PDA

Pogledati punu verziju : Kozara



oggy
16.11.2007, 20:45
Skijanje na Kozari je trebalo da pocne veceras (16.11), staza je sredjena ali su imali nekih problema sa strujom pa nisu mogli da mi kazu 100% dal ce da rade ili ne. Sutra ce takodje biti nocno, pa ko voli nek' izvoli (ja volim :))

Sapa
16.11.2007, 21:24
Skijanje na Kozari je trebalo da pocne veceras (16.11).... Sutra ce takodje biti nocno..... (ja volim :))

Grof Drakula na skijma :hair:



hehe, uzivaj Oggy uzivaaaj, super, kakav luxuz na Kozari, nocno skijanje. Bas mi je drago za vas. E, Malo vjezbaj na neutabanom

stekan
16.11.2007, 21:35
Druže Oggy, mnogo si me obradovao.

Druže Sapa, na Mrakovici imaju dva ratraka i jednu stazu od 500 m. To je najveći broj ratraka po metru dužine staze u svijetu.
To je kao kad bi 3 Doline imale 1200 ratraka.

Zaključak: Staza je uvijek savršeno utabana, pa će Oggy (a i ja sa njim) morati sačekati spomenute 3 Doline da isprobaju cjelac.

midwest
17.11.2007, 00:18
Kako tu Kozaru ne probah do sada jako sam zainteresovan da sezonu zapocnem ovako rano i to na nekom nasem skijalistu. Dakle Oggy (ili bilo ko drugi), ako saznas da staza radi veceras (subota 17.11), podijeli to sa sirokim auditorijem. Ili postaj broj nekoga od koga se taj info moze dobiti (nekad je u igri bio 065/567-650, ne znam je li jos taj aktuelan?).

oggy
17.11.2007, 11:24
@midwest:
Imas dobar telefon.

@Sapa:
Kao sto Stevo rece, necu se bas navjezbati. Jedino medj' borice... Al zato bar mogu onu tvoju teoriju da provedem u praxu (kad me vec ona druga praxa stala ;))

midwest
17.11.2007, 13:45
Zvao i provjerio, veceras je nocno. Ne znam kako vi, ali ja dolazim.

stekan
19.11.2007, 08:24
I ja sam planirao, ali rekoše da je pukao kvar. Čim proradi, eto mene.

bobo
19.11.2007, 10:59
I ja sam planirao, ali rekoše da je pukao kvar. Čim proradi, eto mene.

Ja nisam planirao, ja sam i otišao, provjerio oko 11:20 u subotu da li će da rade noću i naivno zapucao na vrh oko 17:45, bio gore u pola sedam, okrenuo se i vratio kući. Magarac.Naravoučenije: Prije nego se krene gore (mislim 5 min. prije nego se krene gore) treba provjeriti stanje. Lift je crkao u subotu oko pola 4.
A bilo mi je sumnjivo, previše sam auta sreo kako silazi odozgo, mislio sam da su to oni koji su se zapili u kafani nakon dnevnog skijanja.

Bez obzira na havariju, ljudi se trude i želim im uspješnu sezonu, kao i svima nama. A lik sa pomenutog broja ima cugu od mene čim ga upoznam.

midwest
19.11.2007, 13:11
Ajde bobo da ti bude lakse, nisi jedini, ja sam provjerio oko 2, sve bilo ok i dalje sve po tvom scenariju (cak sam isto pomislio da su gomila auta koja se vraca redom ljubitelji apres-ski desavanja :) )

oggy
19.11.2007, 15:22
Ja sam sreca ziva provjerio neposredno prije polaska, inace bih vam se pridruzio. Nazalost, zica nece raditi ni veceras :(

stekan
23.11.2007, 10:39
Bijah u srijedu na noćnom. Staza je bila odlično sređena i izdržala je bez problema iako je bilo dosta skijaša. Dva puta je žica stajala zbog kvara (nešto sa strujom), ali prekidi nisu dugo trajali.

Padobranstvo je zastupljeno i na ovom skijalištu, s tim da padobranci ovdje ne smatraju da idu preko reda, već samo da "desna strana ide brže". Sa te "desne strane" se malo teže ubaciti na ulazu na lift, ali im to nije smetalo. Radnici na žici su bili isključivo oko kontrolne kućice ili u njoj. Oni su tu zbog žičare, ne zbog reda. Svi znaju da je za javni red i mir zadužena policija. Kultura uopšte nije skupa, još kad bi se negdje mogla kupiti...

Cijena noćnog skijanja od 13 KM (7€) i nije mala. Kupio sam karte, mada ih niko nije kontrolisao. Promašena investicija.

