PDA

Pogledati punu verziju : Francuska



ski
26.11.2007, 12:07
Ima li ko iskustva sa smestajem u apartmanima u Francuskoj? Naime trebalo bi da idem od 05.01. u La Normu ili Brides Les Bains,pa me interesuje ako neko zna kakva je situacija sa prodavnicama i restoranima u tim mestima.Kakva su iskustva po tom pitanju i sta se predlaze.

Bata Bane
26.11.2007, 13:23
Ima li ko iskustva sa smestajem u apartmanima u Francuskoj? Naime trebalo bi da idem od 05.01. u La Normu ili Brides Les Bains,pa me interesuje ako neko zna kakva je situacija sa prodavnicama i restoranima u tim mestima.Kakva su iskustva po tom pitanju i sta se predlaze.

Kupovina namirnica u skijaskim centrima je vrlo skupa, a ako ides kolima pametnije je stati u Italiji i za male pare nakupovati namirnice. Mi smo u Francuskom trznom centru za 120 Eura /nas 6/, nakupovali toliko hrane da smo u povratku morali veliki deo da bacimo. Restorana ima koliko hoces ali racunaj da je za naseg prosecnog gradjanina to skupo.

Shaolin
26.11.2007, 14:45
Cao SKI,

reci mi jel znas nesto o Brides Les Bains? ako sam ja dobro razumeo to je mesto na nizoj nadmorskoj visini a skija se negde gore u nekom vecem centru?

Napisi nesto ako mozes o toj kombinaciji?

Shaolin
26.11.2007, 14:47
Sto se tice prodavnica i restorana - Bata Bane je sve rekao a ja mogu i da potvrdim: neki super market pre skijalista, mislim da smo mi stali u Carefor negde kod Torina, tamo se nakupujes svega i posle samo u centru kupujes one osnovne svakodnevne stvari!!!!

CrazyKong
26.11.2007, 15:51
Brides Les Bains je mesto na 600 mnv u podnozju Meribel-a s kojim je spojen trostepenom gondolom. Znaci ima direktnu vezu sa 3 Doline...:sm019:

App u FRA su poslovicno mali ... Ima naravno i komotnijih ali usi otpadaju od cene ali za znacajno vecu cenu.

Vise detalja kada se vratimo iz 3d :)

Mr.Lord
29.11.2007, 13:25
Cao SKI,

reci mi jel znas nesto o Brides Les Bains? ako sam ja dobro razumeo to je mesto na nizoj nadmorskoj visini a skija se negde gore u nekom vecem centru?

Napisi nesto ako mozes o toj kombinaciji?

Sapa bi mogao nešto da nam napiše o Brides Les Bains, vidiš da poznaje FR ko svoj džep. Meni ovo deluje dosta dobro.

Mr.Lord
29.11.2007, 13:28
Sto se tice prodavnica i restorana - Bata Bane je sve rekao a ja mogu i da potvrdim: neki super market pre skijalista, mislim da smo mi stali u Carefor negde kod Torina, tamo se nakupujes svega i posle samo u centru kupujes one osnovne svakodnevne stvari!!!!

:sm023: Ove godine idem kolima da za male pare kupim jeftinog vrhunskog sira i ostalih FR-ITA zezalica. Kako je smredeo sir prošle godine kada smo se vraćali iz FR:yay: :sm022:a put je trajao dva dana :sm022:.

Sapa
29.11.2007, 14:01
Sapa bi mogao nešto da nam napiše o Brides Les Bains, vidiš da poznaje FR ko svoj džep. Meni ovo deluje dosta dobro.

Pa nije bas istina da Fr. poznajem kao svoj dzep, skijao sam u nekoliko mjesta.Na zalost nisam posjetio jos ni jednu trecinu tamosnjih skijalista.(pomalo poznajem Taranteise, Maurienne i Isere, a kamo kompletna Haute Savoie, Hautes Alpes, Houte Provence...... )
Evo Krejzi je dao osnovne podatke o Brides les bains. Btw. pitajte Krejzija; covjek je teorteski izucijo 3 Doline do u detalj. A i google ce dati puno detaljnije podatke nego ja.
Mada sam vise puta boravijo u 3 doline, do doticnog mjesta nikad nisam stigao, nisko je, a ski-centar je, malo je reci, ogroman, ko bi doskijao do svih tih djelova.
Znam iz recenzija da ga hvale kao mirno i simpaticno seoce, pogodno za porodicne skijase.
'Ski' je gore pitao za La Normu, to skijasliste je negdje drugdje (Maurinne-dolina), a nedavno smo mu opsirno posvetili paznju u nekom drugom topicu. Dakle Ski prelistaj malo forum, naci ces neke informacije o La Normi.
PS
Iskreno govoreci ostala mi je zelja da od vecih centara jos posjetim Espace Killy i Chamonix/Argentiere, ali prije svega gomilu mikro skijalista na kojima se snjeg ne taba redovno
Nekad do godine bi zelijo da skijam u La Blanche, Puy Saint Vincent ili Ste Foy nema ih ni na mapi, ali znam da imaju famozne terene.:sm019:

Mr.Lord
29.11.2007, 14:58
Hvala karlju,

Sapa
29.11.2007, 15:36
Hvala karlju,

Ma nema na cemu care, i drugi put :sm004:

admin
29.11.2007, 17:32
Detaljnije o Francuskin ski centrima na www.skijanje.co.yu (http://www.skijanje.co.yu)


La Norma (http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Francuska/la_norma.htm) Val Cenis (http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Francuska/val_cenis.htm) Les Menuires (http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Francuska/les_menuires.htm) Brides LesBains (http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Francuska/brides.htm)


http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Francuska/lanorma_l.jpg


Ko ide u La Normu obavezno da poseti ski cente u neposrednoj blizini Aussois (http://www.aussois.com/images/planpiste-gd.jpg)i Valfréjus (http://www.valfrejus.com/images/plan_piste01.jpg). Važi ski pas iz La Norme. Prevoz organizovan.

Iskoristiti i priliku da se bar jedan dan skija pistama jedne od Tri doline. Postoji organizovan prevoz do 15km udaljenog Orelle (http://www.orelle.net/)-a, odakle se gondolom lako stže do Val Thorens-a. Plaćate samo doplatu za jednodnevno skijanje na postojeći ski pass iz La Norme.
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Francuska/aussois_logo_m.jpg (http://www.aussois.com/) http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Francuska/valfrejus_l.jpg (http://www.valfrejus.com/) http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Francuska/logo_petit_orelle.gif (http://www.orelle.net/)

admin
29.11.2007, 17:39
Cene ski pasa u Francuskim ski centrima na jednom mestu!

http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Francuska/francuska2008.htm

TRI DOLINE

admin
29.11.2007, 17:40
Cene ski pasa u Francuskim ski centrima na jednom mestu!

http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Francuska/francuska2008.htm

TRI DOLINE
dolinaMERIBEL
dolina BELLEVILLE
deo doline LES MENUIRES .
deo doline VAL THORENS i ORELLE
LA NORMA
VAL CENIS
VALFREJUS
CHAMONIX unlimited
VAL D’ISERE Espace Killy

Sapa
29.11.2007, 17:49
Poslje ovih tvojih linkova za Fr skicentre, me pomalo sramota da konstatujem da ja u zivotu nisam 'prosetao' po ovom tvom sajtu, pa ovdje ima obilje korisnih informacija.
Sta ces; ja samo znam kliknut na forum i............onda pisem stvari o francuskim centrima, a ovdje vec ima gomila podataka, vecina mojih komentara, zapaznja i iskustva su vec spomenuti u topicima o ovim centrima. Pih al sam se naponavljo opste poznatih stvari, svaka meni cast :sal:
Svecano obecavam da cu svaki put kad se neko javi da pita za Fr. ljude prosljedivat na ove tvoje linkove :)

Imam jednu sugestiju; ovdje si uz izuzetak Valfrejusa, la norme i jos par drugih okacijo, linkove opste poznatih ski-centara, bila bi fora da okacis i linkove za manje poznata (a nista manje atraktivna) francuska skijalista; kao npr. Ste.Foy ili Puy Saint Vincent. O st.foy sam ostvajio i "citav jedan" thread. To je tamo npr kultno skijaliste. Skoro kao i la garve.
Ili bi to vec spadalo u oblast besplatnog reklamiranja??? Ovo se ne zezam nego pitam ozbiljno.

shoo_
08.10.2008, 02:01
Ove godine planiram da idem prvi put u Francusku na skijanje. Vec sam poceo da gledam i analiziram ponude i ono sto bih zeleo da pitam se odnosi na vreme zimovanja. Dakle, Les Menuires ili Val Thorens su neka opcija (u svakom slucaju 3 doline) e sada, posto sam veoma nestrpljiv icicu verovatno od 12,13 decembra, pa me interesuje kakva je situacija tada tamo? Da li cu (puno) pogresiti ako idem tad a ne recimo polovinom januara?

