PDA

Pogledati punu verziju : Stara Planina - Sneg, staze info?



Stevs
15.11.2007, 17:57
Ima li neko neku informaciju kakvo je stanje sa snegom na Staroj Planini? Hoce li tamo proraditi zicare ili bilo kakav info?

SA7E
15.11.2007, 21:10
Ima snega sigurno vise nego na kopu, a staze su nesto radili mada nije jos gotovo koliko ja znam...

vlada019
29.11.2007, 21:04
Zvanicno otvaranje zicare na Babinom zubu predvidjeno je tek za 15.decembar.Snega ima preko 50 cm.(Podaci lokalnih medija).
:glavaozid

Max
06.12.2007, 19:24
Ima li neko informacije o visini snega i stanju staza na Staroj Planini? Mozda bi bilo interesantno da se ode iduceg vikenda na otvaranje sezone :ski:

nidza
07.12.2007, 13:29
Da'l je moguće da nema niko iz tog kraja na forumu da pusti neke slikice? Ili da zapucamo mi iz Begea Nivom, pa pokupimo neke u Kageu i bacimo okce? :)

Max
13.12.2007, 10:26
Upravo sam razgovarao sa ljudima iz SS i kazu da na Staroj Planini nema dovoljno snega za skijanje. Izgleda da ostaje da cekamo da padne ozbiljan sneg za prvo skijanje na Staroj Planini :glavaozid

Z_L_I
13.12.2007, 14:16
E drugari stvari stoje ovako:
Trenutno je gore maglovito i pada sneg.Problem je donji deo staze na Konjarniku
gde ga je jugo sje.. MeDZutim izgledno je da ce i nocas padati tako
da je ovaj vikend, Boze zdravlja, skoro zagarantovan...
Po info-u koji ja imam prvi dani ce biti uz promotivne cene ili dzaba pass.
Poz prijatelji i vidimo se tamo!

Max
13.12.2007, 14:27
E drugari stvari stoje ovako:
Trenutno je gore maglovito i pada sneg.Problem je donji deo staze na Konjarniku
gde ga je jugo sje.. MeDZutim izgledno je da ce i nocas padati tako
da je ovaj vikend, Boze zdravlja, skoro zagarantovan...
Po info-u koji ja imam prvi dani ce biti uz promotivne cene ili dzaba pass.
Poz prijatelji i vidimo se tamo!
Od koga si dobio te informacije? Definitivno se ne slazu sa informacijama iz SS, mada pitaj boga od kada su njihovi izvestaji. :confused:
pzdrav za ljubitelja tool-a :ski:

Z_L_I
13.12.2007, 14:32
Info je od pre 2 sata direktno odozgo !
Pozdravljam,pozdravljam takodjer druze...

Cveja
14.12.2007, 14:51
Upravo sam se cuo s covekom koji vozi ratrak na Zubu, sneg pada i tabaju stazu Suncana dolina, tako da ce sutra poceti sezona.
Ja idem sutra i javljam kakva je situacija.
Do 28.12. je promotivno skijanje i ski pas je besplatan.
pozdrav

Max
14.12.2007, 21:17
ako ti nije problem javi sutra kako je stanje staza na Staroj Planini. Razmisljam da li da u nedelju idem na Staru Planinu ili na Kopaonik :dziveli:

bobborr
22.12.2007, 07:36
Cuvaj se "Babin Zube" , stizu Borani .Pun autobus organizovano za DZ i stotine sto nisu uspeli da stanu u autobus za dz. Steta sto su oni za dz malo manji ljubitelji skijanja od onih bez dz. Valjada je danas otvaranje skijaske sezone. Ski pass dz do 28.12.2007.
Pa drugari srecno , a ja cu za nekih mesec dana ako bog da , cim se malo oporavim.

pozdrav..........

bobborr
22.12.2007, 19:31
Neki od onih koji nisu bili za dz su se vratili i evo prvih utisaka. Premalo je snega na pojedinim delovima staze na cetvorosedu i sidru tako da su posteno odrali skije. Staze su zaista kvalitetno pripremljene ali dzabe kad nema dovoljno snega. Kazu ljudi ,sto rade na BZ ,da im za topove treba akumulacija a ona se ne moze raditi bez dozvole ekologa koji smatraju da ce se poremetiti flora i fauna na Staroj planini. Pa dok se srbi ne dogovore ostace nama srbima da gledamo u nebo i molimo boga da padne sne sto vise kako bi uzivasli u carima BZ . Pozdrav........

