene da se ne vidi koliko zapravo ima snega, nego zumiraju delove staza. Ima dosta topova ispod 2000mnv ali zbog visokih temperatura nisu bili funkcionalni. Ipak je moglo da se skija na oko 2/3 skijališta, ali su sve crne staze bile zatvorene. O skijanju van staza nema potrebe da se govori. Na nekim stazama je kamenje izvirivalo iz snega, ali francuzi izgleda da se ne sekiraju za skije ;) Noću je temperatura bila u minusu tako da su staze ujutru bile tvrde/zaledjene, a preko dana bi popustile. Na 1500mnv je temperatura išla i preko 10 C a sneg je bio u skladu sa temperaturom (kačamak). Par noći je padao sneg koji je imao jedino dekorativnu ulogu. U takvim uslovima je najbolji bio severni deo Crey du Quarta i staze su se dobro držale preko celog dana.
Opšti utisak je da je Valmeinier dobro skijalište i da je odličan odnos plaćeno/dobijeno ali mislim da ga treba posetiti u januaru a u martu ipak mora da se traže centri sa vrhovima iznad 3000mnv.

Milanpop
22.04.2011, 16:02
@ Max
Odlicna reportaza. Bas sam nesto mislio o tom skijalistu i slozio bi se sa tobom da treba tamo ici u januaru, zbog visine skijalista. Mada treba reci da je ovo bila neuobicajno topala zima i sa malo padavina. 3 puta sam ove godine bio na Alpima i samo je pola dana padao sneg za sve to vreme, i sve u svemu uvek su temperature bile u + osim na glecerima. E sada da li je to zbog globalnog otopljavanja ili neceg drugog to ne znam ali ce valjda biti bolje sledece godine.

Max
22.04.2011, 20:50
Ova sezona je bila sa relativno malo padavina u francuskim Alpima i to je viša sila, ali nije viša sila da se objave tačni podaci o visini snega na skijalištu. Mislim da su namerno držali netačne informacije zbog garancije snega mnogih agencija a i da bi privukli još po nekoga da dodje. Ja sam desetak dana pre polaska uplatio aranžman, a da sam imao tačne informacije o visini snega sigurno bih se odlučio za nešto skuplju varijantu Les2Alpes a Valmeinier bih ostavio za neki januarski odlazak. Ipak sam zadovoljan skijanjem u Valmeinieru ali sigurno bi bilo mnogo bolje da je centar radio punim kapacitetom. Centar je za preporuku. Odličan je za uvežbavanje skijaša svih nivoa zbog širina i raznovrsnosti staza i svakako da ga treba držati kao destinaciju za posetu. Da napomenem da je Orelle na oko 25km i ski pass može da se doplati za Val Thorens ali je loša povezanost bus prevozom (išao je neki taxi kombi samo sredom i koštao je 25e po osobi).

Dečak
20.12.2011, 23:41
Ljudi,
Uplatio sam preko Skifun-a Valmeinier od 14.01 do 21.01? Ide li neko u tom periodu?

ps.Koliko vidim sneg veje....biće ga dovoljno! :sm019:

vampire
23.12.2011, 05:02
ja idem od 30.12.2011 do 14.01.2012, pa cu slati info i okachiti poneku sliku :)
koliko vidim snega ima i to doooosta!! od 155 do 221 cm, podatak sa onthesnow.com

evo slika od pre desetak dana kad je josh bilo malo snega :)

http://i.imgur.com/uBH7A.jpg
http://i.imgur.com/S3IRQ.jpg
http://i.imgur.com/HFJUa.jpg

Bata Bane
23.12.2011, 14:38
ja idem od 30.12.2011 do 14.01.2012, pa cu slati info i okachiti poneku sliku :)
koliko vidim snega ima i to doooosta!! od 155 do 221 cm, podatak sa onthesnow.com

evo slika od pre desetak dana kad je josh bilo malo snega :)

http://i.imgur.com/uBH7A.jpg
http://i.imgur.com/S3IRQ.jpg
http://i.imgur.com/HFJUa.jpg

Kako je tamo bilo lepo skijanje pre neku godinu, ovo je pocetna zica kod apartmana, ako vec nisi bio tamo mnogo lepse je za skijanje na drugom i trecem brdu

vampire
23.12.2011, 19:32
nisam bio, sad prvi put. hvala na preporuci :) meni ovako gledajuci mapu najzanimljivije deluje srednje brdo :)

Bata Bane
24.12.2011, 00:56
nisam bio, sad prvi put. hvala na preporuci :) meni ovako gledajuci mapu najzanimljivije deluje srednje brdo :)

Tako je na srednjem brdu ima lep izbor staza i konfiguracija je mnogo bolja:sm004:, mislim da u galeriji ima mojig slika iz meniera

vasulopulos
12.12.2013, 16:10
Malo je ova tema stara ali za mene je aktuelna :) jer bi trebalo da putujem u Velmeinier krajem januara. Da li je neko bio prošle sezone , interesuje me kakve su cene klope ...koliko je skuplje u odnosu na BGD. Tnx.

