PDA

Pogledati punu verziju : Sezona 2007-2008



Pizzeria-Tina
18.11.2007, 22:22
Evo mene nije bilo prilicno dugo pa rekoh da to nadoknadim ovim prelepim slikama sa nase lepe Breze.
Pozdrav svima
PS: Na planini je palo 50-60cm snega i moze da se skija kao u Januaru, na zalost sviju nas zica ce proraditi tek u Decembru. Mada, jedan privatni ratrak stize na planinu stutra poslepodne i ako bude dovoljno snega (mislim da ce ga biti) bice skijanja ovih dana.
POZZ

Pizzeria-Tina
18.11.2007, 22:31
Jos par slika,
1187
1188
1189
1190
1191

wlad
18.11.2007, 22:36
Bravo PT za slike, hvala što si nas počastio ovakvom idilom :).

Želim vam dobro skijanje sa dolazećim ratragom :ok:

AstrA
19.11.2007, 08:18
Piceria tina, hvala za slike :) nadamo da ce zicara da proradi sto ranije.

caos :)

oggy
19.11.2007, 11:00
Slike standardno dobre. Ja ne odoh nigdje za vikend, a vi uzivajte kad vam stigne makina! :)

Pizzeria-Tina
19.11.2007, 17:02
Tesko da ce biti skijanja, po prognozi http://www.snow-forecast.com/resorts/Brezovica.0to3mid.shtml sneg ce se istopiti vrlo brzo.
Pozdrav sa Breze :cug:

oggy
19.11.2007, 17:21
Ne kontam, kako im je vrh zicare ispod freezing level a temperatura -5? :dontknow:

Mada je ovde kod nas vec dobro pocelo da se topi :(

Sapa
19.11.2007, 21:48
UHHHHH!!!!!
Genijalne slike!!!! Genijalna planina!!!!


:sm023:
Matt, konatam da me neces poslusati, ali sve ove slike kompletno su :ok: :ok: :ok: za onaj 'freeride paradise' album.

Flexon
20.11.2007, 01:14
sta reci osim skidam kapu
jao da mi je prosetat tuda moje devetke :sm021:

Pizzeria-Tina
27.11.2007, 17:19
Juce je palo 10cm snega, temperatura je pala do -5, ski-lift je radio u Nedelju, ja na zalost bio na putu. Slike sa planine posle vikenda.
Pozz

Mett-i
28.11.2007, 22:00
To je bila super aventura u brezo, i kako se vidi ima dosta sneg za otvaranje sezone. Walking trip by wolf team
P.S. sezona cekase da se otvara u 20 decembra 2008
http://xs121.xs.to/xs121/07483/DSC02943.JPG.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs121&d=07483&f=DSC02943.JPG)http://xs121.xs.to/xs121/07483/DSC02929.JPG.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs121&d=07483&f=DSC02929.JPG)http://xs121.xs.to/xs121/07483/DSC02934.JPG.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs121&d=07483&f=DSC02934.JPG)http://xs121.xs.to/xs121/07483/DSC02946.JPG.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs121&d=07483&f=DSC02946.JPG)
http://xs121.xs.to/xs121/07483/DSC02935.JPG.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs121&d=07483&f=DSC02935.JPG)

kop
28.11.2007, 22:11
Extra su slike :ski:

Sapa
28.11.2007, 23:08
Mett-i, super su ti slikice! prave freeriderske ;)

Pizzeria-Tina
03.12.2007, 21:33
Snega sve manje i manje ali jos uvek dovoljno za skijanje slike kasnije

Pizzeria-Tina
09.12.2007, 22:35
Eva malko kasnim sa slikama. Prosle nedelje trebao sam da dobijem neke nove fotke sa staze ali posto ih nisam dobio ja ih nisam ni postavio.
U Subotu sam napravio jednu voznju. Snega na stazi ima manje (duva neki jak vetar a i prilicno je toplo) tako da su neka mesta okopnila. Nista strasno jer ga jos uvek ima dovoljno da se lepo vozi.
Pozdrav
1246
1247
1248
1249
1250

Pizzeria-Tina
09.12.2007, 22:36
I jos jedna
1251

admin
04.01.2008, 14:05
Slike sa Brezovice od 30.12.2007. na:
http://slike.skijanje.co.yu/v/SnovNjeri/

Vesti i aktuelnosti sa Brezovice na:
http://www.skijanje.co.yu/Index/utisci/utisci_brezovica.htm

nirdala
17.01.2008, 20:59
Jel ima nekih informacija o visini snega na Brezi, posto je Kop gotov kao i Jahorina :sm006: Rade li zice uopste sada?