admin
04.01.2008, 14:02
03.01.2008. Stara Planina uoči vikenda 05. i 06.01.2008.
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/Babin_Zub/221207bz8.jpg Bio sam na planini prošlog vikenda, ali samo u nedelju, pošto mi je subota bila radna. Super smo se skijali jer nije bilo velike gužve: po jedan autobus iz Niša i Knjaževca. Ni oni nisu bili puni, jer su ljudi verovatno očekivali da će staze biti loše jer nije bilo padavina, ali momci iz Skijališta su ih dobro pripremili – navukli su okolni sneg sa padina na stazu. Sitno kamenje se ne računa, to je izgleda naša sudbina za ovu sezonu jer staze nisu na vreme drenirane. Vreme je bilo super i žao mi je što sam zaboravio foto-aparat da sve to ovekovečim i pošaljem ti neku zanimljivu sliku. U večernjim satima počela su da stižu vozila sa ljudima koji su Novu godinu čekali gore, ali ne znam kako je taj događaj prošao. Toliko o prošlom vikendu...
U utorak i sredu sneg je padao bez prestanka, napadao je 30-40 cm, sav je lepo ugažen ratracima tako da ga trenutno na stazama ima oko 20 cm više, u odnosu na subotu 22.12.2007. kada je bilo otvaranje sezone. Kamenje se više ne vidi, a led u donjem delu staze na četvorosedu je u potpunosti prekriven. Sve je spremno za urnebesni vikend!!!
Po mojim saznanjima za vikend stižu tri ili četiri grupe skijaša sa više autobusa, tako da su kapaciteti za Božić i u hotelu i u domu u celosti popunjeni (na žalost onih koji dolaze iz daleka...). Od ostalih dešavanja napominjem da su danas došla dva momka iz Slovenije: jedan border i jedan skijaš, i da im društvo pravi jedan „naš“ momak, paraglajdista, a sve povodom reklame za „Red Bull“ koja će se probno snimati sutra, a zvanično snimanje i promocija će biti za vikend. Danas su momci provezli stazu i oduševili se. Tražili su samo da im se napravi jedna mala rampa za skakanje, koju su oprobali i kažu da jedva čekaju vikend i gužvu kada će početi sa snimanjem.
Meni je ova subota neradna tako da ću verovatno još sutra uveče otići gore (društvo mi ima rezervisanu sobu za vikend), a ako ne stignem najverovatnije u subotu rano ujutru. Obećavam da ću ovog puta poneti foto-aparat i poslaću ti neke zanimljive slike...
Sa stranice:
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/Babin_Zub/babin_zub_nastajanje.htm

gBUDA
05.01.2008, 09:24
Bio sam juče na Staroj Planini i opet isti problem sa kamenjem.Bez obzira što je palo dvadesetak centimetra snega oko nove godine staze su popodne opet bile pune sitnog kamenja.Pre podne je bilo extra ali posle 13h i stotinak skijaša na stazi sve po starom:glavaozid
Na sajtu babinzub.net sam upozoravaohttp://www.babinzub.net/forum/viewtopic.php?t=375šta treba da se uradi prošlog leta da bi bilo kvalitetnog skijanja na izvanredno konfigurisanim stazama ali džaba:awm2:
Evo i neka sličica od juče.http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/th_1-4108.jpg (http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/1-4108.jpg)
http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/th_2-4108.jpg (http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/2-4108.jpg)
http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/th_4108.jpg (http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/4108.jpg)

Buda
05.01.2008, 09:42
Bio sam juče na Staroj Planini i opet isti problem sa kamenjem.Bez obzira što je palo dvadesetak centimetra snega oko nove godine staze su popodne opet bile pune sitnog kamenja.Pre podne je bilo extra ali posle 13h i stotinak skijaša na stazi sve po starom
Na sajtu babinzub.net sam upozoravaohttp://www.babinzub.net/forum/viewtopic.php?t=375šta treba da se uradi prošlog leta da bi bilo kvalitetnog skijanja na izvanredno konfigurisanim stazama ali džaba:glavaozid
Evo i nekih sličica od juče.http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/th_1-4108.jpg (http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/1-4108.jpg)http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/th_2-4108.jpg (http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/2-4108.jpg)http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/th_4108.jpg (http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/4108.jpg)
p.s.vraćam se starom nick-u pošto određeno vreme nešto nije bilo u redu i nisam mogao da postujem a u međuvremenu sam se registrovao sa gBuda Zoki je to sada sredio:yay:

barrcode
05.01.2008, 10:14
prilično je uska ova staza gde je sidro, ili se meni čini?

Buda
05.01.2008, 10:37
prilično je uska ova staza gde je sidro, ili se meni čini?
Samo u prvih dvadesetak metara.
http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/th_DSCF2205.jpg (http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/DSCF2205.jpg)

barrcode
05.01.2008, 14:26
sweet. sa tim stenama, može da prođe za Dolomite ;)

nirdala
06.01.2008, 14:29
pitanje za ekipu koja je vozila na Staroj Planini kakvi su tereni za pff-piste, dali ima snega van staza?

Pozdrav

ElanMaster
09.01.2008, 11:46
Kazu da jako slabo ide, moj prijatelj je bio tamo za novu, kaze da je bilo jako malo skijasa, a da se zicara vrtela prazna gotovo ceo dan. Pokusavaju i dalje privuci ljude niskom cenom ski pasa ali ne cujem da neko ide. Inace, ne verujem da ce se gore bilo sta razvijati, ekolozi tvrde da je to podrucje izuzetno sa stanista biodiverziteta, a gledajuci neke IUCN mape i ja sve vise imam takvo misljenje. Velika se frka digla oko toga sudeci po sajtu www.savestaraplanina.info (http://www.savestaraplanina.info), mislim da nijednom politicaru ne treba takav publicitet unistitelja prirode. Stara planina ce najverovatnije ostati kakva i jeste. Lako ce oni preusmeriti sredstva drugde, samo ne znam gde bi to moglo da se uradi, KOP je prepun, a sva raspoloziva prostranstva su zasticena, a i sve je manje snega.

wlad
09.01.2008, 17:32
BTW i Kopaonik je NP, pa nije problem da se grade žičare. Nije da branim investitore ali NVO su imale godine i godine da stopiraju akciju izgradnje turističkog centra na SP a tek sada su se setili da "spase" SP.

