PDA

Pogledati punu verziju : Bjelašnica, Jahorina - jos jedno pitanje



Igox
21.12.2004, 00:48
Zdravo!

- Moze li mi neko ispricati ukratko, kakvi su uslovi za skijanje na Bjelašnici.
- Zna li neko gdje mogu naci podatke o tome koliko je snijega na Jahorini, Bjelašnici?

Hvala

Pozdrav iz Ljubljane.

Hurmiza
21.12.2004, 11:19
Obzirom da nisam bio tamo od pre rata sledece informacije su dobijene od lokalnih mestana (kad sam bio na Jahorini) ali mislim da su u velikoj meri pouzdani. Na Bjelasnici trenutno radi cetvorosed i jos dva manja lifta (kazem moguce da su za ovu sezonu pustili jos nesto). Sama planina je vrlo hirovita sto se tice vremenskih uslova i iskljucivo za dobre i odlicne skijase. Staze su crne i crvene. Sto se cena tice zaista nisam u toku sa vanpansionskom potrosnjom. Znam da je vikendom stravicna guzva na zici dok ovim danima nema zive duse.
Sto se snega tice to je tesko ali probaj na www.skijanje.hr
ili www.oc-jahorina.com/ski-info

zeljo
22.12.2004, 13:46
Bjelasnica je bolja za skijanje od Jahorine(sto se mene tice),bar je prije rata tako bilo.Ima vise strmih staza vise profesionalnih nego rekreativnih,nazalost iz odredjenih razloga neidem tamo :(

Aleksa
23.12.2004, 19:04
Bjelasnica nikad ali nikad nije bila bolja od Jahorine(sto se mene tice)!! Na Jahorini ima nekih 30cm snjega (bar bilo je juce). Uslovi su izuzetni ponuda je takodje izuzetna i na ovom sajtu mozes pronaci cijene smjestaja u svim hotelima sve je spremno samo se ceka jos snjega. Akok ti jos nekako mogu pomoci javi.

Pozdrav

ski
24.12.2004, 15:39
Zna li neko kakva su predvidjanja za drugu nedelju januara?

zmijuga
24.12.2004, 22:01
ako je verovati pojedinim prognozama sneg se ocekuje od 2 do sredine jan.

SweetChild
27.12.2004, 12:45
Bila sam prosle zime i skijala na sve tri planine. Putujem opet pocetkom januara. Jos pocetkom decembra je bilo snega na sve tri planine. Uostalom, pogledajte prognozu za Sarajevo na www.weather.com (Napomena: kad je u SA najavljena kisa, na planinama je uvek sneg). Jahorina je moja preporuka za sve. Tamo sam, sa 5 godina, naucila da skijam. Ima mnogo staza, za sve vrste skijasa. Veliki broj renoviranih i novih hotela, sa smesno niskim cenama. Bjelasnica nije toliko profi, koliko se prica. Tamo sam prvi put skijala posle 5 godina pauze i bilo je sasvim primereno. Igman: ono sto je sigurno - odlicna ski skola (grpuni (za sve vrste skijasa) i individualni (rade i na Jahorini i Bjelasnici) casovi , sa autobuskim prevozom iz Sarajeva. Temperature mogu dosta nisko da padnu (osetila prosle zime -27). Jedna dvosedeznica i jedan baby lift. Beogradjanka sam i pricala sam ekavicu i u Federaciji i u Republici i niko me nije ni popreko pogledao - za one koji su skepticni po tom pitanju. Doduse, ako zelite zaista shlihtavo osoblje - pricajte engleski :D

Ananika1
27.12.2004, 16:08
Meni osobno je Jahorina bolja, jer je u biti sve jedna velika staza, prelazis s jedne staze na drugu bez problema,ua snowboarding je Jahorina bolja, jer mozes si sam traziti staze, uzivati po duboom snijege, ludnica! Dok mi je na Bjelasnici nekako sve ograniceno, imas savrseno uradjenu stazu i pucaj po njoj, niš' zanimljivo......

