PDA

Pogledati punu verziju : Kolašin 1450 (Jezerine)



Strane : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10

drazenpfc
16.02.2011, 13:03
Kakva je situacija?
Ima li (novog) snijega?

Igi
16.02.2011, 16:35
Lose... Ocajno...

Zaposleni u ski centru bi rekli, staze su odlicno pripremljene i cekamo vas!

Dovoljno je ovo reci:

http://i54.tinypic.com/fypric.jpg

A prije samo 16 dana na toj padini je snimljena fotka sa mog avatara :)

wlad
16.02.2011, 16:39
Veoma interesantna fotografija, ovo je ogroman zum? (izgleda kao da je slikano iz aviona :)) A baš šteta što se topi do zemlje :sm008:

Igi
16.02.2011, 16:44
Nazalost, nije moja fotografija, ali je ogromne rezolucije bila, pa sam je malo smanjio... Snimljena je sa padine kada se spusta od Kljuca...

Lose, ocajno, nestvarno... Rekordan malo broj snowboard dana za mene do sada...

Panzer
16.02.2011, 17:33
Ova padina je ovakva i zbog toga što majstori nisu dobro koristili ratrak kada je bilo snijega. Desno na slici (pravo sa žičare) se off-road stiže do Ključa sasvim pristojno - barem je tako bilo u subotu kad sam ja išao. Na Ključu su staze bile dobre, kao i čitav spust sa Ključa do Jezerina.
Ova tri dana do subote bi trebalo da padne, ja barem očekujem.

wlad
16.02.2011, 20:20
Mislim da je ipak orjentacija "kriva" zbog toga što baš na tom delu nema snega, jer taj spust uvek prođu tabačem. Offpiste koji pominješ je sigurno bio manje nabijen nego ovaj put - koji je dovoljno da tabač pređe jednom pa će da ga utaba više nego skijaši ;).

A orjentacija je ključna :), spust offpiste ispod žice Ćupovi - tu uvek bude najbolji sneg zbog "zaklonjene" (severne) orjentacije.

ExBaker
16.02.2011, 23:58
Ova padina je ovakva i zbog toga što majstori nisu dobro koristili ratrak kada je bilo snijega. Desno na slici (pravo sa žičare) se off-road stiže do Ključa sasvim pristojno - barem je tako bilo u subotu kad sam ja išao. Na Ključu su staze bile dobre, kao i čitav spust sa Ključa do Jezerina.
Ova tri dana do subote bi trebalo da padne, ja barem očekujem.
Nemamo kud ici za vikend ako ne bude padalo ovih dana.

ExBaker
17.02.2011, 11:30
Dobro jr sto za nepunih 12 sati pisem optimistican post!:dziveli:
Ljudi ova Bjelasica je cudo!!!
Evo slika sa web kamera!NAAAAPADALO I JOS PADA!!!:ok:

Pejamachine
17.02.2011, 16:05
Sto se ovaj momak na zadnju kameru naorucao za offpiste...aoo zaviiidiiimmmm...

Tadija_91
17.02.2011, 17:53
Vidim da su obojica posteno naoruzani:dziveli:
Aj pa malo i na ovu stranu bare da padne sneg:sm022:

wlad
18.02.2011, 01:38
Samo što su otišli na pogrešnu žicu ;), ili je to onpiste zagrevanje :). Koliko se sećam te Viline Vode i nemaju baš predispozicije za offpiste, ali zato ostatak Jezerina :ok:

Panzer
18.02.2011, 08:32
VV imaju samo jedan dio ispod gornjeg dijela šestosjeda, mada ja mislim da će prema padavinama i sređivanju staza danas onpiste biti kao offpiste :).
Bjelasica stvarno opravdava svoje ime - ako se uporede padavine sa Jahorinom, Kopom, čak i Durmitorom, ove godine je u prednosti.

Panzer
20.02.2011, 20:22
Juče i danas skijanje OK, mada su mogli bolje srediti staze.
Sa Ćupova se moglo fino off-piste, još ga ima netaknutog. Čak sam se i ja malo odvažio... Iduće godine se nabavljaju neke 80mm + :)
Sa onih padina desno od Ključa se vidi dosta ostataka od lavina.

ExBaker
20.02.2011, 22:11
Ušlo se u formu pa se voza po off-u:)puderast snijeg bio.Ja od private obaveza ne mogah poći, pa se nadam da ćemo skoknuti koji radni dan kad se te staze srede. Ove sedmice će biti snijega da pada stalno.Je li bilo gužve?

wlad
20.02.2011, 23:12
Ovo se zove fotka sa skijanja :ok:

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/180660_10150137411861703_607371702_7931866_5137228 _n.jpg

Danas na Bjelasici (nisam naravno ja :))

Panzer
21.02.2011, 23:04
pa se nadam da ćemo skoknuti koji radni dan kad se te staze srede. Ove sedmice će biti snijega da pada stalno.Je li bilo gužve?

Koliko vidim danas Ćupovi nisu radili, što znači da su opet počeli da ih radnim danima ne puštaju :sm008:
Gužve nije bilo, ponekad se moralo čekati minut-dva na šestosjedu.
Padaće ove nedelje dosta, ja idem do Žabljaka prekosutra, danas čuh da gore radi i ona žica do samog vrha

GSSCG
21.02.2011, 23:15
Samo neka trpa, mi smo imali vjezbu za vikend na Zabljaku, nije bilo 30 ljudi da skija, snijega je bas dosta novog, staza malo meksa proadalo se desetak cm. Bice idealno ovih dana za off piste skijanje i na Bjelasici.

Igi
22.02.2011, 12:09
Ovo se zove fotka sa skijanja :ok:

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/180660_10150137411861703_607371702_7931866_5137228 _n.jpg

Danas na Bjelasici (nisam naravno ja :))

Ne mogu da se orjentisem...

Dje je ovo tacno? Jesu li ovo tragovi skija ili borderi?

wlad
22.02.2011, 21:18
Borderi, na Ključu (ne žici, nego grebenu), dotle se stiže pešice..

drazenpfc
23.02.2011, 18:56
Danas raj!!

wlad
25.02.2011, 18:24
Evo šta kažu iz Vlade ;)

Saopštenje: U toku snimanje reportaže za avanturistički turizam Crne Gore od strane produkcijske kuće TETON iz SAD

http://www.mse.gov.me/ResourceManager/GetImage.aspx?imgId=69756&fmtId=71

Jedna od najpoznatijih svjetskih kuća za avanturistički turizam Teton Gravity research (TGR) u organizaciji Nacionalne turističke organizacije snima promotivnu ski i snowboard reportažu o Crnoj Gori u periodu od 22. februara do 1. marta.

Devetočlana ekipa iskusnih snimatelja i tehničara koja raspolaže najsavremenijom opremom, u saradnji sa lokalnim turističkim organizacijama Žabljaka, Kolašina, ski centrom Kolašin 1450 i uz podršku HTP Primorja i Montenegro stars hotelske grupe priprema atraktivne kadrove sa skijališta kao i sa manje poznatih lokacija za bordanje i skijanje u slobodnom stilu za potrebe ove reportaže.

Program snimanje obuhvata ski centre „Durmitor“ i “Kolašin 1450”, Durmitor i Bjelasicu, kanjone Tare i Pive, Biogradsku goru, Prokletije, Bokokotorski zaliv, zatim ambijentalne cjeline, primorske gradove i kultuno-istorijske znamenitosti. Dnevni setovi obuhvataju snimanja na terenu i iz vazduha.

Razvoja avanturističkog proizvoda je značajan za dalju segmentaciju turističke ponude Crne Gore, njenu promociju i pozicioniranje na važnim emitivnim tržištima. Članovi ekipe su oduševljeni prirodnim ljepotama Durmitora, Bjelasice i Prokletija kao i teže pristupačnim lokacijama koje su prepoznali kao vrhunske za ekstremne aktivnosti na snijegu.

Reportaža će biti prikazana putem TV kanala u Americi koje prati oko 200 miliona gledalaca, putem socijalnih mreža, a biće propraćena člancima u specijalizovanim štampanim medijima: „Powder magazine“, „SBC skier ads“, „Freeskier ads“ i dr, i prezentacijama kroz namjensko prikazivanja spota.

wlad
25.02.2011, 18:25
A evo drugi izvor ;)

‘Teton Gravity Research’ in Montenegro

Greetings to you all. Can any of you remember what you were doing in 1996 – probably not, but for 4 young men from the USA this was the year that started their amazing journey.
As avid skiers,snowboarders and all round thrill seekers they saw a niche in the market for high octaine videos,films and apparel for the action sports industry and set about producing some of the most cutting edge films on the market.
Fast forward 15 years and their company ‘Teton Gravity Research’ is now of the fastest growing brands in the action sports industry.
Yes, i know your thinking what on earth has this got to do with Montenegro but herein lies the answer – These guys are currently in Montenegro filming their new snow themed action video and have identified some amazing locations for daredevil off piste skiing and snowboarding.
This inevitably will increase the interest from Americans to come to this wonderful country and with over a metre of snow falling yesterday thier will be no shortage of fun to be had.
Please take the time to read about ‘Teton Gravity Research’ as i personally find it inspirational when 4 young friends who all have a common interest get together and from scratch build up a flourishing and hugely successfull business.

Koliko sam shvatio nalaze se na turneju po okolini, pa posle MN nastavljaju posao u MK.

Tadija_91
25.02.2011, 18:51
A jesu uboli vreme, ne moze bolje :ski:

milos_pg_91
25.02.2011, 19:44
A ne da jesu, nego ne mzoe bolje:) idealan termin ;)

milos_pg_91
27.02.2011, 11:40
Pogledajte guzvu jutros u 9:30, na samom otvaranju.. Ovo nisam gledao ove sezone, znalo je da bude ovako oko 12 - 1 i to je to.. Rekord sezone sigurno:)

ExBaker
27.02.2011, 12:24
KAkav dan danas!!!A ja u Pg sjedim doma!Obaveze,obaveze,obaveze!Nadam se da ce biti jos ovakvih dana ove godine!

ExBaker
27.02.2011, 12:25
A opet im datum nije namjesten, tek sad primijetih.:sm022:

milos_pg_91
27.02.2011, 12:39
Ma bice ih barem jos 10 ovakvih, ne sjekiraj se ;))

Panzer
27.02.2011, 14:12
Hoće, od utorka opet snijeg. Radnim danima može biti odlično, ali izgleda da ne puštaju Ćupove i Ključ... A to mi je bezveze, dosade jedne te iste staze sa šestosjeda.

milos_pg_91
27.02.2011, 14:26
Slazem se sa Panzerom, bas dosade. Meni je inace mnogo interesantnije starom zicom, i na Kljuc..