Samo se plašim, ako je oni budu spašavali da je to "mrka kapa", mislim na naše NVO. Ali to je druga tema i ne bi da :sm023: -ujem ;).

yves
09.01.2008, 21:46
Stara planina je ski potencijal kome Kopaonik ne moze da prismrdi ni kada bi se jako napio pa me razum napustio! A shto se tiche NVO i njihove inicijative, mislim da bi ih trebalo upregnuti da sopstvenim snagama vrte zicharu (putem puke fizichke snage) ako zele da sachuvaju planinu. Na kraju, krajeva Wlad ima pravo, skoro chitavu deceniju su imali mogucnosti da spreche izgradnju ski centra, sada neka cute i pokriju se ushima. I ko ce bolje da chuva i pazi planinu od zaljubljenika u planinu, tj. nas skijasha i bordera!

Bax
10.01.2008, 10:11
Ja nesto ne znam gde je covek dosao, i sacuvao prirodu... Pa i na Kopu se svaku put iznerviram kad na stazi vidim pobacane Red Bull konzerve i slicne gluposti...Zlatibor je vec potpuno urnisan, na nekada lepim livadama su vec deponije na svakom koraku.

dj_iwan
10.01.2008, 15:15
...a ja bih da pitam za staze,sneg...uoci vikenda,posto dolazi nas 60-tak iz negotina!
...hvala!!!

yves
11.01.2008, 22:12
Ja nesto ne znam gde je covek dosao, i sacuvao prirodu... Pa i na Kopu se svaku put iznerviram kad na stazi vidim pobacane Red Bull konzerve i slicne gluposti...Zlatibor je vec potpuno urnisan, na nekada lepim livadama su vec deponije na svakom koraku.

iseci svakom ruke do lakata!!! pardon, noge do kolena da ne mogu vishe da skijaju i bordaju!

Bax
11.01.2008, 22:50
Pre neki dan mi se kolega vratio iz Banskog, kaze da je visina snega 2.20 cm. Kod nas nikako da prebaci pola metra visine, na Staroj planini i manje nego na Kopu, na Zlatiboru pitanje kad ce moci da se skija i koliko dana. Da bi se ulaganja malo isplatila, potrebno je bar 120 ski dana. Kako stvari stoje taj broj je sve manji svake godine. Ne samo kod nas, vec je kriza i u Alpima.... Ja bi stvarno voleo da imamo neko sjajno skijaliste, ali ono sto je jasno svakom trezvenijem coveku, da su to nerealne price. Pored toga cene su nam gore nego u okruzenju, tako da je i sa te strane prazna prica, nismo konkurentni, a ni narocito poslovni.

Bata Bane
11.01.2008, 23:16
Druze moj oni i Rumuni su bili vise srece od nas, imali su takvu sneznu mecavu, da su bili odseceni od sveta nekoliko dana:ski:

Bax
11.01.2008, 23:40
Ok za mecavu, ali ne menja poentu price, gde nam je sneg, i ja sam mislio da je prosla godina slaba, ali ni ova nije mnogo bolja, opet je stredina januara, i snega ima ono jedva da prodje, mozda ce opet doci do pomeranja sezone, ali to su opet samo feb, i mart - premalo...

zloglasni
12.01.2008, 00:21
Smuckace valjda uskoro neki sneg koji drzi opusteno i kad je temp dobrano iznad nule inace nema nista od stare planine.

wlad
12.01.2008, 00:24
Problem slabijeg snega u januaru generalno tangira ljude sa porodicama, ali februar je uvek najbolje skijanje - nema gužvi a snega dosta. Mart takođe :). I pored slabijeg snega na visočijim skijalištima kod nas se dobro skija...

sekula
13.01.2008, 11:56
Gledao sam projekat novih zicara.Posao dobili francuzi na tenderu trasiranja zicara.

ElanMaster
13.01.2008, 15:46
Ovo ce biti mozda malo ostro ali jbg, izgleda da je tako:

Stara planina je nase najvece zasticeno prirodno dobro, a takodje, ako posmatramo diverzitet biljnog i zivotinjskog sveta, mozda i najznacajnije prirodno dobro u Srbiji. U razvoju mega ski centra na Staroj se prica jos od davne 1983. godine i ta je ideja poprilicno usadjena u glave ljudi u lokalu. Danak velike neupucenosti ljudi u Srbiji u vrednosti prirode i njenog znacaja kao ocuvane je i cinjenica da ljudi pri gradnji ovakvih objekata i ne razmatraju alternativne vidove turizma, kao ni prirodne vrednosti bilo kog kraja. Direktna potvrda ovog lezi u cinjenici da nam je priroda i zdrava zivotna sredina na pretposlednjem mestu od svih zivotnih faktora, dok kod gradjana EU u proseku zauzima drugo mesto. Upravo zbog masovne neupucenosti naroda u zastitu i potrebe zastite prirode postoje zakoni koji ogranicavaju delatnosti u zasticenim podrucjima. Kada je Stara planina u pitanju, svakako da postoje lokaliteti na kojima se mogu graditi ski staze, cak i ski centar, ali do nikako ne mogu biti Babin zub i Jabucko ravniste, a naravno da to ne moze biti ni megalomanski projekat sa 200 km staza i za 50000 ljudi koji nikada tamo ne bi ni dosli. Upravo zbog toga Zavod za zastitu prirode i mora da pregleda sve planove i da da ogranicenja. Ne moze se u Srbiji, kao ni u jednoj normalnoj zemlji graditi ko sta hoce i gde god hoce.
Stara planina ima jako puno prirodnih vrednosti koje su joj donele veliki broj medjunarodnih statusa zastite, kao sto je ona i nas park prirode. Mi umesto da smo ponosni na to sto imamo i da ga prikazemo svetu takvo kakvo jeste, a kao takvo je najvrednije, mi svesno unistavamo, a ne mislimo na posledice. 200 km staza znaci posecenih 2000 hektara sume, a to znaci da ce milioni kubnih metara vode koji bi bili usvojeni u tim sumama postati povrsinska voda, a to vodi ka jako velikoj eroziji, klizistima i bujicama. Takav sled dogadjaja je gotovo izvestan ako se gore pravi nesto masivno.
Stara planina se treba i mora razvijati ali na odrziv i po prirodu ne previse stetan nacin. Potencijali su takvi da je najbolji upravo za agro/eko/etno verijantu, a to preporucuje za Staru i UNESCO, a sponzorise svetska banka. Umesto svega toga mi guramo ideju staru 25 godina i idemo mimo sveta, a klima se menja. Pored toga zaboravljamo da Stara planina poseduje pasnjake polu-mediteranskog karaktera i da je jedna od planina u Srbiji sa najmanje snega u odnosu na visinu. Nekako izbija da je pozadina cele price sasvim drugacija.

Preuzeto uz dozvolu od Janezz-a sa foruma Blica

yves
14.01.2008, 19:14
Ovo ce biti mozda malo ostro ali jbg, izgleda da je tako:

Stara planina je nase najvece zasticeno prirodno dobro, a takodje, ako posmatramo diverzitet biljnog i zivotinjskog sveta, mozda i najznacajnije prirodno dobro u Srbiji. U razvoju mega ski centra na Staroj se prica jos od davne 1983. godine i ta je ideja poprilicno usadjena u glave ljudi u lokalu. Danak velike neupucenosti ljudi u Srbiji u vrednosti prirode i njenog znacaja kao ocuvane je i cinjenica da ljudi pri gradnji ovakvih objekata i ne razmatraju alternativne vidove turizma, kao ni prirodne vrednosti bilo kog kraja. Direktna potvrda ovog lezi u cinjenici da nam je priroda i zdrava zivotna sredina na pretposlednjem mestu od svih zivotnih faktora, dok kod gradjana EU u proseku zauzima drugo mesto. Upravo zbog masovne neupucenosti naroda u zastitu i potrebe zastite prirode postoje zakoni koji ogranicavaju delatnosti u zasticenim podrucjima. Kada je Stara planina u pitanju, svakako da postoje lokaliteti na kojima se mogu graditi ski staze, cak i ski centar, ali do nikako ne mogu biti Babin zub i Jabucko ravniste, a naravno da to ne moze biti ni megalomanski projekat sa 200 km staza i za 50000 ljudi koji nikada tamo ne bi ni dosli. Upravo zbog toga Zavod za zastitu prirode i mora da pregleda sve planove i da da ogranicenja. Ne moze se u Srbiji, kao ni u jednoj normalnoj zemlji graditi ko sta hoce i gde god hoce.
Stara planina ima jako puno prirodnih vrednosti koje su joj donele veliki broj medjunarodnih statusa zastite, kao sto je ona i nas park prirode. Mi umesto da smo ponosni na to sto imamo i da ga prikazemo svetu takvo kakvo jeste, a kao takvo je najvrednije, mi svesno unistavamo, a ne mislimo na posledice. 200 km staza znaci posecenih 2000 hektara sume, a to znaci da ce milioni kubnih metara vode koji bi bili usvojeni u tim sumama postati povrsinska voda, a to vodi ka jako velikoj eroziji, klizistima i bujicama. Takav sled dogadjaja je gotovo izvestan ako se gore pravi nesto masivno.
Stara planina se treba i mora razvijati ali na odrziv i po prirodu ne previse stetan nacin. Potencijali su takvi da je najbolji upravo za agro/eko/etno verijantu, a to preporucuje za Staru i UNESCO, a sponzorise svetska banka. Umesto svega toga mi guramo ideju staru 25 godina i idemo mimo sveta, a klima se menja. Pored toga zaboravljamo da Stara planina poseduje pasnjake polu-mediteranskog karaktera i da je jedna od planina u Srbiji sa najmanje snega u odnosu na visinu. Nekako izbija da je pozadina cele price sasvim drugacija.