Bata Bane
08.10.2008, 08:04
Ove godine planiram da idem prvi put u Francusku na skijanje. Vec sam poceo da gledam i analiziram ponude i ono sto bih zeleo da pitam se odnosi na vreme zimovanja. Dakle, Les Menuires ili Val Thorens su neka opcija (u svakom slucaju 3 doline) e sada, posto sam veoma nestrpljiv icicu verovatno od 12,13 decembra, pa me interesuje kakva je situacija tada tamo? Da li cu (puno) pogresiti ako idem tad a ne recimo polovinom januara?

Kad god da odes neces pogresiti:ok:

barrcode
08.10.2008, 08:42
Ove godine planiram da idem prvi put u Francusku na skijanje. Vec sam poceo da gledam i analiziram ponude i ono sto bih zeleo da pitam se odnosi na vreme zimovanja. Dakle, Les Menuires ili Val Thorens su neka opcija (u svakom slucaju 3 doline) e sada, posto sam veoma nestrpljiv icicu verovatno od 12,13 decembra, pa me interesuje kakva je situacija tada tamo? Da li cu (puno) pogresiti ako idem tad a ne recimo polovinom januara?
Bolje Les Menuires od Val Tho-a. (dal decembar ili januar, mislim da je svejedno. ako nema dovoljno snega, napraviće ga)
2 razloga:
- početak zime: Val Tho mnogo viši = hladnije + pada senka ranije.
- početak zime: manje snega u Val Tho-u, jer ga 1) odnese vetar 2) potrebno je da ga ima dosta više nego u Les Menuires, jer je tamo gore podloga kamenje, a dole podloga trava.
Ovo nije neko moje pametovanje, već samo prenosim iskustva lokalnih francuza.

------
E sad, imam ja jedno pitanje:

Jel video neko od vas da se ovde u Srbiji pojavila ponuda za Tignes, ali SA PREVOZOM- tokom marta. One prvomajske varijante mi nisu intereseantne.

Bata Bane
08.10.2008, 09:19
Bolje Les Menuires od Val Tho-a. (dal decembar ili januar, mislim da je svejedno. ako nema dovoljno snega, napraviće ga)
2 razloga:
- početak zime: Val Tho mnogo viši = hladnije + pada senka ranije.
- početak zime: manje snega u Val Tho-u, jer ga 1) odnese vetar 2) potrebno je da ga ima dosta više nego u Les Menuires, jer je tamo gore podloga kamenje, a dole podloga trava.
Ovo nije neko moje pametovanje, već samo prenosim iskustva lokalnih francuza.

------
E sad, imam ja jedno pitanje:

Jel video neko od vas da se ovde u Srbiji pojavila ponuda za Tignes, ali SA PREVOZOM- tokom marta. One prvomajske varijante mi nisu intereseantne.

Bice Tignes pocetkom marta

barrcode
08.10.2008, 12:29
Bice Tignes pocetkom marta
baš si me obradovao. sve agencije drže Tignes za kraj aprila.
išao sam i do Collegium-a da vidim dal će ponoviti Tignes od prošle godine, a oni mi rekoše da najverovatnije skijanje neće ni raditi ove sezone.
Već sam pomislio da ću morati na 3D da idem.

ništa bez BataBaneta :ok:

oggy
08.10.2008, 13:44
- početak zime: Val Tho mnogo viši = hladnije + pada senka ranije.
- početak zime: manje snega u Val Tho-u, jer ga 1) odnese vetar 2)

Ovo prvo mogu da potvrdim, sa ovim drugim nismo imali problema prosle godine u decembru :sm019:

plageton
08.10.2008, 14:20
Logicno je ocekivati da u januaru bude vise snega nego u decembru. Mada oni prave sneg na mnogim stazama, ali naravno, bolje je kada je prirodan. E sad, ako padne sneg u decembru, onda mozda i nema velike razlike.

Bata Bane
08.10.2008, 14:57
Bilo je nekih prica da colegium nece organizovati skijanje al ja sam vec razgovarao sa njima tako da ce nesto sigurno biti.:dziveli:

CrazyKong
08.10.2008, 16:16
Logicno je ocekivati da u januaru bude vise snega nego u decembru. Mada oni prave sneg na mnogim stazama, ali naravno, bolje je kada je prirodan. E sad, ako padne sneg u decembru, onda mozda i nema velike razlike.

Postoji neka statistika koja kaze da tamo vise snega ima u Dec nego u Jan....ali su razlike minimalne...

Ono sto je mnogo bolje u Decembru je cinjenica da nema neke guzve....LM je skoro potpuno prazan, VT ima dosta ljudi, Meribel i Courshevel onako....

Nama se desavalo da za 2 sata u LM pored nas prodje 10 ljudi, ili da ne srede stazu ujutru a da se to jedva primeti posto je po njoj predhodnog dana proslo vrlo malo skijasa...

shoo_
08.10.2008, 22:01
Ma samo da bude snega i bice...:yay: :sm019:

barrcode
09.10.2008, 10:37
Bilo je nekih prica da colegium nece organizovati skijanje al ja sam vec razgovarao sa njima tako da ce nesto sigurno biti.:dziveli:
u ponedeljak su mi (Colegium) rekli- citat: "najverovatnije da neće biti skijanja ove sezone".

pozdrav

Bata Bane
09.10.2008, 15:22
u ponedeljak su mi (Colegium) rekli- citat: "najverovatnije da neće biti skijanja ove sezone".

pozdrav

Druze moj samo se ti opusti:sm017: :ok:

oddball
10.10.2008, 17:22
Bata Bane kao psihijatar:"...samo se ti opusti..."
Poz, Bata Bane! Dogovaram se sa ortacima šta-i-kako, i kako stvari stoje postoje šanse da odemo za FRA.

Bata Bane
23.10.2008, 17:26
Evo psihijatar sa novim informacijama:

Radimo i ove zime samo sto nije Francuska vec Austria, Saalbach. Puno je da se klackamo 25 sati do Francuske. Vise informacija kada se vratim iz Saalbacha gde smo na pregovorima.:dziveli:

shoo_
23.10.2008, 20:08
Kad smo vec kod vremena putovanja, posto prvi put idem u Francusku, koliko prosecno traje putovanje busom Beograd - 3 Doline?! Negde sam cuo oko 20-sati, u agenciji rekli oko 15 sati, kakvo je vase iskustvo sa tim?

Bata Bane
23.10.2008, 21:34
Kad smo vec kod vremena putovanja, posto prvi put idem u Francusku, koliko prosecno traje putovanje busom Beograd - 3 Doline?! Negde sam cuo oko 20-sati, u agenciji rekli oko 15 sati, kakvo je vase iskustvo sa tim?

Veliki problem je sto agencije tamo dolaze subotom, a tada je velika smena turista, tako da iz mog iskustva, svako putovanje je trajalo 24 sata:dontknow:

Malo je nemoguce 1300 km, za 15 sati, autobusom

shoo_
24.10.2008, 00:35
Auuu...:sm022: Jel postoji neki recept kako izdrzati 24h u busu?:D

Max
24.10.2008, 01:22
Kad smo vec kod vremena putovanja, posto prvi put idem u Francusku, koliko prosecno traje putovanje busom Beograd - 3 Doline?! Negde sam cuo oko 20-sati, u agenciji rekli oko 15 sati, kakvo je vase iskustvo sa tim?
Autobusom se stize za 15-16 sati efektivne voznje, ali kada se dodaju granice, obavezne pauze, eventualno snabdevanje hranom u nekom trznom centru, gotovo izvesne guzve na prilaznim putevima do samih ski centara izlazis na cifru od oko 23-24h putovanja :dontknow:

Tadija_91
24.10.2008, 09:31
a kolima za koliko se stize?
Patak javi se :D

Milos011
24.10.2008, 11:09
Ja putovo sa Patkom prosle godine.
Efektivne voznje + granice oko 13-14 sati.