ExBaker
27.02.2011, 18:10
Hoće, od utorka opet snijeg. Radnim danima može biti odlično, ali izgleda da ne puštaju Ćupove i Ključ... A to mi je bezveze, dosade jedne te iste staze sa šestosjeda.
Mogli bi mi neki radni dan poci gore,a ti sa Saslonga?;)

big blue
01.03.2011, 22:26
Nedjelja je bio genijalan dan, staze perfektno sredene , a na cupovima dovoljno netaknutog snijega :ok:.

ExBaker
05.03.2011, 18:56
Danas je bio prosjecan dan na Bjelasici. Temperatura zvanicno 5 stepeni, mada sam imao utisak da je bar 8 ili 9. Staze su dosta dobro drzale na takvoj temperaturi, ali prije svega zbog iznenadjujuce malog broja ljudi iako je pocetak vikenda. Uzeo sam dnevni pass mada je i poludnevna varijanta zbog kvaliteta snijega bilo dovoljna, no ajd rekoh nisam bio odavno. Za tih 7-8 sati promijenilo se nekoliko godisnjeih doba. U jednom momentu je bilo toliko toplo da sam pomislio i jaknu skinuti. Onda je pocela da pada kisa i korpe na zicama su bile mokre tako da nije bilo prijatno sjedjeti 12 minuta do Cupova. Oko 2 popodne je na Vilinim vodama i ostalim vrhovima pocelo lijepo da bijeli. Bjelasica je cudo! Dok na ostalim planinama u okruzenju kubure sa snijegom na medjustanici Cupova ima snijega sigurno 80cm, mjerio sam onim stapom sto obiljezavaju staze. Sad vidim na prognozi da ce i narednih dana snijeziti tako da ce biti jos dana za skijaskoga megdana na Jezerinama.
Sto se tice staza, crvena jedinica sa VV je standardo poslije 12 sati razrovana i rizicna za unistenje skija. Ostale sa VV su dosta dobre, a Carev do je mozda i ponajbolji, vjerovatno sto se malo ljudi tim dijelom i vozi. Vrh Cupova je, kao sto se vidi na slici, skoro go, ali se moze lijepo spustiti i dijelom off-a koji je pored. Kljuc standardno dobar, kratko ali slatko:).
Sve u svemu nije za odusevljenje, ali nije ni lose. Snijega, makar i vlaznog, jos uvijek ima vise nego dovoljno.
Evo i par slicica.

Panzer
05.03.2011, 19:26
Bilo je danas dobro... ExBaker ušao u kondiciju, jedva sam ga pratio :smoke:. Ja sam dva puta tresnuo na ključu, probao malo offpiste ali je snijeg mekan i težak...

ExBaker
05.03.2011, 19:48
Bilo je danas dobro... ExBaker ušao u kondiciju, jedva sam ga pratio :smoke:. Ja sam dva puta tresnuo na ključu, probao malo offpiste ali je snijeg mekan i težak...
Ma ne daj Boze da imam dvadesetak i kusur ovogodisnjih skijaskih dana!:ok:
Kad se ode na skijaliste onda treba da se skija, a ne da se zijeva po restoranima. Iskoristimo mi taj svaki euro sto damo za ski pass. DImenzije skija su 111/74/98, radijus 16,8 i ako uporedis sa tvojim atomicom...eto zasto te stizem na pravini:).
Vjerujes da i ja danas padoh i to na Jezerinama. Pricah s jednim drugom kog sretoh taman kod onog stuba na vhu i krenuh, on mi nesto prica, ja ne cujem i ...oppppp, skoro da tresnuh pravo naletjevsi na neki hupser. Iskrivio sam onaj grdni stap, tako da cu sad konacno morati da mijenjam onu grdobicu malenu.

Panzer
05.03.2011, 20:02
Ha ha.. Ne znam jesi li primjetio, ja sam danas nosio ženine štapove, jer mi je moj jedan ispao sa žice na Durmitoru u šumu. Pokušao ga naći kroz preduboki snijeg, nisam uspio.
Dimenzije - širinu smo promašili za milimetar (mislili smo da je 75). Dobra je to skija.
Dvadeset sedmi dan u sezoni. Mora se nekako nagurati do 35 :)
Inače, ja sam štapove tražio u Gintash intersportu, uopšte nema veličina (samo za juniore) i u Tempu (tamo ima većih ili skroz manjih). Moraću vidjeti onaj Elan, daako nađem.

ExBaker
05.03.2011, 20:10
Ima ono udruženje ski manijaci. Ti bi im trebao biti guru!27 vec!?Išćeraćeš ti ako odeš u Austriju i na 40, obzirom da će mart biti hladan, a na Jezerinama se i u aprilu skija, ne zaboravi;)
A vidio sam ti one štapove, zaboravih te pitati. U svakom slučaju, lijepo ti stoje. Kupi roze sad baš te briga, probio si led sa ovim danas.:sm022::sm022:
Nemoj u Elan kumim te Bogom, kod njih je sve bar 30% skuplje.

Panzer
05.03.2011, 20:17
Bolji su mi magarci...Inače, sve smo ovo trebali postovati u thread Bjelasica 2011, možda može i admin da prebaci...

ExBaker
05.03.2011, 23:26
Dobro si ya temu. Vidjece admin pa nek odluci.

ExBaker
10.03.2011, 17:17
http://www.weather2umbrella.com/sr/vremenska-prognoza-kolasin/eta/11/1409540/0/meteogram
Malo razloga za optimizam.Slijedi nekoliko pretoplih dana.

Panzer
10.03.2011, 17:20
Loše. Ja bih ipak odradio subotu...

ExBaker
10.03.2011, 17:26
Ja necu moci subotu, mogu u nedjelju.Sta mislis da spicimo u nedjelju na Zabljak?Gore ce biti temp malo niza.Naravno aoko ces u nedjelju uopste da ides.

Pejamachine
10.03.2011, 17:32
U subotu idu snowhuntersi u kolasin...Ao budete gore,javite se da odskijamo koji krug zajedno...:-)

ExBaker
10.03.2011, 17:35
Ja imam u subotu nekih private obaveza pa necu moci a rado bih odskijao par krugova...:ski:

Panzer
10.03.2011, 17:37
Najvjerovatnije subota a i nedelja. Žabljaka mi je stvarno dosta ona 2 dana...nešto ne bih više. Rađe bih trknuo do Tornika ili Jahorine, ali je to varijanta ako se prespava...
Snowhuntersi, vidimo se :)

ExBaker
10.03.2011, 17:42
Dobro je sad sa Savinog kuka rece mi drug. Tornik vidim svi hvale ove godine, a za Jahorinu se bojim da nece skopniti. Ja sam tu za nedjelju pa se glasni, subotu nikako ne mogu, znas vec zbog djevojcica.

milos_pg_91
11.03.2011, 18:46
Mi smo sj gore ljudii.. Idete li ko odavde?? pozz

milos_pg_91
12.03.2011, 18:56
Ja sam sad iz Kolasina, bio je prelijep dan, staze u prvih sat, dva dosta dobre, posle losije.. Kljuc skoro cijeli dan odlican.. Uglavnom, fino da se izadje na planinu, a i skija dok jos moze..

Panzer
13.03.2011, 19:36
Par slika od danas - offpiste na Bjelasici:

7014

7015

7016

7017

U glavnoj ulozi ExBaker :)

milos_pg_91
13.03.2011, 19:48
Zadnja padina je super, kad ima svjezeg snijega za off.. ;)

ExBaker
13.03.2011, 19:53
Na Bjelasici je danas, obzirom na temperaturu koja je bila u konstantnom plusu i kretala se do 10 stepeni, bilo odlično. Evo čekajući Panzera s kim sam danas prevalio dobrih desetina kilometara da napiše utiske, ja se prvi latih pera.
Naime, krenuli smo iz nekadašnjeg Titograda prije 8 i došli u trenutku kad su počeli da testno pustaju šestosjed. Pance na noge i preko onog blata s parkinga što se plaća 1€ po satu došli na žicu 5 min prije puštanja.
Da ne zaboravim jedan bitan, ali veoma zanimljiv detalj. Odoh do WC-a dok je goreimenovani gospodin galantno kupovao skipass odbivši i pomisao da bih ja to mogao priuštiti svome džepu, kad u WC-u imaš šta vidjeti!Momak izvadio češalj i sređuje frizuru!!!Kad me vidje, brzo napravu u džep! E rekoh poslije svašta li će živ čoek vidjeti!Mora da mu se neka od mnogobrojnih Albanki koje prave vikend invaziju na Kolašin vrlo dopada te uređuje frizuru iako će mu kapa i naočari pokvariti prikaz.:sm022:
No, da nastavim sa ovim što započeh. Prvih nekoliko vožnji napravismo sa VV. Staze, sve ali baš sve, dobro ispeglane i utabane i sve pohvale za momke koji voze ratrake. Jedinica ispod VV vožena 2 puta i zbog poznatog kamenja izbjegavana kasnije u širokom luku. Carev do čitavo vrijeme (poludnevni ski pass) u extra stanju. Samo na par mjesta ispod šestosjeda progledale staze,ali bukvalno zenemarljivo i skoro da nije vrijedno pomena. Već poslije drugog spuštanja u sunčanijim dijelovima staze osjećalo se kako tvrdoća popušta a mi se uputismo onda na Ćupove. Gore već malo drugačije i vjetar doprinosi da temperatura bude bar 3,4 stepena niža nego što jes i kvalitet snijega je znatno bolji. Onaj uobičajeni put kojim se spušta sa Ćupova odavno je ćelav, ali se, gledajući svrha, lijevim off-om može fino spuštiti. Na Ključu u tom periodu ne bi do par ljudi. Napravismo par sustanja, staze u osojnoj strani, tvrde, dobre,milina.Onda jedan spust u cugu do početka dvosjeda, pa opet nazad na vrh Ćupova i ajd da probamo onaj crni off sa vrha. Meni baš i nije nešto išlo obzirom da je mnogo džombi i još uvijek snijeg nije bio smekšao,a moje skije 175cm.Panzer se prvi spustio i očekivao da većinu staze sklizam na zadnjici, a li sam se snašao.:sm004:
Onda opet par spustova sa Ključa do dna, pa nekolika šestosjeda i onaj dio crne staze ispod VV. Tu je danas bilo sasvim Ok i kao što se vidi na slici skije su svašta trpjele.;)Zanimljivo je da i ostatak staze sasvim dobro drži i odvozili smo ga svaki put u cugu komentarišući da ne popušta.Probasmo onda i krajnje lijevo spuštanje sa Ćupova prema početku žice sa Ključa. Tu je ipak snijeg bio dosta jugov tako da se ostatak vozio sa vrlo malo off-a.Sve u svemu jedan sasvim,sasvim dobar skijaški dan, sa jakim tempom i ,još jednom ponavljam, odličnim stazama. Snijega, po nekoj slobodnoj procjeni, ima oko 30cm pri dnu i oko pola metra pri vrhu. Na Ćupovima i Ključu sigurno i preko 60cm. Ako ne bude kiše nardnih dana, a temperature ne budu u većem plusu od ovog današnjeg, na Bjelasici će se još moći sasvim dobro skijati.
Parking danas nije bio sasvim pun ali ono što se veli, solidno popunjen i blatnjav do bola, naravno.
Po završenom skijanju, sjedosmo i u fast food, te objedovasmo malo roštilja. Cijene solidne, 2 i po eura 5 ćevapa.Ooops!Ja ipak malo više objedovah-ja 10 ćevapa a Panzer se zadovolji sa hamburgerom. Škrbavi roštiljdžija bar na salvetama ne štedi.:kez:
Onda lagano nazad u Pg. Ne znam tačno koliko km staze reče Panzer da smo prešli danas ali smo sa snijega od preko pola metra došli za sat i petnaestak minuta na temperaturu 18 stepeni. Mora se priznati da je to ipak privilegija.
Evo i par sličica sa mobilnog. Kvalitet nije neki, nokia E serije broj 72.