Preuzeto uz dozvolu od Janezz-a sa foruma Blica

u pravu si! ali ja sam iz Pancheva, tako da me srceparajuci tekstovi o ochuvanju prirode, peticijama, ekologiji vishe uopshte ne dodiruju! odavno svetlim u mraku, doruchkujem benzen a vecheram merkaptane (o, da, za uzinu obavezno VCM), i ko zna koje sve krabe i jastoge gajim u sebi a i da ne znam!
uvek je ekologija u nas politichka pricha za potkusurivanje i skupljanje poena, jeftin trik... Ona fora: jadna planina, jadna shuma, jadan potok, erozija... A to shto u Panchevu i Boru ljudi umiru ko snoplje, shto su nam bolnice pune dece koja imaju teshke boleshtine disajnih organa?!! to nema veze? Ma da, bolje je ubiti 120 000 ljudi nego poseci 2000 hektara shume!

bobborr
18.01.2008, 17:40
Pisem stalno ovima iz "Skijalista Srbije" i obavestavam ih da Crni Vrh kod Bora ima vise snega zadnjih 15000 godina a oni brate napravili skli lift na Crni Vrh kod Jagodine. I naravno ne radi lift jer nema snega. Zapeli Babin Zub te Babin Zub pa se sapleli kod Ekologa. Neka brate Ekolozi na Staroj planini sade zunzuljak i covecji kukurek a mi brate da se skijamo ko ljudi na Crni Vrh a ne da deremo slkije po livadam koje su projektovali nuklearni fizicari iz "skijalista Srbije". Kranjska Gora je na 900 metara nadmorske visine , ali brate ima snega. Ali nema zunzuljka.....ni covecijeg ljubicice...ni Staroplaninskog brnduljka..... pa skupjaju evre lopatama.

plageton
21.01.2008, 12:16
Gledao sam projekat novih zicara.Posao dobili francuzi na tenderu trasiranja zicara.

Gde si video taj projekat?

Z_L_I
26.01.2008, 13:40
Ja licno mislim,iako sam blizu BZ-a i voleo bih da
se napravi pravi ski centar,da ce u narednim godinama
vise biti problema sa snegom nego sa ekologijom.
Bio sam 2 puta gore ove sezone i ono sto mogu da vam kazem je
da je ekipa odozgo pripremila staze pre sezone za 0,
sto znaci da na Konjarniku treba da bude min 1m snega
da bi prekrio ono prirodno bogatstvo kamenja i stena.Slicno
je i sa Suncanom dolinom...
Isto tako do pre 2 godine na BZ-u je bilo snega za izvoz, a
nekako baksuz kao da je poterao ovu planinu cim su poceli prvi radovi.
A sto se tiche ekologije,pricha je potpuno bezveze.
Imamo Panchevo,Bor,automobile od pre Tite,reke pune mrtve ribe,
gomilu gramzivih mister Bernsova u politici kojima je vrlo stalo do prirode
,pa je ostalo samo da resimo pitanje ekologije na BZ-u...

Buda
27.01.2008, 00:01
Bio sam juče na Babinom Zubu i bilo je fantastično.Staza konjarnik je bila fantastično pripremljena jer je u sredu palo petnaestak centimetra novog snega.Sunčana dolina je bila iskopana što zbog nedostatka snega što zbog kupa Srbije(borderi) koji je održan prethodnog dana.
Postaviću koju fotku i jedan kratak klip večeras.

Buda
27.01.2008, 01:50
Klip kao što sam obećao
http://www.youtube.com/watch?v=0MpBLmlZFQk

A evo i par sličica :sm018:
http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/th_BZ25jan08.jpg (http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/BZ25jan08.jpg)http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/th_2BZ25jan08.jpg (http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/2BZ25jan08.jpg)http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/th_1BZ25jan0.jpg (http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/1BZ25jan0.jpg)

Buda
27.01.2008, 02:15
http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/th_3BZ25jan08.jpg (http://i53.photobucket.com/albums/g60/gbuda/Skijanje/3BZ25jan08.jpg)

wlad
27.01.2008, 11:45
Bravo za video i slike :ok:

Žičara radi svaki dan (i radnim)? Ili zavisi od broja skijaša (ima li ih svaki dan)?

Buda
27.01.2008, 20:50
Koliko sam upoznat žičara radi svaki dan osim kada nedostaje snega.Trenutno pada kiša u Sokobanji što znači da verovatno na Babinom Zubu pada sneg.Za koji dan idemo ponovo i dobijate info :dziveli:

Max
27.01.2008, 21:27
Super snimak :yay:
Jel' se staza drzala dobro celog dana? Ima li guzve?

Flexon
28.01.2008, 01:26
svaka cast skidam kapu:sm017: izgleda kao mjesto sa dosta potencijala samo
ako posluze padavine

Buda
28.01.2008, 03:52
Konjarnik gleda na sever tako da se sunce probije samo u sred dana i to do nekih delova staze.Temperatura je bila oko nule tako da staza nije ni malo popustila.

pedja5
28.01.2008, 12:35
Ljudi ja bio u proslu subotu. Staza tvrda, 50-ak skijasa, sunce, 75km od Nisa. Ne da smo se naskijali....
Sutra slike i malo detalja.