E sad ako se staje cesto.....

oggy
24.10.2008, 11:18
Pravo pitanje nije "za koliko se stize kolima", vec "za koliko se stize Patkom" :D

shoo_
24.10.2008, 18:59
Jel taj Patak ima polozeno za autobus?:D

stekan
24.10.2008, 19:09
Drug Patak sa svojim iskustvom sa moto i auto takmičenja i friziranim autom nije adekvatna referenca za poređenje.

Sapa
25.10.2008, 17:49
Jel postoji neki recept kako izdrzati 24h u busu?

'Os da ti operem shajbu?

Sapa
25.10.2008, 17:50
koliko prosecno traje putovanje busom Beograd - 3 Doline?! Negde sam cuo oko 20-sati, u agenciji rekli oko 15 sati, kakvo je vase iskustvo sa tim?

'Os da ti operem shajbu :-)

Be_cool
24.11.2008, 22:13
Mnogo KRAGUJEVCANA ide u francusku,steta sto neces tamo upoznati Stevu on ti dodje kao nas profesor i ako ga poslusas nikako neces pogresiti jer je vecina nas trazila savete od Steve, i voleo bi da saznam sa kim ides u francusku?

Idem sa caletom i jos nekim ljudima iz KG-a, ne znam koliko ce ti znaciti imena...A odakle si ti??
Pozzz
P.S. A ko je Steva,daj i njega da priupitam za savem.Jos jedan od saveta sigurno nece skoditi,mada skoro prelomio sta cu uzeti...

wlad
24.11.2008, 22:17
@Be_cool: već si pričao sa Stevom a da nisi ni bio svestan :D (Stava = stekan).

dex7
24.11.2008, 22:20
Eto Wlad je rekao umesto mene,a ja sam iz Kragujevca zato sam te i pitao sa kim ides.

dex7
24.11.2008, 22:30
E tu sam te cekao idemo svi zajedno,mada ja trenutno imam problema sa vizom ali se nadam da cu to uspesno resiti,znaci videcemo se.

Be_cool
25.11.2008, 02:10
E tu sam te cekao idemo svi zajedno,mada ja trenutno imam problema sa vizom ali se nadam da cu to uspesno resiti,znaci videcemo se.

Hahhahahaha pa ja stvarno ne mogu da poverujem,ide i oggy sa nama. A sto imas problem sa vizom,mislim da su vize zavrsene.Bas sam danas pricao sa caletom i koliko sam ga razumeo svi smo dobili vize...:yay:
A iz kog dela grada si ti?Mozda se i znamo...

Top
25.11.2008, 06:59
Svi su dobili vize, ali Dex nije :( Dex potruti se malo vise, valja tu slavu proslaviti :)

Be_cool
25.11.2008, 12:12
Svi su dobili vize, ali Dex nije :( Dex potruti se malo vise, valja tu slavu proslaviti :)

E jbga bas mi je zao...Pa sta kazu u cemu je problem,samo kazi ako treba da idemo tamo da ih sve:awm2: ?A kakvu to slavu spominjete?

vujche
25.11.2008, 13:32
A kakvu to slavu spominjete?
Ajd pogodi :sm022: ,no najbitnije je da ce viza izgleda biti rijesena pa 19. da mu damo malo po :cug: .

CrazyKong
25.11.2008, 14:52
I taj Dragan Radosavljevic...u svakoj corbi mirodjija mora da bude...
Ne moz covek da ode na skijanje a da i on ne ide :smoke:

Be_cool
25.11.2008, 16:39
Ajd pogodi :sm022: ,no najbitnije je da ce viza izgleda biti rijesena pa 19. da mu damo malo po :cug: .

Jel to bese Sveti Nikola??!!Auuuu nista onda moracemo dobro da se obezbedimo sa zalihama vina:cug:
Jeli a do kada smo mi tamo jel do 20og ili...

vujche
26.11.2008, 06:20
Jel to bese Sveti Nikola??!!Auuuu nista onda moracemo dobro da se obezbedimo sa zalihama vina:cug:
Jeli a do kada smo mi tamo jel do 20og ili...
As'ti jarca,ako ti ne znas,kako onda ja da znam :sm022: .Glede vina,ja inace slabo podnosim alkohol,al ima ekipe koja ce to vino kvalitetno da rijesi,pa se ne moras ustrucavati da poneses koji litar,pitam se samo ko :dontknow:,al totalno nebitno za sada .I da do 20. smo tamo,tj. tad krecemo nazad.

dex7
26.11.2008, 08:11
Vama je do zezanja a meni jos nije,nadam se da cu danas znati na cemu sam,ovo iscekivanje ubija.A Vujce on stvarno nepije...

nidza
27.11.2008, 21:05
'ste svi dobili vize?

oggy
27.11.2008, 22:14
Ja jok, ganjam jos neku dodatnu kombinaciju za Tignes, al tamo je izgleda stalno onaj Gay Ski Week, hoce da te *ebu gdje stignu... :glavaozid

wlad
28.11.2008, 00:05
Drndaš se za vizu, platiš im, pa te posle još i peglaju :smoke:

bobo
28.11.2008, 10:40
Ja jok, ganjam jos neku dodatnu kombinaciju za Tignes, al tamo je izgleda stalno onaj Gay Ski Week, hoce da te *ebu gdje stignu... :glavaozid

Kada ćeš u Tignes, da se nećemo sresti tamo (magarce ćemo da preteknemo usput)??

plageton
28.11.2008, 11:17
Kad smo vec kod vremena putovanja, posto prvi put idem u Francusku, koliko prosecno traje putovanje busom Beograd - 3 Doline?! Negde sam cuo oko 20-sati, u agenciji rekli oko 15 sati, kakvo je vase iskustvo sa tim?

Vako: Do Menuira iz BGd-a 25 sati, u povratku 21 (zato sto je nizbrdo:)).

Salim se, razlika je bila jer je u odlasku padala kisa i sneg, u povratku je bilo lepo vreme. Na granici nije bilo nekog strasnog zadrzavanja.

Za 15 sati nema nikakve sanse da se stigne, pa cak ni ako se racuna da je to samo efektivno vreme voznje. Uosatlom racunaj: ima oko 1500 km.

oggy
01.12.2008, 12:34
Kada ćeš u Tignes, da se nećemo sresti tamo (magarce ćemo da preteknemo usput)??

Ako sam te dobro skontao, necu, necemo se sresti tamo, nego ces me preteci na putu za 3 Doline :) Ja u Tignes kontam od 3.1. Koliko vas dodje ta kombinacija po glavi stanovnika? Mi od 3.1. placamo nekih 250E za smjestaj i pas.

bobo
01.12.2008, 13:49
Ako sam te dobro skontao, necu, necemo se sresti tamo, nego ces me preteci na putu za 3 Doline :) Ja u Tignes kontam od 3.1. Koliko vas dodje ta kombinacija po glavi stanovnika? Mi od 3.1. placamo nekih 250E za smjestaj i pas.

Kakva je šema, agencija ili šta već?
Mi plaćamo 233 EUR po osobi, Espace Killy ski pas i krevet u 4krevetnom apartmanu.
Kakvo vrijeme prognozira Crazy za Savojske alpe sredinom decembra?

oggy
01.12.2008, 16:17
Pa super ste onda prosli, kod nas je ta neka kombinacija, kao neki happy week, satro smjestaj + ski pas za 180 al onda ti puknu 65 evra doplate za Espace Killy (ovaj "obicni" je samo za Tignes), al ajd majkane ne plati kad vec ides tamo.

Ja sam isao preko www.tignesreservation.net, ti?

bobo
01.12.2008, 16:27
Pa super ste onda prosli, kod nas je ta neka kombinacija, kao neki happy week, satro smjestaj + ski pas za 180 al onda ti puknu 65 evra doplate za Espace Killy (ovaj "obicni" je samo za Tignes), al ajd majkane ne plati kad vec ides tamo.

Ja sam isao preko www.tignesreservation.net, ti?

Ja sam riješio direktno sa agencijom u Tignesu (http://www.agence-rocblanc.com). Smještaj je klasična francuska kutija šibica al' ne idemo zbog konfora, preživjećemo nekako.

Grazer
01.12.2008, 22:10
Ljudi jel ima ikakva kombinacija da bi neko u februaru isao???