Ivan1
15.12.2013, 16:07
cene klope u radnjama ili restoranima?

vasulopulos
16.12.2013, 13:42
cene klope u radnjama ili restoranima?

Bilo gde :) . U principu me više interesuje po radnjama.
Još nešto , gore skoro da nema snega :sm006: . Jeli ovo uobičajeno za decembar? Kako je bilo prosle godine??

Max
16.12.2013, 16:42
Imas na prethodnoj stranici moj opis krajem marta 2011. Za sve centre ti vazi pravilo da sto ides na vecu visinu da i cene u prodavnicama proporcijalno rastu. Ukoliko ides kolima najbolje ti je da nesto hrane uzmes u Torinu a ako ides u bus varijanti nemas mnogo izbora odnosno zavisi od organizatora gde se staje po hranu i da li se uopste staje pored nekog trznog centra. Ja sam najveci deo hrane nosio od kuce a autobus na granici niko i ne gleda. Hleb je skuplji nego kod nas, ostale namernice su srazmerno kvalitetu slicnih cena kao u Srbiji.
Nemoj da se brines za sneg. I sa postojecom kolicinom snega bi imao pristojno skijanje. Po okolnim centrima stoje podaci da u podnozju trenutno ima oko 30-40cm a po vrhovima 70-100cm

Ivan1
16.12.2013, 17:34
Cene samo osnovnih stvari slicne i malo vise kao naprimer mleko,kafa,mlecni proizvodi,kecap, osim sireva koji su mnogo skuplji,hleb je od 1,5 do 4,5 ali je francuska sto mi zovemo bageta 0.9-1.2 Vina i sirevi od 10-15 pa nadalje
Po kafanama su cene pica skoro iste.Pice je oko 3.5 (kafa,caj,kola,topla cokolada)
Kroasani u pekari dole u centru su oko 4-5 , ali ni nelice na nase....za pocetak su duplo manji.Pomfri je 4 na stazi ....
Italija usput je posebna prica
U onom velikom restoranu prema valoa imas da jedes puno stvari ali to je sve od 20-30 pa nadalje.Fast food je tu od7-8.....tu pice kupi za sankom jer ako ti donese konobar za sto onda je skuplje nesto....