ExBaker
13.03.2011, 19:54
I nastavak foto edicije...

ExBaker
13.03.2011, 19:55
Preduhitri me ti Panzeru dok ja pisah pismeni zadatak:ok:

Panzer
13.03.2011, 20:03
Znao sam ja da ćeš ti onako naširoko... :). Dobro, čoek se češlja, neće da stavi kapu samo onako.
Kad smo kod kapa, evo jednog muzejskog primjerka :smoke:
7026

ExBaker
13.03.2011, 20:09
Sumnjam da ove mlađe generacije uopšte i znaju za taj nekad čuveni brend s prostora exYu.;)Stvarno sam je iz naftalina izvukao.Ima joj sigurno oko 20 godina.

ExBaker
14.03.2011, 23:43
Na zvanicnom sajtu evo vec nekoliko dana kamere ne rade. Ista stvar kao prosle godine.
A prognoza losa za naredne dane...
http://vreme.yubc.net/prognoza3dana.php?kv=431616&idg=769&idz=42&idf=6151

milos_pg_91
15.03.2011, 12:02
Prognoza je ocajna.. Mart prodje bez i jednog zahladjenja i trpanja snijegom, bas uzas..

milos_pg_91
17.03.2011, 18:22
Ipak cemo uhvatiti jos koji vikend na Bjelasici ;) .. Od petka najavljuju zahladjenje, tako da ce staze sigurno bolje drzati.. Takodje, i nesto snijeznih padavina je najavljeno.. Mislim da ce u subotu biti solidno skijanje gore, ja idem, pa vam javljam..

milos_pg_91
19.03.2011, 18:32
Sad sam sa Jezerina.. Temperatura je pala, pa su staze ocvrsnule i duze drzale, ali bilo je rupa i neravnina.. Cijeli dan je bilo oblacno i povremeno je provijavao snijeg.. Izaslo se na planinu, skijalo dosta, sve u svemu ok ski dan za ovo doba godine.. Okacicu par slika kasnije..

milos_pg_91
19.03.2011, 23:33
E, da ne zaboravim jednu bitnu stavku.. Radio je samo sestosjed, sto je bas uzasno, bar za mene. :dontknow: Izgleda ni sjutra nece raditi dvosjed.. Kazu nedostatak snijega na samom vrhu..

milos_pg_91
22.03.2011, 00:23
Ja idem jos ovu subotu i mislim da bi to bilo to za ovu sezonu..

milos_pg_91
26.03.2011, 16:10
Ipak nismo otisli danas, mozda sjutra.. Ali ja mislim da je ovo kraj za ovu sezonu.. P.s. Snizilu cijenu ski passa za djake i studente od danas za 30% .. Kako su dobri :D

Panzer
29.03.2011, 09:20
E vidi ti ovo...
7151
hm....

sasacg
29.03.2011, 09:40
Da se nisu malo zaznuli sa datumom?

Mislim,ako je ovako,onda EXTRA :)

milos_pg_91
29.03.2011, 12:55
Jel moguce ovo? :)

Grimani
29.03.2011, 18:53
da se ukljucim i ja. Da li je moguce ovo?

Panzer
29.03.2011, 21:34
Jeste, sinoć je temperatura preko 1500 m bila oko 0 i ispod, tako da je gore umjesto kiše do ujutro napadao snijeg. Nažalost, tokom dana je opet bilo tri do pet stepeni i malo kiše.
Pitanje je da li će do vikenda biti kiše, ako ne onda će se u subotu vjerovatno moći skijati. Na donjoj granici, ali obično onaj dio na Ključu bude još bolji nego što kamere na Vilinim vodama pokazaju. Vidjećemo...

milos_pg_91
30.03.2011, 14:07
Izgleda da nece biti kise narednih dana, samo ce temperature malo porasti, ali mislim da bi moglo kako tako da se skija jos ovaj vikend.. Ja mozda odem..

milos_pg_91
31.03.2011, 17:41
Evo jedne reportaze Ceha i par slicica iz Kolasina.. http://mountainski.cz/178/lyzovani-snowboarding-a-lavinova-soutez-v-jezerine-v-ramci-cernohorskeho-vyletu-ck-alpina-v-roce-2011

ExBaker
31.03.2011, 18:58
Jos jedna reportaza,ali iz drugog ugla;)
Nadam se da nije toliko off da bi je administracija uklonila.
http://www.monitor.co.me/index.php?option=com_content&view=article&id=2430:u-mrei&catid=1694:broj-1065&Itemid=2917
Cika Cane Subotic nas je drao ove godine.

milos_pg_91
01.04.2011, 11:58
Ma moci ce da se skija jos ovaj vikend, iako ce temperatura ici do + 8, 9 stepeni, ali ujutro ce biti koliko toliko ok .. 99% zadnji vikend skijanja gore..

milos_pg_91
06.04.2011, 09:22
Prosli vikend je bio poslednji ove sezone na Jezerinama. To bi bilo to, ocekujemo neke novitete za iducu sezonu

master
09.04.2011, 16:17
sezona 2011
http://www.youtube.com/watch?v=MGVpLbhfJ2w

Pozzz....!!:yay:

milos_pg_91
09.04.2011, 19:23
Gdje okaci ovo sad.. A ljeto jos nije ni pocelo.. Super klip uglavnom:)

ExBaker
10.04.2011, 09:47
http://www.vijesti.me/vijesti/ubijen-dragan-becirovic-vlasnik-hotela-bjanka-avala-clanak-14842

milos_pg_91
10.04.2011, 10:38
Au... Sad cuh ovo.. Kuda ide sve ovo :dontknow:

milos_pg_91
13.04.2011, 10:56
Pada jak snijeg na skijalistu.. Cak i u Kolasinu..

milos_pg_91
13.04.2011, 12:19
Sad sam se cuo sa covjekom iz Kolasina.. Kaze da u januaru nije padao kao sto pada od jutros i to u gradu. Ali nema sanse da ce se otvoriti ski centar, pa koliko god da napada. Evo jedne slike sa web camera sa skijalista:

ExBaker
13.04.2011, 14:32
A sto mislis da nece?Zbog ovog ubistva ili zbog tog sto im je sad kutara da zbog par dana opet micu prasinu sa ratraka?

pailhead
13.04.2011, 15:07
Mislim da ovo nije losa reklama za avanturiste. Generalno imamo sta da ponudimo. Na kopaoniku nema velikog rizika od lavina i velikih litica, ali tu su kasetne bombe. Na jahorini se vozi preko mina, zamislite samo koliki pop mozete dobiti od jedne nagazne. U crnoj gori, mafija je uvek prisutna i moze vas neko greskom prebiti, i treba izbegavati zalutale metke.

wlad
13.04.2011, 17:56
Nije mi jasno zašto se po tekstovima uporno piše kako je B&J vlasnik skijališta a to nije, što može da se vidi iz nedavno objavljenog teksta:



http://www.monitor.co.me/index.php?option=com_content&view=article&id=2430:u-mrei&catid=1694:broj-1065&Itemid=2917



Početkom prošle godine je Canetov Caldero imao 53 odsto vlasništva u Ski Resort Kolašin, a Beppler 43 odsto. U februaru 2011. godine, Caldero preuzima u potpunosti Ski Resort.

ExBaker
13.04.2011, 17:56
Mozes da dodjes kod nas u CG slobodno, nece te niko smjeti prijeko pogledati.Evo ja obecavam da cemo te kao ovogodisnjeg rekordera po broju ski dana castiti i sa ovakvim prizorima

ExBaker
13.04.2011, 18:03
Nije mi jasno zašto se po tekstovima uporno piše kako je B&J vlasnik skijališta a to nije, što može da se vidi iz nedavno objavljenog teksta:
Nekako svi po navici, godinama se B&J pominjao kao vlasnik a cesto zbog raznoraznih afera i aferica u negativnom kontekstu, pa je ljudima ostalo to u usima a mora se priznati da zvuci bas "zapadno" i dosta ozbiljno.Inace firma je registrovana u Londonu na adresi na kojoj nema ni fah, a ne sta drugo.Iskustva u turizmu nema a osnovna djelatnost drumski prevoz.Valjda je to bila preporuka da dobiju i budvanski hotel Avala.
Inace na skijalistu je bas napadalo....:ok:

milos_pg_91
13.04.2011, 18:08
Uh, napadalo je, a i dalje pada!! Ali dzabe, skijanja vise nece biti gore za ovu sezonu.. :( .. A, sto se tice vlasnistva, sve novinu pisu, povodom ubistva Dragana Becirovica, da je izmedju Bjanke i Avale bio i vlasnik skijalista.

milos_pg_91
14.04.2011, 11:57
Pravi powder day.. Kakva steta sto ski centar ne radi.. pogledajte ovo.. :(

ExBaker
17.04.2011, 22:21
Prelijepo je ovih dana, steta sto nisu palili zice.

milos_pg_91
18.04.2011, 09:12
Ove kamere sa ski centra imaju senzore koji reaguju na snijeg izgleda. Cima padne(pa i ako ne rade zice) one prorade, a kad je stanje u sezoni sa snijegom, one ne rade :D .. p.s. Prava steta sto ne radi nista, bar dvosjed.