Kosta91
14.12.2008, 14:17
Otkazan slalom u Val d'Izeru (http://www.b92.net/sport/zimski/skijanje.php?yyyy=2008&mm=12&dd=14&nav_id=334186)


:glavaozid:glavaozid:glavaozid:glavaozid

stekan
14.12.2008, 14:30
Mene više brine kakvo vrijeme prati ekipu koja je juče otišla u Francusku. Valjda će ih sunce obasjati. Snijega znam da ima dovoljno.

Tadija_91
14.12.2008, 17:38
Sunce im najavljuju tek od cetvrtka...A do tad uzivanje :D


zamenik baba Vange

stekan
14.12.2008, 18:34
...zamenik baba Vange

Da li i ti voliš strukirane jaknice i roze skije?

Tadija_91
14.12.2008, 18:46
Da li i ti voliš strukirane jaknice i roze skije?
Volim...da ih vidim na osobama zenskog pola mladjim od 20 godina

stekan
14.12.2008, 18:47
Biće nešto od tebe. Samo pazi sa kim se družiš.

CrazyKong
22.12.2008, 14:38
I kako je bilo u Tignesu ?

BTW
Sta fali strukiranim D&G jaknicama i roze skijicama ?

patak
22.12.2008, 16:26
BTW
Sta fali strukiranim D&G jaknicama i roze skijicama ?

Tiiiiiiiiiiiiii.

Milton Zulu
22.12.2008, 16:36
Izgleda nema niko hrabrosti...
Znaci, 4 dana padao snijeg (skoro neprestano, samo 2 sata sunca), pa jedan dan bilo izmisljeno - tek tad sredili staze kako treba; zdnji dan staze dobre, ali opet maglovitoi oblacno.
Jesmo li se naskijali? dabogda....

oggy
22.12.2008, 17:22
Ja sam se pravo raspisao :D

http://www.skimagare.info/forum/index.php?topic=124.msg1807#msg1807

dex7
22.12.2008, 19:30
Vala jesi.

la_ninja
25.12.2008, 10:35
Citam vase postove i samo da vam dodam da na ovu cijenu morate staviti jsh bar 100 EUR ako niste iz Beograda, Sarajeva ili Zagreba. Bilo gdje drugo da ste, morate u auto, u te gradove po vizu, najmanje dva puta. Da predate papire i da podignete vizu. Uracunaj gorivo, vizu, osiguranje, rucak...

Ali definitivno daj Boze zdravlja i para, dogodine Francuska.

oggy
25.12.2008, 12:52
La djevojcice nije bas tako strasno, licno je potrebno samo predati zahtjev za vizu, bar u sarajevskim ambasadama u kojim sam ja bio - Francuska, Njemacka, Italijanska. Vizu ti moze podici i neko drugi.

Ja racunam troskove vize oko 50E - sama viza + osiguranje oko 40, prevoz oko 10E u oba smjera (pod pretpostavkom da dijelim auto s nekim). A nesto jesti moram i kod kuce.

Po ijekavici i po tome sto te muce vizni problemi bih rekao da si i ti iz Bosne. Ako prvi put ides za Francusku bices prijatno iznenadjen(a) ljubaznoscu osoblja i nedostatkom guzve, u poredjenju sa drugim ambasadama. A nadajmo se da nam dogodine nece trebati, mada nisam bas optimista.

Srecko82
25.12.2008, 13:16
Citam vase postove i samo da vam dodam da na ovu cijenu morate staviti jsh bar 100 EUR ako niste iz Beograda, Sarajeva ili Zagreba. Bilo gdje drugo da ste, morate u auto, u te gradove po vizu, najmanje dva puta. Da predate papire i da podignete vizu. Uracunaj gorivo, vizu, osiguranje, rucak...

Ali definitivno daj Boze zdravlja i para, dogodine Francuska.

Beograd i Sarajevo OK, ali u Zagrebu ne traže vizu za Francusku. Ne treba im.

Mr.Lord
26.12.2008, 11:40
Pozdrav ekipo,
zanima me da li neko zna da li postoji neka varijanta zamene ski pasa za Les Manuires/St. Martin za sve tri doline i ako postoji koja je doplata. Ovo me zanima na licu mesta u Fr. Na sajtu nisam našao ovu opciju a nešto mi neverovatno da ne može, ako može odgovor što pre, značilo bi mi:sm006:

Top
26.12.2008, 14:22
Mislim da postolji opcija, doplatis na licu mjesta i oni ti dopune tvoj skipass i onda ti vazi za cijelo skijaliste tj. za sve 3 doline. Koja je razlika u cijeni to ne znam ali ce ti oni reci sve i vrlo su ljubazni i susretljivi.

plageton
26.12.2008, 15:39
Ma da, doplata za sve tri doline je rutinska stvar. Ja mislim da je iznos sezdesetak-sedamdeset evra za sest dana, ali to je otprilike, kada se uzima preko agencije, a ne znam tacno koliko je na licu mesta. Ne verujem da je velika razlika u odnosu na agencijsku cenu.

Mr.Lord
26.12.2008, 15:54
Zvao ih ja danas, prošetali su me preko nekoliko telefona ali na kraju je jedna fina kospođa rekla da može da se na licu mestu doplati a doplata je 45evrija.
Hvala svima, vidimo se gore

heliski
26.12.2008, 17:09
Da li je doplata od 45evrija za 1 ili vise dana?

Mr.Lord
26.12.2008, 17:18
Da li je doplata od 45evrija za 1 ili vise dana?

pa valjda za 6 dana,

Mr.Lord
30.12.2008, 12:35
Pre neki dan u vezi sa ovom dilemom koliko zaista košta zamena ski pasa ako imate Les Menuires/St Martin de Belleville za celu 3D poslao sam mejl koji sam našao na nihovom oficijalnom sajtu i posle vrlo kratkog vremena dobio odgovor, sve sa nekim likom u cc.

Evo mog mejla njima,
Chers messieurs,

je dois savoir s'il y a une option pour le laisser-passer de ski changeant Les Menuires/St Martin de Belleville, je voudrais avoir 3 laisser-passer de ski Vallées. Si c'est possible, je dois savoir le prix aussi.

Francuski je sklepan preko nekog internet prevodioca pa ko zna kako zvuči ali odgovor je brzo stigao. Evo njihovog odgovora.


Monsieur


Pour connaître le montant à payer pour étendre votre forfait au domaine des 3 Vallées, nous vous invitons à faire la différence entre le forfait 3 vallées et menuires sur la durée qui vous intéresse.
par exemple, 53 € pour un forfait 6 jours adulte.


Voici en pièce jointe la liste de nos tarifs.



Cordialement


Magali LONGCAMP
SEVABEL
BP2 LES MENUIRES
73440 SAINT MARTIN DE BELLEVILLE CEDEX 2
Tel : 00 33 4 79 00 73 56
Fax : 00 33 4 79 00 72 90


Mislim da smo sada rešili nedoumicu koji mnogi koji se spremaju u 3D sada imaju a vezane su za fantomske doplate od 75E ta veliki ski pass. Pa što je mnogo mnogo je.:couto:

plageton
30.12.2008, 13:37
To izgleda kao velika razlika u ceni, ali ja sugerisem svakome ko vec zapuca cak tamo da uzme ski-pas za sve tri doline. Cak i relativni pocetnici ce posle tri-cetiri dana osetiti potrebu da pogledaju malo iza brda.

Btw. je l' bese ski pas za LM vazi i za VT ili ne? Nesto ne mogu da se setim.

Mr.Lord
30.12.2008, 13:55
To izgleda kao velika razlika u ceni, ali ja sugerisem svakome ko vec zapuca cak tamo da uzme ski-pas za sve tri doline. Cak i relativni pocetnici ce posle tri-cetiri dana osetiti potrebu da pogledaju malo iza brda.

Btw. je l' bese ski pas za LM vazi i za VT ili ne? Nesto ne mogu da se setim.