Pizzeria-Tina
18.01.2008, 21:09
Cao svima,
Evo ja cu od sada ponovo biti na netu i pomagati oko Breze, ono sto je u mojoj moci. Trenutno snega na Brezi ima dovoljno, nisam siguran koliko (oko 1 metar a na nekim mestima i vise). Evo par slika.
Pozz
1376
1377

yves
24.01.2008, 22:07
nigde snega, osim na Brezi!!!

starlighter
28.01.2008, 23:06
Gledao sam fotke sa Stare Planine, i kliknuo na jednu od onih random slika i link me odveo na slike sa Brezovice, a dalje i na sajt njeri.net za koji se ispostavilo da je siptarski! E sad, u zivotu nisam stigao da odem da skijam ne Brezi, i to mi je jedan od najvecih zivotnih propusta. Stalno slusham priche od starijih, pa chak i od nekih mojih ortaka koji su stigli da odu tamo pre bombardovanja, kako je tamo najbolje skijanje, kako su staze naj, itd...Nekad sam naletao i na tv reportaze, pa chitao chlanke o Brezovici, a onda i gledao i slike na netu, i josh odavno se uverio u istinitost svih tih pricha. Svake godine se pitam da li cu moci da odem tamo da skijam, i uveravam sebe da ce sve biti ok, i da ce Breza u najgorem sluchaju pripasti Srbiji nakon neke eventualne podele Kosova...sve te nade su u proteklih par meseci pale u vodu, i svestan sam da cemo tamo ici mozda ako pristanemo da cutimo sve vreme boravka i da budemo manji od makovog zrna...E TO JE VEC PORAZAVAJUCE! Onda sam skapirao da je tamo nikad necu otici, jer na takve uslove necu pristati!!! Svaka cast momku koji se potpisuje sa "pizzeria Tina" shto svojim postovima odrzava Brezovicu prisutnom u nashoj svesti. Mnogo bih voleo da ishta mogu da uchinim da nam priblizim Brezovicu (Brezovica=Kosovo) ali kad tu nishta ne moze(nece) jedna velika Rusija, onda mi se chini da bi svaki moj pokushaj odjeknuo slabije nego kad komarac prdne! Ne verujem da svi siptari mrze Srbe, pogotovo sada kada dobijaju drzavu, sad im je svejedno, verovatno bi oni i voleli da sad Srbi dole dodju da skijaju i da im ostavljaju pare...prosto ne znam shta je gore!!! Kako god okrenesh, mi (Srbi-Srbija) gubimo!!! Znam da ovo nije mesto gde treba meshati politiku, trudio sam se u postu da je zaobidjem koliko god sam mogao, ali poslednjih nekoliko meseci se u meni dosta kuva, a to se sad trenutno probudilo temom vezanom za skijanje, jer je to sada aktuelno. Ne znam shta da mislim, josh manje shta da radim, ali bih mnogo voleo da sam ikada uspeo da odem tamo, a ovaj post je samo bio izrazavanje zaljenja za nechim tako dobrim shto smo nekad imali, i sada gledamo kako nam izmiche. Znam da to o chemu ja sada pricham ne moze da se poredi sa gubitkom nekog bliskog, i mozda je nemam pravo da govorim ishta o tome, ali ja samo pricham iz svoj perspektive. Ko shto rekoh, znam da ima i Albanaca koji su normalni, koji vole dobro skijanje i koje politika ne interesuje, koji sigurno vole i uzivaju u drustvu bilo koga i koji ne prave razliku izmedju naroda, koji bi stvarno i voleli da srbi dodju dole i da se osecaju kao kod kuce, ali problem je u onom "KAO" u "kao kod kuce"!!!, i na kraju, oni nisu ti koji neshto gube, vec dobijaju.

Na kraju krajeva, mozda ja samo lupam gluposti, sigurno je da ne poznajem dovoljno situaciju, i mozda uopshte nije ovako kako sam ja napisao... Siguran sam da vecina zna vishe od mene o celoj situaciji dole, vezanoj konkretno za Brezovicu, pa me slobodno ispravite u svemu u chemu sam pogreshio

wlad
29.01.2008, 00:45
Take care, be cool, and don't make too many mistakes...

matt
05.02.2008, 10:18
sezona skijanja na Brezovici počela. Od 30. decembra sa radom je počela žičara Velike livade, a pored nje u funkciji je i ski lift pored hotela Molike. Radno vreme žičare je od 09:30 h do 15:30h. Cena jednodnevnog ski pasa je 10 e.

snowaholic
06.02.2008, 21:00
Radno vreme žičare je od 09:30 h do 15:30h. Cena jednodnevnog ski pasa je 10 e.

Matt the lifts usualy are working from 9.30 to 14.30 not till 15.30. I would realy like seeing them work untill 15.30.