ExBaker
16.05.2011, 19:09
Malo je falilo da se vade skije u maju.Opet snijeg danas na Bjelasici.:ok:

milos_pg_91
01.09.2011, 18:46
Na Jezerinama se radi po nesto.. Nema novina, ali eto.. Skinute su sve korpe sa dvosjeda, sjutra ce da podmazuju sajlu i da rade rendgen(da vide ima li ostecenja, sto se radi svake godine).

Kasnije ce da se radi sredjivanje staza(kosenje trave i vrba) i sredjivanje masina(ratraka, sanki itd.) Takodje, odradice i servis sve ski opreme koja se rentira.

milos_pg_91
01.09.2011, 18:53
Evo i par slika sa ski centra, slikane ljeti:

cazo22
19.09.2011, 12:37
Piše: Dragana Šćepanović
Objavljeno: 15.09.2011 u 16:25
437 prikaza
1 komentara



obustavljeni radovi

Inspekcija rada do daljnjeg zatvorila skijalište Jezerine

:hair:

ExBaker
19.09.2011, 13:44
Procitah ovo.Veselo, sve dok se primus ne ukljuci, to je njegovih drugova skijaliste.

Panzer
19.09.2011, 19:08
Link za članak je:
http://www.vijesti.me/vijesti/inspekcija-rada-daljnjeg-zatvorila-skijaliste-jezerine-clanak-38043

Šteta, valjda će se ovo srediti brzo.
Par slika od prije 10-ak dana:
7419

7420

7421

ExBaker
20.09.2011, 10:23
Sta je ovo dolje kod pocetka dvosjeda?

Panzer
20.09.2011, 11:20
Skinute korpe (dvosjed) radi remonta. E sad, ko će ih vratiti nazad ako je inspekcija zatvorila... :dontknow:

ExBaker
20.09.2011, 12:53
Nista bez da se mi prijavimo u dobrovoljce i okacimo korpe;)

milos_pg_91
13.10.2011, 12:21
I dalje se nista ne radi, obustavljene su pripreme za sezonu koje su bile u toku.. Do daljnjeg.

milos_pg_91
13.10.2011, 20:21
Korpe od dvosjeda jos nisu montirane, sajla treba da se snimi(da se vidi ima li ostecenja). Sve je obustavljeno. Elektro motor sa Kljuca je na remontu. Takodje, cuo sam i da su restorani sa skijalsita dati nekome u zakup.. Vidjecemo ubrzo sta ce biti

milos_pg_91
18.10.2011, 21:59
''Skijalište Jezerine zatvoreno, tvrde da će sve biti spremno za sezonu''


Evo detalja: http://www.vijesti.me/vijesti/skijaliste-jezerine-zatvoreno-tvrde-da-ce-sve-biti-spremno-sezonu-clanak-42775

ExBaker
31.10.2011, 10:42
Evo jos jedan link koji doprinosi optimizmu za narednu sezonu:sm008:
http://www.monitor.co.me/index.php?option=com_content&view=article&id=2961:neki-novi-rusi-u-avali-i-bjanki-&catid=2029:broj-1096&Itemid=3252

milos_pg_91
31.10.2011, 12:21
Tuzno, tuzno.. :dontknow:

ExBaker
31.10.2011, 12:42
A sad evo cujem pricu da ce skijaliste da uzme Piter Mank. Znam da je kupio ranijih godina ogromnu zemlju u Kolasinu. Samo da se skija pa kako oce...

milos_pg_91
31.10.2011, 17:21
Ma radice sigurno, mislim da ne postoji sansa da ski centar bude zatvoren tokom sezone, toliko mi to nerealno djeluje.. Samo sto je cijela ova situacija totalno :sm008:

GSSCG
14.11.2011, 09:20
Juce odradjena redovna vjezba GSS-a, na ski centru je u toku priprema skijalista za sezonu.
http://img62.imageshack.us/img62/1673/pb131025.jpg
http://img823.imageshack.us/img823/2844/pb131044.jpg
http://img46.imageshack.us/img46/9200/pb131045.jpg

ExBaker
14.11.2011, 10:11
Vidim da korpe sa dvosjeda nisu vracene na zicu, znaci li to da su jos uvijek zvanicno zatvoreni od strane inspekcije rada?Kakvi su tvoji utisci i hoce li biti sve to sredjeno za sezonu posto si, sjecam se, i prosle godine okacio par slika sa vase vjezbe?

milos_pg_91
14.11.2011, 11:30
Meni je javio jedan radnik sa ski-centra, da su poceli da rade, t.j. da skijaliste vise nije zapecaceno, ali da je situacija i dalje kriticna, nisu im isplatili veci dio dugovanja..

milos_pg_91
15.11.2011, 17:32
Sjutra pocinje montiranje korpi na dvosjedu.. :dziveli:

ExBaker
15.11.2011, 21:25
Taman si za pivo!

milos_pg_91
20.11.2011, 17:27
Sajla je prosla tehnicku kontrolu i opet su montirane korpe na dvosjedu..

milos_pg_91
25.11.2011, 11:30
''Radnici kolašinskog skijališta obustavili rad, početak sezone na pomolu''

''Navodno, vlasnici firme ne priznaju sindikat što je radnike razljutilo, pa su zakazali hitne razgovore u resornim ministarstvima''

Opsirnije: http://www.vijesti.me/vijesti/radnici-kolasinskog-skijalista-obustavili-rad-pocetak-sezone-pomolu-clanak-48514

goran91
25.11.2011, 16:26
Aoooo kakva ce sezona da bude u CG ne daj Boze skijacemo se na Vucje u najboljem slucaju.Kolasinci strajkuju, na Zabljak Grbovic fuserise i lopuza, mrka kapa :(

milos_pg_91
28.11.2011, 18:27
Dosao sam do cijena skipassa za predstojecu sezonu.. Sve je isto, sem cijena sezonskih passova, koje su nesto snizene. Sezonski pass sa slikom je sada 400e umjesto nekadasnjih 648e, a bez slike je sada 500e umjesto nekadasnjih 765e.

ExBaker
06.12.2011, 11:35
Evo pao prvi snijeg:sm019:

milos_pg_91
06.12.2011, 18:24
Konacno!! :dziveli:

Igi
07.12.2011, 00:31
Razmisljam se da opalim pjeske do VV za 10-tak dana i da se spustim jednom cisto zelja da me prodje!

Jel bio neko prije otvaranja zicara? Racunam da mi osim krplja nista vise ne treba od opreme?

wlad
07.12.2011, 00:37
+piće i hrana ;)

Šalu na stranu, treba ti ski buddy da ti pravi društvo i da prtite na smenu :ok:

Igi
07.12.2011, 00:45
Planinar sam u dusi, pa pod opremom ne podrazumjevam pribor za prezivljavanje :)

Za drugara naravno da racunam na nekoga, a vidjet cemo na koga cim preciziram datum!

Hvala na komentaru :)

milos_pg_91
08.12.2011, 18:20
Danas do 11 padao fin snijeg, a onda se izvedrilo i ugrijalo sunce..

ExBaker
09.12.2011, 13:37
Milose, ti si se malo setao gore ili?

milos_pg_91
09.12.2011, 13:41
Nisam jos, nego mi slike salje jedan prijatelj koji radi gore.. Nesto sam nacuo da ce iduci vikend biti otvaranje(bice nekih manifestacija u gradu i na skijalistu), ali sve je to bzv ako ne bude snijega za skijanje.

Pejamachine
12.12.2011, 22:48
U subotu 17.12 najavljeno otvaranje ili losa informacija...???

GSSCG
13.12.2011, 00:11
Informacija je tacna, ali tesko da ce biti ista od snijega tada, tek posle vikenda se ocekuju neke padavine, a topove nisu nikako palili do sada

milos_pg_91
13.12.2011, 15:46
U subotu 17.12 najavljeno otvaranje ili losa informacija...???

Tacno je Peja.. bice nekih manifestacija.. Zurka na skijalistu itd.. Imas organizovan prevoz iz Pg za 3e, autobus pozlazi u subotu u 09h ispred Delta City-a. Snijega ce tesko biti, u petak bi mogao da krene ali nije sigurno.. Idemo li ? :)

ExBaker
13.12.2011, 21:06
Vi ste mladi momci i pichite,a mi starci cemo cekati snijeg da se SKIJAMO!:sm018:

Pejamachine
14.12.2011, 01:49
Tacno je Peja.. bice nekih manifestacija.. Zurka na skijalistu itd.. Imas organizovan prevoz iz Pg za 3e, autobus pozlazi u subotu u 09h ispred Delta City-a. Snijega ce tesko biti, u petak bi mogao da krene ali nije sigurno.. Idemo li ? :)

A rado al imam da polazem web programiranje pa ne mogu...:))cekam da mi izbace raspored ispita za januar pa ti javljam ono za france...

milos_pg_91
14.12.2011, 16:07
Otvaranje zimske sezone



''Opština Kolašin i Lokalna turistička organizacija u saradnji sa ski centrom Kolasin 1450 organizuje dvodnevnu manifestaciju kojom ce 16. i 17.decembra biti obilježen pocetak zimske turističke sezone.
Ski openining party će se održati u subotu, 17. decembra, na ski centru Kolasin 1450 sa početkom u 11h, pod pokroviteljstvom agencije MTS, Plantaže 13.jul, Tuborg i Jägermeister. Zagrijavanje atmosfere uz kuvano vino, dobru hranu i ritmove najpoznatih DJ-eva će biti odličan početak zimske sezone koja je pred nama. Voznja žičarom je planirana 17. decembra u 12h za sve posjetioce, a u gradu će tokom dvodnevne manifestacije biti organizovan bogat program za odrasle i najmlađe. Od 16. do 25. decembra privatni smještaj i hoteli su obezbijedili 50% popusta na usluge noćenja.
Puno je razloga da u dobroj atmosferi zajedno obilježimo početak zimske sezone. Pozivamo Vas da nam se pridružite i nadamo se da će nas već za vikend obradovati prve obilne sniježne padavine.''