Primjetih još jednu pojavu, a to je zalijetanje pojedinaca (više njih) prema gomili u redu i kočenje pred samim repom reda. Problem je da tehnika skijanja tih pojedinaca nije bila na nivou koji bi garantovao bezbijednost onih u redu. Jedan od tih optimista je pao u toj operaciji, jer mu je vez izbacio (možda je bio zategnut na 3,5), ali je srećom otklizao pored reda. Ni mozak nije skup, ali se prodaje samo na mjestima gdje se prodaje kultura.

skiman
23.11.2007, 11:07
Bijah u srijedu na noćnom. Staza je bila odlično sređena i izdržala je bez problema iako je bilo dosta skijaša. Dva puta je žica stajala zbog kvara (nešto sa strujom), ali prekidi nisu dugo trajali.

Padobranstvo je zastupljeno i na ovom skijalištu, s tim da padobranci ovdje ne smatraju da idu preko reda, već samo da "desna strana ide brže". Sa te "desne strane" se malo teže ubaciti na ulazu na lift, ali im to nije smetalo. Radnici na žici su bili isključivo oko kontrolne kućice ili u njoj. Oni su tu zbog žičare, ne zbog reda. Svi znaju da je za javni red i mir zadužena policija. Kultura uopšte nije skupa, još kad bi se negdje mogla kupiti...

Cijena noćnog skijanja od 13 KM (7€) i nije mala. Kupio sam karte, mada ih niko nije kontrolisao. Promašena investicija.

Primjetih još jednu pojavu, a to je zalijetanje pojedinaca (više njih) prema gomili u redu i kočenje pred samim repom reda. Problem je da tehnika skijanja tih pojedinaca nije bila na nivou koji bi garantovao bezbijednost onih u redu. Jedan od tih optimista je pao u toj operaciji, jer mu je vez izbacio (možda je bio zategnut na 3,5), ali je srećom otklizao pored reda. Ni mozak nije skup, ali se prodaje samo na mjestima gdje se prodaje kultura.

Dobra konstatacija stekane, nema se tu šta reći više.....Važi i za dosta naših ski-centara.......Tim likovima preporučujem, da što pre udare:glavaozid . Pa valjala bi neka priordna selekcija:smoke: Skiman

bobo
23.11.2007, 14:31
Primjetih još jednu pojavu, a to je zalijetanje pojedinaca (više njih) prema gomili u redu i kočenje pred samim repom reda. Problem je da tehnika skijanja tih pojedinaca nije bila na nivou koji bi garantovao bezbijednost onih u redu. Jedan od tih optimista je pao u toj operaciji, jer mu je vez izbacio (možda je bio zategnut na 3,5), ali je srećom otklizao pored reda. Ni mozak nije skup, ali se prodaje samo na mjestima gdje se prodaje kultura.

Dolazi gore redovno ekipa, pretpostavljam lokalna, 5-6 njih koji se uredno trkaju i koče bukvalno u zadnji čas, na par metara od prilično strme šumovite prelomnice u ciljnoj ravnini, ko je bio na Kozari zna o čemu pričam.
Jednu veče pretprošle zime iritirali su ostale što pogibeljnom vožnjom što padobranstvom ali niko nije previše glasno negodovao.
Jedan od njih, na njegovu žalost a naše opšte veselje, nije uspio da stane, nakon neuspješnog zaustavljanja bio je katapultiran u šumu. Izvlačili su ga 5 minuta. Malo je reći da je zaslužio. Iako se zbog gužve nisam tu veče naskijao moram reći da mi je lik popravio raspoloženje. Kreten. Siguran sam da će takvih avanturista biti gore i ove zime.

Flexon
23.11.2007, 15:13
glade skiing na kozari
zanimljivo vrlo zanimljivo ;)

Grazer
12.01.2009, 14:30
Skijanje na kozari opet otvoreno, za vise informacija ima novi sajt http://www.kozaraski.com (http://www.kozaraski.com/)

tataratira
15.01.2009, 14:04
Volim je te Ski Cross scene, samo za neko prepadanje na dnu čekam na vrhu
imam sa štapovima skoro 4 metra u rasponu, isto albatros :ski:

Tadija_91
18.01.2009, 19:00
http://www.infokop.net/images/stories/vesti/skijalista.gifhttp://www.kozaraski.com/images/stories/ski_rental/new%20grb.jpg
ups, sta se to desilo :D

hehehe
18.01.2009, 19:11
Razlika u boji je evidentna... znači da nije ista firma :)

stekan
18.01.2009, 19:32
A možda je vlasnik isti?

stekan
15.12.2009, 17:28
Informacija sa Kozare od prije par minuta: staza sređena i noćno kreće večeras u 18:30.
Umoran sam ko pas, ali možda se nakanim da odem.

midwest
15.12.2009, 22:35
Ah, zavjera! Toliko me smorilo ciscenje snijega citav dan (te ispred zgrada, te sesnaest puta sa auta, te...) da sam prespavao otvaranje Kozare :(

Je li neko bio gore? Stekane?

stekan
16.12.2009, 08:12
Večeras idem sa Acom H., a vjerovatno i sa Oggy-jem.

oggy
16.12.2009, 10:48
Ja veceras nazalost nemrem, ali sam sutra navece tamo 100%. Javite kako ste prosli :)