Best wishes

SNOWAHOLIC

Pizzeria-Tina
06.02.2008, 22:02
tacno je da zica radi samo do 14:30, ali nije svaki put tako nekada radi i duze a nekada i krace.
Snega na Brezi ima, a jos koliko neznamo
Pozz

matt
07.02.2008, 14:28
sry....napravio sam greskicu....ispravio dih da ima edit....

Tadija_91
07.02.2008, 16:23
Edit je ukinut svi znamo zbog cega, a ovo sa 5 minuta je najbolji kompromis koji je mogao da se postigne. Svi ispastamo zbog toga, ali tako je moralo da bude.

plageton
07.02.2008, 16:39
@Starlighter
Sad ne znam sta bih ti preporucio s obzirom na tekucu problematiku, ali koliko pre godinu dana se na Brezu islo manje-vise normalno i nema nikakvog razloga da se osecas ugrozenom vrstom. Mozda je malo neprijatnije dok se stigne do tamo (to vec podrazumeva dozu prihvatljivog rizika) ali na samoj Brezi je bilo OK. Sta ce se desavati ubuduce, to, naravno ne znamo, ali zar smo ikad i znali?

Pizzeria-Tina
08.02.2008, 01:18
Koliko ja znam do sada se nista bitno nije promenilo u vezi dolaska na Brezovicu, isto je kao i pre.
Sto se tice snega moram priznati da sa odusevljenjem gledam kako sneg pada od jutros i jos ne staje. Do sada je palo preko 35 cm a prognoza kaze da ce padati sve do ponedeljka. Znaci ovih dana prshic do pojasa. Slike sutra,
Laku noc:sm017:

Pizzeria-Tina
08.02.2008, 14:12
Nevreme jos uvek traje, sneg pada ali slabijim intezitetom, magla i vetar kvare dozivljaj. evo slika.
Pozz sa Brezovice
PS: Zica nije radila
1506
1507
1508
1509

yves
08.02.2008, 14:48
predivno! plago vama koji ste gore!

Truch2
09.02.2008, 12:48
Razmisljam da se sledeceg vikenda uputim tamo... pa me zanima da li postoji i kada, redovan prevoz do Shtrpca/Breezovice iz Beograda( i nazad)?

Inache malo me brinu medijske priche da 17.02. moze da bude josh jedan datum za nezavisnost Kosova, ili shtaTIjaZNAM. Kontam da skoro svakih mesec dana postoji neki dan koji je BASH rezervisan za Nezavisnost, ocepljenje i sl sranja. Ali ja radim 18.og pa moram tada da se vratim za BG :dontknow: ( sa ili bez Kosova... :sm022: )

Pizzeria-Tina
09.02.2008, 15:43
Autobus krece svakoga dana sa autobuske stanice u BG, pozovi pa se informisi o tacnom vremenu, mislim da je oko 8 izjutra. Sto se tice 17 i mi smo culi istu pricu, mogu ti samo reci da se broj skijasa naglo smanjio od proslog vikenda.

Truch2
10.02.2008, 01:21
E jebi ga....

Truch2
11.02.2008, 00:03
Shteta, izgleda da ce onih par dana pre 4 nedelje, biti sve shto videh od Breeze

sm008.gif

Pizzeria-Tina
16.02.2008, 23:14
Zdravo,
na Brezi je ponovo padalo. Za samo par sati palo je 30cm snega i to kvalitetan prshic. Slike sutra

Tadija_91
17.02.2008, 18:51
Igore, jesu li stigle slike? Cekamo

Pizzeria-Tina
18.02.2008, 12:16
Evo, nisam ih sve prebacio na komp, ovo su samo neke od pre par dana i poslednje dve su od Juce.
POZZ
PS: Na planini nema niti jednog skijasa
1554
1555
1556
1557

boki04
25.02.2008, 09:56
Steta da po ovakvom vremenu nema nikog na planini da skija?
Slike su prelepe kao i planina.Nadam se da cemo uskoro moci bez straha da dodjemo na skijanje.
Pozz za piceriju Tina i sve na brezi

skiling
27.02.2008, 08:17
Moze li neko da kaze kakva je sad situacija, moze li neko ko ima neki drugi pasos osim srpskoga doci na Brezovicu, i gdje se tamo moze smestiti?

Radi li uopste ista tamo, zice, hoteli??

matt
27.02.2008, 14:13
jos ti ne treba pasos....samo licna..kao i do sad....
ali,koliko ja znam...skijanja nema jer nasi gore protestuju zbog nezavisnosti,i nece da pustaju zice..a,mislim da je i put od strbca pa do gore blokiran....