Izvor: www.kolasin1450.com

milos_pg_91
16.12.2011, 18:30
''Cijene u Kolašinu kao lani''

''Cijene tokom zimske turističke sezone u Kolašinu biće na nivou prošlogodišnjih, a do 25. decembra u hotelima i privatnom smještaju u ponudi je popust 50 odsto, saopšteno je na prezentaciji zimske turističke ponude u tom gradu.
Direktor ski centra Kolašin 1450 Ivana Peković, rekla je da su završene sve pripreme na održavanju staza, kao i remont instalacija i priprema objekata.
Ona je navela da u ski centru i ove godine očekuju porast broja gostiju, dok će cijene biti na nivou prošlogodišnjih, a neke i značajno niže, poput sezonskog ski pasa.
“Primjera radi, petodnevni ski pas je 55 eura tokom radnih dana”, pojasnila je Peković.
Direktor Nacionalne turističke organizacje NTO Saša Radović, najavio je formiranje specijalnih vikend paket aranžmana sa Montenegro Erlajnzom, hotelima i ski centrom, u cilju bolje promocije na tržištu Srbije.''


Detaljnije: http://www.cdm.me/index.php?group=43&news=218432

ExBaker
18.12.2011, 14:08
Omladino,kako bi na otvaranju?
Ovi sto administriraju zvanicni sajt skijalista opet malo sa kamerama i datumima prave zahebanciju.

milos_pg_91
18.12.2011, 17:12
Omladino,kako bi na otvaranju?
Ovi sto administriraju zvanicni sajt skijalista opet malo sa kamerama i datumima prave zahebanciju.

Ipak ni mi ne odosmo.. Nevrijeme brate, a znali smo da skijanja nece biti.. A ovi sa sajtom konstantno prave zajebancije.. Mada ce proraditi cim krence snijeg sad, vidjeces;) .. Ja mislim da ce od sljedeceg vikenda biti dosta snijega za skijanje.. Vidjecemo

ExBaker
19.12.2011, 11:18
Nama propade otvaranje sezone u Austriji, pa na Kopu i sve su prilike da ce nam prvo skijanje biti upravo gore.Sto ces..

cazo22
19.12.2011, 12:59
Džaba promocija domaćih skijališta, Crnogorci hoće Kopaonik

http://www.vijesti.me/vijesti/dzaba-promocija-domacih-skijalista-crnogorci-hoce-kopaonik-clanak-52321

ExBaker
19.12.2011, 14:44
Kamere opet rade, pao je snijeg, ne mnogo veliki ali padace ovih dana.Za vikend ako Bog da skijanje...:sm019:

lector
19.12.2011, 15:05
Džaba promocija domaćih skijališta, Crnogorci hoće Kopaonik

http://www.vijesti.me/vijesti/dzaba-promocija-domacih-skijalista-crnogorci-hoce-kopaonik-clanak-52321

To je na zalost istina jer niko ne voli da bude odran a da pri tome i ne bude siguran da li ce skijaliste funkcionisati ili ce jadni i opljackani radnici da strajkuju. Dokle god se ne opamete da izbace lopovluk i "muda za bubrege" poslovnu politiku te cene i kvalitet dovedu na neki logicniji racio, skijalista u Crnoj gori ce propadati i nestajati - od Lokvi i Turijaka je ostala samo uspomena . Kao sto rekoh na pocetku - na zalost.

Panzer
19.12.2011, 15:54
Kamere opet rade, pao je snijeg, ne mnogo veliki ali padace ovih dana.Za vikend ako Bog da skijanje...:sm019:

Mogli bi ako ga dovoljno padne sutra. I ako ovi utabaju staze.
Ja sam inače izvukao skije iz skladišta, pa će se ovih dana podmazati i naoštriti. Sa starim pancericama, da vidimo kako će ove sezone da rade.
Naoštri i ti onog blizarda i hodaj malo kroz kuću u pancericama :)
Ako proradi i prije vikenda (recimo u petak), idemo :yay:

Ivan1
19.12.2011, 17:08
"Hotel “Bjanka” u Kolašinu je najljepši planinski hotel u Evropi, ali su cijene tamo visoke i skijalište nije na potrebnom nivou", kazao je Avram.

Izvinjavam se.......Ko je taj Avram?:sm022:

wlad
19.12.2011, 18:17
Da si odmakao u čitanju dalje od prvog pasusa video bi "Direktor kompanije „Mountain Resort" Nikola Avram".

ExBaker
19.12.2011, 21:15
A ja mislio Avram Grant:sm018:
@Panzer, ti znas da sam ka zapeta puska. Nista ne reci da sjutra ne odem.Ih da su mi na onog X5 zimske gume...Mogao bi vala kod Misa poci.Zovi po dogovoru.

Pejamachine
20.12.2011, 02:30
Za ExBaker-a i Panzer-a, ukljucujem se i ja...ako padne neki dogovor,samo javite da se izorganizujem...naravno ako ste raspolozeni....mislim da bi i milos htio pa bih ga pokupio pa da skijamo zajedno gore taj dan...samo se glasnite...poz

ExBaker
20.12.2011, 10:10
(z)dogovoreno:)

ExBaker
20.12.2011, 10:34
Milose,posto ti imas info iz prve ruke, a na kamerama vidim i da je gore solidno napadalo, znas li mozda kad cemo moci skije na ramena?

milos_pg_91
20.12.2011, 11:44
Za par sati najkasnije cemo imati info iz prve ruke, direktno sa skijalista.. Malo strpljenja momci, jos malo i eto nas!:):ski:

ExBaker
20.12.2011, 21:09
Milose,ipak taj info iz druge ruke;)
Nebi te sa informacijama o stanju sa lica mjesta

Pejamachine
20.12.2011, 22:07
Ja cisto sumnjam sudeci po webcamu da ce srediti to za petak...jedino mozda za nedelju....

Panzer
20.12.2011, 23:39
Meni se čini da bi mogli. Ima snijega preko pola metra sigurno. Neka tabaju sutra i prekosutra a u petak upale žice i eto..
Dobro, barem subota.

Pejamachine
20.12.2011, 23:59
U subotu i nedelju odrzava se seminar za ski instruktore...Mislim da je to onaj seminar koji se svake god odrzava na Zabljaku....Tako da ce u sub i ned biti skijanja ako vrijeme dozvoli...

Dvodnevni ski pass za ucesnike seminara 25 eura

Ivan1
21.12.2011, 08:32
Da si odmakao u čitanju dalje od prvog pasusa video bi "Direktor kompanije „Mountain Resort" Nikola Avram".

E bas ti hvala , vrlo si ljubazan, samo tako nastavi i dalje.......hvala,hvala

milos_pg_91
21.12.2011, 10:47
Da Peja. Ovaj odozgo mi je javio da su juce poceli da tabaju staze, danas cemo znati hoce li paliti zice prije vikenda. Za vikend hoce 100%, jer se tada odrzava seminar gore u organizaciji CUUTS-a(Crnogorsko udruzenje ucitelja i trenera skijanja). Udruzenje je osnovano ove godine i oni ce sada biti glavni za licence za instruktore. Seminar se organizuje u saradnji sa ministarstvom sporta i prosvjete, Zavoda za strucno obrazovanje, Ski saveza CG, Kolasina1450 i Fakulteta za sport iz Niksica. Sve ovo je uvod u seminar kji ce se odrzati u martu. Kandidati koji prodju ovaj seminar dobidje privremene licence za rad na skijalistima u CG(Zabljak, Vucje, Kolasin), a na martovskom seminaru kandidat stice zvanicnu, zakonom propisanu licencu!
Kotizacija za ucesce na seminaru je 15e, a za sve ucesnike obezbijedjen je dvodnevni ski pass od 25e!

Evo jedne slicice od jutros:

milos_pg_91
21.12.2011, 10:49
Juce su poceli da azuriraju zvanican sajt. Snijega ima izmedju 35 i 50cm.
Evo i zvanicne izjave sa sajta:
''Na skijalištu je trenutno vedro, a niske temperature su očekivane za ovo doba godine. Staze su uređene tokom noći, kako bi se pripremila idealna podloga za nove padavine koje se očekuju prije vikenda. Očekujemo da će se najdalje do vikenda steći uslovi da staze budu dobro pripremljene za prve skijaše.''

GSSCG
21.12.2011, 13:06
U subotu i nedelju odrzava se seminar za ski instruktore...Mislim da je to onaj seminar koji se svake god odrzava na Zabljaku....Tako da ce u sub i ned biti skijanja ako vrijeme dozvoli...

Dvodnevni ski pass za ucesnike seminara 25 eura
U Kolasinu ce za vikend 24-25. dec biti odrzan seminar u organizaciji CUUTS-a, to nije seminar na koji ti mislis.
Seminar u organizaciji MASI-ja ce biti odrzan u istom terminu na Zabljaku.

ExBaker
21.12.2011, 13:18
Eto nas mozda i u petak ako zice puste...

milos_pg_91
21.12.2011, 17:42
U Kolasinu ce za vikend 24-25. dec biti odrzan seminar u organizaciji CUUTS-a, to nije seminar na koji ti mislis.
Seminar u organizaciji MASI-ja ce biti odrzan u istom terminu na Zabljaku.

Da, da.. u organizaciji CUUTS-a, a oni ce od sada biti glavni za licence. Napisao sam da je u njihovoj organizaciji. Evo i linka sa portala vijesti: http://www.vijesti.me/vijesti/na-jezerinama-vikend-ski-seminar-clanak-52724

wlad
21.12.2011, 19:43
Kakve legende ;), pišu o seminaru na Jezerinama a stave sliku sa Savinog Kuka :D

milos_pg_91
22.12.2011, 11:22
Ha ha, slazem se Wlade.. Mozda zato sto je na njoj covjek koji je pokrenuo CUUTS i svu ovu pricu, a nekada bio prvi vozac demo tima SCG.

ExBaker
22.12.2011, 11:41
Milose,ima li sta novo?Zans li kad ce zice pustiti?

milos_pg_91
22.12.2011, 11:45
Izgleda da staze ipak nisu bile tako idealne.. Samo dio vrh - medjustanica ( dvosjed) je bio skroz ok za skijanje. Na vilinim vodama su ponegdje virili borovnjaci i bilo je nedostatka snijega nakon sto su ratraci presli staze. Medjutim od jutros pada i nadam se da ce to biti dovoljno da se staze ok srede i u donjim djelovima! Mislim da nece pocinjati sa radom prije vikenda. Evo i slicica sa kamera od jutros:

Panzer
22.12.2011, 12:01
Ma ima ga preko pola metra. U petak staje vjetar, tako da bi subota trebala biti ok.