Grazer
16.12.2009, 14:39
Ja. Obavezno javite kakva je situacija. Isao bih ja sledece sedmice pa da znam

stekan
17.12.2009, 08:15
Bio i skijao. Malo sam kasnio i oko 20:30 je bilo oko 50 duša na stazi. Snijeg je čitavo vrijeme sipuljio. Visina snijega oko 50cm. Staza je bila sređena prije početka noćnog, ali sa suhim snijegom to baš i nije potpuno izvodivo, tako da se napravila i pokoja grba. Sve u svemu 4+. Najvažnije: sezona je krenula.

miroslavd
17.12.2009, 09:16
Bio sam i ja.
Dobro je bilo,od kozare i ne treba previse ocekivati.
U svakom slucaju, svaka cast na trudu oko staza i prilaznih puteva.
I da, cijene u kafani su vise nego zadovoljavajuce.

Grazer
17.12.2009, 16:19
ja cu onda najverovatnije utorak vece gore, ako bi neko isto isao neka se javi

oggy
18.12.2009, 00:13
Otvorio sezonu veceras, bilo je super. Lift je stekao u dva navrata, ali srecom samo po par minuta. Staza veoma pristojno sredjena uzimajuci u obzir da snijeg ne prestaje da pada. Jedini minus je uobicajena kolicina kamikaza (cini se inverzno proporcionalna nagibu staze), od kojih je jedan nazalost zavrsio sa izvrnutim koljenom.

bobo
20.12.2009, 10:51
Nisam bio na otvaranju, imao sam nekog neodložnog posla u Fr:) ali ako se snijeg do utorka ne istopi biću gore.

Grazer
22.12.2009, 15:06
Nema vise skijanja,danas sam zvao. Kazu ima snega ali nece da puste staze jel se previse topi!
zaboravio sam da ih pitam, kad pocinje nocno, od koliko sati?

bobo
22.12.2009, 15:24
Ako je kao i prije, onda u pola 7.

mikomikic
14.12.2010, 21:47
zna li neko kada ce krenuti skijanje na kozari,jesu li topovi poceli da prave snijeg?
sajt im nije u funkciji,pa se tesko dodje do informacije....

stekan
14.12.2010, 21:53
Živi su na FaceBook-u, ali nema novih vijesti.

midwest
15.12.2010, 09:36
Jutros na RTRS su bile neke vijesti sa Kozare. Kazu da su spremni za sezonu, ali cekaju da padne malo vise prirodnog snijega, jer im je: "postojecih 15cm premalo da bi ga mijesali sa vjestackim"

Grazer
15.12.2010, 16:03
:yay::yay::yay:

Svindal
15.12.2010, 18:30
Ovog vikenda tesko da ce biti skijanja na Kozari ali zato na Kupresu postoji velika vjerovatnoca da ce zice proraditi. Nazalost tesko da ce biti skijanja na Stozeru ali Cajusa 99% za vikend otvara sezonu. Ja samo cekam da zvanicno objave da je za vikend otvaranje sezone i eto me gore da isprobam RX 8.

Svindal
16.12.2010, 16:49
Maloprije pogledah na TV-u neki izvjestaj sa Kozare gdje kazu da snijega nema dovoljno za skijanje ali da topovi rade (cak su ih i prikazali). Međutin nista nisu spominjali kada bi se moglo skijati, cak je djelovalo da ovog vikenda sigurno nece biti skijanja (tako sam zakljucio iz izvjestaja, mada nista nisu precizirali). Sve u svemu, cudno mi je da topovi rade a da ne bude skijanja za vikend jer se poslije vikenda ocekuje zatopljenje, nije mi jasno zasto onda rade.

Grazer
18.12.2010, 15:08
nakon ovog snjega na kozari mora da bude lepog skijanja. Zna li iko ista?

Svindal
18.12.2010, 18:07
Znam ja ponesto. Na facebook-u sam nasao "kozara ski" (tako se zovu) pa sam im poslao poruku jer me interesovalo hoce li biti veceras nocno skijanje da odem malo s kolegom. Odgovorili su mi da nocnog nece biti ali da se radi vjestacko zasnjezavanje i da bi moglo sutra biti ipak skijanja. Rekli su da ce mi vecers javiti da li ce sutra skijaliste raditi ali evo do sada jos nista nisu javili (valjda hoce, skoro se smrklo). Ipak, ako ti se bas skija najbolje bi bilo da planiras za sutra Kupres jer ce tamo skijanja sigurno biti. U petak je radio samo dvosjed ali danas je radio i cetverosjed pa mislim da ce i sutra raditi i dvosjed i cetverosjed. Nisam siguran ali mislim da i na Vlasicu zice rade ako ti je Kupres daleko.
Ja sam danas mislio ici na Kupres ali nisam imao drustvo, nadam se da cu sutra ipak otici, odnosno da ce se naci neko zainteresovan (u toku su pregovori).