Pizzeria-Tina
28.02.2008, 22:40
Ma nije bas tako, na Kosovu ce se dolaziti jos dugo samo sa licnom kartom ali ce se verovatno jednog dana i to promeniti. Sto se tice puta, nista nije blokirano i moze svako da dodje. Sto se tice zica, to je u stvari sada najveci problem, nista ne radi, delimicno zbog tog protesta a delimicno zato sto nema ama bas nikoga na planini (osim lokalaca).
Pizzeria Tina
Ispravka: Tu su neki Norwezani, dosli ljudi da slikaju neke njihove skijase, valjda rade reklamu za neki Brend

yves
29.02.2008, 00:41
Sto se tice zica, to je u stvari sada najveci problem, nista ne radi, delimicno zbog tog protesta a delimicno zato sto nema ama bas nikoga na planini (osim lokalaca).
Pizzeria Tina


kakva shteta...

wlad
29.02.2008, 01:28
Realno ako razmisliš, nije čudo da je skijalište prazno. Svi mi ipak idemo na skijanje da se odmorimo i opustimo. Sadašnja "situacija" ne nudi ovo drugo, nažalost naravno...

Pizzeria-Tina
01.03.2008, 23:41
Upravo tako, covek treba da se opusi a ne da brine da li ce nesto da mu se desi.
Sto se tice snega, na planini ima dosta snega i upravo sada pada novi, sutra ce izgleda raditi zica a i ocekuje se lepo vreme, videcemo,
POZZ

nidza
02.03.2008, 17:28
Veliki pozdrav Igore.

Mnogo se nerviram što se ovo dešava sa verovatno najboljom planinom u regionu.

Pizzeria-Tina
02.03.2008, 23:08
Zdravo,
Cao nidzo, pa gde si ti, nisam te cuo sto godina.
Na zalost desava se ono sto smo svi znali da ce se desiti pre ili kasnije (samo nismo to hteli sebi da priznamo). Iskreno, nadam se da planinu necemo da izgubimo, cak i da sve ostane ovako, pre ili kasnije sve ce da se smiri i centar ce NADAM SE poceti da radi onako kako treba.
Evo sada slika, Zica nije radila, sneg je pao skoro 25cm, suncan dan ali vetar ko lud.
POZZ
1620
1621
1622
1623
1624

wlad
02.03.2008, 23:43
Super su slike :ok:

yves
03.03.2008, 23:40
kakva lepota, majko mila...

sekula
04.03.2008, 16:00
Prosao sam dosta terena ali Breza je jedina koja vredi.

sekula
04.03.2008, 16:00
Ej pizeria Tina,sta je sa Dekom.

Pizzeria-Tina
05.03.2008, 19:38
Koliko znam Deka je na Kopu, tamo je radio kao instruktor skijanja, kao i svake godine. Danas kisha na planini, zalosno

matt
06.03.2008, 16:08
HTEO BIH DA OBAVESTIM SVE LJUBITELJE BREZOVICE DA SE TRENUTNO VODE PREGOVORI DA SKI CENTAR BREZOVICA PREDJE U SKIJALISTA SRBIJE.. i da kada se zavrse pregovori....inex vise nece biti onaj ko vodi ovaj ski centar....pozzzzzzzzzz

CrazyKong
07.03.2008, 10:26
Preuzece ga taman kako su preuzeli zeleznicu pa jos malo vise :glavaozid :glavaozid :glavaozid

Pizzeria-Tina
07.03.2008, 19:06
Bas tako, A i skijacemo kao sto se oni Srbi iz Gracanice i okoline voze vozom. Danas sam pricao sa glavnim tipom za privatizaciju Breze, on je iz engleske i radi za KTA, (Kosovo trust agency) i kaze, da ce najverovatnije oni da privatizuju Brezu a ne neko drugi. i da nema bas puno zainteresovanih ljudi sa kupovinu, jos jedino grci i neki jevreji razmisljaju da li da kupe planinu, znaci nije bas sjajno

CrazyKong
10.03.2008, 10:53
Sta god bilo na kraju, prvo se nadam da ce Srbi ostati i preziveti na Brezovici i u Strpcu...a takodje da ce i skijanje biti moguce

Pozz svima gore i drzite se....

MIX
10.03.2008, 13:44
Zanimljiv tekst u vezi sa Brezovicom izvor list Danas 10.03.2008. godine.

Zašto je od 300 srpskih preduzeća koja imaju organizacione delove na Kosovu plan privatizacije sačinjen samo za Ineks ski centar