ExBaker
22.12.2011, 13:25
Ma ima ga preko pola metra. U petak staje vjetar, tako da bi subota trebala biti ok.
Znaci li to da u subotu pichimo?

Pejamachine
22.12.2011, 13:39
Subotu skijamooo.. :))

milos_pg_91
23.12.2011, 19:17
Ja krecem za pola sata za Kolasin, pa se gledamo sjutra i preksjutra na stazi!! :)

GSSCG
23.12.2011, 20:19
i ja sam za vikend gore pa se moze popit i po koje pivo :)

ExBaker
24.12.2011, 22:34
Ja cu sad onu narodni-svi junaci nikom ponikose...
Danas smo bili na Bjelasici nas nekoliko forumasa, ali izgleda da je prvi dan skijanja ucnio svoje pa niko ne pise utiske.:sm004:
Jedini sam ja izgleda u dobroj fizickoj kondiciji cim sam jos budan(a jos planiram sad malo i vani:sm019:
Elem, prvi dan skijanja...Pa i nije lose, obzirom kakvih je prvih dana bilo.
Bjelasica.Nije Bjelasica bez snijega od metra Bjelasica.Pao je ali ni pola od onog sto zvanicni kazu.Na slikama se vidi Kljuc i dio pored zice dvosjeda.Cim toliko siblja viri predpostavljate koliko je palo.No, kazem sve u svemu nije toliko lose.
Dosli smo nesto prije 10 sati, na parkingu za nevjerovati malo vozila. Vucen svojom zeljom i entuzijazmom prevario me subjektivni dozivljaj ove Bogom dane mogucnosti da se prije nove godine skija na Bjelasici.Stvarno sam mislio da ce biti vise ljudi! Dan predivan, temperatura u minusu i preko desetke(oko podne oko nule),vikend.Ali..
Staze utabane, ali sa dosta kamenja i siblja koje je ratrak otkinuo(a da nije ne bi se moglo proci).Ne razumijem tu neodgovornost da se nista ne takne preko jeseni dok jos snijega nema. To se samo jos na Zabljaku desava. Rekose da su cak i na Vucju sredjivali staze. Dok pola jedan i drugog dijela poludnevnog skipasa moglo se i nekako proci gotovo svim stazama a da se skije ne nagrde.Poslije uz dosta egzibicija i krivudanja jedina sa Cupova pa na stazu iznad Carevod dola pa na Jezerine.Rezultati jako vidljivi na kraju dana tako da nas svih eto kod Misa na peglanje. Ja i dobro prodjoh kad uporedim sa Panzerovim.
. Dok ne padne jos bar 40cm nece biti dobrog skijanja.
Jos da napomenem da nista novo ne primijetih u odnosu na proslu godinu bez sto je dvosjed odmah pusten da ide vecom brzinom.
Ako danasnje drustvo bude raspolozeno sledece odrediste je Kop dok ne padne tih 40-tak cm.
I opet na kraju, kad shvatim da smo skijali prvi dan skoro citavo vrijeme, u martu ce se rusiti rekordi:ski:
I par slicica sa mobilnog da se prenese dio atmosfere i da se vidi kako se slika za fb:)

Pejamachine
25.12.2011, 15:32
Ja cu sad onu narodni-svi junaci nikom ponikose...
izgleda da je prvi dan skijanja ucnio svoje pa niko ne pise utiske.:sm004:
Jedini sam ja izgleda u dobroj fizickoj kondiciji cim sam jos budan(a jos planiram sad malo i vani:sm019:

Moram reci da su mi ExBaker,Panzer i Srdjan nametnuli takav ritam za prvi dan da sam zavrsio sa grcevima u misicima i u krevetu u 9 sati.Al posle onog ledenog krompira u planinaru sve oprastam...:)



Ako danasnje drustvo bude raspolozeno sledece odrediste je Kop dok ne padne tih 40-tak cm.
I opet na kraju, kad shvatim da smo skijali prvi dan skoro citavo vrijeme, u martu ce se rusiti rekordi:ski:
Bilo dobro - ponovilo se... :dziveli:

Panzer
25.12.2011, 18:28
Dobro je što je otvorena sezona...
Malo jači tempo, posebno ako se uzme u obzir kvalitet staze. Pejamachine je letio kada ga je lasnirala jedna grba nekih 10 metara. Ja sam u neka doba promašio stazu i srećom završio u nekoj prtini.
Što ti je duga apstinencija... :sm011:
Još - kuvano vino i Ivana koja nas slika... Koja Ivana? Zaleđeni krompir i mješana salata :sm018:


Moram reci da su mi ExBaker,Panzer i Srdjan nametnuli takav ritam za prvi dan da sam zavrsio sa grcevima u misicima i u krevetu u 9 sati.


E, Peja, tajna je u aspirinu i panceroti koje samo naš pekar zna gdje se kupuje.

BobanMNE
25.12.2011, 19:47
Pratim forum kada mi trebaju info o stanju na Jezerinama, pa vidim da pominjete odlazak na Kopaonik na skijanje.. Ja planiram da pođem 2-3 dana za N. god. na skijanje, pa ako ima neko da mi preporuči neki smještaj đe je već boravio dobro bi mi došlo..

Hvala unaprijed..

ExBaker
25.12.2011, 20:45
Vjerovali ili ne ali ja skoro da i nemam upalu misica.I evo sad odoh u CHeers na generalnu probu za novu godinu.Zivjeli!:dziveli:

ExBaker
25.12.2011, 20:47
I da spamujem malo. Nesto razmisljah, opet je cini mi se dosta skupo u restoranu.Demantujte me ako nisam u pravu.

ExBaker
25.12.2011, 20:50
Pratim forum kada mi trebaju info o stanju na Jezerinama, pa vidim da pominjete odlazak na Kopaonik na skijanje.. Ja planiram da pođem 2-3 dana za N. god. na skijanje, pa ako ima neko da mi preporuči neki smještaj đe je već boravio dobro bi mi došlo..

Hvala unaprijed..
Imas na temu Kop gotovo sve sto te zanima. Kamere su ti na infokop.net i skis.rs a samim tim i aktuelno stanje. Jezerine prati na ovoj temi i kolasin1450.com

Pejamachine
25.12.2011, 20:56
Sajt kolasin1450.com (http://www.kolasin1450.com) vise ne radi...istekao hosting ili domen...

BobanMNE
25.12.2011, 21:13
Imas na temu Kop gotovo sve sto te zanima. Kamere su ti na infokop.net i skis.rs a samim tim i aktuelno stanje. Jezerine prati na ovoj temi i kolasin1450.com

Znam za Jezerine sve, nego me interesuje smještaj na Kopaoniku, ako ima neko preporuku, da je već tamo boravio?

A sajt kolasin1450.com ne radi od juče kad sam htio da provjerim kakav je dan..

milos_pg_91
25.12.2011, 23:03
Znam za Jezerine sve, nego me interesuje smještaj na Kopaoniku, ako ima neko preporuku, da je već tamo boravio?

A sajt kolasin1450.com ne radi od juče kad sam htio da provjerim kakav je dan..

Pogledaj u toj temi na kojoj ti je i rekao ExBaker za Kop onda ;) Danas slab snijeg tokom cijelog dana, pomalo magle, ali je skijanje bilo bolje nego juce cini mi se ;)

ExBaker
26.12.2011, 10:26
Neko je malo napao zvanicni sajt?

milos_pg_91
26.12.2011, 11:19
Neko je malo napao zvanicni sajt?

Vec par dana.. Istekao hosting vjerovatno. a oni su tako odgovorni pa su to odma sredili ..

Pejamachine
29.12.2011, 18:46
vratio se kolasin1450.com ali sa NEazuriranim stanjem na ski centru...

ExBaker
30.12.2011, 10:18
Ima li ko kakav info sa skijalista direct?

Pejamachine
30.12.2011, 11:19
Zvao ja sinoc ski centar kad se javlja postovana direktorica...malo kroz pricu sa njom rece mi da su one livade ispod dvosjeda zatrpane, vjestakom, kamenja da ima ali manje nego u subotu i da je palo snijega u nedelju i ponedeljak tako da je naraslo snijega.

Takodje, draga Ivana mi rece da izlaze u susret svakome ko osteti skije na skijalistu te ce mu ih popraviti u ski servisu za Dz...Prvi izlazak gore, eto mene u ski servis samo da objelodanim da li se radi o jos nekoj malverzaciji...

Steta sto Panzer nije to znao poslije one kamene subote. mi smo i dobro prosli...:)

U svakom slucaju, ako je istina, svakako jedan lijep gest ski centra...

ExBaker
30.12.2011, 12:21
HAHA!Ja sam ostavio skipass u jakni tako znaci da cu servisirati za dz:yay:
Aj mi pusti sms koji je broj drage nase.

Pejamachine
30.12.2011, 13:44
HAHA!Ja sam ostavio skipass u jakni tako znaci da cu servisirati za dz:yay:
Aj mi pusti sms koji je broj drage nase.

http://kolasin1450.com/kontakt

Zovi oko 6 sati kad se vrati u kancelariju...

ExBaker
30.12.2011, 22:28
Opet im sajt ne radi.:sm008:

Pejamachine
30.12.2011, 23:12
Meni radi....Napisali su da je bio problem do hostinga...a br ti je + 382 20 717 848...

ExBaker
31.12.2011, 17:23
E mora da sam ja lud ili me mrze tako da meni ne moze otvoriti saj ni preko mobilnog.Ako je ko bio gore nek javi posto sam mislio skoknuti u ova 2 dana.

ExBaker
03.01.2012, 18:40
Juce sam na Durmitoru vidio par ljudi koji su na Jezerinama inventar, rekose da ima mnogo,mnogo kamenja.

Pejamachine
03.01.2012, 19:46
Bio ja juce...kamenja koliko hoces...poslije 1 sat pogotovo...toplo...do 1 skijanje i moze, kasnije je ljepse sjedjeti u kafic dolje i uzivat u pogledu i kuvanom vinu jer staza je dosta spora i mekana...vrijeme nije moglo ljepse biti, da je 3 stepena niza temp bila bilo bi idealno...

milos_pg_91
05.01.2012, 10:24
Opet im sajt ne radi.:sm008:
I opet..:glavaozid

milos_pg_91
06.01.2012, 13:18
Od sinoc pada jak snijeg, kazu da se znacajno povecao snijezni pokrivac.. Sjutra su najavljili prestanak vjetra, tako da bi u nedjelju trebalo da bude super za skijanje.. Ja sam tad gore, pa ako ko bude isao, gledamo se..

milos_pg_91
06.01.2012, 15:31
I dalje jak snijeg na sjeveru! I u Kolasinu i na Zabljaku! Napdalo oko pola metra sigurno, jedino je problem sto duva, pa ga nosi malo.. Sjutra slabljenje i prestanak vjetra, u nedjelju ce biti idealno cini mi se!!