Grazer
26.12.2010, 14:46
pada pada :) Ima li sanse za nocno u ponedeljak. Ima li iko update

stekan
26.12.2010, 15:57
Status sa FB od oko podneva danas: "Na Kozari ima 5 cm snijega.Temperatura -6 i duva veoma jak vjetar i onemogucava rad topova.Kad se stabilizuje vrijeme topovi ce biti pusteni u rad.Sutra vise informacija"

midwest
27.12.2010, 11:24
FB status: Kozara SKI ‎27.12.2010 | Na Kozari trenutno ima 8 cm snijega, "SKI LIFT KOZARA" ne radi.Radimo na osnježavanju ski staze snježnim topovima.

Grazer
27.12.2010, 11:59
sad sam zvao. ima 10cm snjega, topove pale ali sve nesto sporo ide tako d nema nista od skijanja. kazu da ocekuju zatopljenje tako da nece biti skijanja u nekoj bliskoj buducnosti

Svindal
05.01.2011, 11:21
U ponedeljak 03.01. počelo skijanje na Kozari, 18:30-21:30 se skijalo i to za dž. Ne znam kakva je situacija bila juče i kakva će biti večeras, ali ako bi bilo i večeras skijanja (uz odgovarajuće društvo) možda skoknem do gore.

Više inf. se može naći na FB, a ostavljen je i kontakt tel.

Grazer
05.01.2011, 12:13
Bio sam sinoc,staza odlicno odradjena, na vucnici manje sneg te se tu moze na pokoji kamen naleteti. Bila je guzva ca. 10to metarska kolona odprilike. Sve u svemu zadovoljan :)

Svindal
01.02.2011, 08:39
Bio prije 10-ak dana na noćnom (bila je nedelja), staza dosta dobro sređena, ali kao po običaju gužva na žici. Sad u subotu bio opet na noćnom, staza na početku bila odlična, kasnije je bilo malo leda, ali što je najvažnije nije bilo gužve (max. čekanje 2-3 min.).

gevara
02.02.2011, 22:04
01.02. - noćno.
Dalo se izdržati.
Valjala bi pokoja pahulja snijega više, naročito uz žicu (kamenčići i da se malo poravna), neki su lako padali na počecima.
Traži se ta pahulja više :) pošto su "lokalni meteorolozi" vrlo škrti :sm021: .

Grazer
02.02.2011, 22:36
Na zici je bas losa situacija, uvek ali zato stazu peglaju svaka im cast. Kad bi je produzili malo.....

stekan
03.02.2011, 07:10
01.02. - noćno.

Što se ne javi, čo'eče? Bar je mene lako prepoznati (iako nisam skontao zašto).

gevara
03.02.2011, 18:36
Što se ne javi, čo'eče? Bar je mene lako prepoznati (iako nisam skontao zašto).

He he, stidljiv tip...
Mislim da sam Vas "skontao" :). Ako ni po čemu drugom onda po "Kontaktu kalibra 9" :) i po opomeni jednog "izgrednika" :sm022: koji nije poštovao ski bonton he he...
A i bili ste u nekom društvu pa...

Još kad sam vidio kako smučate rekao sam sebi " u ćošak".
Sljedeći put se javljam i častim kuvanim vinom :dziveli:.

stekan
03.02.2011, 21:23
... i imaj u vidu da one koji Nas persiraju tučem. :dziveli:

Upravo se vratio sa Mrakovice. Spala sajla i pomagao sam oko podizanja iste, mada mi misaoni rad bolje ide. Naknadno smo ustanovili da je čitav nosač zakrenut na stubu, tako da sam majstore ostavio da rješavaju problem.

gevara
04.02.2011, 07:09
:ok::ok::ok:

Znači, bilo je dodatne fiskulture :yay:. Jel' bar pred kraj "termina" ili u srcu, kako je to uobičajeno kod nas :)?

Pozdrav

stekan
04.02.2011, 12:53
:ok::ok::ok:

Znači, bilo je dodatne fiskulture :yay:. Jel' bar pred kraj "termina" ili u srcu, kako je to uobičajeno kod nas :)?

Pozdrav

Na poluvremenu tj. oko 20:00.

mikomikic
04.02.2011, 17:37
ipak su produzili rad zice za vrijeme koje smo cekali...poslije se jedan kamikaza uspio zaustaviti u sumi,prava je sreca da nije pogodio ni jedno drvo..

gevara
04.02.2011, 18:15
Znači, borimo se i dalje. Nema šta, sve narod pozlati :)

branko61
04.02.2011, 21:29
Protekla tri dana bio sam na dnevnom skijanju na Mrakovici(od 13 do 16 h) i mogu samo da pohvalim osoblje koje uređuje i održava stazu,jer je bila perfektna.Još jednom sve pohvale!
I dalje, u podnožju Kozare kod Kozarca neki tipovi, koji valjda predstavljaju JP Nacionalni park Kozara, skaču na haubu i naplaćuju nekakvu svoju nevidljivu imaginarnu uslugu.Od nekih ,kako sami kažu 150 000 KM iz 2010 g. jedino što sam primjetio su nova radna odijela desetak tipova koji se besposleno muvaju oko kafana Bijele vode i Ski pass. Da samo dio naplaćenog ustupe ljudima sa skijališta,napravili bi pravi mali skijaški centar poput Sljemena