ANDRIĆ: Sudbina Brezovice biće određena u narednih nekoliko meseci

Šta će biti s jednim od najatraktivnijih ski-centara: Brezovica

Beograd - Iako više od 300 preduzeća iz centralne Srbije ili Vojvodine ima pogone, fabrike ili zemljište na području Kosova, jedino je za Ineks ski centar na Brezovici Vlada počela da izrađuje plan privatizacije prema srpskim zakonima. Reč je o skijalištima i hotelima koje je izgradio Ineks sistem, na atraktivnoj destinaciji koja je u predratno vreme privlačila najhrabrije smučare, ali zbog raznovrsnosti terena, nije bila zatvorena ni za ostale zaljubljenike u zimske sportove i odmor u planinskom ambijentu. U proteklih osam godina kapaciteti su bili slabo popunjeni, pravih turista gotovo da nije bilo a jedini posetioci i gosti bili su polaznici povremenih seminara koje je organizovao Kfor. Nije bilo ni ulaganja, objekti su zapušteni, ali i u takvim uslovima, Ski centar na Brezovici upošljavao je oko 300 radnika u enklavi gde oko 70 odsto stanovnika čine Srbi. U Ministarstvu ekonomije sada se vrše pripreme da kroz prodaju Ineks hotela, država pronađe vlasnika i za kompleks na Brezovici. Međutim, dok srpska strana dokazuje da su staze i objekti vlasništvo beogradskog preduzeća, Albanska poverilačka agencija tvrdi da je dobila saglasnost pravnih eksperata Ujedinjenih nacija, i objavila je da će na proleće objaviti tender za privatizaciju tog kompleksa.

Lična karta
Ineks ski centar na Brezovici u svom sastavu ima tri hotela, od kojih je najatraktivnija Molika, smeštena na 2.000 metara nadmorske visine a raspolaže sa 500 ležaja. Nešto luksuzniji je hotel Narcis, u podnožju planine, sa oko 200 postelja a najskromnija ponuda je u hotelu Breza. U okviru centra posluju i dva ugostiteljska objekta. Na Brezovici radi devet žičara a kompleks raspolaže sa 40 kilometara uređenih skijaških staza koje se nalaze na 1.700 do 2.500 metara nadmorske visine. Prosečna dužina staza kreće se od tri i po do pet kilometara a neke od njih imaju nagib od 38 stepeni, zbog čega se ski centar Brezovica nalazi na listi posebnih destinacija Međunarodne skijaške federacije (FIS).


- Teško je reći šta realno može da se očekuje u sledećih nekoliko meseci, jer klasična privatizacija hotela na Brezovici nije moguća. Međutim, dogovoreno je da država i kompanija Ineks hoteli, formiraju novu firmu u zajedničkom vlasništvu, koja bi upravljala skijalištima a preuzela bi i oko 300 radnika koji sada rade na održavanju staza. Takođe, novo preduzeće moglo bi da povuče sredstva iz budžeta i da pokrene investicije koje će u narednoj sezoni održati Brezovicu na turističkoj mapi. Drugi korak su ulaganja u nove staze, žičare i infrastrukturu, za koje je, okvirno planirano oko 40 miliona evra tokom naredne tri godine. Ti radovi trebalo bi da privuku veće hotelske operatere, koji bi učestvovali u projektu zajedničkog ulaganja u smeštajne kapacitete, što može da se tumači kao neformalan oblik privatizacije - rekao je za Danas državni sekretar u Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja Luka Andrić.
On je dodao da je izrada osnivačkih akata za formiranje novog preduzeća u toku, ali priznaje da za realizaciju projekta nema garancija. "Ovog meseca očekujemo da se o privatizaciji objekata na Brezovici izjasne pravni eksperti Ujedinjenih nacija. Tačno je da je i Kosovska poverilačka agencija najavila da će u martu ove godine oglasiti privatizaciju Ineks ski centra, ali mi ćemo se tome protiviti, jer je reč o imovini preduzeća koje se nalazi u Beogradu, pa prodaja ne bi smela da se najavljuje bez saglasnosti vlasnika", kaže Andrić i dodaje da će plan privatizacije kompleksa na Brezovici moći da se usaglašava "u hodu" zavisno od stava međunarodnih institucija prema tom problemu.
Priča o Brezovici, međutim nešto je složenija. Tu nisu u pitanju samo glasine da je neko od visokih državnih funkcionera lično zainteresovan za kupovinu tog zimskog centra, već je reč o tome da se ne zna tačno ko je vlasnik imovine. Naime, nekada jedna od tri najmoćnije spoljnotrgovinske firme u zemlji, Ineks sistem, krajem 80-ih godina ušao je u niz organizacionih promena, tako da je u jednom trenutku imao oko 70 zavisnih firmi u svom sastavu. Veliki broj preduzeća nalazio se u bivšim republikama SFRJ, a malo šta je kao imovina ili kroz obeštećenje vraćeno matičnoj firmi. Samo u inostranstvu, početkom 90-ih godina, radila su 52 preduzeća, a posle raspada zemlje i uvođenja sankcija, mnoga od njih nastavila su s radom, a da više niko ne zna u kom statusnom obliku (najpoznatije među tim preduzećima posluje u Moskvi a njime rukovodi Borivoje Milošević). Deo platnog prometa država je tada obavljala preko računa tih firmi a zarade za nekoliko hiljada zaposlenih u sistemu Ineksa obezbeđivane su iz tih izvora. Međutim, posle 5. oktobra mnoga od tih preduzeća (namerno ili iz nemara) zaboravljena su. Matični Ineks u zemlji nastavio je da se spaja i razdvaja, tako da niz nerešenih imovinsko pravnih odnosa sprečava privatizaciju. Iako je sredinom 2005. godine bilo najavljeno raspisivanje tendera, konsultantska kuća Ces mekon ocenila je da pre restrukturisanja, nema realnih šansi da se preduzeća iz sistema Ineks prodaju. Zvanično, ostalo je sedam zavisnih firmi, od kojih samo dva rade - Fond Ineks intereksport i Ineks hoteli, ali se, na primer imovina turističkog centra na Brezovici, nalazi u knjigama oba preduzeća. Sve to dodatno su iskomplikovali pokretani pa ukidani stečajevi i likvidacije, tako da će, tvrde stručnjaci, i država teško moći da razmrsi taj čvor. Još teže će, s takvim titularom svojine, moći da se privatizuje jedino društveno preduzeće koje posluje u srpskoj enklavi, van područja severnog Kosova. M. N. Stevanović