ExBaker
07.01.2012, 12:06
Ima li kakvih svjezih vijeti sa skijalista?Da ne zovemo Ivanu posto ce ona reci da je idealno...

Pejamachine
07.01.2012, 12:26
napadalo snijega koliko hoces...snowhuntersi su sjutra gore i ja sa njima...nadamo se lijepom danu...

ExBaker
07.01.2012, 13:20
I ovi snowelderly ce sjutra vjerovatno biti gore

milos_pg_91
07.01.2012, 13:30
Hehehe! Neka neka! Gledamo se sjutra ljudi!!

Pejamachine
07.01.2012, 14:13
I ovi snowelderly ce sjutra vjerovatno biti gore

Opet na okupu... :yay::yay:

ExBaker
07.01.2012, 16:49
Ako ove prognoze ne lazu nocas staje vjetar

Panzer
07.01.2012, 19:27
" Snijeg je i tokom dana nastavio da pada, praćen vjetrom. Sniježni pokrivač je premašio nivo od 75cm u podnožju, dok na vrhovima iznosi preko 115cm.
Tokom dana se očekuje nastavak padavina, a u nedelju će vremenske prilike veoma dobre "

Hm...

ExBaker
07.01.2012, 20:11
Sajt proradio!
Pa trebalo bi biti Ok vrijeme i prilike na skijalistu bar sjutra.

milos_pg_91
08.01.2012, 19:27
Bio je odlican dan za skijanje.. JEDINI problem je sto je taj VELIKI ski centar bio bez struje skoro do 11h.

ExBaker
08.01.2012, 21:50
Upravo tako!Dobar skijaski dan, dobra trojka na skali od 1 do 5 jednog naseg snowederly-a. Snijega ima dovoljno, fali ga na Kljucu i na off-u na Cupovima jer ga je ovaj gromovnik oduvao. I pored konstatnog minusa snijeg je bio prilicno spor ili su nama mozda skije prezrele za servis. Da ne zaboravim, direktorica rece da im kasni vosak iz Slovenije (mora da je neki specijalni cim se toliko ceka) i da ce odobriti onaj free servis sto je Peji obecala. Ce vidimo...
Pustili su bili do 14 poludnevni pass zbog tog nestanka struje, a dnevni obecali kao do 17,al se stvarno nebi moglo jer je vec oko 16 bilo poprilicno mracno. Na izlazu sa parkinga ogromna guzva i dobrih pola sta treba da bi se izaslo.Komentarisali smo da bi mogli i na onu suprotnu stranu pustati na kraju dana(na ulaznu rampu).
Umora ima, ali obirom da je pocetak sezone dobro je.:ok:

milos_pg_91
08.01.2012, 22:57
Da.. Bas mi nikako ne idu u glavu te izjave, da ce skijaliste fora raditi duze zbog onoga i to do 17h, a vec u 16i30 je mrak.. Ali eto, sta im mozemo.. Evo par slicica..

GSSCG
09.01.2012, 01:52
Ima li kamenja po stazi? Jel` palo bas toliko snijega koliko im pise na sajtu ?

Panzer
09.01.2012, 05:01
Ima još kamenja, ali manje nego prije. Ne bi rekao da ga je baš onoliko palo - doduše ima nameta od preko metar...
Video od juče. Peja, Baker i još dva snowelderlya

http://www.youtube.com/watch?v=xI9MWGPKKpY

:smoke:

ExBaker
09.01.2012, 10:08
Ima pomalo kamenja, vise popodne naravno. Bice ga dok god ne shvate da moraju neke dijelove polivaditi i rukom to kamenje maci. Sve u svemu nije toliko strasno.Kako je na Vucju?Mislili smo djecu povesti neki dan ove sedmice?

Pejamachine
09.01.2012, 12:52
Tuzno je na metar snijega naici na kamen...to govori o neozbiljnosti skijalista tokom ljetnjih priprema skijalista...Ali na sta smo se bili navikli protekla 2 vikenda danas smo se bas naskijali...barem ja...

Mislim da koliko god sad snijega napadalo da ce se uvjek javljati kamenje na stazi jer ih sad ratrak povlaci sa sobom poslije svakog peglanja..

ExBaker
09.01.2012, 19:03
Za vikend iz hidrometeoroloskog zavoda najavise opet snijezne padavine...

milos_pg_91
09.01.2012, 19:36
Daleko je vikend.. Oni jedino mogu od danas do sjutra pa i to ako ubodu:) Ali, valjalo bi da su u pravu..

iv@n
11.01.2012, 09:08
Ima još kamenja, ali manje nego prije. Ne bi rekao da ga je baš onoliko palo - doduše ima nameta od preko metar...
Video od juče. Peja, Baker i još dva snowelderlya

http://www.youtube.com/watch?v=xI9MWGPKKpY

:smoke:

Odličan snimak :)

Što se kamenja tiče, možda nije propust - više će zaraditi na iznajmljivanju dasaka :sm006:

saka_pg
11.01.2012, 09:11
Zna li ko sta je sa kamerama...?

ExBaker
11.01.2012, 12:36
Isteklo ono sto su platili...
http://www.pgportal.me/vijesti/drustvo/35600-od-12-i-nocno-skijanje-.html
Samo ne znam odakle direktorici da ce od 01.02. biti visocije nocne temperature!?:sm006:

ExBaker
11.01.2012, 12:41
http://kolasin1450.com/
meni sad otvori sajt, azuriran sa informacijama ali kamere ne rade>

milos_pg_91
11.01.2012, 14:00
http://www.youtube.com/watch?v=-hZrmiOJ_vw&context=C31c3598ADOEgsToPDskKxNuUviYfD5HL8Mx2rdKqE
Evo jedan video od nedjelje..

milos_pg_91
12.01.2012, 23:36
Slicica od danas ..

saka_pg
14.01.2012, 14:36
svaka cast za snimak:)

milos_pg_91
15.01.2012, 23:53
Hvala.. fino bi danas.. Zurka, akrobata iz SLo sa motornim sankama, dobro skijanje.. ;) Bice kasnije slicica i klip neki

ExBaker
16.01.2012, 00:55
Danas na Bjelasici skoro idealan dan.Temp jutros oko minus 11 kasnije malo visocija ali konstantni minus. Pomalo je bilo vjetra, smjenjivali se divni suncani intervali i bukvalno mecave na vrhovima.Staze do pola dana dobre, snijega dovoljno utabanog, na pojedinim dijelovima ispod Kljuca i Cupova oduvan prilicno. Kamenja ima onoliko koliko ga je bilo na otvaranju 24.12. i bice ga do kraja sezone jer ono sto ratrak utaba kasnije izvale skijasi i tako u krug. Ljudi dosta i na stazama i u redu za sestosjed i u restoranu. Sminke i poziranja koliko volis, pomenuti slovenac sto skace u vis sankama, DJ zurke i tako to.Obzirom da snow elderly nisu bas za taj program tako su oni napravili pauzicu od pola sata i objedovali 3 supe, 2 porcije kobasica(2 x 5), dva kuvana vina i caj i to platili ravno 30 eurica. Je li malo ili puno ili taman procijenite, a neko veli da je toliko i na pjeni od mora. Elem, skijanje je bilo dobro, narocito off sa Cupova, snijeg velik na tom dijelu i ja sa svojih 95 kila napravih 2 povelika kratera u prinudnom ateriranju nedje po sredini padine.Sve to izazva smijeh i sprdnju pomenutih starkelja, al ajd,mora ziv coek ponekad i pasti.Ako se nismo zabrojali sto puno, prepeglali smo danas nekih 50-tak km.Par slicica sa mobilnog za one koji planiraju ici gore.

milos_pg_91
16.01.2012, 11:20
Rekordna posjeta juce, ali nista ne smeta profesionalcima sa ski centra Kolasin1450:) !
http://www.pobjeda.me/2012/01/15/na-bjelasici-oko-3-000-gostiju/

Panzer
16.01.2012, 13:33
Problem je sa ovim parkingom. Kada se kreće nazad čeka se preko pola sata u koloni dok oni uzimaju tikete i naplaćuju po satu,
Ako ga već moraju naplaćivati neka idu sa fiksnom cijenom koja se plaća na ulazu, a ne ovako.
Em se čeka, em nervoza, rizik da se ćukneš po onom ledu. Naš šofer se umalo nije pobio s jednim što mu je uletio pred rampu.

ExBaker
16.01.2012, 18:09
Oces reci sofercina:sm022:

milos_pg_91
17.01.2012, 02:45
Nedjelja, 15.01. with goPRO ;)) http://www.youtube.com/watch?v=QQJ8Ygew92c&feature=youtu.be

ExBaker
21.01.2012, 18:12
Je li ko danas bio na Jezerinama?Kakva je situacija?

sasacg
21.01.2012, 18:19
Kaze mi burazer koji je danas bio da je jako hladno,ali staze dobre i nema puno skijasa

ExBaker
21.01.2012, 18:52
Sta ti je nasa mala CG:)
Vucje nije mnogo daleko vazdusnom linijom, a tamo bi idealno vrijeme, skoro bez vjetra.

milos_pg_91
21.01.2012, 22:08
Mi idemo sjutra, trebalo bi da bude fino.

milos_pg_91
22.01.2012, 19:25
Fino skijanje danas na Jezerinama.. Nije bilo guzve kao proslog vikenda, ali bilo je naroda.. Oblacno, na Cupovima je bilo malo mecave, ali bilo je sasvim ok skijanje.

milos_pg_91
22.01.2012, 20:30
Jedna zajednicka slicica od danas ;))

Pejamachine
24.01.2012, 00:33
Video od nedelje 22.01 na skijalistu i ja u glavnoj ulozi...:)

Kolasin1450 (http://www.youtube.com/watch?v=p073KMU0eGs)

Pjesmu koja ide uz video volim da slusam dok skijam tako da se zato nasla tu gdje jeste.

ExBaker
26.01.2012, 10:06
http://www.cafemontenegro.com/index.php?group=43&news=226166
I sam ponekad pomislim kako sisaju!