Ne važi, ovaj za LM ne obuhvata i VT. Nisam bio ali svakako svi savetuju da se uzme ceo 3D, to ćemo svakako i da uradimo:sm021:

Bobjack
31.12.2008, 11:37
Predlazem ti Brides les Bains, jer je u sredini (pripada Meribel dolini), uvek cisti putevi, nema lanaca i gluposti. Sedne se na gondolu i za 15-20 minuta si na skijalistu). Ima par radnji koje su malo skuplje nego Bg (kad se krene sa gondole ka hotelu Spar radnju drzi neki Bosanac i korektne su cene). Restorani jesu skuplji (ali na nivou beogradskih fensi restorana) klopa nije bas ukusna. Ako idete kolima ponesite klopu i to je najbolje i najjeftinije (hleb, vino i sir se kupuje naravno tamo)

Izaberi Brides jer se super stize, nema snega put cist, lagana voznja.
Mesto je ispod meribel doline, znaci u centru i do svake doline se stize lako i brzo.
Naj povoljnija je Spar radnja kod gondole u centru mesta (bosanac vlasnik), ali ti preporucujem da ponesete vecinu klope odavde. Cene jesu skuplje ali ne previse (hleb sir i vino se tamo kupuje normalno). Restorani jesu skuplji a klopa i nije neka. Najbitnije: skijanje je vrh jednom odes i uvek se vracas. Eto mene 24 januara po V put.

Brides je na 900m, sedne se u gondolu i za 15-20 minuta si u Meribelu gde je i skijanje. Godinama idem u Brides i vrh je za te pare. Ionako u 21h pravac krevet

barda
08.01.2009, 12:08
To izgleda kao velika razlika u ceni, ali ja sugerisem svakome ko vec zapuca cak tamo da uzme ski-pas za sve tri doline. Cak i relativni pocetnici ce posle tri-cetiri dana osetiti potrebu da pogledaju malo iza brda.

Btw. je l' bese ski pas za LM vazi i za VT ili ne? Nesto ne mogu da se setim.

Uz duzno postovanje :) mislim da je za sve koji nisu spremni da jurcaju dok im dusa ne ispadne (a i one koji nisu bas u punoj kondiciji) ski-pass za dolinu Belleville sasvim dovoljan. To je cc 300km staza, i obuhvata Saint Martin, LM i Val Thorens. Znaci, ja sam se ubio za 7 dana od skijanja, od prve do zadnje zice i nije bilo dosadno. Ima tu stvarno dosta skijanja (narocito off ako neko voli), a i treba tamo ici opet, pa da bar nesto ostane novo! :ski: . Svima preporucujem Mass u LM staze su prelepe, kao i Saint Martin. SM je niži, ima starijih dvoseda, ali je gužva dosta manja, a staze siroke i prosto mame da jurcas!:sm022:

Za Val Thorens sta reci sem :eek:

Za iskusnije, ili povratnike u ovaj skijaski raj, slazem se sve tri pa :sm021:

Sto se tice cena i pokrivenosti ski-passom
http://www.sevabel.com/IMG/pdf/Public_rates_0809_GB-2.pdf

Pozdrav

shoo_
08.01.2009, 16:21
Uz duzno postovanje :) mislim da je za sve koji nisu spremni da jurcaju dok im dusa ne ispadne (a i one koji nisu bas u punoj kondiciji) ski-pass za dolinu Belleville sasvim dovoljan. To je cc 300km staza, i obuhvata Saint Martin, LM i Val Thorens.

Uz duzno postovanje :)

Pre nego sto sam prvi put otisao da skijam u 3 doline, a to je bilo pre dvadesetak dana, procitao sam puno ovakvih komentara, da je dovoljan ski pass za jednu dolinu i da moze covek da se naskija. Da moze, naravno da moze...a da bih nekog ubio sto nisam uzeo ski pass za sve 3 doline, ubio bih.:D

Meni su licno posle tri dana Val Thorens i LM dosadili (bio sam smesten u Val Thorensu), tako da je posle 3 dana skijanja u dolini Belleville, odlazak u Meribel i Courchevel bio pun pogodak. Tj. meni je u Courchevelu skijanje bilo najlepse, u Meribelu je jedan dan bilo FANTASTICNO skijanje, a sutra dan su staze bile zaledjenje i bilo je :eek: ....znaci nema pravila....

Mozda zato sto sam u najboljim godinama:) , ali ja preporucujem da ne treba pomisljati uzeti ski pass za samo jednu dolinu.

Skijaliste 3 doline je nesto sto zaista ne moze recima da se opise, to moze samo da se dozivi.

plageton
08.01.2009, 16:32
Pa da, daleko od toga da 250-300 km staza nije dovoljno za 6 dana skijanja, ali stvar je u tome da ako si vec zapucao odavde (1400-1500 km) onda je steta ne videti celo skijaliste zbog doplate od - koliko? 60-ak evra?

barda
08.01.2009, 21:45
Uz duzno postovanje :)

Meni su licno posle tri dana Val Thorens i LM dosadili (bio sam smesten u Val Thorensu), tako da je posle 3 dana skijanja u dolini Belleville, odlazak u Meribel i Courchevel bio pun pogodak. .

Postovanje i dalje traje :dziveli:

Mozda ti je dosadilo jer dobar deo skijalista nije bio otvoren, npr. vec pomenuti Mass. Razliciti uslovi za skijanje se mnogu naci i u okviru Bellevilla ali treba poznavati skijaliste.
Necu da kazem kako je ski-pass za sve tri doline previse narocito zato sto je razlika bednih 18e za 7 dana (skuplji je dnevni ski-pass po ovim nasim livadama!). Mislim da je takvo skijaliste steta preleteti za sedam dana. Tamo treba ici vise puta i odskijati sve sto postoji. Slazem se da je put malo duzi, ali kako god da okrenes za 7 dana skijanja neces potrositi vise od 500-600e. Te pare mozes baciti i negde ovde u okolini, a sta ces za njih dobiti znas i sam.

Sto se mene tice mogao bih tamo ici svake godine, ako nista uvek neku novu off rutu mogu naci, a u odnosu cena/dobijeno skijanje nista nije ravno Fr!:rolleyes:

SnekiS
12.01.2009, 14:59
Na osnovu vaših postova 3 doline su definitivno naš izbor za skijanje ove godine :sm021:
Može li neko da nam preporuči kako je najbolje ići u Francusku kolima ili busom? Da li rezervišete smeštaj preko agencije ili sami preko interneta (zovete hotel ili slično)? Ako je najbolje da se ide preko agencije, koju agenciju bi preporučili?
Hvala

D.I.M.
13.01.2009, 19:56
Snekis obavezno ako mozes idi na tu planinu sa tri doline. Do odredista mozes kolima autobusom avionom ... lepo je i preko agencije, ali lepo je i sam preko interneta, put od 1500 km moze u komadu a moze i na parce, smestaj jeftiniji omladinski ili gospodski , izbor je samo tvoj, a da je grandiozno , grandiozno je. Pasos i skije u ruke i na put.

Mr.Lord
14.01.2009, 13:47
Samo nemoj u Kušavelu da piješ kafu malo boli a i nije neka kafa...

SnekiS
14.01.2009, 14:04
Hvala puno na odgovoru. Najviše mi odgovara da sama nađem smeštaj preko interneta, ako imate neke preporuke, rado ću ih uzeti u obzir :dziveli:

hehehe
14.01.2009, 14:09
Samo nemoj u Kušavelu da piješ kafu malo boli a i nije neka kafa...

Ma generalno, ako si ljubitelj kafe, popij nekoliko kafa u Italiji (normalan espresso je 0.90€), u Francuskoj je zaboravi, bljak je skroz. U Les Menuiresu nije preskupa, u kafanama na stazi je nešto oko 2€ al je tanka ko žilet (RETKO lepa kafa :) ). Ponesi od kuće neko lonče i kafu pa kuvaj u apartmanu.

CrazyKong
14.01.2009, 14:32
Ma generalno, ako si ljubitelj kafe, popij nekoliko kafa u Italiji (normalan espresso je 0.90€), u Francuskoj je zaboravi, bljak je skroz. U Les Menuiresu nije preskupa, u kafanama na stazi je nešto oko 2€ al je tanka ko žilet (RETKO lepa kafa :) ). Ponesi od kuće neko lonče i kafu pa kuvaj u apartmanu.