Svindal
22.02.2011, 20:34
Sutra 23.02. biti će noćno skijanje na Kozari (izvor FB). Ja se možda gore zaputim u četvrtak ili petak.

gevara
25.02.2011, 17:39
Snijeg svakodnevno paducka, a "on-line" informatori vać par dana govore da je visina 25 cm. Pa moralo bi biti bar 26 cm :).
Jel' bio neko juče, preključe...?

Svindal
26.02.2011, 13:37
Jel' bio neko juče, preključe...?[/quote]


Bio sam ja u četvrtak, pola staze je baš zaleđeno, ali bez obzira extra je sređena, snijega na stazi sasvim dovoljno, a što je najvažnije gužve na žici uopšte nije bilo. Mala zamjerka je jedino manjak snijega na pojedinim dijelovima uz žicu ali i taj problem je sigurno do sada riješen. Ako bude društva moglo bi se i večeras.

gevara
26.02.2011, 15:22
Ni do Kozare se ne da otići...
Valjda će ovo snijega bar malo popraviti situaciju, naročito uz žicu.

gevara
06.08.2011, 11:00
Vidim, u okruženju kakvih-takvih pomaka ima, no hoće li se iko sjetiti Kozare...?
Makar u kakvoj reklamno-političkoj kampanji :-)

stekan
06.08.2011, 14:23
Od ono malo šta je majka Priroda dala, ljudi su na Kozari iskoristili 110%: noćno skijanje, umjetni snijeg, ratraci, uvijek sređena staza, radnici kojima je stalo da sve radi kako treba...
Sva skijališta u okruženju ima dobro da se potrude da dostignu približan nivo, a neki ga neće nikada ni dostići.

Još da je spomenuta majka dala veću nadmorsku visinu i više kilometara staza, kraja našoj sreći ne bi bilo. Ne bi bilo zgoreg kad bi skijaši na Kozari znali da se ne skija po čitavoj širini staze (od ruba do ruba) jer možda neko skija brže i htio bi nekako da prođe, kao i da red za žicu vrijedi za sve, ali za navedeno možemo kriviti uticaj ratnih okolnosti na opštu kulturu generacija koje su u ratu stasavale.

gevara
06.08.2011, 16:26
Još da je neko spomene, da poradi na još kojoj sitnici...
Ne znam da li je moguće "uštipiti" još koji metar dužine i širine, bar oko onoga što imamo? Poželimo joj bar dvosjed :-)

Za ovo zadnje glasam za da. Igra slučajnosti, sjećam se i jedne situacije koju ste imali protekle sezone sa izvjesnim "superveleslalomašem", noćno skijanje.
Danas nije teško naći FIS sugestije za ponašanja, za naučiti, podsjetiti se...

stekan
06.08.2011, 18:24
Igra slučajnosti, sjećam se i jedne situacije koju ste imali protekle sezone sa izvjesnim "superveleslalomašem", noćno skijanje.


Nadam se da taj superveleslalomaš nisi bio ti. Imaj u vidu da one koji me persiraju mučim najvećim mukama.

gevara
07.08.2011, 11:46
Ne, nisam ja.
Izvjesni neprirodno agilni "smučar", pedagoški si nastupio prema njemu...
Već sam dobio opomenu za persiranje, ne dozvah se pameti :sm022:.

admin
27.11.2011, 01:42
U NP “Kozara” završene su pripreme za novu ski sezonu

Ski staze su već delimično uređene, oprema pregledana, a urađen je i remont žičare odnosno ski lifta. Na žalost, s obzirom na nadmorsku visinu Mrakovice od samo 790 metara, dužina skijaške sezone zavisi od snežnih padavina - istakao je direktor Nacionalnog parka “Kozara” Dragan Romčević.
U Planinarsko - skijaškom društvu “Ljubijski rudar” potvrđuju da su u proteklih nekoliko godina uložili mnogo napora i finansijskih sredstava u uređenje ski staza. Objektivno je da se Kozara ne može porediti sa nekim drugim višim planinama, ali se trude da postojeće uslove koje imaju maksimalno iskoriste. Ove sezone će pokušati da proizvodnjom veštačkog snijega produže skijašku sezonu koliko je to moguće.

Izvor: bhski.ba , depo.ba

stekan
27.11.2011, 09:38
Ove sezone će pokušati da proizvodnjom veštačkog snijega produže skijašku sezonu koliko je to moguće.

Treba da stoji "I ove sezone...", jer su prethodne sezone topovi radili bez problema.

gevara
21.12.2011, 18:17
Večeras najavljeno "otvaranje sezone" :).
Možda uskoro puste javni pristup "web" kameri.