Pejamachine
26.01.2012, 13:02
Ladno ima 130+ cm snijega na vrhu...

ExBaker
26.01.2012, 13:42
Ladno cemo se za vikend uvjeriti da li je tako:yay:

Attention
27.01.2012, 09:54
182 na vrhu ;)

ExBaker
28.01.2012, 20:08
Danas je bilo fenomenan dan na Bjelasici!Temperatura u 9 i 30 kad smo stigli,minus 11,sunce sa vrlo malo oblacaka,milina.Snijeg napadao dosta(naravno ni priblizno onoliko koliko se zvanicnici hvale), ima ga dovoljno na svim dijelovima, pa i na off-u gdje ga nije bilo do zadnjih par dana.Nas trojica zeljni skijanja poslije dvonedjeljnog posta, odvozismo 4 sestosjeda, ps onda na Cupove i fantasticni netabani dio.Onda na Kljuc, pa na medjustanicu dvosjeda, pa gore-dolje sve do 14 kad napravismo pogresku s tim sto sjednosmo da objedujemo i ohladismo se.Igubili sat vremena skoro, noge otezase i onda nam to malo pokvari ugodjaj.
Staze su inace standardno dobro drzale do pocetka drugog dijela poludnevnog skipassa, kamenje se i dalje pojavljuje na stazama 1 i 2 sa Vilinih voda i pojavljivace se sve dok ih neko ne pokupi kad nema snijega.
I dalje dosta Albanaca koji prave guzvu na sestosjedu, ali nista strasno.Cini mi se da je danas bilo malo vise neopreznih ili bolje reci bezobraznih sto se popere na sred staze i sjede. Ajd kad to rade negdje na sirini, nego divane ispod same padine, tj strmine. Morao sam danas u desetometarsko prevrtanje da nebi u naletu polomio kosti i sebi i dvojema kretena sto se mracvare po sred staze na strmini koja se spusta na Jezerine sa Cupova. Sve u svemu dan je bio odlican, mozda bi sto veli Panzer, dobio cistu peticu da nije bilo tog kamenja i da nam ne pokvarise zadnju voznju zatvaranjem dvosjeda u 10 do 4 tako da moradosmo skracenu verziju odvesti sa Vilinih voda.Jedna dobra cetvorka bi bila taman za danasnji dan.:dziveli:
Malo slika za one koji ce nam se sjutra pridruziti.

Pejamachine
28.01.2012, 21:30
Slike prelijepe...svaka cast za offpiste...

Panzer
28.01.2012, 22:16
joj, nije ovo ništa, ima još slika a i snimaka. Elderly je nabacio novo odjelo i kacigu i letio danas ko onaj didier cuche. Offpiste je bio odličan, posebno ko umije. Ko ne umije (kao mi) se mogao fino valjati po onom cijelcu. De Elderly, daj malo onih slika što jedva virimo...
Dan super, gužva na stazama i u kafani. Bolje da ne jedosmo, al nas onaj treći nagovori, kaže žena mu spremila slab doručak. Pa mu je i ovo što je pojeo kasnije prisjelo, ali smo barem zato brzo utekli sa parkinga... :sm011:

Panzer
28.01.2012, 22:24
Evo odjela i kacige:
8849

I nemoj me ljutit sutra inače ću je poslati onom cimbaljeviću :sm021:

ExBaker
28.01.2012, 22:42
Pa dobro, nemoj samo njemu da kazes e ce nas tuziti.
Evo ti slicice ateriranja:sm019:

Panzer
28.01.2012, 23:19
bez muzike u pozadini...

http://www.youtube.com/watch?v=VJpvgEXSgH0

Pejamachine
28.01.2012, 23:25
Na ovoj drugoj i trecoj slici bas si zaglavio a na prvoj je trag skija u pozadini prelijep...
Pa Srecko,dje bijelu jaknu za skijanje nadje?? :)

Svaka vama momci cast kad se upustate u ove offpiste avanture...Imam neki osjecaj da se ne bih snasao najbolje tako da se drzim uredjenih staza za sad... :)

sasacg
28.01.2012, 23:57
Extra slike,a cini mi se provod i skijanje jos bolji :ok:

Samo da vam nisu ove skije malo vise mrsave za ovakav off :)

Tadija_91
29.01.2012, 01:42
Vidim bilo super skijanje :)
Cuvajte malo pudera i za nas sledeceg vikenda :)

Panzer
29.01.2012, 07:01
Tadija druže, pored nas ostaće netaknutog powdera kolko hoćeš, ne moraš se bojat. Mada, kad padnemo, tad ga dobro utabamo...
Danas jedan poludnevni a iduće nedelje dolazi neki hladni talas, kažu iz sibira.

milos_pg_91
29.01.2012, 19:38
Video od nedelje 22.01 na skijalistu i ja u glavnoj ulozi...:)

Kolasin1450 (http://www.youtube.com/watch?v=p073KMU0eGs)

Pjesmu koja ide uz video volim da slusam dok skijam tako da se zato nasla tu gdje jeste.

A kamermana ko 'ebe? :)) Salim se.. A danas, fenomenalno skijanje..

Pejamachine
29.01.2012, 20:44
A kamermana ko 'ebe? :)) Salim se.. A danas, fenomenalno skijanje..

Ima te ima...npr odje...:)

http://www.youtube.com/watch?v=EuDFfKii7u8&list=LLtr-ur5dOGjxYz3cSzIPUKA&feature=mh_lolz

ExBaker
29.01.2012, 23:41
@Tadija, ne brinemo se mi za tebe.Gledajuci vansezonke aktivnosti i kako zakucavas tebe mozemo poslati i na repetitor na Bjelasici, ti bi se bez problema odozgo spustio. Mi smo ti ipak udruzenje snowelderly;).Salu na stranu, ima snijega dosta, najavljuju hladno vrijeme, krajem nedjelje nove padavine tako da ako namjeravas doci mogu slobodno da ti kazem da imas dje:dziveli:.Jedino moze vjetar da zahebe situaciju, inace je top ugodjaj i on i off piste.
@Sasa, kako se mi budemo debljali, valjda ce nam i skije ici u sirinu?!:)Provoda nam ne fali vjeruj.Bas se lijepo druzimo, skijamo, padamo i naravno zezamo onog ko poljubi ledinu.
@Peja, dobio sam jaknu i pantalone od druga, bio coek u Italiji i sjetio me se. Pridruzices nam se ti i na off-u, vidjeces, super je.

Inace, ja cekah da Panzer napise koje slovo o danasnjem skijanju, ali sve su prilike da je coek nasao kakvu zensku zanimaciju da mu lijeci upalu misica(klin se klinom izbija).
Opet je dan bio idealan, sunce i minus citav dan. Staze pripremljene dobro, kamenja standardno i cini se malo manje naroda nego juce. Mi smo uzeli poludnevni pass i mogu slobodno reci da smo napravili dobar izbor. Em smo se lijepo naskijali dok su staze drzale, em smo odgledali poslednja 2 seta tenisa(:sm017: Novace).
Najzanimljivije je sto smo danas prosli bukvalnu svaku stazu na Bjelasici, i sa sestosjeda i sa dvosjeda i Kljuc i sva krizanja i sve off-ove. Cilj nam je bio da vidimo koliko to vremena zahtijeva i moze li se sve preci u poludnevnom skijanju. Pa eto moze, cak i neke staze vise puta.Tempo je bio dosta jak, mozda postavimo i neki video. Slike duguje Panzer posto je kod njega aparat ostao. I na kraju, rucak je bio kod Brila u gradu, dobra becka snicla a ni cijeni nije mane.Rezime-MNOGO DOBAR VIKEND!:yay:
Sto bi nas Pejamachine rekao-bilo i ponovilo se!

Attention
30.01.2012, 15:31
au ali treca slika sa prethodne stranice...tooop :)
ajd' dako i ja naletim sl vikend :)

ExBaker
31.01.2012, 16:12
http://www.weather2umbrella.com/me/vremenska-prognoza-kolasin/eta/11/1409540/0/meteogram
A sto ce biti snijega....

ExBaker
01.02.2012, 09:52
Par slicica i od nedjelje, bilo i ponovilo se;)

milos_pg_91
01.02.2012, 11:57
I ja kazem, mnogo je dobra bila!! Vidjecemo sta nas ceka ovog vikenda.. ja sam oba dana gore..

Attention
02.02.2012, 19:58
a nemojte vise postavljati te slike da vas zamolim :)))

Tadija_91
02.02.2012, 20:20
Aj jedno pitanje za (znalce)lokalce, kakve su sanse da puste cupove ako ih iznenadi gomila snega u februaru?

wlad
02.02.2012, 21:26
Ja nisam lokalac, ali koliko znam sve žice rade vikendom, tako da ako želiš offpiste gađaj vikend... Prošle sezone preko nedelje nije radio dvosed (Ćupovi) radnim danima (van raspusta).

ExBaker
02.02.2012, 23:15
Tadija da ti nisi mozda mislio na Kljuc?Sto kaze Wlad, Cupovi redovno rade vikendom, cak su i dobar dio januara radili radnim danima. Jedino sto Cupove ove godine nece pustati u drugu brzinu posto izgleda da imaju problema kad ljudi izlaze na medjustanicu, povredjuju se pri vecoj brzini.A da ce biti gomila snijega-OCE!:yay:

Tadija_91
03.02.2012, 01:19
Da, da, idem sad za vikend, nego sam se uplasio posto vidim da sad preko nedelje ne rade cupovi, pa sam mislio da je zbog vremena(:sm022:)
A sto se tice Kljuca njega sam vec otpisao, dok ga ne odtrpaju :ski:
Ajmo neki hint za offpiste(wlade na tebe msilim :D) sa cupova i evetualno sa vv(i gde je sniman one for the road?)

milos_pg_91
03.02.2012, 02:17
Da, da, idem sad za vikend, nego sam se uplasio posto vidim da sad preko nedelje ne rade cupovi, pa sam mislio da je zbog vremena(:sm022:)
A sto se tice Kljuca njega sam vec otpisao, dok ga ne odtrpaju :ski:
Ajmo neki hint za offpiste(wlade na tebe msilim :D) sa cupova i evetualno sa vv(i gde je sniman one for the road?)

Ne se sekiras.. :)

milos_pg_91
03.02.2012, 17:00
Sve je paralisano druze Tadija, ipak cemo morati da odlozimo druzenje za neki drugi vikend.. :(