A mozes i lonac i stocic, pa lepo da prodajes na centralnom liftu posto su Srbi konacno otkrili da ima nesto drugo osim Kopaonika i eventualno Bugarske...Skoro da nas je vise od Poljaka... :smoke:

SnekiS
15.01.2009, 12:11
To obavezno, nikad na put ne idem bez lončeta za kafu i ove naše kafe :dontknow:. Letos u Grčkoj nisam popila ni jednu dobru kafu u kafiću ili negde. Da nisam ponela svoju, ostala bih bez kafe :hair:
Imam još pitanja :) Jesu li u Brides Les Bains samo hoteli ili ima i privatni smeštaj koji je možda jeftiniji? I kako da rezervišem hotel ako ne idem preko agencije? Moram da imam neku uplatu ili rezervaciju zbog vize, a i naravno zbog smeštaja. I koliko košta ski pas? :confused:
Izvinite ako sam vas udavila :sm022:

oggy
15.01.2009, 15:04
Generalno najjeftiniji smjestaj u FR ti je u apartmanima, koji su uglavnom svi dosta dobro opremljeni, mada prilicno mali. Druga varijanta su hoteli. Privatnog smjestaja u vidu nekih kucica nema mnogo, jer je vecina skijalista namjenski pravljena u drugoj polovini proslog vijeka (sami apartmani mozda jesu u privatnom vlasnistvu ali to uglavnom ide preko francuskih agencija).

Za vizu moras imati potvrdjenu rezervaciju (sto obicno podrazumijeva uplatu depozita od 25%). Ski pas je mislim oko 200E za 7 dana za sve tri doline, tacnu cijenu ces lako naci na Google. Agencije (francuske) cesto imaju neke dilove pa mozes da dobijes solidan popust na pas (tj. da te kombinacija smjestaj+pas izadje jeftinije nego da uzimas odvojeno), raspitaj se.

SnekiS
16.01.2009, 09:50
Hvala Oggy puno :sm017:

sas35bgd
05.03.2009, 09:42
Intersuje me da li je cena prolaska kroz tunel izmedju Italije i Francuske 17,7evra ili kako je neko napisao na forumu,da ga ne imenujem i kompromitujem 50e?Radi se o tunelu Traforo del Frejus,predpostavljam da je to jedini put kada se ide na Francuska sijalista

admin
05.03.2009, 13:07
Intersuje me da li je cena prolaska kroz tunel izmedju Italije i Francuske 17,7evra ili kako je neko napisao na forumu,da ga ne imenujem i kompromitujem 50e?Radi se o tunelu Traforo del Frejus,predpostavljam da je to jedini put kada se ide na Francuska sijalista



Prem informacijama sa sajta www.sitaf.it (http://www.sitaf.it) za Italijanski deo tunela
- Corsa semplice: € 22,00 (za putnicko vozilo u jednom smeru)
- Andata e Ritorno: € 27,60 (povratna u roku od 7 dana)
I Francuszi imaju svoj sajt: www.tunneldufrejus.com (http://www.tunneldufrejus.com)

Ovo nije jedini put ka Francuskim ski centrima, ali jeste za skijalista 3 doline, Val Cenis, Val Disere i Tignes...
Na slici je obalst i skijalista u koje se dolazi kroz tunel Frezus:


Ka "Isolla 2000" ide se Italijom skroz na jug do mora pa se dole prelazi granica, i od Nice se penje na sever ka ovom ski centru.

CrazyKong
05.03.2009, 13:28
Kako su dva drugara otkazala put za Tignes 28.3.2009, pojavila su se dva prazna mesta...pa ako je neko zainteresovan, neka se sto pre javi na 063/872 38 98

Prevoz busom, smestaj u 4krevetnom studiu, skipass Espace Killy, taxe, posteljina i peskiri ukjuceno, cena 375 sarenih novcanica

admin
05.03.2009, 13:32
Detalji o tunelu Frezus:
- Duzina 12.895 m
- Bardonecia (ITA), 1.297 m nadmorske visine
- Modan (FRA), 1.228 m nadmorske visine
- Sirina profila 15 m
- Visina 8 m
- Brzina voznje ogranicena na 70 km/h
- Gradnja je pocela 1974, a pusten je u saobra'aj 12.07.1980.

oggy
08.03.2009, 19:49
Za Frejus:

http://www.sitaf.it/home.aspx?ch=3.2

Tipo di Veicolo: Veicoli a due assi o... (vozila sa dve osovine)
Corsa semplice: € 33,20
Andata e Ritorno (1): € 41,40

barrcode
21.07.2009, 16:05
svakako da preporučim gledanje Tour de France-a danas i sutra.
Prolazi se kroz Savoju, tj. možete pogedati kako izgledaju neka od skijališta u letnjim uslovima.
danas, vraćanje u Fra iz Ita preko petit cole de saint bernard, cilj u bourg saint maurice. Prolazak pored La rosiere (u pozadini mont blanc), sainte foy je tu blizu, kao i tignes, a završetak je tik ispod Les arcs.
sutra se završava u grand bornard, ali nisam siguran kuda etapa ide. eventualno megeve, la cluzas...

palite se malo za nastupajuću zimu i prelazak na beli schengen :)

CrazyKong
22.07.2009, 11:48
Da, prosle godine su tokom prenosa zumirali liftove i ljude koji skijaju na vrhovima... :yay:

A sto se schengen-a tice.....tradicinonalno idemo u Decembru na skijanje...nece nama neki stranac praviti raspored :)

alpinista
31.07.2009, 18:33
Evo da se obratim u ovoj temi "Francuska" jer prije par dana bijagoh u istoimenoj zemlji i jednom od njihovih skijaskih centara!
S obzirom da je ovo bio moj prvi "izlazak" na Alpe i na neko Evropsko skijaliste,mnogo se toga promijenilo u mojoj glavi i od sada cu sigurno drugacije da razmisljam gdje skijati?!
Naime radi se o ski centru Les2Alpes . . . Sam ski centar se nalazi na 1600 mnv,a mi smo skijali na gletscheru koji se prostire od 3200 do 3600 mnv,okvirno. Do pocetka gletschera vozi gondola sa medju stanicom na 2600 mnv. Skijanje pocinje ujutro u 7 h,a zavrsava se u 13 h. Iako su staze oznacene kao plave,nisu nimalo naivne. Mozda jesu malo blaze,ali kad uzmete u obzir da skijate na pisti koja je zaledjena mozete veoma brzo da skijate i agresivno . . . to pokazuje i cinjenica da je veliki broj takmicara trenirao na ovom gletscheru. Na gletscheru ima 5 sidra + 3 sidra u snow parku. A da,zaboravih i voz koji ide sa 3200 do 3420. Na izlazu iz voza vam je i direktno ulaz u ledenu pecinu koja je veoma interesantna (dinosaurs u prirodnoj velici). Staze su ujutro "beton" ali bukvalno beton,i da bi se skijalo kako treba potrebno je da su kantne ostre kao zilet (sljedeci put nosim sa sobom masinicu za ostrenje kantni). Oko 11 h staze vec popouste,ali to nije kacamak kao kod nas,vec nesto na cemu se moze sasvim pristojno skijati. Skijanje bi i mozda duze trajalo da sunce nije previse jako . . . ja sam to najbolje osjetio na svom nosu i usnama :(.
Sve pohvale za ljude koji rade na zicama. Veoma su ljubazni i svako sidro ce vam pridrzati dok se ne namjestite,a ujutro kada dolazite na gondolu "bonjour" nece izostati,pa makar to ponovili 5000 puta. Ono sto me je iznenadilo je da na vecini zica rade zene,meni veoma cudno ali prijatno sam iznenadjen njihovom sposobnoscu i ljubaznoscu.
Kada zavrsite sa skijanjem odmora nema. Tu je bazen,klizanje,tenis,fudbal,bob i jos mnogo,mnogo toga. Ni u jednom momentu vam ne moze biti dosadno. Zao mi je samo sto nisam probao MTB,jer mislim da je spustanje sa 3200 mnv adrenalin koji samo treba dozivjeti . . . sljedeci put krenitu malo debljeg dzepa pa ni to nece izostati.
Sto se tice cijena u marketima,nista nije skuplje nego u Beogradu. Neke stvari su cak i jeftinij,osim cigareta (pakla 5 eura),ali srecom nekonzumiram ih.

Steta sto sam gore proveo samo 4 dana,jer to nije dovoljno vremena za obici sve i uzivati u svemu onome sto ovaj ski centar pruza.

hehehe
02.08.2009, 22:31
Bravo maleni, report je za svaku pohvalu :)


... (sljedeci put nosim sa sobom masinicu za ostrenje kantni)....