sunCica
24.02.2014, 09:23
U organizaciji Skifun-a smo bili smešteni u Lumieres de neige u dvoprostornom apartmanu, sasvim dovoljnom za četiri osobe. Apartman je solidno opremljen i ima spavaću sobu sa francuskim ležajem, dnevni prostor gde se nalaze dva odvojena kreveta (pakuju se jedan ispod drugog) spojen sa kuhinjom, kupatilo, wc, terasu... TV se doplaćuje (mislim oko 50e) a postoji mogućnost doplate za wirelessom od 20e za nedelju dana. Kaseta u skijašnici je mala i teško da mogu da stanu četiri para skija i pancerica. U blizini je samoposluga gde se može kupiti sve što je potrebno. Cene su veće nego što su bile pre dve godine u Val Cenisu i to ne samo u centru na 1800m nego i u Saint Michele de Mauriene koji se nalazi pored auto puta. Kilogram šunke je koštao od 12+e, sirevi od 10++e, vina od 5+++e :sm008: Sve je to bilo 20-30% jevtinije. Cene pića na stazama su izgleda u svim centrima standardne i kreću se oko 3-3.5e za kuvano vino, toplu čokoladu i sokove.
Skijalište se sastoji od tri brda. Gros Crey je iznad Valmeiniera i četiri brza četvoroseda ga pokrivaju. Ima dosta lepih i širokih plavih staza, dok su zelene relativno uzani kolski putevi. Ima i nekoliko odličnih crvenih staza koje su dovoljno široke i moguće je izvoziti spust od 1000m visinske razlike:ok: Susedno brdo, Crez du Quart, je izmedju Valmeiniera i Valloire. Sve staze su odlične za karving. Ima nekoliko tanjira i starijih liftova, ali se oni mogu izbeći. Najbolji utisak je ostavio ovaj deo skijališta. Treće brdo, Setaz, je iznad Valloire i nešto je lošiji sistem žičara. Iz Valloire skijaše izvlače dve gondole. Jedna ide na Setaz do oko 2000mnv i ima lepe povratne staze svih boja. Druga vodi na Crey du Quart i takodje ima povratne staze, ali nisu bile pokrivene snegom.
Najveća zamerka je količina snega na celom skijalištu. Na njihovom sajtu je stajalo da na vrhovima ima oko 150cm snega a da na 1500mnv ima 30cm. Istina je bila sasvim drugačija.:awm2: Na 1800mnv gotovo da uopšte nije bilo snega van staza. Naravno da ni na 1300mnv nije bilo bolje. Web kamere su bezobrazno postavljene da se ne vidi koliko zapravo ima snega, nego zumiraju delove staza. Ima dosta topova ispod 2000mnv ali zbog visokih temperatura nisu bili funkcionalni. Ipak je moglo da se skija na oko 2/3 skijališta, ali su sve crne staze bile zatvorene. O skijanju van staza nema potrebe da se govori. Na nekim stazama je kamenje izvirivalo iz snega, ali francuzi izgleda da se ne sekiraju za skije ;) Noću je temperatura bila u minusu tako da su staze ujutru bile tvrde/zaledjene, a preko dana bi popustile. Na 1500mnv je temperatura išla i preko 10 C a sneg je bio u skladu sa temperaturom (kačamak). Par noći je padao sneg koji je imao jedino dekorativnu ulogu. U takvim uslovima je najbolji bio severni deo Crey du Quarta i staze su se dobro držale preko celog dana.
Opšti utisak je da je Valmeinier dobro skijalište i da je odličan odnos plaćeno/dobijeno ali mislim da ga treba posetiti u januaru a u martu ipak mora da se traže centri sa vrhovima iznad 3000mnv.

Bila sam na Kopu za NG i odrala skije, sad ću ovde da ih doradim koliko ja vidim, osim ako se baba Marta ne povampiri i ne grune malo jače, pa temperatura padne.

Max
24.02.2014, 09:54
Bila sam na Kopu za NG i odrala skije, sad ću ovde da ih doradim koliko ja vidim, osim ako se baba Marta ne povampiri i ne grune malo jače, pa temperatura padne.
Trenutno nisu losi sa snegom ;)
http://www.valmeinier.com/uk/il4-winter,gliding_p31-weather-snow-report.aspx

plageton
24.02.2014, 10:15
Bila sam na Kopu za NG i odrala skije, sad ću ovde da ih doradim koliko ja vidim, osim ako se baba Marta ne povampiri i ne grune malo jače, pa temperatura padne.

Ma ja računam da je od 2011. napadalo. ;)

sunCica
17.03.2014, 09:29
Ma ja računam da je od 2011. napadalo. ;)

Samo zezajte, ali ja osvajam još jedno Fr skijalište :ski::ski::ski::sm011:

sunCica
30.03.2014, 19:49
Samo zezajte, ali ja osvajam još jedno Fr skijalište :ski::ski::ski::sm011:

Bili smo u martu u Val Mienieru. Skijalište je blizu izlaska iz tunela. Sneg je non stopa padao u dolasku i prvog dana pa je bilo dovoljno snega sve vreme. Ski pas važi i za Val Mienier i za Valloir. Skija se na tri brda između dva sela. Staze su ili kolski putevi, uže, vijugave i blage (plave i zelene) ili crvene (široke), bilo je i nekoliko crnih, ali one su sve natur (hupseri).

Cros Grey (brdo) - Val Mienier (mesto) - Cros de Quart (brdo) - Valloir (mesto) - Stez (brdo).


Cros Grey: Ima nekoliko dugačkih staza. Super panorama kafić na vrhi staze Jeux. Na polasku žica iz mesta je padina gde su ski škole za početnike.

Cros de Quart: Ima Val Mienier i Valloire stranu i ove su fantastične. Crvene staze su sjajne, vrlo široke i ne vise i bez levkova, prave piste. Žice su brze, a ima i dva tanjira. Tu je i snowparl sa gelenderima i besplatnim balonom na koji može i da se skače sa skijama i bordom. Mogu lako da se povežu staze i onda to bude jedna vrlo fina vožnja, dugačka, srednje strma, baš za uživanje.