Grazer
21.12.2011, 18:33
da da veceras je sezona otvorena oficijalno gratis nocnim skijanjem. Hteo sam ici ali me razum sprecio posto ce biti sigurno milion ljudi. Od sutra sve normalno ide s istim cjenama kao i prosle godine.
Web cam je vec funkcionalan a za vikend ce i njega online da puste

bobo
26.12.2011, 09:08
Jel' bio neko na noćnom za vikend? Kakvo je stanje, da li da nosim kamenjarke ili regularne skije?

Grazer
26.12.2011, 15:35
Nema nista, bio sam ja u subotu. Staza u jako losem stanju, progledala, pretoplo je. Treba jos snjega.

Staza radi ako te to interesuje ali se ne isplati

gevara
05.02.2012, 10:25
http://www.blic.net/latn/?page=99 - WEB kamera

Kažu, visina snijega oko 50 cm. A ja bio u četvrtak veče, -14, napravio par "tulipa" i sličnih elemenata na teško ledenoj stazi :).
To veče i zapada :). Sad je, vjerujem, vrlo dobro.

stekan
05.02.2012, 14:52
Upravo se vratio (ima ih koji kažu: "ispovraćao"). Do 12:00 idealno, a onda su nagrnule široke narodne mase. Staza fenomenalna. Žica radila bez problema. Čak je i "padobranaca" bilo manje nego inače.

stekan
05.02.2012, 17:06
Evo situacije oko podneva:
9023
9024

I oko 14:00:
9025

Grazer
10.02.2012, 23:20
Bili sinoc nas 6 na kozari. znaci zaledili se, mislim da je bilo oko -16. Bila je dobra guzva,skoro duplo veca nego na stekanovim slikama. pola pocetnici ostalo same kamikaze. Likova koji preskacu citavu kolonu i odmah na lift ulaze, lose. zica radila bez ikakvih kvarova. skijanje bilo maestralno, mada vise zbog dobre ekipe :)
Staza oko 21h vec na dosta delova dobrano poledila pa se moralo paziti.
Posle biffe i plata mesanog mesa...neprocjenjivo

Grazer
10.02.2012, 23:36
Za one koji zele info iz prve ruke
http://www.facebook.com/pages/Kozara-SKI/242172790847

http://www.kozaraski.com/

live web cam
http://www.blic.net/latn/?page=99

admin
01.11.2012, 19:59
http://www.skijanje.co.rs/assets/Vesti/_resampled/SetWidth200-kozaraskijanje1.jpg

Pomoćnik ministra za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Republike Srpske Svjetlana Radusin pozvala je Planinarsko-skijaško društvo „Ljubijski rudar“ iz Prijedora da dostavi predloge za proširenje ski kapaciteta na ovoj planini.


„U toku je izrada novog prostornog plana za Nacionalni park `Kozara. Proširenje kapaciteta je neophodno, naročito kada je u pitanju ski lift na stazi za odrasle koji godinama predstavlja `usko grlo, ali s obzirom da su skijališta na teritoriji zaštićenog područja bile bi neophodne i posebne analize“, rekla je Radusin.


Kompletna vest:
http://www.skijanje.co.rs/vesti/kozara-povecati-kapacitete-skijalista/

Grazer
01.11.2012, 21:09
E kako bi to bilo ,lepo. Onda svako vece na nocno

Svindal
09.12.2012, 14:42
Sutra 10.12.2012. godine, od 18:30 - 21:30 noćno skijanje i otvaranje nove ski sezone na Kozari (izvor FB). Naravno kao i svake godine prvi dan gratis. Valjalo bi otvoriti sezonu ako se nađe neko društvance, a nadati se da široke narodne mase prvu noć neće biti preširoke kako bi užitak bio veći.

Grazer
09.12.2012, 16:57
Znaci sutra mrtva glava :(

hogar
10.12.2012, 08:21
http://www.glassrpske.com/drustvo/panorama/Sutra-otvaranje-ski-sezone-na-Kozari/lat/102692.html

Grazer
10.12.2012, 10:14
da da, veceras je otvaranje gratis a od sutra pocinje s normalnim radom. Jedino sto moze spreciti milionsku navalu ljudi je ova - temperatura. Veceras ce gore biti -20

Grazer
10.12.2012, 22:23
Jel bio iko? da cujem stanje, mislio sam ili sutra ili prekosutra da otvorim sezonu

hogar
11.12.2012, 09:55
Evo kako je bilo na sinoć na Kozari, izvještaj sa par video snimaka:
http://www.frontal.rs/index.php?option=btg_novosti&catnovosti=19&idnovost=28397

Svindal
11.12.2012, 10:03
Otvaranje sezone na Kozari može se reći da je proteklo solidno. Široke narodne mase nisu izostale tako da i najuporniji nisu mogli uhvatiti više od desetak žica. Valjda smo takav narod, nije bitno šta je, neka je samo džaba. Ono što je veoma bitno je to da je staza u odličnom stanju (svaka čast radnom osoblju a posebno gospodinu ratraku) iako je temperatura bila svega 2 stepena ispod nule. Uživanje na snijegu je bilo skraćeno za pola sata jer je kako kažu pregorila jedna špula na elektromotoru pa to možemo smatrati opravdanim.
Moglo bi se još štošta reći o otvaranju sezone na Kozari, ali evo ovo je u najkraćim crtama moje viđenje početka sezone na Kozari.