Poz

P.S. tel. 019/730.910 ski info, koja staza radi, ima li snega...

pedja5
28.01.2008, 15:11
Sbota 26.1. jednodnevno skijanje.
Put suv, bez snega i leda. Lanci nepotrebni. Kolima do pocetka prve zice - Konjarnik. Na parkingu 10-ak automobila. Nadmorska visina oko 1200m. (malo vislje od Brzeca) Niko nije znao da kaze tacno. Ljudi iz SS (Skijalista Srbije) vise nego ljubazni. Dali su mi cak i br. tel-a gde mogu da se dobiju informacije da li zice rade, koliko ima snega...Skipass moze da se kupi samo na pocetku zice i moze da se vrati do 16:15h. Poslednja voznja moze i bez skipassa, bitno za one koji su odseli u hotelu do kog se stize sa vrha zice.
S obzirom na nadmorsku visinu staza odlicno pripremljena. Kako rece GBUDA skoro da je celog dana u senci i jako se dobro drzi. U popodnevnim casovima se pojavilo kamenje velicine oraha. Ocigledno da stazu treba bolje pripremiti pre sezone. U planu su i topovi koji bi takodje pomogli.
I druga zica, sidro odlicna, ali prilicno ogoljena zbog nedostatka snega. Prosecan nagib i jedne i druge staze oko 30%. Otprilike kao Gvozdac.
Nedostaju klupe, neko osvezenje pored staze, put ocajan u delu od 4-5km.

Sve u svemu odlicna varijanta za jednodnevno skijanje kada ima dovoljno snega. Skijaski centar u pokusaju (za sada na dobrom putu).

pedja5
28.01.2008, 15:13
Jos po neka slika

matt
06.02.2008, 14:39
ma stara pl. nikada nece postati SC....mozemo mi da mastamo.....ima tu lepih terena...ali i sami znamo kakvi su iz ljudi iz SS i da ce tamo tek 2015 moci pristojno da se skija....
pohvale na onom sto su uradili...ali....ima tu joooosss mmnnnooogooo vremena da prodje da bi od toga bilo nesto....
a i prvo bih predlozio da se sredi onaj put do samog sc....jer je ono ko da igram kolin mek reli....u pustinji....

plageton
06.02.2008, 17:19
Odlicne slike. Ako nista drugo. :)

Buda
06.02.2008, 22:12
ma stara pl. nikada nece postati SC....mozemo mi da mastamo.....ima tu lepih terena...ali i sami znamo kakvi su iz ljudi iz SS i da ce tamo tek 2015 moci pristojno da se skija....
pohvale na onom sto su uradili...ali....ima tu joooosss mmnnnooogooo vremena da prodje da bi od toga bilo nesto....
a i prvo bih predlozio da se sredi onaj put do samog sc....jer je ono ko da igram kolin mek reli....u pustinji....
Pre bih rekao da je igranje igre na Kopaoniku (Jaram) kada duva vetar.

ElanMaster
08.02.2008, 11:26
Nekad bese

ElanMaster
08.02.2008, 11:42
Kadija te tuzi, kadija ti sudi

Evo dela teksta iz uredbe o zastiti parka prirode Stara planina:

Na Staroj planini zabranjena je izgradnja objekata kojima se zagađuje voda, zemljiste, narusava ambijent i kojima se narusava priroda, odnosno osnovne vrednosti parka prirode. Isto tako zabranjena je i seca drveca tako da se ugrozava gornja sumska granica i narusava zastita zemljista od erozije.

Nesto je trulo u drzavi ...

ekozelj
08.02.2008, 20:05
Dokle će više da se javljaju dušebrižnici i da brinu o Staroj planini kad do juče nisu znali ni gde se nalazi?
Brinite lepo o Kopaoniku i Zlatiboru gde je napravljen jedan celi ružni grad, naravno sve bespravno, bez ikakvih dozvola.
Problem je očigledno u KOPAONIČKOM LOBIJU kome ne odgovara da im neko "skače u džep". U svakom sličaju mi ćemo skijalište napraviti i tamo skijati a narod koji tamo živi, i za koji se niko nikad nije setio, će zarađivati,od usluga koje će pružati i moći će mnogo pristojnije da živi.
Dođite lepo i skijajte na Babinom zubu i ne brinite mnogo za ekologiju jer ovde se o svemu drugome radi osim o ekoligiji.

Pozdrav
Edi

dj_iwan
08.02.2008, 22:26
...kazi ti njima:dziveli:

:ski::ski:

ekozelj
09.02.2008, 00:10
... i još nešto. A što ne staviš slike mešalica kako rade po Kopaoniku? I tamo su pravili neke četvorosede, čini mi se, ili su tamo izrasli sami od sebe - ekološki. :sm004:

Truch2
09.02.2008, 12:35
A sneg, ima li ga? I da li neko od vidovitijih i iskusnijih na forumu moze da izgoogla da li ce biti snega i sledeceg vikenda?

Unapred hvala :sm021:

Buda
09.02.2008, 22:05
Dokle će više da se javljaju dušebrižnici i da brinu o Staroj planini kad do juče nisu znali ni gde se nalazi?
Brinite lepo o Kopaoniku i Zlatiboru gde je napravljen jedan celi ružni grad, naravno sve bespravno, bez ikakvih dozvola.
Problem je očigledno u KOPAONIČKOM LOBIJU kome ne odgovara da im neko "skače u džep". U svakom sličaju mi ćemo skijalište napraviti i tamo skijati a narod koji tamo živi, i za koji se niko nikad nije setio, će zarađivati,od usluga koje će pružati i moći će mnogo pristojnije da živi.
Dođite lepo i skijajte na Babinom zubu i ne brinite mnogo za ekologiju jer ovde se o svemu drugome radi osim o ekoligiji.