Pizzeria-Tina
10.03.2008, 21:58
Dobar tekst, i jeste bas tako, bice tu jos mnogo toga. Elem evo ja sam sishao danas sa planine i napravio par slika chisto da se vidi da snega ima u izobilju. kakva shteta
Pozdrav Crazy
1661
1662

yves
11.03.2008, 04:02
aaaaaaaaa!!!!!!!
KAKVA SHTETA!!! TEKST VRLO INTERESANTAN!

Pizzeria-Tina
13.03.2008, 16:38
A sneg idalje pada, pa zar mu nije dosta ...

Tadija_91
13.03.2008, 19:34
nikad nije dosta

Pizzeria-Tina
14.03.2008, 00:17
E lepa ti panorama, kad si je napravio!!!

Pizzeria-Tina
14.03.2008, 00:24
Nesto mi je poznata, deja vu

Pizzeria-Tina
17.03.2008, 20:58
Na Brezi nishta novo, u Subotu sam otpeshachio sve do pocetne zice koja vodi na Piribreg, dan je bio savrshen. Snega ima jos uvek na svim stazama, chak je i ski lift pun snega. Videcu ako mogu slike da nadjem. POZZ

Pizzeria-Tina
17.03.2008, 21:20
Evo i slika, sa telefona su pa su zato minijaturne.
POZZ
1675
1676
1677
1678
1679

admin
17.03.2008, 22:19
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/Brezovica/brezlogo2.gif

http://www.skijanje.co.yu/Index/Img/bullet.gif JP Skijališta Srbije u postupku privatizacije Brezovice
10.03.2008.Vlada Srbije je donela REŠENjE o upotrebi sredstava tekuće budžetske rezerve, te da se Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja odobravaju sredstva u ukupnom iznosu od 30.000.000 dinara na ime obezbeđivanja sredstava za sprovođenje aktivnosti JP „Skijališta Srbije” u postupku privatizacije Ski-centra Brezovica.
Ovo vladino Rešenje je objavljeno u Službenom glasniku RS br. 24. od 07.03.2008.

Pizzeria-Tina
18.03.2008, 20:23
Lepo, samo da jos to sprovedu u delo, jer kupovinu INEX-a sprovode i nasa i kosovska agencija za privatizaciju. Samo da se reshi

Pizzeria-Tina
20.03.2008, 18:55
A sneg pada i pada, sutra idemo na planinu!!

plageton
23.03.2008, 16:24
Kakve su novosti, ima li snega, ima li privatizacije? Ima li skijanja?

Pizzeria-Tina
23.03.2008, 22:23
Snega ima stvarno puno, poslednji put napadalo je bar 30cm, Privatizacija ???, Skijanje samo ratrakom. Nema slika

Pizzeria-Tina
31.03.2008, 13:50
Zica je radila ovog vikenda, staza je bila savrshena, naravno prirodi trebamo da zahvalimo na tako dobroj stazi.
Slike malo kasnije
POZZ

Tadija_91
31.03.2008, 20:00
suoer, bas mi je drago sto je ponovo pocelo da radi...bice skijanja za 1. maj

Pizzeria-Tina
01.04.2008, 15:43
Evo i par slika, i da ja se iskreno nadam da ce zica raditi za 1 Maj.
POZZ
1756
1757
1758
1759

kop
02.04.2008, 20:24
Koliko saznajem, pripajanje Brezovice Skijalistima Srbije je u toku, a ovih dana su na Brezu otisli projektanti iz SS na snimanje terena :)