Grazer
11.12.2012, 12:50
Uživanje na snijegu je bilo skraćeno za pola sata jer je kako kažu pregorila jedna špula na elektromotoru pa to možemo smatrati opravdanim.

Na dan otvaranja tj prvog dana skijanja :glavaozid

Hoce i ove god kao i prosle stajati dole na ulazu u park i naplacivati ulaz po osobi? izadje me skijanje na Kozari u startu 20KM

Svindal
11.12.2012, 17:16
O da, to sam zaboravio, ulaz u park se naplaćivao. Ako se ta praksa nastavi teško da će me gore često viđati. I prije sam dolazio noću na skijanje ali mi se čini da se taj ulaz nije naplaćivao, bar ga ja nisam plaćao.

Grazer
11.12.2012, 19:36
prije se samp dnevni ulaz naplacivao a sada naplacuju i vecernji

Grazer
11.12.2012, 19:49
Koliko je bio ulaz? Jel po osobi ili po autu?

gevara
11.12.2012, 22:29
Pa mora i Država nešto da zaradi, da bi se kasnije moglo:sm019:... Potrošnja je sve veća, a stižu novi projekti u Nac. parku.

Svindal
13.12.2012, 18:22
Cijenu nisam uspio saznati jer smo se kolega i ja vješto uspjeli provući da ne platimo, al pretpostavljam da je cijena po osobi.

branko61
13.12.2012, 21:09
Cijena je 2 KM po osobi,tako da porodica sa malo odraslijom djecom /preko 12 god./ samo da dođe do skijališta treba da plati i 8KM/ ili 4 eura/.Ovo važi za one koji nisu iz Prijedora,jer za poznanike važi samo pozdrav,a ostalim skaču na haubu.
Vrijeme je da neko uporniji počne sa peticijama i sl. usmjerenim prema NP i nadležnim ministarstvima.Nisam siguran da je tu sve baš po propisima,pogotovu trošenje tih para.

Grazer
21.12.2012, 00:13
Veceras bejah na nocnom na Kozari za ski opening i mogu samo reci ODLICNO. Put odlicno ociscen, na naplatnoj kucici nas niko nije docekao. Temperatura -2 i mozda 10 ljudi na stazi. Kako dolazis na zicu odmah ulazis. 2,5h uzivancije i pocetnog bola u nogama

stekan
30.01.2013, 08:35
Sinoć bio, doduše samo na sat vremena. Ski pass 13 KM + 2 KM harač za nacionalni park. Harač se ne koristi za troškove održavanja puta jer je bilo mnogo odrona tj. kamenja na putu.

Pro: staza odlična, gužve nije bilo, žica brza
Con: staza ispod vučnice rupičasta (jel se tako kaže za "puno rupa"?), zaleđena i slabo osvijetljena. To u kombinaciji sa brzom žicom je uzrokovalo da je dobar broj skijaša padao i primjenjivao onu latinsku "repeticija je majka ponavljanja".

Svindal
27.11.2013, 19:52
Staza se veceras sredjuje pa mozda sutra bude premijera, sto bi predstavljalo pravi podvig, da Kozara otvori sezonu u citavom regionu.

wlad
28.11.2013, 13:48
Kopaonik otvorio sezonu juče ;)

hogar
28.11.2013, 16:42
http://www.nezavisne.com/novosti/drustvo/Besplatno-nocno-skijanje-otvara-sezonu-na-Kozari-220092.html

Svindal
28.11.2013, 17:32
Svaka cast za Kopaonik, znaci Kozara je druga sto je ipak za pohvalu. Nadam se da ce otvaranje proci bez tehnickih poteskoca, a ja zbog ranije preuzetih obaveza na zalost necu biti dio ovosezonske premijere.