Setaz: Blago brdo. Uopšte nisam bila zadovljna skijanjem na njemu. Najviše je blagih staza. Interesantno za obići, može da se popije fina kafa kod gondole.

SUMMA SUMMARUM: Ok skijalište, nije loše, steze su fino urađene. Samo mesto je dobro snabdeveno. Sherpa, Spar (najpovoljniji i najveći izbor), Proxy (skupo, ne treba kupovati tamo). Lepo mesto, ali ne bih ponovo išla tamo, zato što ima još mnogo interesantnih skijališta koja valja obići u Fr.
:sm018:

Ivan27
14.09.2016, 20:17
Dragi forumaši, odabrali smo Valmeinier za ovu zimu i to pocetak Januara preko naravno Ski Fun-a. Da li ima nekih informacija koje bi značile, a da su novije od 2014-te.

Ivan27
26.09.2016, 19:37
Dragi svi prenosim odgovor clana Dachonija, kome s mnogo zahvsljujrm na detaljnom opisu na PP.
Citirati Originalno postavljeno od dachonije






Citirati Originalno postavljeno od Ivan27

Pozdrav, video sam na forumu da ste bili u Valmeinieru, hteo sam zamoliti za neki savet ili preporuku iz iskustva oko mesta, skijanja, nabavke usput .... Hvala unapred, Ivan.


Pozdrav Ivane,
U Valmeinieru sam bio 2015 godine sa porodicom, zena, dvoje djece i ja. Kao sto cete i vi, i mi smo bili preko SkiFun-a i skroz smo bili zadovoljni sa njima. Instruktori su veoma dobri i posveceni su djeci.
Nego da krenem od pocetka.
Put je veoma dugacak i milim da je neophodno da se putuje iz dva dana. Mi smo odlucili da nocimo na 2/3 puta sto dodje u Veroni, ona je cca 800 km od Beograda. Na netu smo nasli jedan hotel koji je bio malo udaljen od centra Verone ali je bio super. Komotna soba za nas cetvoro i ujutro dorucak nas je kostalo oko 50E. Stigli smo i da obidjemo centar Verone i da malo prosetamo. Sam put do tamo je kompletno autoput i stvarno nema nikakvih problema niti nekih guzvi sem naravno granice, koja se mora malo cekati.
Pored pomenutog hotela bio je neki supermarket, zaboravio sam ime, ali smo se mi odlucili da ujutro prije nastavka puta tu svratimo i kupimo potrebstine za planinu, te tako zavrsimo tu obavezu i ne mislimo vise o tome u nastavku puta. Naravno tu se potrosi 150-200 evrica kao od sale ali zato na planini nista nam nije trebalo osim hleba i malo povrca. Tako nakrcani krecemo dalje ka skijalistu. Sigurno ima uz put jos puno hipermarketa, tako da se vi mozete odluciti za neki drugi.
Sad dolazimo do dvije stvari o kojima bih vas upozorio pa da pokusate da to nekako zaobidjete ili da se barem pripremite za to sto vas ceka. To su velike guzve kod Milana na naplatnoj rampi i guzva na prolaz kroz tunel Frejus.
Posto se radi o suboti, guzve oko Milana su ogromne. Dzabe je sto imaju oko 30 naplatnih rampi jer tu morate da cekate vise od pola sata minimum. Kad se to prodje ide se ka Torinu poslije koga krece lagano penjanje uz planine, naravno isto autoputem. Zatim se dolazi do tunela Frejus. Kako je to vec pomenuta subota, smjene su i na skijalistima i guzve ispred Frejusa su bile ogromne. Cekali smo oko 2.5 sata. Mi smo stali u koloni oko 15:30 - 16:00h. Ovo vam sve govorim da se mozda odlucite da ili ranije ili kasnije se odlucite da dodjete ispred tunela, mada to nikad covjek ne moze da zna. Cim se prodje tunel mislim da se izlazi odma na prvom iskljucenju i krece da se penje na planinu. Put je dosta dobar i ne traje dugo.
Smjestaj je bio sasvim zadovoljavajuci, pogotovo kad se uzme u obzir da se nalazite na Francuskom skijalistu nize kategorije. Dosta komotan apartman sa velikim wc-om. Od smjestaja do skijalista ima da se ide nekih 100-150 metara i to stvarno ne predstavlja problem.
Skijaliste je dosta veliko i ima za svakog ponesto. Staze su dobro bile pripremljene i dobro su drzale. Sastoji se od 3 brda i za pocetnike je najbolje brdo Gros Crey, iznad Valmeinira, jer ima dosta plavih i dosta zelenih staza. Tu ce i pocinjati vase skijanje i tu cete ostavljati klince u skolicu.
Najbolje i najraznovrsnije brdo za skijanje je srednje brdo Crey du Quart. Najvece mana je sto se dosta sporo stize do njega ali se isplati. Kad kazem sporo mislim na sporu zicu kojka spaja dva brda. Ali sve to nije nista strasno. Brdo ima dosta staza koje su super sredjene, siroke i svako ce naci nesto za sebe. Trece brdo, Setaz, smo posjetili samo jednom jer nije puno staza radilo tada, cini mi se da je bio problem sa snijegom.
Mjesto je malo i nema nikakvih sadrzaja u njemu sem par kafica i kafanica-picerija. Mirno je i pravo za odmor. Imaju dvije prodavnice koje su dosta blizu smjestaju i tu se mogu naci sve potrebstine za planinu. Cijene su naravno za nase uslove ogromne ali to je tako u Francuskoj i jos na planini. Isto tako pice i hrana su skupi i u kaficima na stazama.
U povratku smo isto putovali dva dana, nocili u Ljubljani, jer stvarno mislim da je to mnogo komotnije. Predpostavljam da znate ali put vam u oba pravca dodje cirka oko 500E.