Pozdrav
Edi
baš tako.....

miles_davis
09.02.2008, 22:42
Apsolutno podrzavam sve smucare u ovakvom "unistavanju" Stare Planine (http://www.youtube.com/watch?v=rbFm8H5L-mc)...:yay: (zbog brutalnih scena, nije preporucljivo za gadljive i mladje od 12 godina) i iskreno se nadam da ce Skijalista Srbije vec ove godine nastaviti da je devastiraju sa jos kojim cetvorosedom. Do potpunog unistenja ! :sm022:
Vidimo se sutra na mestu zlocina. Ako ne, saljem prekosutra jos neki ovakav x-rated film.

Max
09.02.2008, 22:52
Bravo za Ninu :ok:

ElanMaster
10.02.2008, 12:37
Jedan interesantan clanak:

http://www.novosti. co.yu/code/ navigate. php?Id=5& status=jedna& vest=115753& datum=2008- 02-06 (http://www.novosti. co.yu/code/ navigate. php?Id=5& status=jedna& vest=115753& datum=2008- 02-06)

Stara planina nije stvar Kopaonika niti Zlatibora, kao ni politike, vec samo strucnosti i prekrsenih zakona, a i pomalo mi je zao Stare.

Koliko ja znam i Kop i Stara, kao i planirana Golija i Besna kobila, sve su pod patronatom skijalista Srbije tako da se treba njima obratiti za probleme lobija i konkurencije.

Kazu bolje spreciti nego leciti, tako da meni kao ornitologu nije u interesu da se gradi jos jedan grad na jos jednoj planini, a ponovo bespravno. Bespravna gradnja nije nista legalnija ako bespravno gradi drzava. Samo se nadam da ce za izgradnju staze i zicare na Staroj neko zavrsiti u zatvoru.

Pozdrav svim ljubiteljima prirode i skijanja, i jedno i drugo je moguce zar ne.

ekozelj
10.02.2008, 15:59
Vidis, meni recimo kao skijasu je u interesu da se na svakoj planini izgradi po
minimum sto kilometara staza :ski: sa sve pripadajucim ski liftovima i celom
infraskturom vezanom za skijanje.
Svako ima svoje interese :sm018:

Pozdrav

Edi

bobborr
10.02.2008, 20:10
Za sve ljubitelje skijanja informacija iz prve ruke. Bio sam u subotu 08.02. po prvi put od kad je nesato "uradnjeno" na BZ . A da ima snega na moje opste iznenadnjenje , jer na samo nekoliko kilometara od raskrsnice KONJARNIK-PLANINARSKI DOM bilo je blata do kolena.Ko ne veruje neka pogleda.
http://www.youtube.com/watch?v=BptmpAQE4QE

pozdrav........

vselak
14.02.2008, 09:53
Ljudi ja sam novi na ovom forumu,pozdrav svima.Obozavam skijanje kao i vi pa bih vam postavio neka pitnjca.Bio sam na Kopaoniku ove godine,pa bih sada voleo da odem malo na Staru Planinu.Zato bih vas pitao ,isplati li se ici,kakve su staze,ski liftovi.Mislim moze li jedan dobar skijas da skija.Uporedite mi recimo crvenu duboku sa stazom na Staroj Planini.Koe su cene ski pasa?

Cveja
14.02.2008, 15:28
Danas sam se naskijao kao nikada do sada. Staza je bila ekstra, smrznuta, dobro pripremljena. A na stazi nas 12-13 skijasa, nigde nikoga. Sidri nije radilo zato sto se niko nije skijao tamo, jer je bas tanka sa snegom ali je zato kec super. Vreme je suncano, ma prava milina za skijanje.
E videcemo kako ce sutra biti i da li ce izdrzati jer je pocelo da ga otopljava u donjem delu.
Gore su i takmicari SK"Midzor" Knjazevac na pripremama pred takmicenje a sutra stizu i iz SK"Midzor" Pirot.

E da ne zaboravim, kada sam polazio dosla je i ekipa Emotiona, snimaju neke delove za emisiju menjam zenu, tako da cemo nasu omiljenu planinu videti i u toj emisiji.
Pozdrav svima i vidimo se sutra na planini

bobborr
15.02.2008, 20:55
Odi na http://www.skijalistasrbije.co.yu/ i saznaces cene dnevnih ski pasa u svim varjantama poludnevnih ,dnevnih itd.... jedino skrecem paznju na sledece njihovo saopstenje :
Nova procedura za kupovinu dečije ski karte 14. februar 2008.

http://www.skijalistasrbije.co.yu/imvesti/08_02_14/logo.jpgObaveštavamo sve korisnike naših usluga da zbog učestalih zloupotreba dečijih ski karata od 15. februara 2008. godine uvodimo novu proceduru za kupovinu dečijeg ski pasa.