srbskijaš
24.12.2013, 14:12
Inače za odrasle osobe cijelodnevni ski pas je 15 KM, a da bi ušli u nacionalni park je 2KM, s tim što se možete dogovoriti ako vas je više i da neko ne plati NP. Inače imaju i poludnevnu, msm da je 7 ali nisam siguran i imaju noćno koje je 13KM

admin
26.01.2014, 22:29
Na Kozari je danas nastavljena sezona skijanja, objavljeno je iz Planinarskog skijaškog društva "Ljubijski rudar". Visina snijega na stazama je 25 centimetara, a temperatura vazduha 10 stepeni Celzijusovih ispod nule. Ski-liftovi danas rade u poludnevnom i u noćnom terminu odnosno od 14 do 17 sati i od 18.30 do 21.30, dok će se radnim danima skijati samo u noćnom terminu.
Cijene ski-pasa ni ove godine nisu promijenjene. Cjelodnevna karta za odrasle je 15 KM, a 10 KM za djecu do 12 godina, poludnevna 10 i sedam KM, dok za noćno skijanje treba izdvijiti 13 KM. Dnevna karta vrijedi od 10 do 16 časova, poludnevna ili od 10 do 13 ili od 13 do 16 časova, a noćna od 18.30 do 21.30.
Planinarsko skijaško društvo "Ljubijski rudar" na Kozari nudi iznajmljivanje ski-opreme, instruktore skijanja, smještaj i restoranske usluge. Ove zime skijanje na Kozari počelo je 28. novembra, ali se zbog visokih temperatura snijeg zadržao svega nekoliko dana.

branko61
30.01.2014, 07:50
Na Kozari noćno skijanje sve na O,staza odlična,gužva očajna!

Grazer
10.02.2015, 03:14
Ima li iko da je isao ovih dana na nocno? Mislio sam ov sedmice pa me interesuje ima li guzve na nocnom

hogar
22.02.2015, 00:00
Danas (subota), odličan dan na Kozari...
Temperatura u plusu (6-7 C), sunce uglavnom cijeli dan, ali se snijeg dobro držao... Staze uređene, gužve apsolutno nije bilo ni na stazi ni na liftu, pretpostavljam da su svi otišli na veća skijališta (Vlašić, Kupres,...)
Na ski liftu max. 20-30 skijaša, čekanje u redu za lift 0 sekundi :yay::ok::sm021:

1 žica se mogla odraditi (gore + dole) za cca. 3-3,5 minuta, tako da je bilo lijepog skiiiiiijanja i jurnjave praznom stazom :D

hogar
22.02.2015, 00:28
Samo da dodam, najažurnije informacije o stanju na stazi i radnom vremenu skijališta se mogu naći na ovom FB profilu:
https://www.facebook.com/kozara.ski

Grazer
22.02.2015, 14:29
U cetvrtak se bilo na nocnom,stanje...lose. Staza je odlicno pripremljena, cak malo i pretvrda za moj ukus ali tu im ne mogu nista prigovoriti. Guzva kao nikada sto sam do sada video. Na platou nije bilo mesta vec skroz dole niz ulicu kod decje staze se parkiralo. Merili smo vreme, spust 2min a cekanje 16min u proseku. Mislim da je bilo jedno 100 ljudi. 80% su bili pocetnici na stazi kao i naravno dobar broj kamikaza sto bez stapova,rukavica i kapa i naocala. Temperatura -3 do -4. Snjega na pretek, cesta odlicno cista. Toliko smo se iznervirali od tolikog cekanja da smo jedva dva sata spojili pa pobegli u kafanu.
Nakon ovoga ne znam kada da odem gore ako radnim danom na nocnom bude ovolika guzva

gevara
22.02.2015, 16:12
Kozara je uvijek lutrija i tiket koji se mora "braniti" :).

gevara
19.10.2015, 00:50
Na skijalištu radovi, valjda u pripremi trasa za instalaciju sidra. Radilo se i oko bebi lifta i pripadajuće staze.

gevara
25.12.2016, 22:07
http://www.gradprijedor.com/drustvo/skijaliste-kozara-dobilo-novu-ski-stazu-lift

http://www.npkozara.com/v1/index.php/sr-yu/np-kozara/najnovije-vijesti/item/28-prosirenje-kapaciteta-skijalista-na-kozari (http://www.gradprijedor.com/drustvo/skijaliste-kozara-dobilo-novu-ski-stazu-lift)

Grazer
26.12.2016, 07:47
Gde je ta nova staza?

hogar
29.12.2016, 22:34
Komentar sa FB strane https://www.facebook.com/skijalistekozara (https://www.facebook.com/skijalistekozara)
"Lijevo od starog lifta je sada novi lift ,,sidro'' i nova ski staza"

branko61
11.02.2018, 20:45
Subota i nedelja na Kozari izvanredne staze,malo gužve( zbog takmičenja "Ski kup Kozara" ili tako nekako),sve u svemu opet sve pohvale osoblju ski lifta Kozara.

Grazer
12.02.2018, 10:00
Ako sam dobro razumeo nakon ovih radova Kozara sad ima dve staze? Levo i desno od sidra

stekan
12.02.2018, 14:24
Ako sam dobro razumeo nakon ovih radova Kozara sad ima dve staze? Levo i desno od sidra

Da. Lijevo i desno od sidra i tanjira. Novi su staza i sidro.

hogar
23.01.2023, 21:53
Nedjelja na Kozari:
https://www.nezavisne.com/novosti/gradovi/Kolaps-na-Kozari-Niko-ne-moze-ni-naprijed-ni-nazad-VIDEO/755090