Sve u svemu skijaliste je sasvim ok i sigurno vas nece razocarati, tako da ga vrijedi posjetiti i odskijati.

Nadam se da ce vam nesto od ovoga pomoci da isplanirate svoj put. Ako vas interesuje jos nesto slobodno priupitajte. Uzvracam odgovor na privatni mail jer je tako i postavljeno pitanje. Sto se mene tice mozete ovo staviti i na forum, da bude vidljivo, mozda jos nekom pomogne.
Pozdrav!

Ivan27
26.09.2016, 19:54
Hvala jos jednom.
Nama je plan da noćimo na jezeru Garda jer su tada u Gardalandu "Magic winter", ujutru bi nakon dorucka isli do Milana, a onda ka skijalistu, tacno znam sta moze biti kod Milana, meni je tu osećaj kao da su svi kamioni Evrope krenuli u Milano ....
Obzirom da je Vaš savet odlican, realno je da nas uhvati gužva na ulasku u tunel taki da ću sada revidirati plan puta ....
Hvala i za savet oko skijanja na trećem brdu, to je iznad Valoire-a ?
Video sam da u Saint-Michel-de-Maurienne imamo Lidl pa je i to dobra opcija za shopping, a nije daleko.

Ivan27
26.09.2016, 19:58
Zaboravio sam da kazem da smo sa Ski fun-om prehodne dve godine bili u Austriji i da sto se njih tice boljih nema i instruktori su sjajni.

dachonije
27.09.2016, 07:57
Hvala i za savet oko skijanja na trećem brdu, to je iznad Valoire-a ?
Video sam da u Saint-Michel-de-Maurienne imamo Lidl pa je i to dobra opcija za shopping, a nije daleko.

Tako je Ivane, to je brdo odmah iznad Valoire-a i ponavljam nisam ga puno skijao jer par staza koje sam skijao su bile dosta progledale tada pa sam ga izbjegavao.

Lidl je super varijanta samo da je pored autoputa, odnosno da ne morate da gubite vrijeme udaljavajuci se od autoputa.

Sto se tice SkiFuna i mi smo skroz zadovoljni njihovim uslugama. Ove godine smo bili u Italiji sa njima i isto je sve bilo super.

Sve u svemu jedva cekamo da snijeg padne pa da stavimo skije na noge:yay:
Pozdrav.

Ivan27
16.10.2016, 21:47
Noćenje smo rezervisali u Milanu, polazak oko ponoći, dolazak u Veronu pauza na 1 sat i odlazak do Milana gde ćemo noćiti kako bi sutra krenuli ujutru dalje.
Sutra ujutru polazak, shopping kod Torina pa da budemo ranije kod tunela, zbog eventualnih gužvi jer je subota i smena, a samim tim i dolazak u smeštaj ranije i odmaranje.

ivancar
02.03.2018, 18:25
Pozdrav.
Da li postoji organizovan prevoz od Valmeineira do Orrela?
Agencijski bus ne pravi izlet do tamo pa tražim alternativu.