Aleksa
27.12.2004, 20:59
Ovamo, tj. Pale, Jahorina pada kisa zadnja dva dana moguce je da nocas pocne da pada snjeg.

zeljo
27.12.2004, 22:12
Sto se snijega tice za jahorinu je najsigurnije druga polovina januara i pocetak februara,prosle godine sam bio 2 sedmice od 14.februara i vrijeme je bilo uzas,prva sedmica 2 dana sunce ostalo vjetar,magla i snijeg,druga sedmica skoro se sve otopilo i padala kisa,za dnji dan kad sam kretao je poceo da pada snijeg :evil:

Sanja
31.12.2004, 11:58
Bjelasnica ti je mnogo,mnogo bolja od Jahorine-za prave skijase,ali tamo nemas mogucnosti za smestaj.

zeljo
31.12.2004, 20:47
Bjelasnica ti je mnogo,mnogo bolja od Jahorine-za prave skijase,ali tamo nemas mogucnosti za smestaj.

Ima,ali se nebi usudio da tamo zanocim :lol:

paprica
19.01.2005, 09:31
Uslovi za skijanje na Bjelašnici su odlični. Iako ima malo snijega (cca 20cm), staze su pripremljene fenomenalno. Ubijeđen sam da će svaki pravi ljubitelj skijanja (ne mislim na ljubitelje prirode i nordijskih disciplina), ako se baš mora odlučiti za koga glasati, svoj glas dati Bjelašnici.
Na Jahorini sam skijao 10.01., a na Bjelašnici 12.01.. Cijena ski pass-a je ista 23 KM.

Sanja
19.01.2005, 10:44
Ja se u potpunosti slazem sa tobom.
Ko je za skijanje-Bjelasnica
Ko je za decje radosti,sankanje i ucenje skijanja-Jahorina

Naravno za one koji mogu i smeju da biraju.

dzonka
19.01.2005, 16:45
sad mi jos reci kako je bjelasnica bolja od jahorine za skijanje?

stekan
19.01.2005, 17:40
Ja vec dugo nisam skijao ni na Jahorini, ni na Bjelasnici, ali ako govorimo o stazama, definitivno glasam za Bjelasnicu. Jedno brdo, od vrha do dna dovoljno strmo i tutnjas od pocetka do kraja. Na Jahorini sareno: malo strmine, pa malo spusta, pa dosadni kosi spust da se prebacis sa jedne na drugu stazu npr. Ogorjelica - Rajska Dolina.
Sto se tice zicara, redova, odrzavanja staza (ko je spomenuo umjetni snijeg?) i ostale infrastrukture, ne raspolazem informacijama, pa ne mogu komentarisati, ali vjerujem da nije sjajno ni na jednoj od njih.

Sanja
20.01.2005, 08:57
sad mi jos reci kako je bjelasnica bolja od jahorine za skijanje?

Bez uvrede ali to je moj licni stav.10 godina sam skijala na Bjelasnici a nesto vise od 5 na Jahorini i mislim da sam na osnovu toga mogla sebi da dozvolim da dam licni stav o tome.

dzonka
20.01.2005, 19:31
nema uvrede, ja bih trebao sada prvi put zameniti kopaonik jahorinom, tako da ja ne znam ni kako jahorina izgleda!

Sanja
21.01.2005, 08:50
U tom slucaju idi obavezno na Jahorinu.
Ja zadnjih par godina idem na Jahorinu,ali se bolje iskijam kada skoknem na jedan dan na Bjelasnicu.Stacioniram se u S.Sarajevu i blize mi je da odem na Bjelasnicu ali cesce odem na Jahorinu,zato sto si tamo ipak svoj na svome.Inace na Bjelasnici je veca guzva i dosta se duze ceka na zicu nego na Jahorini.

Dobar provod gore.

Stijak
29.01.2005, 00:54
Sto se snijega tice za jahorinu je najsigurnije druga polovina januara i pocetak februara,prosle godine sam bio 2 sedmice od 14.februara i vrijeme je bilo uzas,prva sedmica 2 dana sunce ostalo vjetar,magla i snijeg,druga sedmica skoro se sve otopilo i padala kisa,za dnji dan kad sam kretao je poceo da pada snijeg :evil:

To ti je sve vrlo promjenljivo. Ja sam prošle godine bio baš tih dana kad si ti odlazio(krajem februara i početkom marta). Prvi dan kad sam stigao, bukvalno je na svakih nekoliko metara virilo malo zemlje, a onda je jednu noć i dan snijeg toliko padao, da se taj dan gotovo nije moglo skijati, iako su tabači stalno radili. A poslije, milina. Baš mi je žao što sam morao ići, jer čuo sam da je snijega bilo sve do aprila :)))