Pratioci maloletnog deteta, za koje se kupuje ski karta, od sutra će biti u obavezi da popune izjavu o godištu deteta za koje kupuju ski kartu. Za ski kartu, po novoj proceduri, biće obavezna slika deteta, ime i prezime, kao i godina rođenja.

JP „Skijališta Srbije“ uvodi ovu proceduru zbog sprečavanja zloupotreba i poboljšanja usluga koje pruža. Zahvaljujemo se svim korisnicima na razumevanju.

Toliko o novini a sto se tice kvaliteta staze tipa nagib, visinska razlika vrh-dno mogu ti reci da zadovoljava FIS kritrijum za recimo neku solidnu veleslalom stazu . Najbitnije od svega je sto NIKAD ne cekas na red na cetvorosedu u mozesa preci 3 x vise km nego na Kopu .
Pa dobro doso na BZ............

vselak
18.02.2008, 13:37
Ljudi jeli neko bio za viken na Staroj Planini?Kazu da je pao sneg,hoce li staza izdrzati do vikenda 22-gog,da znam da li da idem,posto najavljuju porast temperature.

Cveja
18.02.2008, 15:07
Ja idem u cetvrtak pa cu javiti kakvo je stanje

dj_iwan
18.02.2008, 16:36
bio sam juce...hladno je brrrr -17C...staza suncana dolina dobra do podne maximum,posle izbija led...staza konjarnik dobraaaa uglavnom!!!
...snega ima i padao je juce kad smo kretali...
pozzzz...vidimo se za vikend!!!:dziveli:

CrazyKong
18.02.2008, 17:05
Ih sto je lepo kad je i ova tema zivnula ovako pa ima vise postova od Kopaonika :yay:

bobborr
18.02.2008, 20:10
Bio sam u nedelju i nije bilo -17C vec prijatnih i suncanih -16.8 C , prema tome nemoj da plasis ljude. Od 9h pa sve do negde 13h bilo je fantasticno , pravi uzitak za skijase kojima se sunce nadje iza ledja a senka naravo ispred .Mozes se do milje volje takmiciti sam sa sobom i korigovati svoju tehniku . Ali posle 14 h kada se sunce potpuno sakrije iza Babinog zuba na "konjarniku" treba ukljuciti reflektoe jer se slabo vide led i kamenje.E tu nastaju problemi za mnoge skijase jer ih pre svega savlada umor od prepodnevnog skijanja i gore spomenuta debela ladovina te se moze na stazi videti desetine "tumbanja " istovremeno.
Eto mene ponovo za vikend..............

bobborr
19.02.2008, 05:43
Moji klinci niz Konjarnik posle samo drugog dana skijanja........(ne racuna se skijanje pored zgrade) ,a prvog na liftu .
http://www.youtube.com/watch?v=iPemYF_7yq4
Najbitnije je da su pobedili strah od strmine, sada ostaju samo finese i za 5-6 dan vozice jako lepo niz bilu koju stazu.

vselak
19.02.2008, 09:44
Hvala ljudi na ogovoru.Samo me jos interesuje,sta mislite da li ce za vikend biti snega posto najavljuju visoke temperature,a ja dolazim iz Kragujevca,pa da ne bih bio put za dzabe.I jos jedna stvar me interesuje,cuo sam da ima dosta kamenja i da moze propisno da se uniste skije.Da li je to istina

dj_iwan
19.02.2008, 11:04
...sto se kamenja tice...istina je! ...mada sada izbija led,malo je manje kamenja i ako napada jos koji santimetar snega bice super!
...naravno stare skije ssu zakon...naskijaces se do mile volje!!!
...poz

vselak
19.02.2008, 11:57
Jeste da ja imam vise pari.Imam samo nove skije,stare sam prodao!Znaci mislis da ce biti snega za vikend i ako bude najavljivanjih 16 stepeni.

plageton
19.02.2008, 13:02
Vratio sam se u prekjuce i sto se kamenja tice najbolje ti je da uzmes neke prezaljene skije. Ako hoces da cuvas daske onda ostani kuci.

vlada019
19.02.2008, 16:50
http://lh3.google.com/knjazevac019/R7rz6ep3IvI/AAAAAAAACEI/e2MRRKdbFoQ/1.jpg?imgmax=576

http://lh6.google.com/knjazevac019/R7rz9Op3IwI/AAAAAAAACEQ/3bnQfOtp_TE/2.jpg?imgmax=576


http://lh3.google.com/knjazevac019/R7rz6ep3IvI/AAAAAAAACEI/e2MRRKdbFoQ/1.jpg?imgmax=576
http://lh6.google.com/knjazevac019/R7rz9Op3IwI/AAAAAAAACEQ/3bnQfOtp_TE/2.jpg?imgmax=576

vlada019
19.02.2008, 17:01
19.februar

http://img150.imageshack.us/img150/6496/70998321aw1.jpg

http://img151.imageshack.us/img151/8231/43811726hi0.jpg

MTodorovic
27.02.2008, 20:13
Evo jos jednog linka, pa zainteresovani posetioci neka pogledaju najdetaljniju prezentaciju Stare planine,

http://www.tt-group.net/fotogalerije/stara_planina-tsnena.jpg

http://www.tt-group.net (http://www.tt-group.net/)