Tadija_91
02.04.2008, 20:51
Ijao:sm011:
kako bi tamo lepo seo jedan isklopivi cetvorosed :sm011:

kop
02.04.2008, 21:06
Ukoliko Breza pripadne SS sigurno ce stavljati nove zice jer su ove prilicno zastarele i neodrzavane :)
Sad ce napraviti ceo plan gde bi mogle da idu nove staze i zice, ali ce se sigurno prvo pozabaviti popravkom postojecih :)

D.I.M.
02.04.2008, 23:49
Tadija i Kop vas mladalacki optimizam raduje.

kop
04.04.2008, 20:42
SKIJALISTA SRBIJE SU POSTIGLI DOGOVOR SA VLADOM KOSOVA, TAKO DA JE BREZOVICA PRESLA U NADLEZNOST SKIJALISTA SRBIJE !!!!!!!!!!! :)

Snimljeno je stanje na stazama i stanje zicara, koje je ocenjeno kao veoma lose. Skijalista Srbije ce na leto urediti ski staze i popraviti zicare. O tacnom broju zicara koje ce biti popravljene jos uvek ne moze da se diskutuje, ali se pretpostavlja da ce sve biti remontovane. Bice diskusije i o izgradnji novih zicara u 2009. godini.

PA LjUDI IMA LI NESTO LEPSE OD OVOGA :ski: :ski: :ski: :ski:

Pizzeria-Tina
04.04.2008, 22:33
Samo ja nisam vido nijednog eksperta za staze i ostalo, sumnjam u sav ovaj dogovor. Ali se iskreno nadam da je sve to ipak tacno, vreme ce pokazati!

Tadija_91
05.04.2008, 00:24
ali se pretpostavlja da ce sve biti remontovane. Bice diskusije i o izgradnji novih zicara u 2009. godini.

PA LjUDI IMA LI NESTO LEPSE OD OVOGA
da li to znaci da ce i piribreg mozda proraditi?
bas lepa vest, u svakom slucaju:ok::ok::ok:

kop
05.04.2008, 00:35
Jos ce se dosta sastanciti oko svih buducih ulaganja, probacu ovih dana da saznam nesto detaljnije, pa javljam. Inace, moje licno misljenje je da ce ih sve popraviti :ski:

kop
09.04.2008, 00:14
I zvanicno (sa sajta SS):


Javno preduzeće „Skijališta Srbije“ i Holding kompanija "Fond Ineks-intereksport" u restruktuiranju potpisali su danas ugovor o osnivanju Društva sa ograničenom odgovornošću Ski centar „Brezovica“. Ugovor su potpisali generalni direktor JP „Skijališta Srbije“ Nebojša Nedeljković i generalni direktor Holding kompanije “Fond ineks – Intereksport” a.d. Saša Samardžić. Potpisivanju ugovora prisustvovao je i državni sekretar za turizam Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja Goran Petković.
Prema Petkovićevim rečima potpisivanje ugovora o osnivanju ovog preduzeća je od izuzetne važnosti, jer će se na taj način pomoći našem stanovništvu i privrednim subjektima na Kosovu. „Cilj ovog preduzeća je oživljavanje i revitalizacija našeg poznatog planinskog turističkog centra“, istakao je Goran Petković.

Formiranje DOO Ski centar „Brezovica“ predložilo je Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja u okviru sprovođenja Akcionog plana za Kosovo i Metohiju. U naredne tri godine u Brezovicu će biti investirano, prema planu dugoročnog ulaganja, oko 40 miliona evra.

Generalni direktor JP „Skijališta Srbije“ Nebojša Nedeljković je prilikom potpisivanja ugovora o osnivanju ovog mešovitog preduzeća istakao da je ovo samo prvi korak u razvoju Ski centra Brezovica. „Siguran sam da će već sledeće godine skijaški centar Brezovica biti mnogo bolji i otvoreniji za skijaše kako iz Srbije tako i iz celog sveta“, rekao je on.

svetskigigacar
09.04.2008, 19:59
Pizzeria Tina, majstore, kakva je situacija na Brezi? Do kada ce da bude skijanja? Ja planiram jedan pohod sa drugarima pa me interesuje koliko ima snega :cool:

Pizzeria-Tina
09.04.2008, 20:51
Snega ima jos uvek dovoljno, ako dolazis pokusaj da dodjes za vikend, zica ce verovatno da radi i u Subotu i u Nedelju. Naravno to nije 100% sigurno ali takva su obecanja radnika INEX-a. Pozdrav

svetskigigacar
10.04.2008, 13:28
A ovako odokativno, kakva ce situacija biti vikend pre i za vreme uskrsa? Da li ce biti snega i da li ce sljakati nesto?

Izvini sto sam dosadan, ali nisam bio na Brezi 9 godina, a pre toga sam isao svake zime po 20 dana...