Ipak ti sledeći put ponesi nekog Fischera :P

legga
03.08.2009, 13:48
Dje si bosanac, jel si se odmorio od puta? Postavi neku sliku odozgo posto mene mrzi, da vide ljudi malo kako je skijanje bilo. Pozdrav iz Kragujevaca

alpinista
04.08.2009, 16:18
Bravo maleni, report je za svaku pohvalu :)



Ipak ti sledeći put ponesi nekog Fischera :P


Hvala cika Arsa . . . s sto se tice Fischera ni pod razno :sm022:. Sljedeci put nosim "novog tigra" i masinicu za kantne,a ako bude finanskijskih sredstava i freestyle skije :sm021: . . . snow park je mnogo dobar ;)

alpinista
04.08.2009, 16:25
Bravo maleni, report je za svaku pohvalu :)



Ipak ti sledeći put ponesi nekog Fischera :P


Dje si bosanac, jel si se odmorio od puta? Postavi neku sliku odozgo posto mene mrzi, da vide ljudi malo kako je skijanje bilo. Pozdrav iz Kragujevaca


Ej ba . . . evo radim i patim :dontknow:. iz onog raja u ovaj pakao . . . ali opet cemo uskoro. Htjeo sam da stavim slike al me nesto zeza upload pa cu pokusati ponovo.
Pozdrav

alpinista
04.08.2009, 16:35
Evo ova . . . rebarca!

Grazer
04.08.2009, 19:16
Ljudi ima li vec nekih informacija o organizovanom odlasku u francusku na skijanje tamo negde u februaru? Planira li se nesto?
I ko je zaduzen za ta organizovanja?

Grazer
04.08.2009, 19:27
Znam da je suvise rano za pitati ali primio sam se da idem u francusku s skimanijacima ili nekim drugim ski grupacijama i meni samo februar pase pa eto sad mi palo na pamet da pitam

alpinista
05.08.2009, 13:55
Vise slika u temi "ljetni posetioci"

legga
06.08.2009, 09:42
Evo malo slika i od mene
3066
3067
3068
3069
3070

legga
06.08.2009, 09:42
3071

3072

3073

plageton
13.08.2009, 14:19
Znam da je suvise rano za pitati ali primio sam se da idem u francusku s skimanijacima ili nekim drugim ski grupacijama i meni samo februar pase pa eto sad mi palo na pamet da pitam


Plasim se da za februar neces lako naci aranzman. Vec krajem januara u FR pocinje puna sezona i postaje za nas jako skupo, sve negde do marta. Tako da "ski grupacije" izbegavaju februar. Ali mozes da proveris na njihovim sajtovima jesu li ove godine isli negde u februaru i gde su isli.

SkiBus
18.09.2009, 14:16
1st Minute ponuda Udruženja ljubitelja skijanja SkiBus za skijanje u Francuskoj u sezoni 09/10 po termimina izgleda ovako:
12.-19. decembar 2009.
* Tri Doline - Ski & snowboarder week
Varijanta1 - Smeštaj u Les Menuiresu + skipsa za Les Menuires i St Martin. Varijanta2 - smeštaj u Val Thorensu i skipas za Val Thorens...
Cena od 229 eura. Detaljnije... (http://www.skibus.rs/aktuelni_aranzmani.php?id_ap=8&id=4)

02.-09.januar 2010.
* Tri Doline - Les Menuires.. prevoz + smeštaj + skipas - od 309 eura.Detaljnije.. (http://www.skibus.rs/aktuelni_aranzmani.php?id_ap=9&id=4)
** Les Sybelles (jedan od najnovijih i najvećih francuskih ski centara. Obuhvata 4 povezanih skijališa na ukupno 310km staza) - prevoz + smeštaj + skipas za celu oblast - od 270 eura. Detaljnije.. (http://www.skibus.rs/aktuelni_aranzmani.php?id_ap=34&id=4)
*** Isola2000 i Auron. Smeštaj je u ski centru Isola2000 na visini od čak 2000m. Prva 3 dana se skija u Isoli a poslednmja 3 dana u obližnjem Auronu. Oba ski centra imaju 255 km ski staza, a ski pas koji je u paketu važi za obe regije. Sa vrhova ovih ski centara se vidi Sredozemno more. U povratku je organizovan celodnevni izlet u Nici.. Cena paketa iznosi 229 eura.Detaljnije.. (http://www.skibus.rs/aktuelni_aranzmani.php?id_ap=4&id=4)

09.-16. januar 2010.
* Isola2000 i Auron - Paket prevoz + smeštaj + skipas za obe regije + neophodni tranferi do Aurona + celodnevi izlet u Nicu - 229 eura. Detaljnije.. (http://www.skibus.rs/aktuelni_aranzmani.php?id_ap=6&id=4)
** Tri Doline - Les Menuires - Paket prevoz, smeštaj i skipas za Les Menuires deo - od 279 eura. Detaljnije.. (http://www.skibus.rs/aktuelni_aranzmani.php?id_ap=10&id=4)

16.-23. januar 2010.
* Tignes i Val D'isere (Espace Killy) - Skijajte u jednom od najlepših svetskih ski centara. Preko 300 km ski staza. Paket prevoz + smeštaj + skipas - 299 eura. Detaljnije.. (http://www.skibus.rs/aktuelni_aranzmani.php?id_ap=36&id=4)
** Tri Doline - Les Menuires - Paket prevoz, smeštaj i skipas za Les Menuires deo - od 279 eura.Detaljnije.. (http://www.skibus.rs/aktuelni_aranzmani.php?id_ap=39&id=4)
06.-13. mart 2010.
* Isola2000 i Auron - Paket prevoz + smeštaj + skipas za obe regije + neophodni tranferi do Aurona + celodnevi izlet u Nicu - 249 eura.Detaljnije.. (http://www.skibus.rs/aktuelni_aranzmani.php?id_ap=5&id=4)

13.-20- mart 2010.
* Isola2000 i Auron - Paket prevoz + smeštaj + skipas za obe regije + neophodni tranferi do Aurona + celodnevi izlet u Nicu - 239 eura. Detaljnije.. (http://www.skibus.rs/aktuelni_aranzmani.php?id_ap=7&id=4)

20.-27. mart 2010.
* Tri Doline - Varijanta1 - Smeštaj u Les Menuiresu + skipsa za Les Menuires i St Martin. Varijanta2 - smeštaj u Val Thorensu i skipas za Val Thorens... Cena od 299 eura. Detaljnije... (http://www.skibus.rs/aktuelni_aranzmani.php?id_ap=11&id=4)

03.-09.april 2010.- Uskršnje skijanje
* Les 2 Alpes - Skijajte 7 dana u jednom od najvišljih evropskih ski centara u okviru koga je i najveći skijaški glečer u Evropi. Visinska razlika centra od 3600m do 1250m i 220 km uređenih ski staza omogućavaju vrhunsko skijanje.. Paket prevoz + smeštaj + skipas - cena uskoro.Detaljnije... (http://www.skibus.rs/aktuelni_aranzmani.php?id_ap=38&id=4)

Prvomajsko sedmodsnrvno skijanje u Tignesu - Iskoristite prvomajske praznike skijajuću u jednom od najlepših svetskih ski centara. Cena uskoro..Detaljnije... (http://www.skibus.rs/aktuelni_aranzmani.php?id_ap=37&id=4)

16.-28.jul 2010.
* Jedinstveni SkiBusov ski & swim program - nešto potpuno novo kod nas. Zimujete na letovanju. Iskoristite letovanje tako što ćete biti i na moru i na skijanju. Šest dana na moru, obilazak evropskih gradova, a potom i četvorodnevno skijanje na najvišem glečeru Evrope - Les 2 Alpesu u Francuskoj (obezbeđen apartmanski smeštaj na 5 dana i četvorodnevni skipas). Proverite zašto je ovo bio hit prošle sezone. Detaljnije na sledećem linku >>> (http://www.skibus.rs/aranzmani.php?id=9&id_p=28)


detaljnije o svemu na www.skibus.rs (http://www.skibus.rs/)