Pizzeria-Tina
11.04.2008, 22:38
Sta god da kazem slagacu te. Ja mislim (nadam se) da e snega biti bar jos mesec dana (na stazi) a da li ce zica da radi, stvarno neznam. trenutno zica radi svaki dan (neki studenti su tu do srede) a da li ce raditi za Uskrs, neznam, iskreno se nadam.
Ako dodjes vidimo se

svetskigigacar
12.04.2008, 00:19
Ako dolazim, vidimo se. Hvala na informacijama!

Pizzeria-Tina
12.04.2008, 23:51
i drugi put,

Pizzeria-Tina
19.04.2008, 17:31
Zica danas ne radi :(

Pizzeria-Tina
21.04.2008, 11:34
Ali je zato radila u Nedelju, dan je bio savrshen!

svetskigigacar
21.04.2008, 14:09
sta ce biti do uskrsa?

da li postoji neka mogucnost da ce nesto raditi?

milos_pg_91
21.04.2008, 15:51
Blago vama, jos skijate..

Pizzeria-Tina
23.04.2008, 21:58
Neznam za zice ali snega definitivno ima dovoljno.

Pizzeria-Tina
29.04.2008, 15:53
Eto dugo nisam bio na netu. Na Brezovici je padao sneg prekjuce (da ne poverujes). nije dugo ostao ali bio je jedno 15 cm novog snega. napravio sam slike ali su na telefonu pa jos uvek i nisam prebacio na PC. Na stazi ima sigurno barem 1 m snega. Slike nekom drugom prilikom.
POZZ

Pizzeria-Tina
05.05.2008, 21:38
Evo slike od pre neki dan.
POZZ
1847

Tadija_91
06.05.2008, 13:40
pa jel radi zica ???
ovo izgleda nekako jadno, u 2006. ste ako se ne varam skijali do kraja maja

Pizzeria-Tina
14.05.2008, 23:28
Verovali ili ne jos uvek izgleda isto, da zica radi bilo bi skoro pa dobro. ovako izgleda jadno, slazem se.

Pizzeria-Tina
16.09.2008, 21:12
Na zapadu nista novo

CrazyKong
17.09.2008, 10:52
Pozz brezovackom narodu :dziveli:

Mnogo ste bre juzno za ovu hladnocu :D

admin
08.10.2008, 03:00
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/Brezovica/2008/molika_05102008_100.jpg

http://www.skijanje.co.yu/Index/Img/bullet.gif Brezovica - Prvi sneg na Šar Planini
05.10.2008. Oktobarski sneg je zabeleo mnoge planinske vrhove pa i Šar Planinu. Evo kako je izgledala Brezovica.... Foto: SnowNjeri
Slike postavljene na Galeriji sajta!!! (http://slike.skijanje.rs/)

denis
06.11.2008, 16:20
POZDRAV je li istina Da je dala Vlada Srbije 1 milion Dinara za Popravlanje zica i hotela molike?

Pizzeria-Tina
07.11.2008, 19:53
Sto se tice investiranja u Ski centar Brezovica, bilo je puno prica. Ja nisam siguran koje su tacne a koje nisu, jedno je sigurno, 2 zice su sredjene, dvosed ispred picerije i dvosed (lavlja vrata). Radnici u inexu su dobili 7 plata a duguju im jos 4. Sezone ce biti. Sada cekamo samo sneg.
Pozdrav sa Brezovice
Igor

Pizzeria-Tina
07.11.2008, 19:55
Da, Sto se tice hotela, nisam video da su ista ulozili a ni ratraci nisu menjani.
POZZ

Truch2
07.11.2008, 20:30
Sto se tice investiranja u Ski centar Brezovica, bilo je puno prica. Ja nisam siguran koje su tacne a koje nisu, jedno je sigurno, 2 zice su sredjene, dvosed ispred picerije i dvosed (lavlja vrata). Radnici u inexu su dobili 7 plata a duguju im jos 4. Sezone ce biti. Sada cekamo samo sneg.
Pozdrav sa Brezovice
Igor

u super!!!

Jedva chekam
:sm019::sm021:

Truch2
07.11.2008, 20:33
znachi i dalje je tu onaj tabach shto ima onaj nesrecni mali tochak, koji izgleda kao da je skinut sa rashodovanog traktora, i onaj tv ispod sedishta :D

denis
08.11.2008, 20:37
Super zanci ima ce sezone ove godine. Danas je bio jedan moj drug na planin, pricali smo telefonom reko mi da rade o zici sto ide ka lavlje vrata, sigurno ove godine bice vise skijanja. Pozdrav do novih informacija :)

snowaholic
17.11.2008, 19:42
any fresh news from brezovica ?

denis
23.11.2008, 18:36
Pozdrav ako ima neko nove informacije o brezovici el palo dovolno snega el je sve spremno da pocne nova sezona.