[/URL]
[URL="http://www.skibus.rs/"]http://www.skibus.rs/docs/images/logoi,%20gifcici,%20opste%20slicice/logo%20skibus.jpg (http://www.skibus.rs/)

sas35bgd
11.10.2009, 16:40
Gledam preko skibusa cena za 7 spavanja u Tignesu sa putem i skipasom 6 dana kosta 319 evra(treba racunati jos oko 60evra ,posteljinu,peskire i ciscenje)=oko 380evra. Ako odem na Tignesreservacion i probam sam da napravim kalkulaciju dobijem sledece. Smestaj najjeftiniji 450evra za 4osobe-130evra po osobi sa taksom+185evra skipas za 6 dana+75evra parking-20 evra po osobi+4oo evra benzin i putarine-100 po osobi=konacno 435evra.
Poredim 380-skibus
435-ako ja sam pravim aranzman
To je za 55 evra vise od kalkulacije ako idem preko skibusa. Potpuno je drugacije kad sam isao za Italiju i Austriju, jer tamo kad ides sam, dobijes ustedu za 200evra za 4 osobe. Plus sto mozes sam da izaberes datum i apartman i da krace putujes nego preko agencije busom.
Jel ima neko pametan komentar na ovo, ali da ne bude tipa"agencija ima proviziju pa nize plati 30-tak apartmana i skipassova nego pojedinac". Zasto nije takav slucaj sa zimovanjem nigde , nego samo u Francuskoj

stekan
11.10.2009, 17:57
Poznajem neke kopače po Internetu koji traže posebne ponude (u samoposlugama znane pod nazivom: akciona prodaja). Tako se npr. u Les Manuires slična akcija zove "white weeks", a u sklopu toga "early booking", tako da teoretski možeš naći 7 dana smještaja i 6-todnevni pass već od 143€, uz uslov da na vrijeme rezervišeš.
U praksi je lakše platiti kojih 20 do 40 evra više i ići preko neke od nekoliko institucija koje imaju takvu ponudu i obezbijeđen prevoz. Postoji i nekoliko neformalnih grupa koje se same organizuju već nekoliko sezona zaredom.

sas35bgd
11.10.2009, 18:26
Ovde se radi o 50tak evra manje preko tih" grupa koje se same organizuju" :dziveli:

wlad
11.10.2009, 20:07
Pročitaj pažljivije Stekanov post pa će ti sve biti jasnije :sm018:

sas35bgd
11.10.2009, 21:42
A kaze i Wlad........
A ja zakljucio da cu ove godine najverovatnije auto ostaviti u garazi i krenuti sa SkiBusom put Francuske i ostaviti po strani logiku cena
Obzirom da sam skijao samo u A i I (dobro i Slo i BG), godinama se premisljam o skijanju u F ali, put busom od22h me je uvek obeshrabrivao. Pogotovu sto sa sobom vucem i suprugu i decu. Kolima ili busom za 400evra manje, ostaje dilema.....

Nikola Milosavljevic
11.10.2009, 23:31
^^Pazi, s obzirom da je 95% tog puta auto-put, 22h nije neki problem. I to ti kazem ja, koji žestoko ne podnosim bus. Ja na pr. ne mogu da spavam u busu, a prosle godine, kad je majstor fixirao brzinu na 100, zapanjio sam sam sebe. Spavao sam ko beba solidan broj sati, tako da slobodno na put!

SkiBus
12.10.2009, 01:25
Ponuda SkiBusa za Tignes iznosi 299 eura, a ne 319. Posteljinu i čišćenje naravno da ne uključujemo i ne računmo u cenu, jer je to opciona kategorija. Ko želi da nosi sopstvenu posteljinu (samo presvlake su u pitanju) ne mora da plati rentiranje iste.
Što se tiče čišćenja apartmana, ukoliko se gosti dobro organizuju moguće je da završe tu operaciju za 20 minuta. Zaista se na prste mogu nabrojati naši "lenji" članovi koji su prošle sezone bili radi izdvojiti 50ak eura za taj posao. Važno je napomenuti i da prošle godine nismo imali ni jedan jedini sliučaj da je neki od apartmana nakom pregledanja od strane kontrolora bio okarakterisan kao loše očišćen i sređen..

Na naznačenu cenu jedino je potrebno platiti boravišnu taksu od 7 eura, koja je više nego duplo jeftinija nego na Kopaoniku.

Sasvim je logično što grupe imaju jeftinije tarife nego pojedinci. Mi kao udruženje ljubitelja skijanja imamo zaista veliki broj članova koji sa nama skijaju u ski centrima Francuske. Zar bi bilo pošteno da neki individualac ima iste ili bolje uslove, ako mi svake godine dolazimo u velikom broju. Francuzi, iako uvrnuti na svoj način, imaju zaista normalnu i racionalnu poslovnu politiku. Sve dok Italijanima i Austrijancima individualne cene budu na nivou grupnih (mali popusti na skipas za grupe), mi sigurno nećemo skijati kod njih.. Osim u promo periodima kada mogu da se nađu skijališta gde je besplatan skipas. Pa upravo naš Kopaonik i Skijališta Srbije, funkcionišu na taj način. I šta je tu dobro i noramlno?! Na 50 ljudi daju 1 skipas!! Taman za vozača autobusa, pod uslovom da je bus pun i da svi koji idu i skijaju. Pa ko će da im sakuplja tolike pare a da nema makar jedan besplatan skipas za vodiča..

:ski: SkiBus će se uvek truditi da ima najniže moguće cene skijanja za svoje mnogobrojne članstvo. Iz tog razloga trenutno i izbegavamo organizaciju aranžmana u Austriji, iako imamo mnoge zahteve za tim. Smatramo da je mnogo racionalnije otići na dva skijanja u Francusku, nego na jedno u Austriji.. Što ne znači da se situacija neće i promeniti.
Samo još da nam skinu te vize i osvojismo Francusku... :awm2:

SkiBus je udruženje koje pored jeftinih ski aranžmana, svom članstvu obezbeđuje mnoge popuste, prvenstveno vezane za skijanje (servisi, rentali, kupovina ski i druge sportske opreme i konfekcije, popusti u ski centrima u restoranima, fastfoodovima, kafanama, popusti na cene ski pasa...). A tu su i naši prepoznatljivi ski vikendi, tako koncipirani da se plaća samo jedno noćenje, a skija puna dva dana. Ne treba zaboraviti da i mi imamo naše planine.. :sm022:

sonesone
27.10.2009, 22:23
Evo ova . . . rebarca!

jesi bio na ovom skijanju sa nekim deckom iz arandjelovca?

Jokker
28.10.2009, 13:34
Postovani,

Novi sam na forumu...verujem da je hiljadu puta napisano...

Ali,

da li neko moze da mi kaze tacno koliko me put (bez goriva) izadje od Bg - Val Thorens-a ?

i jos neki saveti?ako ih ima...

Hvala puno

D.I.M.
28.10.2009, 22:07
Postovani,

Novi sam na forumu...verujem da je hiljadu puta napisano...

Ali,

da li neko moze da mi kaze tacno koliko me put (bez goriva) izadje od Bg - Val Thorens-a ?

i jos neki saveti?ako ih ima...

Hvala puno

http://www.viamichelin.com/viamichelin/int/tpl/hme/MaHomePage.htm

Zeljko
31.10.2009, 00:15
Ljudi ima li vec nekih informacija o organizovanom odlasku u francusku na skijanje tamo negde u februaru? Planira li se nesto?
I ko je zaduzen za ta organizovanja?
Imas neke organizacije iz Bg-a koje organizuju put u Francusku krajem januara i pocetkom februara i to prilicno jeftino!

bicde
05.01.2012, 19:07
Planiram krajem januara prvi put u Francusku. Sad gledam na sajtovima Alpe D'huez, Les2Alpes, Valmeinier da radi samo trecina staza a snega ima. Pretpostavljam da je tako zbog malog broja gostiju trenutno. Ne isplati mi se da prelazim toliki put za tako malo staza. Kada francuzi obicno pustaju pun kapacitet.

Grimani
05.01.2012, 19:18
Kada francuzi obicno pustaju pun kapacitet.
kada vreme dozvoli...

wlad
06.01.2012, 17:45
Ne rade žice i staze zbog olujnog vetra, prijatelji koji su sada u Val Thorensu kažu da ne rade žice zbog nevremena, palo mnogo snega, put do VT zatrpan lavinom, 8m snega na putu - čiste sada - drama zbog kraja smene sutra. Ali to je planina :smoke:

Lynx
06.01.2012, 19:55
I to kakva planina :sm017: Mi smo sad u decembru isto u Val Thorensu, i isto veče pre povratka, bili odsečeni od Les Menuiresa, u sportskom centru po monitorima svuda bila obaveštenja da očekuju da uspostave vezu ujutru u 7:30 i da ko putuje ponese zalihe hrane i toplu odeću sa sobom :sm021: Ujutru je veza bila uspostavljena i to u oba smera i bez problema smo se spustili jer je oluja već bila prošla i nije bilo vetra.

barrcode
11.01.2012, 12:27
sramotni su oni centri gde je manje od 3m:
http://www.skipass.com/neige/